Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) Ispy válasza Mercutio_ (#43747) üzenetére


Ispy
veterán

És amikor végzett, akkor robban a hangbomba. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43752) --ka


--ka
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a megnyilatkozást!
Remélem, még jönnek további értékelések is. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43753) alcsa válasza --ka (#43752) üzenetére


alcsa
senior tag

Én lassan 2 év alatt egyszer sem vettem észre, hogy bekapcsolt volna (6700K, GTX1060).
A kattogás nálam is jelen van, én is kérdeztem itt, akkor nem mondták, hogy visszaszámláló :O ;] .

Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#43754) Archttila válasza --ka (#43752) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Augusztus elejen jon a Platinum SF450 :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43755) #25954560 válasza --ka (#43752) üzenetére


#25954560
törölt tag

nalam most ket db xeon gold 6138-at hajt meg ;] kussol :D szeretem.
igaz csucsra jaratva sem lehet a terheles 70% folott, de valamikor megmerem.

(#43756) HookR válasza HookR (#43363) üzenetére


HookR
addikt

ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac hivatalos oldal - [link]

[ Módosította: radi8tor ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43757) HookR


HookR
addikt

MSI B450I Gaming Plus AC hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43758) AxBattler válasza HookR (#43757) üzenetére


AxBattler
félisten

Azigen! Folyik a nyálam. :P
Már csak egy 2400G hiányzik a foglalatból...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43759) Mercutio_ válasza HookR (#43757) üzenetére


Mercutio_
félisten

50+ lesz mire hozzánk elér? :O

Alaplapos topicban fesz-ugrálásról írnak egyes am4 msi lapoknál, hallott ilyenről itx fronton valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43760) HookR válasza AxBattler (#43758) üzenetére


HookR
addikt

Mondjuk szemben az Asus és ASRock változatokkal, az MSI B450-es lapján a HDMI csak 1.4 a 2.0 helyett. Ejnye! :(((

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43761) #16939776


#16939776
törölt tag

Felültem az NVMe-hype train-re egy 512-es 960 pro-val. Fél nap ismerkedés után, gyári, legfrissebb 3.0 NVMe drájverrél erős hulladék szaga van a 400-as DC s3700-hoz képest Win7-alatt.

A csamszung csuda driver helyett, más, általánosabb driverrel is ki fogom próbálni, mert egy ennyire kicsi és drága hardver nem lehet ennyire sz@r* alapból. :DDD

*betöltéskor villanó ikonok, megakadó kurzor, el-eltűnő aeró animációk, akadó játék,-20% FPS, stb.

[ Szerkesztve ]

(#43762) --ka válasza Archttila (#43754) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat Corsair SF450 ügyben.

sati, ezt nem tudtam, köszönöm az infót! Azt hiszem ez a legelbizonytalanítóbb hír! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43763) Mercutio_ válasza #16939776 (#43761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Klónozás volt, ha igen alignálás rendben?
Ha tiszta telepítés akkor én is driverre tippelnék, hacsak nem hw hiba.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43764) Grave_444 válasza --ka (#43741) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem is volt, azt hittem kifogtam egy hibás darabot. Visszaküldtem gariba, azt mondták nincs baja.
Elhittem, eladtam és az új tulajnál is hibátlan.

Nálam mindig ment a ventije, nem is kicsit. Gondoltam a ház miatt, kitettem az asztalra és csak a proci meg egy SSD volt rajta, úgy is hangos volt. Magamnak soha nem vennék ilyet az biztos.

Az utód egy Seasonic Platinum Fanless 520 azzal nincs gond. ;]

(#43765) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Valakinek nincs véletlenül használatban egy SilverStone Strider SFX 300W Bronze (SST-ST30SF V2.0) táp?
Kíváncsi lennék, milyen, elvileg van hozzá átalakító is. Neten találtam tesztet, jókat írnak róla, egyedül a ventije hangos nagy terhelésnél. Mondjuk nem atomerőművet hajtanék róla.
Igaz egyenlőre még nem szükséges, elvileg beférek metisbe az atx tápommal is, csak ha még is megvesznék és lecserélném sfx-re.
BeQuiet is van most aprón még garis, de annak is elég agresszív a ventiprofilja. Ha más nem marad remélem lesz még majd idővel a boltokban Kolink-ból 350-es, azzal meg voltam elégedve, igaz max terhelésen annak is volt egy kis hangja, de nem vészes.

