Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Ispy válasza hegegabi80 (#43200) üzenetére


Ispy
veterán

Nem olyan bonyolult dolog ez, én 1,5 év alatt készen lettem vele ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43202) hegegabi80 válasza Ispy (#43201) üzenetére


hegegabi80
addikt

Félkész nem? :DD ;]
Én is úgy saccolom, bár inkább szeretném, ha év végére kész lennék a géppel is meg az új asztallal is. De ha nem nyugszom, akkor mielőtt kész lennék lecserélem. Most is van/volt két ház is, amibe be se költöztettem a gépet, mert mire oda került volna a sor már jött a másik ötlet. Na meg arról nem is beszélve, nem volt kellően kicsi a ház. :))

[ Szerkesztve ]

(#43203) Ispy válasza hegegabi80 (#43202) üzenetére


Ispy
veterán

Még a táp takaró projekt van hátra, ergébés ramokon álmodoztam még, de majd meglátom, illetve lehet, hogy mégis inkább teleoldalas plexi lap lesz, mert igaz ki lett vágva az oldala, amennyire lehetett, de sokat takar. Szóval ja, inkább 80% körül tippelném, de lehet hagyom az egészet a francba (úgyse). :DDD

Különben is használni nem szoktam, mert sok a melo, fáradt vagyok játszani, ha készen lenne, akkor így semmi értelme a gépnek, mert nem használom. Szóval egy kis reszelgetés itt-ott, addigra talán időm is lesz használni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43204) Ringman válasza #16939776 (#43196) üzenetére


Ringman
nagyúr

így ok?

(#43205) Seep válasza Ringman (#43204) üzenetére


Seep
senior tag

Az a pici venti nem tul hangos az utolso kepen? Az mit hut ott?

(#43206) #16939776 válasza Archttila (#43197) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mint kulturálatlan, igénytelen magyar, nekem természetellenes állapot, ha valami instant működik. Nincs is szükség rá, mert nem is akarunk semmi komoly célt elérni. :)

(#43207) Ringman válasza Seep (#43205) üzenetére


Ringman
nagyúr

BlackSilent Pro 40mm pm-1 vrm-bordát hűti, semmi hangja terheletlenül, terhelve a rendszert meg hangosabb a cpu-fan.
pont annyit hoz stresstest közben, hogy ne legyen throttling ott sem. lehet renderelni kellene pár órát majd nyáron venti nélkül, aztán ha bírja, kikötni. (prime95-nél volt throttling)

ja konfiggal adós vagyok:
ascrock B360M-ITXac
i5 8400
msi 1050 ti low profile
cm hyper 212+
ventik:
2 × Lepa BOL.Quiet 120mm PWM
1 × BlackSilent Pro 40mm pm-1

szerk:
egy Scythe Kabuto 3 jobb lett volna, de a hyper 212 és a 40mm-es venti az már megvolt (használaton kívül)

[ Szerkesztve ]

(#43208) #16939776 válasza Ringman (#43204) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen!!!

(#43209) HookR


HookR
addikt

ASRock A320M-ITX hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43210) Shin Chen válasza HookR (#43209) üzenetére


Shin Chen
tag

Jön a 4xx széria erre végre kidobja itx-ben is... Gratula :W
Egyébként árazàstól függően akár szóba is jöhetne :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#43211) Archttila válasza #16939776 (#43206) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43212) nihil41


nihil41
tag

Sziasztok! Vettem egy pico psu - t, aminek a dc bemeneti ágán van egy zöld színű kábel a végén pedig egy karika. Mi célt szolgál ez a kábel? Test? Hová kell kötni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#43213) #16939776 válasza nihil41 (#43212) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Igen az egy test kábel, ahol bejön a delej a fém dobozba, ahhoz a ponthoz kell a lehető legközelebb bekötni.
Célja az, hogy minél kevesebb zavart sugározzon a fém ház a környezetébe.

[ Szerkesztve ]

(#43214) nihil41 válasza #16939776 (#43213) üzenetére


nihil41
tag

Értem, nagyon köszönöm

(#43215) hegegabi80 válasza Ispy (#43203) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez olyan mint a családi ház, sosincs készen befejezni sem lehet, max csak abbahagyni.
Nekem alapból plexis változat van, de az elég kicsi, így én is egy teli plexi oldallapon gondolkozom, befóliázva karc ellen.
Egyébként most lenne jó bepakolni, hogy azért nyáron még is csak jobban melegszik.

