Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Azt hiszem kellően naiv voltam, mikor méricskélés nélkül megvettem a Metisbe a szintén Raijintek gyártmányú Themis hűtőt ... :D [kép1], [kép2]

Pénteken végre megjött az Aliról rendelt pico tápom, illetve még jó pár hete vettem itt aprón egy Raijintek Themis hűtőt (igaz hiányosan, de ez azóta megoldódott).

Az volt a terv, hogy a Themisről leveszem a ventit és csak a Metis ház hűtőjével fogom hűteni. Csakhogy a ház aljában lévő HDD-SSD páros útban volt a bordának. Azt hittem eret vágok.
Nem tudom valaki csinált-e már ilyet Metissel, de jobb híján ... [kép3]
Igy a Themis oldala és a ház alja között bő 2mm hely maradt :)
Most, hogy felszabadult az ATX táp helye gyorsan ki is használtam a lyukat :) Természetesen csak átmenetileg.

Az lenne az első kérdésem, hogy létezik valamiféle "gyári" merevlemez tartó, amivel a Metisbe 4db 2,5" HDD-t be tudok kulturáltan tenni?

A gép egy i5-7500T, egy H110M-ITX-ben. Most, hogy kikerült az FSP Hexa500 táp ami eddig benne volt, gyakorlatilag keringőzni lehet a házban :)

Most egy SSD és egy 2,5" HDD van bent, ez állandó, de alkalmanként még 2 db 2,5 HDD kerülne bele.
Fogyasztás mérő szerint most 100%-os terhelésnél 50-55W, üresjáratban 12W a fogyasztása.

Jelenleg a fentebb linkelt pico tápot egy 75W-os LC-Power kockával hajtom. Ez volt itthon a legerősebb (12V 5,83A), de szeretném lecserélni egy kicsivel erősebbre. A második kérdésem, hogy mit javasolnátok hozzá?

(#44452) hegegabi80 válasza rover45 (#44451) üzenetére


hegegabi80
addikt

Teljes mértékben megértelek, én is hasonlóképpen jártam. Amúgy varázslóéknál van a nanonxia házhoz külön tartó, ami talán a legjobb lenne neked.

Vettem helyben kemény 2500 magyar pénzért egy Matterhorn Pure bordát, hogy majd ezen szívóra teszem a ventit hátrafelé és így egy ventit megspórolok.. Igaz házi gyártású intel lefogatóval, ami még talán erősebb is mint a gyári. Csak az a baj, hogy metisben a kivágás nem pont oda esik, ahová a cpu borda blackplate, így nem tudom beszerelni, mert a normál fejű m4 csavar miatt az alaplap nem fekszik rá a távtartóra.
Így most több lehetőség adódik:
- az alaplapi tálcán nagyobb kivágást csinálok (ez lenne a legutolsó, mert szerintem így sokat gyengítenék rajta,
- csak 2 lyukat fúrok, ahol a két csavar útba esik
- megpróbálok a csavar fejéből rezelni, de ez kevés lesz
- esetleg magasabb távtartó, de akkor meg a borda nem fog beférni
Talán a reszelés fúrás lenne a legjobb ötlet.

(#44453) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a lehető leghordozhatóbb asztali gépet összerakni, amiben kb a következő elemek lennének:
- i3 8350k
- valamilyen mATX lap, talán MSI Z370M Gaming Pro AC
- M.2 SSD + esetleg 1 sima Sata SSD
- RX 580 vagy 570 VGA
- csak léghűtés, alapfeszes laza tuning

Ehhez a konfighoz keresek házat, minél könnyebben cipelhető, annál jobb. Preferált lenne valamilyen felül fogantyús darab, ha ilyet egyáltalán bárki is gyárt még. :D Előre is köszönöm az infókat!

ui: Ha valaki tud ajánlani másik mATX Z chipsetes Coffee Lake alaplapot, ne tartsa magában.

(#44454) dugo_ válasza DanielLong (#44453) üzenetére


dugo_
veterán

Van Milyen házat vegyek? és Milyen alaplapot vegyek? topik is. Itt nem foglalkozunk ilyen nagy méretszabvánnyal.

