Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) gtasystem válasza WonderCSabo (#20500) üzenetére


gtasystem
őstag

nem, annyira nem mertem belebuherálni..
a 4-es óta nem jegyzi meg, mindig ott van a kérdés az engedélyezésre és hiába kattintok vagy állítom át a bejegyzést nem jegyzi meg..de mivel ez a böngészésben ez nem zavart, eddig nem foglalkoztam vele..de ha ez bekavar a kiegészítőkbe akkor az már gond..

így néz ki:
a legalsót már én tettem bele a leírásod alapján de nem állítottam át a végét..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#20502) WonderCSabo válasza gtasystem (#20501) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez sima Firefox 5.0 nem? Akkor az összes kulcsra jobb gomb -> visszaállítás és extensions.checkCompatibility.5.0 néven false értékkel adj hozzá egy logikait.

(#20503) gtasystem válasza WonderCSabo (#20502) üzenetére


gtasystem
őstag

most már az.. :)

egyébként nem nyert..visszaállítás és újraindítás után megint ezek vannak bent mint a képen..az összes..és maradt a tiltás is..szóval ez így nem megy..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#20504) WonderCSabo válasza gtasystem (#20503) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor vmi kieg rakja be ezeket. Nightly Tester Tools vagy Addon Compatibility Reporter vagy vmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#20505) gtasystem válasza WonderCSabo (#20504) üzenetére


gtasystem
őstag

igen, olyan mintha felülírná valami a buherálást.. de a Nightly Tester Tools-t azt csak ma raktam fel délután úgyhogy nem az lesz a hunyó hanem a másik..letiltom mindkettőt és kipróbálom..

sikerült..
az Addon Compatibility Reporter a hunyó.. :)

köszi.. :R

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#20506) KaiotEch válasza fatal` (#20487) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kipróbáltam én is, hogy mi a fene ez. Tényleg nem működik, bármit állítok be.

(#20507) bajtokarpi válasza WonderCSabo (#20476) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Igen, Win7-es téma, de mielőtt nem volt, akkor is dobálta ezt az üzenetet.

battletag: bossi#2666

(#20508) harylmu válasza WonderCSabo (#20492) üzenetére


harylmu
őstag

Az about:config-ban a keyword.url nekem át volt állítva valami másra (biztos valami extension elcseszte), na de ez segített és megoldottam.

(#20509) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah a ma megjelent Aurorával végre megszűnt a Not responding lefagyásos móka. Amikor még megvolt, akkor az összes kieget, bővítményt letiltottam, hát nem volt valami jó így netezni, de így is csinálta, szóval valszeg nem tetszett neki a HW és/vagy a SW környezet, de a lényeg hogy nem az én beállításaim kiegjeim okozták :/

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20510) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv, van Fx-re olyan kiegészítő amivel online lehetek facebook cseten anélkül hogy a fb külön tab-on fusson? köszi.

(#20511) Duplicon


Duplicon
csendes tag

Sziasztok!

Az Oldalsávot elő lehet hozni egy kattintással is vagy csak a Nézet menüből tudom elérni?

(#20512) S-Attila válasza Duplicon (#20511) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Az Eszköztárra ki lehet tenni az Előzmények és a Könyvjelzők ikont. Azokkal egy kattintás csak előhozni.

[ Szerkesztve ]

(#20513) Piloss válasza Duplicon (#20511) üzenetére


Piloss
senior tag

Ezzel igen

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#20514) WonderCSabo válasza Duplicon (#20511) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként miért nem használod a billentyűkombinációt? Ezek nagyon felgyorsítják a böngészést.

(#20515) pete_21 válasza WonderCSabo (#20476) üzenetére


pete_21
addikt

Rég néztem a Mozillazine-t, de most látom, hogy tényleg szépen leírja a változásokat. :)
Köszi!

(#20516) Newyorker


Newyorker
addikt

A Firefox 4+ miért nem kérdezi, hogy mentse-e a lapokat bezáráskor?

Pedig megcsináltam ezt és úgysem menti el őket, mi lehet a baj?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20517) Newyorker válasza Newyorker (#20516) üzenetére


Newyorker
addikt

vagyis nekem az 5 van fent, ott hol lehet ezt beállítani, mert amit fentebb linkeltem az kész, de semmi sajna :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20518) Apollyon válasza Newyorker (#20517) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Passz, esetleg Előzmények > Előző munkamenet helyreállítása még jó lehet.
Ez be van pipálva?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20519) zoli62


zoli62
addikt

Lefrissítettem 3.6.18-ra az egyik gépen. Miért nem ajánlja fel automatikusan a 3.6.19-et?

