Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) EmberXY válasza WonderCSabo (#21450) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez esetben feltaláltam a meleg vizet. :DDD
Az oldalakat eddig is visszatöltötte, ha nem rendesen lett leállítva, de hogy a konkrét szöveget is visszatölti, amin azelőtt dolgoztam, nem tudtam, pedig rohadt már ki alólam a gép egy párszor.. Most szembesültem ezzel először, és nagyon megörültem neki, szó ami szó. :DDD

Up the Irons!

(#21452) _stick_ válasza csako (#21445) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi, nekem működik.

(#21453) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sikerült feltelepíteni FF6.0.2-re a google toolbart(köszi WonderCSabo a leírást :R ).
De nem tudok bejelentkezni :W
Valakinek ötlet? Használnám a könyvjelzőben elmentett oldalaimat, de nem tudom..........

(#21454) BeLac


BeLac
tag

Keresek egy kiegészítőt ami az adatbeviteli ablakok végén jelent meg és az előre beírt szövegekből lehetett választani egér kattintással.

Kérlek ha tudod a nevét ennek a kiegészítőnek, írd meg nekem.
Köszönöm.

(#21455) WonderCSabo válasza urbanjozsi (#21453) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Google már nem támogatja a Google Toolbart.

(#21456) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy lehet azt megcsinálni hogy torrent es linkre kapcsolódva automatikus megnyissa a torrent progi ne lementse?

(#21457) urbanjozsi válasza WonderCSabo (#21455) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Az jó................
Az eddig eltárolt könyvjelzőket elő lehet varázsolni valahogy?

(#21458) csako válasza Jarod1 (#21456) üzenetére


csako
veterán

Be kell pipálni a képen látható bekarikázott részt, felette pedig a Megnyitás-nál legyen a "pötty"!

Ha nem jönne már fel ez az ablak a torrent fájl letöltésekor, akkor irány a Beállítások majd az Alkalmazások fül, ott keresd meg a torrent-et és állítsd át :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21459) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kezd elegem lenni. Próbáltam 6-os, 7-es, Aurora, Nightly-t és UX-et is letiltott, nem letiltott kiegekkel mindennel, és mindnél csinálja hogy random időközönként felmegy 25%-ra a CPU és ha nyomok bármit akkor egy ideig "Nem válaszol". A CPU ventijén kívül még két pwm-es házventi van kötve az alaplap CPU_FAN csatijára, szal amikor felpörög a processzor eléggé észre lehet venni, főleg amikor olvasom a fórumot semmi más program nincs nyitva és lefagy közben a FF, majd ~ fél perc után magához tér.. Ez csak nálam van?? Már arra is gondoltam hogy újrahúzom a Windows-t :/

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21460) Jarod1 válasza csako (#21458) üzenetére


Jarod1
addikt

Kösz!!! :R :R :R :R :R

(#21461) WonderCSabo válasza urbanjozsi (#21457) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen könyvjelzőket?

Iscariah: Nekem nincs ilyen problémám, bár mintha olvastam volna már ilyet. Totál friss profillal is csinálja?

(#21462) Apollyon válasza WonderCSabo (#21461) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Legyalultam az egészet, csak a bookmarkokat meg jelszavakat mozbackupoltam. Legújabb UX, csak abp van fent egyelőre. Egyelőre nincs gáz. Lehet az volt a baj hogy már sok telepítést (és ezáltal verziókat is) megélt az előző könyvtár.

MOD: Nah most megint felment a CPU 27%-ra, és 5-6. kattintásra megint megfagyott pár mp-re (most nem olyan hosszúra, kb 2 mp). Lehetséges lenne hogy a 100+ könyvjelzőmmel van baja? Gondolom nem, de már nem tudok mire gondolni. Esetleg összeakadna más programmal, de most csak p2p progik mennek de ez sem magyarázat rá miért megy fel a processzorhasználat.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21463) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még valami: ezeket a kiegészítőket hogyan tudnám eltávolítani: [link] ?
Az egyik a Nokia telóm OVI programjának hülyesége, a másik meg a HP nyomtatóm pluginja.. -.- Viszont nincsen eltávolítás funkciójuk. Gondolom valamilyen könyvtárból kéne kitörölni őket, de honnan?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21464) fPApi


fPApi
őstag

Mi okozhatja azt, hogy e nemzeti sport tabellák oldala nem táblázatszerűen, hanem a balszélen felsorolva jelenik meg?