Ringman: Aranyos kis konfig, spec mindenre alap dologra elég, és még játszogatni is lehet vele. A kis vga hangra milyen benne? hőfok hogy alakul?

(#43216) Seep


Seep
senior tag

Azt hiszem meg nem volt. Streacom DA2 [link]
340 × 180 × 286 mm (17,50 Liter)

[ Szerkesztve ]

(#43217) mpierre válasza Seep (#43216) üzenetére


mpierre
veterán

Hopp. Elfogott az ez kell nekem érzés... :Y

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43218) Seep válasza mpierre (#43217) üzenetére


Seep
senior tag

Egy BeQuiet Dark RockTF bele is ferne.

(#43219) mpierre válasza Seep (#43218) üzenetére


mpierre
veterán

Az a móka, hogy kb 3 hete tervezgetek egy hasonló házat, de a külső keretet rétegelt lemezből akartam volna csinálni. A hajlításra már ki is "ötlöttem", hogy bevagdosom a 6-8 mm vtg nyír rétegelt lemezt, hogy lehessen hajlítani ívre. Kapna 2-3 réteg visszacsiszolt borókát. A corsair 800D-ből meg kifaragom amit kell az itx rendszerhez, meg kap egy grafitszürke festést ami fém. Oldala plexi. Ennyi.

Ez a stearcom, most megoldotta majdnem a dolgot... Sok múlik az árán.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43220) rasotamas


rasotamas
veterán

Érdeklődnék, mennyi hely van a Metis házakban? Olyan micro atx lapot tennék bele ami kb csak a vga vastagságával nagyobb az itx-nél, 226x173mm.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43221) Ispy válasza mpierre (#43219) üzenetére


Ispy
veterán

Streacomot ismerve olyan 100k körül lesz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43222) hegegabi80 válasza rasotamas (#43220) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nagyon kevés. :DD :DDD
Komolyra fordítva, én is pont ilyet készülök beletenni. Giga H81M-S2H ami 174x226. Még nem volt időm átpakolni, de megmértem és elvileg belefér még atx táppal is. És még vga-t is tudok tenni bele, mivel a cpu mellett van a pcie slot.

(#43223) radi8tor válasza Seep (#43216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan, mint egy hordozható BT hangszóró.

⭐ Stella

(#43224) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Nézegettem ezt a Silverstone FT03 mini-t. Jó lenne minél kisebb helyet foglaljon az íroasztalon a gép.
Szemllőzésre sem tűnik vészesnek, egy i5 lenne benne, de VGA nélkül, később is talán max egy közepes VGA lenne benne. 3,5"os HDD és 2db SSD szinte tuti. Léghűtéssel jó lehet?

Alternatíva van esetleg? Ami nem tetszik benne, hogy SFX táp kell bele és nem a normál ATX. A nem mini verzió, pedig túl nagy és drága már sajnos. Tudnátok segíteni?

Jah igen, mini-ITX lenne a cél, de ha m-ATX és nem sokkal nagyobb az még simán jó lenne, sőt melegedés szempontból jobb is talán!

[ Szerkesztve ]

(#43225) rasotamas válasza hegegabi80 (#43222) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Kíváncsi leszek neked milyen lesz.
Találtam egy ilyet, beleszuszakolták ezt, ami szintén 226 mm. Szóval be kell férnie. Még arra vagyok kíváncsi, ez belefér-e, mert hogy ilyenem van.
Igazából most meg vagyok kicsit rekedve platform ügyileg. Asrock H61M-HVS, i5-3470, 2x8GB DDR3 van most. A ram árak miatt nem szívesen váltanék DDR4-re, biztos el tudnám adni a mostani ram-ot, de biztos sokat hozzá kéne tennem hogy vegyek 16 giga DDR4-et még használtan is. Így marad a 1155 és a 1150 platform. Egy k-s proci ami előrelépés lenne, de a H61-gyel nem lehet húzni, ha meg lapot kell vennem akkor már platformot váltok. Nem egyszerű és nem is olcsó. Ja, a lapom combo cooler option-ös, 775-ös retention frame-et használok, ez is ugrana ha váltok, kergethetnék 1150-1151-1155-1156 retention kitet a hűtőmhöz, amit ha jól láttam már nem árulnak.
Nézegettem még ezt a Metis házat, ha a táp nem nyúlik túl a mini itx-es 170 mm-en akkor miért nem lehet hosszabb vga-t betenni? Nyilván nem 30 centisre gondolok, de egy 2 ventilátorost. Mostani tápom 150x86x140 tehát bőven el kéne férjen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43226) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Thermaltake Core V21 kuckót.
De teljesen fölösleges nekem rá az ablak. Ha valaki szeretne szuper át- és belátható konfigot építeni, azzal szívesen elcserélném az ablakos oldalát egy lyukacsos oldalra.
Annyira zsír új, hogy még nem költöztem bele, a fólia is rajta van még.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#43227) dugo_ válasza Victorio (#43226) üzenetére


dugo_
veterán

Kevés V21 tulaj lehet egy ITX topikban...

