Hirdetés

2019. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20951) hunfatal válasza vante (#20950) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Engem az érdekelne, hogy, ha nincs verziószám, akkor hogy ellenőrzi, hogy van e újabb verzió :D

[ Szerkesztve ]

http://goo.gl/gd6Zi5

(#20952) vante válasza hunfatal (#20951) üzenetére

vante
(senior tag)

Elvileg lesz valami (dátum, vagy belsős verziószám), ami alapján azonosít. Csak a névjegyből kikerülne, hogy átlag felhasználó ne lássa. Bár gondolom ezt opciókból elő lehet majd csalni.

(#20953) SyntaxeError

SyntaxeError
(fanatikus tag)

Nemrég frissítettem a Mozillám és azóta kb 20 percenként lefagy 1 percekre majd megy tovább.
Elképesztően idegesítő és nem tudom miért. Vírusírtom van de nem talál semmit (avast!)

Valakinek valami ötlet?

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#20954) icons

icons
(PH! addikt)

Üdv!

A Firefoxnál talán a 4es verzió óta elérhető egy olyan nézet, amikor a bal felső sarokban egy Firefox menüben érhető el a többi menü.

Tehát ez ehelyett.

Ezt hol lehet beállítani? (véletlenül elnyomtam...)

Köszi!

(#20955) S-Attila válasza icons (#20954) üzenetére

S-Attila
(senior tag)

Jobb katt az Eszköztáron, és a Menüsor elől kiveszed a pipát.

(#20956) icons válasza S-Attila (#20955) üzenetére

icons
(PH! addikt)

Istenem... Pedig azt pont néztem is, csak gondoltam nekem a fejléccel van a bajom, nem a menüsorral, úgyhogy nem próbáltam ki...

Köszi!! :)

(#20957) Apollyon válasza SyntaxeError (#20953) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Ez nekem is volt 5-8-ig minden verzióban. Szerencsére a 8-asban már nem csinálja. Roppant idegesítő, és biztos nem a kiegészítők valamelyike a hibás, mert próbáltam letiltott kiegekkel is.
Csak pár ember volt még rajtunk kívül akinek ezt rendszeresen csinálja úgyhogy (lehet hülyeség) már arra gondoltam hogy esetleg hardver függő lehet. Milyen processzorod van? Videókártya?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20958) SyntaxeError válasza Apollyon (#20957) üzenetére

SyntaxeError
(fanatikus tag)

1 HP G62-es AMD csodát használok és szinte kizárt hogy hardveres legyen a dolog, mert ha az akkor azonnal veszem fel az Operát és használom azt.
Sehol máshol (játék skype msn photoshop) nem lassul be csak a Mozilla...
Ja és win7 van ha ez számít.

(#20959) Orionk

Orionk
(senior tag)

A 6-os Mozillában be lehet állítani, hogy a címsorban a netoldal címében ne legyenek kiemelve vastagítva az url fő részei?

köszi

(#20960) S-Attila válasza Orionk (#20959) üzenetére

S-Attila
(senior tag)

(#20961) McKane

McKane
(őstag)

A Firefox 6-bna hogyan lehetne azt megoldani,hogy a könyvjelzőkben lévő kedvenc oldalak megjelenjenek egy könyvjelző-sávon ?

(#20962) scope2007 válasza McKane (#20961) üzenetére

scope2007
(PH! kedvence)

pl így?

a könyvjelző eszköztárt be kell kapcsolni.. ha erre gondoltál

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDi

(#20963) S-Attila válasza McKane (#20961) üzenetére

S-Attila
(senior tag)

Jobb katt a Menüsoron és pipa a Könyvjelző eszköztár mellé.

(#20964) McKane válasza S-Attila (#20963) üzenetére

McKane
(őstag)

:R
köszönöm

scope2007 : :R úgyszintén.

(#20965) AMD Power válasza S-Attila (#20963) üzenetére

AMD Power
(Jómunkásember)

Én is ezt kerestem. ;)

Xbox One X White Special.

(#20966) hunfatal válasza Apollyon (#20957) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Nem tudom, hogy hardverfüggő e, nekem a 4-es stabil nem csinálta, az összes többi igen (4-es beta, 5 beta, 5 stabil, 6 beta, 6 stabil).

