Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) sysrq válasza WonderCSabo (#20250) üzenetére


sysrq
őstag

A legfrissebb, először frissítve, azután törölve újratelepítve.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#20252) WonderCSabo válasza sysrq (#20251) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:plugins oldalon ott a QuickTime? Arról az errorról tudsz screenshotot mutatni?

(#20253) sysrq válasza WonderCSabo (#20252) üzenetére


sysrq
őstag


Nem rég még ment, és nem emlékszem hogy települt volna valami, (win frissit automatikusan, meg a fox tette magát 5-ösé.)

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#20254) WonderCSabo válasza sysrq (#20253) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, ezt a QuickTime írja ki. Más Apple Traileres film se megy?

Szerk.: Hmm, neekm minden filmre ezt mondja. :F

[ Szerkesztve ]

(#20256) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah király, most már az Aurora legújabb verziója is csinálja ezt a Not responding mókát. Hát ez valami fantasztikus.... Most legutóbb azért, mert megnyitottam a böngészőt, és nem kattintottam semmire, csak vittem volna fel a kurzort a könyvj. eszköztárra. Egyszer meg már az ide a ph-ra való hsz gépelése közben is csinált ilyet. Szal nem értem WTF :F
Hja és amúgy about:blank a kezdőlapom, szóval az sem lehetett hogy a kezdőoldal tett neki be. Most már frankón megírom ezt a Mozillának, mert ultra halálgáz :(

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20257) HZoli87 válasza Apollyon (#20256) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem lehet hogy egy kiegészítő okozza a hibát? Nálam még egyszer sem csinált ilyet mióta frissült az 5-ös verzióra, meg persze előtte sem.

(#20258) myke01 válasza pete_21 (#20248) üzenetére


myke01
senior tag

A turkálásnál a pipelinening-ra gondoltam speciel :
"network.http.pipelining true-ra
network.http.proxy.pipelining true-ra
network.http.pipelining.maxrequests értéknek add meg a 8-at
nglayout.initialpaint.delay legyen 0"

Szóval ezek (plusz még egy-két paraméter,de ezekre most nem tértem ki az idézetben) miért nincsenek alapból "csúcsrajáratva" :( ?

WonderCSabo: Akkor hogyan lehet gyorsítani a "rókát" ?

(#20259) Steelmanus válasza sysrq (#20253) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Igaz nem FireFox 5.0, hanem W7 32 es Nightly alatt neztem, probakeppen feltettem a Quicktime QT Lite 4.1.0 prgramot, ami csak a kodeket tartalmazza, es be is allitottam ahogy a kepeken latni.

Nalam lejatsza es letolteni is engedi, még annyi a kulonbseg hogy en a legfrissebb Java-t hasznalom, ha ez szamit valamit.

(#20254) WonderCSabo Te a FireFox 5.0-val probaltad ki? Csak azert kerdem mert eppen most fogom frissitgetni a W7 64-et es lehet arra a FireFox 5.0-at teszem fel.

[ Szerkesztve ]

(#20260) F34R


F34R
nagyúr

(#20258) myke01

sehogy azzal én is majomkodtam még régen de nem ér semmit egy csomó oldalról ledob és csak kezdeti gyorsulást kapsz (akkor is csak oldalak betöltődésénél)

meg kell várni amíg a bugot kijavítják, addig semmilyen formában nem fogod gyorsabbnak érezni, 7-s verzió lesz majd gyorsabb.

(#20259) Steelmanus

nah köszi ez hiányzott már , nem kell felrakni a quicktime-t :R

(#20261) tzimash


tzimash
őstag

Hi!

Mióta 64bites W7-et használok a youtube-os videók fagynak teljesképernyőn, legfrissebb flashplayer van fent a gépen. Mi lehet a baj?
Nem csak a ff fagy ilyenkor hanem az egész gép és csak a reset gomb segít.

(#20262) Steelmanus válasza sysrq (#20253) üzenetére


Steelmanus
addikt

Feltettem a FireFox 5.0-at a W7 64 bites rendszer ala tiszta telepitessel, mert elotte ezen is Nightly volt, es a Quicktime QT Lite 4.1.0-at, es megy a video, amit linkeltel.
Jo, tudom hogy aki filmeket kodol annak ez a Lite verzio nem eleg, de nezegetesre ez is jo.
Van masik, csak nem telepitem fel mert nem foglalkozok DivX videok kodolasaval.

(#20260) F34R Nincs mit, en is csak a proba kedveert telepitettem fel de ha mar fent van akkor marad is.

(#20263) WonderCSabo válasza myke01 (#20258) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel nemhogy gyorsítod, de jóesetben lassítod. Szted a Mozilla fejlesztői teljességgel hülyék, hogy a böngésző gyorsító funkciókat nem kapcsolják be alapértelmezetten? A pipeling még nincs kész, itt lehet követni a munkát. A Firefox oldalbetöltését csak úgy tudod lassítani, hogy egyes elemek letöltését blokkolod.

