Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Nirvanus válasza hegegabi80 (#44700) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Egy Antec, de ő mégis jobban szerelhető egy Metis-nél. :D A G3220 lett cserélve egy i3-4160T-re (T-s i5 még mindig kerestetik). Nincs bent zsúfoltság, sem optikai meghajtó, sem brutál hűtés. A rendszer is mSata-ról megy (ezért szeressük a B85N Phoenix lapot).

[iTX-or-GtfO!]

(#44702) Ispy válasza Nirvanus (#44695) üzenetére


Ispy
veterán

Procicsere, ja, a metist ehhez apró darabokra kell szedni, 2 nap. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44703) Nirvanus válasza Ispy (#44702) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

A lap-proci cseréje ott két óra volt, de sikerült. Igaz, oda befér egy 12-es torony és az le tud hűteni egy 84W-os i5-öt. Metis-t pedig alapból lapra szerelünk. :D

[iTX-or-GtfO!]

(#44704) shteer válasza Nirvanus (#44695) üzenetére


shteer
titán

A legjobb mikor ram csere miatt kell lebontani a CPU hűtőt :D nálam az volt a rohaggyonmegfilling :)

..szerintem jónak tűnik

(#44705) Mercutio_ válasza shteer (#44704) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezért veszek mindig 2x8GB 60 hónap garisat :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44706) kisza25 válasza Ispy (#44702) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én már rutinos itx-es vagyok kb 30perc:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#44707) shteer válasza Mercutio_ (#44705) üzenetére


shteer
titán

És ha a 8. hónapban megdöglik, kivárod a 60-at ;]

..szerintem jónak tűnik

(#44708) p76


p76
senior tag

Kerestem de nem találtam, J5005 processzornak milyen erősebb alternatívái vannak amik még passzív hűtésűek, és a táp is hozzájuk passzív, vagyis kis fogyasztásúak?

Néztem egy cpu passmarkot hogy ez a J5005 már erősebb mint a mostani AthlonII x3 450 procim.

[ Szerkesztve ]

(#44709) Patice válasza p76 (#44708) üzenetére


Patice
nagyúr

J5005 ezen a vonalon a csúcs. Ezután már csak a normál desktop procik vannak. Azokat is lehet hűteni passzívan, csak jó (és általában nem olcsó) komponensek kellenek köré.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44710) DanielLong


DanielLong
senior tag

Na újra itt vagyok és szeretném megosztani veletek a kálváriámat, amit az új ITX konfigom építése okozott.
Végül az MSI Z390I + 8350k rendszer helyett Gigabyte B450I + R5 2600 mellett tettem le a voksom. Amikor megjött az alaplap és a korábban rendelt Jonsbo CR-701 hűtő, akkor rájöttem, hogy az AM4 hűtő nem négyzetes elrendezésű furatai miatt a hűtőt nem tudom az eredetileg tervezett módon felrakni, tehát nem az IO panelre fog rálógni => egy RAM slotba csak low profil ram mehet, a másikba meg a már meglévő 40mm magas modul. Na ez az én butaságom volt, viszont még úgysincs két modulom.

De arra nem számítottam, hogy a hűtőborda már a gyártásból úgy jött ki, hogy picit lefelé hajlik a teteje, tehát nem párhuzamos az alaplappal, hanem kb 3 fokban lefelé áll. Persze az alaplap wifi antenna csatlakozói meg olyan magasak, mint az alaplapi hang, így az szépen nem is engedi teljesen lesüllyedni a hűtőt a foglalatra, kb 1mm a hiány, úgyhogy a hűtő csavarjainak meghúzása szép kis feszültséget vitt az egész lapba/hűtőbe, de legalább tesztek alapján a procira jól fekszik fel.

Na ezek után gondoltam nem lesz gond. Beraktam a Sugo SG-07 házba az Asus Dual RX 580 kártyát, aminek a berakása is komoly feladat volt, majd amikor a ház felső 18 centis hűtőjét visszaraktam volna, rájöttem, mi a gond: Anno a ház 2010-es tervezésénél még tuti nem voltak a mai magasságú VGA kártyák. Így ugyan a kártya hossza nem volt limitáló tényező, de a magasságáról(normál nézetben szélessége) nem írt semmit a Silverstone, én meg láttam, hogy a kelleténél 7mm-rel feljebb van a kártyám teteje a házban => nem megy rá a top venti. (szemléltetés, csak itt még pont jó) Végül a venti szétvágása helyett tettem felülre egy kisebb 12 centis darabot ideiglenesen és később kiderült, hogy a proci hűtésével nincs is gond.

