Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) harylmu válasza WonderCSabo (#21850) üzenetére


harylmu
őstag

igen, teljesen.

mzx: az extension check compatibility ki van kapcsolva, de a firefox előző verziójánál sem működött már ez a gyakorlatban.

(#21852) WonderCSabo válasza harylmu (#21851) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A profil mappád extensions mappájából is eltűnt?

(#21853) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Taras Glek Firefox fejlesztő 2 posztja:

- A Firefox 7-ben debütáló Telemetryről, ami névtelen statisztikákat küld a Firefox működéséről mint memóriafelhasználás, CPU magok száma, Garbage collection ideje, Fx indulási idő. Ezekkel a statisztikákkal nagy mértékben segítihető a fejlesztők munkája, akik eddig csak szintetikus tesztekkel modellezhették, hogyan működik majd a Firefox a végfelhasználók gépein.

- A Firefox 7 csökkentett indulási idejéről. Ez az a patch, amiről én is oly lelkendezően írtam itt és a logouton is. Taras megemlíti, hogy sajnos a Windows prefetch hibás működése hátráltatja az Fx gyorsindítását, ezért egy szkripttel kiiktatható az Fx prefechelése. Ez a szkript később valszeg bekerül a Firefoxba is.

[ Szerkesztve ]

(#21854) BullZeye válasza WonderCSabo (#21853) üzenetére


BullZeye
veterán

4Gb memóriánál amúgy W7nél mennyire hasznos ez a Prefetch? Nem járok jobban, ha egy az egyben kikapcsolom? Mert oké, hogy előtölti a dolgokat, de nem 100%, hogy z kell, így az egyben lassítja is, esetleg elveszi az erőforrást mástól. Gyakorlatban ez mennyire hasznos? Játékoknál is, nem csak FF-ban.

(#21855) WonderCSabo válasza BullZeye (#21854) üzenetére


WonderCSabo
félisten

4GB memóriád van és a prefetchen akarsz spórolni? Nem értelek. Ne kapcsold ki. Nem tudom pontosan mennyire hatékony különböző fajta programoknál, de hatékony az tuti. Gondolj bele: mennyivel gyorsabb memóriát olvasni, mint HDD-t?

(#21856) pete_21 válasza BullZeye (#21854) üzenetére


pete_21
addikt

Ne kapcsold ki a superfetchet. Még SSD-nél se szokás kikapcsolni, mert a memória még az SSD-nél is sokkal gyorsabb. És akkor a HDD-t meg se említsük. :)
Ha meg 4 Gb memóriáról van szó, akkor abban meg bőven elférnek az előtöltött adatok. És amúgy is, ha szükség van a ramra, akkor az előtöltött adatokat kiüríti.

(#21857) S-Attila válasza BullZeye (#21854) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem veszi el az erőforrást, ha valaminek memóriára van szüksége, akkor arra az időre az előtöltött dolgok kikerülnek a memóriából.

(#21858) HZoli87


HZoli87
veterán

Új verzió: Firefox 7.0.1

- Fixed a rare issue where some users could find one or more of their add-ons hidden after a Firefox update (see the blog post) :U

(#21859) BullZeye


BullZeye
veterán

Akkor marad, sajna 1-2 játéknál el szokott fogyni 4gb, főleg ha FF is fut a háttérben ami egy idő után megint felszökik 1 gigára, pedig nem változott semmi, csak FF nightly frissül naponta.

(#21860) Steelmanus


Steelmanus
addikt

(#21861) weiss válasza harylmu (#21846) üzenetére


weiss
addikt

7.0.1. megoldja.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21862) Steelmanus válasza WonderCSabo (#21853) üzenetére


Steelmanus
addikt

W7 32 alatt most telepitettem a 7.0.1-et, pontosabban a 7.0-at majd frissitettem.
Valoszinuleg bekerult amit irtal, mert a Prefetch mappaban akarhanyszor inditom el az FF 7.0.1-et nem latni, csak a telepito fajl neve volt, azt kitoroltem de a firefox.exe mar nincs benne. Restart is volt, de mar ugy sem kerult a firefox.exe a Prefetch mappaba.

(#21863) WonderCSabo válasza Steelmanus (#21862) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes, nem hiszem, hogy benne van a szkript, Taras írja is, hogy később kerül be.