(#20520) S-Attila válasza zoli62 (#20519) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Elképzelhető, hogy olyan verziót használsz - Windowos/Maces/Linuxos -, amihez nincs javítás a 3.6.18 - 3.6.19 között.

(#20521) zoli62 válasza S-Attila (#20520) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, igen, olvastam, hogy csak Mac-re tartalmaz biztonsági frissítést. Ilyenkor nincs más teendő, mit manuálisan telepíteni, hogy felülírja? Rákérdez közben az inkompatibilis kiegészítőkre?

(#20522) S-Attila válasza zoli62 (#20521) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A magam részéről Windows alatt nem frissítettem 5.0.1-re, és így is tökéletesen megy. A kiegészítőkkel kapcsolatban sajnos nem tudom, hogy kézi rátelepítésnél rákérdez-e vajon.

(#20523) zoli62 válasza S-Attila (#20522) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi.4-re frissítettél Windowson? (XP SP3 fut)

[ Szerkesztve ]

(#20524) S-Attila válasza zoli62 (#20523) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem, 5.0-ra, 4.0 -ról, bár nem tapasztaltam semmilyen látványos változást, viszont 3.6 és 4.0 között van jó néhány, ha nincs nélkülözhetetlen nem működő kiterjesztésed, akkor tudom ajánlani a frissítést is.

(#20525) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Találkoztam egy érdekes dologgal, egyelőre csak itt a fórumon fordul elő néha, mégpedig ha hsz-t írok, és formáznám, akkor egyszerűen nem reagál semmit, hiába kattintok a formázó gombokra, ezen kívül linket vagy képet sem hajlandó beszúrni. (Firefox 5.0 van használatban)
Ha törlöm a gyorsítótárat, akkor a probléma megszűnik (egy időre), azt szeretném kérdezni, hogy ezt mi okozhatja? Mi olyat szedhet be a gyorsítótárba, ami ezeket a funkciókat gátolja?
Mivel a gyorsítótár törlésével megoldódik, ezért önmagában nem is lenne olyan nagy baj, viszont nem szeretek állandóan a beállításokban bóklászni, esetleg nincs valami olyan kiegészítő vagy megoldás, amivel a gyorsítótárat egy gombnyomással ki lehet üríteni?
Köszönöm előre is a segítséget.

Up the Irons!

(#20526) pete_21 válasza EmberXY (#20525) üzenetére


pete_21
addikt

Ctrl+Shift+Delete.
De megnézheted a diagnosztikát első hsz-ben, mert ez nem túl egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#20527) EmberXY válasza pete_21 (#20526) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm a segítséget, most már tudom egyszerűbben is törölni a gyorsítótárat, ha szükséges.
A diagnosztikával az lenne a gondom, hogy a probléma random jelentkezik, szerencsére nem túl sűrűn, emiatt nem tudnám, hogy az adott lépés után megszűnt-e már vagy sem. A 2. pont pedig eleve az, hogy töröljem a cache-t, ami már megoldja a problémát, így nem tudnám, hogy lényegében ténylegesen mi okozza.. :F

Up the Irons!

(#20528) pete_21 válasza EmberXY (#20527) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit.
Lehet, hogy valamilyen oldal valami szemetet tárol a gyorsítótárban, és ez pont a PH-nak kavar be. Csak nehéz kiszűrni, hogy melyik oldal lehet az...

(#20529) Apollyon válasza EmberXY (#20527) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálad előfordult esetleg olyan hogy egy pillanatra megfagy és "A program nem válaszol/Not responding"? majd 10-20 mp múlva "magához tér"?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20530) Bogyó bá' válasza tzimash (#20396) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pontosan ugyanez a gondom, de nem találom a megoldást rá...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20531) EmberXY válasza Apollyon (#20529) üzenetére


EmberXY
addikt

Ilyen még nem fordult elő, néha beszaggat, ha túl sok minden van megnyitva egyszerre, főleg ha tele van flash-el (ezt részben betudom a nem túl erős gépnek is), a memóriát zabálja, de le még nem fagyott szerencsére..
Ezzel gépészkedem, amikor elkezd beszaggatni, szokott segíteni valamennyit.

