Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) creed30 válasza fatal` (#20746) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia!
Töröltem ott is,de nincs változás :W
Tudna valaki segíteni? :R

(#20753) KaiotEch válasza HZoli87 (#20750) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Eddig nekem sem volt. A másik amikor írok ide és egyszercsak belaggol nem látom mit írok és egyszercsak bedobja az egészet. Állandó probléma még a "Firefox nem válaszol"... És azért egy ilyen gép esetében elvárná az ember, hogy semmi probléma ne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20754) kranazoli válasza KaiotEch (#20753) üzenetére


kranazoli
senior tag

"A másik amikor írok ide és egyszercsak belaggol nem látom mit írok és egyszercsak bedobja az egészet."

Ilyet Nekem is szokott csinálni. De csak ezt. De több helyen is olvastam már erről, hogy ez bug. Pár napig fent volt a legfrissebb 6-os Fox, de még mintha abban is lett volna. Már nem nagyon foglalkozom. (gondolkoztam, hogy talán a vírusnyalogató xarakodna - nem tudom. Abból Nekem Avast6 free van fent - bár mintha NOD mellett is csinálta volna)

Más problémám azonban nincs vele semmi.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20755) HZoli87 válasza KaiotEch (#20753) üzenetére


HZoli87
veterán

Elsővel találkoztam már (de ez is nagyon ritka), a másodikat még hírből sem ismerem. szerencsére.

(#20756) zoli62


zoli62
addikt

Használja valaki ezt a kiegészítőt FF5 böngészővel XP alatt? Mennyire lassítja az oldalak betöltődését?[link]

[ Szerkesztve ]

(#20757) vante


vante
aktív tag

Néztem ezt az új UI-t, 8-as FX-től lesz. Hát, nem tudom. Annyit nem változik, plusz az Előző-Következő gombokból csak az Előző maradna meg. Ez miért jó? :U

[link]

(#20758) S-Attila válasza vante (#20757) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Én úgy tudom, hogy lesz "Következő" gomb is, de eltűnik olyankor, amikor nincsen előrefelé semmilyen weblap. (Remélem, érthető :D)

[ Szerkesztve ]

(#20759) HZoli87 válasza vante (#20757) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak egy későbbi verzió fogja megkapni az új felületet, a 8-as biztos nem. :N

(#20760) vante válasza S-Attila (#20758) üzenetére


vante
aktív tag

Jahhh, így már ok. Nem szóltam akkor :)

(#20761) HZoli87


HZoli87
veterán

UX buildben hogyan kell kikapcsolni a nem kompatibilis kiegészítők ellenőrzését? Már vagy 1000 variációt kipróbáltam, de nem jártam sikerrel. :DDD

extensions.checkCompatibility.8.0
extensions.checkCompatibility.8.0a
extensions.checkCompatibility.8.0a1
extensions.checkCompatibility.ux

(#20762) Apollyon válasza HZoli87 (#20761) üzenetére


Apollyon
Korrektor

extensions.checkCompatibility.nightly
Ez működik.

Most raktam fel ezt az UX-et először. Amúgy mi ez az UX branch? Vagyis mi értelme van, úgyértem what's the point?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20763) HZoli87 válasza Apollyon (#20762) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, ez valahogy kimaradt. :D

(#20764) S-Attila válasza Apollyon (#20762) üzenetére


S-Attila
aktív tag

User expirience. Ide kerülnek be elsősorban a felhasználói felületet érintő változások. De Csabi biztosan részletesebben meg tudja fogalmazni. :)

(#20765) acc200


acc200
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy teljesen ideillő kérdés vagy inkább probléma, de gondoltam szerencsét próbálok.

Tehát:
Adott a legújabb FF és működött is rendesen egészen tegnapig, amíg nem kerestem a gépemen vírust.. Ugyanis 1 bizonyos ufa.exe mindig fullra vitte a procihasználatot, ezzel ellehetetlenítve a tevékenységeimet.. Mondom akk futtatás, lefuttattam, talált is párat, meg ezt a szépséget is, mondom akk resi, közbe volt 1 windóz ápdét is, azzal 1ütt resi... Oké megvolt, nyitom meg FF-ot és nincs Facebook.. Mondom mi a f*sz, megnézem telóról, onnan van.. Kérdem srácokat, nekik is van.. Leszedtem szinte az összes böngészőt, 1ikben sincs Facebook.. Ugyan azt kapom mindig, "A kapcsolódás sikertelen." Az összes böngészőben ugyan ez, csak a saját szavaival... Mondom sebaj. csinálok 1 rend szervisszaállítást, azt majd lesz valahogy, erre meglepődve látom, h nincs semmi lehetőség rendszervisszaállításra ugyanis törlődtek, nincs 1 db sem.. Most csak a qva Facebook miatt nincs kedvem az egész rendszert újrahúzni, pedig jó lenne gépről fb-ozni, nem telóról..