(#21864) Steelmanus válasza WonderCSabo (#21863) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban erdekes, mert hajnalban feltelepitettem W7 64 bit ala is, ugyanugy mint a 32 bites ala, elobb a 7.0-t, majd frissitettem 7.0.1-re, es itt mar nem tunik el a Prefetch mappabol a FIREFOX.EXE-FBBD985A.pf fajl.
Az about:config-ban ugyanazokat a modositasokat eszkozoltem, vm. a kiterjesztesek is ugyanazok mindket op.rendszeren.
Vissza lepek a 32 bitesre, es ujbol ellenorzom.
Amugy miert jott ki ilyen hamar a 7.0 utan a 7.0.1 ?

[ Szerkesztve ]

(#21865) Steelmanus válasza WonderCSabo (#21863) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tevedtem :(( W7 32 bit alatt is megjelenik a Prefetch mappaban, es ott is marad. Ott kovettem el a hibat hogy telepites utan toroltem az FF-re vonatkozo *.pf fajlt, de nem toroltem a Prefetch mappa teljes tartalmat. Az feltunt hogy amig a lao???.ini fajl benne volt a mappaban ha elinditottam a FireFox-ot megsem jelent a pf fajl ezt furcsaltam csak ennyi volt:

(#21866) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

ERRE valakinek valami ötlete? :F

Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#21867) Apollyon válasza keke69 (#21842) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Cookie-k/előzmények naplózása engedélyezve vannak?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21868) keke69 válasza Apollyon (#21867) üzenetére


keke69
őstag

Cookie-k igen,előzmények azok nincsenek!Mivel nem egyedül kezelem a gépet nem szeretném ha mások is látnák milyen oldalakat látogatok!Ez lenne a baj?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#21869) Apollyon válasza keke69 (#21868) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, mivel az előzmények alapján különbözteti meg a színekkel milyen oldalakon jártál már. Egyébként tudod törölni is az előzményeket minden használat után akár csak 1-2 órára visszamenőleg is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21870) F34R


F34R
nagyúr

az szép mióta is van megjelenve a ff 7 két napja ? rámegy a névjegy fülre és eddig mindig azt írta hogy naprakész (még most is 6.0.2 ) most tögymörög valamit frissíteni akarja de vicc mint ha 56k-s modemmel töltenék :S

(#21871) keke69 válasza Apollyon (#21869) üzenetére


keke69
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#21872) Apollyon válasza F34R (#21870) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah ezt én is észrevettem Nightlyval, én manuálisan szoktam frissíteni, és fél percig szed egy 2,5 MB-os frissítést, amikor 25megabites netem van :U Valami gixer vagy szándékosság lehet a mozilla szerverein...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21873) BullZeye válasza Apollyon (#21872) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy pechesek vagytok, nightly naponta frissít, általában csak felgurik fél secre egy ablak és indul Nightly. Ha nem tudja frissíteni, az egészet letölti kb 18 megát~, de az se tart tovább 5-6 másodpercnél. És ezt úgy mondom, hogy lassan 10 hónapja használom nightly-t.

Ha meg nem frissít magától, akkor ne itt sírj, hanem menj fel az oldalra, és frissítsd manuálisan. Az automatikus frissítés egy opció, ha mindenkinek egyszerre frissítene, szted hány perc alatt halna meg a szerverük? Nem véletlenül van így kitalálva. Usite.hu-n szedd le, és telepítsd rá mostanira, annyi időt vesz igénybe mint amennyi idő alatt ide beírtad a problémád.

(#21874) WonderCSabo válasza Steelmanus (#21865) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Felrakod a szkriptet amit linkeltem és nem lesznek ott. :) Az egész Prefetch mappát meg ne töröld...

(#21875) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A Tom's hardware széleskörű (de sok szempontból elhibázott) böngészőtesztjén a Firefox 7-et hozta ki elsőnek.

(#21876) wwhy


wwhy
veterán

701-es sem működik a csatolás, a gmx fórumában nagyon FF7/01 ellenes a hangulat :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21877) netpeti98 válasza wwhy (#21876) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha wined van próbáld meg az ietab kiegészítővel belőni a problémás oldalt.

Üdv netpeti98

(#21878) student


student
őstag

miért csinálhatja az mostanában kb 6os óta hogy egy ideig minden oké és aztán nem akarja betölteni a lapokat csak pörög a loading.

miközben az ie-vel simán bejön utána is rögtön minden tehát nem a net rosszalkodik

eltelik xy perc és ujra müködik firefox

:F :F :F

(#21879) WonderCSabo válasza student (#21878) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika

(#21880) wwhy válasza netpeti98 (#21877) üzenetére


wwhy
veterán

köszi, de inkább vissza a 602 :(
vagy még inkább Chrome.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21881) pete_21


pete_21
addikt

Frissítettem 8 betara, amikor drag&droppal húzom a tabokat lassan, szép az animáció. De ha már kicsit gyorsabban húzom, feltűnően akad... Ezzel a gui-val valamit sürgősen kezdeni kéne... Electrolysis hogy áll? Lehet róla tudni valamit?