Szerk.: a beszaggatás az maximum 0.5-1 mp szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#20532) pete_21 válasza EmberXY (#20531) üzenetére


pete_21
addikt

WonderCSabo azt írta, hogy azt a kieget ne használjuk, mert már benne van egy jobb megoldás alapból az Fx-ben.
Esetleg megnézheted az Fx6 betát, abban van szemétgyűjtő, kitakarítja a nem használt elemeket. Hátha segít neked.
about:memory oldal alján találod majd a manuális takarítást, de ha jól tudom, magától is megcsinálja időnként. (Fx6-ban.)

(#20533) EmberXY válasza pete_21 (#20532) üzenetére


EmberXY
addikt

Kipróbálom majd a 6-ot, hátha ott nem lesz probléma...
Köszönöm a segítséget.

Up the Irons!

(#20534) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Azt nem lehet megoldani valahogyan az 5.0.1-ben, hogy ha a címsor végén található lefelé mutató nyílra kattintok, akkor ott ne csak 12 oldalcím jelenjen meg egyszerre, hanem több is, és lehessen görgetni a már korábban begépelt címeket?

(#20535) scorpy02 válasza scorpy02 (#20534) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Közben meglett.

címsorba: about:config

browser.urlbar.maxRichResults

(#20536) BullZeye válasza Bogyó bá' (#20530) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna ismert hiba, Firefoxhoz köze nincs, Windowshoz sincs, hogy mi az okozója egyenlőre senki se tudja.

Digi net és TP Link routerrel elég esélyes a hiba. De Thome és Belkin routerrel is előjött már.

Valszeg google baszott el valamit elég csúnyán, csak nem javítják már 2 hete....

(#20537) Bogyó bá' válasza BullZeye (#20536) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, legalább tudom.
Nekem egy szögegyszerű MSI routerem van, és Fibernetes kábelnet.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20538) HZoli87


HZoli87
veterán

Tegnap kicsit változott a GUI (Nightly), tisztára olyan mint a Chrome. :)

(#20539) vante


vante
aktív tag

5.0.1 csak a hivatalos oldalról letölthető? Nekem az 5.0-ás nem talál frissítést még most sem.

(#20540) fatal` válasza vante (#20539) üzenetére


fatal`
titán

Mert csak egy MACen lévő biztonsági rést foltoztak be. Úgyhogy nem muszáj feltelepítened, ezért nem értesít az automatikus frissítésnél sem.

(#20541) BullZeye


BullZeye
veterán

"Lassú lenne a netezés Firefox alatt? Erről szó sincs. Nem az internetezés sebességével van a gond. Sokkal inkább a szoftver sebességével.

De mi a gond a tűzróka sebességével? Hiszen ha elindult, akkor már minden rendben van! Ez igaz. De mire elindul…

Az első és legnagyobb probléma a kiegészítőkkel kapcsolatos. Minél több ilyet telepítünk, annál tovább tart, mire előszörre elindul a böngésző (a folyamat hivatalos neve „cold start”) és végre netezhetünk. Ha kilépünk, és pár perc múlva megint elindítjuk a böngészőt, akkor már jobb a helyzet, ez az úgynevezett „warm start”. A hidegstarttal azonban gondjai vannak a Firefoxnak."

http://www.techline.hu/tudastar/20110719_firefox_gyorsitasa_ingyenes_szoftver.aspx

(#20542) CPT.Pirk válasza BullZeye (#20541) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnéztem azt a fájl tisztítót, talált is dolgokat két már nem létező kiegtől, kiszedtem őket, de semmi eltérést nem tapasztaltam.

Én azt szoktam javasolni, hogy töröljék az offline cache-t, valamint az előzményekből a régebbi hónapokat, ez a két dolog érezhető hatást fejt ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20543) BullZeye válasza CPT.Pirk (#20542) üzenetére


BullZeye
veterán

Legegyszerűbb módja resetelni 1-1 kieg beállításait, ha ne adj isten bekavar valami csúnyán.
Vagy ha túl sok kieget próbálsz ki stb.

Cikket nem én írtam, csak belnikeltem, cold start érdekel a legkevésbé napi 1 max 2x indítom FFet és fut ... Sokkal jobban idegesít, hogy be-be fagyogat itt-ott.