(#21465) Matthewus válasza fPApi (#21464) üzenetére


Matthewus
őstag

AdBlockPlus. Tedd az oldalt a kivételek közé.

(#21466) BullZeye válasza csako (#21458) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak ez nem megoldás a torrent oldalak felénél, ahol PHP-t töltesz le, és nem torrentet. Pl Ncore, Tvstore.

(#21467) urbanjozsi válasza WonderCSabo (#21461) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

A toolbarban lévő könyvjelzőkre gondolok. Így tudtam használni otthon, aztán a melóhelyen is.....

Van erre másik progi?

(#21468) Youri


Youri
veterán

Hello,

a FF 4 óta minden verziónál (stabil, beta, aurora, nightly) az a hiba jelentkezik, hogy ha bezárom a FF-ot, pár perc után az összes google oldal kijelentkeztet. Próbáltam teljesen tiszta telepítéssel is, és másik gépen is ez a helyzet. Tud erről valaki valamit?

RTX ON

(#21469) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Nem tudja vki mi lehet a youtubbal, mert, ha elindítok egy videót vagy bármit, nem mutatja, h mennyit bufferelt be előre és nem ártana, ha mutatná, Chromeal semmi gondja pl...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21470) Fandango válasza Youri (#21468) üzenetére


Fandango
veterán

Nezd meg nincs e beallitva a kepen bekeretezett opcio.

katt

[ Szerkesztve ]

(#21471) Youri válasza Fandango (#21470) üzenetére


Youri
veterán

Nekem ilyen

RTX ON

(#21472) Scholes9 válasza Scholes9 (#21469) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tárgytalan, újraraktam a Firefoxot és jó lett...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21473) csako válasza BullZeye (#21466) üzenetére


csako
veterán

Igaz, ezt akkor még nem tudtam, egy olyan torrent oldalon próbáltam ki, ahol működött...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21474) fPApi válasza Matthewus (#21465) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, kipróbáltam: tényleg az AdBlockPlus a ludas, viszont hiába raktam be az oldalt a szűrők közé, engedélyezve, nem változott semmi!

(#21475) WonderCSabo válasza Apollyon (#21463) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A program mappa extensions mappájában keresd őket.

urbanjozsi: Nem hiszem.

fPApi: Biztos fehérlistára raktad?

(#21476) Apollyon válasza WonderCSabo (#21475) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Reméltem hogy nem ezt fogod mondani, mert néztem már de csak egy mappa van benne a következő fileokkal:
[link]
Az is lehet hogy az OVI suite (Nokia telefon kezelőprogramja) és a HP nyomtató driverek afféle külső beépülői... Arra is gondoltam hogy ezek zavarnak be, illetve ha nem is megy sem az OVI, egy NokiaMserver nevezetű process megy, illetve a nyomtatónak is van kb 5-6 process amik mennek ezeket kilőttem, még meglátom hogy ezek zavartak e be, gyanítom a HP nyomtató lesz a hibás, pedig nagyobbrészt Offline a hardver. Ha valóban ez a probléma akkor ez elég súlyos hiba.
Egyébként szokott a program (FF bármelyik buildje) háttérben adatokat küldeni bármiről?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21477) Krystal_s


Krystal_s
addikt

azt hittem itt többen használtok WOT-ot. hm fura, h senkit nem zavar az a sok bejegyzés a Firefox about:configban :)) ,amit eltávolítás után mind meghagy.

(#21478) kranazoli válasza Krystal_s (#21477) üzenetére


kranazoli
senior tag

Mint korábban is írtam, Avast Free és abban is Web Reputation modul alapból. Akik Avast-ot használnak felesleges a WOT.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21479) WonderCSabo válasza Apollyon (#21476) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fx6-tól küldhet statisztikákat a Telemetrynek, amennyiben engedélyezve van.