Most már végre bekapcsolhattam a gépet, megyek BIOS-ba, de az új MX500 M.2 SSD-m nincs a periféria listában... Pár óra BIOS frissítés, troubleshootolás, semmi eredmény. Windows telepítő sem látja. Berakom apám tavalyi laptopjába, az sem látja, viszont apám Plextor SSD-je meg hibátlanul látszik az én alaplapomban. Na akkor az SSD vissza lesz küldve, de még előtte egy kollégám is megnézi.

Ezen is túltettem magam, Normál 2,5" SSD-re win fel, CPU teszt, stb., nézzük a jó oldalát, a CPU Prime95 alatt 58-60 fok max. Felnyomtam 4,1GHz-re pici plusz fesszel, szinte semmi különbség a hőmérsékletben. RAM is jól megy 3000MHz-en, VRM hőfokok rendben. A Giga lap programjával konfigoltam a hűtést, így 40 fok alatt passzív a ház és a CPU hűtő is, elég menő.

Aztán CS:GO felrak, indítás a 144Hz monitoron, majd atom hangos ciripelés a VGA felől => google: valszeg a GPU VRM így díjazza a magas frissítési frekvenciákat. Hát ez kb. az utolsó szeg volt a koporsómba, de ma még igyekszem tesztelni FPS limit alkalmazásával is, hátha megszűnik. 60Hz-en nincs ilyen gond egyébként.
A VGA ezt leszámítva is elég hangos, sajnos nehezen kap friss levegőt, így hamar 75-80 fok köré megy, aztán a hűtő meg 2100 rpm-en forog. Kénytelen leszek alulfeszelni és manuálisan állítgatni a ventillátor profilon, talán segít.

Köszönöm, hogy meghallgattatok, bármilyen tanácsot szívesen veszek! Ugyanitt komplett gép eladó monitorral :DD

(#44711) HookR válasza DanielLong (#44710) üzenetére


HookR
addikt

"De arra nem számítottam, hogy a hűtőborda már a gyártásból úgy jött ki, hogy picit lefelé hajlik a teteje, tehát nem párhuzamos az alaplappal, hanem kb 3 fokban lefelé áll."
Esetleg óvatosan megpróbálhatod szétfeszegetni (úgy, hogy sem a lamellákban, sem a talpban futó egyenes rész ne görbüljön el).

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44712) Ispy válasza DanielLong (#44710) üzenetére


Ispy
veterán

Isten hozott az itx topikban. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44713) coccolino


coccolino
aktív tag

ehhez hasonló méretű és minőségű házat tudtok mondani esetleg, ami kijön 20-30e-ből a cca. 70e helyett?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#44714) HookR válasza coccolino (#44713) üzenetére


HookR
addikt

Mondjuk Lian Li PC-Q21 (Magas nyákos, felső tápcsatis VGA nem fér bele.)
Vagy ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy a táp a CPU-hűtő útjában legyen, akkor pl. Jonsbo(/Cooltek) U1 Plus - fekete / ezüst

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44715) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, utóbbi időben kiestem az IT világból...
Szüleimnek van egy "htpc-je", de mostanság panaszkodnak, hogy akadozik, nem elég gyors. E350M1+4GB+500GB egy MX31 házban, egy 300W táppal.

Ebből jó eséllyel a házat megtartanám és 100k-t ráfordítanánk, mit érdemes venni?
Egy FHD Samsung 40" TV-re lenne rákötve HDMI-vel, és többnyire youtube, netezés, online film, kevés torrent menne rajta.

Előre is köszönöm. :R

(#44716) Pete55555 válasza xtevo (#44715) üzenetére


Pete55555
addikt

Egy SSD-t. Problem solved.

...Szeretem leracsniztatni...

(#44717) Atocha


Atocha
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Jelenleg egy Asrock Q1900-ITX lapot használok. Ebben egy 4 magos J1900-as cerka van.
Ez sajnos ma már kevés nekem.

Tudnátok nekem ajánlani egy erősebb lapot? Jó lenne egy msata vagy m.2 foglalat, 4 sata, 16x-os pci-e és mindezt mini itx-ben. A fogyasztás viszont kritikus. Tudom hogy sokat kérek...

