Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha már itt tartunk egyébként az alaplapi USB kábelem is nagyon hosszú, és a 90 fok is sokkal esztétikusabb lenne:

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43152) Ispy válasza Archttila (#43151) üzenetére


Ispy
veterán

Én már rendeltem onnan low profile usb 3 hosszabbítót, most is használom a metisbe. Szerintem inkább olyat vegyél, mert azt később is jobban ki tudod használni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43153) Seep válasza Ispy (#43152) üzenetére


Seep
senior tag

Erről a hosszabitorol mutass már közeli képet legyszi ha nem probléma.

(#43154) Ispy válasza Seep (#43153) üzenetére


Ispy
veterán

Hát azzal most nem tudok szolgálni, mert be van építve, de ilyen [link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43155) Archttila válasza Ispy (#43152) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy már így is irtózatosan hosszú az a kábel. A ház elejétől a végéig +10cm :D ha erre még ráküldöm a hosszabbítót...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43156) tomic


tomic
addikt

Végre. Elérhető az Asrock X470 mini lapja.

sati Elfelejtettél?

[ Szerkesztve ]

(#43157) Archttila válasza tomic (#43156) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Természetesen nem, csak mivel minimális a magamra fordított idő így fogalmam nincs, hogy hogyan magyarázhatnék el röviden egy viszonylag komplex témakört.
De a többit privátban! :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43158) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Noiseless / Fanless NCASE [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43159) bigdaddy3


bigdaddy3
tag

Sziasztok!

BRAZOS gépem szeretném alkalmassá tenni 4K-ra. Asrock E350M1
Kérdésem lenne: PCIE 2.0 csatis lapon működik az 1030-as vga?
Mert nincs csak fekete kép, HDMI kábel az összekötő.

:F

Köszönöm a segítséget.

(#43160) #16939776 válasza bigdaddy3 (#43159) üzenetére


#16939776
törölt tag

Bios/Advanced/North Bridge Configuration/Integrated Graphics

Kapcsoló legyen Auto/Disabled állásban. Ha nem férsz hozzá reset-eld a biost.

Elvileg 4x 2.0 sávszélt ad a lap, képet legalább adnia kellene a DVGA-nak, ha jók a bios beállítások.

(#43161) bigdaddy3 válasza #16939776 (#43160) üzenetére


bigdaddy3
tag

Igen muszáj letiltani az alaplapi vga-t.
Azt hittem inteligens és magát letiltja...
THX THX

Már átraktam a gamer gépbe is, de ott is csak fekete kép van, ott nincs onboard gva.
Ott vajon mi lehet a baj? MSI 970A-G45
Vajon régi BIOS lehet akadálya?

BRAZOS+gt1030vga és fut a 4K film. :C :R :DD :D

(#43162) Apollyon válasza Archttila (#43158) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Komoly az a CPU hűtő, az egyébként pontosan mi?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43163) Seep válasza Apollyon (#43162) üzenetére


Seep
senior tag

NoFan - CR-80EH [link]

(#43164) Apollyon válasza Seep (#43163) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szuper, köszönöm :R

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43165) Ringman válasza Archttila (#43158) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom milyen hőfokok lehetnek a házban, a 8400 75W-ot simán megesz cinebench alatt.

(#43166) #16939776 válasza bigdaddy3 (#43161) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez számomra is meglepetés, kicsit utána nézve azért látható hogy a pascal "mindent is tud" hardveresen gyorsítani:[link]

Mivel a pci-express órajelen kívül nincs olyan opció amivel el lehet ezt az állapotot érni, ezért csinálnék egy bios reset-et. Majd tennék rá egy csipogót és meghallgatnám hogy mit "mond", tényleg hiányolja-e a VGA-t.

