Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) pete_21 válasza WonderCSabo (#20148) üzenetére


pete_21
addikt

Hmm, hát itt nincs sok különbség. MIndjárt felteszem én is.
Amúgy neked a GMail-nél az ikonhoz hogyhogy ír egy 0-t? Nekem nem teszi oda. Csak egymagában ott van a levél... Valami kiegészítő miatt van?

(#20152) Rototti válasza pete_21 (#20151) üzenetére


Rototti
senior tag

Gmail-ben fogaskerék ikon, Labs, majd engedélyezd a "Olvasatlan üzenetet jelző ikon" funkciót.

Kimi - The King of Spa

(#20153) pete_21 válasza Rototti (#20152) üzenetére


pete_21
addikt

Megvan. Erre nem is gondoltam. Köszi! :)

(#20154) WonderCSabo válasza pete_21 (#20151) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja, annyira nem sok. Fx7-ben meg már semmi, mert ezekhez a kicsi fontokhoz whole pixel renderelést használ. De sztem ez a megoldás jobb lenne.

MichaelSD: Nálam tökéletesen megy a Ctrl+C GDocsban.

[ Szerkesztve ]

(#20155) pete_21 válasza WonderCSabo (#20154) üzenetére


pete_21
addikt

Azt akartam még kérdezni, hogy te hogy használod a fontokat? Nem állítottad be, hogy mindig whole pixelt használjon, ugye?
Csak a 15 pixelnél kisebb fontoknál használsz whole pixelt? (de az meg a Nightlyban alapértelmezett.)

(#20156) WonderCSabo válasza pete_21 (#20155) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én alapértelmezetten használom az összes rendereléses funkciót. A max 15 pixel méretű Arial,Courier New,Tahoma,Trebuchet MS,Verdana fontokra van alapértelmezetten GDI Classic (whole pixel) renderelés. [link]

(#20157) artiny


artiny
őstag

Heltok

Letezik 4,1 s firefoxhoz olyan addon ,hogy a bookmarksbol tudok rahuzni,tapasztani,rakni barmifele oldalhoz linket?

[ Szerkesztve ]

(#20158) fatal` válasza artiny (#20157) üzenetére


fatal`
titán

Akkor ezt most légyszíves magyarul.

(#20159) WonderCSabo válasza artiny (#20157) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ehhez nem kell addon.

(#20160) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy ha egy oldalnál jelszó módosítást csinálok, a Firefox nem jelzi meg, ill. nem írja át. Próbáltam újratelepíteni, most az 5-ös van fent, de a 4-es is ezt csinálta. Manuálisan be lehet írni az új jelszót, ha igen, akkor hova? Vagy mit lehet csinálni?
Köszönöm a segítségeteket!

(#20161) fatal` válasza oregharcos (#20160) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy lehet e módosítani, de ha kitörlöd a mentett jelszavak közül az oldalt a beállításokban, akkor a következő belépésnél újra fel fogja ajánlani a jelszó mentését.

[ Szerkesztve ]

(#20162) WonderCSabo válasza oregharcos (#20160) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Manuálisan nem lehet sajnos. Próbáld azt, hogy kitörlöd a tárolt jelszót. Beállítások -> Adatvédelem -> Mentett jelszavak.

hunfatal gyorsabb volt

[ Szerkesztve ]

(#20163) G.I.JOE válasza Bali27 (#20141) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Vizuálisan nem jön be.

(#20164) artiny válasza WonderCSabo (#20159) üzenetére


artiny
őstag

Hogyan lehet megcsinálni?

(#20165) WonderCSabo válasza artiny (#20164) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megfogod a linket, azt ráhúzod...

