Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) 8nemesis8 válasza A Zéé (#43348) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez a gyári venti nem túl hangos egyébként?
Nah ez jó hír, mert nem egy nagyon bika ez a hűtő, bár tesztek alapján méretéhez és árához képest nagyon is korrekt, de nem az van, hogy akkora hűtővel éred el ezt a hőfokot, ami a CPU árával vetekszik :)

A felső részébe rakható 3,5"os HDD ugye jól emlékszem?
Vagy alulra, de akkor 2,5" nem fér oda.

(#43352) AxBattler válasza 8nemesis8 (#43351) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem picit megjött a hangja, mikor T-s prociról simára váltottam, de orvosoltam egy jóárasított 92mm-es Noctua-val. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43353) Ispy válasza hegegabi80 (#43349) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem most 75 fokon megy a vga játék alatt, pedig ki van vágva. Igaz silent üzemmódban. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43354) anarchic válasza AxBattler (#43331) üzenetére


anarchic
tag

Csak érdekességként küldtem be :)
Gyártótól meg kb 160$be jönne de 2 hónapos szállítással gondolom addigra normalizálódik az ára is a piacon remélhetőleg ;) Szerintem kivárom.

etc..

(#43355) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD Announces Radeon RX Vega 56 Nano

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43356) Ribi válasza AxBattler (#43355) üzenetére


Ribi
nagyúr

250Wot lehűteni ennyiből? Hmm...
Bár a Furibó is volt ekkora. Gondolom nem lesz hideg.

[ Szerkesztve ]

(#43357) A Zéé válasza 8nemesis8 (#43351) üzenetére


A Zéé
addikt

A proci venti hangosabb egy picit, mint a házé, de engem még nem zavarnak.
A 3,5-ös fentre mehet, a vga fölé, de én a keretet is kivettem, hogy ne legyen útban. Ha ott lenne egy HDD is, akkor azért biztos melegebb lenne benn.

Just a simple Lineman...

(#43358) 8nemesis8 válasza AxBattler (#43352) üzenetére


8nemesis8
veterán

Neki van hangja?
Jól látom, hogy felülre és hátulra is 120-as ventiket lehet tenni? Hogyhogy nem nagyobbat használtál? A 92mm-es jó ára miatt?

(#43359) AxBattler válasza 8nemesis8 (#43358) üzenetére


AxBattler
félisten

Mármint az ID-cooling ID40v3-ra raktam 92mm-es Noctua-t... a házba természetesen 120mm-eseket pakoltam én is (Noctua helyett már Nanoxia-kat).

És hopp: egy fellelt régi kép az FM2+ rendszeremről... be jó is vót'! :B :O

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43360) Archttila válasza AxBattler (#43359) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A Nanoxia halkabb mint egy S12 vagy csak olcsóbb?
Azért kérdezem mert nem ismerem őket. :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43361) AxBattler válasza Archttila (#43360) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem picit halkabbnak tűnt, bár leginkább alacsony fordulaton használom, ott meg nincs érzékelhető különbség.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43362) Archttila válasza AxBattler (#43361) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen ezért is kérdezem mert nálam LNA-val silent profil mellett este gyakorlatilag közelhajolva néma. Egyik kedvenc darabom tőlük.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43363) HookR


HookR
addikt

ASRock B450 Gaming ITX/AC képek - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43364) sevi90


sevi90
csendes tag

Nem tudom ezt néztétek-e, ígéretesnek tűnik (Raijintek). Olcsó mondjuk annyira ez sem lesz.

[link]

(#43365) CSB29 válasza HookR (#43363) üzenetére


CSB29
aktív tag

Mennyire tippeled? 40k?

(#43366) tomic válasza CSB29 (#43365) üzenetére


tomic
addikt

Én inkàbb 50 közelinek.

(#43367) 8nemesis8 válasza AxBattler (#43359) üzenetére


8nemesis8
veterán

Így már oké, hirtelen nem értettem mit hogyan és miért :)

(#43368) 8nemesis8 válasza A Zéé (#43357) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, nálam viszont ugye nem lesz VGA és így szerintem oda lehetne tenni a HDD-t, de majd meglátom hogyan is alakul. Egyenlőre rá kellene jönni a dupla indulásos hiba okára. :W

(#43369) Ispy


Ispy
veterán

Megjött minden cucc, indulhat az RGB táptakaró projekt. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43370) Nerazim válasza Ispy (#43369) üzenetére


Nerazim
őstag

Légyziii egy képet mutass már erről a táptakaró lemezről, mert álmatlan éjszakáim vannak azóta mióta ezt meghallottam :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#43371) Ispy válasza Nerazim (#43370) üzenetére


Ispy
veterán

Tessék, szívesen. :D

Mondjuk az enyém nem lesz ilyen csilivili, sima matt fekete és egy corsair logo.