Valaki vmit esetleg?

Köszi előre is!
Üdv!

Szerk.: Újra is volt telepítve már a FF, törölve lettek az előzmények, sütik, stb.. CCCleanerrel is meg simán FF-on belül is.. De vírust meg eddig nem talált a vírusírtó.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#20766) kranazoli válasza acc200 (#20765) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ezt töltsd le, frissítsd és futtass egy teljes(!) kártevő ellenőrzést.

[Malwarebytes Anti-Malware]

Az Nekem nem derült, hogy mit futtattál le...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20767) acc200 válasza kranazoli (#20766) üzenetére


acc200
tag

köszi a gyors választ, ezt futtattam le, csak elfelejtettem leírni.. :N Tehát ez a progi talált valamiket, nem emléxem már rá, h vírus volt-e, de asszem az, a végén kijött, h törlöm-e, katt arra h igen, újra kellett indítani és ez lett.. :(

(#20768) kranazoli válasza acc200 (#20767) üzenetére


kranazoli
senior tag

És teljes ellenőrzést futtattával, vagy gyorsat?! Teljeset futtass. Azért kellett újraindítani, mert használatban lévő fájlokhoz nem fért hozzá. Amiket talált és nem tudta irtani, azokat újraindulás alatt próbálta meg.

Próbáld meg lefuttatni csökkentett módban is. (F8-at nyomogasd restart után)

Milyen vírusnyalogatót használsz?! Nagyon nem tudsz mást csinálni mint próbálkozni ilyen alkalmazásokkal.

Még ezt is próbáld meg: [SUPER AntiSpyware 5.0.1108]

Szintén telepít; frissít és TELJES(!) ellenőrzést futtass.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20769) Oliverda


Oliverda
félisten

Üdv!

Kezd kicsit elegem lenni a Firefox 5-ből. Mostanában egy idő után egyszerűen belassul, de elég durván. A flash de még az animált gifek megjelenítési sebessége is jól láthatóan a normális töredékére csökken (darabosan a mozgásuk). Ezen ideiglenesen segít ha kilövöm a flash plugint a feladatkezelőben, vagy ha újraindítom a Firefoxot. Ennek mi lehet az oka és hogy lehet rajta segíteni?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20770) K6000 válasza Oliverda (#20769) üzenetére


K6000
tag

Ez nálam is így volt és meguntam az utolsó normális Firefox a 3.6.x azóta 1 hét alatt többet optam vele mint a régivel egy egész év alatt. Azon vettem észre magam hogy egyre többet használom az IE 9-et. 3 hete felraktam az Operát azóta a Firefoxot nem nyitottam meg, a hétvégén el is távolítom és én is beállok azok népes táborába akik nem használják tovább a tűzrókát...

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#20771) zoli62


zoli62
addikt

(#20772) acc200 válasza kranazoli (#20768) üzenetére


acc200
tag

Köszi! Végül mára megoldódott a dolog.. Igazából nem tudom, hogy mi vagy hogy lehetett, mert tegnap kb 3x újraindítottam meg egész nap futottak az ellenőrzések, de mind hiába.. Aztán ma reggel benyomta és megoldódott.. Nem tudom, hogy mi volt ez, de most megúsztam 1 win reinstallt meg jó pár óra progireinstallt.. Am nem használok vírusirtót, ezt szoktam lefuttatni és eddig nem is volt semmi gond.. Csak anyám meg húgom ideült a géphez, mert nem voltam otthon, felraktak vmi adobe frissítést meg még vmit, és ez lett..

Nah de köszi a válaszokat, további szép estét! ;)

Szerk.:

Más, az xmarks miért nem szinkronizálja a jelszavakat? Azt írja, hogy tiltva, de nem találok semmi opciót arra, hogy engedélyezzem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#20773) Amantius


Amantius
senior tag

Firefixot használok, de úgy látom nem csak a FX-ot érinti. Foxnál ez a kép fogad:
(közben megnéztem és az IE9-nél is így néz ki)

Operánál viszont, működik:
.
Elméletben minden flash, java, stb friss. Régebben is előfordult már, de mindenki passzolta. Érdekes, hogy néha helyreáll, de pl. a STEAM oldala nálam sosem működött FX alatt, míg Opera alatt megy.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#20774) S-Attila válasza Amantius (#20773) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem lehet, hogy az ABP zavar be a képbe?

(#20775) Amantius válasza S-Attila (#20774) üzenetére


Amantius
senior tag

Az micsoda?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#20776) KaiotEch válasza Amantius (#20775) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

AdBlock Plus, de nem hinném, mert nálam jó.

