Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) WonderCSabo válasza stevve (#21649) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval, nincs pipa, vagyis nem kérem, hogy jegyezze meg, de ha azt az opciót választom, hogy az utolsó nyitott lapokat, egyebeket nyissa meg induláskor, akkor mégis mindent megjegyez.

Mármint csak a legutóbbi lapokat és ablakokat, nem? Egyetértek, a másik beállításnak kéne felülírnia.

A másodikra: nyilván metrics-el nézegették, hogy mennyien használják a funkciót, és ezért vették ki. Sajnos a Firefox is már jó ideje az egységsugarú usernek készül, az UX team elsősorban az ő preferenciáikat veszi számításba. De ugye ez egy nyílt projekt, ki lehet fejteni a véleményt a fejlesztőknek sok csatornán. Ezeket ne tőlem kérdezd. :)

Ne érts félre, nem vitatkozni akarok veled, csak a mostani FF verziókban több visszafejlődést látok és nem értem.

Miket, még?

Már nem a felhasználó (és az egyszerűség) az első?

Mondjuk ezzel pont egyszerűbb lett.

Szerk.: Egyébként én sem értek egyet sok mindennel, sőt valszeg több mindennel nem, mint Te. :)

[ Szerkesztve ]

(#21652) kranazoli válasza BullZeye (#21639) üzenetére


kranazoli
senior tag

Figyuka, értsd már meg, hogy amit akarsz azt nem lehet. Ezt felesleges tovább ragozni. Azért is nem írtam, hogy használj flash 9-est, amit írtál. AMD mérnökei biztos unalmukban találták ki az UVD szintet Flash videókhoz és biztos csak azért nem építenek a driver-be egy idle és UVD közötti órajelet, mert képtelenek rá. Évi 50k. Felőlem úgy használod a 4890-esed ahogy akarod, sokan feszelik alul a VGA-t; sötöbö... Ezeknek a kókányolásoknak Én semmi értelmét nem látom. (se felfelé, se lefelé) Persze műkedvelő módon az ember downclock-olhat és alulfeszelhet és sötöbö; de lehet hosszú távon (akár az 1 évet figyelembe véve) a kísérletezgetésekkel; nem stabil állapotokkal sokkal több árt a hardver-eknek, mint amit megspórol az ELMŰ szla-n. Magyar háztartásokra pedig teljességgel jellemző, hogy 5 gép van egy háztartásban. No, ezekre aludjál még egyet...

PS: Még mindig nem egészen értem, hogy mit is akarsz?!

1.) idle órajel nem jó; mert kaki a YT minősége;
2.) UVD nem jó; mert sokat eszik a VGA;

Te most mit is szeretnél?!
Ne 50W-al, hanem csak pl. 25W-al egyen többet a VGA és legyen egy "DIY IdleUVD" órajeled, vagy mi a rákot?

Más, ha már egyszer Flash:

Október elején, sok újdonsággal jön a Flash Player 11

"A fejlesztők szerint az új webböngésző bővítmény akár ezerszer jobb 2D/3D renderelési teljesítményt kínál majd előző kiadásához, a 10-es verzióhoz képest – ez pedig a teljes GPU alapú hardveres gyorsítás támogatásának köszönhető. Ez eddig rendkívül jól hangzik, de van egyéb is a vállalat tarsolyában. A következő legfontosabb újítás az, hogy a Flash Player 11-es kiadása már teljes, natív 64-bites (x86-64) webböngésző támogatással érkezik"

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21653) BullZeye válasza kranazoli (#21652) üzenetére


BullZeye
veterán

Beszélt akárki itt az UVDről rajtad kívül?

És válaszolva a kérdésedre, ezt szeretném, azaz ami a kép jobb és bal szélén található, úgy, hogy ne fagyjon szét az AMD drivere a FLASHnek köszönhetően. Mert az általad oly sokra tartott Furmark 150/200on futva 1 óra után sem fagyott szét úgy, ahogy Flashtől 5 másodperc alatt.
Nem mellesleg a kép pontosan ugyanilyen Flash9-el UVD, és GPU gyorsítás nélkül, úgyhogy nem közvetlenül a GPU gyorsítás miatt olyan a YT lejátszója amilyen, így szeretném megszünteti ezt, de nem lehet, mert pár programozó úgy gondolta "nesze bazdmeg ez van, edd meg!"