(#44455) rover45 válasza hegegabi80 (#44452) üzenetére


rover45
senior tag

Laposabb fejű M4 nem játszhat?

(#44456) Shin Chen válasza >Deego.. (#44441) üzenetére


Shin Chen
tag

Az a CPU hűtő inteles gyári?
Deja-vum van, a DeepCool Gamma Archer tök ugyanúgy néz ki felülről, csak kék a venti színe.
(Apropó: milyen proci van alatta?)

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44457) Dello79


Dello79
aktív tag

INTEL D510MO

Adott egy ilyen alaplap valószínű vennék hozzá 2.5" HDD -t vagy most már merészebb álmaimban SSD-t mivel egy nagyon halk gépet akarok építeni belőle.. NAS -ként fog funkcionálni 7/24.ben és aludni is szeretnék mellette , szóval kiemelten fontos a hangtalanság.

Tudnátok ajánlani egy olyan házat amibe belefér ez a lap ? van hozzá panel tápom is de ha olyan ház lenne hozzá amiben van az csak előny. :R

(#44458) DanielLong válasza dugo_ (#44454) üzenetére


DanielLong
senior tag

Köszönöm, megpróbálom ott is.
Alaplapnak viszont találtam mini-ITX-et is: MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC
Gondoltam itt a fórumban talán jobban képben vagytok a mini-ITX házakkal, mint a sima Milyen házat vegyek? topikban.

(#44459) >Deego.. válasza Shin Chen (#44456) üzenetére


>Deego..
senior tag

A hűtő Acer HI.10800.113. Átcimkézést láttam belőle Silverstone, s EKL oldalon is.

A cpu G4400.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#44460) Shin Chen válasza Dello79 (#44457) üzenetére


Shin Chen
tag

Szia!
Nekem szabványos itx deszkának tűnik, ha egyetlen 2,5"össze tárhely elég, akkor valami paneltápos lcpower házat néznék a helyedben(ízlés szerint), így teljesen hangtalan/helytakarékos kis géped lehet.

Üdv!

#44459 >Deego.. :R

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44461) hegegabi80 válasza rover45 (#44455) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sajnos az se jó, mert ott meg a fej alatti íves rész miatt nem hajtható be teljesen a csavar. Még egy másik fajtát néztem, amivel a fogantyúkat kell rögzíteni a bútorajtóhoz, de még azzal is magas, reszelni kell a tetejéből. Ha mégse lesz jó van még választék, Silvretta normális ventivel.
Most IS-50 van rajta, de sajnos az sem fog beférni, mert nem szimmetrikusan van a cpu-n és vagy a hátsó venti lesz útban vagy az ATX-es táp.

[ Szerkesztve ]

(#44462) rover45 válasza hegegabi80 (#44461) üzenetére


rover45
senior tag

Én -a hiányosan vett Themis alá- egy ilyen hátlapot vettem, "1150 metal" típusjelzéssel, $2,79 volt és tökéletesen passzol mindenhez, az alaplap és a Metis közé is.

(#44463) hegegabi80 válasza rover45 (#44462) üzenetére


hegegabi80
addikt

Uh köszi ez nagyon jó. Egy ilyet én is rendelek hozzá. Igaz át kell majd alakítani a több részt, de legalább elfér a tálca és alaplap mögött. És csavart is vettél hozzá, vagy milyet használsz?
Ha jól látom a metal jelzésnél mehet a rendes csavar, a plasticnál meg fém menet van benne. MOst nézem leírást M3 menet van benne.

[ Szerkesztve ]

(#44464) rover45 válasza hegegabi80 (#44463) üzenetére


rover45
senior tag

4db belső kulcsnyílású, imbusz fejű M4x20as csavar-ral rögzítettem, filléres tétel volt és mivel az ebayes hátlap lyukja menetes, tökig betekertem és ott megszorult. Átdugtam a hátlapot a 4db csavarral az alaplapon, letettem az asztalra, felülről ráillesztettem a hűtőt és a Themishez kapott anyákkal rászorítottam.
Tökéletes :)

szerk: a csavar lehet nem M4x20 hanem csak M3x20 :K

[ Szerkesztve ]

(#44465) #16939776 válasza Dello79 (#44457) üzenetére


#16939776
törölt tag

M 350 universal, van is PH!aprón egy db.