(#20166) Krystal_s


Krystal_s
addikt

mióta frissítettem az 5-ösre ( hála ééég ! 4-es nagyon lassú volt nálam stb., és most megjavult a pár éves memória zabálás gond és leak-elés is )
minden ok, kivéve a youtube hülyült meg. amikor rámegyek az oldalra, minden nap megkérdezi h melyik nyelven akarom használni.
Welcome to YouTube!
Suggested Language (we have set your preference to this): English (UK)
To change your language preference, please use the links in the footer at the bottom of the page.Click "OK" to accept this setting, or click "Cancel" to view the site in English.

bármire nyomok, nem jegyzi meg. a köv. indításnál újra kérdezi. évek óta úgy használom a böngészőt h kilépésnél törlöm az előzményeket, sütiket, cache-t, de mégsem rumlizott.
megnéztem az új nyomkövetéses funkciót is, de ki-be kapcsolás sincs hatással rá.
nem tudjátok véletlenül mi okozhatja ? :U

(#20167) WonderCSabo válasza Krystal_s (#20166) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha kilépéskor törlöd a sütiket, akkor nem csoda, hogy nem jegyzi meg...

[ Szerkesztve ]

(#20168) vepe


vepe
senior tag

sziasztok

5.0 firefoxot használok és szükségem lenne egy kiegészítőre, ami tulajdonképpen a régi firefox-ban benne volt, nevezetesen egy szöveg/oldal fordító...ebben kellene egy kis segítség, hogy ezt, hogy tudom az új frissített böngészőbe belevarázsolni..

köszi előre a segítséget.. :R

(#20169) WonderCSabo válasza vepe (#20168) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sosem volt benne, max Te raktad fel. Gondolom a Google Toolbar volt az. Próbáld felvarázsolni így, vagy használd helyette ezt.

(#20170) fatal` válasza vepe (#20168) üzenetére


fatal`
titán

Quick Translator kieg. :)

[ Szerkesztve ]

(#20171) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Ötlet?[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#20172) fatal` válasza Jaki2000 (#20171) üzenetére


fatal`
titán

Nem csináltál teljes reinstallt.

Uninstalláld az FF-et és az AppDataból is pucold ki mindkét mappát, majd telepítsd újra.

(#20173) Jaki2000 válasza fatal` (#20172) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Mi lesz a jelszavaimmal?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#20174) WonderCSabo válasza Jaki2000 (#20173) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előtte mentsd ki Mozbackuppal.

(#20175) fatal` válasza Jaki2000 (#20173) üzenetére


fatal`
titán

Uninstall előtt írkáld ki őket, vagy megvárod WonderCsabot és megmondja melyik fájlban van. :D

(#20176) WonderCSabo válasza fatal` (#20175) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A signons.sqlite fájlban vannak, ami titkosított, feloldásához még a key3.db kell.

(#20177) Jaki2000 válasza WonderCSabo (#20174) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ez így rendben is van! Köszönöm! :)) :R

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#20178) Krystal_s válasza WonderCSabo (#20167) üzenetére


Krystal_s
addikt

mindig töröltem a sütiket, gyakran még használat közben is Remove Cookies for Site kiegészítővel, sőt még CCleanerrel is törlök mindent. mégsem kérdezgetett eddig , ezért is érdeklődtem, h még mi okozhatja :) mert korábban 1x sem kérdezett pedig naponta nézem az oldalt.

(#20179) Steelmanus válasza Krystal_s (#20178) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem ne hasznald a CCleaner-t erre, nekem is fel van telepitve, de a CCleaner / Tisztitó / Alaklamazasok-nal kiveszem a pipakat a FireFox elol, es ha sutit vagy mast torolni szeretnek a FireFox alol teszem a Ctrl+Shift+Del kombinacio hasznalataval.
Abban az ablakban alapbol nincs pipa a Webhely beallitasai elott, igy szerintem pl a YT beallitasai is megmaradnak es Te allitod be hogy mit toroljon.

U.i.:
Nemreg olvastam hogy a CCleaner-t kompatibilissa tettek a FireFox 5.0-al, akkor pedig vedd ki a pipat fent emlitetett utvonalnal a Webhely beallitasok elol.

