Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) cinemazealot válasza Pubszon (#44746) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem mondtam, hogy jobb, de feltételezem, komolyabb garancia áll mögötte, mint bármelyik kínai klón mögött. :)

És igen, én is undorítónak tartom ezt az árszintet, főleg annak fényében, hogy a mini-box.com-ról (pontosabban egy magyar webshop-ról, de biztosan eredeti forrásból) származó eredeti PicoPSU és PicoUPS páros ellenére két alaplapnál is tapasztalok anomáliákat, amikor sleep-ből ébresztem fel a gépet (az egyiknél a billentyűzetet nem veszi észre a gép, a másiknál az alaplapi hálókártyát). Épp csak még bizonyítani nem volt időm, hogy nem az alaplapom a ludas. Szóval egyik se feltétlenül jobb a másiknál, de akkor is fontos, hogy amiről írsz, az nem ugyanaz, mint amit linkelsz.

(#44752) Pubszon válasza cinemazealot (#44751) üzenetére


Pubszon
veterán

A kínai klóntól csak komolyabb garancia lehet, mert azokra konkrétan nincs.
Bizonyos esetben lehet refund ha gyári hibás.
Viszont amit az LC Power ad a házhoz, arra azért csak van valamiféle gari, én például a PCX-től vettem.
Nekem csak egy hónapja van meg, mondjuk a konfig nem fogyaszt csak 15-20W körül, ami nem terhelés a tápnak, a 48W-os külső adapter még csak nem is langyos, de eddig hiba nélkül megy és a feszültségek is nagyon rendben vannak.
A ház, a PSU és egy 60GB-os SSD került 13 ezerbe újonnan...
Csak egy picoPSU-ért nagyon sokallom, főleg, hogy még egy több ezres külső adapter is kell hozzá.
Ezért is ajánlom olyannak aki ilyen alacsony fogyasztású gépet akar mint az enyém, főleg, ha árérzékeny.

Nekem alvó módból a kép nem akar visszajönni, az iGPU eltűnik még az eszközkezelőből is.
Ezért letiltottam az alvó módot. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44753) Mercutio_ válasza Pubszon (#44746) üzenetére


Mercutio_
félisten

Teszteld egy laborban huzamosabb ideig 12V 8A állandó és időnként 15A peak terheléssel mindkettőt, aztán kiderül ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44754) Pubszon válasza Mercutio_ (#44753) üzenetére


Pubszon
veterán

Inkább csak használom napi pár órát. ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44755) Mercutio_ válasza Pubszon (#44754) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, csak nem mindegy mire és mivel.
Egy Jxxxx alaplapot kis túlzással bármilyen dzsunka pico táp kiszolgál, egy normál asztali procis Intel rendszernél már kiderül mennyi terhelést bír, és mennyi a várható élettartama.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44756) Pubszon válasza Mercutio_ (#44755) üzenetére


Pubszon
veterán

Egyébként kíváncsi is lennék egy ilyen összevetésre, hogy miért kerül 3-4x többe.
De én nem áldozok rá egy fillért sem. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44757) #16939776 válasza Pubszon (#44756) üzenetére


#16939776
törölt tag

Márkás alkatrészek, csatlakozók vannak rajt, meg drágább pasztával forrasztják rá ezeket az alkatrészeket.
Ha egymás mellé teszed a kettőt akkor látszódik/érződik a különbség.

Nekem a lila kondik nagyon bejöttek az audio-pc-m-ben, ezért is 160XT-t használok. 8-10 db 10uf-os SMD hidegítő kondit levettem róla, amik ezekkel párhuzamosan voltak, és még mindig működik és stabil. :DDD
Olyan kép és hang jön ki a másik végén, amiért legalább egy éves fizumat elkérnék az usákok..

[ Szerkesztve ]

(#44758) grobcsaba


grobcsaba
csendes tag

Sziasztok!

