Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) VTom válasza AxBattler (#43049) üzenetére


VTom
veterán

Mondjuk ebben lehet valami. Én Dél-Koreából rendeltem a házamat, de kb. 5 másik gyártónál találtam meg azóta ugyanezt a házat, volt ahol teljesen ugyanez volt, volt ahol csak a váz ugyanaz, és az oldallapok különböznek.
Sok hirdetés van e-bayen is, ahol csak nagy tételben szállítanak, csak a logo-t kell rátenni.

Viszont a szállítás tényleg nagyon sok, és erre ugye jön még áfa + vám is. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43052) AxBattler válasza TomiLi (#43050) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#43051) VTom
Hát, remélem a Raijintek-nek is szemet szúr ez a modell, és felveszik a kínálatba... mondjuk a Styx helyett. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43053) #25954560


#25954560
törölt tag

metis, metis. en immar sokadszor visszakoltoztem az sg-05-be :B
az e3-1265L v2 boldogan elvolt egy lapos realan-ban, 80W-t paneltappal, csak most hirtelen kellett egy diszkret vga. a sugo meg ott unatkozott szegeny es mindent tud, ami most epp kell: erosebb tap, tobb hely, raadasul befer meg egy 3.5-os vinyo is. klasszikus. vannak mar szebb es jobb hazak, a szerelhetoseget sem mondanam peldasnak, de legalabb kicsit enyhult az iteikszizitiszem :)

(#43054) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Csak hogy kicsit uncsi legyen, útban van a kis metis-ke hozzám is. Igaz kék színű (ez volt most aprón), de mivel úgy is magamnak akarom moddolni, úgy is át akarom festeni, így mindegy is. Meg lehet a végén meg is tetszik a színe.
De sajna max őszre, vagy tél eleje, mire elkészülök vele a kevés szabadidő idő miatt.
Egyébként maradhat normál atx táppal vagy érdemesebb már egyből sfx-el? Én csak max a jobb szellőzés miatt maradnék az ATX-nél.

(#43055) Ispy válasza hegegabi80 (#43054) üzenetére


Ispy
veterán

Ha nem szeretnél normális kábelmanagementet és 170 centinél hosszabb VGA-t, akkor maradhat az ATX. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43056) hegegabi80 válasza Ispy (#43055) üzenetére


hegegabi80
addikt

170 cm? :Y ilyen nagy a metis?
De akarok normális kábelrendezést. :DDD viszont a jelenlegi Super Flower tápot is jó lenne megtartani, mert nagyon szeretem, szép harisnyázottak és feketék a kábelei gyárilag. A vga-val nincs gond 170mm körül van hosszra.

(#43057) Ispy válasza hegegabi80 (#43056) üzenetére


Ispy
veterán

Jó van na, még nagyon kedd van. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43058) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[link]

Akit esetleg érdekel GPU nélküli minigéphez, az Asrock frissíti a Deskmini szériát jön a [DeskMini 310] verzió.

Supports Intel® 8th Core™ / Pentium® / Celeron® LGA1151 processors
Dual DDR4 SO-DIMMs, up to 32GB
Triple Video outputs: DisplayPort, HDMI & D-Sub
1 x Ultra M.2 PCIe Gen3 x4 Slot
2 x 2.5” HDD/SSD Tray
1 x M.2 (2230) Wi-Fi Slot
USB 3.1 Gen1 Type-C port
Micro SD Card Reader

Változások:
1. Wifi support Intel® CNVi module now (9560 is supported!)
2. M.2 support both NVME and SATA SSD (a 110-es csak NVME volt)
3. Two PWM fan connectors (ebből egy volt)
4. SD Card Socket (Supports SDXC Card (3.3V)) (alaplap alján?, lehetne hátul is)

Megjelenés a fenti fórum szerint:
"ASRock Deskmini 310 will be available in the June 2018"

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#43059) shteer válasza Ispy (#43057) üzenetére


shteer
titán

mi az, hétfő és 4 betűs? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#43060) Ispy válasza shteer (#43059) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem minden nap hétfő, csak ti másképpen hívjátok. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43061) Mercutio_ válasza -=MrLF=- (#43058) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen kellene, csak Ryzen APU-val ;] btw továbbra is kevés/drága az AM4-es alaplap :O X470 is horror, vagy nem kapni (Biostar)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43062) #16939776 válasza Mercutio_ (#43061) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1 Muteromnál üzemelő AM1-es konfig egyből elavult lenne ;]

(#43063) -=MrLF=- válasza Mercutio_ (#43061) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Igen a szuper lenne, [Itt elemezgetik az AMD és az STX viszonyát] remélem jön majd AM4 verzió is.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#43064) Pete55555 válasza Mercutio_ (#43061) üzenetére


Pete55555
addikt

:K

Épp ma néztem, hogy milyen drágák...

