Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) kranazoli válasza CPT.Pirk (#20549) üzenetére


kranazoli
senior tag

A GUI lassúsága abban nyilvánul meg, hogy többen úgy net-eznek, hogy megnyitnak egymás után egy raklapnyi topic-ot pl. SG-ről; PH-ról és amíg ezeket nyitja nem tudsz csinálni semmit, no meg gondolom abban is, hogy a tab fülek bezárása sem vmi hűde folyamatos...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20552) fatal` válasza kranazoli (#20551) üzenetére


fatal`
titán

Így van. Amíg nyitogatod a füleket (illetve újabban, amíg be nem töltött az összes) addig megfagy az egész nem lehet még görgetni sem normálisan.

Bezárásnál ugyanez.:)

Tudom, hogy valószínűleg azért van, mert web alapú nyelvekkel van felépítve az FF GUIja is, de ez nem vígasztal. :) Szóval a js motor helyett mostmár elkezdhetnének erre is gyúrni.

(#20553) S-IW válasza Newyorker (#20517) üzenetére


S-IW
tag

Jobb klikk egy nyitott fülre,rögzítés alkalmazáslapként. Ha újra indítod a Firefoxot, automatikusan betöltődik az oldal. Ez nem megoldás?

(#20554) S-Attila válasza Newyorker (#20517) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ezt ugye beállítottad?

(#20555) BullZeye válasza CPT.Pirk (#20549) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem nagyon sokáig volt az a problémám Youtube-al, hogy időnként 1-1 pillanatra megállt, valszeg sok kieg okozta, de ez nem vigasztal. Aztán Yousable TubeFix segített rajta, azóta nem áll meg egy pillre sem.

De manapság meg ez riogat (befagy a firefox, és ha megy közben potplayeren valami akkor az is, eltűnik a kép, flash zöld lesz, a lejátszóban meg átlátszó minden), újrahúzom majd windows-t aztán meglátom.

(#20556) Matthewus válasza BullZeye (#20555) üzenetére


Matthewus
őstag

A Flash azért lesz zöld, mert összeomlik a videokártya driver, nekem is van ilyen néha.

(#20557) BullZeye válasza Matthewus (#20556) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, azt is írja jobb alul a hibaüzenet, viszont az okát nem igazán értem. ATT-vel 150/200on fut 2Dben VGA állandóan, ez 1.5 évig nem volt probléma, mostanában kezdte el...

Ha 2db 720p youtube videót indítok el egyszerre egy oldalon, akkor jó eséllyel összeomlik. Nem tudom hogy driver hiba, vagy Flashhel van e baj....

(#20558) fatal` válasza BullZeye (#20557) üzenetére


fatal`
titán

Inkább az órajellel, egy adott hardver nem bírja ugyanazt az overclockot (vagy downclockot) egész életében. Főleg, ha ilyen alacsony órajelen terheled a vgat a flashsel. Első körben kapcsold ki és nézd meg, hogy úgyis összeomlik e. Ha igen, akkor jó eséllyel haldoklik a kártya.

(#20559) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
A plugin konténer exe-vel van gondom.
Tegnap is lefagyott a böngésző miatta mert valamiért több mint 1GB memóriát használt.
Hogy lehet megakadályozni hogy ne szaladjon el vele a ló?
Az normális hogy a feladatkezelőben kettő is fut belőle?

(#20560) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a céges interneten keresztül ha be akarok lépni a gmailre, akkor állandóan feldobja ezt a figyelmeztetést.

Ez mitől lehet? Firefox beállítás, vagy céges hálózat miatt?
Hiába töltöm le a tanúsítványt, nem tudom hozzáadni a kivételekhez, mert szürke marad a pipának a helye.

Explorerrel simán megy a gmail, de szívesebben használnám a firefoxot, meg érdekel a probléma.
Ötlet, vélemény?

Köszi, Pityke

(#20561) kranazoli válasza BullZeye (#20555) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez nem flash probléma. Tipikus Radeon driver bug. UVD szinten csinálta ezt Nekem is a Radeon-om. Általában csak stream adásoknál. Jobb klikk a flash-en és le kell tiltani a flash GPU gyorsítását. Akkor tuti megszűnik ez a hiba, ellenben minden jó is vele együtt.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20562) fatal` válasza kranazoli (#20561) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes driver bug lehet, mert egyik gépemen sem jelentkezett még, sőt ismerőseimnél sem.

[ Szerkesztve ]

(#20563) kranazoli válasza fatal` (#20562) üzenetére


kranazoli
senior tag

Pedig AMD Catalyst topic-ban is visszatérő jelenség volt. Nekem volt, az tuti. De mondom, nem YT flash-en, hanem Nálam kimondottan 1db stream adásnál jelentkezett. Azért gondoltam, hogy driver bug mert többen is jelezték és írták ugyanezt, amit most "kolléga" is.

Bár amire még Én gondoltam, hogy nem is VGA hardver; vagy driver hiba lesz - hanem lehet sima RAM is; vagy vmi hw mizéria.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20564) laszlohu válasza BullZeye (#20555) üzenetére


laszlohu
addikt

Kapcsoldd ki a Hardware accelerationt a flash playerben.