Szóval tudnátok ajánlani valamit? :R

Köszönöm!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#44718) Patice válasza Atocha (#44717) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha integrált procis lap kell, akkor egy Asrock J4105 lehet újabb alternatíva, de ezeken nincs se M.2, se mSATA, se x16-os PCI-e port.

Ha ezek mindenképpen kellenek, akkor 1151-es lap + desktop procikból egy T-s variáns.

(#44715) xtevo:

Neked is jó lehet az előbb említett Asrock J4105-ös lap.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44719) odrif válasza Patice (#44718) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én egy Asrock J4205-t alaplapot használok teljes megelégedéssel.
Az m2. csatlakozóhoz nem csak Wifi kártyát lehet csatlakoztatni?

20 éve a Prohardveren

(#44720) Mercutio_ válasza Pete55555 (#44716) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1 az SSD-re, főleg, hogy fillérekért vanmár 256GB :K és egy CCleaner-es takarítás se árt ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44721) Atocha válasza Patice (#44718) üzenetére


Atocha
senior tag

Koszonom a valaszt. :)
Egy ilyen 1151-es T variansnak mekkora a fogyasztasa?

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#44722) Mercutio_ válasza shteer (#44707) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felgyújtom az egészet a p....ba! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44723) Yahhher válasza Atocha (#44721) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem I3 7100T van, ennek 35w a tdp-je.
Ha rendszer fogyasztás érdekel, megnézhetem azt is. De arra kell pár nap.

Üdv B.

(#44724) Atocha válasza Yahhher (#44723) üzenetére


Atocha
senior tag

Igen, pontosan erre vagyok kíváncsi! :)
Megköszönném ha megnéznéd és természetesen kivárom.

Megtennéd, hogy leírod a komplett konfigodat is, meg hogy mennyi hdd/ssd fut benne.

Köszi!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#44725) Yahhher válasza Atocha (#44724) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Oké, megnézem, de csak jövőhéten tudom, technikai okok miatt.
Egyébként:
Deskmini, i3 7100t, m.2 ssd, 8giga ddr4. +1db 2.5-ös hdd időszakosan. ( 5400 rpm )

Üdv B.

u.i.: van i3 7100-el is, majd arra is ránézek.

(#44726) cinemazealot válasza Atocha (#44721) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha olcsóbban találsz nem T-s változatot, érdemes azon is elgondolkozni. Nekem pl. i3-6100 és i3-4130 van (nem T-sek, tehát 51 és 54 W-os TDP-t mondanak rá), de mivel a szoftveres felhasználás nálam szinte soha nem hajtja ki maximumig a procit, a teljes rendszerre vonatkozó teljesítmény felvételem alig mászik 30-35 W fölé (Ubuntu alatt fejlesztek 20 Chrome ablakkal, néhány Libre Office alkalmazással, GIMP-pel, Inkscape-pel, folyamatos MP3 streaming-gel és Apache-MySQL-PHP-vel a háttérben). Adatlapomon a konfigom.

(#44727) tupacamaru válasza odrif (#44719) üzenetére


tupacamaru
veterán

De. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#44728) alcsa válasza tupacamaru (#44727) üzenetére


alcsa
senior tag

(#44729) Yahhher válasza alcsa (#44728) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szerintem a konkrét típusra mondta...

Üdv B.

(#44730) dugo_ válasza alcsa (#44728) üzenetére


dugo_
veterán

Tök jól elbeszélgettek, de most konkrétan az Asrock J4105 lapról van szó... :D

(#44731) alcsa válasza tupacamaru (#44727) üzenetére


alcsa
senior tag

Mea culpa :R

(#44732) #25954560 válasza tupacamaru (#44727) üzenetére


#25954560
törölt tag

pontosabban... :D
szoval elmeletileg lehetseges a key E 1 v 2 PCIe lane-t egy atalakitoval mPCIe-ve v akarmive alakitani h mast is bele tudhass dugni.
gyakorlatilag azonban mintha kene hozza BIOS tamogatas is, az pedig lehet h nincs.

szova ja, "De"

(#44733) p76 válasza Patice (#44709) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm szépen a választ!

