Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) fatal` válasza €uro (#20850) üzenetére


fatal`
titán

"Fast Dial-ra milyen alternatíva létezik 5-ös FF-ra?"

A fast dial dev verziója.

(#20852) €uro válasza fatal` (#20851) üzenetére


€uro
őstag

Ezer köszönet!

Tökéletesen működik...

(#20853) Kam1kaze válasza fatal` (#20849) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz a segítséget :) felraktam, így már csak egy kiegészítő nem megy.
Sebesség miatt nem akarom visszarakni a FF3-at, azt csak telepítettem, majd testre szabtam a beállításoknál, és ment minden. Ez utáni verzióknál meg már lassan több az olyan kiegészítő, hogy működjön rendesen, mint az azelőtti alapként használtak. Plusz még az about:config beállítások... egyre macerásabb kezd lenni az egész használata.

(#20854) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Ha valaki a 3-ast használja, most jött ki hozzá frissítés.
MozillaWiki
Firefox 3.6.20. magyar letöltés

(#20855) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Van egy régi számítógép, amit most telepítek újra.
Talán pentium egyes lehet, az egymagos korszakból.

Mivel régi, és gyenge, ezért nem hiszem, hogy elbírná, az új Mozilla Firefox-ot.
Ezt szertném kérdezni, hogy honnan lehet letölteni a régebbi Mozillákat?
Én úgy kb. a 3.6.-os verzió környékére gondoltam, és lehet, hogy angol nyelvű.

köszi

(#20856) Apollyon válasza Orionk (#20855) üzenetére


Apollyon
Korrektor

No offense, de nem hiszem el hogy eszedbe sem jutott a Google. :U 2011 van, ott ma már mindent megtalálsz.

De tessék: [link]

Vagy ha ez nem jó, akkor beírod googlebe hogy Firefox 2.0 english vagy valami.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20857) TFSi válasza Orionk (#20855) üzenetére


TFSi
őstag

Szerintem az újabb FX kiadások sokkal erőforrás kímélőbbek, mint a régiek, de legalábbis nekem van egy már nem használt Celeron 1000-sem és vígan ment rajta pl. a 4-es Mozilla... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20858) exp-uj


exp-uj
csendes tag

üdv fórum!

nem egy nagy hiba, de idegesít: mióta frissítettem az ff-et az 5.01-re, minden egyes indításkor két tab nyílik meg magától: ld. kép.
Az egyik tab ok, az a start page, a másik tab is ok lenne, ha egyszer jelenne meg, de minden egyes indításkor megjelenik.
hogyan lehet a what's new tabot végleg kilőni?

kép

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#20859) kranazoli válasza exp-uj (#20858) üzenetére


kranazoli
senior tag

Hát pl. a Beállításokban az Általános tabfülön.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20860) kranazoli


kranazoli
senior tag

TabScope és FireGestures frissült Fox6 kompatibilisre.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20861) fatal` válasza kranazoli (#20860) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom átírták a verziószámot, mert mást nem kellett csinálni, tökéletesen működtek a régi buildek is. :)

(#20862) kranazoli válasza fatal` (#20861) üzenetére


kranazoli
senior tag

Jahhh, a lényeg, hogy az AdBlock Compatibility Reporter használatát ki lehessen iktatni. (elfér az is, de azért jobb ha nincs szükség rá) Nekem még az Avast WebRep (WebReputation) modul miatt van fent. De ehhez az kell majd, hogy legyen új Avast6 (akár béta is) melyben szintén ha mást nem is csinálnak átírják a kompatibilitást. (csak ezért persze Avast-osok nem fognak kihozni új Béta verziót)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20863) fatal` válasza kranazoli (#20862) üzenetére


fatal`
titán

"AdBlock Compatibility Reporter"

Hogy mit? Addon Compatibility Reporterre gondolsz szerintem. :)

Ezenkívül még mindig kell a compatibility reporter a stylishhoz pl.