Ha netán magasnak bizonyulna a lapod gyári bordája, ütközne a 2,5"-os HDD-vel, akkor adok neked alacsonyabb profilút, mint a D2700DC/MUD-on van. :)

[ Szerkesztve ]

(#44466) Pubszon


Pubszon
veterán

Megrendeltem az LC Power LC-1510mi házat, már nagyon kíváncsi vagyok, hogy jár e hozzá a DC-DC konverter. :U

Mindenképp beszámolok róla, nehogy valaki hasonló dilemmába essen. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44467) fred741


fred741
csendes tag

Sziasztok,

A minap sikerult szereznem egy Gigabyte Ga-c807N itx lapot.
Ennek a huteset szeretnem kicserelni passziv hutesre.
Tud valaki ajanlani egy hozzavalo hutobordat?

Koszi.
Udv,
Fred

(#44468) #16939776 válasza fred741 (#44467) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Nem lesz semmilyen kényszer légmozgás ahol használni fogod?

(#44469) fred741 válasza #16939776 (#44468) üzenetére


fred741
csendes tag

Nem valoszinu. Legfeljebb a tapventillator altal keltett legmozgas.
De alapvetoen nem lesz nagy terheles alatt. 3 HDD van rakotve, de egyszerre valszeg csak 1 megy.

(#44470) solaris7 válasza Pubszon (#44466) üzenetére


solaris7
tag

Én LC Power LC-1550mi-t vettem ebben volt.Nincs rá szükségem,egy Asrock J3160DC-ITX alaplap került bele.Ha a tiedben nincs írj rám ;)

(#44471) patomi válasza solaris7 (#44470) üzenetére


patomi
őstag

Ez jó hír, mert akkor elvileg a 1520mi meg tartalmaz vesa felfogatót. (Gyári leírás szerint) Nekem meg ez lenne fontos. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44472) Pubszon válasza solaris7 (#44470) üzenetére


Pubszon
veterán

Ma jön meg, nagyon kíváncsi vagyok, délután beszámolok róla képekkel!
Köszi, hogy mondod ha esetleg mégsem lenne benne! :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44473) Pubszon


Pubszon
veterán

Megjött és járt hozzá a picoPSU! :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44474) Mercutio_ válasza Pubszon (#44473) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van róla adat, hogy 12V-on hány A-t tud folyamatosan?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44475) Pubszon válasza Mercutio_ (#44474) üzenetére


Pubszon
veterán

Semmilyen info nincs róla sajnos.
Amire nekem kell arra viszont elég lesz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44476) patomi válasza Pubszon (#44473) üzenetére


patomi
őstag

Köszi az infót, ezek szerint komolyan lehet venni a leírtakat. Hihetetlen, hogy ennyiért belefér ez is. Amúgy a házikó milyen minőség? (Anyaghasználat, kidolgozás, illesztések?)
amennyi a képen látszik nem tűnik rossznak

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44477) Pubszon válasza patomi (#44476) üzenetére


Pubszon
veterán

Az egész ház vastag szálcsiszolt alumínium, nagyon jó minőség, nagyon jó illesztésekkel.
Tényleg le a kalappal!

Viszont van némi gondom a feszültséggel, konkrétan a 12V-al.
2 külső adapterrel ugyan az a helyzet, de mind a kettővel stabil 12V van a picoPSU-bemenetén, de a kimenetén már csak 10V, de leesik 8V alá is és akkor a gép ki is kapcsol. A hang kimeneten pedig hallatszik minden zaj, az egér moszgás is meg a LAN forgalom is. :U

Egy rendes FSP ATX tápegységgel semmi ilyen gond nincs.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44478) Galopp


Galopp
tag

Sziasztok! Belépem én is a miniITX táborba, igaz a ház külső méretein nem látszik meg.. :-)