(#20967) AMD Power válasza hunfatal (#20966) üzenetére

AMD Power
(Jómunkásember)

Eddig nekem egyikkel sem volt ilyen problémám.

(#20968) HZoli87 válasza AMD Power (#20967) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Nekem se.

(#20969) Orionk válasza attiLANte (#20914) üzenetére

Orionk
(senior tag)

Hol lehetezt a beállítást megtalálni, hogy False-ra állíthassam?

köszi

(#20970) scope2007 válasza Orionk (#20969) üzenetére

scope2007
(PH! kedvence)

ahova a honlapok címét írod, oda ezt írd be: about:config
feljön egy ablak .. ok óvatos leszek azt leokézod aztán ott keresd meg

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDi

(#20971) hunfatal válasza Orionk (#20969) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

about:config

(#20972) AMD Power

AMD Power
(Jómunkásember)

Ez a 6-s mintha gyorsabb lenne és kevesebb memóriát enne...

(#20973) Visormail

Visormail
(PH! addikt)

Hi Nem lehet valamilyen rejtett beállítással korlátozni az egyszerre futtatható példányok számát?

(#20974) Apollyon válasza SyntaxeError (#20958) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Nem tom, csak tippelek, hogy lehet nem bír egy adott hardverkörnyezetet vagy valami.. Nekem is AMD van, így ebből arra gondolnék hogy talán az lehet a baj.. Muhaha! Vagy mégsem...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20975) scope2007 válasza Apollyon (#20974) üzenetére

scope2007
(PH! kedvence)

nálam se volt még ilyen soha

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDi

(#20976) SyntaxeError válasza Apollyon (#20974) üzenetére

SyntaxeError
(fanatikus tag)

Értetlenül állok a dolgok előtt mert HD filmek gond nélkül mennek a háttérben éd azok nem fagynak csak és kizárólag a Mozilla.

Na mind1 jöjjön az az Opera... :O

(#20977) kranazoli

kranazoli
(senior tag)

7-es Fox-nak kb. mi a megjelenési dátuma, hogy már kint is van egy béta verzió?!

Mozilla Firefox 7.0 BETA 1 (14MB)

Hivatalos site: [link]

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20978) Puma K

Puma K
(PH! kedvence)

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Netezés közben lecsúszott az ölemből a billentyűzet és utánakaptam de úgy hogy valami kombinációt lenyomhattam... mert most szinte mindent vastagon szed....

Néztem a beállításokat, de nem találtam olyan részt ahol állítani lehetne...

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20979) hunfatal válasza kranazoli (#20977) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Azt hiszem havonta jelenik meg stabil. Minden releasenél tolódnak a csatornák. Mivel a 6-os lett a stabil így a 7-es a béta, 8-as az aurora és a 9-es a nightly.

(#20980) kranazoli válasza hunfatal (#20979) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Áhámm. Besz*rok. Növelnék meg a verzió számot pl. Firefox 2011-re az legalább beszédesebb is lenne. :D

Aztán a háttérben meg patkolhatnának amit akarnak. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20981) hunfatal válasza kranazoli (#20980) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Semmivel nem lenne beszédesebb.

(#20982) kranazoli válasza hunfatal (#20981) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Há dehogynem lenne beszédesebb. Abból legalább tudni, hogy a legfrissebb. Én az ilyen 5-ös; 7-es; 12-es verzió számozást nem nagyon értettem. Vírusnyalogatóknál is beszédesebb az, hogy pl. AVG 2011, mint AVG 14

Aztán azon belül egy felhasználó számára nem lényeges verziószám frissülhetne azok számára akik pl. bújják a gépet.

De akkor is ugorhatnának pl. 15-re. Így egy laikus ránéz és látja, hogy ez a böngésző 9-es; az 12-es a másik meg 13-as, ez meg csak 6-os. De akkor már lehetne Firefox Enterprise is.

(#20983) hunfatal válasza kranazoli (#20982) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Semmivel sem beszédesebb, a dátum szerinti verziózás nem mutat semmit, csak annyit, hogy van új. Bár az újfajta FF és Chrome verziószám pontosan ugyanilyen nulla információtartalommal rendelkezik.

