- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Gurulunk, WAZE?!
- Hieronymus: Három júniusi képem
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rick4
félisten
Volt az a sztorim, hogy a 13700K-n kissé féloldalas volt mindig a paszta, miután levettem a hűtőt (Arctic Liquid Freezer II 120 AIO) de majd a lefogató keret megoldja. Lefogató megjött, beraktam, de nem igazán volt változás, sebaj, ez akkor ilyen..
Na most nézegettem a neten, mert a húgom lecserélte az öreg 1060-ast, és új vga-t vett, és mondtam, hogy ha már ennyit költ a gépre, akkor cserélhetne vízhűtést is, szóval nézegettem az aio hűtéseket, szembejött a saját hűtőm, ott voltak a revíziók, meg a módosított hátlap, ami összefeszül pár jobban megpakolt alaplappal, (többek között az enyémmel is, de 3 napja kértem tőlük módosított hátlapot, majd jön) szóval nézegetem a revíziókat, csak előveszem a dobozt, melyik az enyém, 4-es, oké. Hogy is van benne az 1700-as lefogató? Mert hogy a gyártó írja, hogy LGA 1151/55-höz a 14mm-es tüske kell, 1700-hoz a 13mm-es. Kipakolok mindent, nézem, asztalon van 3 db 14mm-es, és egy rövidebb. Megmérem, 13 mm, az, ami az 1700-ashoz kell.
Na akkor baj van, mert csak a lapban lehet a hiányzó 14mm-es, hűtő le, lenyomat néz, háát, nem 100-as:
Méricskélem tolómérővel, meg is van, a bal felső bizony 1m-rel hosszabb, azért nem feküdt fel rendesen a hűtő...
Fasza, kitekertem, a rövidet, ami oda való betekertem, és pasztáztam is szép vékonyan...
Most megy minden frankón.Remélem ennyi volt, csöndben duruzsol szépen, cpu 34°C-on.
-
sasNAXO
aktív tag
válasz
Grave_444 #58095 üzenetére
Igen lehet. Itt az a nagyon jó, hogy mondjuk a kártya hőfokával feltolod a ház ventiket is, vagy lehet "mixelni" a grafikonokat és mondjuk a házventik felmehetnek a videokártya és mondjuk az alaplap miatt is. NR200-ban amikor az egyik venti a vinyóra fújt akkor nekem volt olyan szabály is, ha a vinyó felment nem tudom x fok fölé akkor a házventik picit beindultak. Nagyon jó cucc.
-
-
PROTRON
addikt
válasz
sasNAXO #58091 üzenetére
Ennek folyamat futnia kell, vagy 1x beállítod, beírja magát valami registry részbe, majd utána kilőheted a programot, mert a beírt rész alapján automatikusan fog történni?
Csak mert amikor VGA-t cseréltem és azóta is furán viselkedik a Asus Tuf 3090 TI, nem hajlandó a performance módnak megfelelően, egyfolytában járatni a ventit. Mint ha megragadt volna a semi quiet módban, azaz 55 fok elérése után vár még 5-10 secet mire bekapcsolja a ventiket, csak hogy van amikor az már sok és addigra túmelegszik a kártya.
Persze a himbálózás után már jó, de elsőre ez bosszantó... -
Köszi a válaszokat, teszek vele egy próbát!
-
sasNAXO
aktív tag
válasz
PROTRON #58081 üzenetére
Csak elégséges (vagy max. közepes) voltam irtechből, sorry.
És az se most volt.
A lényeg, hogy valami szoftveres hülyeség van, mert PWM ventit PWM opcióra állítva nem kezel jól az Asrock alaplap, automatán viszont igen. A nálam megfordult/lévő asus, gigabyte alaplapokkal nincs ilyen gond.
Szerk.: Amúgy nem cserélem le emiatt az Asrock-ot, bőven jó, úgyis automata az alap opció. -
PROTRON
addikt
válasz
Pista0001 #58084 üzenetére
Az utolsó bekezdésedre céloztam.
