Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) tthom válasza chef69 (#44345) üzenetére


tthom
senior tag

Ahogy írták korábban is, egy normálisabb android box simán megfelel a célnak. Egeret, billt rá tudsz kötni, ha nem feltétel a kadenciahelyes lejátszás (a legtöbb embert abszolúte hidegen hagyja), Androidból megy a KODI / SPMC is, szóval nem sokat kell mókolnod. Annyi, hogy ne a legolcsóbb 15 dolláros dobozt vegyed és kész. Nálam is járt pár doboz, most épp egy Nexus Player van beállítva erre a célra, 8as AndroidTV, onnan futtatott spmc, nincs gondja. Néha nem találja el a film képarányt elsőre, olyankor kézzel vált az ember és kész.

Szerk: ha kellően erőset veszel, a netezéssel se lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#44352) Mercutio_ válasza chef69 (#44348) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én a nagyobb felvihető kézipoggyász felárára gondoltam, de tényleg csak egy ötlet volt:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44353) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Egy ASRock Q1900-ITX, 4GB RAM, egy 60GB-os SSD és egy LC-Power LC-1340mi ház jó választás lehet HTPC-nek?
Semmi komoly, csak Kodival SMB filmlejátszás maximum 1080p-t.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44354) Shin Chen válasza Pubszon (#44353) üzenetére


Shin Chen
tag

Beépített (panel)táppal?
Gyakorlatilag ez egy hangmentes konfig, melegedni nem igazán hiszem hogy fog... mire lennél kíváncsi? (:

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44355) DBob válasza Pubszon (#44353) üzenetére


DBob
őstag

"jó választás lehet HTPC-nek?"

Túl jó is.
Nem kell médialejátszáshoz 4 GB RAM, sem 60 GB-os SSD.
A CPU, GPU gyorsítással megtámogatva pedig bőven jó lesz az 1080p-s tartalmakhoz, és nem fog melegedni.

(#44356) sb


sb
veterán

Összeállt a 200GE.
A lap elég fapadosnak tűnik, de amúgy meg pl. a p-state állítás ott figyel benne.
Csak átraktam az Inteles W10-et, ahhoz képest flottul ment az átállás. Spotify-ban van néha pár sec befagyás, de talán ez egyedi. G4600-hoz képest nem érzek lassulást, elég pattogós pedig elvben gyengébb a proci. 2400-as ramot is sikerült 2666-on hajtani. Emby transcode is megy gpu-val.

Egyedül a HDMI-vel gyűlik meg a bajom. Aszerint választottam ugye az S2H-t, hogy nemhivatalosan megy rajta a HDMI 2.0, vagyis a 4k is. Viszont a 3D módok egyelőre nem mennek vélhetően a papíron 1.4-es HDMI miatt.
Legalábbis gyanítom, hogy emiatt, mert közben fizikailag sikerült frame packed FHD jelent küldeni rá amit a TV 3D-nek érzékelt. Csak ez így még nem standard 3D mód.

(#44357) Ispy válasza Pubszon (#44353) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem hasonló gépem volt, egy N3150-el, SSD felesleges, nekem egy 32 GB-os sandisk pendriveról ment az LE, mondjuk így is overkill volt a konfig, egy 45k-s amlogicos mediabox is megteszi erre a célra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44358) Pubszon válasza Shin Chen (#44354) üzenetére


Pubszon
veterán

Shin Chen, DBob és Ispy

Igen, a ház beépített passzív hűtésű tápjáról fog menni, az egész passzív hűtésű lesz.