Ha vennék 1 Asrock J5005-ITX alaplapot és becsavaroznám a mostani ATX-es házamba akkor ez a táp jó hozzá?
[link]

Vagy mindenképpen mini-ITX-es ház kell hozzá?

Nem világos hogy kell ezeket összedugni? Hova lehet csavarozni ezt a kis panelt?
Jól gondolom hogy a SATA eszközök száma igen korlátozott lesz? Alaplapon 4 port van de táp lesz annyi?
Vagy elosztó kábeleket lehet alkalmazni?

(#44734) Ribi válasza p76 (#44733) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem kell hozzá ITX ház.
Oda csavarozod ahova tudod, ezt kb neked kell valahogy megoldani.
1 molex és 1 sata csati van rajta.
Normál winyóból nem raknék rá túl sokat, mert indulásnál lehet túlterhelődhet.
Amúgy lehet használni elosztót.
Teljesen passzív gépet akarsz? Mert amúgy nem biztos, hogy ilyen paneltáp a jó megoldás.
Illetve ha már van winyó a gépben lehet az hangosabb mint egy ATX táp.

[ Szerkesztve ]

(#44735) odrif válasza p76 (#44733) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha több HDD/SSD-t akarsz a gépbe rakni akkor ez felejtős.
Nekem egy ilyen táp került a Cooler Master Elite 110 házba: [link]
Egyenlőre gond nélkül teszi a dolgát 0-24-ben.

20 éve a Prohardveren

(#44736) Pubszon válasza p76 (#44733) üzenetére


Pubszon
veterán

Én nagyon sokallom az árát.
Inkább vennék egy LC Power LC-1510mi házat kevesebb mint 7 ezer forintért, melyhez jár egy picoPSU-160-XT táp. Ha Pedig veszel egy DC 12V-os külső adaptert, még akkor is olcsóbban jössz ki és van egy jó kis masszív ITX házad. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44737) patomi válasza Pubszon (#44736) üzenetére


patomi
őstag

Nekem LC-1530mi lett, 5K-ért fogtam ki :DD . És, kibelezve befért a Noctua NH-L9x65. 2mm maradt az oldallap és a venti között. (hátha valakinek ez fontos infó lesz egyszer)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44738) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#44657) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Esetleg valaki, tapasztalatból?

(#44739) HookR válasza Pubszon (#44736) üzenetére


HookR
addikt

"...LC Power LC-1510mi házat... ...melyhez jár egy picoPSU-160-XT táp."
Miből gondolod, hogy nem utánzat?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44740) Sub-S válasza HookR (#44739) üzenetére


Sub-S
senior tag

Egészen biztosan nem picoPSU-160-XT-t adnak mellé. :)

[ Szerkesztve ]

(#44741) Pubszon válasza HookR (#44739) üzenetére


Pubszon
veterán

Mi az hogy utánzat?
Mi az eredeti?
Jár hozzá, hibátlanul teszi a dolgát.
Itt írtam róla.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44742) Sub-S válasza Pubszon (#44741) üzenetére


Sub-S
senior tag

Van egy linked a cikkedben is picoPSU-160-XT-hez, illetve képeken szerepel mi az ami jár hozzá.
Szerinted a kettő megegyezik? :) Cikkben is lehetne javítani nehogy mást félrevezessen esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#44743) patomi válasza HookR (#44739) üzenetére


patomi
őstag

De egy láthatóan olcsóbb utánzat. Sok köze nincs a 160xt-hez. Adat róla pedig nulla.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44744) cinemazealot válasza Pubszon (#44741) üzenetére


cinemazealot
addikt

A picoPSU nevű eszközcsaládot eredetileg a mini-box.com forgalmazza, ennek picoPSU-160-XT modellje 46 USD-től kapható, nagyobb tételben valamivel olcsóbb. A németországi miniPC.de-től is megrendelhető hasonló árszinten (csak ÁFÁval), és még amit eBay-en kapni, az is nagyjából ennyibe, tehát minimum 11-12 ezer forintba kerül.

Gondolod, hogy pontosan ezt az eszközt csomagolják az egyébként 7000 forintos mini ITX ház mellé? :N

Egyetértek Sub-S kollégával, a félreértések elkerülése végett tényleg érdemes volna javítani a cikket.

(#44745) Hoku


Hoku
csendes tag

Sziasztok!