(#20777) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Ez. Ad Block Plus. Vagy én nézek be valamit? :F

(#20778) Amantius válasza S-Attila (#20777) üzenetére


Amantius
senior tag

Bocs, én balga.
Sajnos nem az a problémája.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#20779) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem? A legújabb FF, az 5.0.1 van fent és naprakész a Névjegye szerint.
Tegnap óta van ez a jelenség. Ha kilépek a FF-ból és utána újból meg szeretném nyitni, akkor ez az ablak fogad. Eddig sosem volt ilyenem még, pedig évek óta használom a FF-ot. Sokadik újra megnyitási kísérletre jön csak be a FF. Lemértem az időt és valamivel 1 percnél több kell mindig, hogy elteljen a bezárás után, hogy már ne ez az ablak fogadjon hanem meg is nyíljon a FF. Vírusom nem hinném, hogy lenne de azért lefuttattam ma reggel a SAS-t, a MBAM-ot is és a NIS is full scant csinált de semmi találat.
Mint fentebb írtam, eddig ilyen még sosem volt nálam csak tegnap óta. Gyorsítótár rendszeresen ürítve van és volt is mindig a kilépésekkor.

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#20780) KaiotEch válasza Mosanke (#20779) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez nem vírus meg semmi, csak nem zárta még be a ff.exe taskot a géped, ez van mindenkinél, várj kicsit mikor bezárod vagy feladatkezelőbe lődd ki.

(#20781) Mosanke válasza KaiotEch (#20780) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Köszi a választ. :R
Az azért érdekelne, hogy a FF honnan találta ki ezt csak úgy nálam? Mert tegnap délután óta szórakázik így velem. Hónapok óta nem telepítettem bele új kiegészítőt vagy bármi mást, ami esetleg még indokolná valahogy ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#20782) KaiotEch válasza Mosanke (#20781) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Két szóval ki tudom fejezni(annak ellenére, hogy én is szeretem): Sz@r, lassú.

(#20783) BullZeye


BullZeye
veterán

Valaki ismer scriptet, vagy tudna készíteni, amivel az embed videók mindig ezt a playert használnák?

http://www.youtube.com/v/DPtHPgZmZdA?version=3&version=3&rel=1&fs=1&showsearch=0&showinfo=1&iv_load_policy=1&enablejsapi=1&playerapiid=ytplayer

Videó itt is található normális környezetben, ha így jobb tetszik:
http://celebs.icanhascheezburger.com/2011/08/09/funny-celebrity-videos-the-michael-bay-shot/

Csak mert ezen a flash lejátszón rajta van full screen is, amit mostanában előszeretettel hagynak le -.- és normálisan lehet szüneteltetni a videót, + immáron cosmic panda színeit veszi fel.
Legeslegjobb az lenne, ha dqdb által módosított YoutubeEmbed HD-ba implementálná valaki, aki ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20784) BullZeye válasza BullZeye (#20783) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahogy nézem egyszerűbb volt mint gondoltam, úgyhogy akit zavar, hogy sok helyen nincs embednél full screen meg pause gomb.
Itt található a módosított script.

(#20785) Matthewus válasza BullZeye (#20784) üzenetére


Matthewus
őstag

Kösz, ez már nagyon kellett! Érdemes lenne feltenni ezt az userscripts.org-ra.

(#20786) BullZeye válasza Matthewus (#20785) üzenetére


BullZeye
veterán

Írj dqdb-nek privi-t, mert az ötlet nagyon jó, de az ő érdeke, hogy működik :D

(#20787) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Sziasztok, nem teljesen idevág a kérdés, mivel a probléma minden böngészőn jelentkezik, tehát valószínűleg a kapcsolatommal lehet a gond.

Windows Xp Professional SP3 oprendszer telepítése és driverek felrakása után
rögtön csatlakoztam a világhálóra (modemes kapcsolat, routeren keresztül), és egy furcsasággal találkoztam. A google.com és aldomainjei furcsán viselkednek.
Google.hu keresés

A Google.com van, amikor bejön, és valamikor nem és ezt írja ki:
"Access to Proxy requires some authentication"
Ha bejön

A gmail a következőt adja ki : "Not Found

The requested URL /accounts/ServiceLogin was not found on this server.

Apache/2.2.3 (CentOS) Server at www.google.com Port 443"

Valaki segítene, hogy mit rontottam ennyire el?
Megosztott kapcsolatban áll a gép egy win7 rendszerrel, ott tökéletesen működik.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#20788) KaiotEch válasza MeszarosB. (#20787) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mik ezek az orosz betűk?