...Szeretem leracsniztatni...

(#43065) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Holnap felszerelném az Arctic Accelero Xtreme III bordát az 1070-re, viszont a RAM sünik rögzítését illetően tanácstalan vagyok.

Első opció az lenne, hogy a gyárilag melléket termikus ragasztót használom ami HIVATALOSAN jobb! hővezetést biztosít egy 0.15 mm vastag Thermal Tape-nél.
Másik megoldás a már említett Thermal Tape DE! 0.15 mm helyett egy 0.05 mm vastag 3M Tape menne alá ami felveti a kérdést, hogy jobb lenne-e ez a megoldás a gyári termikus ragasztónál, illetve (nincs még vele tapasztalom) nem tudom milyen könnyen/nehezen távolítható el egyébként ez a termikus maszlag.

Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás?

szerk.: Elvileg egy 0.05 mm vastag tape hőátadása kb akkora, mint a fent említett termikus ragasztóé (de ezt majd megcáfoljátok) [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43066) #16939776 válasza Archttila (#43065) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem vagy biztos, próbáld ki két lapos-fejű acél csavar feje közé felvíve a hőátadó közeget, és meleg víz-hideg víz tesztel kiderül melyik vezeti gyorsabban a hőt.

A ragasztó műgyanta alapú, ha azt felviszed a lezsírtalanított BGA-ra akkor csak a bga-val együtt jön le. Ha egyszer el akarnád adni a kártyát, akkor ez probléma lehet.
Szerintem nem szabad a kis bordáknak lepotyognia/lecsúsznia, ha jól elő van készítve a BGA, és nem élére van állítva a kártya.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a gyári adhézió, megmelegített, majd rányomott borda esetén tökéletesen, buborék nélkül ad kontaktot. levételnél a ragacs könnyebben elengedte a sima felületű alumíniumot, mint a BGA-t.

(#43067) Archttila válasza #16939776 (#43066) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A ragasztó műgyanta alapú, ha azt felviszed a lezsírtalanított BGA-ra akkor csak a bga-val együtt jön le. Ha egyszer el akarnád adni a kártyát, akkor ez probléma lehet.

Közben kicsit utánanéztem és találtam olyan videót ahol a srác rámelegített a sünikre és utána lapos szerszámmal, szikével, sikeresen leszedte őket. (Arctic Silver Thermal Adhesive)
Nem azt mondom hogy lehetetlen művelet, de nekem valahogy a tape egyszerűbbnek és biztonságosabbnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43068) Archttila válasza #16939776 (#43066) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Felpattintottam egy DDR1-es modulra az egyik bordát, kíváncsi vagyok reggel mennyire lesz nehéz leszedni és mit hagy maga után :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43069) hegegabi80 válasza Archttila (#43068) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pengével simán le lehet szedni, óvatosan vágod esetleg forgatod kicsit a bordát, de nem húzod. Anno az egyik vga-ra én is vettem külön ramsüniket, kétoldalas hőátadó ragasztóval tettem rá. Aztán pengével szedtem le, mikor eladtam gyári állapotában.

[ Szerkesztve ]

(#43070) #16939776 válasza Archttila (#43068) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy éjszaka alatt nem keményedik ki teljesen, hagyd rajta 3 napot.

Melegítésre felpuhul annyira, hogy az alumíniumtól elválik jóval kisebb erőhatásra is, csak a bga-ról nehéz lepattintatni, a maradékot. Amit véglegesre szerelek, és nem probléma az eltérő hőtágulás csak ott szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#43071) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Jelentem én is beléptem a metis-esek klubjába. Tegnap megérkezett hozzám a kicsike, és bakker tetszik a kék színe (nem gondoltam volna), első körben lehet nem is festem át. Meglátom, hogy sikerül a moddolás.

Amint kész leszek jövök, bár az nem most lesz sajna. Amúgy pont olyan a mérete, mint a Kolink Satelite/Spire Powercube 712 háznak, nekem utóbbi volt (imádtam azt is), csak a metis állítva van a másik meg fektetve. Na meg a táp elölről kívülről szippant levegőt.

