Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) kranazoli válasza HZoli87 (#20898) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem az alábbi AdBlock listák vannak használatban:

Ezek szerint akkor vmelyik tartalmazza már ezt, vagy ha nem is pont ezt, akkor olyat amivel Okés volt.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20902) Orionk


Orionk
senior tag

Hy !

Tudtok valami megoldást, hogy az új mozillában, az első tabon is legyen egy X, azaz az első tabot is be lehessen zárni, ha nincs utánna több?

KÉP

A képen is látszik, hogy egy tab van, és azon nincs bezárható gomb. Ha van valami oldal betöltve ezen az első tabon, és ezt a betöltött oldalt be akarom zárni, akkor még egy tabot meg kell nyitni, hogy az első tabon is megjelenjen egy bezáró X gomb.

Előfordul, hogy nem akarom a mozillát bezárni, de az aktuális betöltött oldalt be akarom zárni, hogy a rajta levő flash-ek miatt ne töltsön folyamatosan. A Tabra tehát már nincs szükségem, de a mozillára igen.

köszi

(#20903) fatal` válasza kranazoli (#20901) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem az ajnasz class[#*banner*] (vagy vmi ilyesmi) szabálya, ami nekem ki van véve, mert sok helyen rendes fejléc nem jelenik meg miatt (sg topicok) pl.

(#20904) HZoli87 válasza kranazoli (#20901) üzenetére


HZoli87
veterán

Adblock kiegészítő miatt nem ment valószínű, vagy az egyik szabály miatt. Csökkentett módban működött (gyári beállításon). Én hufiltert használok a saját, egyéni listámon kívül.

-----

MÁS: a Javát ugye nem csak nálam tiltotta le?

[ Szerkesztve ]

(#20905) kranazoli válasza Orionk (#20902) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem ilyet nem lehet. Ha bezárod ezt az "utolsó" tab-ot, akkor bezáródik a böngésző is. Esetleg olyan megoldás lehet, hogy kezdőlapnak beállítod az üres oldalt és a kis házikóra kattintasz. Azt nem tudom, hogy ezt új tab-ra nyitná-é meg, vagy az aktuálisra...

HZoli87:

"MÁS: a Javát ugye nem csak nálam tiltotta le?"

Hm?! Passzolom. Nekem nincs is fent Java. :)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20906) fatal` válasza kranazoli (#20905) üzenetére


fatal`
titán

"Szerintem ilyet nem lehet. Ha bezárod ezt az "utolsó" tab-ot, akkor bezáródik a böngésző is."

Lószart. :)

Tabmix plus.

Java 7 addonja nem kompatibilis az FF6-tal, de ettől még a java működik.

Igazság szerint, fogalmam sincs mit csinál az az addon, régen is letiltottam mindig.

[ Szerkesztve ]

(#20907) HZoli87 válasza fatal` (#20906) üzenetére


HZoli87
veterán

Kösz, akkor már nem is zavar. :)

(#20908) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

tegnap frissítettem 6-os ff-re
ma ki akartam próbálni a free download managert.

a probléma az, hogy amikor le szeretnék tölteni vele akkor azt írja az fdm, hogy nincs megfelelően feltelepítve, tegyem fel újra..

felraktam a kompatibilitás repotert mert gondoltam biztos az a baja, hogy a 6-os ff még nem támogatja de sajnos így se jó. :F

"Let's agree to disagree!"

(#20909) Kam1kaze válasza bivalyolo (#20908) üzenetére


Kam1kaze
tag

Sajnos nekem se akar működni, hiába az Add-on Compatibility Reporte. Én is használom a Free Download Manager-t, az FF3-al ment, de 5-el és 6-al már nem. Mintha úgy olvastam volna pár hete FDM oldalán, hogy a Beta megy az FF5-el. Azóta nem néztem utána, remélem minél hamarabb lesz frissítés.