(#20789) fatal` válasza KaiotEch (#20788) üzenetére


fatal`
titán

Rossz a kódolás így ránézésre. :D

(#20790) Laybee


Laybee
őstag

Mikor fog kijönni a 6-os? Iponnál már le lehet tölteni.

(#20791) MeszarosB. válasza KaiotEch (#20788) üzenetére


MeszarosB.
tag

Nem tudom, én is néztem nagyot.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#20792) S-Attila válasza Laybee (#20790) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A jövő héten, kedden, elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#20793) scope2007 válasza Laybee (#20790) üzenetére


scope2007
addikt

pont ezt a kérdést akartam én is feltenni... [láttam külföldi oldalakon már kint van]
amit pl le lehet tölteni az usite-ről is, az fog fent lenni majd a firefox oldalon is igaz?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20794) S-Attila válasza scope2007 (#20793) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Elvileg igen, de akkor is úgy kell tekinteni, hogy ha ezt a verziót felteszed, akkor olyan, mintha egy bétát tennél fel. Szóval, bele kell kalkulálni, hogy nincs tökéletesen kitesztelve még. Valószínűleg nincsen benne már hiba, de azért előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#20795) scope2007 válasza S-Attila (#20794) üzenetére


scope2007
addikt

csak azért érdekelt ennyire, mert pont ma vagy holnap újra lesz húzva az OS is.. és ilyenkor mindenből a legfrissebbet akarom feltenni.. nem pedig egy meglévőt frissíteni :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20796) kranazoli válasza scope2007 (#20795) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én meg ráfrissítettem az 5.0.1-re.
Béta verziókban mindben benne volt a feedback extension, ebben már nincs. (se Test Pilot) Elég végleges szaga van.

Más
A következő addon-ok amiket használok nem kompatibilisek a Fox6-ossal. Vki esetleg tud hasonlót (ami korrekt, megbízható, ...) és alapból kompatibilis lenne a 6-ossal?!

Easy DragToGo+ (v1.1.3.3) — Allows you to open a new tab using drag and drop gestures easier.

Ezt csak annyira használom, ha van a szövegben egy olyan szó, mondat, ... amire rá szeretnék keresni gúglival, akkor csak kijelölöm, majd egér mozdulattal rögtön rá tudok kerestetni új lapon úgy is, hogy rögtön előtérbe hozz, vagy új lapon a háttérben nyitja meg. Nem úgy, hogy kijelölés, jobb klikk, stb...

FireGestures (v1.6.5) — Különféle parancsokat hajt végre egérmozdulatok hatására.

Asszem ez 1értelmű. Számomra alap kieg.

Tab Scope (v1.1.2) — Previews and navigates tab contents through popup.

Gondolom sokan ismerik. Tabfüleken preview funkció.

Természetesen mind1ik működik. Legalábbis funkcióra működik de az még nem jelenti azt, hogy 100%-osan bug mentes is lenne. Ezért ha bárki tud másik, esetleg jobb alternatívát, akkor ne tartsa Magában. :R

(Én Addon Compatibility Report-ert használok - nem about:config-ban lövöm ki az ellenőrzést.)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20797) fatal` válasza kranazoli (#20796) üzenetére


fatal`
titán

Firegestures, Tabscope működik. Tedd fel az addon compatibility reportert és engedélyezd. Én már jelentettem vagy 5x, hogy működik de szarnak rá. A harmadik addont is próbáld ki, azt én nem használom, de szerintem az is működik.

(#20798) kranazoli válasza fatal` (#20797) üzenetére


kranazoli
senior tag

Írtam, hogy működnek csak érdeklődtem, hogy van-é esetleg olyan, ami alapból kompatibilis. Addon Compatibility Report-el, amikor próbálgattam a Béta-kat és vmi működött rögtön küldtem a feedback-et Én is. :R (és teszem most is)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20799) S-IW válasza kranazoli (#20796) üzenetére


S-IW
tag

Ez tetszeni fog remélem. Ha eddig nem ismerted volna, próbáld ki.

(#20800) kranazoli válasza S-IW (#20799) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ismertem, de azért köszi. De kipróbálom, ahogyan ezeket is:

All-in-One Gestures 0.22.1

This extension allows you to execute common commands using mouse gestures, rocker navigation, scroll wheel navigation and page...

QuickDrag 2.1.3.21

Extends the function of the drag-and-drop mouse gesture so that it can be used to load URLs, do a web search of selected text on a page, or save an image on a page. The successor to Super DragAndGo.

Tab Scope-ra még nem találtam alternatívát. Végül is annyira nem SOS hiszen működik mind aztán majd csak update-elik őket, vagy átteszik Őket a kompatibilis kieg-ek közé. :R

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.