(#20565) kranazoli válasza laszlohu (#20564) üzenetére


kranazoli
senior tag

Későn születtél. ;)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20566) M3oH válasza Pityke78 (#20560) üzenetére


M3oH
addikt

Sztem ez a ceges halozat miatt van, nalunk is van ilyen, nehany gepnel, amin elvileg nincs net, de manualis proxyval megoldhato. Tobb oldal is feldob ilyet.

(#20567) Fecogame


Fecogame
veterán

Mostanában bármely weboldal bármely részében ( szöveg között, oldal szélén, kép mellett/alatt ) képes villogni a kurzorom. Ez mitől lehet?

Semmilyen kiegészítőt nem raktam fel azóta.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20568) Fecogame válasza Fecogame (#20567) üzenetére


Fecogame
veterán

Megoldva. Megoldás:

Ki kell kapcsolni a "Kurzorbillentyűk használata böngészés közben" funkciót. Beállítások/Haladó/Általános, itt a legfelső

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20569) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

A plugin-container.exe folyamattal mit lehet kezdeni, ha fölöslegesen falja a procit? Már kicsit sok az, hogy állandóan manuálisan nyomom ki a feladatkezelőben... :(((

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20570) weiss válasza TFSi (#20569) üzenetére


weiss
addikt

Tudtommal semmit. Az a flash és társai.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20571) TFSi válasza weiss (#20570) üzenetére


TFSi
őstag

Köszi a választ, csak akkor jönnek elő, ha valami beágyazott videofájlt kell kezelni. Annyi ideig meg kibírom, mert fagyás az nincs, csak falás... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20572) CPT.Pirk válasza TFSi (#20571) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért fut abban a flash, hogyha megfekszik, akkor ne rántsa magával a böngészőt. Eddig is volt ugye flash, csak korábban része volt a böngészőnek, ezért nem tűnt fel a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20573) creed30 válasza TFSi (#20571) üzenetére


creed30
aktív tag

Nálam bizonyos neten játszható flash játékok esetében fordul elő hogy egy idő után befagy a böngésző a memória zabálás miatt. :((

(#20574) Teaway válasza Fecogame (#20568) üzenetére


Teaway
veterán

Ha nincs előtte pipa, nálam akkor működik a kuzor.

Nincs itthon csokid??

(#20575) HZoli87


HZoli87
veterán

Animált tab mozgatás landolt a nightly csatornán.

[ Szerkesztve ]

(#20576) BullZeye válasza HZoli87 (#20575) üzenetére


BullZeye
veterán

Jahm, Tab Mix Plus-t ki kell lőni hozzá, és akad is, folyamatos csúszástól messze van :D úgyhogy csak gratulálni tudok hozzá XD

(#20577) HZoli87 válasza BullZeye (#20576) üzenetére


HZoli87
veterán

Én még nem vettem észre, hogy annyira akadna, teljesen jól működik. :N

(#20578) BullZeye válasza HZoli87 (#20577) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor úgy fogalmazok, hogy a konkurencia megoldásához képest akad :D

(#20579) HZoli87 válasza BullZeye (#20578) üzenetére


HZoli87
veterán

Van még pár hónap a megjelenésig, addig biztos kijavítják.

(#20580) BullZeye válasza HZoli87 (#20579) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem hiszem, nem ez az egyetlen lassú/akadó benne. Addons Managernél is jó pár hónap volt mire kijavították a scrollozás akadását. Mind1, majd egyszer gyors lesz a GUI is, nem csak a script motor.

(#20581) fatal` válasza BullZeye (#20580) üzenetére


fatal`
titán

Nekem úgy tűnik, hogy a legújabb betaban (6.0b3) gyorsult valamennyit a gui.

(#20582) BullZeye válasza fatal` (#20581) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem tudom, én Nightlyt használok 8 hónapja, de sok kieg miatt elég lassúka és instabil, sokat fagy be pár másodpercre. Nincs már energiám kiszűrni mi okozza.

(#20583) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Wow, ez a 8.0 Nightly érzésre is sokkal gyorsabban navigál, mint az 5.0.

(#20584) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Mozilla5-öt használok, és szeretnék egy kis segítséget kérni. A problémám az, hogy olyan videót akarok letölteni a gépemre, amit alapból nem lehet (nem szabad). Nem a YouTube és társaira gondolok.
Van egy oldal (a neve most mindegy), találhatóak különféle videók, melyeket csak akkor lehet megnézni, ha regisztrálva van valaki, illetve elér egy bizonyos "szintet". Nos, az én "szintem" a hónap végén lejár, és le szeretném menteni a gépemre az épp' elérhető videókat.

Addig már eljutottam, hogy egy "*.tmp" fájlba menti le a böngésző a gépre. Ezt a fájlt még csak másolni sem lehet (nem túl meglepő módon), de ezt a dolgot meg sikerült oldanom, szal' eddig ok.
Tehát most van egy *.tmp fájlom, amiből valamilyen videoformátumot akarok csinálni. Először arra gondoltam, hogy a *.tmp fájl nem más, mint egy flv kiterjesztésű állomány, de ez a gondolatom megbukott, mert flv-ként használhatatlan.