4GB RAM a lappal együtt van, így veszem, éppen böngészni sem baj ha lehet rajta.
Az SSD már adott, ezt vettem meg itt akcióba 5.910Ft-ért.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44359) chef69


chef69
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
Sok ötletet, tanácsot kaptam nehéz lesz döntenem, meg még kérdések is felmerültek!
2 gépre lenne szükségem, 2 tévét nézünk,egy a hálóban, egy a nappaliban. Mivel EU-n kívül élünk, ezért a HorizonGo-t csak vpn-en keresztül tudjuk nézni. Erre eddig a Chrome+HOLA párost használtam, de találtam közben Androidon is működő megoldást. Nincs otthon wifi hálózaton, mobilnet ülni van, azt osztjuk meg, ezért HDD-ről megy a filmlejátszás. A hálóba mindenképpen hangtalan gépet szeretnék, a másiknál ez nem annyira fontos. Szoktunk aránylag sokat repülni, ezért jó lenne, ha legalább az egyik eszköz minél kompaktabb lenne. Mindketten búvárkodás, ezért repülés élményét minden hely és súlymegtskarítás jól jön! Jó lenne minél olcsóbban megúszni, de úgyis annyit számok rá, amennyiből megbízható eszközöket tudok venni!
Na, ennyi lenne az én kis problémám, erre kell valamit kitalálni 🤔

(#44360) Ispy válasza Pubszon (#44358) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem felesleges volt, de te tudod. Egy 16GB-os pendrive is elég, ha csak LE a cél, az SSD 99% nem lesz így kihasználva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44361) Pubszon válasza Ispy (#44360) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem sokkal volt drágább mint egy 16GB-os pendrive, aztán a jövőre nézve szerintem jobb.
Meg ugye Win 7 alapon fog menni a dolog.

Egyébként új SSD, új ház passzív hűtésű táppal, használt alaplap memóriával 30k-ba kerül cakk pakk.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44362) Shin Chen válasza Pubszon (#44361) üzenetére


Shin Chen
tag

Így minden esetre fullos htpct kapsz, akár böngészni is tudsz filmezés közben egy 2. monitorral :)
(Nekem személy szerint így megy, igaz ASRock QC5000m alaplap +8gb ram 1tb hdd, de azt torrent+film+netezésre használom ..néha ebben a sorrendben :B )
Szóval ha fogyasztás nem annyira szempont és már minden megvan akkor használd egészséggel :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44363) Pubszon válasza Shin Chen (#44362) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak egy TV lesz rákötve, tehát egy időben csak egy dolgot csinálok majd rajta.
Jelenleg ezt a feladatot egy LGA775-ös 4 magos (Q9550 alulfeszelve), GT220-as VGA-s desktop PC látja el, ami nem is épp halk, nem is épp energiatakarékos. Ehhez képest keveset fog fogyasztani és halk is lesz. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44364) Casoli válasza Pubszon (#44363) üzenetére


Casoli
őstag

Nálam egy intel NUC-on fut az xpenology NAS szoftver, 1TB HDDvel, 1GB RAMmal 10Wattnyi maximális fogyasztással. Ezen megy a torrent. A TV mellett van egy Asrock ION 3D miniPC 1GB-nyi DDR2 memóriával. Ezen fut az openelec, automatikus indulású KODIval. Nem kell ide SSD meg tömérdeknyi RAM, ezzel is elfut a házimozi. Van neki saját távirányítója is. Szerintem fillérekből megvehető használtpiacon. Gigabites hálózatról játsza a filmeket a NUCról és az épített NASról.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#44365) Pubszon válasza Casoli (#44364) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem én, de most akkor adjam el az amúgy is meglévő SSD-t és a 4GB RAM-ot? :N
Mert az SSD már megvolt, a RAM meg járt az alaplappal.
Nekem egy Synology DS216+II Celeron N3060 CPU-s NAS intézi a torrentet és az egyéb ilyen jellegű dolgot.
Többnyire Kodi, de másra is használva lesz ez a kis gép. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44366) G_P


G_P
tag

Sziasztok!

Van két HP DC7800-as gépem, amelyekből szeretnék a mai kornak megfelelő irodai gépeket faragni. Ehhez kezdésnek kéne egy alaplap. Ugye a ház SFF, és a neten az Istennek sem találtam meg, hogy mégis milyen alaplap fog bemenni ebbe a kis házba gond nélkül.

Tudnátok segíteni?
Előre is köszi.