Már ha sikerült, az még nem biztos. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43372) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

nem tudom off-e, de gondoltam hátha jön valami tipp

adott a mini ITX-es gépem.
metis, N3150, paneltáp, ssd, wd red 4gb ram.

open media vault fut rajta (debian 9), NASnak használom.
~2 hetente valamiért full elérhetetlenné válik.
se SSH, se semmi.
logokban semmit nem találok semmit. addig full stabil...

merre kezdjen vajon a hibakeresést? memtest86 lefutott hiba nélkül

[ Szerkesztve ]

(#43373) #16939776 válasza eastsider (#43372) üzenetére


#16939776
törölt tag

Onboard lan és energiagazdálkodása környékén néznék szét.

Ha találsz otthon valami 1x-es intel lan-t akkor azt tedd bele, ha túléli vele a 2 hetet, akkor ki se vedd.

(#43374) hegegabi80 válasza Ispy (#43371) üzenetére


hegegabi80
addikt

Honnan származik és miből lesz a táptakaró, ha szabad ilyet kérdezni? Kérünk részletesebb tájékoztatót. Ezen már én is agyaltam korábban, de csak sima mezei egyszínű festés, semmi rgb, log stb. De ezek után átértékelem. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#43375) Archttila válasza #16939776 (#43078) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekiültem felragasztani a bordákat és közbe eszembe jutott amit pár hete írtál:

A buktató az lehet, ha 1 borda több mosfetet fed le, és van eltérés az alkatrészek magassága között. Ennek nem kell most így lennie, elég ha idővel görbül kicsit a PCB és kicsit elválik a ragacstól az egyik mosfet egy picit...

Zeni vagy! :R mielőtt felragasztottam volna az első bordát fogtam fény tartottam a cuccost és valóban, girbegörbe minden 2./3. alkatrész a PCB-n. Nem vészes de egy egyenletes bordának tetején a 0.05mm vastag hővezető ragasztóval már több mint sok. (és akkor még hol van a hőtágulás)

Hagyom az egészet és megrendelem máshonnan a GELID féle VRM hűtést, mert az gap pad-del a felületen biztosan rászorul az összes hűtendő felületre. A ramsüniket természetesen nem szedtem le mivel különálló alkatrészek db/süncivel. :)

:R

szerk.: Utólag könnyű okosnak lenni de azért valljuk be sokunknak meg sem fordul az ilyesmi a fejében arról már nem is beszélve, hogy a gyártó sem hívja fel a figyelmet ilyesmire abban kacat manual-ban.

best szakmai topic ever!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43376) Ispy válasza hegegabi80 (#43374) üzenetére


Ispy
veterán

2mm víztiszta plexilapból lesz, hőlégfúvóval meghajlítva és matt fekete spray-el lefújva, mármint ez a terv, valaki már korábban linkelte valahol itt a ph-n a projektjét, abból jött az ihlet, aztán neten rákeresve jött a többi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43377) VTom válasza sevi90 (#43364) üzenetére


VTom
veterán

:Y
Ezek nagyon szépek, és jónaknis tűnnek.
A kisebbikbe nem fér be semmilyen radi?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43378) mpierre válasza VTom (#43377) üzenetére


mpierre
veterán

Ventivel együtt? Sz'tem nem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43379) hegegabi80 válasza Ispy (#43376) üzenetére


hegegabi80
addikt

Noh az jó kis menet lesz meghajlítani. Plexit honnan szerzel? Nekem is kellene oldallaphoz, lehet varázslóéktól rendelik, itt a környékünkön a világ végén semmi sincs.

(#43380) Ispy válasza hegegabi80 (#43379) üzenetére


Ispy
veterán

Mkiplexinél 1300 durván egy metis oldal méretve vágva, csavar helyek kilyukasztva. Na meg a szállítás. Csabala plexitől rendeltem utoljára az egy oldalon karcálló plexit 2 darab szállítással 4k volt. Egyébként meg a bauhausban 2mm víztiszta plexilap van vagy 800 forint, szóval merlin lenne az utolsó hely, ahonnét plexit vennék. :N Persze nincsen baj a bolttal, sokat vásároltam már ott, de plexit valami 5k-ért adják. De szerintem obiban és praktikerben is lehet kapni, van ezekben a boltokban is házhozszállítás.

De ha metisre kell érdemes egyből méretre vágva kérni, nem kell vele vacakolni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43381) HookR


HookR
addikt

Asus B450-I Gaming hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43382) hegegabi80 válasza Ispy (#43380) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi az infókat, akkor első körben lehet obi lesz vagy praktiker. Ha még sem akkor rendelek Mkiplexi-től, igen ezt az oldalt mintha már néztem volna korábban is.
És te méretre kérted megadva a furathelyekkel? És nem víztiszta, hanem olyan füst színű is van?

(#43383) Ispy válasza hegegabi80 (#43382) üzenetére


Ispy
veterán

Van egy méretarányos ai fájlom, azt elküdtem nekik, ezen be vannak jelölve a csavarhelyek is, ez alapján csináltak meg nekem.

Van füst is, de az csak 3mm-től, a meg már túl vastag, nem passzol, kilóg az oldalából a metisnek.

Itt egy kép róla, ha ránagyítasz, akkor látszik, hogy kiáll az oldallap.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43384) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az új venti gumikerettel

Szerintetek ez jó lesz így? Nem az igazi de egyelőre nincs jobb ötletem.