(#43766) Ispy válasza hegegabi80 (#43765) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ezzel nincsen, de a SST-SX500-LG 500W SFX-el van, az első már a beüzemelés után olyan hangos volt, hogy azonnal ment vissza gariba (2 hónapig tartott), a csere táp meg terhelés alatt volt ugyan olyan, az is ment vissza gariba (2 hónap), de akkor már a pénzt kértem inkább vissza, szóval nálam a silverstone leszerepelt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43767) Grave_444 válasza hegegabi80 (#43765) üzenetére


Grave_444
nagyúr

450W-os verziójával nem volt bajom, csak az árával. Anno SG05 mellé járt azt hiszem, a kisebb táppal szereltben 300W-os FSP volt.

(#43768) --ka válasza Grave_444 (#43764) üzenetére


--ka
senior tag

...pedig már kezdtem megnyugodni.
Tapasztalatod alátámasztja a "legendát". Valahogy a rosszat jobban megjegyzem.

Lehet, hogy életemben először "kipróbálási céllal" fogok rendelni?! :F

...vagy veszek én is fanless darabot.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43769) Grave_444 válasza --ka (#43768) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem írtam volna, ha hibás darabot fogok ki. Elvileg nem volt baja, nem is értettem.
Azért kicsi a valószínűsége hogy a tied is ilyen legyen.

Azt azért hozzátenném, hogy egy 400rpm-es venti hangját is hallom, ezért tettem kapcsolót a gépre így teljesen passzív, semmi sem mozog benne csak az áram. ;]

Netezés, filmezés alatt a kis Metisben sem fő meg semmi passzívan, ha játszok akkor kapcsol be a 2 házventi 5V-ra meg a vga.

[ Szerkesztve ]

(#43770) hegegabi80 válasza Grave_444 (#43767) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazándiból a 92-es venti miatt néztem (azért még sem 80-as), meg még az ára is éppen hogy elfogadható. Amúgy ezt a tesztet néztem róla.
Egyébként most őszintén sfx tápra mi a túrónak floppy csati? Minél kisebb gépbe kell elvileg az sfx, nem igazán akar az ember még kislemez meghajtót is bele.

(#43771) alcsa válasza --ka (#43768) üzenetére


alcsa
senior tag

Ha nem akarsz "kockáztatni", és van rá pénzed és jól szellőző házad, akkor mindenképp a fanless táp a legjobb választás szerintem.

(#43770) hegegabi80: majd ha bacsis kicsi gépet akar építeni, akkor neki biztos kelleni fog :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#43772) Grave_444 válasza hegegabi80 (#43770) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ennyire már nem emlékszem rá, de biztos nem rossz vétel ez a táp.
Alapból ha már SFX miért kell ilyen hosszú kábeleket gyártani rá, de a floppy is jogos.

Le kell vágni. ;]

(#43773) hegegabi80 válasza Grave_444 (#43772) üzenetére


hegegabi80
addikt

noh majd meglátom, lehet beáldozom magam egy próbára. Anno a Kolink-nál is ez volt, azt is bevállaltam és nem is volt rossz.

(#43774) #16939776 válasza Mercutio_ (#43763) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen klónozás volt, a data migrációs szoftverükkel szűz meghajtóra, lehet hiba volt benne bízni? Végigfutom a kötelező tisztelet köröket:
-eltolás chek
-driver próbálgatás
-fw. frissítés
-win7 tiszta telepítés
-win10 tiszta telepítés
-daráló..