Mert régen volt a major, minor verzió meg a buildszám és ezek jelezték, hogy mennyi változás történt.

(#20984) S-IW válasza hunfatal (#20979) üzenetére

S-IW
(tag)

A 7-es Aurora

(#20985) kranazoli válasza hunfatal (#20983) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Vajon mi lehet annak a hátterében, hogy Firefox verziószámban fel akar zárkózni a többi böngésző mellé? Ami újítások vannak, lesznek nem kívánna meg mindegyik fő verziószám változtatást. Gondolom marketing "politika" van a háttérben, hogy csak úgy nem lehet 1ik hónapról a másikra a 4-es Fox-ból 8-as. Ezért "kitalálnak" vmi újítást, amit beletolnak a böngészőbe, csak legyen vmi indok arra, hogy legalább verzió számban felzárkózzanak a többi böngésző nyomába. A verzió számoknak Én semmi értelmét nem látom, de nyilván ha felsorolnák egy táblázatba, bármibe a böngészőket és pl. lerendeznék verziószám szerinti növekvő sorrendbe, akkor a Fox lenne az utolsó. Alternatíva pl. a Windows 7 Starter és Enterprise. Sokan felteszik az Enterprise verziót mert azt hiszik az jobb, több, netán még azt is hiszik, hogy gyorsabb mint a Starter, vagy Home Premium verziók csak mert villantósabb elnevezés. Ez persze csak az Én elképzelésem erről a verziószám agresszív növeléses húzásról.

(#20986) T_Stark válasza kranazoli (#20985) üzenetére

T_Stark
(őstag)

Ez csak marketing, semmi több.
Büszkén bejelentették hogy majd mennyire felgyorsítják a fejlesztést, hát nem gyorsult az semmit, csak minden apró szír-szar változtatás után rögtön főverziót növelnek :(((
A hülyeséget könnyen átvették a Chrome-tól...

(#20987) kranazoli válasza T_Stark (#20986) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Erre írtam, hogy akkor már növeljék meg 2011-re aztán akkor le van tudva a többi böngésző magasabb verzió száma is és újabb verzió számok sem kellenek. És az okos marketing-esek meg majd kitalálnak vmi indokot. Nem csak a Chrome-tól vették át, Opera is szépen növeli a verziószámot. Aztán lehet ám, hogy ott minden egyes fő verziószám változáskor vmi fő major javítást pakolnak bele, de kétlem. Mind1, nem is érdekel. Legyenek mozaik szavak a verzió számok helyett aztán akkor nincs ez a hülyeség, hogy egyik böngésző verzió számozásban 2x-er előrébb jár, mint a másik.

(#20988) McKane

McKane
(őstag)

Hol lehet rendelni Magyarországra Firefox-os vagy Ubuntu-s pólót?
Ki is szállítják,vagy kis hazánk feketelistán van ebben a témában?

(#20989) Namelesske válasza McKane (#20988) üzenetére

Namelesske
(őstag)

Több helyen is rendelhetsz:

Pingvinbolt
Linuxmedia

https://linuxisnotunix.blogspot.com/

(#20990) kranazoli

kranazoli
(senior tag)

[Megérkezett a Firefox 7.0 béta kiadása]

"Hatékonyabb memória-kezelés: A JavaScript hulladékgyűjtő (Garbage Collection) szolgáltatásnak köszönhetően hatékonyabban zajlik a memória-felszabadítás, ugyanis a szolgáltatás gyakrabban működésbe lép. Az optimalizáció főleg akkor jön jól, ha több böngésző fül van nyitva, illetve, ha hosszabb ideig fut a Firefox, akár a háttérben is. "

Hát a több tabfül megnyitás, majd összes bezárása művelet hasonlóan beteg memória eredményt produkál. Bízom benne az igyekezet és "ígéret" megmarad azért. (nem hiszem, hogy addon-ok miatt van, ui. 6-os 0db addon-al is ugyanígy viselkedett.

[ Szerkesztve ]

(#20991) < CyberBob > válasza Namelesske (#20989) üzenetére

< CyberBob >
(őstag)

Nagyon jók.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#20992) hunfatal válasza kranazoli (#20990) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Ezt minden verziónál előadják, de semmivel nem jobb, ugyanolyan leakes fos mint a 4-es verzió óta az összes.