Apróra dobd fel a csereajánlatot.

(#43228) hegegabi80 válasza rasotamas (#43225) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen kb így fér be 1-2 esetleg 3 mm ha marad. Egyébként még az Asrock lapok férnek bele, ami 17*19 cm körül mozognak, de ott vga csak akkor megy bele, ha hátul még egy slot kivágásra kerül.
Elvileg 120-as kompakt vízhűtés is belefér hátra, de kicsit nehézkes. Én is gondolkoztam rajta, de egyenlőre elvetettem marad a lég.

A nomrál ATX-es tápnál szerintem max 20cm vga férhet be, mivel a kábelkorbács miatt nem fér el ami kijön a tápból. De sfx méretű tápnál már nincs ilyen gond. Nekem is 18 cm-es a vga, de gondolkozom az sfx tápon, ne legyen nagy szívás a szerelés (bár a metisbe ez a jó), meg ha esetleg cserélni akarom a vga-t, már azt ne kelljen.
Talán júliusban lehet lesz egy kis időm és akkor át pakolom a konfigot, max ha melege lesz, levesz az oldalát meg tetejét, és ősszel jöhet a modding.

Én is gondolkoztam a váltáson, főleg AM4-re, de nagyon sokba kerülne. Nagyon kevés lap van, ami metisbe beférne, meg a DDR4 ram árak is elvették a kedvem. Ráadásul egyre kevesebbet játszok, többire meg bármi elég.

[ Szerkesztve ]

(#43229) rasotamas válasza hegegabi80 (#43228) üzenetére


rasotamas
veterán

"Egyébként még az Asrock lapok férnek bele, ami 17*19 cm körül mozognak, de ott vga csak akkor megy bele, ha hátul még egy slot kivágásra kerül."
Szerintem nem, vagyis nem tudom mire gondolsz. Mivel a videokártyák 2 slotot foglalnak általában, és a házon is 2 slot van, csak akkor lehet gond, ha az x16 slot nem az első kártyahelyen van. Az első hely mindig a mini-ITX alaplaptartó csavarjaival van majdnem egy vonalban, vagy inkább pár milliméterrel beljebb, mint ahogy az enyémnél is, ha megnézed. Viszont ez az Asrock lap hiába kisebb, a vga slot a második kártyahelyen van, így már vágni kellene.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43230) Ispy válasza rasotamas (#43229) üzenetére


Ispy
veterán

Az igazi férfiak vágják a metist, szóval ez nem lehet probléma. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43231) rasotamas válasza Ispy (#43230) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a bajom, hogy tuti nem tudom szép sorjamentesre vágni. A mostani házamon is ki akarom vágni az alaplaptartó lemezt mert a leszorító keret hozzáér és így a vízpumpa rezonálja a házat, de inkább egy kis dremellel állnék neki nem flex-szel.
De konkrétan milyen vágásra gondolsz? A tetején végig egy csíkot ahol kilóg a túlnyúló alaplap? :D
Egyébként ha megcsinálom, már most levédem a nevet. Úgy fogom hívni, hogy Metis Papa :DD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43232) hegegabi80 válasza rasotamas (#43229) üzenetére


hegegabi80
addikt

A metis hátulján a 2 slot felett van egy perforált rész. Az pont egy slotot tesz ki. Tehát azt kell kivágni, ha olyan lap megy bele, ahogy a második helyen van a vga slot. Amit persze nem is értek miért oda tették a pcie sint, ha már ilyen kicsi lapot csinálnak. Persze ebben az esetben már venti nem fér a metis tetejébe, aminek a helyet előtte meg kell csinálni magadnak.

(#43233) #16939776 válasza 8nemesis8 (#43224) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Logout-on van egy cikk erről a házról. :)

3,5"-os lemezt ellenjavallt egy ilyen/ehhez hasonlóan kis térfogatú házba beépíteni.