Ahogy nyomtam a csamszung nvme driver-re és a drivercsomagra egy eltávolítást, egyből visszakaptam a rendszer normális reszponzivitását, majd második újraindítás után nem botolt be a meghajtóról. :DDD ;] :P

Hogy ON is legyen: A sata kábelek eltüntetése végett - amik a VGA VRM és tápegység között futnak - gondoltam ezt járható útnak. mert hiába jól árnyékoltak a sata kábelek, azért okozhat adatvezetéken problémát a változó mágneses tér közelsége.
Boot után 47C°-on áll, ami az alaplap mögött 28C°-os szobában nem olyan rossz , ott, mögötte is van rá hatása a befúvó ventilátornak, mert ahogy 1100-ról 700-ra csökkentettem a fordulatszámát, azonnal 2C°-ott ugrik az SSD visszajelzett hőmérséklete.

(#43775) --ka válasza Grave_444 (#43769) üzenetére


--ka
senior tag

"...egy 400rpm-es venti hangját is hallom..."

Ismerős érzés.
Pár évvel ezelőtt hazavittem, majd másnap vissza a UPC irodába a merevlemezes beltérit, mert idegesített a 3,5-es HDD zúgása. Maradtam a "mezeinél", ráadásul jobb a hangja és a képe is szebb mint annak volt.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43776) Mercutio_ válasza #16939776 (#43774) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, én a Macriumot használom, a cikkben van linkelve WinPE 32/64 bites iso-ja (de lehet a hozzá kapcsolt topicban van frissebb), amit csak kiírok, arról bootolok és forrás/cél kijelölés aztán klikk-klikk-klikk és megvan.

Amire még figyelni kell, hogy klónozás utáni első boot-nál nem lehet a gépőre kötve a régi rendszer mert akkor az új nem hoz létre néhány olyan állományt ami a működéshez kell (mert megtalálja a régi rendszeren)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43777) imibogyo válasza alcsa (#43771) üzenetére


imibogyo
veterán

Kivéve ha annál meg a ciripelést hallod... :P ;]

(#43778) #16939776 válasza Mercutio_ (#43776) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszi a tanácsokat :R
Párszor már klónoztam SSD-ről SSD-re rendszert hiba/fennakadás/probléma nélkül IDMS-el ala "Acronis". Azzal is meg ezzel is nekifutok még.
A forrás meghajtó eltávolítására ez a szoftver is felszólít, nem hagytam ki a lépést indítás előtt.

Ha nem boldogulnék paraszti ésszel, megyek és boldogítom tovább az SSD topikot!

[ Szerkesztve ]

(#43779) HookR válasza hegegabi80 (#43770) üzenetére


HookR
addikt

"Egyébként most őszintén sfx tápra mi a túrónak floppy csati?"
Gondolom a szabvány hordaléka.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43780) Mercutio_ válasza #16939776 (#43778) üzenetére


Mercutio_
félisten

Acronissal nekem egyszer volt valami gondom (de az több éve volt), akkor kerestem helyette a Macriumot. De én is a driverre tippelek, ha azt eltávolítva minden patent.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43781) Archttila válasza Ispy (#43766) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem is volt ilyen tápom de eladtam mert kattogott a ventije :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43782) Ispy válasza Archttila (#43781) üzenetére


Ispy
veterán

Dettó, az első olyan hangosan csinálta már az első bekapcsoláskor, hogy kihullott a hajam, a második meg csak amikor bemelegedett már a táp, mondjuk 1 óra gamma után.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43783) Archttila válasza #16939776 (#43774) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Borda nélkül 47C? Szerintem az nagyon jó... nekem egy EK bordával ennyi az IDLE hőfok. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43784) Archttila válasza #16939776 (#43778) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Esetleg egy clonezilla?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43785) #16939776 válasza Archttila (#43783) üzenetére


#16939776
törölt tag

Boot után ezen áll, nevezzük idle-nek.
Nálam azért egy kisebb szélvihar van beépítve, e-mellé elég agresszív energiagazdálkodást is folytat a drive, amit nem is enged felülbírálni és még attól függetlenül is, hogy kikapcsoltam mindent a power-plan-ben.

Újramérem ha átverekedtem magam rajta, csinálok aida log-ot, hogy lássam akkor mit lát, amikor úgy igazán jön a meleg a gép tetején.