Az alkatrészek:
- ASUS ROG STRIX X470-I GAMING
- AMD Ryzen 7 2700x 3.70GHz AM4 BOX + Wraith Prism RGB LED hűtő
- 2X HyperX 16GB Fury Black DDR4 3200MHz CL18 HX432C18FB/16
- CORSAIR SF Series SF600 600W
- PHANTEKS Enthoo Evolv ITX ablakos fekete/piros
- SAPPHIRE 11265-01-20G RX 580 8GB GDDR5 NITRO+ PCIE
- Korábbi beszerzésből: Plextor M8PeG 512GB

Egyedüli bánatom, hogy a tépegység kábelei lényegében sehová nem érnek el (30/40cm-esek), így a táp egyelőre még a gép mellett pihen, nem tudom betenni a helyére.
Jó megoldsá lehet ilyesmi ( KLATTY ) beszerzése, vagy esetleg van ötletetek a probléma megoldására (házcserén kívül persze...) ?

(#44479) Patice válasza Galopp (#44478) üzenetére


Patice
nagyúr

Tápcsere.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44480) Galopp válasza Patice (#44479) üzenetére


Galopp
tag

Nem is tudom. Tekintve hogy teljesen moduláris a táp, illetve ki tudja, mikor üt be a "Metis-láz", lehet inkább megtartanám a tápot..
Igaz, hogy a videókártya nem pici, mindenhová nem hurcolhatom tovább...

(#44481) mpierre válasza Galopp (#44480) üzenetére


mpierre
veterán

Semmi gond nincs ezekkel, teljesen jók és használhatók.

Szerk.: Szuper off, mert nagyobb a mérete, de pl én is hosszabbítókat használok, mert a corsair 750d-hez mindenképp kell hosszabbító, ha máshova nem akkor a 12V EPS-hez tuti.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44482) Pubszon válasza Pubszon (#44477) üzenetére


Pubszon
veterán

Megoldva. :)
A gyári 5.5mm-es konektor volt hibás, lecseréltem, most már hibátlanul megy.
Egy 48W-os külső táppal hajtom, bőven túl van méretezve, max terhelésen talán 50%-ra terheli a tápot.
Egy órája megy majdnem, de még langyosnak sem nevezhető a táp.

Még így is azt mondom, hogy megéri a ház az árát nagyon (LC Power LC-1510mi)!
Maga a picoPSU 4000Ft-ba kerül, és 160W-os.
Konkrétan ugyan ez.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44483) Mercutio_ válasza Pubszon (#44482) üzenetére


Mercutio_
félisten

*Output current +12V: 8A

Ez vajh a pillanatnyit, vagy az állandót jelenti? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44484) Pubszon válasza Mercutio_ (#44483) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom, de szerintem az állandót, mivel a 12V az csak kapcsolt és ez 96W.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44485) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Van köztetek aki mATX lapot (244x210mm) használ/szerelt be már metisbe? :U
Azon morfondíroztam megérné-e faragni rajta, hogy egy centivel magasab legyen a belső tér, sablon allapjan pár mm hianyzik... :O :(

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44486) patomi válasza Pubszon (#44477) üzenetére


patomi
őstag

Szuper, köszönöm.. Látom a tápot is sikerült megjavítani. Ennyiért akkor nagyon jó vétel. Aszem nekem marad az IX-03B "koppintás" 1520mi.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44487) #16939776 válasza fred741 (#44469) üzenetére


#16939776
törölt tag

A legegyszerűbb megoldás: Ha a táp venti állandóan forog, akkor akár meg lehetne próbálni a gyári bordára oda vezetni a légáramlását.
Ami tesztet láttam 35-40C° járt a alacsony fordulatú gyári darálóval, na most akkor sincsen baja, ha töredék légáramlásra 80C°-körül tetőzik nyáron a CPU.

(#44488) hegegabi80 válasza Shin Chen (#44485) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem 174x226mm matx lap fog belekerülni, ez tuti belefér már próbáltam. Még ha 210x226 lenne, akkor sfx táppal még talán beférne. De 244-hez már eléggé meg kell faragni a metis-t.

(#44489) hegegabi80 válasza Galopp (#44478) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hosszabbító kábelek vagy a moduláris kábelekből kell hosszabb. Aprón is szokott lenni.