Kártya lassan 2 éves, azóta van downclockolva, semmi baja nincs köszöni szépen. Nem hasamra ütöttem az 5 géppel, ennyi van itt, szeretnél róluk képet? Még nem láttál 5 gépet egyszerre vagy wtf?

(#21654) stevve válasza WonderCSabo (#21651) üzenetére


stevve
nagyúr

"Mármint csak a legutóbbi lapokat és ablakokat, nem? Egyetértek, a másik beállításnak kéne felülírnia."

Én azt szeretném, ha csak a nyitottak jönnének, a már bezártak nem, de ez nyilván buta kérés. Viszont a pipa, nem pipa logikailag ezek szerint tényleg érdekes kérdés.

Biztosan megmérték és azért vették ki vagy sok volt a sírás vagy valami, de az érvelés elég béna. A legtöbb alkalmazás megkérdezi kilépéskor, hogy mentsen-e. Ez nem indok. :)

Egyszerűbb lett (lehet), ha azt vesszük, hogy nem kérdez, de mire én ezt megtaláltam... :D

Például az sem tetszik, ahogy a menüt elintézték, de ez szubjektív. Viszont végre bekerülhetne plugin nélkül is, hogy új üres fülnél ugorjon a kezdőoldalra. Igazából nincs komoly bajom a böngészővel és ezt használom elsődlegesnek.

"Egyébként én sem értek egyet sok mindennel, sőt valszeg több mindennel nem, mint Te."
Ebben biztos vagyok. A leírásaid alapján már jó pár gondomat sikerült orvosolnom. :)

(#21655) Dany007


Dany007
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Firefox 3.6.18 alatt vagyok itt a cégnél (azért nem váltottam még, mert a boss key 4.0-tól fölfele nem működik) és Youtube nem(!) HD videó lejátszás közben 14-20%-on pörgeti a procit folyamatosan (csak zenét hallgatok). A plugin-container pörög így és ha megállítom akkor egyből nullára csökken...
Komolyan ennyit fogyasztana egy sima youtube flash videó lejátszása? Vagy talán a régi 3.6-os FF miatt van? Vagy esetleg a még régebbi 3,0-s HT-s Intel proci a kevés?

Mert ha HD videót nyomatnék akkor okés, de ez csak egy egyszerű flash zene... sima 360p.

(#21656) S-Attila válasza Dany007 (#21655) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ugyan nem említetted, hogy pontosan milyen videóra gondolsz, de pl. ez nekem egy Core i3-ason is 10 % körüli processzorterheléssel fut, Firefox 6.0.2 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#21657) Dany007 válasza S-Attila (#21656) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, tényleg nem. Elnézést. Erre gondoltam.

(#21658) WonderCSabo válasza Dany007 (#21657) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam 7%-ot eszik. Egyébként ezért teljes mértékben a Flash a felelős, az Fx-nek semmi köze.

(#21659) S-Attila válasza Dany007 (#21657) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nálam így néz ki a processzorterhelés.

A Flasht már csak így kell elfogadni. :)

(#21660) Youri


Youri
veterán

Nekem mindkét videó 1-4% között mozogtt. Nightly x64 + Flash 11 beta

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#21661) S-Attila válasza WonderCSabo (#21658) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Van valamilyen információ esetleg arról, hogy lesz-e valamikor hivatalos 64 bites kiadás is?

(#21662) kranazoli válasza BullZeye (#21653) üzenetére


kranazoli
senior tag

Figyuka! Szerintem könnyítsük meg egymás fórum béli életét azzal, hogy befejjük ezt az OFF-ot.

1.) Ahol 5 gép van egy háztartásban és mindegyikben 4890 kategóriás VGA ill. játékgép ott úgy gondolom az ELMŰ szla kifizetése nem akkora teher, mint ahol csak 1db. A WTF és hasonló stílust pedig végképp mellőzném.

2.) Azért beszélek UVD szintről mert AMD driver-ben UVD szinten megy a flash. Ez van. Ezt találták ki az AMD mérnökei és fejlesztői. Akiknél nem kellene okosabbnak lenni. Mintha már az elején írtam volna, hogy Nekem is voltak problémáim AMD driver-eivel UVD szinten Flash alatt. Ezért írtam, hogy ez AMD driver hiba lesz, vagy VGA hiba. Attól mert Neked FurMark és játék alatt stabil a kártya simán elképzelhető, hogy UVD szinten instabil.