(#21882) scope2007 válasza student (#21878) üzenetére


scope2007
addikt

ilyen nekem is volt... de tisztán telepítettem fel a firefoxot pont OS újrahúzás után.. és a kiegeket is frissen tettem fel, nem pedig mozbackuppal hoztam át.. azóta nem csinál ilyet...
tehát valami bekavart nekem is.. azóta perfect

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21883) harylmu válasza weiss (#21861) üzenetére


harylmu
őstag

valóban. a linkification-nel viszont kezdhetnének valamit a kieg készítői...

[ Szerkesztve ]

(#21884) Steelmanus válasza WonderCSabo (#21874) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy kis segitseg elkelne. Amit linkeltel abbol ezt kell kikopizni?

Ezt beirom egy txt fajlba majd atnevezem *.vbs-nek es beteszem az inditopultba?
Igy kellene eljarnom?

(#21885) drr válasza WonderCSabo (#21850) üzenetére


drr
őstag

Sajnos nem oldja meg a problémát és az olvashatóság rovására megy a dolog nálam :F

(#21886) wwhy


wwhy
veterán

FF 602 vissza, világbéke kitör :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21887) WonderCSabo válasza Steelmanus (#21884) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aha!

harylmu: linkification tökéletesen megy 7.0.1-el, csak a kiegészítő kompatibilitás ellenőrzést ki kell kapcsolni. Egyébként télleg frissíthetnék...

drr: Akkor kapcsold ki a hardveres gyorsítást, és minden GDI Classic renderinggel lesz.

(#21888) €uro


€uro
őstag

Fast Dial ugye még nem működik az új verzióval?

Használtok valamit helyette?

(#21889) WonderCSabo válasza €uro (#21888) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Műxik. Olvasd el a leírást. Még a Speed Dial tudja a hason funkciót.

(#21890) €uro válasza WonderCSabo (#21889) üzenetére


€uro
őstag

Működik! Szuper!

Köszi szépen!

(#21891) BullZeye


BullZeye
veterán

Létezik hack, vagy extension arra, hogy bizonyos oldalakra, amik szarul vannak megcsinálva, és kiléptet folyton, oldal elérésénél automatikusan lépjen be, ha nincs bejelentkezve senki?

(#21892) drr válasza WonderCSabo (#21887) üzenetére


drr
őstag

Amióta van ilyen lehetőség, ki van kapcsolva, de most írták többen, hogy olvashatóbbak lettek a betűk, ezért kipróbáltam. De sajna nem OK... :O

(#21893) WonderCSabo válasza BullZeye (#21891) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem. Ezt eléggé bonyolult lenne megírni, ha meg lehet egyáltalán.

(#21894) harylmu válasza WonderCSabo (#21887) üzenetére


harylmu
őstag

nem így kell kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#21895) WonderCSabo válasza harylmu (#21894) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. Első hszben le van írva.

(#21896) Steelmanus válasza WonderCSabo (#21887) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, minden OK, mukszik 32 / 64 biten is.
Mas.
(#21683)
Itt irtad hogy mar a Nightly-ban maskent fogjak megjeleniteni az oldalakat.
"Ez annyit jelent, hogy csak a kép megjelenítésekor dekódolják azokat, ezáltal gyorsabb és kevesebb memóriaigényű lesz az oldalbetöltést."
Hat ez nalam annyit jelentett hogy eppen lasabban jelentek meg az oldalak, foleg ha egy kep volt a hatter, pl Ipon.hu. A 7.0.1-ben gondolom a hsz.-ban leirt decode-on-draw meg biztos nincs benne igy pl jelenleg sokkal gyorsabban tolti be a fent emlitett oldalt a 7-es, de mas oldalakon is eszre vettem, ahol nagymeretu kep a hatter. Ezert is szedtem le a Nightly-t mert hasznalat kozben a 7-es gyorsabbnak tunik, a tesztek eredmenyei nem nagyon erdekelnek.

(#21897) harylmu válasza WonderCSabo (#21895) üzenetére


harylmu
őstag

mit bénázok megint? nem jó

(#21898) Youri válasza harylmu (#21897) üzenetére


Youri
veterán

szerintem csak annyi kell. hogy 7.0

RTX ON

(#21899) harylmu válasza Youri (#21898) üzenetére


harylmu
őstag

igen igen, köszi

(#21900) WonderCSabo válasza Steelmanus (#21896) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvasd el ezt meg az alatti commenteket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.