Modern itx alaplapokon mind ott díszeleg az "m.2 key e" csatlakozó a "wifi kártya alatt".
Vajon ezekben rendes szabvány szerint be van kötve a pci-e 1x, tehát a következőhöz hasonló adapterek működhetnek rajta?
https://www.ebay.com/itm/NGFF-M-2-Key-A-E-to-PCI-E-Express-X1-USB-Riser-Card-with-High-Speed-FPC-Cable/392183402160?hash=item5b4ff3ceb0:g:WucAAOSw1dtcAQuX:rk:19:pf:0

Konkrétan MSI B450I GAMING PLUS AC és ASROCK Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac, esetén érdekelne.
De bármilyen tapasztalat segítség coffee-lake és ryzen itx alaplapoknál.

(Miért ez az elborult ötlet: nvme ssd is kell, a pci-e 16x is kell (dgpu), és még meg kell oldanom valahogy 2 PCI bővítőkártyát lehetőleg a gépen kívül. Wifi nem kell, kis méret meg igen...)

Előr is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44759) DanielLong válasza grobcsaba (#44758) üzenetére


DanielLong
senior tag

MSI Z390I-n tutira van két m.2 slot, mivel a Z390 már a chipsetben tartalmazza a wifi modult. Nekem Giga B450I van, azon tutira egy csavar rögzíti a wifi csatlakozót és szerintem alatta lenne a foglalat, de nem igazán tudnám mivel kipróbálni a dolgot.

(#44760) rover45 válasza Mercutio_ (#44753) üzenetére


rover45
senior tag

Nem kötözködni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, mi az ami időnként 15A peak-et okoz egy gépben?
Azért kérdezem, mert hasonló cipőben járok, itx lap, i5, kínai pico.

Valójában az állandó 12V 8A-t is sokallom (még peak-nek is :B )

(#44761) dugo_ válasza rover45 (#44760) üzenetére


dugo_
veterán

Húzott 8700K... ;]

(#44762) Mercutio_ válasza rover45 (#44760) üzenetére


Mercutio_
félisten

3-4 db 3,5"-os HDD és/vagy Ryzen? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44763) rover45 válasza Mercutio_ (#44762) üzenetére


rover45
senior tag

Értem és köszönöm.
Tehát ha a 35W-os 7500T és az 1 db SSD, 1 db 2,5"HDD mellé, alkalomszerűen beteszek még maximum 2 db 2,5" HDD-t és nem használok dvga-t, akkor gyakorlatilag a (ráírt) 250W-os picoval nem okozhatok nagy bajt?

(#44764) Mercutio_ válasza rover45 (#44763) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a kínai tesóktól kellene megkérdezned :D + azt is, hogy túláram esetén ha viszi a lapot-procit-hdd-ket kártérítenek-e :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44765) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy itx lap ugyan olyan bikán kihajtja a rendes i5 cpu-kat, mint a sima atx vagy matx társai?
Semmivel sem gyengébb vagy valamiből visszavett verzió ez az itx formáció, hanem csak annyi, hogy kisebb?
Ezen kívül az ászaki, déli híd és vrm hűtés milyen szokott lenni, és audionál zajbeszűrődés van-e a zsúfoltság miatt?

Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!

(#44766) rover45 válasza Mercutio_ (#44764) üzenetére


rover45
senior tag

Áh, efelől nincs kétségem :)
Beszéltem velük, rendesnek tűntek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44767) Grave_444 válasza Ice&Lime (#44765) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem szokott gond lenni. Én majdnem a legolcsóbb ITX lapokat vettem mindig, Asrock H61-H81-H110 ITX és I7 mellett is tökéletesen működik. Nem throttlingol stb.

Drágább lapok meg ugyanúgy fel vannak szerelve, mint a nagyobb társaik.

[ Szerkesztve ]

(#44768) Pista0001 válasza Ice&Lime (#44765) üzenetére


Pista0001
addikt

Az északi híd nem létezik vagy 10 éve :P

(#44769) Ice&Lime válasza Pista0001 (#44768) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké, és a többire tudsz infót?