(#44367) vtomi2 válasza G_P (#44366) üzenetére


vtomi2
őstag

Ez BTX-nek néz ki, ilyen formátumot már jópár éve nem gyártanak. Jobban jársz, ha veszel egy új/használt gépet.

(#44368) Pista0001 válasza G_P (#44366) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem meg teljesen egyedi.

(#44369) -=MrLF=- válasza G_P (#44366) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia!

Ezt találtam [link] és igen BTX lesz a hátsó kivezetés szerint, de egyedi.

Mérd le a rögzítési pontokat az ITX lefogatás 158,75 x 154,84 mm

ITX beleférhet, de a hátulját mindenképp szét kell vágni szóval macera vagy kihívás attól függ hogy állsz hozzá. :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#44370) G_P válasza -=MrLF=- (#44369) üzenetére


G_P
tag

Köszönöm mindenki válaszát, ebből kuka lesz akkor, és építek valami értelmes házba valamit :)

Köszi még egyszer!

(#44371) zodo válasza G_P (#44370) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem azért mondom de némi ráfordított munkával avagy alaplaptálca fúrás/faragással simán betehető az ITX lap is és ezért kár lenne új házat venned persze ha van hozzá némi hozzáértésed.
Anno tettem IBM Lenovo M58 SFF, Compaq D530 SFF vagy Compaq Ipaq házba is ITX lapot.

(#44372) G_P válasza zodo (#44371) üzenetére


G_P
tag

Hozzaértés végülis meglenne, de sajnos időm nincs ilyesmire :(

(#44373) cinemazealot válasza G_P (#44372) üzenetére


cinemazealot
addikt

Főleg -- gondolom -- hogy mindjárt 2 gépről van szó... :(

(#44374) zodo válasza G_P (#44372) üzenetére


zodo
nagyúr

Végül is jobban megnézve nem is a 4 mérésen és két új csavar beszerelésén dől meg a történet hanem hogy ennek a gépnek nem szabványméretű az IO panel elrendezése ami inkább melósabb mint a két új csavarhely.

(#44375) --ka válasza zodo (#44374) üzenetére


--ka
senior tag

Szabványos az, csak nem ATX, hanem BTX. :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44376) zodo válasza --ka (#44375) üzenetére


zodo
nagyúr

Nincs köze az alap méretéhez a hátlapi kivezetéseknek. :)
Erre a részre (szabvány I/O panel) gondoltam, jócskán faragni kéne pl. egy Lenovo ThinkCentre E73 SFF házhoz képest ahol csak a gyári hátlapi takaró lemezt kell eltávolítani.

(#44377) --ka válasza zodo (#44376) üzenetére


--ka
senior tag

"Nincs köze az alap méretéhez a hátlapi kivezetéseknek."

De van. A szabványos BTX I/O shield hosszabb és keskenyebb, mint az ATX. :R
A brand gépek esetében van egy harmadik megoldás a "proprietary" - azaz saját kialakítás; hogy ehhez milyen I/O felületet alakít ki a gyártó az már teljesen más kérdés.

Az átalakítás kellemetlen meló, ha nincs megfelelő szerszámod.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#44378) zodo válasza --ka (#44377) üzenetére


zodo
nagyúr

Igazad van, erről nem is tudtam mert azt hittem hogy fix szabványban van maximalizálva a mérete de egyből kidobta a google. :R

(#44380) Flashback


Flashback
addikt

Szeretnék egy Mini PC-t építeni. Viszont nem biztos hogy kicserélném a komplett konfigot.

