Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- Ezért nem megy a simán tab húzás könyvjelzőzés. Itt lehet győzködni a fejlesztőket. :)

- Csak hétfő éjszaka landol a TI m-c-n.

[ Szerkesztve ]

(#21152) Orionk válasza Orionk (#21129) üzenetére


Orionk
senior tag

Ha valaki tudja, hogy hol lehet megtalálni, akkor

legyen szives dobjon egy linket.

köszi

(#21153) Matthewus válasza Orionk (#21152) üzenetére


Matthewus
őstag

Ott van az oldal alján... [link]

(#21154) bads1


bads1
aktív tag

#21123-ra tudtok megoldást? Vagy csak én vagyok béna hogy nem találom. :F

(#21155) KaiotEch válasza bads1 (#21154) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mellette lenyitod a kis nyilacskát és átállítod.

(#21156) 9CS


9CS
senior tag

Plugin-container egy kicsit elhízott. :Y A letiltott java console előző verzióit hogy lehet eltávolítani? Hátha az nem tetszik neki, mert le is tiltotta őket frissítésnél.

6-os FF Win7-en.

[ Szerkesztve ]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#21157) bads1 válasza KaiotEch (#21155) üzenetére


bads1
aktív tag

Címsort kell visszaállítani, nem a keresőmezőt. Az jó, gogölt használja.

(#21158) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

6-is FF-hez létezik zoomoló kiegészítő? Úgy értem, hogy az alap nagyítás csak oldalanként nagyít, de nekem olyan kellene ami az összes megynyitott lapot kinagyítja, szóval ami globálisan nagyít. (mint pl IE-nél a nagyítás funkció)

(FullHD monitor natív felbontásán elég apró már a böngésző/oldalak képe/szövege.)

(#21159) ladlac


ladlac
tag

Üdv! PDF fájlt szeretnék megnézni a böngészőn keresztül, de nem igazán sikerül. Foxit Readert használok, a plugin is megvan (Beállítások/alkalmazások ablaknál is be van állítva, hogy használja a Foxit plugint), de ha rákattintok egy linkre, ami egy pdfhez vezet, akkor csak egy üres oldal nyílik meg (persze címsorban ott van a http:// ....... .pdf). Az eddigi próbálkozásaimmal max. annyit értem el, hogy ha rákattintok a linkre, automatikusan letölti a fájlt, és megnyitja a Foxit Readerrel. De pont az lenne a lényeg, hogy a böngészőben nyíljon meg, tudtommal a plugin erre való. Ahogy visszakerestem, olvastam, hogy volt már ez korábban is probléma, de a megoldást nem találtam meg. Kipróbáltam Chrome-mal, ott pont úgy működik, ahogy szeretném.

Az Adobe plugin egyébként használható lenne Adobe Reader nélkül (tehát valahonnan levadászni a .dll-t)? Mert nem szívesen váltanék arra, legalábbis úgy tudom eléggé sebezhető program.

(#21160) Fandango válasza norbi0604 (#21158) üzenetére


Fandango
veterán

(#21161) WonderCSabo válasza 9CS (#21156) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Plugin containerben a pluginok (beépülő bővítmények) futnak, mint Flash és társai, azok sara ez. A régi Java consoleokat a Firefox telepítési mappájában lévő extensions mappából tudod leszedni.

ladlac: Az Adobe plugin egyébként használható lenne Adobe Reader nélkül ?

Tudtommal nem.

[ Szerkesztve ]

(#21162) Fandango válasza ladlac (#21159) üzenetére


Fandango
veterán

Foxitban be van allitva, hogy Display PDF in Browser? (Preferences/File Associations resz alatt keresd)

(#21163) ladlac válasza Fandango (#21162) üzenetére


ladlac
tag

Nincs. Nem jöttem volna rá, hogy így kell, de megoldódott. Köszönöm.

(#21164) norbi0604 válasza Fandango (#21160) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Azt írja, hogy nem telepíthető, mert nem kompatibilis a 6-al.

(#21165) WonderCSabo válasza norbi0604 (#21164) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hszben találsz megoldást erre.

(#21166) norbi0604 válasza WonderCSabo (#21165) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Köszi, a leírás alapján jó lett:D nagyon profi

(#21167) WonderCSabo válasza norbi0604 (#21166) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Örülök, hogy sikerült.

(#21168) Fandango válasza norbi0604 (#21166) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem problema nelkul telepult 6os ala es semmit nem hasznalok a kompatibilitas miatt.

(#21169) < CyberBob > válasza dnelb (#21148) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ted fel a Nightly Tester Tools kiegészítőt és nem kel átírni semmit.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21170) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#21169) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vagy az Addon Compatibility Reportert, ahogy tetszik.

(#21171) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Lemaradt Firefox hírek:

- A Nightly már installálás után rákérdez, hogy melyik third party (és saját) kiegjeinket akarjuk letiltani/feloldani.