(#44770) Pista0001 válasza Ice&Lime (#44769) üzenetére


Pista0001
addikt

Nyilván ugyanaz a helyzet, mint a nagyobb lapoknál. Egy drága gémer lapon minden van, egy olcsó irodain meg semmi. A hangminőségre egy külső hangkari jó megoldás lehet, neked kell hallanod, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#44771) Ispy válasza Ice&Lime (#44769) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem msi z270 van egy i5 7500-zal, eddig semmi gondom nem volt vele, és a lap is pont olyan jó minőségű, mint a nagyobb tesói, csak kisebb méretben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44772) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Köszi a válaszokat!

Szerintetek a Z390 I AORUS PRO WIFI lapról a wifi modul leszerelhető róla? És még a hasonló kialakítású wifis itx lapokról? És anélkül is működik?

(#44773) mpierre válasza Ice&Lime (#44772) üzenetére


mpierre
veterán

Nem kell leszerelni. Nem rakod fel az antenná(ka)t, majd winből telepítés után tiltod a wifit eszközkezelőben. Csak ne feledd el, hogy így jártál el.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44774) Ice&Lime válasza mpierre (#44773) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezzel a letiltassal van egy kis gobdom, nem veletlenul kerdezem a leszereleset, hogy lehet e, ugyanis a mostani win10 talan az rc4-nel hiaba tiltom le a hangkartya drivert (mert az alap jobban tetszik) es hiaba tiltom le az updatet is, ennek ellenere a win sunyin feltelepiti ujra a hetterben es kezdhetem elolrol az egeszet ujra. Ilyen az egy evvel korabbi winnel nem volt, hogy ez maganak intezkedik ossze vissza. Az osszes win verziok telepitgetesere es tesztelgetesere pedig nincs idom. Ezek utan akkor ismet megkerdezem toletek, hogy szerintetek leszerelheto e es anelkul is mukodnek e ezek az itx kapok?
Valasxokat elore is koszi!

(#44775) dugo_ válasza Ice&Lime (#44774) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, működnek.
De a biosból is letiltható, akkor nem tud a win hozzányúlni.

(#44776) Ice&Lime válasza dugo_ (#44775) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha minden igaz akkor van a lapok alján két rögzítő csavar, amik kioldásával szerelhető le a modul vagy ki-be csatis?
Csak azért kérdem, mert képről próbálom kideríteni és úgy hogy tőletek kérdezem, mert nektek biztos van ilyen wifis lapotok, mert még nincs meg a lap, de amit szereték azokon mindegyiken van wifi modul és előre tudni szeretném, hogy leszedhető e és hogyan.

(#44777) duo


duo
őstag

sziasztok. csak félig off mert itt is kicsi a hely :)

ide elférne egy schyte big shuriken? RAMba nem takarna bele? (Hyperx Fury) vagy inkább a hasonló kategóriás noctua l12 ? esetleg más amit nem ismerek?

98mm magas a ház.

ez a gyári megoldás tök jó halk, egy 7cm-s ventillátor van a borda közepén meg alul egy terelőlemez ami még keringeti a levegőt a proci mellett.
ultrahalk, de 50-60-fokos az i5 4590 :/
szóba került a delid vagy egy S-es proci beszerzése. ettől függetlenül egy izmosabb hűtést elviselnék.

nem bánnám ha 40-es idle hőmérsékletre lehűtené a cuccomat. ekkora házban az szerintem jó.

köszönöm!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44778) dugo_ válasza Ice&Lime (#44776) üzenetére


dugo_
veterán

Egy darab csavar tartja az M.2 E kulcsos WLAN kártyát. Le kell venni róla az antennát, aztán kicsavarni.

(#44779) Ice&Lime válasza dugo_ (#44778) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak ezt szerettem volna tudni, hogy lehetséges e és hogy működik e nélküle majd, ezek szerint igen. Köszi a választ!