3.) Amit Te akarsz, azt szoftveresen az új flash-ekkel nem lehet megoldani. Amit Te csinálsz, hogy próbálnál más órajelet beállítani mint az UVD szint talán már nem is azért, mert sokat fogyaszt a gép egy év leforgása alatt hanem mert kifagy az AMD driver-e. Egyszer ezt írod, egyszer azt.

4.) Vagy használod idle módban kaki minőséggel és stabil marad; vagy UVD szinten ahol nem stabil; vagy további műkedvelő módon folytatod a kísérletezgetést órajelekkel; driver-ekkel; stb... (attól mert egyes kijelentik, hogy stabil a gépük, mert játék alatt nem fagy; se alulfeszelve sem; se csökkentett órajelekkel, de UVD szinten igen, tuti, hogy nem hibás vmi a gépben és a flash a szar)

5.) Természetesen vannak még egyéb alternatívák mint pl. VGA csere; gépcsere; de felőlem mindenki azt és úgy csinál a gépével ahogy akar.

Részemről OFF lezárva.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21663) Dany007 válasza S-Attila (#21659) üzenetére


Dany007
veterán

Értem akkor a hiba "nem nálam van" :) Köszi!

(#21664) WonderCSabo válasza S-Attila (#21661) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem találtam.

(#21665) somasz


somasz
addikt

Erre valaki?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#21666) WonderCSabo válasza somasz (#21665) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika

[ Szerkesztve ]

(#21668) Dtomi


Dtomi
őstag

Ettől csak engem kerülget az agyvérzés?! Olvasgattam visszafelé, hogy a memória kezeléssel vannak gondok, érdekes én minden második frissítésnél veszem csak észre... de nálam a 1,5 gb sem ritka

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#21669) EmberXY válasza Dtomi (#21668) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam "csak" 240 megát eszik, és elvan vele..

Up the Irons!

(#21670) Dtomi válasza EmberXY (#21669) üzenetére


Dtomi
őstag

akkor szerinted is felgyújtsam?! :D

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#21671) EmberXY válasza Dtomi (#21670) üzenetére


EmberXY
addikt

Az én gépemben össz-vissz 2 giga memória van, ha ebből másfelet a firefox enne meg, én biztosan felgyújtanám, a te helyedben nem tudok dönteni... :D (Az biztos, hogy valami nem stimmel, szerintem ennyit nem ehet egy böngésző..)

Up the Irons!

(#21672) BullZeye válasza Dtomi (#21668) üzenetére


BullZeye
veterán

Ugyan dehogy, csak jobb híján beletörődök, és reménykedek, hogy na majd a kövi verzióban. Ez van FF 3.0 óta, mióta használom FFot aktívan. Most FF9nél tartanak. :)
Sok mindent újítanak, és frissítenek, és gyorsítanak, csak sajnos a fő erényére, a kiegekre nem fordítanak túl sok időt. Pedig berakhatnának pár olyan opciót, hogy ha törölsz egy extension-t, akkor minden .js fájlból IS törölje a beállításokat opcionálisan, és mindenhol máshol is, hogy valóban törlődjön. Vagy hogy kiegeknél kiírja melyik mennyi memóriát eszik, és akkor hamar ki jönne mi leakel.
De jobb híján tényleg csak reménykedek, hogy legközelebb tán erre is fordítanak kis időt, és nem egy új JS motort fejlesztenek ki.

(#21673) rebugra


rebugra
aktív tag

Létezik Firefox 6.0.2-ből 64bites? És ha van is, gyorsabb lehet mint a 32 bites?

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#21674) Youri válasza rebugra (#21673) üzenetére


Youri
veterán

nightlyból van csak

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#21675) robotjatek válasza Youri (#21674) üzenetére


robotjatek
tag

És nem is gyorsabb mint a 32 bites, sőt...