(#20864) kranazoli válasza fatal` (#20863) üzenetére


kranazoli
senior tag

Kecci, most olvastam mit írtam. Sorry! :DDD

Nekem nincs fent Stylish, már nem használom az Aero "pack-ot" sem, jó Nekem az alap design is. Másra meg nem nagyon használtam amikor fent volt.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20865) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Virtuális gépre felraktam Firefox 3.6.20-at, és ott van olyan amit az 5 és 6-osba nem találok.
"Új lap" eszközt nem lehet kitenni. Van erre valami megoldás?
Kékkel bekereteztem: Firefox 3.6.20 eszköztár elemei

(#20866) fatal` válasza kranazoli (#20864) üzenetére


fatal`
titán

Nekem fent van az aero packhoz, meg a lekerekített fülekhez. Bár FFet se nagyon használok mostanság.

(#20867) kranazoli válasza Kam1kaze (#20865) üzenetére


kranazoli
senior tag

Mert ott van a tabfülek végén a + jel. (+ új tab)
Ezzel mi a probléma?!

Ám, ha máshova akarod pakolni, akkor jobb klikk testreszabás és elmozgathatod máshova is.

Fatal: Jahhh gondoltam. Nekem is ezek voltak fenn. Pár hétig használtam is, aztán visszatértem az alap design-ra, semmi Persona, semmi egyéb színes eszköztár addon, stb... Funkcióban tökéletesen megfelel. Nézegetni meg különösebben úgysem nézegetem.

Opera: Olyan nincs, hogy minden jó. :) Opera-ban mi az amit a pro mellett a kontra oldalra lehetne sorolni?! (biztos van ilyen) :)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20868) Kam1kaze válasza kranazoli (#20867) üzenetére


Kam1kaze
tag

Mert nekem az ki van kapcsolva, hogy mindig látszódjon. Így néz ki
Ha meg megnyitok még egy lapot, és utána testre akarom szabni, eltünteti a + jelet mögülük.
Tudom, fájl -> új lap... de olyan megoldást szeretnék, mint az FF3-ba volt.
Be tudjam mondjuk rakni a kezdőlap ikon mellé, vagy bármelyikhez.

(#20869) S-Attila válasza Kam1kaze (#20868) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Dehogy tünteti el, ott van az, csak olyankor átkerül a jobb oldalra.

(#20870) Kam1kaze válasza S-Attila (#20869) üzenetére


Kam1kaze
tag

Tényleg :B Csak beleolvadt a personalomba, azért nem vettem észre. :W
Köszönöm :)

(#20871) exp-uj válasza kranazoli (#20859) üzenetére


exp-uj
csendes tag

kikérem magamnak hogy hülyének nézz.
ez TERMÉSZETESEN be van állítva. semmi hatása.
na most akkor???

(#20872) S-Attila válasza exp-uj (#20871) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Na most akkor csak csigavér, mert senki sem nézett hülyének. :)

Első körben próbáld meg valami másra beállítani, pl. arra, hogy "Kezdőlap megjelenítése", kezdőlapként pedig állíts be valamit. Ha a jelenség így is fennáll, akkor valami mélyebb probléma lehet a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#20873) kranazoli válasza exp-uj (#20871) üzenetére


kranazoli
senior tag

Figyuka! Írtad, hogy ezen túl vagy már? Nem. Akkor Én honnan a rákból tudtam volna. Nem néztelek semminek. Én törölném a profil mappákat és egy új profillal indítanám a Fox-ot.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20874) fatal` válasza kranazoli (#20867) üzenetére


fatal`
titán

Gyors GUI, stabil memóriahasználat, gyors email kliens (bár ez elég minimalista, de nekem elég) :) SG addon, bár ez mindenen megy már csak az FF-en nem (Safari, Chrome, Opera port van).

(#20875) kranazoli válasza fatal` (#20874) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ok-Ok, de miket lehetne felsorolni mint negatívum, vagy negatívumok?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20876) Orionk


Orionk
senior tag

Hali !

Az új mozillában nem működik a Fast Dial addon.
Tudtok ajánlani helyette valami hasonlót?

Olyan rossz, hogy ha bezárok minden tabot, akkor egy hófehér tab van velem szemben..., meg jó volt a fast dialban, hogy olyan volt mint egy bookmark.