(#20993) prohardver27

prohardver27
(fanatikus tag)

Milyen bővitménnyel érhetetm el, hogy mindegyik weboldalt nagyítva jelenítse meg mint a IE -ben?

(#20994) Piloss válasza prohardver27 (#20993) üzenetére

Piloss
(őstag)

[link]

"Minden, amit látsz, mihamar elpusztul, és a pusztulást szemlélők maguk is egykettőre elpusztulnak. Aki késő öregségében hal meg, ugyanarra jut, amire az idő előtt elhunyt."- Marcus Aurelius | OnePlus 3

(#20995) kranazoli válasza prohardver27 (#20993) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

[NoSquint ]

Fatal: Mind1, feldobtam 6-osnál csak nem lehet rosszabb :) ill. úgyis feltettem a béta 11-es flash player-t is. (akkor már legyen minden béta)

(#20996) -=Vacsek=-

-=Vacsek=-
(senior tag)

Hi!

A héten felraktam vmi programot már nem is tudom mit de feltett egy ask nevű cuccot is. Aztán mikor megnyitottam a firefoxot az volt a kezdő oldal is. Eltávolítottam ezt az ask programot. Majd beraktam a google.hu-t kezdőoldalnak. Eddig amikor bezárom a mozzilát és újra megnyitom (pl gépresi) megkérdezi h megnyissa az előző oldalakt. (kezdőoldal google-s volt és a felirat meg a kereső rész alatt lehetett rámenni.) Na ezt hogy tudom vissza állítani mert most nem jegyzi meg. Beállításoknál is beállítottam hogy "a legutóbbi ablakok és lapok megjelenítése" de így egyből behozza nincs választási lehetőségem.

(#20997) prohardver27

prohardver27
(fanatikus tag)

THX :R

(#20998) prohardver27

prohardver27
(fanatikus tag)

Még egy funkció amit hiányolok, arra van program, hogy az Új lap megnyitásakor egy adott oldal nyíljon meg nem az üres oldal :F

(#20999) mrszitya válasza hunfatal (#20992) üzenetére

mrszitya
(senior tag)

Én gyakorlatilag az 1.0 óta használom a FF-t 1. böngészőnek, de persze a többi alternatívát is kipróbáltam már. Kisebb teszteket is csináltam, pl. a 4-es verzió memóriahasználatát is összehasonlítottam kíváncsiságból a többiekével úgy 5-10 tabot megnyitva, és dokumentáltam a memória és CPU-használatot. Már nem tudom számokkal alátámasztani a dolgot, de a többiek se viszik túlzásba a takarékoskodást a RAM-mal... E tekintetben mindegyiknek javítani lehetne még. Ettől persze még tény, hogy van leak, de nem igaz, hogy nem dolgoznak rajta.

A 7.0-ás béta már tényleg sűrűbben "takarít," ez könnyedén észrevehető. Ha lesz majd időm rá, lehet hogy csinálok egy új tesztet, és publikálom itt. :)

Egyébként én évek óta folyamatosan 30-40!! kiegészítővel használom, és bár néha tényleg idegesítő tud lenni a nem túloptimizált memóriakezelés, de normál használat mellett észre se venné a dolgot az ember... Nálam mindig csak akkor tűnik fel a dolog, ha több tucatnyi tabot nyitok meg, és ilyenkor általában több órája megy a FF.

(#21000) hunfatal válasza mrszitya (#20999) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

A 7est még nem próbáltam, mert a lassú gui miatt nem használok FF-et, amíg azt meg nem csinálják.

A többi sem takarékoskodik a rammal, de pl. az Operának olyan a ramkezelése, mint a winnek, minél több van annál többet használ és ha kell, akkor felszabadít. Viszont nem tapasztaltam leaket, ha van is, nem olyan durva, mint az FFnél.

Mondjuk elég sok kiegem van FFre telepítve, lehet azok közül pluszba leakel valamelyik, de 1-1,5 óra böngészés után nem ritka, hogy 1,5-2GB ramot használ és azért ez elég nevetséges.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.