(#43162) Apollyon: Annak a "komoly" hűtőnek a felfogatása egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

(#43167) Archttila válasza Ringman (#43165) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Inkább csak érdekességképpen linkeltem. :) Szerintem is hülyeség a full passive megoldás egy 12.5 literes házba, bár ettől függetlenül nem hinném, hogy átlagos használat mellett bármi is károsodna.
Én azt vallom, hogy (részben) passive megoldásoknál is kell egy akár teljesen minimumra tekert venti ami azért mozgatja kicsit a levegőt. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43168) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Lehet egy ilyen mintát kéne a metisbe belevágni, bár elég nehezen kivitelezhető, max csak hasonló.
De az is lehet, egyszerűbb ha telibe kivágom a tetejét, és megveszem ezt az adaptert és ráteszem így. Csak sajna így is faragi kell belőle, mert az usb és audio csatiba belelógna.

(#43169) Archttila válasza Archttila (#43167) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Na de ha már fanless akkor: SilverStone Fanless SFX-L PSU NJ450-SXL Launched

■ Fan-less thermal solution, 0 dBA acoustics

■ SFX-L form factor for use in small form factor computers

■ High efficiency with 80 PLUS Platinum level of efficiency

■ 100% modular short cables with flexible flat arrays

■ 24/7 continuous power output with 40℃ operating temperature

■ Class-leading single +12V rail

■ PCI-E 8pin and PCI-E 6pin connectors support

[link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43170) Apollyon válasza #16939776 (#43166) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amúgy ennek a fajta CPU hűtőnek van létjogosultsága, ha nem is pont ennek a terméknek?
Mert frankón néz ki, hogy ilyen habverő külseje van, de nem is ez a lényeg, hanem hogy tényleg lehűt eléggé egy felmelegedett prockót fan nélkül? Nekem mondjuk egyszerűbb dolgom van, mert 35W TDP-s intelem van, nem melegszik annyira ha ki is van hajtva mind a 4 mag (bár nem is olyan magas az órajel :D ).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43171) Seep válasza Archttila (#43169) üzenetére


Seep
senior tag

Az edes anyukajukat, en meg most vettem az sf600-ast nemreg. es nem all meg a ventije soha, ha egyszer leterheltem. Mondjuk a 1080ti mellett semmit sem hallani :P

(#43172) flashpointer válasza Archttila (#43169) üzenetére


flashpointer
őstag

Van valami info az ararol? Nem talaltam sehol de tuti vagy 150 eur.

(#43173) #16939776 válasza Apollyon (#43170) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyszerű szerkezet, a talp tömege buffereli a hőt, van körbe egy heat-pipe ami szétosztja a hőt és a talpra ráforrasztott spirál is üreges, gázzal van töltve, minden szála úgy működik mint egy kis teljesítményű heatpipe. Maga az ötlet szuper, mert olcsó gyártani, könnyű és hatalmas felületet ad.
Működik jól szellőző helyen/szabadon, de úgy kell számolni hogy ilyen optimális esetben is 80-90C° ig elcammoghat. Szóval nyári melegben a cpu alapórajelre lehet számítani állandósult 100% terhelésre.

Szerintem sokkal esztétikusabb, könnyebb mint bármelyik passzív hűtő a hasonló képességekkel megáldva.
Feltéve hogy van elég hely, mert a felső rész átmérője a (80-asnál)130mm, nálam pont jó, mert a hátlapnál mm-re de elfér, és a bővítő kártya felett ér véget, így ott is éppen OK.

De ilyen körülmények között egy fele annyiért vásárolt CM Hyper 103 bordája is tökéletesen "hűti" a 45W-os CPU-t, és annak még a felfogatása is elég pazar. 60-90C° között energiagazdálkodással, 60-70C° fix 1.6Ghz-en, energiagazdálkodás nélkül. Audio masteringre, zene hallgatásra van használva, de soha semmi probléma nem volt vele pedig sokadik éve 365/24/7 megy.

(#43174) Archttila válasza flashpointer (#43172) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én még nem láttam sehol.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43175) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-E350N WIN 8 alapú NAS-om. Egy Kolink Satellite Plus házban van egy Alpenföhn Wing Boost 2 Plus és a processzor hűtőbordáján egy Noctua NF-A6X25. Kínai Pico PSU-val egy 12V-os LED tápot használok, abból is egy passzív, a lehető legnagyobb hatásfokú darabot. Igazából majdnem teljesen hangtalan, viszont este alvásnál még is lehet hallani egy halk morajlást. Most így nappali zajban tesztelgettem, hogy kihúztam a ventilátorokat, de túl nagy különbség nem volt. Lehet a 2db 2,5" merevlemez hangja lenne?
Most így nyitott ablak mellett nem is hallani, pedig csak a madarak csicseregnek.