(#20910) bivalyolo válasza Kam1kaze (#20909) üzenetére


bivalyolo
őstag

"tegnap frissítettem 6-os ff-re"..ami igazából ma volt :D

fdm-ből a legfrissebbet(ver. 3.0 build 852) szedtem le.
akkor megnézem a bétával is hátha.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#20911) Kam1kaze válasza bivalyolo (#20910) üzenetére


Kam1kaze
tag

A legújabb végleges kiadás, amit írtál is, az már több mint 1 éves.
Előtte FlashGet-et használtam, gondoltam kipróbálom fdm-t, nekem nagyon bevált.
Kíváncsi vagyok, hogy megy-e betaval, de szerintem 6-os azzal se fog.
Lassan megunom ezt a sok macerát az új firefoxokkal, akkor majd visszarakom a jól bevált 3.6-ost. :D

(#20912) Orionk válasza fatal` (#20906) üzenetére


Orionk
senior tag

Mi ez a tabmix plusz ? :)

A megoldás arra, hogy első tabon is legyen bezáró X ?

(#20913) bivalyolo válasza Kam1kaze (#20911) üzenetére


bivalyolo
őstag

megnéztem, a betaval se jó..

na mind1 marad a flashgot kieg plusz orbit kombó. :)

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#20914) attiLANte


attiLANte
tag

Tele a hócipőm ezzel a folyamatos megújítási kényszerrel - mármint ami a kinézetet és a kezelőfelületet illeti...
Csak engem zavar a címsorban a tartománynév kiemelése (pontosabban az url többi részének kihipózása)?! Ki találja ki ezeket a baromságokat? :F

Mindegy is, akinek nem tetszik, az a "browser.urlbar.formatting.enabled" értékét állítsa "false"-ra.

(#20915) kranazoli válasza Orionk (#20912) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nem tudom Fatal mire gondolt... Már rég nem használom a Tab Mix Plus addon-t. Nem emléxem olyanra, hogy azzal bezárva az utolsó tab-ot nem zárja be a Fox-ot, csak a tab tartalmát. Passz! Lehet. Vagy nem erre gondolt, de akkor majd megírja biztos a megoldást.

Mindenesetre Tab Mix Plus addon. -> [link]

Na most, ha tud is ilyet ez egy elég komplex addon. Csak ezért használni... Jó addon, ha tudja ezt akkor másban is hasznos lehet.

Az üres kezdőlap; majd klikk a házikó ikonra az nem jó?!

attiLANte: Engem nem zavar az új címsor. Tulajdonképp baromi keveset nézem és használom a címsort. :) HTTP is el fog majd tűnni. :D

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20916) fatal` válasza kranazoli (#20915) üzenetére


fatal`
titán

De erre gondoltam, mivel ha nem így lenne, talán a büdös életben nem használtam foxot. :D

Ezt rühellem a legjobban a Chromeban (a letöltéskezelője mellett), mert ott még a kieg is bugos. Operában pl. normális módon ez az alapértelmezett beállítás.

(#20917) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Legfrisebb UX, most települt.
Meg is lepett, hogy eléggé drasztikus UI változás lépett életbe.
[link] Pirossal bekarikáztam a Moveable FF button nevű kieget, ami mint látható arra jó, hogy le tudom szedni a gombot felülről, így több hely maradván a füleknek, és még ráadásul össze is nyomorítja a gombot. De most bevágtak egy szart oda a sarokba, amit megnyomván egy offline Nightly-google kereső oldal köszönt. Grat... :/
=> Visszatérés sima Nightlyra.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20918) Jarod1


Jarod1
addikt

oppá firefox 6, hisz nem rég jött ki az 5 verzió.... :Y :Y :Y

(#20919) Apollyon válasza Jarod1 (#20918) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez kb annyi fejlődést jelent, mint amikor anno FF 3.5-ből 3.6 lett. Vagy még annyi se.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20920) hodostamas


hodostamas
addikt

Valaki? [link]

azóta se jött meg, és kértem megint..
esetleg ha ráér valaki próbálja meg kap-e plz.

