Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) Apollyon válasza WonderCSabo (#20199) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az valóban nem, de ha azt is kikapcsolom itt jók lesznek a betűk, és pl oldalt meg furák... Hm

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20202) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nesztek egy Cache tömő PH! topic: [link], annyi forgalmat generál, mint egy egész napos böngészés. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20203) Steelmanus válasza Krystal_s (#20196) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Ez erdekes. En ezt hasznalok: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:7.0a1) Gecko/20110701 Firefox/7.0a1 es AMD 11.6 valamint, Flash Player 10.3.181.34
Ma mindent kiprobaltam ami eszembe jutott, es sehogy nem jott elo az a bizonyos: Welcome to YouTube!
Suggested Language (we have set your preference to this): English (UK)
nyelvvalasztasi lehetoseg, pedig regebben nekem is elojott, de betudtam annak hogy toroltem a sutiket, de sokszor mindent a Ctrl+Shift+Del kombinacioval.
Toroltem ugy hogy mindent bepipaltam: bill.komboval, CCleaner-el, Bezaraskor, fizikailag a Cache-t megnyitott bongeszo nelkul, sot ugy is hogy megvolt nyitva es egy filmet neztem, kitakaritottam a Flash player-t a sajat beallitasainal, es a CCleaner-el stb.
Orulok neki mert nagyon nem hianyzik.

(#20201) Iscariah A javito kedd utan erkezett nem fontos frissiteskent KB2545698 ez a javitas, en is feltettem, de le is szedtem mert nekem nem tetszettek utanna a betuk. Megjegyzem hogy nalam nincs feltelepiteve sem az IE9, es az MS Office egyik verzioja sem. Nem lehet hogy ez a javitas kavart be a fontoknak?

(#20204) Apollyon válasza Steelmanus (#20203) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hm lehet, Office 2010 is, meg IE9-em is van, meg Windows is mindig frissítve van. Majd később bajlódok vele, thx a tippet!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20205) HZoli87 válasza Steelmanus (#20203) üzenetére


HZoli87
veterán

Stabil verziónál (5.0) mindig megkérdezi (CCleanert használom is rendesen), de én már hozzászoktam, így észre sem veszem.

-----

Nekem kifejezetten tetszenek az új betűk. :)

[ Szerkesztve ]

(#20206) Steelmanus válasza HZoli87 (#20205) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem. Kiprobaltam en is az Stabil 5.0-t, es akkor nem figyeltem mert termeszetesnek vettem hogy egyszer kerdez azutan nem, hiszen a sutit nem mindennap toroltem.
De valahogy mindig visszaterek a Nightly-hoz :)
Neztem en is WonderCSabo kepeit (elotte-utanna) pont akkor amikor meg nem telepitettem fel a frissitest, azutan feltettem de nekem nem tetszettek a fontok, igaz szemuveggel nezem a kijelzot es csak egy bizonyos tavolsagbol latom elesen, sokat szamit ez is, es talan az is hogy nincs fent az IE9 / Office - legalabb - 2011-es paros.

(#20207) Krystal_s válasza BullZeye (#20197) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia :) megtettem, majd újra megnyitottam a youtube-ot és mégsem kérdezi a nyelvet...
Kép

Steelmanus: köszönöm, már kezdtem úgy érezni, h kicsit "hülyének" néznek itt, mert nekem valóban évek óta nem kérdezett rá a YT a nyelvre ezen a gépen.csakis kizárólag az FF5 telepítése óta. mindent ugyanúgy használok, mint korábban és mindig is töröltem a sütiket. sőt Sandboxie-val használom a böngészőt. azaz ha nem törölnék semmit, akkor az megteszi minden bezárásnál. ezért gondolom h nem a sütik törlése miatt van.