[ Szerkesztve ]

(#20180) vikvuk


vikvuk
aktív tag

a böngészőt beállításokat kiegészítőkkel, "kedvencekkel" együtt le tudom menteni? mivel? egy az egyben vinném...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20181) fatal` válasza vikvuk (#20180) üzenetére


fatal`
titán

Win7/Vista: C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Mozilla és C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Mozilla

XP: C:\Documents and Settings\felhasználónév\Local Settings\Application Data\Mozilla és C:\Documents and Settings\felhasználónév\Application Data\Mozilla

Ezt a két mappát mentsd ki (rejtettek), majd másold a másik gépen / új os-en vissza.

(#20182) vikvuk válasza fatal` (#20181) üzenetére


vikvuk
aktív tag

Köszi!

ha csak a könyvjelzők eszköztárra (sorrend, ahogy most látszik) vágyom?
esetleg egy másik backup a kiterjesztés(ek) megtartásával

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20183) pete_21 válasza vikvuk (#20182) üzenetére


pete_21
addikt

Mozbackup, és azt mentesz le, amit csak akarsz.
A könyvjelző eszköztár együtt van a könyvjelzőkkel.

(#20184) fatal` válasza vikvuk (#20182) üzenetére


fatal`
titán

Ez mindent megtart, extensionoket (azok beállításait), sorrendet, mindent. Ugyanazt az FFet kapod vissza.

(#20185) vikvuk válasza fatal` (#20184) üzenetére


vikvuk
aktív tag

a mentett jelszavakat/előzményeket/stb is?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20186) fatal` válasza vikvuk (#20185) üzenetére


fatal`
titán

Mondom mindent. A mindenbe beletartozik a jelszó és az előzmények is. A mozbackup is ezt csinálja, csak, ha nem állítasz be mindent akkor szelektál a fájlok között (gondolom, még egyszer sem használtam).

(#20187) fradi81


fradi81
veterán

Tud valaki olyan kiegészítőt ami jól láthatóan kiemeli az aktív tabot?

moto g72, Ninebot d28e

(#20188) fatal` válasza fradi81 (#20187) üzenetére


fatal`
titán

Tabmix plus szerintem tud ilyet (kiszínezni vagy nem tudom), nézz körül a beállításaiban. :)

(#20189) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah újra kellett tennem az 5.0-t, mert átment olyanba, hogy pár mp-re Not responding, majd magához tér. Mivel szénné volt rakva kieggel meg egyéb happy dolgokkal, csináltam egy clean installt, és kivételesen csak a jelszavaimat meg a bookmarkjaimat raktam vissza Mozbackup-pal. Kiegeket tényleg csak az életben maradáshoz szükségeseket raktam fel, de még így is csinálja néha, igaz ritkábban. De még kiegek nélkül is ez volt :/ Ez most user, computer vagy mi error? HW probléma nem lehet, semmilyen más progi nem fagyogat, szal pl memóriahiba kizárva.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20190) Steelmanus válasza fradi81 (#20187) üzenetére


Steelmanus
addikt

Vagy ha amit hunfatal ajanlott bonyolultnak tartod van egyszerubb is es csak siman szinezni szeretned a fuleket es azt a kedvedre allitani akkor colorfultabs4.8.1.6.4.

(#20191) fradi81


fradi81
veterán

Szines tabokat próbáltam már, abba akkor nem sikerült összehozni, tab mix plusban viszont át tudtam szinezni az aktív fület. :R

moto g72, Ninebot d28e

(#20192) WonderCSabo válasza Apollyon (#20189) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, ez idegesítő lehet. Mivel a diagnosztiákat gyak megcsináltad, azt nem tudom javasolni. Vmi szabályosság van abban, hogy mikor fagy le?

(#20193) Apollyon válasza WonderCSabo (#20192) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen van, olyankor csinálja ha kattintok valamire (link vagy könyvjelző az eszköztáron), vagy mondjuk több lap van nyitva egyszerre és bezárom a böngészőt. Random, nem mindig, és nem olyan gyakori de bosszantó. Illetve az Előzmények menü van hogy 2mp tölt, meg úgy az egész menü lassúcska. Fent van ez a kieg: [link] de ezt letiltva is van ez a jelenség.

Viszont sosem omlik össze, még a container sem. A Feedback Tool ilyenekről küld jelentést, vagy csak az oldallátogatási statisztikákat? (Mert érdekes mód most nincs fent, viszont amikor 4-ről 5-re frissítettem fent volt.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20194) F34R válasza Apollyon (#20189) üzenetére


F34R
nagyúr

nálam is volt ma egyszer szóval nem egyedi a problémád azt nem tudom mitől volt egyszer csak "nem-válaszol" utána magához tér.

(#20195) BullZeye válasza Apollyon (#20189) üzenetére


BullZeye
veterán

Dettó ugyanez a problémám. Nálam spec akkor jön elő mikor nagyobb oldalt tölt be, vagy RSSeket nézek és töltenek be az oldalak, vagy csak úgy gondol egyet és nem válaszol 1-2 secre. Ez így önmagában nem is lenne zavaró, ha tálcán nem ugrana állandóan legvégére. (persze előtte összecsukódik, és kinyílik a végén)

(#20196) Krystal_s válasza Steelmanus (#20179) üzenetére


Krystal_s
addikt

a Webhely beállítások rész eddig sem volt bejelölve. nem a ccleaner volt a gondja, mert tegnap úgy próbálgattam h rámentem a youtube.com-ra, rákérdezett a nyelvre - Ok - majd FF-ben töröltem az előzményeket. betöltöttem újra az oldalt ,majd ismét megkérdezte.
ma indítás után előzmények nélkül próbaképpen rámentem az oldalra és nem kérdezett :)
azért köszi a segítséget, marad x-akta ;)

(#20197) BullZeye válasza Krystal_s (#20196) üzenetére


BullZeye
veterán

Nyomj egy CTRL+SHIFT+DELL-t és légyszi csinálj róla egy print screen-t amit postolj ide, és hamar kiderül az X-Akta az e valójában.

(#20198) Apollyon válasza Apollyon (#20189) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amióta clean installal újraraktam az 5.0-t, azóta idióták lettek a betűk. Kikapcsoltam a megfelelő dolgokat az 1. hszben leírtak alapján, de nem történt semmi, a betűk maradtak nyomik, szerencsére nem mindenhol, csak pl amiket itt írok, a ph-n oldalt jók, de pl facebookon elég béna.

Aztán mivel elegem lett az egészből, felraktam inkább a 6.0 Aurorát,
extensions.checkCompatibility.6.0a false létrehozva és már megy is minden kiegészítő. Most már nem fagyogat meg nem torpan meg, nincs Not responding, az Előzmények és a menü is királyul működik! Viszont a betűk itt is nyomik, clean install volt egyébként, próbáltam minden direct2d -t meg 3d-t kikapcsolni, meg minden betűvel kapcsolatosat de nem műxik. De biztos én csinálok valamit rosszul, mert amikor 4.0-ról frissítettem 5-re, akkor nem volt ilyen, pedig 4.0-nál sem állítottam semmit a rendereléshez, meg hogy a betűk másmilyenek legyenek szal nem értem a dolgot. Mindegy, próbálkozom tovább.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20199) WonderCSabo válasza Apollyon (#20198) üzenetére


WonderCSabo
félisten

csak pl amiket itt írok, a ph-n oldalt jók, de pl facebookon elég béna.

Nem kapcsoltad ki a hardveres gyorsítást. about:support oldal alján tudod ellenőrizni.

(#20200) pete_21


pete_21
addikt

Az Fx6 betaba ugye azok a funkciók kerülnek bele, amik most az Auroraban is vannak?
Tehát a http:// elrejtése nem, Azure sem, és a TypeInference sem fog?
És az, hogy a 15px-nél kisebb betűknél whole pixel renderinget használjon, az bekerül a beta-ba?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.