[ Szerkesztve ]

(#20921) Mosanke válasza Mosanke (#20886) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ment vissza a FF 5.0.1. Ebben a hatos FF-ben sok kiegészítőm nem kompatibilis még. Norton Toolbar. IE Tab .. stb. Összesen kilenc.
Azt nem értem, hogy miért adják úgy ki, hogy az addig kompatibilis kiegészítők jó része, az új verzióban nem használhatók? Majd valamikor (van olyan ami a 3.6 óta nem) vagy sohanapján ? elérhetők lesznek.

Szépen csendben, - az utóbbi hónapok alatt - eljutottam oda, hogy a Chrome legalább annyit van használva már mint a FF. Lehet, hogy átváltok és azt teszem meg majd alapértelmezett böngészőnek.

[ Szerkesztve ]

(#20922) Apollyon válasza Mosanke (#20921) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én 8.0-án az összes kiegészítőmet tudom használni, amit már a 3-as és 4-esben is használtam.
Írd be: about:config aztán jobbklikk, Új > Logikai, és írd be ezt: extensions.checkCompatibility.6.0 és állítsd be False-ra. Restart, és voálá megy minden kiegészítő ;p

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20923) HZoli87 válasza Mosanke (#20921) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez a kiegészítők készítőinek hanyagsága. Mindig volt idejük, hogy frissítsék a sajátjukat. Minden fő verzió áthalad az alábbi három szakaszon, nightly -> aurora -> béta, majd végén stabillá érik. Ez minimum 18 hét (3x6) idő. A népszerű kiegészítők már most kompatibilisek a legújabb 8-as verzióval egyébkét.

(#20924) fatal` válasza Mosanke (#20921) üzenetére


fatal`
titán

Addon Compatibility Reporter kieget felrakod és máris használhatod a kiegészítőid 99%-t.

(#20925) EkSYS


EkSYS
senior tag

sziasztok!

tud esetleg valaki valami jó videó leszedő proggit ff 6.0 alá?
a videotar.mtv.hu rol szeretnek letölteni videót de nem tudok semmivel se. Az orbit nem megy a fakos ff 6.0 alatt mert hat 2 hetenkent jön egy új verzió az orbitek meg epp most ünneplik hogy végre támogatjaák a ff 5.0-át :/, ehh

Eki - az eredeti

(#20926) S-Attila válasza EkSYS (#20925) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Pl. FlashGot.

[ Szerkesztve ]

(#20927) EkSYS válasza S-Attila (#20926) üzenetére


EkSYS
senior tag

..háát az pont nem szedi le. azt írja a videó 180byte. :Y

Eki - az eredeti

(#20928) Apollyon válasza EkSYS (#20925) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez kell neked: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20929) EkSYS válasza Apollyon (#20928) üzenetére


EkSYS
senior tag

köszi a progi jó, de valami védelem alatt vannak a file-ok, nem lehet leszedni őket így ahogy én látom (Nem tudom miért jó ez)

Eki - az eredeti

(#20930) fatal` válasza EkSYS (#20925) üzenetére


fatal`
titán

Video DownloadHelper kieg? Nem tudom megy e az mtv-n, ki kell próbálni. :)

(#20931) EkSYS válasza fatal` (#20930) üzenetére


EkSYS
senior tag

elvérzett az is

Eki - az eredeti

(#20932) bivalyolo válasza EkSYS (#20931) üzenetére


bivalyolo
őstag

na és ha kombinálod a flashgot-ot és az orbitot?

nálam is így van és működik rendesen.

"Let's agree to disagree!"

(#20933) EkSYS válasza bivalyolo (#20932) üzenetére


EkSYS
senior tag

tudsz letölteni az mtv videotárából?

Eki - az eredeti

(#20934) egykori válasza Mosanke (#20921) üzenetére


egykori
őstag

A Norton Toolbar működik, csak indítsd el kézzel a Live Update-t és frissít, aztán restart.
Az IE Tab-ot töröld le és rakd fel újra és az is kompatibilissá válik a Firefox 6-tal.