Átalakítanám a PC-m, hogy nappali-kompatibilisabb legyen és a segítségeteket szeretném kérni.
Mini ITX házba szeretném költöztetni a konfigurációm.

A gépet játékra használnám főleg (illetve fájl és médiakezelésre), néha vágásra és filmnézésre. Ő a monitorom: 23" DELL U2312HM LCD, fekete, illetve LG okostévére is menne ki a jel.

Az alábbi összeállítással rendelkezem:
Alaplap ASROCK B75M
Proci CPU Intel s1155 Core i5-2400 3.10GHz OEM
CLR ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2
Memória KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G
HDD WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
SSD SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU
ODD NEC AD-7280S Fekete OEM
VGA ASUS ENGTX550 Ti/DI/1GD5 PCIE
Táp NEC AD-7280S Fekete OEM
Ház SHARKOON Vaya

A kérdés, mely alkatrészeket kellene lecserélni, hogy egyáltalán beleférjek ebbe (vagy hasonlóba) :
[SHARKOON Shark Zone C10]

Az optikai meghajtó miatt gondoltam őrá.
Ha van szerintetek jobb ház is erre a célra, örömmel veszem a javaslataitokat.

Előre is köszönök minden segítő hozzászólást!
Üdv,
Hoku

[ Szerkesztve ]

(#44746) Pubszon válasza cinemazealot (#44744) üzenetére


Pubszon
veterán

És ez mivel jobb egyébként, a hatalmas árrés ellenére?
Sosem értettem, hogy mi kerül ennyibe egy ilyen kis panelen?
Hiszen ugyan abból az alkatrészekből van. :U

A lényegen viszont nem változtat, hogy egy ilyen panel ~12k, amit én ajánlok, meg adapter, pico PSU és ház együtt sem kerül ennyibe. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44747) Vertigo18 válasza Pubszon (#44746) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért az nem feltétlenül biztos, hogy "ugyanazok az alkatrészek vannak" a panelen. Szerintem te is tisztában vagy vele, hogy pl. egy kondiból már mennyiféle fajta és minőségű darab van. És akkor az még csak a kondenzátor.

Szerintem maradjunk abban, hogy ez nem "PicoPSU", max "Pico", mert "kicsi" és "PSU", mert "táp"...

Mellékesen megjegyezném, hogy két éve megy egy ilyen "majdnem PicoPSU" az Itx-emben, sosem volt semmiféle gondom vele.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44748) Pubszon válasza Vertigo18 (#44747) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez tény és való, de az is kínai szerintem..
Rengeteg elektronikai alkatrészt vettem már Kínából, különösen sok DC step up és down konverter, mind hibátlanul működik. Egy olyan 1 dollár, mely előállítása és gyártása nem sokkal kevesebb mint egy ilyen tápé.
Ebből kiindulva egy ilyen táp reális ára 1-2 ezer forint. Cserébe a kínaiak adják 4 ezerért, a "márkás" pedig 12 ezer, itthon 16 Ez több mint 2000%-os árrés. Ez azért tényleg durva. Egy minőségi ATX tápegység ára.
Véleményem szerint nem éri meg azt a hatalmas árkülönbséget.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44749) DanielLong válasza Hoku (#44745) üzenetére


DanielLong
senior tag

Szerencsés esetben csak alaplapot kell mini ITX-re cserélned :) De nem hiszem, hogy Sandy Bridge alá tudsz egykönnyen találni mini ITX lapot. Azon kívül csekkold a tápod hosszát (<145mm) a VGA hosszát (315mm) és a CPU hűtő magasságát (<150mm). Ahogy látom, a CPU hűtőd 92mm magas, az nem vészes.

(#44750) DanielLong válasza Pubszon (#44748) üzenetére


DanielLong
senior tag

Itt valószínűleg meg kéne nézni az alkatrészek tűrését, hőmérséklet függését, túlméretezettségét. Utána jönne a nyákon az alkatrészek, réz összekötések elhelyezése, átgondoltsága, túláram védelem, túlfesz védelem. Aztán a végén menj el egy laborba, nézd meg egy oszcilloszkópon a kimenetet különböző terheléseknél, zajnál, biztosan nagy lesz a különbség. Az más kérdés, hogy lehet, hogy az életben nem fog ebből problémád lenni, mert minden további alkatrészen van legalább elfogadható szűrés és fesz szabályozás.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.