Lenne olyan lap amibe belemegy a proci (i7 2600) és a DDR3 memória?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#44381) AxBattler válasza Flashback (#44380) üzenetére


AxBattler
félisten

Max. apróról, látok is egy ASUS P8H77-I-t, de 28k HUF-ért erősen kérdéses...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44382) tthom válasza AxBattler (#44381) üzenetére


tthom
senior tag

Haha, az szép, 20e alatt adtam el nemrég az enyém.. Úgy látszik rossz bizniszt csináltam. :Y

(#44383) Flashback válasza AxBattler (#44381) üzenetére


Flashback
addikt

Uh kösz! Akkor viszont marad az új gép :D Még jelentkezem!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#44384) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy mini itx házat szeretnék építeni.
Az összefoglalót nagyjából átnáztem, de nem találtam meg, amit keresek.
Szeretnék ajánlásokat kérni ház + tápra is.
Amire lenne használva, net, igpvel kis játék 1080p-ben (van egy másik konfig egy 200W-os táppal és i5-tel és simán viszi), fullhd film, egyébb szerkesztő programok

A ház:
-maximum méretei 25x25cm a magasság max.10cm.
-odd nem kell. 2018 van, és csak a helyet foglalja és csak nagyobb tőle a ház
-a cpu a gyári hűtőjével lenne használva benne
-előlapon jó lenne audio bemenet, és minimum 1-2 usb port
-nem kéne odd, se több hdd/ssd helyek, ami menne bele az max. 1db 2,5" hdd vagy ssd, és vga-nak sem kéne hely
-max 20k

A táp:
-egy 6. 7. vagy 8. gen. i5 cpu-t hajtana, aminek a tdp-je 65W
-nem T-s procihoz lenne, hanem az általánoshoz
-nem lenne benne külső vga
-elég lenne ehhez talán egy 200-250W-os is
-max 20k

Milyen erre alkalmas kis lapos házakat és tápokat tudnátok ajánlani, hogy minél kisebb formátumba meglehessen oldani?

Sok házat keresgéltem, de nem találtam olyat, ami kicsi, lapos, szögletes, van rajta audio bemenet, legalább 1usb port, nincs benne odd, és választható bele (nincs megkötve hogy csak a gyári) valamilyen jófajta táp, ami lehet pico, panel, flex is, de ha van egy nagyon jó házikó akkor lehet még sfx is talán. Valami olyan kéne, ami kis helyet foglal az asztalon és pont annyi, amennyi kell.
De lehet, hogy barkácsolni kéne, mert ilyesmit nem gyárt az ipar még 2018-ban? Mert simán lehetséges, de talán ti többet tudtok és segítetek.

Előre is köszi a segítségeteket?

(#44385) Ispy válasza Ice&Lime (#44384) üzenetére


Ispy
veterán

Házra egy realan és hozzá valami minőségi paneltáp.

Aliról tudsz válogatni.

Mondjuk a 20k necces, lehet valamit el kell majd engedned az igényeid közül.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44386) Ice&Lime válasza Ispy (#44385) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szép, de ez konkrét alaplaphoz van kötve nem? Én magam szeretnék bele tetszőleges itx lapot tenni.

A másik, hogy szerinted elférne benne az intel stock hűtőjével is?

[ Szerkesztve ]

(#44387) Ispy válasza Ice&Lime (#44386) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, lehet csak a házat is venni, mehet bele itx lap meg paneltáp, de ez a ház nem fog kijönni 20k-ból.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44388) AxBattler válasza Ice&Lime (#44384) üzenetére


AxBattler
félisten

A Chieftec Flyer házak jó alternatívák lehetnek:
- 27x27x9cm nagyjából stimmel;
- állítva, vagy fektetve is használható;
- 8cm-es venti, és az oldalsó rácsot is tovább vághatod, ha kell több levegő;
- 250W-os TFX táp mellékelve, ha nem tetszik cserélheted;
- előlapi portok pipa, egyik modellben kártyaolvasó is található beépítve.
- az egész csomag megvan 20k HUF-ból.

Szerk.:
Ja meg az új BU-12B.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44389) -=MrLF=- válasza Ice&Lime (#44384) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia!

Szerintem neked a Deskmini 310 lesz jó, [spec], [ár]
(49e.-ért ház, táp(120W), alaplap) én is hasonlót kerestem, nekem az elődje (110-es) bevált.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#44390) Ice&Lime válasza Ispy (#44387) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nagyon úgy néz ki, hogy nem jön ki 20k-ból tényleg..