Jó lenne majd valami AM4-es mitx-es olcsóbb lap, esetleg kisebb matx, de sajna nem nagyon van. A jelenlegi 17.4x22.6 lapom pedig úgy néz ki belefér. :C :))

[ Szerkesztve ]

(#43072) AxBattler válasza hegegabi80 (#43071) üzenetére


AxBattler
félisten

Metis? Helyes! ;]

Mit fogsz moddolni rajta?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43073) alcsa válasza AxBattler (#43072) üzenetére


alcsa
senior tag

Metisen moddolni? Szerinted? :D

(#43074) hegegabi80 válasza AxBattler (#43072) üzenetére


hegegabi80
addikt

Titok. :DDD
Na jó első körben a 3. slot helyet kivágom, sose lehet tudni, milyen lap kerülhet még bele.

A tetejét első körben perforálni akarom de úgy, hogy ha elbénázom akkor még ki lehessen vágni. Neten találtam is róla képet, bár a linkelt nem az, most nem találom. De nagyon sok megoldás tetszik.
Sőt elsőnek átlóba egyes vonal kivágások tetszettek, de a korábban linkelt zaj és levegő áramlás miatt lemondtam róla. És venti nélkül is kipróbálom. Már csak azt nem tudom egy 140-es vagy két 120-as legyen. De inkább az utóbbi. Aztán alul a hdd-nek is kicsik perforálom, jobban szellőzzön alulról, és a talp csere is tervben van egy kicsit magasabbra. Dióhéjban ennyi.
Jah és ha kell, mert nem illik bele az összképbe, vagy elrontom, jöhet a festés.

Amúgy ablakosat szereztem be, de tervbe van a teli plexi/üveg oldallap is, attól függ asztalon hogy tudom majd elhelyezni. Na és gamer LED is!!!!! :DDD :P (ez érdekel a legkevésbé)

Megtaláltam a képet és oldalt, szépen átpontozza a lyukak helyét.
Amúgy ez a kedvencem, de ilyen sose lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43075) hegegabi80


hegegabi80
addikt

(#43076) Archttila válasza #16939776 (#43070) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

hegegabi80, Duracellm... Köszönöm! :R de úgy döntöttem marad a Tape, mert ez a hővezető ragasztó inkább vicc mintsem ragasztó :) Hihetetlen, hogy egy ennyire vékony (0.05mm) szalag mennyire tud ragadni, (már már kocsonyaszerű :DD ) és emellett még a bordákat is nagyon szépen tartja. Szerintetek ezzel a módszerrel rögzíthetném a VRM süniket? mert nekem ez sokkal stabilabbnak tűnik mint ez a maszlag 2 hónap után szétszáradó ragasztó..

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43077) cinemazealot válasza hegegabi80 (#43075) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezek a bőr szütyők... :D De nem sieti el, 2 éve dolgozik rajta?

(#43078) #16939776 válasza Archttila (#43076) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet hogy a ragacsod nem volt homogén, sokat állt és szétváltak az összetevők. Kinyomod egy kis tégelybe és használat előtt jól összekevered.

A VRM-et ki kell próbálni. A buktató az lehet, ha 1 borda több mosfetet fed le, és van eltérés az alkatrészek magassága között. Ennek nem kell most így lennie, elég ha idővel görbül kicsit a PCB és kicsit elválik a ragacstól az egyik mosfet egy picit...

Ide jó lenne fixre szerelni, de van még 80-100C°-nyi hőmérséklet változáshoz tartozó feszültség, pcb-alu között. :F

A Noir-t ON-ba tettem, mert ON-topic.

[ Szerkesztve ]

(#43079) hegegabi80 válasza cinemazealot (#43077) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó munkához idő kell. Nekem magam a minta/vágás tetszik a házon legjobban.

(#43080) kosaz


kosaz
csendes tag

sziasztok
Esetleg létezik olcsobb fajta am4-es mini-itx es alaplap

(#43081) vtomi2


vtomi2
őstag

öööhm :U ... vettem egy Metist :DDD

Folyamatossan tologatkják a PC-Q33 szálítását, úgyhogy úgy döntöttem, hogy hallgatok a topik 60%-ának(?) véleményére, és veszek egy Metist. Egyelőre még csak kibontottam, idáig nagyon bejön, most megyek beleköltözni.

(#43082) Grave_444 válasza vtomi2 (#43081) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hasonló lesz az enyémhez, ha az adatlapodon lévő gép megy bele :) Lapot mondjuk félbe kell vágni.

[ Szerkesztve ]

(#43083) vtomi2 válasza Grave_444 (#43082) üzenetére


vtomi2
őstag

Az megy, alaplap maximus impact vi, meg vga-ra tettem mono plus.

Lehet nem fog beleférni a macho, de úgyis ki akartam cserélni az oldalablakot vmi hállóra :D

(#43084) Grave_444 válasza vtomi2 (#43083) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Simán befér.