Ha leakasztod a 3-ból a 3. pint, akkor "DC" módú beállítás esetén simán fogja az eredeti görbe szerinti %-okat ráküldeni, feltéve hogy nem CPU hűtő, mert CPU hűtő esetén kötelező elem a fordulatszám visszajelzés, mivel anélkül azt hiszi hogy nem forog egyáltalán az adott venti, ezért leállítja a gépet a bios.Az én EVGA P2 1000-es tápommal is ez a gondom, hogy csak 2 pin-es venti van benne amihez hőmérséklet alapján akarja a feszültséget beállítani, így 40% terhelésnél nem tudja elindítani(mert az indító áram túl sok az adott venti típusnál és beesik a fesz).
"Be kell röffennie". -
HUN_Sector
őstag
válasz
PROTRON #58074 üzenetére
Életemben mindig az msi termékeit pártoltam, aztán lett egy Fatal1ty B450 Gaming itx/ac alaplapom. Életem legstabilabb wifijét azon kaptam. Soha egy probléma nem volt, minden tökéletesen futott.
Aztán én hülye, vettem egy msi b450 Gaming plus ITX ac-t. Kínszenvedés, szar antennákkal.De hogy intelről is legyen szó. A legutóbbi gigabyte z590I vision d itx alaplapom sem túl stabil wifivel, de ezen még az ethernet is szarakszik legalább.
-
Pista0001
addikt
válasz
PROTRON #58081 üzenetére
A szabályzás és a vezérlés között a különbség a visszacsatolás. Vezérlés akkor lenne, ha minden egyes fordulatszámhoz tartozna egy-egy feszültség (DC) vagy pwm jel (PWM), és az alaplap ezt a jelet adná csak ki a fordulatszám ellenőrzése nélkül (igazábol ekkor sem, erre térjünk vissza). Ez nem így van, van fordulatszám visszajelzés, ami alapján az alaplapi (vagy egyéb) szabályzó belövi a feszültséget/pwm jelet. Gyanítom, ezért is pörgetik fel maximumra induláskor, hogy megtudják, az mekkora fordulatszám. És a visszatérés... Igazából fordulatszám visszajelzés nélkül is szabályzásról beszélhetünk, mert ilyen-olyan hőmérséklet értékek alapján működne akkor is, a hőmérséklet értékek is a visszacsatolások.
-
Rick4
félisten
válasz
PROTRON #58081 üzenetére
Sajnos nagy csodák nincsenek, nálam sok év után asus jött megint, most ez a rog strix b760i van bent, elgurul egy évet, aztán úgyis fejlesztek... Minden frankó vele, egy apróság van, a lap felismeri a dd5-6000-es kingston fury-kat, de annak ellenére, hogy ezek argb ramok csak egy csíkban képes színt változtatni, talán azért, mert az első- felső ventim sima rgb, és nem argb? penrgb-vel nem akar jó lennni, de a ram saját fury ctrl programjában megy ledenként.
Persze pont lexarom, de valahol azt mutatja, mégsem voltak alaposak, vagy kompatibilitási gond van, vagy leírták valahogy nagyon apró betűvel, hogy ne keverjük az rgb és argb dlgokat, már mindegy, pedig ettől eltekintve a szoftveres körítés teljesen rendben van.
Ja, Asus félelmem nekem is volt, össz 3 eszközzel volt életem során gond, asus WL500gP meghalt, AC65p elvesztette a fonalat, 3 hónapos korára már 8 óránként, a cseredarab szintúgy...Én a p4 vonal előtt c64-meg amiga 2000-eztem, utána indult a p4 vonal. Emlékszem, 30-35 öt kerestünk, és 170K volt a boltban az 1700-as P4-es gép dvd íróval, meg 17-es CRT monitorral.
Ja, és akkor szembejön egy ilyen cucc: [link] nem tűnik rossznak, fogalmam sincs, kitől lopták!
-
Vigneau
félisten
válasz
sasNAXO #58077 üzenetére
Ismerem a programot, de nem használom. A szoftveres vezérlők közül pedig egyedül az MSI Afterburner-t kedvelem, no de az meg másra szolgál. Bár éppenséggel azzal is lehet (VGA) ventit vezérelni.
Nálam is a Silent, Normal, stb. módok mentek normálisan. Mire rájöttem, hogy manuálisan csak akkor szeretnek menni a ventilátorok, ha a Case 10%-kal magasabb fordulatszámra van állítva, mint a CPU. Egyéb esetben csak fel-felpörögtek. A csuda érti...
-
PROTRON
addikt
#58077 sasNAXO
+1.