MÁS :) www.google.hu - Keresési beállítások - A Biztonságos Keresés szűrője. hiába állítom be ,h Ne szűrje a találatokat. egy köv indításnál már vissza is teszi alapra ( Normál Szűrés ) ha pl nyelvet állítok ,azt már megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

(#20208) Krystal_s válasza Krystal_s (#20207) üzenetére


Krystal_s
addikt

egyre jobb...bezártam a böngészőt. majd újra megnyitom, youtube és megint kérdez. ok-t nyomok :)) majd crtl - shit - del , oldalfrissítés és íme a "drága"
Kép2
én mondtam h kezd x-akta lenni...

(#20209) Steelmanus válasza Krystal_s (#20208) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

A kepen a Ctrl+Shift+Del kombinacioval elougro ablakban csak az Utolso egy ora van beallitva, - ez az alap - igy csak azokat torli ami ami ezen idon belul jott letre. HZoli87 irta is hogy a FireFox 5.0-nal ez igy mukodik.

(#20210) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Létezik olyan kiegészítő, amivel lehet változtatni a hátterét az oldalaknak?

Gondolok ezalatt arra, hogy ha pl a PH!-ra feljövök este akkor eléggé (meg amúgy is) zavar a világos háttere.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20211) Fandango válasza Krystal_s (#20208) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen kis csini az a rozsaszin firefox :C

(#20212) weiss


weiss
addikt

Helló! Volna két kérdésem:
1. Megoldható valahogy, ha a Facebookot feltűzöm az 5-ös FFX-ban, akkor jelezzen valahogy új üzenetnél?
2. Firefox alatt a Wordpressben nagyon lassú a szerkesztés, Chrome alatt teljesen folyamatos. Másnál is van ilyen, vagy ez valami ismert bug/feature?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20213) fatal` válasza weiss (#20212) üzenetére


fatal`
titán

1. Szerintem nem kell rögzíteni, van hozzá kiegészítő.[link]

(#20214) dani3l


dani3l
őstag

Lenne par kerdesem. Az egyik, hogy eddig ff 3.6-ot hasznaltam, abban mikor több lap volt megnyitva es be akartam zarni a ff-t, megkerdezte, hogy mentem e a lapokat, vagy siman bezarom, most frissitettem 5-re, es ebben viszont nem kerdezi, es nem is talaltam a beallitasoknal.. lehetseges ez? A masik, hogy korabban ha megnyitottam egy youtube videot idönkent atvaltott a laptop az integralt vga-rol a masikra, amit nem igazan ertek, miert, mikor meg a hd filmeket is siman viszi az integralttal, gondolom ez a flashnek valami baromsaga.. Most viszont mar ha megnyitom a firefoxot egyböl atvalt, nem kell hozza meg youtube video sem.. Ezzel lehet valamit kezdeni? Mert eleg idegesitö volt eddig is, hogy amikor megnyitottam egy videot ezt csinalta, de hogy mostmar böngeszes közben is csutkan pörögjön a venti meg zajongjon meg melegedjen itt nekem a gep az csöppet sem hianyzik..
Ezt meg kiegeszitem azzal, hogy mostmar hasznalat közben random elödobalja a "Kerem adja meg a szoftveres adatvedelmi eszköz jelszavat" szöveget, mig eddig csak egyszer, megnyitaskor kerte..

[ Szerkesztve ]

(#20215) HZoli87 válasza dani3l (#20214) üzenetére


HZoli87
veterán

Első kérdésedre itt a válasz: Link

Másodikra: hardveres gyorsítás kikapcsolása - Beállítások \ Haladó \ Általános \ Hardveres gyorsítás használata elől vedd ki a pipát, és utána próbáld ki, hogy átvált-e a dedikált kártyára

(#20216) dani3l válasza HZoli87 (#20215) üzenetére


dani3l
őstag

Köszönöm, sikerült! Mondjuk youtubenal meg mindig atvalt, de ehhez mar hozzaszoktam az elmult par honapban..