(#20877) kranazoli válasza Orionk (#20876) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nemrég még 3.6.x-et akartál feltenni, most meg már a legújabb. btw: Néha nagyon keveset kell visszaolvasni: (#20851) hunfatal

(ill. jobb felső sarok gyors kereső is hasznos) Nem kukacoskodás, de ez a kérdés ha nem is naponta, de 2-3 naponta elhangzik ebben a topic-ban.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20878) fatal` válasza Orionk (#20876) üzenetére


fatal`
titán

Fast Dial dev verziója működik.

(#20879) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Firefox 6.0 alól nem tudok ezen a honlapon lapozni (alul), nálatok működik vele? Úgy emlékszem, hogy az 5-ös verzióval még működött. Megnéznétek nekem? IE9 alól működik. Köszönöm

(#20880) S-Attila válasza HZoli87 (#20879) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A Next gomb teljesen halott, át sem vált kéz kurzora. Mindössze perces Firefox 6.

[ Szerkesztve ]

(#20881) HZoli87 válasza S-Attila (#20880) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát akkor ez van, a linken legalább áttudom írni az oldalszámot és úgy működik. Köszi hogy megnézted. :R

(#20882) Mosanke


Mosanke
senior tag

Nálam a FF pár perccel ezelőtt jelezte, hogy van már 6.0 és nagyon ajánlott a frissítés erre. Ám legyen. Letöltötte, FF újraindult majd telepítette amit akart (látszott a telepítést jelző csík) de utána kiírta, hogy csak részlegesen sikerült a telepítése. :D
Maradt viszont az 5.0.1 verzió, ami eddig is már volt. Ez most mi akart lenni? Frissített is meg nem is? :D

[ Szerkesztve ]

(#20883) S-Attila válasza Mosanke (#20882) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A Firefox névjegye alatt nézd meg, hogy mit ír ki, ha frissítést érzékel, elvileg elkezdi letölteni, és ha végzett, akkor ugyanitt megjelenik ott egy újraindításra vonatkozó felhívás. Ha ez nem jönne be, akkor kézi frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#20884) Mosanke válasza S-Attila (#20883) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Megnéztem a Névjegy alatt és 5.0.1 van. Nem jelzi, hogy lenne frissítés. Előbb még felajánlotta, de az előző telepítés végén (már írtam előbb) jelezte, hogy csak részlegesen sikerült.
Letöltöttem közben innen. Ezt akkor telepítsem úgy, hogy kézzel indítom a telepítőt? Csak az baj, hogy a Norton Toolbar megint nem kompatibilis ezzel a hatossal. Ezt egyébként előtte, a nem sikerült telepítéskor jelezte is a FF.

[ Szerkesztve ]

(#20885) S-Attila válasza Mosanke (#20884) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ha szeretnél frissíteni, akkor igen.

Egyébként nem tudom, de elképzelhető, hogy a Norton esetleg bekavarhatott, és azért nem jött össze a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#20886) Mosanke válasza S-Attila (#20885) üzenetére


Mosanke
senior tag

Közben a FF megoldotta. Már éppen be akartam zárni és elindítani a letöltött telepítővel a kézi telepítést, amikor dobott egy újabb ablakot, hogy mivel a részleges frissítés az előbb nem sikerült, ezért letölti a teljes csomagot. Akarom-e? Okéztam és fel is frissített a 6.0-ra semmi perc alatt.

Köszi a segítséget.

(#20887) Namelesske


Namelesske
addikt

Felraktam a 6-ost engem nem a memória használata zavart, hanem hogy annyira darabos amilyennek csak ellehet képzelni egy programot. Smooth scroll is valami rettenet, fülnyitáskor akadások, folyamatjelző karika is éppen elcsordogál 10fpsel, nem használtam csak 4 kiegészítőt, mindent próbáltam ami erőmből telt. Operára vissza menni rendesen felüdülés volt utána, hát azt kell mondjam, most a Firefox a legrosszabb böngésző a "nagyok" táborában. Talán 4 verzió múlva visszatérhetünk a kérdésre.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#20888) hodostamas


hodostamas
addikt

Sync jelszó emlékeztető megy másnak? Hiába kértem már 5x, várok már fél órája de semmi...