Ahogy írod, ha PWM-re állítod, akkor az alaplap a pwm alapon akarja a 3 pin-es ventit is szabályozni, ezért nem fogja jól vezérelni.
Ezen a szinten különbség van aközött hogy valamit szabályozol vagy vezérelsz, noha a laikusok számára a két szó "felcserélhető"-nek tűnik. Irányítástechnikai hülyeségek...Ha az alaplap tud "DC" opciót, akkor az van arra szánva ahogy írod, hogy 3 pin-es ventinek tudd a fordulatszámát vezérelni.
#58076 Rick4
Én még 99-ben p166-ossal kezdtem, aztán pentium-2 400 (amivel kapcsolatban át lettünk verve, mert a celeron 733-as proci amivel eredetileg kértük a PC-t épp behalt összeszerelés után, ezért rábeszéltek minket a készleten lévő p2-400-asra, egy geforce 2-essel), majd egy belépő asus alaplapban celeron 1700, végül egy komolyabb asus alaplapban egy celeron 2400-as.
Szal én is szép lassan lépkedtem felfele.
Amúgy mind a kettő asus lap kereken a 4. szülinapja utáni 1 héten adta meg magát.
Azóta nem is csodálkozom semmilyen asus gixeren.Bár a 2400-as esetében épp dual boxban futott 3 kliens a lineage 2 játékhoz, ami mellett épp solidedgeben CNC marási program házit akartam leszimulálni amikor megtudtam hogy ez az alaplap is füsttel működött...mármint a kondik a CPU körül elpukkantak, meg egyebek...reménykedtem egy tápcserében, de hát bilibe lógott a kezem.
Azóta egy AM+-os Asus alaplap, ami csak netezős gépben van, azon is elpukkantak a kondik egy része, ami miatt csak 4-5. bekapcsolási kísérletre sikerül képet adnia. Mármint egyébként bekapcsolódik, jön a windows xp login szignál, csak kép nincs mert a PCIe slotnál lévő kondik elpukkantak.A mostani MSI x299 pro alaplapomon nem is merek biost frissíteni, nehogy a működő rendszert elszúrjam...pedig járna neki a kényeztetés, mert azért volt ott egy mikrokód változtatás a 10940x porickkal kapcsolatban, amivel használom.
Valszeg ha frissítenék, akkor utána picit jobban tudná kezelni a proci kapacitást, volna értelme felraknom az Intel extreme tuningot(jelenleg nem akar futni) és valszeg az autocad tényleg a legerősebb proci magon futna, nem pedig random valamelyiken, mert jelenleg tudom hogy teljesítményt vesztek.
Annak a proginak 1 magon kell a legmagasabb elérhető órajel, ami mellett a többi magon tudna futni a winfos, de valamiért folyton megakasztják egymást a folyamatok. Valszeg bios frissítés és teljes rendszer újratelepítés utána az IET is tudna futni, ami most nem akar.
De amúgy az MSI szoftveres részlegével nem vagyok kibékülve, a Dragon centerben nagyon bíztam hogy 1 helyen tudom az összes vacak RGB-t ki kapcsolni, meg beállítani az összes venti profilt, ehelyett folyton lefagy a program
Az alaplapon nuku RGB nincs, csak egy "oké" fehér led.
De a venti profilok egyébként úgy zajlanak ahogy anno beállítottam, csak nem tudom átállítani, mert le van fagyva a progi.Az RGB meg eleve nem képes a többi gyártó alkatrészeit kezelni...külön kell az Adata ramokhoz elindítanom az adata RGB-jét, hogy kikapcsolhassam, amit utána lelövök de megjegyzi a beállítást...hogy 5-6 ki-be kapcsolással később megint elfelejtse.
A VGA-val már nem is próbálkozom...
-
sasNAXO
aktív tag
PWM-es 4 pines Noctua (és régen is volt ilyen, mert ez már a második ilyen lapom, akkor azt hittem a venti a ludas). Pont hogy PWM-re állítva DC módon kezelte és ugye akkor más hangja van a feszültség változtatások miatt. Lehet ha DC-re állítom, akkor PWM-ként kezeli, nem próbáltam ki.
Lényeg, hogy automatán kellett hagyni.
-
Pista0001
addikt
válasz
Vigneau #58075 üzenetére
Nekem annó az MSI rögzült be. ITX-ezés előtt elsődleges custom gépben csak az volt, amióta ITX-ezek, (majdnem) minden volt, csak az nem.