Nektek hogy sikerült teljesen hangtalanná tenni a Mini ITX gépetek?
Szívesen kipróbálok egy-két dolgot, ha valakinek van még ötlete, hogy mit lehetne tenni.

(#43176) Ispy válasza tibi970307 (#43175) üzenetére


Ispy
veterán

1) A mini ITX gépem nem hangtalan, sosem lesz az
2) A NAS-om meg pláne nem hangtalan.
3) Ahol alszom ott se NAS, se gép, így no problem.

:D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43177) tibi970307 válasza Ispy (#43176) üzenetére


tibi970307
tag

Lehet nekem is az lesz a megoldás, hogy száműzöm az étkezőszekrény tetejére, ott senkit nem zavarna.
Majd egy LAN-t kell kihúzni neki.

(#43178) #16939776 válasza tibi970307 (#43175) üzenetére


#16939776
törölt tag

Üzemelő HDD-t teljesen hangtalanná tenni nem lehet, ha zavar, akkor tedd át olyan részbe, ami a lakás másik végén van.
Búgást meg elég jól meg lehet állítani 2,5"-os lemeznél, hogy a házra kijusson, de a lemezforgás zaja sokkal-sokkal zavaróbb lesz utána. Két egyforma lemeznél meg interferálni is fog a két hangforrás, kibírhatatlan lesz a lüktetése, ha csak ezek maradnak.

Az SSD opciót nem írom, mert otthoni hálózat kiszolgálására sosem térülne meg, olcsó SSD-nek meg híg a leve. :N

(#43179) rover45 válasza Apollyon (#43170) üzenetére


rover45
senior tag

Csak kíváncsiságból milyen proci, mivel hűtőd és hány fokra?
Szintén egy 35W TDP procim van 4 maggal, de nem tudom 52 fok fölé vinni :D

(#43180) DiceBlade válasza tibi970307 (#43175) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Én ilyet használok, nekem bevált, és létezik belőle 2,5"-os HDD-hoz való is, annak 3,5"-os hely kell.

(#43181) Multibit válasza tibi970307 (#43175) üzenetére


Multibit
veterán

Nektek hogy sikerült teljesen hangtalanná tenni a Mini ITX gépetek?
Úgy, hogy egy fanless konfigot építettem SSD-vel :)
Nincs szükségem erőgépre, megfelel egy passzív hűtésű Gemini Lake. A nagy(obb) adatmennyiség meg NAS-on van. Az persze száműzve lett a nappali, háló környékéről :K

(#43182) Grave_444 válasza tibi970307 (#43177) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pico/panel vagy atx/sfx passzív, inkább az előbbiek azok ciceregni se fognak + ssd és passzív procihűtő.

(#43183) tomic


tomic
addikt

Rendelt már valaki közületek a Newegg.com oldalról? Ha igen tudja valaki,hogy honnan kapom a megrendelt árut ha pl beállítom az országkódomat? Akkor is az USA-ból vagy az adott országból?

(#43184) Ribi válasza Multibit (#43181) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ugyancsak fanless gép SSDvel :)
Van még egy külső 2.5-ös samu winyóm, az is szinte teljesen hangtalan, persze csak ha valami szivacson van, mert amúgy a seek hangot felerősíti az asztal.
Cserébe a monitor cicereg, de szerencsére nem hallom ha pont szemből nézem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43185) Multibit válasza Ribi (#43184) üzenetére


Multibit
veterán

Cserébe a monitor cicereg
A jó öreg (2010-es) PVA-s Eizo-m teljesen kussban van - szerencsére :)

(#43186) Speed® válasza Ribi (#43184) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor mondhatni szemből nézve süket vagy? :DDD Cicergő monitor halál.

(#43187) maláj válasza tibi970307 (#43175) üzenetére


maláj
őstag

nekem pl. úgy, hogy még csak a házak vannak + (bár azok már elég sokan) :DDD

(#43188) Hory84


Hory84
tag

Srácok! Létezik már coffee lake-s thin mini-itx lap?