[ Szerkesztve ]

(#20935) Orionk válasza EkSYS (#20925) üzenetére


Orionk
senior tag

(#20936) Kam1kaze válasza bivalyolo (#20913) üzenetére


Kam1kaze
tag

Itt van egy leírás, eszerint mennie kéne. :) Én nem próbáltam, mert betakat nem teszek fel :D

(#20937) egykori


egykori
őstag

Hupsz! Nekem is lett időközben egy kérdésem. Ma frissítettem a Java-t a 25-ösről a 26-osra és a FF5-öst a 6-osra, és azt írja a kiegészítőknél, hogy a Java Consol nem kompatibilis az új Firefox-szal. Hát ez hogy lehet?

(#20938) kate_walker


kate_walker
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.A problémám az, hogy a tabokon nem jelennek meg a favikonok.A legújabb verziót használom, de a régiekkel is ugyanígy volt, csak egy fehér dokumentum ikon van a tabokon.Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#20939) Mosanke válasza egykori (#20934) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Köszi a segítséget, :R így már működnek nálam is.

De miért kell ehhez ilyen plusz "munka" és miért nem mennek automatikusan ezek?

(#20940) bivalyolo válasza Kam1kaze (#20936) üzenetére


bivalyolo
őstag

asszem így csináltam én is
azért köszi :)

"Let's agree to disagree!"

(#20941) egykori válasza Mosanke (#20939) üzenetére


egykori
őstag

Szívesen, szerintem van egy kis kapkodás itt a sorszámok miatt...

Én már vissza is raktam az 5-öst, és ezen jó a Java Consol - szerintem ez is a kapkodás miatt lehet.

(#20942) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziaszok!

Az volna a kérdésem, hogy a flash video-k megnézéséhez egy erőmű kellene?
Nem hiszem, de sajna képregényszerűen tudom megnézni a videokat.
Config: Netbook: 455 Intel 2 magos proci, 1 Gb RAM, 5 Mbit Net, Ubuntu oprendszer, Firefox 3.6.18.
Van ötlet, hogy miért nem tudok megnézni normális tempóban egy video-t?

dcsabesz

(#20943) Winner_hun válasza EkSYS (#20925) üzenetére


Winner_hun
félisten

WM Recorder

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20944) HZoli87 válasza egykori (#20941) üzenetére


HZoli87
veterán

Tegnap már kitárgyaltuk, hogy csak az addon nem kompatibilis a 6-os verzióval (én se tudtam), maga a Java tökéletesen működik vele (ma ki is próbáltam), ezért szerintem kár volt visszarakni az eggyel előző verziót. :N

(#20945) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Hogyan tudok eltüntetni egy egy oldalt a legördülő címsorból?

(#20946) fatal` válasza Koczka (#20945) üzenetére


fatal`
titán

Aktívvá teszed azt a sort (egérrel, vagy billel) és megnyomod a delt.

(#20947) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Szerintetek megfér egymás mellett az Easy YouTube Video Downloader

és a

Video Download Helper

mozilla addon-ok?

Az elsőt azért kellene feltenni, mert youtube ról mp3 ban is letölthető a klip, a második pedig azért jó, mert bármilyen oldalról szinte mindenféle videót letölt.

köszi

(#20948) egykori válasza HZoli87 (#20944) üzenetére


egykori
őstag

Olvastam, hogy másnak is jelentkezett a hiba, de nem tudtam, hogy csinál-e valami problémát (pl. APEH bevallás), ezért tettem inkább vissza a régi FF-t.
Viszont, ha tökéletesen működik így is, akkor felrakom a 6-ost, mert egyéb biztonsági javítások miatt jobb, ha az van fenn a gépen.
Köszönöm. :R

(#20949) fatal` válasza Orionk (#20947) üzenetére


fatal`
titán

Meg, semmi baja nem lesz.

(#20950) vante


vante
aktív tag

Érdekes lesz ez verziószám nélküli FF elképzelés. Bár ezt nehéz lesz megoldani. Elmész pl. egy banki oldalra. Ott lesznek, IE10, Opera... ajánljuk csak. FF-hez csak annyi, tegye fel a legfríssebbet :Ö

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.