(#21480) fPApi válasza WonderCSabo (#21475) üzenetére


fPApi
őstag

Ahogy korábban írtam, beraktam az oldalt a szűrők közé, az engedélyezve oszlopot kipipáltam - gondolom ez jelenti a fehérlistát (de kipróbáltam úgy is, hogy nincs kipipálva). Egyébként az EasyList szűrő van beállítva.

(#21481) bandiras2


bandiras2
senior tag

tegnap a firefox hiba nélkül ment, ma reggel nem akar indulni. elindítottam, kimentem reggelizni, be van állva. feladatkezelőből futó folyamatok közül kellett leállítanom, e az sem volt egyszerű, mert bár processzort nem használt, olyan szinten fogta a gépet, hogy fél perc volt mire megkaptam a feladatkezelőt a CTRL-ALT-DEL kombó után. még fél perc volt mire sikerült lelőni. utána a rendszer visszagyorsult. ismételt indítási kísérletnél a probléma megismétlődött. Letöltöttem a legfrissebb verziót, ráfrissítettem, semmi változás. Most majd próbálkozok safe móddal.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#21482) bandiras2 válasza bandiras2 (#21481) üzenetére


bandiras2
senior tag

Mindent bepipáltam, mindkét üzemmódban ismétlődik a hiba. Most jön az uninstall és reinstall móka :O

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#21483) HZoli87


HZoli87
veterán

Szeretnék belépni a gmail fiókomba (webes felületen), de a Firefox (6.0.2) nem tölti ki az adataimat (tegnap még működött). Természetesen meg van jegyeztetve a felhasználónév/jelszó páros. A többi oldalon működik, kivéve a YouTube (ugyancsak gmail fiók). Nálatok működik? Vagy a google csinált valamit?

------

Update: beírtam manuálisan és felülírta a régit. Így már jó. Nem tudom mi lehetett a gond. :N

- elérési út változott: accounts.google.com

[ Szerkesztve ]

(#21484) Steelmanus válasza Krystal_s (#21477) üzenetére


Steelmanus
addikt

El lehet tavolitani ha zavar. Megnyitod a Felhasznaloneved alatt levo c:\Users\FelhasznalonevedAppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xyz... \ mappaban a Prefs.js fajlt szerkesztesre es kikeresed a WOT-ra utalo sorokat es torlod, majd elmented ujra, ezalatt a Firefox ne legyen megnyitva. Pl.: en a Brief RSS olvasot jeloltem ki.

(#21485) WonderCSabo válasza fPApi (#21480) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, ezzel pont szűröd. Az oldal neve elé egy '@@'-t kell rakni, aposztróf nélkül. A zöldek között kell lennie.

(#21486) fPApi válasza WonderCSabo (#21485) üzenetére


fPApi
őstag

Köszönöm, sikerült! Örök hálám üldözni fog (csak utol ne érjen)!

(#21487) Krystal_s válasza Steelmanus (#21484) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi, ezt a manuális módszert és a Status - resetelést én is megtaláltam a neten, de szerintem elég gáz, hogy egy addon ennyire makacsul beépül a böngészőbe és eltávolítás után ennyi "szemetet" hagy maga után :U

(#21488) Apollyon válasza WonderCSabo (#21479) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi, de közben rájöttem hogy mi pörgette fel a processzort és okozta a fagyásokat. A háttérben folyamatosan nézte a böngésző verzió és kiegészítő frissítéseket, még akkor is amikor nem voltak kiegészítők vagyis le voltak tiltva. Amióta letiltottam őket azóta nincs pörgő processzor. Éljen!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21489) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Helló!