DFI, Gigabyte, ASRock, ECS, Intel,... Én speciel sose szerettem a Gigabyte-ot, nem változott azzal a lappal sem, amit használtam (Z77N). ASRock alsó házast próbáltam még AM3 időkben, nem voltam tőle elájulva, inkább cseréltem MSI-re. Azóta van integrált procisom, és most egy B550-em, ezek eléggé tetszenek. VGA-ból eddig csak MSI-m (nVidia) és Sapphire-om (ATi/AMD) volt, most először eltértem volna (AMD-s MSI
), de mire a rendelésig eljutottam, elfogyott a készlet, szóval megint Sapphire lett
-
-
sasNAXO
aktív tag
válasz
Vigneau #58072 üzenetére
Asrock B450 ITX-nél ha beállítom BIOS-ban a ventit PWM-nek, akkor valahogy nem kezelte jól, ha automatán hagytam, jól kezelte...és nem tudom miért, és pár BIOS verzió volt már azóta.
Amúgy meg Windows alatti venti vezérléshez ezt tudom ajánlani mindenkinek:
GitHub - Rem0o/FanControl -
Rick4
félisten
válasz
Vigneau #58072 üzenetére
Furcsa ez, mert nekem szinte minden ilyen gigabyte -asus- asrock lapból volt, és még csak azt se mondom, hogy látnám a jelentős különbséget műköés szempontjából, asrockból pl van olyan q1900b-itx lap, ami 2014 óta be van dugva, és megy hiba nélkül, van egy j4025-ös is, az is megy kb 3 éve.
A garázsban meg még van 5-6 komplett gép, régi p4, am3 300+ sempron, ami szintén működik a mai napig, a biosban egyszer kell élete során kotorászni, mikor beállítod azt a 10 dolgot, ami nem jó alapon.
Venti vezérlésből én egyfélére koncentrálok, 40°C alatt alig menjen, 40-50 között 50% venti, 50°C tól 70-ig meg jusson el az 50%-os sebességtől a 100%-ig, és ennyi.Sőt, van még egy fontos dolog, pl az asrock- féle ultra- fast boot messze magasan veri bármelyik másik megoldásét, gombnyomástól számítva 4 másodperc múlva már a win betöltő karika forog, ezt a jelenlegi konfigom se tudja, itt kép nélkül telnek az első másodpercek, utána bios post...
De én nem csípem- utálom egyiket sem, működjön, és tegye a dolgát. Stabilitásban 10 éves távlatban sem tudok eltérést felmutatni, tönkre soha semmi nem ment nálam.
PROTRON: ilyesmi előfordul mindennel, én még a P4 1700-as cpukkal kezdtem, utána P4 2.0GHz, majd jött az abit nf7 meg a barton magos AMD 2500+, ami ment 3200+- kén, meg az ati 9500, aminél be lehetett kapcsolni a +4 szálat, és 9700-ként látta a gép.
De 2005 óta szinte minden nap napi 16 órákat mennek a gépek, és egy röccenés se volt. Nyilván nekem nincsenek ennyire spéci igényeim, és nem is feltétlenül az ár számít, ennek ellenére sosem a legdrágább cuccot veszem, mert minek is. -
Vigneau
félisten
válasz
AxBattler #58073 üzenetére
Szerintem szimplán csak meguntuk az aktuális gyártót és kellene egy kis frissítés. Van az úgy, néha így vagyok VGA cserekor is.
A mostani ASRock B560M Pro4-em is szimplán becseréltem volna egy hasonló Gigába. Csak aztán elvitték előlem. Anno azért választottam ezt, mert egy ASRock Z87M Pro4 volt az előd. Ezt hívják nosztalgiázásnak, ha úgy vesszük.
-
PROTRON
addikt
Anno apám az asus alaplap elhalálozásakor gyorsan egy asrock-ot kapott a boltban.
Amilyen instabil volt az az alaplap 10 éven át nem mertem tőlük vásárolni.Most a céges géphez Asrcok-tól volt értelmes áron mini itx alaplap "H" csipsettel, szal nem volt választás. Kapott esélyt.
Maga a teljesítmény rendben van, mivel nincs széthajtva a belerakott 10600K.