Szerk.:

Na milyen lett? :D így már oldalt sem szökhet el a levegő :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43385) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ha most szeretne az ember egy itx alapú HTPC-t összerakni, ami a 4K videókkal is elboldogul, valamint a folytonos torrent az osztályrésze, akkor melyik irányba érdemes nézelődni?

(az infrastruktúra adott, itx ház, tap, ami eredetileg egy Asrock E350-et, majd mostanáig egy szinten Asrock QC5000-et szolgált ki, de ugye Full HD vonalon)

Köszönöm szépen a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#43386) eastsider válasza #16939776 (#43373) üzenetére


eastsider
nagyúr

valóban be volt kapcsolva az ECO mód. kikapcsoltam, kíváncsi leszek :)

(#43387) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nah itt a vége, egyelőre ennél szebben nem tudtam megcsinálni a kábelmanagmentet
Eszméletlen mennyire stabilan tartják ezek a gumipöckök a ventit, és érezhetően masszívabbak is mint a korábbi rövidebb, és gyengébb megoldások.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43388) #16939776 válasza Archttila (#43384) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem az igazi de egyelőre nincs jobb ötletem.

Front panel kábelét behúzhatod egy harisnyába, akár szálakra bontva, a végére meg tehetsz egy összefüggő 5x2-es csatlakozó blok-ot amibe belerendezed a hüvelyeket.

Az F.audio korbács biztos elfér sérülés/feszülés nélkül a vga és a kondi között?

Fekete gyors-kötők..

A tápkábel krimepelésénél-összerakásánál, síkba kiterítve volt csavarodás-feszültség a szálakban?

(#43389) dugo_ válasza Archttila (#43387) üzenetére


dugo_
veterán

Honnan kap levegőt a gép, ha az összes venti kifele húz?

(#43390) Archttila válasza dugo_ (#43389) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Oldalsó panel S12A intake. [link] 1080ti-vel rakják össze ugyanilyen konstrukcióban, szóval remélem nem lesz gond :)
Ebben az elrendezésben alacsony fordulaton 50-53C avg. a CPU/VGA (bár az új Noctuával még nem tesztelték)
Ha be fúvásra rakom a két alsó ventit akkor feleslegesen felfűti a procit/lapot, és a VGA lamelláira fújt levegő is csak egy újabb zajforrás lesz.

(#43388) Duracellm...

Köszi!

Front audioval évek óta nincs gond. Tudom kicsit rémesnek tűnik de hidd el csalóka...
Kábelkötegelő elfogyott :DD

A tápkábel krimepelésénél-összerakásánál, síkba kiterítve volt csavarodás-feszültség a szálakban?

A kábelt mint azt már korábban postoltam készen vettem de igen, az egyik fele úgy emlékszem (a gyári is) meg van csavarva, de ezt majd VGA összeszerelésnél még ellenőrzöm! Vagy másféle csavarodásra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43391) Ispy válasza vegyszer (#43385) üzenetére


Ispy
veterán

HTPC topikban nagyobb eséllyel kapsz segítséget, ez itt az izmos kisgépek fóruma. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43392) vegyszer válasza Ispy (#43391) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm, teszek ott is egy próbát...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#43393) Ispy


Ispy
veterán

Na mondom végre nem esik az eső, kéne egy teszt plexit hajlitani, a remek extol hőlégfúvóból 20 mp után kék színű füst formájában távozott az élet, így nehéz lesz meghajlítani a plexit. Projekt elnapolva. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43394) Seep


Seep
senior tag

Uj Corsair sf450 es sf600 platinum tapok megvoltak mar? Kabelek sokkal jobbak. Jobb venti? Meg van ATX>SFX atalakito a csomagban.[link]

[ Szerkesztve ]

(#43395) Archttila válasza Seep (#43394) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

- Platinum
- Individually sleeved cables featuring a flexible paracord sleeve
- Ten-year warranty

:C

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43396) Seep válasza Archttila (#43395) üzenetére


Seep
senior tag

1 honapja ha van hogy megvettem az SF600 goldom. :W

(#43397) Seep válasza Seep (#43394) üzenetére


Seep
senior tag

Az uj venti profil. Mar csak 240W utan indul a venti.

(#43398) Oliverda válasza Seep (#43397) üzenetére


Oliverda
félisten

Remélhetőleg ez igazi is, mivel a goldnál már 100-150 körül beindul ilyen hőmérséklet mellett, és konkrétan hideg levegőt fúj ki a hátsó rácson. :((

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43399) hegegabi80 válasza Ispy (#43383) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok, köszi az útmutatást. Esetleg ha oda kerül a sor, elkérhetem ezt a fájlt?

Biztos a hőlégfúvónak is nagyon melege volt, nem bírta a + nyári meleget.

(#43400) Ispy válasza Archttila (#43395) üzenetére


Ispy
veterán

Hiába a harisnya, ha a mérete olyan, mint régen, a metis nem egy nagy ház, de a 24 pines túl rövid, a proci kábele túl hosszú, én nem boldogultam velük, ha fontos a kinézet, akkor marad a méretre szabott kábel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.