(#44490) HookR


HookR
addikt

MSI RTX 2070 Aero ITX - videocardz.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44491) Pubszon


Pubszon
veterán

Kész a power LED fényerő csökkentő (10K OHM poti) és itt az új DC ajzat is. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44492) Shin Chen válasza hegegabi80 (#44488) üzenetére


Shin Chen
tag

Valóban az még épp elfér, a flex már sok neki :W
Sebaj így az igazi kihívás főleg hogy csak itx-alaplapokkal lehet használni ;]

Ha nem vágom hanem toldom a metist, az már nem is metis lesz hanem Styx? :Y

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#44493) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Louqe Ghost S1 - The Wait is OVER! (Optimum Tech review) | [link]

Újra csábítható állapotba kerültem... ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#44494) D1Rect


D1Rect
félisten

Milyen CPU hűtő fér be az 56mm magasságba ami még ráadásul néma is?
Node 202-be költöztem, de a hűtőm 65mm magas...

(#44495) dugo_ válasza D1Rect (#44494) üzenetére


dugo_
veterán

Noctua NH L9i/a, ID-Cooling IS-60, Alpenföhn Panorama kb.

Ha van maród, akkor a porszűrő keretéből le lehet kapni pár millimétert és akkor befér a Scythe Big Shuriken 2 Rev. B, ID-Cooling IS-50 is.

Vagy veszel egy 30mm-es hőcsöves bordát, és rácsapsz egy kellően nagy ventilátort. ;]

(#44496) chef69


chef69
tag

Sziasztok.
Sikerült hozzájutnomhozzájutnom használtan egy Gigabyte Brix-hez, de sajnos német nyelvű. Van rá megoldás, hogy magyar legyen?

(#44497) AiRLAC válasza chef69 (#44496) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi német nyelvű? A BIOS? Az operációs rendszer?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#44498) chef69 válasza AiRLAC (#44497) üzenetére


chef69
tag

A Windows a német. Próbáltam átállítani, de németen kívül nincs másik nyelv, hogyan lehet letölteni másikat nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#44499) AxBattler válasza chef69 (#44498) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg pendrive-ról újratelepíteni a teljes W10 rendszert?
Driver-ek meg fenn vannak a gyártó honlapján. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44500) duo


duo
őstag

Sziasztok!

Bő két éve jártam itt utoljára. akkor a rendszeremnek a segítségetekkel találtam egy fractal design node 304-et egy be quiet pure power 300W táppal megtámogatva, és egy alpenföhn ben nevissel hűtve. Ez egy valamilyen - azt hiszem asrock i81m meg egy 4460S processzornak ad otthont. van még benne egy laptop vinyó és egy SSD.
teljesen elégedett vagyok vele. 30-40 fokos a proci. és nyáron sem érte el az 50-et. hangtalan. nem porosodik. az asztal alatt, de a talajtól 45 cm-re egy falra szerelt polcon van.

annyi a probléma, hogy így sajnos nem maradhat. a konfig a nappali része, minél rejtettebb, minél minimalistább megoldás kell. és ennek a fenti cucc meg is felelt eddig. most viszont a munka miatt elengedhetetlen lett egy nyomtató beszerzése.
Na ha valami akkor az belerondít a képbe. asztalon nem fér. asztal alatt max a földön de az olyan koleszos megoldás és ráadásul porosodna mint a fene. takarítás ide vagy oda.

Arra gondoltam tehát, hogy a számítógép ház helyére menne, a nyomtató. Ennek megfelelően házcsere szükséges.
*************
A következőre gondoltam: a monitort egy konzollal falra szerelem.és a monitor helyére egy meglehetősen kis méretű fekvő ház kerülne.ebbe költözne a konfig. Mellett csak egy külső USB interfész, illetve egy külső vinyó lenne. De lehet, hogy azok is egy keskeny fapolcra kerülnek.
Szerintem egy fractal design 202 akár jó is lehet. csak körültekintően kell hűtést választani. és hajlandó vagyok tápot is cserélni.viszont ha lehet inkább előre lépnék.
megoldható hogy hasonlóan csendes hűvös legyen?
fő célom a helytakarékosság mellett az alacsonyabb fogyasztás azonos vagy jobb teljesítmény mellett.
mindent meghallgatok köszönettel. :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.