Steelmanus: Firefox 5-el és 7-tel próbáltam, illetve Chrome 14-el és Opera 11.5-el. A Java itt nem releváns.

tzimash: Rakd újra a Flasht.

(#20264) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Még nem raktam fel az FF5-öt, ezért kérdem.
Lett valami előrehaladás, bizonyos MS oldalak megjelenítését illetően?
Arra gondolok, hogy számos oldalon, ahol ki- és becsukható részletek vannak, ott legalább 2-3x kell frissítenem az oldalt, mire legalább rákattinthatok a ki- és becsukásért felelős ikonra(egy kis plusz jel) avagy bizonyos képek nem jelennek meg. Egy példa a sok közül
FF4 vs. IE9

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20265) WonderCSabo válasza Fire/SOUL/CD (#20264) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam IE9-ben és FF5-ben is eleve kibontva jeleníti meg, a gomb nem csinál semmit

(#20266) Fire/SOUL/CD válasza WonderCSabo (#20265) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"gomb nem csinál semmit..." - hát pedig kellene... :DDD(a linkelt oldalon nincsenek)
És a képek/objektumok?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20267) Matthewus válasza Fire/SOUL/CD (#20264) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam minden működik, képek megjelennek, a gomb is működik rendesen.

(#20268) WonderCSabo válasza Fire/SOUL/CD (#20266) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden megjelenik, a gomb nem megy. IE9-ben sem.

(#20269) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz a válaszokat! Akkor érdemes lesz feltennem, igaz majd csak akkor, ha a Kaspersky-m megkapja a patch B-t, mert akkor lesznek kompatibilisek a beépülői az FF5-el...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20270) Matthewus válasza WonderCSabo (#20268) üzenetére


Matthewus
őstag

Működik a gomb is, csak lentebb az oldalon bont ki valamit, nem a legtetején.

(#20271) WonderCSabo válasza Matthewus (#20270) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Télleg.

(#20273) BullZeye


BullZeye
veterán

AdBlock-hoz melyek a legjobb filterek, vagyis mi az amit érdemes használni és up-to-date ?

(#20274) WonderCSabo válasza BullZeye (#20273) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Easylist + Ajnász, PH! lapcsalád fehérlistára.

[ Szerkesztve ]

(#20275) myke01 válasza WonderCSabo (#20263) üzenetére


myke01
senior tag

Akkor ezek szerint teljességgel felesleges a configban való "turka" az úgynevezett "gyorsításhoz"?

[ Szerkesztve ]

(#20276) WonderCSabo válasza myke01 (#20275) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ahogy mondod.

(#20277) BullZeye válasza WonderCSabo (#20274) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi

Még egy kérdés, Redirect Remover a Nightly-val eléggé bugosan működik, Redirect Cleaner meg eléggé fapados. Létezik olyan átirányításokat eltüntető addon, ami mindent eltüntet, de csak a megadott oldalakon?

(#20278) pete_21


pete_21
addikt

Az Fx6 betaba ugye azok a funkciók kerülnek bele, amik most az Auroraban is vannak?
Tehát a http:// elrejtése nem, Azure sem, és a TypeInference sem fog?
És az, hogy a 15px-nél kisebb betűknél whole pixel renderinget használjon, az bekerül a beta-ba?

(#20279) WonderCSabo válasza pete_21 (#20278) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fx6 Bétában az lesz benne, ami most az Aurórában. Tehát egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#20280) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok!

Problémám adódott a Firefox-szal, 3.6, 4 és most az 5. verzióban is. Google kereséseknél, mikor bejönnek a találatok, bármire kattintok, egy gyökér hirdetés jön be. Képkeresésnél képek helyett nagy fehér semmi. Nem találtam Spybottal, MSE-vel semmit.
Mi a fene lehet ez?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20281) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

sziasztok!

3.6.17-es verziót használok xp sp3 alól.
Sajnos a kereső mezőbe beírt szöveget állandóan feldobja mint lehetőséget.
Na ez nem derogál nekem.
Ne mutogassa mindig mit írtam be anno.
Win 7 alatt rendben ment, itt meg nem lehet beállítani, hogy ne tegye.
Kivettem a keresési beállításoknál, az automatikus kiegészítést, ám ezzel nem mentem egyről a kettőre.
Mi a megoldás?
üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#20282) WonderCSabo válasza WD40 (#20280) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig minden bizonnyal vmi kártevő ette be magát. A keresés a keresődobozból, vagy az odalról indítottad?

moongoose: Beállítások -> Adatvédelem -> Keresőmezők ... megjegyzése ki van pipálva?