(#20889) T_Stark válasza Namelesske (#20887) üzenetére


T_Stark
őstag

Nálam nem darabos.
Viszont letiltott pár kiegészítőt "nem kompatibilis" címszó alatt :(((
Nagyon nem tetszik nekem ez a gyors főverzió váltogatás :W
Nem tudom minek mennek a Chrome után, ha nem tudják rendesen megoldani... Chrome-nál még nem volt olyan hogy egy frissítés után ne ment volna minden ugyanúgy mint előtte :U
Csak azt nem értem, hogy szinte alig változik valami az előző verzióhoz képest, akkor hogy lehet hogy nem kompatibilisek a kiegek :(((
Ez a parasztvakítós 6-os verzió valójában egy 4.2-nek felelne meg a régi számozás szerint :U

(#20890) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Egy elég speciális kérdésem lenne, ami főleg FF de érinti a wint illetve explorert.
Egyszerre több egyidejű internet kapcsolat esetén (ami mind hasonló dial modem hívás) , hogyan lehet beállítani, hogy a böngésző azt használja (a sok aktív kapcsolat közül) amelyiket én szertném? (és úgy, hogy a többi mellette szintén aktív maradhasson)

Ahogyan én néztem, ilyen esetben automatikusan csatlakozik egyhez.
Az sem volt megoldás hogy az internetbeállításoknál defaultra állítottam az egyiket, továbbra sem azt használja amelyiket én szeretném.

Win7 az op, tálcáról megnyitva az elérhető internet kapcsolatok ablakot (ahol a wifi-ket is kiírná) ott is látszik ugye hogy egyszerre több "internet access" van. De ugyan ilyen egyszerűen sajnos böngészőt nem lehet hozzá rendelni ahhoz amelyiket szeretném használni (csak a böngészőn keresztüli kapcsolatra).

köszi

free your mind

(#20891) BullZeye válasza HZoli87 (#20879) üzenetére


BullZeye
veterán

FF8al simán működik a lapozás.

(#20892) Namelesske válasza T_Stark (#20889) üzenetére


Namelesske
addikt

Idióták, hogy gondolták, hogy így életképes? Szerintem az lesz, hogy az átlag marad az utolsó 3.x nél és köszönthetjük az új IE6ot pár év múlva a trónon.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#20893) fatal` válasza T_Stark (#20889) üzenetére


fatal`
titán

Rakd fel az addon compatibility reporter kieget és engedélyezd a letiltott kiegészítőket. 99% hogy mind működni fog.

Chromeban sokkal butábbak a kiegek.

Nem mindegy a számozás? Ha 4.2-nek hívnák, akkor sem mennének a kiegek alapjáraton.

(#20894) HZoli87 válasza BullZeye (#20891) üzenetére


HZoli87
veterán

Kösz, hogy megnézted, de én a 6-os verzióra voltam kíváncsi, ott meg nem működik. :N

(#20895) kranazoli válasza HZoli87 (#20894) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem működik és 6-os Fox van fent.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#20896) HZoli87 válasza kranazoli (#20895) üzenetére


HZoli87
veterán

No, csökkentett módban működik nálam is. Akkor már csak arra kellene rájönnöm, hogy mért nem működik a pár darab kiegészítőm (5 db) mellett. :F

(#20897) hunfatal : firefoxot (6.0) újraindítottam csökkentett módban és úgy jó az oldal. :F

[ Szerkesztve ]

(#20897) fatal` válasza kranazoli (#20895) üzenetére


fatal`
titán

Kétlem, nálam se megy.

Érdekes, meg mertem volna esküdni, hogy Operában is szar, de ott jó.

[ Szerkesztve ]

(#20898) HZoli87 válasza HZoli87 (#20896) üzenetére


HZoli87
veterán

No megoldottam, siker. :D

manutd.com###newsratecontainer

Ezt hozzáadtam az elrejtendő elemek közé (Element Hiding Helper).

(#20899) fatal` válasza HZoli87 (#20898) üzenetére


fatal`
titán

lol na nem gondoltam volna, hogy rálóg egy üres div :D

(#20900) xabolcs válasza HZoli87 (#20879) üzenetére


xabolcs
őstag

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:7.0a2) Gecko/20110816 Firefox/7.0a2 ID:20110816042010 -os firefox-szal megy

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0 ID:20110811165603 -os firefox-szal megy

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.