Egy olyan kérdésem lenne, hogy amik vannak itx lapok wifi modullal, az hogy működik, hogy a wifi űllandóan bekapcsolat állapotban van, műr rögtön amikor áram alá kerül, vagy csak driver telepítés után, vagy van valami ki/be kapcsoló alkalmazása?

(#44391) #16939776 válasza Ice&Lime (#44384) üzenetére


#16939776
törölt tag

Látom hogy itx-lapot szeretnél bele, de ha felszereltsége kielégíti az igényeidet, ezt is érdemes megnézni:

ASRock DESKMINI 310W

(#44392) Ice&Lime válasza #16939776 (#44391) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És ez elbír egy erős i5-tel maxon tekerve throttling nélkül? Nyáron is?
Illetve a dc csatlakozója mennyire megbízható?

(#44393) #16939776 válasza Ice&Lime (#44392) üzenetére


#16939776
törölt tag

65W-ra van hitelesítve a VRM-je, van rajta borda is, mondhatni tisztességes. Ha a kinézett I5 ennél tartósan többet venne fel, akkor biztos elveszi tőle az áramot, az meg kénytelen lesz visszavenni az órajelet hogy tartsa a 65W-ot.

DC Csatlakozó-t SFF és uSFF gépeken láttam eddig, elég robusztus a dugó és az aljzat is. Mivel 19V megy rajta, a 65W ~3,5A nem kihívás neki.

[ Szerkesztve ]

(#44394) Yahhher válasza Ice&Lime (#44392) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem kb. 2 éve van meg a deskmini 110, a tápcsatlakozó atomstabil, nem lesz vele gond, ha nem rugod mindennap ki :-)
Melegedésről viszont nem tudok mit mondani, mert "csak" egy i3 7100 van benn, de fel sem merült, hogy gond lenne, pedig a legalacsonyabb fordulatra van szabályozva a venti (gyári ).

Üdv B.

(#44395) #25954560 válasza Ice&Lime (#44392) üzenetére


#25954560
törölt tag

nalam ugyanez a csati ryzen 1700+gef1080(mini) kombot elvisz (240W felett). ahogy kollega irja, nem hiszem h izgulni kene miatta.
egyesek maxra kihajtjak vele a 330-as dell nagykockat, nem hallottam meg ott sem panaszkodni senkit.

(#44396) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Köszi srácok a válaszokat!

Csak úgy elméletileg, ha esetleg mégis throtthling lenne.., akkor elég hozzá "csak" egy nagyobb adaptert venni?

Emellett mi van, ha nyári nagy melegben van hajtva?

(#44388) AxBattler: köszi neked is az ajánlást. Tetszene is mindegyik, sőt, de mégiscsak odd-s verziók ezek, mert hagytak helyet neki, így hozzáttesz feleslegesen 8-9cm-ert. Ahol a táp véget ér ott kéne kb. a háznak is, na az lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#44397) dugo_ válasza Ice&Lime (#44396) üzenetére


dugo_
veterán

Nem az adapter a kevés a 65W feletti fogyasztáshoz, hanem az alaplap vrm-je.

Ha nyáron túlmelegszik, akkor majd fut egy kicsit 500MHz-cel alacsonyabb frekin, amíg lehűl.

(#44398) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok, jó rég jártam erre, jönnek a téli hónapok, lassan lesz idő gépet építeni, de ahogy nézem ryzen alá 40- nél kezdődnek a lapok :Oazt hittem várok lejebb mennek sz árak

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#44399) Ispy válasza kisza25 (#44398) üzenetére


Ispy
veterán

Hát enged el a ryzent, csak a zintel ;]

Én is néztem anno, de kb. 3 mp alatt rájöttem, hogy inkább intel, a rammal sem kell copni, a deszka is olcsóbb alá és úgyse fog elavulni a cucc, mert nem fogja megélni (nem szokta) így a tunning potenciál sem fontos.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44400) kisza25 válasza Ispy (#44399) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most azért nem szeretnék teljes platformot váltani, már egy ideje megvan a ryzen (lehet, hogy már túl régóta :DDD )

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.