(#21676) Youri válasza robotjatek (#21675) üzenetére


Youri
veterán

én meg vagyok vele elégedve, konkrétan sokkal jobb, mint a "stabil" 5-ös volt, arról váltottam nightlyra

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#21677) stevve válasza EmberXY (#21669) üzenetére


stevve
nagyúr

És azt hogy csinálod? Már 1-2 lappal is szépen felzabál több száz megát - és folyamatosan megy felfelé, amit végképp nehéz megérteni. :U

(#21678) robotjatek válasza Youri (#21676) üzenetére


robotjatek
tag

úgy tudom hogy a JS motor nincs 64 bitre optimalizálva, és így jóval lassabb mint a 32 bites

(#21679) Youri válasza robotjatek (#21678) üzenetére


Youri
veterán

ezt hol tudnám tesztelni?

RTX ON

(#21680) EmberXY válasza stevve (#21677) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát azt nem tudom, hogy miként van, de nem eszik többet...
Most csak 4 lap van nyitva, de ennyit eszik: [link]

Up the Irons!

(#21681) robotjatek válasza Youri (#21679) üzenetére


robotjatek
tag

Én a sunspidert és a krakent ismerem. Tény hogy ezek szintetikus tesztek, normál felhasználásnál nem igen lehet észrevenni a dolgot, talán még a html5-ös játékoknál sem.

Szerk.: A WebGL hívások is JS-en keresztül mennek nem?

[ Szerkesztve ]

(#21682) WonderCSabo válasza stevve (#21677) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem nehéz. Vmiért egyszerűen a bezárt lapokat nem veszi ki a memóriából...

Comrade92: Van még a V8 teszt.

A WebGL hívások is JS-en keresztül mennek nem?

Nem.

(#21683) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Engedélyezték a decode-on-draw-t trunkon, a mai Nightlyban már benne lesz. Ez annyit jelent, hogy csak a kép megjelenítésekor dekódolják azokat, ezáltal gyorsabb és kevesebb memóriaigényű lesz az oldalbetöltést.

(#21684) Youri válasza robotjatek (#21681) üzenetére


Youri
veterán

Csak a sunspidert volt időm kipróbálni, és a linkeket is sikerüly eltökíteni, de az x64 nightly 210ms, míg a stabil 223

RTX ON

(#21685) BullZeye válasza Youri (#21684) üzenetére


BullZeye
veterán

x64 Nightly vs x86 Nightly, stabil lassabb mint Nightly alapból, úgyhogy ahhoz kár viszonyítani.

(#21686) WonderCSabo válasza BullZeye (#21685) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Korrekt.

(#21687) re_mod


re_mod
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a Google térkép böngészgetése közben bizonyos időközönként "belaggol'" a firefox és olyankor kb. 4-5 mp-re általában olyan mintha tekerné a winyót és addig nem reagál semmire.

Más böngészőben Chrome vagy IE9 nem tapasztaltam ezt a jelenséget de egy kicsit zavaró. Nem valamit cachel vagy ilyesmi? :(

(#21688) WonderCSabo válasza re_mod (#21687) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg a Garbage Collection őrült meg. Mindenesetre ezt végezd el, hátha segít: első hsz -> diagnosztika

(#21689) Youri válasza BullZeye (#21685) üzenetére


Youri
veterán

Annyira nem érdekel, hogy össze-vissza pakoljam :)

RTX ON

(#21690) BullZeye válasza Youri (#21689) üzenetére


BullZeye
veterán

Mit kéne össze vissza pakolni? :D letöltöd elindítod az EXE-t futtatod tesztet, bezárod, utána elindítod a másik EXE-t, futtatod tesztet, bezárod, postolod.

WonderCSabo
Végre megtaláltam DOM inspectorban, hogy mi a hover URL pontos css-e, tudnál segíteni, hogy milyen módon lehetne magát a domain címet színezni? Hátha olvastad már valahol...jobban otthon vagy FF UI-jában. Szeretnék egy chrome szintű domaint elkülönítő link hover-t csinálni, de egyenlőre 2 dologba is ütköztem.

Az egyik eléggé nyilvánvaló hiba, mégpedig ha bal alul van a link, akkor link fölé viszed az egeret, aktíválódik a css, és előjön a hover box, ami aktív lesz, így eltűnik a link-hover. Ennek köszönhetően elkezd villogni :D ez FFban alapból elég jól meg van oldva azzal, hogy jobb oldalra kerül, ha "útban van". De ettől a CSS-től egyszerűen csak villog :P erre van valami ötleted? Próbáltam berakni a statuspanel[type=overLink]:hover-t de akkor meg ugye ha aktív lesz átrakja máshova, és akkor már a link lesz újra aktív :D így túlképp a 3 eset körbe-körbe. :)

Másik meg a domain cím elkülönítése....ha van ötleted ne tartsd vissza.