(#20283) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#20271) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És a kapcsolódo ITCafé hír: Terjed a Chrome: ki tudja, hol áll meg?

(#20284) moongoose válasza WonderCSabo (#20282) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Az adatvédelemnél nekem nincsenek olyan pipálható helyek,mint mire te gondolsz.
CSak ilyen van.katt

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#20285) WonderCSabo válasza moongoose (#20284) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első legördülőt állítsd át Egyébi beállítások...-ra.

[ Szerkesztve ]

(#20286) pete_21 válasza WonderCSabo (#20279) üzenetére


pete_21
addikt

Ok, akkor azokra még várhatunk a beta csatornán... Köszi a választ!

(#20287) WD40 válasza WonderCSabo (#20282) üzenetére


WD40
aktív tag

Mindkét helyről. És az a furcsa, hogy miután végigfuttatam egy Spybotot és a víruskeresőt, töröltem minden Temp mappa tartalmát, két-három keresés erejéig megint jó volt, utána újra reklámok jöttek.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20288) WonderCSabo válasza WD40 (#20287) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáltad friss Fx profillal?

(#20289) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Firefox 5-ben hogy tudom az alapértelmezett keresőszolgáltatásokat kibővíteni?
konkrétabban: a google.com-on keres a beépített keresőszolgáltatással, de én a google.hu-n akarok keresni.
A keresőszolgáltatóknál a keresőszolgáltatások kezelésénél se a meglévők szerkesztésére se újak létrehozására nem látok lehetőséget...csak keresőszolgáltatások letöltése van, de az nálam csak 6db nekem semmire se jó új keresőszolgáltatót kínál fel.

Előre is köszi :R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#20290) J00hnny válasza J00hnny (#20289) üzenetére


J00hnny
aktív tag

félmegoldásként van egy bővítmény a google.com helyett a google.hu-ra váltásra.

akit érdekel: https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/google-nyelv-hu/

de ez csak fél megoldás..érdekelne hogyan lehet egyéni keresőszolgáltatásokat definiálni. Köszi!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#20291) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Kedves hozzáértők!

Az miért van, hogy Linux-on, ahol elvileg ugyanúgy a legfrissebb Mozillat használom a Firefox névjegynél 3.6.18 as verziót ír. Amit letöltöttem 5.0-ként szintén így indult, de lehet, hogy csak én csináltam rosszul valamit. Vagy ez így teljesen normális?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#20292) size


size
tag

Problémám lenne nekem is a Firefox 4 ill. 5-el. A 3.6-al minden ok, de az már kicsikét lassú.
Szóval igen egyszerü a gond. Ha ki akarom kapcsolni a gépet a Firefox meg akadájozza a ki kapcsolást. És késöbb sem kapcsol ki. Teljessen új telepités a firefox 5.
Op rendszer Win 7 64 bit. Új telepités. Minden tökéletessen müködik. Csak a firefox mokázik nekem. Esetleg valami ötlet???

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#20293) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Hello!

A „Váltás erre a lapra” funkciót akkor használhatjuk, ha olyan lap címét kezdjük el beírni, amelyet már megnyitottunk egy másik lapon. A böngésző automatikusan felajánlja ilyenkor, hogy a már megnyitott webhely lapjára ugorva jelenjen meg az oldalt.

Ezt a funkciót ki lehet valahogy kapcsolni (pl. about:config -nál)?

(#20294) mrszitya válasza J00hnny (#20289) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egyénileg választott keresők használatára ez a kiegészítő alkalmas: Add to Search Bar
Használat: jobbklikk a keresőmezőben, és katt a felvételre

A beépített és a később felvett keresők paraméterei pedig ezzel módosíthatók: Organize Search Engines
Használat: a keresőbáron a keresőszolg. kezelése pontra katt

(#20295) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló. Firefox esetében hogyan lehet a gyorsítótárat áthelyezni ?

Soha eddig az évek alatt ilyen gondom nem volt , de most SSD kímélés okán kérdezem :)

(#20296) size válasza #41133696 (#20295) üzenetére


size
tag

Az első oldalon ott a válasz!

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#20297) F34R válasza #41133696 (#20295) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt a két bejegyzést nézd meg

[link]

[link]

(#20298) J00hnny válasza mrszitya (#20294) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Köszönöm! Mindig tanul az ember! :R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#20299) #41133696 válasza F34R (#20297) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#20300) WonderCSabo válasza J00hnny (#20290) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így.

pocokxx: Sok linux még a repóban a régi 3.6x verziót használja, és onnan is frissít. Ajánlott a hivatalos legfrissebbet a Mozilla oldaláról leszedni.

Kam1kaze: Ezzel a kieggel.

size: Profilt is törölted, mint az első hsz-ben lévő diagnosztikában le van írva?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.