Azt ezen a néven nem ismerem, de nagyon hasonlít a ghost-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43786) AxBattler válasza HookR (#43760) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, hogy itt is úgy lesz, mint az előző sorozatnál: papíron nem tudja, aztán mégis.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43787) Archttila válasza #16939776 (#43785) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

hmm akkor az más, mert ASPM moderate alatt már nekem is alacsonyabbak a hőfokok, viszont (nagyon picit) a drive elérése is nő.
Csak Win power plan, vagy BIOS-ba is belőtted? csak mert ott még van jó pár ASPM kapcsoló...

A Clonezilla lényegében egy "dd" parancs kicsit felhasználóbaráttá hegesztve :DD

szerk.: boot után közvetlen kb 5 fokkal hűvösebb mint tartós IDLE

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43788) Archttila válasza Archttila (#43787) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

*felhasználóbarátabbá ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43789) Seep válasza Archttila (#43783) üzenetére


Seep
senior tag

Nalam borda nelkul a lap hatuljan a metisben klima nelkul most idle 45 fok egy 960 evo. Uj firmware mar rajta van?

[ Szerkesztve ]

(#43790) Archttila válasza Seep (#43789) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy Plextor-om van kezdetektől a legfrissebb firmware-el, felhővel, és rendszeres heti drive cloneozással. :)
Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha 5 évig húzza akkor már jó, utána meg valszeg már amúgy is nagyobbra váltok így felőlem melegedhet, de gyári spec szerint 75C felett kezd el visszavenni azt meg úgy sem éri el. :) gondolom a gyorsabb degradálódáshoz meg még ennél is magasabb hőmérséklet kell.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43791) #16939776 válasza Mercutio_ (#43780) üzenetére


#16939776
törölt tag

Összetett volt a megoldás:
-Win7 nvme hotfix
-prefetch kikapcsolása
-gyári nvme driver
-klónozás*
Ennyitől rendbe jött az asztal viselkedése.

A játék béli drasztikus akadások megszüntetéséhez, és a ~20% FPS visszaszerzéséhez viszont 38-ról 40-re kellett módosítani a CPU szorzóját. Ez valamilyen szinkron problémára utal, mert 5% órajel különbség nem csinál 20% FPS különbséget.

*Semmi mással nem tudtam megcsinálni, csak a saját szoftverével, minden mással hibára futott. Az eltolás jó.

Sati: a riportolt hőmérséklet 46 és 47C°-között jár, bármit csinálhatok. Ez biztos nem OK. :))
Ezt is néztem: Bios-ban ASPM - forced L0s

[ Szerkesztve ]

(#43792) Archttila válasza #16939776 (#43791) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor szvsz bekavar az energiemanagement :

Currently, two low power modes are specified by the PCIe 2.0 specification; L0s and L1 mode. The first mode (L0) concerns setting low power mode for one direction of the serial link only, usually downstream of the PHY controller. The second mode (L1) is bidirectional and results in greater power reductions though with the penalty of greater exit latency.

Mélyebb anyag: [link] (pdf)

a másik dolog ami gyanakvásra adhat okot az az, hogy a Win 7 nem, vagy nem úgy kezeli ezt a funkciót mint a Win 10.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43793) #16939776 válasza Archttila (#43792) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez a "force L0s" annyit csinál, hogy nem engedi L0 állapotba lépni a portot, ami egy energiatakarékosabb és lassabban elhagyható állapot. Ettől még ezen szint és felette lévő összes támogatott állapot felvehető a hardver által és kontrollálható az OS által.

Nálam alap esetben "disabled"-en volt a kapcsoló, ami azt jelenti hogy szabad kezet kap az OS és az összes a porton ülő hardver által támogatott állapotot kényszerítheti. Ezzel nekem annyi problémám volt, hogy megemelve a frissítést 240Hz-re, homályosabb volt volt a VGA DP portján kijövő kép, mint 60Hz-en. Ennek egyértelmű kábel problémának kellett volna lennie, de ezt a "force L0s" megoldotta.