Node az alaplapi usb-kkel rendre gondok vannak, hol nem látja, hol látja de nem tud powert biztosítani neki, hol lefagy, hol az egyik kiüti a másikat.
Nem mindegyik, már kitapasztaltam hogy melyik az a 2 usb port ami használata esetén gondok vannak.Ettől függeltenül irodai PC-be simán megint vásárolnék, de csak is az ára miatt.
Oda ahova komoly munkaállomás kerül, komoly VGA-val, oda nem.Pedig amikor a saját homeoffice munkaállomásomat raktam össze, nagyon csábított a Asrock Taichi x299, valamint CLX verziók.
De sajna tervezői félreértelmezés miatt nem vehettem meg őket, pedig 60k-ért volt HA-n, egy éppen csak teszt-cikk írás miatt kibontott példány.
Hiába tudott végre az intel CLX proci is 48 PCIe lane-t, az Asrock mérnöki olyan bután gondolkodtak, hogy 8-at fixen a M.2 slotok irányába kötöttek be, nem pedig egy negyedik PCIe slotba. -
Rick4
félisten
válasz
Vigneau #58069 üzenetére
A giga legalább olyan rossz vagy jó, mint egy asrock ,asus, msi, van itthon 20 összerakott gép, ebből kettő asszonnnyal fixen használatban, nem igazán lehet sem stabilitásban, sem érdemi tudásban különbséget tenni köztük, apróságok vannak, amiket az árak is tükröznek.
Az általam fixen használt asus rog strix b760i itx lapom helyett is vennék legközelebb asrockot, asszonynak meg egy asrock b550m-itx van, amit előtte én használtam egy évig, egy röccenés se volt soha.
Miért kellett eltántorodni az asrocktól? -
PROTRON
addikt
válasz
flashpointer #58065 üzenetére
A ház hosszára célzol?
Mert magasságilag a VGA mellett elfér egy hosszabb alaplap, csak az alsó csavarokat nem rögzíted. -
-
HookR
addikt
Dan C4-SFX review - Optimum Tech
-
Rick4
félisten
-
Vigneau
félisten
Kellemes kis alany ez a Kolink Satellite, csak pici türelem kellett hozzá. Gondoltam egyet és megleptem az Asszonyt Húsvétra egy Gigabyte H470M H, i3-10105F és Kingston 2x8GB 3200MHz trióval. Inkább ezt kapjon, mint hideg vödör vizet a nyakába...
1) ASRock B85M-ITX, i5-4670K, Kingston 2x8GB 1866MHz:
2) Gigabyte H470M H, i3-10105F, Kingston 2x8GB 3200MHz:
Nagyon jó dolog, hogy ez a csonka (22.6cm X 18.5cm) mATX MoBo még koppra befért. ITX lapot jó áron nehezebb lett volna találnom GEN10-hez. Talán még kap egyszer egy SFX tápot, de az már egy másik történet... -
sasNAXO
aktív tag
válasz
HUN_Sector #58058 üzenetére
Akkor szerintem lehet csak a ventin lévő bemélyedés miatt gondoltad úgy, hogy nem megy fel másképp.
-
Rick4
félisten
válasz
PROTRON #58052 üzenetére
A saját gépemben az i7-13700K-nál egy arctic liquid freezer II 120 aio van bent, ennek van ventije. Másik nzxt házban egy id cooling frostflow van egy i7-10700-on, meg ugyanolyan nzxt házban egy i5-10600-on, azokon a vízhűtéses cpu blokkokon gyárilag sincs vrm hűtés, meg itt van most egy Darkflash TRACER DT-240 is, ezen sincs, pedig ha a mérnökök is a te véleményedet osztanák, biztosan nem építenek a gépre halálos veszélyt jelentő venti nélküli blokkos vízhűtéseket, ha halnának meg a gépek, valószínű lett volna már több cikk belőle, de valójában semmi ilyen infó nincs... Segíthet a venti, nyilván segít is, de ezek szerint nélkülözhető.
Ezekben a házakban nálam van a VGA-val és a CPU blokkal szemben két lassan forgó venti, ami befelé nyomja a levegőt. Direkt néztem prime95 meg cinebench alatt is, teljesen normális hőmérsékleten marad a vrm attól a légáramlástól, elég sok meleget elvisz onnan a vízhűtés, maga a vrm pedig ezek szerint nem termel annyi hőt, hogy pici levegővel gond lenne. . -
Grave_444
nagyúr
válasz
AxBattler #58055 üzenetére
Minőségre nem, amúgy teljesen használható, szellős ház.