(#20217) Krystal_s válasza Steelmanus (#20209) üzenetére


Krystal_s
addikt

azért hagytam utolsó 1órán, mivel kb előtte 10perccel kapcsoltam be a gépet :) nem vagyok olyan butácska ,h ezt ne vegyem figyelembe...ha több órája ment volna ,akkor 1 napra állítom...
a lényeg ,h Nálam FF5 óta vmi más lett, mint korábban 2-3-4 verzióknál.
azt is elhiszem, h ez a normális, amit ti is írtatok, h a sütik törlése okozza, ahogy a többi gépemnél is. ezért az az x-akta, h ezen a gépen eddig nem volt rá hatással a sütik stb törlése :)

(#20218) Krystal_s válasza Fandango (#20211) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi ;) szép pinkes és nem gagyis babarózsaszín. tudom ,h ti pasik utáljátok a női dolgokat. látnád a csillogó, kövekkel kirakott pillangóimat a noti hátlapján nagyon szépek és sztem igényes..., de tudom, h nektek pasiknak a sima matt, egyszínű, szürke dolgok tetszenek :)

[ Szerkesztve ]

(#20219) Fandango válasza Krystal_s (#20218) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon jok a meglatasaid :DD :R

(#20220) Steelmanus válasza Krystal_s (#20217) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eszembe nem jutott volna hogy megkerdojelezzem a tudasod, lehet rosszul fogalmaztam, mindig is Tisztelteltem azokat a Hölgyeket akik merik vallalni a szamitastechnika sokszor igen bonyolult megerteset, es mernek kerdezni ha valamit nem ertenek, vagy nem ugy mukodik a gepuk ahogy azt Ők szeretnek.
Ha felreertheto voltam akkor Elnezest Kerek.

(#20221) WonderCSabo válasza HZoli87 (#20205) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#20222) BullZeye válasza Krystal_s (#20208) üzenetére


BullZeye
veterán

Mint már említették, NE kapcsold be a cookie-k törlését. Egyszerűen ha törlöd a cookie-kat, akkor bizony egy csomó minden elveszik ami az oldallal kapcsolatos, pl bejelentkezés, vagy hogy milyen nyelvű, vagy egyéb beállítások. És állítsd be, hogy kikapcsolásnál SE törölje a cookiekat, ha úgyis fenn áll a probléma, akkor jöhet első hsz diagnosztika, de 99% hogy a cookiekkal van a baj. Ezeket fölösleges törölni, mert csak magad szívatod vele, és nem lassítja különösebben a böngészőt, vagy legalábbis én évente 1x ha törlöm profil újracsinálás miatt, és nem lassul amiatt a böngésző. Sok kiegem miatt viszont iszonyat mód...

Nekem spec 4.0nál változott meg a metódus, amit addig használtam, hogy előzményeket is törölje. 3.5-ben ez tökéletsen ment is, és ha kiléptem/elindítottam törölte előzményeket, viszont amik nyitva voltak lapok azok maradtak is ott megnyitás után. 4.0-tól kezdve viszont egyszerűen ha törli az előzményeket, elfelejti a nyitva maradt tabokat.

[ Szerkesztve ]

(#20223) fradi81


fradi81
veterán

Fent van a Tab Mix Plus kiterjesztés, ha bemegyek a könyvjelzőkhöz és rákattintok arra hogy mindegyik megnyitása külön lapon, akkor a már megnyitott lap elvesznek. Ezt melyik beállításával lehet kiküszöbölni?

moto g72, Ninebot d28e

(#20224) Krystal_s válasza Steelmanus (#20220) üzenetére


Krystal_s
addikt

jaj én egyáltalán nem rád gondoltam :B sőt még meg is köszöntem ,amikor leírtad itt #20203# ,h "Ma mindent kiprobaltam ami eszembe jutott, es sehogy nem jott elo az a bizonyos: Welcome to YouTube!"

BullZeye: ok kipróbálom úgy is, és mint említettem elhiszem, h a sütik törlése okozza, csak az volt a furcsa, h korábban nem volt ilyen éveken át pedig ugyanígy töröltem.

köszönöm és további kellemes hétvégét nektek !