(#43189) Hory84 válasza Archttila (#43169) üzenetére


Hory84
tag

Milyen árkategória ez?

(#43190) Archttila válasza Hory84 (#43189) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

The company didn't reveal pricing (3 days ago)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43191) Ringman


Ringman
nagyúr

úgyahogy elkészült az itx cad-es konfig, ami apámé lesz - még egy ssd megy majd bele - nvme, vagy 2.5 sata.

aktív vrm hűtéssel :)

nyilván a kábelmenezsment hagy kívánni valót maga után.

képek:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#43192) hegegabi80 válasza Ringman (#43191) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó kis cumó lett. Korábban nekem is volt ez a kis házikó (Spire Powercube 712 néven), én spec imádtam. Csak széles volt, állítva jobb lett volna, ezért lett most metis, az pont ilyen méret csak állóban.
Ha szemből nézzük a jobb oldalán ebbe nincs hdd tartó? Vagy a hűtőtől nem fér el? Nekem ott volt az ssd és hdd.

(#43193) Ringman válasza hegegabi80 (#43192) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi

vsz a hűtőtől is elférne, de nem akartam a légmozgást korlátozni
ha a felső lemezt nem tettem be akkor nyaklott a ház (ellenkező esetben az sem lenne benne). az ssd-t közvetlenül az előlapot+hátlapot összekötő U-acélra is fel tudtam volna csavarozni.

(#43194) Ispy válasza Ringman (#43191) üzenetére


Ispy
veterán

Jár a korbács a linkelt képekért, egyébként grat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43195) Ringman válasza Ispy (#43194) üzenetére


Ringman
nagyúr

Jár a korbács a linkelt képekért

képként kellett volna beszúrnom? máshol meg abból van baj :)

de berakhatom képként ha gondoljátok

(#43196) #16939776 válasza Ringman (#43195) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha feltöltés előtt nyomsz Infraview-ben egy resize-resampler-t fele felbontásra (1/4 méret) az sokat dob a kép élvezeti értékén, lényeg ugyan úgy látható marad, de kevésbé lesz zajos, homályos.

Ha ezután berakod képként akkor szerintem OK lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43197) Archttila válasza #16939776 (#43196) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sajnos elég szomorú, hogy ilyen és ehhez hasonló dolgokkal kell szórakozni 2018-ban. Mobilról egyenesen egy vicc az egész... :/ Szeretem a PH-t de tessék megnézni a külföldi szakmai portálokat mondjuk a HardForum-ot pl. a képfeltöltés egy álom a RIOS csodához képest.

Ettől függetlenül továbbra is kedvenc magyar szakmai portál marad de a Prémium tagság (legfőképp az ilyen kényelmetlenségek miatt) részemről már felejtős. :) Elnézést ha ezzel valakinek a lelkivilágába gázoltam :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43198) Ispy válasza Archttila (#43197) üzenetére


Ispy
veterán

Már készül az új oldal. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43199) PhoenixK válasza Ispy (#43198) üzenetére


PhoenixK
őstag

Amit aztán megint - menetrend szerint - egy hangos társaság kritizálni fog, meg visszasírni a régit... Az élet szép, biztos pontjai. (sóhaj!)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#43200) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos nem is lesz olyan egyszerű ez a metis moddolás. Folyamatosan jönnek az ötletek, minták a tetejére, miként kellene szellősebbé tenni.
Első körben kénytelen leszek karton papíron kivágni a mintát, és megnézni melyiknél milyen zajt produkál a venti. Bár mivel itt inkább befelé szív, nem lesz olyan nagy gond a zajjal, mint ha kifelé fújna.
Aztán lehet bepakolom a konfigot a házba, és úgy is ki kell próbálni, majd utána mehet a vágás.
Csak ha festeni kell, akkor cumi van, szedhetem ki megint. Bár most megtetszett a kék szín, igaz nem nagyon illik bele a szoba képébe, de majd meglátjuk.
Szóval nem öt perces móka lesz az egész, remélem nem megy el a kedvem az egésztől. Jah és jöhetne az építő jellegű ötletek is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.