Kíváncsi vagyok ugyanezek az alkatrészek más kialakításban mit tudnak nyújtani.Azért a Jonsbo V9-nél masszívabb házam még nem volt. Arra ráállhattam volna se lesz semmi baja, ennek meg ráteszem a tetejére a kezem behorpad.
-
Rick4
félisten
válasz
HUN_Sector #58047 üzenetére
Ragasztottam már fel ventit ragasztópisztollyal, kétoldalas ragasztóval, most ilyeneket vettem: [link] Ezzel szerintem lényegtelen, merről van menet.
-
Rick4
félisten
válasz
HUN_Sector #58049 üzenetére
Ez fogyasztás? :D
Az én 13700K-m reggelire eszik ennyit. -
PROTRON
addikt
válasz
AxBattler #58036 üzenetére
Most nézem csak hogy ezek ellopták az én spanyol viasz ötletem, hogy hogyan lehet mATX házba full ATX alaplapot és fullos rtx VGA-t rakni...fullos tápegység mellett. Csak elrontották hogy melyik irányba kell néznie a tápegység ventijének.
No meg ilyenkor csak olyan AIO-t szabad használni, amelyiknél a cpu-blokknál van VRM venti...jobban minden, minden folyadék hűtés esetén csak olyat szabadna használni. -
sasNAXO
aktív tag
válasz
HUN_Sector #58047 üzenetére
Kár. Nem tudom neked hogy van, a L80S-nél egy pár hosszabb m3(?) csavar volt adva hozzá és azzal mindkettő irányból lehetett rögzíteni a felső rácsra a ventiket.
De tök jó, hogy így is elég.
Sajnos nekem a tapasztalatom az, hogy idővel majd lesz hangja.#58049:
Ami az Intel TDP-t illeti, nem tudom hogy fojtanám le a teljesítményét, hogy ne menjen túl messzire, bár most Ryzen óta AMD felhasználó vagyok éppen, úgyhogy nincs ilyen "gondom". -
b_f
csendes újonc
Köszönöm a segítséget! Lehet megpróbálkozom vele.
-
HUN_Sector
őstag
válasz
sasNAXO #57965 üzenetére
Megjött a kettő 50x50x10 venti. Jó minőségűek, azonban csak egyetlen irányba szerelhető be a csavarozás kialakítása miatt. Így pl kereszthuzatot nem lehet csinálni vele, csak befúvást.
Ezen kettővel most teljes terhelés alatt 60 fokra esett a hőmérséklet, ezzel már együtt tudok élni.
Hangja semmi, tényleg ultra halk, nem reklámszöveg -
sasNAXO
aktív tag
Nem foglalkoztam vele, lehet jobb ötlet lenne, nem tudom. Nekem így elég volt.
Azért kell a vastag kábel, mert akár 16A is kijöhet abból a tápból. Majd valaki itt kijavít, de úgy rémlik valami külföldi sff fórumon azt olvastam, hogy a 18 AWG kábelen 8A mehet.
Ha egy AMD APU jól meg van hajtva akkor 88W-ot megeszik és az még csak maga az APU, se alaplap, se memória, se M.2 ssd(k), se semmi más. Az 7.3A.
Persze tudom van más kábel ami másképp bírja, ha jól tudom pl. szilikon burkolatúkat szoktak hagyni melegedni, de én ehhez nem értek, 15 AWG volt itthon, nekem az elég.
Én AC oldalra is azt a kábelt raktam, igen. -
Grave_444
nagyúr
válasz
Qkackca #58043 üzenetére
Elég alaposan körüljártam a témát és csak a Fractal Design Torrent Compact (E-ATX) vagy a Torrent Nano (ITX) olyan, amiben közvetlen alulról kap legalább 2 ventit a kártya és elfér benne ATX táp, magas procihűtő, illetve akár 30-32 centis kártya, esetleg a 4000-es széria.
Szóval ez az oka, hogy az említett 2 házon gondolkodom, mert mégse hatalmasak és nem kerülnek 60-70ezerbe.A mostani mATX házamnál űrtartalomra nagyobb, mert közel 10 centivel hosszabb.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Crabface #58039 üzenetére
Ez ránézésre is hangos. Nekem a Gaming X is olyan kell legyen, ami 30% 1200rpm-en megtartja terhelve.