(#20225) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok!
5.0
hogy lehet azt beállítani, hogy ne nyisson állandóan új lapot ha egy új sitot akarok behozni???

mcs10

(#20226) WonderCSabo válasza mcs10 (#20225) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem értem a kérdést.

(#20227) BullZeye


BullZeye
veterán

Ömm, valami oknál fogva, ha kiegészítőkezelőben "Frissítések keresése"-re kattintok, akkor néha néha talál 1-1 újat, egész pontosan kb 3 hónap alatt 4 kieg frissült.

Gyakorlatilag pedig ma néztem, hogy Stylish 1.1.1-ről 1.2-re frissült, ezt miért nem találta meg? Sejtem, hogy amiatt, hogy FF oldalán azt írja, hogy kompatibilitás Firefox 3.6 - 6.0a2, de mivel működik 7.0-n is akkor miért nem találja meg? Mit kell ahhoz tennem, hogy frissítések keresésnél teljes mértékben ignorálja, hogy az most kompatibilis e, vagy sem?

(#20228) mcs10 válasza WonderCSabo (#20226) üzenetére


mcs10
tag

akkor pl: megvan nyitva a prohardver, beírod mondjuk,h nso.hu és nem a meglévő lapban nyitja meg,a prohardver helyére, hanem nyit egy új lapot,és mindjárt kettő lesz nyitva

mcs10

(#20229) WonderCSabo válasza mcs10 (#20228) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De hova írod be? A címsorba? A prohardver.hu helyére?

(#20230) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Keresek pár userCSS-hez, amik korábban fel voltak telepítve, de most újraraktam az FF-et és nem találom a linkeket:

- Volt egy, amivel az egész felső részt átlátszóvá lehetett tenni, a színe is részletesen testreszabható volt
- A másik a füleket tette lekerekítetté (mint amilyen az FF4 betaban volt)
- A harmadik pedig kis méretben is a fejlécbe tette a füleket

Valaki be tudná linkelni őket? Előre is köszi. :R

(#20231) mcs10 válasza WonderCSabo (#20229) üzenetére


mcs10
tag

így van, a címsorba, a helyére

mcs10

(#20232) WonderCSabo válasza fatal` (#20230) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#20233) WonderCSabo válasza mcs10 (#20231) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor ott vmi el van állítva. Első hsz -> Diagnosztika.

(#20234) BullZeye válasza BullZeye (#20227) üzenetére


BullZeye
veterán

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/brief/

Ez is 2.5 hónapja frissült 1.5.4-re gyakorlatilag hetente nyomok frissítések keresésére, és azóta se találta meg, mert nincs beírva, hogy kompatibilis lenne Nightly-val, és azóta is 1.5.3-at használok. Ezt hogy tudom visszaállítani? Régen ilyen probléma sosem volt, havonta meg végig nézni 30-40 kieget őrültség.

(#20235) mcs10 válasza WonderCSabo (#20233) üzenetére


mcs10
tag

okés, nézem,köszi

mcs10

(#20236) WonderCSabo válasza BullZeye (#20234) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Automatikus frissítés be van kapcsolva? Nálam nincs ilyen gond.

(#20237) BullZeye válasza WonderCSabo (#20236) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs, mert manuálisan szoktam rányomni, hogy frissítések keresése a kiegészítő kezelőben.

7.0a1-t használok, és ami a Firefox oldalán 3.6-6.0 azokat nem dobja ki, és nem frissíti, ami a firefox oldalán 7.0a1-el kompatibilis, annak megtalálja a frissítését.

Stylishból pl 1.1.1-et használtam, mert nem találta meg automatikusan a frissítést, és itt ezt írja:
Működik Firefox 3.6 - 6.0a2

Bezzeg ABP-t megtalálta, és azt telepítette is magától, de az 7-l kompatibilis is.

(#20238) fatal` válasza WonderCSabo (#20232) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, Choose Your Color volt a harmadik, ha más is keresné:

[link]

Szerk.:

Van olyan kiegészítő, amivel megoldható, hogyha a kurzor a fülek felett van akkor a scrollal tudjak váltani közöttük? Tabmix plusban nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#20239) WonderCSabo válasza BullZeye (#20237) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem értem akkor, mi a probléma.