Olcsó alternatíva: Raijintek Metis metis

(#43234) Nerazim válasza Ispy (#43230) üzenetére


Nerazim
őstag

a tápot meg harisnyázzák :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#43235) Ispy válasza #16939776 (#43233) üzenetére


Ispy
veterán

Már nem volt pofám beírni, hogy metis. :DDD

(#43234) Nerazim

Az a gyengéknek való, az igazi férfi ledes táptakarót csinál. ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43236) Pete55555 válasza 8nemesis8 (#43224) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is most hely felszabadítás projekten töröm a fejem, csak 2 dolog hátráltat:
1: mATX lapom van (ITX házban jelenleg)
2: most fogom megvenni haverom RX480-át, ami ~275mm hosszú.

Azt terveztem amúgy, hogy egy Metist a hátára állítok. Ez azért lenne nagyon baba, mert kevés helyet foglalna, és a kábelek alul jönnének ki, ennek fúrnék egy lyukat az asztalomon, és ott elvezetném, így nem lenne egy kábeldzsungel a gép mögött, hanem szépen el lenne rejtve.

...Szeretem leracsniztatni...

(#43237) Mercutio_ válasza HookR (#43209) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés mikor jön és mennyiért? :U

Ugye az, hogy csak nvme ssd-ről bootol 2200G-re nem igaz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43238) dugo_ válasza Mercutio_ (#43237) üzenetére


dugo_
veterán

Hol ír ilyet?

(#43239) vtomi2


vtomi2
őstag

Na hétvégén voltam otthon, és elhoztam a régi hűtőmet (1. Generációs cm 212+), ma kipróbállom, hogy mennyivel rosszabb mint a macho, és ha pár fok van csak akkor inkább azt használnám a metisben:)

(#43240) Mercutio_ válasza dugo_ (#43238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Specification fülnél

- 1 x Ultra M.2 Socket, supports M Key type 2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with A-Series APU)*

*Supports NVMe SSD as boot disks

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43241) mrbig25 válasza Mercutio_ (#43240) üzenetére


mrbig25
őstag

Azt úgy kell értelmezni, hogy az NVMe SSD-t is támogatja boot lemezként.

...

(#43242) 8nemesis8 válasza #16939776 (#43233) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

A moddingosra gondolsz?
Olvastam :)

Miért? Melegedés vagy rezonancia miatt?
Akkor tegyem külső házba?
NAS-ba azért nem akarom, mert a HDD-t csak backupra használnám, így naponta 1-2szer keresnék rajta valamit csak.
Néztem ez a házat már, de valahogyan olyan pelenka anyagúnak tűnik. Szellőzésre milyen ez a ház? Egyébként méretre még pont jó is lehetne akár :)

(#43243) 8nemesis8 válasza Pete55555 (#43236) üzenetére


8nemesis8
veterán

Metis-ed van?
Hogy van mATX lapod ITX házban? :)

(#43244) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#43242) üzenetére


8nemesis8
veterán

Minél többet nézegetem annál jobban tetszik.
Mennyire masszív a ház egyébként? Súlyból ítélve mégsem lehet annyira vékony...

(#43245) Ispy válasza 8nemesis8 (#43244) üzenetére


Ispy
veterán

Isten hozott a klubban. ;]

Nem pelenka anyag egyáltalán, masszív ház, van súlya is, viszont a plusos verziót érdemes nézegetni a jobb szellőzés érdekében, vagy a classic, de akkor kell egy flex is. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43246) rasotamas


rasotamas
veterán

Lehet lesz valami királyabb a Metisnél, bár kicsinek nem nevezném :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43247) DBob


DBob
őstag

Elkezdődött a múlt héten a DAN A4-SFX v3 házak szállítása.
Ma nap délután már meg is kaptam. :K

(#43248) rasotamas válasza DBob (#43247) üzenetére


rasotamas
veterán

Szép szép de annyiért... 22500-at nem adnék házért nemhogy 225 dollárt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43249) DBob válasza rasotamas (#43248) üzenetére


DBob
őstag

¯\_(ツ)_/¯

(#43250) Pete55555 válasza 8nemesis8 (#43243) üzenetére


Pete55555
addikt

Így :)

KÉP1

KÉP2

KÉP3

Cubitek Mini Cube, Asrock H97mPro4 lappal, alul 2 db 14 centis BQ venti, gépház venti furatok megnagyobbítva, Seasonic szervertáp, moddolva, ráfektetve a ventikre.

...Szeretem leracsniztatni...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.