Tudtok mondani olyan programokat, amit megnyithatják ezt a fájlt?

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20585) Matthewus válasza csabyka666 (#20584) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox 5, nem Mozilla 5. Video DownloadHelper-t FlashGot-ot próbáltad? Ha ezekkel nem mentek, még van a VideoCacheView nevű ingyenes progi + a Replay Media Catcher - ezzel kb. minden videót le lehet szedni, de ez fizetős.

(#20586) csabyka666 válasza Matthewus (#20585) üzenetére


csabyka666
addikt

Jó, bocsi, Firefox5.

Nem, még nem próbáltam ezeket, de azonnal belevetem magam. Köszi a segítséget! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20587) csabyka666


csabyka666
addikt

@ Matthewus: Ez a "Replay Media Catcher" nagyon jó program! Sok időt spóroltál meg nekem. Köszi az ötletet! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20588) fatal` válasza csabyka666 (#20584) üzenetére


fatal`
titán

VideoDownloadHelper kieggel próbáld meg. :)

(#20589) csabyka666 válasza fatal` (#20588) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, egyelőre marad a "Replay Media Catcher". Ha ezzel valami bajság lenne, mindenképp' megpróbálom a "VideoDownloadHelper"-t is.

Így könnyű, hogy 2 közül is tudok választani... :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20590) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.
Nem találom azt a beállítási lehetőséget, hogy hány napig őrizze meg az oldalakat, előzményeket, stb. 3-asban láttam utoljára.
Eltűnt?

(#20591) wwhy


wwhy
veterán

Miért van az, hogy a plugincontainer 18-30%-on használja a CPU-t - folyamatosan?
(FF 501) Napok óta nemt udtam miért pörögnek a ventik hangosan, aztán szerda óta figyelem a feladatkezelővel és nagyon meglepődtem ezen a konténeren.

Gugliztam és látom, hogy sok-sok embernek van uez a problémája :(
Érdemes végleg kikapcsolni? több helyen láttam, hogy ez lenne a megoldás.
Lényegében 1 kiterjesztésem van van: AdblockPlus, nem hinném, hogy emiatt vadulna be.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20592) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Hogyan lehet a Mozilla Firefoxban kitörölni a megjegyzett felhasználóneveket?

A jelszavakat már megtaláltam, most a felhasználóneveket kellene törölnöm.

A jelszavakat itt kellett: Eszközök-->beállítások-->security(magyarul azt hiszem, hogy biztonság)-->és itt van a jelszavak és felhasználónevek megjegyzése.

köszi szépen
üdv.,

(#20593) BullZeye


BullZeye
veterán

Csini Tab animálás első áldozata, tabot nem lehet behúzni bookmarkok közé. Se sidebar, se ablakos móka, se pedig könyvjelzők eszköztár. Erről van már BUGREPORT?

(#20594) S-Attila válasza Orionk (#20592) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ctrl + Shift + Del, és itt beállítod, hogy milyen előzményeket szeretnél kitörölni.

[ Szerkesztve ]

(#20595) S-Attila válasza BullZeye (#20593) üzenetére


S-Attila
aktív tag

De ha a címsáv melletti ikont húzod le, akkor működik, nem? Vagy melyik verzióról van szó?

(#20596) fatal` válasza wwhy (#20591) üzenetére


fatal`
titán

A plugin containernek semmi köze az addonokhoz, a pluginok futnak benne (flash, silverlight stb.). Valószínűleg valamilyen flash tartalom eszi a cput. Akkor is 30% ha nincs nyitva egyetlen oldal sem?

(#20597) wwhy válasza fatal` (#20596) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, akkor is.
Az az érdekes, h ha kilövöm task managerből, és a FF újratölti, akkor normálisan fut;
A legtöbb guglis hely azt javasolja, h az about:configban végleg ki kell lőni. .

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20598) S-Attila válasza wwhy (#20597) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A legfrissebb Flash van fent?

(#20599) wwhy válasza S-Attila (#20598) üzenetére


wwhy
veterán

igen, mindenből a legfrissebb, sőt, az FF-et is szűzen újratettem.
2 füllel így áll + Q sok RAM-ot zabál:

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20600) S-Attila válasza wwhy (#20599) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Megnéztem, az az oldalpáros nekem így megnyitva 0...20 % között változó processzorterhelést eredményez, egy Core i3-530-cal, ha minden szkriptet engedélyezek mellé.

Annyit tudok csak javasolni neked, hogy próbáld ki a NoScript-et, nem tudom, ki mennyire tud megbarátkozni ezzel a bővítménnyel, de ezzel minden tartománynál külön engedélyezhető a szkriptek futása, meg különy a Flashtartalom, meg egyebek, ezzel teljesen Flashmentesíthetők az oldalak, és ha kell valami belőlük, akkor csak egy kattintás engedélyezni őket. Részletek a kiegészítő honlapján találhatóak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.