(#21172) Steelmanus válasza WonderCSabo (#21171) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Orulok hogy ismet Koztunk vagy, ezt a "beallitast" vagy ablakot hogyan lehet elerni? Epp most telepitettem a
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:9.0a1) Gecko/20110827 Firefox/9.0a1-et egy W7 64 bitesre.

(#21173) WonderCSabo válasza Steelmanus (#21172) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Telepíted, és első indításkor ez fogad, egyébként nem lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#21174) VásRló


VásRló
tag

Csao

Van nekem ez a húgy Firefox 6-os verzióm.

Lent ha töltődik egy oldal egy rettentő zavaró kis csíkon mutatja a töltést, ami mögötte minden mást kitakar, ha ráviszem az egeret, akkor meg elkotródik a másik oldalra, és ott zavar. Az állapotsor pedig eltűnt!
És nem, a nézet menüben sem írja az Állapotsort. Mit lehetne tenni, hogy legyen nekem Állapotsor?

(#21175) WonderCSabo válasza VásRló (#21174) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyrészt az Állapotsor megszűnt, helyét a Kiegészítősáv vette át. A régi funkciókat pedig így lehet előhozni. (mindkét link az első hszben megtalálható)

(#21176) VásRló válasza WonderCSabo (#21175) üzenetére


VásRló
tag

Kösz, ezzel a kiegészítővel rendbe jött, amit elcsesztek vörösék.

(#21177) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Tegnap átállítottam 3 dolgot a beállításokban.

-böngészési előzmények megőrzése pipa be volt, tegnap kivettem
-keresőmezők és űrlapmezők....be volt, tegnap kivettem
-címsáv használatakor jelenjen meg...eddig az első volt, tegnap áttettem az egyik sem-re

Ma visszaállítanék mindent eredeti állapotba, de a keresőmezős dolog nem jön vissza, azaz a hülye google találatokat dobálja fel, nem pedig a régebben keresett dolgaim jönnek elő.

Ne kelljen visszaraknom egy mozbackup-ot ezért, bár pont pár napja (9) mentettem.

Máskor is kivettem már azt a pipát, eddig vissza is jött rendesen, most mi lelte...

(#21178) WonderCSabo válasza nfsu17 (#21177) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy törölte a keresőmező előzményeidet. :(

(#21179) adyz.


adyz.
aktív tag

üdv.

egy olyan gondom lenne, hogy pár napja ha nagy felbontású képet nyitok meg egy új lapon, akkor magától kinagyítja, és nem tudom kicsinyíteni (eltűnt a nagyítós egérmutató, jobban nem tudom leírni :D )

mi lelte? semmit nem állítottam el, egyszer csak ilyen lett. :F 6.0-ás a drága. :D

(#21180) artiny


artiny
őstag

2 kérdés,firefox 6

1 - Kiegészítősáv (Add-on Bar) -nál az elhelyezett ikonok az oldal bal oldalán lent.
A customise-nél hiaba probalom áthuzni a jobb oldalra nem megy át.

2 - ahova a weboldal cimeket irjuk,oda régen beirtam valmit es entereztem a googleval jelent meg a kereses. Most pedig a bs player keresojevel :F Uninstalaltam mar a bs plyer toolbart de meg mindig ugyan az a helyzet.....probaltam a about:config nál (volt ott ketto bs plyer search ) azt átirni a www.google.com ra de ugyan az.

(#21181) WonderCSabo válasza adyz. (#21179) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ctrl+egérgörgő

artiny: 1: Jobb gomb a Kiegészítősávra -> Testreszabás -> Széthúzható helyet húzz rá a Kiegészítősáv bal oldalára -> Kész.

2. about:config -ban a keyword.URL változóra jobb gomb -> Visszaállítás.

(#21182) Orionk


Orionk
senior tag

Hello !

Újra fogom telepíteni a számgépet, és a legújabb mozillát töltöm fel.

A mostani 3.akárhányas mozillámból hogyan tudnám a bookmarkokat átvinni az újba?

köszi

(#21183) WonderCSabo válasza Orionk (#21182) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem Mozilla, hanem Firefox. MozBackup-al le tudod menteni a teljes profilodat, majd reinstall után visszarakni.

[ Szerkesztve ]

(#21184) artiny válasza WonderCSabo (#21183) üzenetére


artiny
őstag

Köszi szépen sikerult. :R

(#21185) Orionk válasza WonderCSabo (#21183) üzenetére


Orionk
senior tag

A MozBackup készített egy *.pvc fájlt, ezt hogyan kell majd visszahozni firefoxba?

miért nem mindegy, hogy mozilla vagy firefox? :)

(#21186) WonderCSabo válasza Orionk (#21185) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyilván a MozBackup Restore funkciójával.

Azért mert a Mozilla egy másik régi program neve, illetve az alapítvány neve. A Firefox neve Firefox, vagy Mozilla Firefox.