Ezen az oldalon, pl 90%ban minden alkalommal befagy, nem válaszol majd újra válaszol és működik tovább. Mind1, már beletörődtem, hogy FF csak papír szerint a leggyorsabb :D

De azért érdekes, hogy Chrome ilyeneket nem csinál, igaz ott nem is tudom a kiegjeimet használni -.-

(#20544) BullZeye


BullZeye
veterán

Ez a 2 nyíl alul és felül, van tippetek mi hozza elő? Random jön elő, esélytelen kiszűrni ... de hátha valakinek csak pár kiegje van és előjön nála is néha ... eddig azt hittem menu editor, de letiltottam, és most is itt van. Semmi haszna nincs, mert nem scrollozza a menüt, szóval nem amiatt jön elő, hogy nem fér ki. Ha előjön akkor akármire kattintok jobb gombot (link, kép, szöveg, kijelölés, háttér) ott megjelenik ez a 2 nyíl.

[ Szerkesztve ]

(#20545) CPT.Pirk válasza BullZeye (#20543) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, a cold start sem lassú nálam, de nem is foglalkoztatnak ezek a dolgok. Megnéztem az oldaladat, végignyomtam a főcímeket rajta, semmi hiba.

Pár másodpercig tartó befagyásokat szoktam tapasztalni, de állítom, hogy az Win7 bug, mert Linuxon nem csinál olyat a róka.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20546) WonderCSabo válasza pete_21 (#20532) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szemétgyűjtő az 1-es Firefoxban is volt. :) Csak most továbbfejlesztették, megint.

(#20541) BullZeye: LOL,ez egy iszonyat nagy baromság ez a cikk... Szörnyű, hogy a neten azok osztják az észt, akiknek fingjuk sincs semmiről. ( A Firefox indítása még mindig lassabb, mint a többi böngészőé, a fejlesztések ellenére, ezt nem tagadom, de sztem azért annyira nem horribilis. Az ajánlott módszer és a magyarázatok viszont baromság.)

(#20547) fatal` válasza BullZeye (#20541) üzenetére


fatal`
titán

Igazából az indulási sebességével már rég nincs baj (pláne, hogy optimális esetben nem indítgatod állandóan, így nem értem miért rugózik mindenki ezen), még mindig a GUI a gyengepontja, de gondolom már nem sokáig.

(#20548) BullZeye válasza WonderCSabo (#20546) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem olvastam végig, csak az FFP-s részt, ami sztem hasznos, vagy legalábbis hasznát tudtam volna venni 1-2 helyzetben, kb a letöltő linkig olvastam el, aztán mintha vége lett volna :D be is zártam.

(#20547) hunfatal
Mint írtam, a hideg indítás, vagy akár a meleg indítás érdekel a legkevésbé, ha 30 másodperc lenne, akkor 30 másodperc lenne, napi max 2 indításnál tudok rá várni. GUI viszont tényleg veszett lassú, és instabil, legalábbis nálam iszonyat mód. Tény, hogy 30 kieget használok (és ez a korábbi 100hoz képest már nagyon csekély), de még így is rohadtul sokat "nem válaszol" vagy fagy be egy pillanatra. Hála égnek youtube videók már nem akadnak meg egy pillre sem, de ez is sok éves fejlesztés után sikerült elérniük.....

Magam nem használok Chrome-ot, de ha hoznak gépet telepíteni, meg se kérdezem mit használt, azt rakok fel, mert annak a legkellemesebb a használata, ha kiegeket nem nézzük.

Ha több beállítási lehetőség lenne Chrome-ban, és jobban személyre lehetne szabni, szó nélkül váltanék, nem érdekel, hogy ilyen olyan teszten hány ms-et ér el a motor, ha sokkal "smooth"-abb a használata (gui, pl tab mozgás animáció). De amíg normális beállításokkal nem lehet elérni Autopager-t vagy element hiding helper-t és még 28 másik kieget, addig marad sajnos FF, és reménykedek, hogy a 6 hetenkénti verzió emelés mellett valami látható és értelmes fejlesztés is jön.

(#20549) CPT.Pirk válasza BullZeye (#20548) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen Youtube problémád volt? Soha nem tapasztaltam olyet.

A GUI lassúságát más is emlegette, de ez miben nyilvánul meg?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20550) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Az Offline Cache-nek mi lenne a szerepe? Jo, a jelenteset ertem, de erdekel hogy mi a szerepe. Megneztem az about:cache beirasaval es kilistaztam, tele volt Facebook-ra mutato linkekkel, mikozben en nem hasznalom Facebook-ot, meg semmi ilyesmit, utalom is a lüke (Like) gombot. Fogtam es kitoroltem a tartalmat.

(#20543) BullZeye A linkelt oldal nalam is megy hibatlanul, es tetszik is, hiaba, az emberi lelemenyessegnek/butasagnak nincs hatara :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.