Szóval lehet váltok 3 ventisre vagy Suprim X-re.
A mostani igazából bírja ezen a fordulaton is, de felengedi 70 fokra, hotspot 82.
Gyári vezérlésen 1500-1600rpm, úgy 62-64 fok, hotspot 80 alatt.
Másik házban közvetlen alulról fújó ventikkel szerintem elérem, amit szeretnék csere nélkül is. -
Crabface
senior tag
válasz
Grave_444 #58037 üzenetére
"Ha csinálnak ITX-ben halk és hűvös kártyát, ami a mostani középkategóriát képviseli részemről semmi akadálya. Mondjuk egy 3070/Ti kalibert 100W fogyasztással."
RTX 4000 SFF -
Grave_444
nagyúr
válasz
AxBattler #58036 üzenetére
Oh, nekem D31 Mesh sima verzió kéne, az 60€, kérdés szállítással mennyi lenne.
Merlinnél a D41 Mesh 31,5k HUF, jöhetne a kisebb változata is.Amúgy az Asus AP201-et nagykerből megkapom 35-ért, azon agyalok.
Kérdés melyik jobb, ha "zárt" a ház vagy minden oldala lyukacsos, lehet a légáramlást negatívan befolyásolja.Crabface
Ha csinálnak ITX-ben halk és hűvös kártyát, ami a mostani középkategóriát képviseli részemről semmi akadálya. Mondjuk egy 3070/Ti kalibert 100W fogyasztással. -
sasNAXO
aktív tag
1. Én ezt használtam, de biztos van más, jobb is. Ez egy olcsó macerás fogó.
2. Kiforrasztottam a picopsu-ról a gyári "táp" kábelt és beforrasztottam a helyére egy másikat (vastagabbat) amire ugye rákrimpeltem a JST érintkezőket. Tehát destruktív modding.
3. RPS-200-12-C
4. SKTC A09Azt azért szeretném hangsúlyozni, hogy nekem ez ilyen "játszós"/szerelős gép és nem volt utána nonstop használva, tehát nem tudom mennyire tartós ez a cucc. De, mellette tudom hogy létezik pl. ilyen, ami kimondottan hasonlóan épül fel. Tehát valszeg nem teljesen hülye ötlet.
-
sasNAXO
aktív tag
Szia,
Én a conrad-ban vettem hozzá csatlakozó hüvelysort (JST VHR-6N) és érintkezőket, majd ez ment a kábel végére. Illetve én kicseréltem a kábelt egy 15AWG vastagra, na az macera volt.
-
b_f
csendes újonc
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata picopsu es Meanwell RPS szériás tápegység összekötésében?
Gondolok itt a a csatlakozókra. Hogyan oldotta meg? -
Grave_444
nagyúr
válasz
Crabface #58027 üzenetére
De igen, igazából elégedett vagyok a hőmérséklettel, zajjal.
Viszont mozgatja a fantáziám mégis az Asus Prime AP201 vagy a Jonsbo D30, (esetleg D31 Mesh).
Ezekbe majd férne 3 ventis nagyobb kártya és közvetlen kapna hideg levegőt alulról is, ami tapasztalataim szerint sokat számít. -
válasz
PROTRON #58024 üzenetére
Átmenetileg inter-tech NAS 200W pico-psut nem elég?
Az a másik favorit, de 12V-on csak max. 120W-ot ad le biztonságosan, míg a HD-Plex 180W-ot, és annak a minőségében is jobban bíznék.Ha ac-dc tégla táp kell...
Köszi a tippet, ha ott tartanék... -
PROTRON
addikt
válasz
AxBattler #58018 üzenetére
Átmenetileg inter-tech NAS 200W pico-psut nem elég?
Mert az Ipon-nál minden hónapban tudnak rendelni 1-5 db-ot, szal ha épp nincs, 2 hét múlva felnézel valszeg megint lesz.
Ha minőségibb kell, akkor valóban szívás...az ilyen panel tápok mint amit linkeltél, azok nem jók neked fizikailag? Mert 105 dodó a 400W-os belőle HDplexnél és van készleten.Mini-box sem játszik? Gondolom kimeneti paraméterek miatt...