@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

statuspanel[type=overLink] {
position: fixed !important;
bottom: 20px !important;
left: 20px !important;
opacity: 0.85 !important;
width: -moz-max-content !important;
max-width: none !important;
height: 26px !important;
padding: 2px 0px 2px 4px !important;
border-radius: 7px 7px 7px 7px !important;
border: 1px solid rgba(0,0,0,.15) !important;
background-color: #DFDFDF !important;
}


statuspanel[type=overLink] > .statuspanel-inner {
height: 20px!important;
width: auto!important;}


statuspanel[type=overLink] > .statuspanel-inner > label {
border:none !important;
background:none !important;
max-width: 900px !important;
width: -moz-max-content !important;
white-space: nowrap !important;
overflow : hidden !important;}

(#21691) WonderCSabo válasza BullZeye (#21690) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Másik meg a domain cím elkülönítése....

Nem hiszem, hogy ezt szimplán CSS-el meg lehetne oldani. Ehhez JS kell.

(#21692) BullZeye válasza WonderCSabo (#21691) üzenetére


BullZeye
veterán

Tavasszal még mielőtt bal alulra ment URL hover, volt egy CSS ami színezte ezt. Ezért gondoltam tán megoldható most is.

(#21693) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. a 6.01es Firefox van a gépemen.. Tegnap előttig minden rendben volt.. De egyszer csak egy rakás odlal szétesik.. Akár hogy akarom behozni szétesnek.. Expléoreren persze tökéletesek.. MI lehet a baj? Tud valaki segiteni?

(#21694) WonderCSabo válasza BullZeye (#21692) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom, hogy lehet, sajnos.

Bali27: Első hsz ->diagnosztika

(#21695) Youri válasza BullZeye (#21690) üzenetére


Youri
veterán

Na jó, holnap megcsinálom, ha ennyire érdekel :D

RTX ON

(#21696) OddMan


OddMan
őstag

Pár napja azt csinálja a firefox-om, hogy csak körbe-körbe forog az a szürke töltésjelző karika és nem töltődik be az oldal. A furcsa az benne, hogy amikor elindítom a böngészőt, akkor még pár oldalt meg tudok nézni, de az 5.-6. kattintásra csak pörgeti-pörgeti azt szürke töltésjelző karikát, de nem történik semmi. Ilyenkor ki kell lépnem a firefox-ból csak az segít. Hiába nyitok új oldalt vagy lapot és írok be új címet, mert ott is csak megy körbe-körbe a szürke karika. A tcp/ip, dns működik rendesen. Az internet explorer is működik rendesen, tudok torrentezni, valamint simán tudom pingelni az interneten lévő szervereket.
Eddig azt csináltam, hogy kiürítettem a cache-t, letöröltem az össze cookie-t és letöröltem a profil könyvtáramból a prefs.js és a sessionstore.js file-t, de így sem lett jó. Felraktam a beta 7.0b6 verziót, de azzal is ugyan ez van. :W

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21697) BullZeye válasza OddMan (#21696) üzenetére


BullZeye
veterán

Első hsz ->diagnosztika megvolt már?

(#21698) OddMan válasza BullZeye (#21697) üzenetére


OddMan
őstag

Újratelepítettem a firefox-ot, de előtte eltávolítottam az össze mozilla és firefox nevű könyvtárat, de így sem lett jó. :( :W

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21699) scope2007


scope2007
addikt

Hali!

az új firefoxokhoz már tényleg felesleges a "Vacuum Places Improved" kieg? vagy akármi ilyesmi? ezeket megcsinálja már? valahol olvastam erről 1-2mondatot.. de nem találom, hogy hogyan is van ez akkor ;]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21700) Fandango válasza scope2007 (#21699) üzenetére


Fandango
veterán

Tartalmaz mar ilyen megoldast a Firefox, es meg fejletebb is mint az addon volt. WonderCSabo biztos tobbet tud mondani a dologrol.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.