[ Szerkesztve ]

(#21187) Davidof92


Davidof92
senior tag

Újra akarom telepíteni a windowst, de van egy csomó könyvjelzőm elmentve a rókába. Hogyan tudnám kimenteni, hogy ha újratelepítem, visszarakhassam őket?

(#21188) pete_21 válasza Davidof92 (#21187) üzenetére


pete_21
addikt

(#21189) nfsu17 válasza WonderCSabo (#21178) üzenetére


nfsu17
veterán

Visszatettem a legutolsó backupot, amikor még tuti működött minden, de a google csak adja továbbra is a hülye találatait. :(
Be van állítva a keresőmezők...megőrzése.

(#21190) Davidof92 válasza pete_21 (#21188) üzenetére


Davidof92
senior tag

Köszönöm!
nem tudtam, hogy van "profil" mozillába :B

(#21191) nfsu17 válasza WonderCSabo (#21178) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudom kikapcsolni a google instantot.
Egyszerűen semmibe veszi a beállítást.
Rámegyek a fogaskerék ikonra, instant ki, mentés, visszadob a főoldalra, elkezdem beírni, hogy h.. és már dobja fel a találatokat. :W

Chrome-ban sem tudom kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#21192) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok!
Valaki segítene? Az a problémám, hogy a tálcán ki van téve néhány ikon a start menü mellett. Ott van a Mozilla is, innen szoktam indítani, viszont most valamiért azt csinálja, hogyha elindítom, akkor egy új ikont hoz létre a meglévő mellett, és abban nyílik meg. Eddig nem csinálta ezt, a meglévő ikon alatt nyílt meg minden oldal. Remélem értitek. Mi lehet a baj, mi állítódott el? Ja, és a tálcáról ki sem tudom húzni az ikont az asztalra. A képen látszik, mire gondolok. A bal oldali ikon az ami alapból ott van rögzítve, és a mozilla indítása után a jobb oldali jelenik meg, az az aktív úgymond. Előre is köszi!

Kép: [link]

(#21193) WonderCSabo válasza nfsu17 (#21189) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi a probléma? A Google mondig adja a keresési javaslatokat, és fölötte pedig a keresési előzményeidet mutatja a Firefox, ha vannak.

(#21191) nfsu17: Jaaa, hogy a Google Instantra gondolsz? Az a Google sara.

Gabesz87: Nem Mozilla, hanem Firefox. Indítsd el, old fel a tálcán a régi ikont, és rögzítsd azt amit megnyitott.

(#21194) nfsu17 válasza WonderCSabo (#21193) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem eddig úgy működött, hogy ha behoztam a google.hu oldalt, akkor a keresőmezőbe beírom, hogy "autó". Mondjuk most írtam be először, eddig sose.
Tehát beírtam autó, enter és hozza a találatokat.
Majd ha újra keresni akarok valamit és leütöm az "a" betűt, akkor feljön a találat, 1! db, hogy autó, mert már korábban beírtam. Semmi google által adott baromság meg ilyen eddig nem volt.
Most hogy elkutyultam, állandóan a google mondja meg, mit akarok keresni és köze nincs ahhoz, hogy ÉN anno miket kerestem.

FF beállításban a keresőmezők előtt van pipa.
A google fogaskerék beállításában az instant ki van kapcsolva.

Kell még valami beállítás amiről megfeledkeztem?

[ Szerkesztve ]

(#21195) WonderCSabo válasza nfsu17 (#21194) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most Te a címsor melletti keresődobozról beszélsz, vagy a Google.hu-n lévő keresődobozról középen?

(#21196) nfsu17 válasza nfsu17 (#21194) üzenetére


nfsu17
veterán

Befejezem az offolást, mert bár nem tudom mi a fene lelte a google.hu-t, de ezzel a keresővel előjön az összes korábbi általam beírt keresés, és az instant sem jön elő. Szóval minden a régi újra, de csak ezen a linken. :F

--

A google.hu közepén lévő keresőről. A fenti címsort nem használom kereséshez.

[ Szerkesztve ]

(#21197) WonderCSabo válasza nfsu17 (#21196) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én a Google Instantot ki tudtam kapcsolni a google.hu-n, de a keresési előzményeimet nem dobja fel kereséskor, egyáltalán... Csak a javaslatokat.

(#21198) Gabesz87 válasza WonderCSabo (#21193) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi!

(#21199) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

RSS hirekhez a Brief 1.5.4 kiegeszitot hasznalom a legfrissebb Nightly alatt, de jopar napig nem olvastam csak toltogette le a hireket, ma kezdtem volna olvasgatni, de megvaltozot mint a kinezete na es a mukodese is elromlott. Peldaul nem lehet belole torolni hireket hiaba kattintok a torles gombra, es a felso kereso doboz sem lathato. Ez:

Masnal is igy van, vagy csak en futottam ebbe a hibaba?

(#21200) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

FF-ba ez már fícsörnek számít, hogy a könyvjelző eszköztáron a PH!-s ikon állandóan elrontja? De semelyik másikat nem...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.