(#20240) BullZeye válasza WonderCSabo (#20239) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a probléma, hogy FF kiegészítő kezelője nem találja meg a frissítéseket, amik a Firefox oldalán léteznek, és használhatóak hónapok óta.

Vagyis megtalálja, de nem mindet, pl a Brief, vagy Stylishnak van már új verziója, de azt a firefox oldaláról kellett leszednem, mert a kieg kezelő nem hozta fel mint frissítést.

(#20241) BullZeye válasza BullZeye (#20240) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy pl az about:addons ennek sem találta meg az új verzióját. Fura is volt, mert március óta alig vannak updatek, gondoltam a nagy FF4 roham után abbahagyták a felesztéseket :) de nem, egyszerűen csak nem találja meg a frissítéseket Nightly.

Mind1, egy új profil úgyis már időszerű, úgyhogy nem foglalkozom vele, remélem csak valami beakadt bug a profilomban, és az újnál nem lesz baj.

szerk2.:
Ezt sem találta meg.

[ Szerkesztve ]

(#20242) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok, Firefox 5.0, ezen az oldalon ha meg akarom nézni a trailert, error 47: invalid URL 0 hibauzenet. Mi lehet?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#20243) Jaki2000 válasza WonderCSabo (#20174) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Egy kis rendet kellet csinálnom a gépen és behalt. :F
Csináltam egy rendszer visszaállítást egy héttel korábbi pontra. A gép az rendben is lett, de a friss 5-ös K.O. Mivel javaslatodra csináltam mentést a MozBackuppal, gondoltam újra pakolom az egészet. Ez sikerült is.
Először azt üzente a MozBackup a a mentésre, hogy "Not valid backup file"
Majd töröltem az új telepítés minde felhasználói könyvtárát. Ekkor a jelszóval elindult a helyreállítás, de nyoma sincs neki. Sehol. :(

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#20244) weiss válasza fatal` (#20213) üzenetére


weiss
addikt

Ez is egy megoldás, de ezt engedélyezni kell a FB-ben, meg ott foglal helyet, ahol nem szeretném.

Másikkal valakinek tapasztalat/ötlet?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20245) Jaki2000 válasza Jaki2000 (#20243) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

MozBackup Restore után csináltam egy keresést a módosult filékre és időrendbe raktam. Semmi!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#20246) myke01


myke01
senior tag

Miért van az ,hogy a mai napig (még a FF5 verziónál) is "apró" trükkökkel kell kihozni belőle a némi "sebességpluszt" az "about:config"-ban való "turkálással?
Miért nem lehet ezeket alapértelmezett beállításként alkalmazni a Mozilla részéről a Firefoxban ?Miért kell még mindig "pepecselni" vele? A "közönséges halandó" nem fog turkálni a "róka agyában" :N , inkább használ mást (pl. Google Chrome-ot ,Operát), az "alapból hozza" ezt a sebességet (mindenféle "szoftver-turkálás" nélkül).

(#20247) Jaki2000 válasza myke01 (#20246) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Újra minden. MozBackup is. És működött a restore. B@sztikuli! Mi a francért csinálta ezt?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#20248) pete_21 válasza fatal` (#20238) üzenetére


pete_21
addikt

Firegestures.
Beállítások -> Haladó -> Lapváltó mozdulatok.

(#20246) myke01: Milyen trükkökkel tudtad gyorsítani?

(#20249) fatal` válasza pete_21 (#20248) üzenetére


fatal`
titán

Pedig ez fent van, nem tudom miért nem jutott eszembe. Köszi :D

(#20250) WonderCSabo válasza BullZeye (#20240) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem azért nem ajánlja fel, mert nem kompatibilisak?

sysrq: QuickTime fenn van?

myke01: Nem kell trükökkel gyorsítani. Nem is lehet...

Jaki2000: Az emberek tévedhetnek, és a szoftvereket emberek írják. :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.