(#43085) Pete55555 válasza vtomi2 (#43081) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is gondolkozom egy Metisen... :U

Azt találtam ki, hogy felállítom a "hátára". Tehát ahol a 12 cm venti van gyárilag az lesz az alja. A teteje lesz az eleje, az eleje meg a teteje :D

Csak kéne új lap, meg minden más hozzá :D
Ráadásul haverom RX 480-át meg akarnám venni, csak a GamingX a maga 277 mm-ével nem fér be a metisbe, szóval az sem lenne jó...

Láttatok már amúgy ilyen modot? Hogy a hátára állították a Metist?

...Szeretem leracsniztatni...

(#43086) Ispy válasza vtomi2 (#43081) üzenetére


Ispy
veterán

vettem egy Metist

Flexed van? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43087) Seep válasza vtomi2 (#43081) üzenetére


Seep
senior tag

A Metis mint az influenza, minden itx-es elkapja 1x. Majd kerunk kepeket :)

(#43088) hegegabi80 válasza vtomi2 (#43081) üzenetére


hegegabi80
addikt

Fúj még egy kis undi metis. :DDD :))
Hát ez valóban ragályos, mint valami fránya betegség. De jó neked, hogy már tudsz is bele költözni.

Amúgy még arra gondoltam, hogy mi lenne, ha a metis tetejét eltávolítanám, és egy az egyben perforált lemezből hajtanák egy új tetőt. Így szellőzne rendesen.

(#43086) Ispy: Tuti van. Metisesek előbb a flexet veszik meg és csak utána a házat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43089) Ispy válasza Seep (#43087) üzenetére


Ispy
veterán

Metisits, fórumon keresztül terjed. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43090) vtomi2 válasza Seep (#43087) üzenetére


vtomi2
őstag

Hátsó ventije mennyire jó, mert van 1 akasa viperem arra akartam kicserélni, de tetszik ez a világítás rajta :)
Képeket majd lövök ha kész, de egyelőre elég nyögvenyelősen megy, majd lehet lesz csere sfx-re :DDD

Képek majd lesznek, modding meg csak ha talállok vmi cnc-st a környéken.

(#43091) hegegabi80 válasza vtomi2 (#43090) üzenetére


hegegabi80
addikt

Neked világítós venti van benne? Az a legújabb raijintek saját venti? Hát melyik típus van neked?
Igen én is a táptól félek, tuti nem 5 perc lesz átpakolni. De ettől szép az itx-es élet.

(#43092) vtomi2 válasza Seep (#43087) üzenetére


vtomi2
őstag

Kezdődnek a problémák :DDD

Venti tárgytalan, nem fér be a hűtőtől :) Nincs semmi írva a ventire, hogy milyen típusú lenne.

Ha fent van 1 befújó, akkor a cpu-n kifújóra, vagy inkább a táp felé tennétek a ventit?

[ Szerkesztve ]

(#43093) Grave_444 válasza vtomi2 (#43092) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Befér az csak fordítsd el. :) Mondjuk nekem kellett 2 lyuk a lefogatóra és az alsó 2,5 helyeknek is lőttek.

[ Szerkesztve ]

(#43094) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Van esetleg valakinek felesleges Chieftec IX merevlemez tartó lemeze?

(#43095) shteer válasza Seep (#43087) üzenetére


shteer
titán

Igen nagy összeget teszek arra, hogy nekem sose lesz ;]

..szerintem jónak tűnik

(#43096) vtomi2 válasza Grave_444 (#43093) üzenetére


vtomi2
őstag

Sehogy se fér el, csak ha a táp felé forgatom a bordát, de akkor meg a kábeleknek nincs helyük. Egyelőre fújóra teszem, aztán meglássuk.

Szurkoljatok, jön az 1. bekapcsolás.

Jaja, tudom... Nem kötöttem be a cpu ventit :W :DDD

(#43097) Pista0001 válasza vtomi2 (#43096) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem túl elegáns, de ha sík a lemez a ventinél, kívülre is fel tudod szerelni ;)

(#43098) hegegabi80 válasza vtomi2 (#43096) üzenetére


hegegabi80
addikt

:Y :Y :O No ez is jól meg lesz tömve.

(#43099) vtomi2


vtomi2
őstag

Na meglett, 99%-os, csak a vga venti nem megy, de azt hagyon holnapra, netezve 20cm-ről semmi hangja, cpu venti pörög 350-et + táp kb ugyanannyit, és elég jók a hőfokok is. Netezés közben cpu 34, vga 36.
Majd holnap kipróbállom játék alatt is, reméllem nem lesz hangos :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.