Tegnap már elkezdtem magamévá tenni az nvme white paper-t, benne lesz magyarázat. :)

Amúgy jó irányba indultam el: A kevesebb kábel - kevesebb zajt szed össze, ez érezhetővé vált az egér reakció idején, amint lehúztam a sata eszközöket a lapról. Sata vezérlőt letiltva nem ugyan ezt a hatást adta. Mellesleg a CPU vrm-je is hűvösebb mint eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#43794) rasotamas válasza rasotamas (#43493) üzenetére


rasotamas
veterán

Egy jó hónapja feldobtam ezt. Utánanéztem, tényleg biosból van letiltva a Q-s procik kezelése, pedig az újabbakból lenne Q9400S, Q9550S amik 65W-osak, érdekes módon azonos órajelűek mint a nem S-es 95W-os társaik.
Arra a megoldásra gondoltam a gép megszerzésére, hogy veszek egy szintén 760-as de nem ultrapicit, becsempészem, átrakom a vinyót, összes azonosító matricát és kicsempészem a pici gépet. Kecske is, káposzta is. Bent egyáltalán nincs szükség kis méretre. A Q procik támogatásának hiányát nagyon sajnálom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#43795) Archttila válasza #16939776 (#43793) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ma is tanultam valamit! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43796) Goose-T


Goose-T
veterán

Visszaköltöztem a Metisbe. :D

Eladom az RX560-at, a Ryzen 5 1600X-et és a Define Nano S-t, mert vettem helyettük egy Ryzen 5 2400G-t, ezzel pedig már újra befére a konfig a Metisbe. Olyan ritkán kapcsolom be a gépet, hogy nem akartam állni hagyni azt a sok pénzt benne. Ezzel a pénzcsináló manőverrel el tudtam érni az asszonynál, hogy vehessek egy második elektromos gitárt. :DDD

Valaki megjátszotta már ezt amúgy a Metisnél? Alapból annyira prosztó ez a ház, hogy az oldallapok zörögnek a vázon, mert semmi csillapítás nincs. Na én tettem pici habgumi-tappancsokat mindkét oldallap alá a vázra, és elég sokat jelentett:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43797) Seep válasza Goose-T (#43796) üzenetére


Seep
senior tag

Velkam bek. :) Nekem nem zorog a metis ha behuzom a csavarokat rendesen.

(#43798) AxBattler válasza Goose-T (#43796) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó döntés, 2400G menő! :K
Csak akkor zörög az oldallap, ha megkocogtatom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43799) Goose-T válasza AxBattler (#43798) üzenetére


Goose-T
veterán

Kicsit megijesztett az elején, mert van két Dell U2412M monitorom, VGA, DVI-D és DisplayPort bemenetekkel. Az alaplapon meg két HDMI kimenet van. :D Namármost az egyik monitor eddig is egy HDMI-DVI-D kábellel ment, a másik sima DVI-D-vel, azt ki kellett cserélni valamire. Volt otthon egy DVI-D-HDMI átalakítom meg egy HDMI kábelem, megpróbáltam azzal. POST alatt volt kép, Windows alatt már nem észlelte, bárhogy is dugdostam. Próbáltam egy DisplayPort-HDMI kábelt, azzal egyáltalán nem volt kép. Szereztem egy másik HDMI-DVI-D kábelt, azzal szerencsére tökéletesen működik.

Nem értem, mi lehet a különbség a HDMI-DVI-D kábel és az átalakító között. Esetleg az, hogy a működő kábeleken hiányzik a középső hatos blokk tüske? Emlékeim szerint mintha az szállítaná az analóg jelet, amit a 2400G már nem igazán támogat. Mégis volt kép POST alatt, lehet, hogy van a Ryzenben egy szükség-RAMDAC, ami csak bootkor aktív, Windows alatt már le van tiltva, és lehet, hogy analóg módra kattant rá rögtön azzal az átalakítóval.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43800) rasotamas válasza Goose-T (#43796) üzenetére


rasotamas
veterán

Milyen lapot vettél ami befér a Metisbe? Mennyi ramot raksz mellé, 8 vagy 16?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.