Ha ac-dc tégla táp kell, akkor meg itt a forumon épp levelezek egy kollegával akinek van 200-230W-os eredetileg dell téglái, több darab.
#58023 sasNAXO
Szerintem Ti ketten nem ugyanarról beszéltek.
Szerintem Te az én 250W panel tápomról írsz örvendezve, AxBattler meg a pico-psu hiány miatt szomorkodik. -
sasNAXO
aktív tag
válasz
AxBattler #58022 üzenetére
Pont hogy én is nézegettem, nem most volt, de volt már.
...mert agyaltam rajta, hogy megrendeljem-e vagy sem.
((Furcsállnám ha benéztem volna, de nem írtam fel, meg nincs screenshot, szóval nem tudom bizonyítani.))#58021 Horvi: Mert ha más is várt rá, akkor most örülhet, hogy lehet újra rendelni.
-
Hoppá! HDPLEX 250W HI-FI DC az aprón!
-
Rick4
félisten
válasz
HUN_Sector #58011 üzenetére
Nem nagy cucc az antenna csatin igazítani, csak ki kell venni hozzá a lapot, mert a fém rányékoló mindkét csavarja lefelé néz.....
Mivel az antenna csonk elmozdulásakor nem szabadna a netnek elmennie, valószínű a wifi kártya kis csatlakozójáról is lejött a kábel vége, azt is vissza kell pattintani.
Ilyen, mint ez, ujjal vissza lehet nyomni.
-
sasNAXO
aktív tag
válasz
HUN_Sector #58011 üzenetére
Nekem az Asrock B450 itx wifi "dobozát" ki kellett bontanom (azt a fém árnyékolást amiben a chip van), mert az antenna "csavarra" rosszul húzták rá az anyát, és másképp nem lehetett megigazítani. Nekem mondjuk nem dobta el a jelet, csak mivel gyakran szereltem azt a gépet mindig szívás volt rögzíteni rá az antennát.
Azóta nem lötyög nálam.#58010 mpierre: Le a kalappal, jó "bulinak" néz ki!
-
HUN_Sector
őstag
A windows frissítések jót tettek a fogyasztásnak, kb 60 foknál tetőzik 22h2 szervízcsomag mellett
Remélem a két 50-es venti még egy tíz fokot le fog faragni belőle.Más: Lötyög az msi b450 itx ac 5ghz-es antennája és ha elmozdul, azt könnyeden teszi, a netet meg ledobja. Ötlet? Jobban meghúzni nem tudom már. Max ha szétbontom az egész házat.
-
mpierre
veterán
válasz
sasNAXO #58009 üzenetére
Most én is ezt mondogatom magamnak... Be fog oda férni ha beledöglik a vrm vagy a deszka vagy a...
(Ez még előző állapot, azóta beférte magát oda a fitting. Most már csak a 8 pin eps kábelnak kellene helyet találnom... A ház oldal és a merev cső közötti 4 mm-ben.)
Szerk: Az más lapra tartozik, hogy a vrm-en csücsülő bordácska mennyire fog felmelegedni egy 12600k-t hajtva.
Kb 55-60°C jó vagyok. De ehhez meg kéne néznem a csövet is. Ha sikerült PETG-t vennem akkor csak~40°C-ig.
Szerk2: Mondjuk a folyadék ami áramlani fog benne - mert fog!4!négy! - azért ad vmi hűtést.
-
O_L_I
őstag
Az utóbbi években teljesen leszoktam a fórumozásról, mert akárhányszor betévedtem egy topikba valamilyen témában mindenhol vagy hülyékkel futottam össze, vagy csak az észosztás ment, de ez a topic most nagyon üdítő kivétel
-
Crabface
senior tag
A millimétereken múló dolgokról én is tudnék mesélni... PTSD!
Új hozzászólás Aktív témák
- Formula-1
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Gyúrósok ide!
- Elkezdtek szállingózni az Arctic P Pro sorozatú ventilátorai
- Elektromos autók - motorok
- Tesztpadon az exynosos Galaxy Z Flip7 FE
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- sziku69: Szólánc.
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- iPad topik
- További aktív témák...
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő (bolti áruk 100.000Ft)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook S761 - i7-2GEN I 8GB I 320GB I 13,3" HD I HDMI I W10 I Garancia!
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest