Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) HZoli87 válasza kranazoli (#21550) üzenetére


HZoli87
veterán

Szeptember 27.

(#21552) kranazoli válasza HZoli87 (#21551) üzenetére


kranazoli
senior tag

Köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21553) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az egyetemi gépen instant összeomlik a Firefox, új profillal is. Fasza.

(#21554) pete_21 válasza WonderCSabo (#21553) üzenetére


pete_21
addikt

Előbb nekem is folyamatosan crashelt, xul.dll-re hivatkozva. De nem is a Firefox-os összeomlás ablakkal, hanem a Windowsossal... :F
Újraindítottam a gépet, most úgy néz ki, hogy jó... Ilyet pedig még nem csinált.

(#21555) Apollyon válasza WonderCSabo (#21553) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem most olyan jó, hogy megnyitok 200 lapfület benne oldalakkal és semmi probléma. Még sosem volt ilyen atomstabil a foxom:D 6-os.. Mi az a verzió ami neked összeomlik milyen OS-en?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21556) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nincs ablak, meghülyült a firefox. Régen is csinált ilyet. Elindítom, a tálcán ott van de nem jön elő nagy képbe. Mit csináljak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21557) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló.

Ha az előzmények között keresek, akkor a korábbi verziókban alapértelmezetten ABC sorrendbe rakta az előzményeket, ha Megjelenítés alatt a Dátum és kiszolgáló szerint című menüpont volt aktív. A 6-os Firefox viszont már ekkor is a legutóbbi látogatás szerint rendezi őket sorba. Ezt vissza lehet valahogyan állítani?

Köszi.

(#21558) WonderCSabo válasza Apollyon (#21555) üzenetére


WonderCSabo
félisten

6.0.2 XP-n. De tökmindegy, mert nem tudok vele mit csinálni, új profil se oldja meg.

S-Attila: Télleg nincs ott. Ctrl+Shift+H-nál ott van.

(#21559) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A Windows 8 Metro UI támogatásának tervezése már megkezdődött, egyre több bug nyílik a Bugzillán

(#21560) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szevasztok!
A Firefox-om elég sokszor leáll azzal a hiba üzenezttel, hogy " a Firefox.exe hibát észlelt ezért leáll, a kellemetlenségért elnézést kérünk stb. Egyszerűen nem tudom kitalálni, miért csinálja. Ez már régi dolog, de hiába telepítettem újra a Firefoxot, hiába frissítgettem, nem segít. A gépet rendszeresen tisztítom alaposan, vírusom nincs, akkor mi lehet a megoldás. Vannak olyan oldalak, melyeket következetesen nem enged megnyitni. Ugyanakkor az in.explorer van, hogy engedi. Az sem mindíg.
Egyelőre nem találok megoldást, a fórumokon is sokféle tanáccsal találkoztam, de még eddig nem jött be egyik sem.

Hátha tudtok valamilyen megoldást. A válaszokat és a segítséget előre is megköszönöm.

Üdv. Pibácsi.

(#21561) WonderCSabo válasza pibácsi (#21560) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika

(#21562) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Meg lehet esetleg oldani hogy az UX vagy akár csak a Nightly magyar nyelvű legyen?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21563) WonderCSabo válasza Apollyon (#21562) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#21564) Apollyon válasza WonderCSabo (#21563) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Thx!
––––––––––––––––
Érdekes amúgy hogy számít hogy melyik a nagybetű az about:configban amikor pl letiltom a kieg kompatibilitás ellenőrzését.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21565) WonderCSabo válasza Apollyon (#21564) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy kell írni, ahogy az az első hsz -> Kiegészítők kompatibilitása cikkben leírtam.

(#21566) Apollyon válasza WonderCSabo (#21565) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah világos, már tudom fejből a extensions.checkCompatibility.*** kulcsot, csak érdekesnek találtam amikor az a "check" szóban írtam naggyal a "c"-t és nem a compatibilityben és csak ezért nem működött.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21567) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Bocs a zavarásért, nem a témában írok. Ennek nem találtam aktív topic-ját, amit sokan olvasnak.
Olyan gondom lenne, hogy szükségem lenne egy Freemail-nél dolgozó admin e-mail címére, ui. ma szerintem valamilyen karbantartás lehet, vagy mi, mert egy mai levelet sem kaptam meg. Azt javasolták, hogyha írok az adminnak, akkor kb. 2 óra múlva rajta lesznek az új levelek.

Köszönet.

(#21568) scope2007 válasza pibácsi (#21560) üzenetére


scope2007
addikt

Flash frissítve van?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21569) EmberXY válasza laszlohu (#21567) üzenetére


EmberXY
addikt

A freemail oldalán olvasható egy "postafiók elérési hiba" című üzenet, szóval nem egyedi a probléma, viszont elég gyakori mostanában...
Előbb-utóbb helyreáll, de az régen rossz, ha egy szolgáltatónál csak úgy kapod meg a leveleid, ha írsz az adminnak...
Szerintem használj normális szolgáltatót.
(Bocsi az offért. :R )

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#21570) laszlohu válasza EmberXY (#21569) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi a felvilágosítást.
Közben írtam az adminnak.Még várnom kell egy darabig, gondolom.
Az
admin-@freemail.hu
címre írtam.

(#21571) márNemKereső válasza EmberXY (#21569) üzenetére


márNemKereső
tag

Ha a "mostanában" nálad az elmúlt 6-7 évet jelenti, akkor egyetértünk. :DD

(#21572) scope2007 válasza EmberXY (#21569) üzenetére


scope2007
addikt

ja.. 5-6éve még használható volt a freemail.. azóta csak süllyed szépen lefele

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21573) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! A 6-os firefoxban kezdőoldalnak be lehet állítani indexképeket, mint a google Chrome-ban?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#21574) M3oH válasza Bzzz (#21573) üzenetére


M3oH
addikt

Speed dial vagy Fast dial addon

(#21575) pibácsi válasza scope2007 (#21568) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Scope2007.
Mire gondolsz, az Adobe Flash Player-re? Mert annak kéri gyakran a frissítést. Mostanában azt nem frissítettem. Magát a Firefoxot tegnap előtt frissítettem.

Ü. Pibácsi

(#21576) pibácsi válasza WonderCSabo (#21561) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi, megkerestem a cikket, majd próbálkozom.

Ü. Pibácsi

(#21577) scope2007 válasza pibácsi (#21575) üzenetére


scope2007
addikt

igen... faterom gépén emiatt omlott össze folyamatosan a firefox... [az se volt frissítve]
azóta hibátlanul megy

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21578) Bzzz válasza M3oH (#21574) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszi! Mást esetleg nem tudtok? Mert ez a két plugin működik bár eléggé ratyik az indexképek...

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#21579) Datrus


Datrus
csendes tag

Sziasztok.

Windows 7 újratelepítés után elég homályosak a betűk a firefoxban. Tudja valaki, hogy mitől lehet, és hogy hogyan lehet megoldani ?

(#21580) Fandango válasza Datrus (#21579) üzenetére


Fandango
veterán

Olvasd el a forumindito 1. hozzaszolast, keresd a miert furcsak a betuk linket.

(#21581) pete_21 válasza Datrus (#21579) üzenetére


pete_21
addikt

Tedd fel az Fx7 betat.

(#21582) #16695808


#16695808
törölt tag

Firefox gyorsítása: gyorsítótár a RAM-ba?
Az elv az, hogy a gép gyorsabban hozzáfér a RAM-ban tárolt adatokhoz a merevlemezen tároltakkal ellentétben.
működik ez?
változtatások menete:

1.) Firefox címsorba „about:config”
2.) rákeresünk a „browser.cache” szövegre
3.) „browser.cache.disk.enable”-t dupla-kattintással állítsuk „false-ra”
4.) a „browser.cache.memory.enable”-t dupla-kattintással állítsuk „true-ra”
5.) hozzunk létre egy új beállítást, jobb-klikk bárhova, majd válasszuk a „New” opciót, és az „Integer”-t*. az új bejegyzés neve ez legyen: „browser.cache.memory.capacity”. A következő ablakban gépeljük be kilobyte-ban hogy mekkora memóriát adjunk a cache-nek. Ha ezt az értéket -1-re állítjuk, akkor a Firefox az alapján fogja dinamikusan beállítani a cache méretét, hogy mennyi RAM van a gépünkben.

*Integer: magyar Firefoxban egész.

//Akinek van már tapasztalata a működéséről, megírhatná//

(#21583) Youri válasza #16695808 (#21582) üzenetére


Youri
veterán

Használtam korábban, de nem igazán vettem észre különbséget. Pontosabban egyáltalán nem.
Illetve nem ezt, hanem a cache RAMDisken tárolását

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#21584) scope2007 válasza #16695808 (#21582) üzenetére


scope2007
addikt

igazából szerintem SSD használata esetén van jelentősége... pl én is ramdiskre tettem a cachet.. ne az SSDre irkáljon...
így van nálam belőve.. merevlemez az a ramdisket takarja

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21585) Youri válasza scope2007 (#21584) üzenetére


Youri
veterán

A ramdisket felszámoltam, és a cachet egy merevlemezre tettem át. Semmi lassulást nem tapasztalok.

RTX ON

(#21586) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van olyan kiegészítő amivel a Google Chromeból át tudom szipkázni Firefoxba a jelszavakat? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21587) WonderCSabo válasza Apollyon (#21586) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#21588) Apollyon válasza WonderCSabo (#21587) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jó lenne... De a Firefoxba nem lehet importálni jelszavakat, csak könyvjelzőket, így nem működik. Próbáltam a könyvjelzőkön keresztül, de immúnis rá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21589) WonderCSabo válasza Apollyon (#21588) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LastPass-al szinkronizálni?

(#21590) Apollyon válasza WonderCSabo (#21589) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arról azt olvastam hogy feltörték és malware/spyware meg atom veszélyes. De majd lehet offline kipróbálom, remélem nem cseszi szét a foxom mint a Mozbackup.
Te használtad már?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21591) scope2007 válasza Apollyon (#21590) üzenetére


scope2007
addikt

én régóta használom a lastpasst.. számomra tökéletes...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21592) WonderCSabo válasza Apollyon (#21590) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bevallom még sosem.

(#21593) scope2007 válasza WonderCSabo (#21592) üzenetére


scope2007
addikt

érdemes ha nagyon sok usernam/pwt használsz

ilyen a "menü"je

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21594) WonderCSabo válasza scope2007 (#21593) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én Firefox Sync-et használok.

(#21595) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok, mi a teendő, ha sokat böngészek, illetve egyszerre sok lap van megnyitva, és az ffx szépen elterül a memóriában (1,8giga/4gb) és folyton úra kell indítanom, hogy szépen visszaálljon 3-500 mb-ra ?? Igazából nem zavarna, az 1,8 giga sem, csak az a baj hogy kegyetlenül be tud tőle lassúlni :( mintha 30 lap lenne megnyitva, pedig csak 3-4 van.. Tehát mintha folyton növelné a lefoglalt memóriát, pedig szerintem ennek dinamikusan kéne működnie.

köszi :)

4a || Neuzer Courier DT

(#21596) rebugra válasza TotO' (#21595) üzenetére


rebugra
aktív tag

Ilyet nekem is csinál, ha megnyitok kb 20 oldalt, felszökik 900MB-ra, bezárok sokat, és csak 1 lapot hagyok, akkot is pörög a Fox 900MB-on. Az lenne a jó, ha ilyenkor vissza kúszna a memória is, mivel hát csak szabadul fel nem? Vagy ennyire fogja a böngésző?

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#21597) TotO' válasza rebugra (#21596) üzenetére


TotO'
aktív tag

úg lenne logikus ha visszaesne, azért kérdeztem, hogy csak én sz0p0k-e ezzel :D

4a || Neuzer Courier DT

(#21598) S-Attila válasza TotO' (#21597) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A 7-esben javulást ígérnek ilyen téren is. Jó, tudom, ilyet mindig ígérnek, de próbáltam a 7-est korábban, és érezhetően gyorsabb és a memóriahasználatán is sokat csiszoltak.

(#21599) TotO' válasza S-Attila (#21598) üzenetére


TotO'
aktív tag

Miért nem maradtál a 7esnél? :D

4a || Neuzer Courier DT

(#21600) S-Attila válasza TotO' (#21599) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mert idővel kijött a 8-as. :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.