Nagy segítsége lenne szükségem!
Én kb 2 éve használok Firefoxot, és bizonyos számomra nagyon fontos oldalakat soha nem zártam, be a 2 év alatt! Szóval Firefox automatikusan megjegyezte az utolsó munkameneteket, stb és következő indításnál onnan fojtattam, ez így ment 2 éven át! Kb 40 oldal volt így bent! sok rögzített oldal alkalmazásként stb. stb erre ma odamegyek a géphez le volt fagyva, (8 napja nem volt kikapcsolva) újraindítom, kapcsolnám be a firefoxot és majdnem szívrohamot kaptam, 1 üres oldal indult! Máskor ha lefagy akkor utána megkérdi hogy régi munkafolyamat visszaállítás és máris ott volt minden, de most nem! Nekem azoknak az oldalaknak 1 része létfontosságú, munkámhoz is kellenek! De semmi nem volt elmentve a kedvencekbe, igen tudom hülye vagyok... de kényelmes volt ez eddig így. Mivel 2 éve megszokásból így használtam, sok oldalnak a címét se tudom!
Kérdésem az lenne hogyan tudnám visszavarázsolni az eltűnt oldalaimat, beállításokat, mert a rögzített alkalmazások is eltűntek! Esetleg nincs valami fájl amibe ezeket menti, az is jó lenne ha csak a címeket mentette volna le 1 fájlba aztán manuálisan beírogatnám én mindet, bármilyen megoldás érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#21490) WonderCSabo válasza Nwis86 (#21489) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ctrl+Shift+H, itt megtalálod az előzményeidet.

(#21491) Nwis86 válasza WonderCSabo (#21490) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Erre gondoltam én is de az előzményekből való visszaállítás nem jó mert azon a kb 40 állandó oldalon kívül, másik 1000000 is benne van, na meg csak azokat menti előzménybe ami használva is volt, a rögzítet oldalaim közül rengeteg az olyan amiket nem használtam minden nap így nem kerültek bele az előzményekbe, és pont ezeket szeretném megtalálni:S
Az utolsó munkamenetről kéne valami Log fájl vagy ilyesmi, de ahogy nézem ilyet nem csinál magától kilépéskor:(

(#21492) WonderCSabo válasza Nwis86 (#21491) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csinál, normális esetben, de ha nem jöttek fel az oldalak, akkor nem csinált.

(#21493) Fandango válasza Nwis86 (#21489) üzenetére


Fandango
veterán

Ezert jo TabMixPlust hasznalni mert azzal el tudsz menteni munkamenteket igy az ilyen eset elkerulheto. A masik az ilyen gep hasznalat sose vezet jora, (ilyen hulyeseget sose csinalnek). Tudom ezzel nem vezettelek ra a megoldasra, hogy old meg a problemad, bar legalabb bookmarkba elmentenem az olyan oldalakat amik ennyire fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#21494) Nwis86 válasza Fandango (#21493) üzenetére


Nwis86
aktív tag

hát majd mostantól mentek mindent, amúgy csináltam 1 rendszer visszaállítást 2 nappal ezelőttre, így megkaptam a firefox cache fájlait amik sokkal nagyobbak mint az mostani üres firefoxé, gondolom benne vannak valahol a cuccaim, de hiába másolgatom a default helyére, felülírva azt, mégse jönnek vissza a lapok:S Szóval beletörődök és estémet az oldalak megkeresésével töltőm...

(#21495) WonderCSabo válasza Nwis86 (#21494) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A cache fájlokkal semmit se fogsz tudni kezdeni.

(#21496) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudnám a könyvjelzőimet Html fájlba lementeni, hogy importálni tudjam az IE9-be? :F
Köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#21497) scope2007 válasza lufi7 (#21496) üzenetére


scope2007
addikt

könyvjelzőkbe menj bele és azon belül itt:

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21498) lufi7 válasza scope2007 (#21497) üzenetére


lufi7
aktív tag

A 6.0.2-es Firefoxban ilyet nem találok.
Ez a bajom.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#21499) scope2007 válasza lufi7 (#21498) üzenetére


scope2007
addikt

ja akkor nincs megjelenítve:
jobb egérgomb valahol fent... [ahol pl pirossal be van keretezve]
és:könyvjelző eszköztár pipa be

de egyébként ha rámész a firefox részre bal fent akkor is elvileg ott kell lennie:

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21500) lufi7 válasza scope2007 (#21499) üzenetére


lufi7
aktív tag

Hú-ha!
A régebbi Foxban volt ilyen lehetőség, de ebben nincs.(Már mint a könyvjelzők mentése.)
Neked hányas van fent?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.