(#44780) Nirvanus válasza duo (#44777) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Kár, hogy az NHD9L pont nem férne be. Én oda egy NHL9-65 hűtőt pattintanék be

[iTX-or-GtfO!]

(#44781) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Kérdésem az lenne, hogy a mostani konfigom tökéletesen megy NAS-ként OMV-vel szerelve, viszont elgondolkodtam a házcserélben.
Konfig:
- Asrock J4105-ITX
- 8GB Ram (2x4GB 2400)
- SSD (32-es m2-es sata átalakítóval/adapterrel)
- WD Purple 6TB
- FSP350-60APN tápegység
HÁZ: Corsair 250D

Van olyan ház, mely jól szellőzik, méretben ekkora és nem nagyobb jóval és belefér 2db 3,5-es HDD?
(Jövőben veszek még egy 6TB-os HDD-t a mostani mellé és RAID1-ben használnám)

Amit néztem esetleg az a Lian Li Q11 (apron van egy 10k-ért)
Bitfenix Prodigy lehetne még, de egyenlőre ugyanolyat nem szeretnék venni.

Ezen kívül lenne más alternatívám?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#44782) #16939776 válasza duo (#44777) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha idle 50-60C°-ot mutatnak a cpu magok akkor ott a hőátadással/bios/cpu-val* van gond nem a hűtővel, feltéve hogy forog a ventije és bent nem 50C° van. Ha terhelve ennyi, akkor meg igen jó értéknek számít egy 22nm-es 4C/4T 3,7Ghz-re turbózó cpu-tól.

Én most egy fillért nem költenék hűtőre, mert semmivel nem lesz jobb/gyorsabb/halkabb, majd csak akkor, ha elkezd zajosodni a hűtőben a 70mm-es pwm venti. 50-60C° tényleg nem tud ártani ezeknek a "modern" processzoroknak, az évekig tartó 24/7/365 80-90C°-ban sem mutatnak semmilyen anomáliát.

*ES a processzornál előfordul, hogy az idle áramfölvétel többszöröse a bolti példánynak.

[ Szerkesztve ]

(#44783) duo válasza Nirvanus (#44780) üzenetére


duo
őstag

köszi! és ezt kapni amúgy?

@duracellm: *ES a processzornál előfordul, hogy az idle áramfölvétel többszöröse a bolti példánynak.
ezt nem teljesen értem. hogy érted a bolti példányt?

egyébként újra van pasztázva, és energieefficient módban idle 42 terhelve 58. csak akkor akad a youtube. az oprendszer nem fog semmit mert debian netinstallról van szó. brutál kikönnyített.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44784) mpierre válasza duo (#44783) üzenetére


mpierre
veterán

Es-t nem veszed meg számtech boltban, az ES mérnöki mintapéldány. A többi a boltban kapható. (Ok, a QS-t se kapod meg boltban magyarszki kőkemény valutáért.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44785) duo válasza mpierre (#44784) üzenetére


duo
őstag

hjaaa, ma is tanultam valamit. köszönöm!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44786) #16939776 válasza duo (#44783) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az ES/QS jelzésű processzorokat a gyártó adja ki a partnereinek termékeik tesztelésre, hónapokkal azelőtt, hogy, a teljes-értékű, végfelhasználónak szánt, "bolti" példányok hozzáférhetőek lennének.
Ezeket a gyártó feladatuk betöltése után visszagyűjti a partnereitől, és megsemmisíti. Kivétel azokat, amik időközben elkallódtak/ellopódtak és felkerültek Ebay-ra.

[ Szerkesztve ]

(#44787) duo válasza #16939776 (#44786) üzenetére


duo
őstag

a hűtőbordán 2014.04. szerepel. (de gondolom, akkor a processzor lehet korábbi. A kupakon olvasható ES felirat valahol?)

de hogy On is legyek, sógornak kell majd építenem egy konfigot. metishez vannak e porszűrők gyárilag? azt a házat nézte ki.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44788) HookR válasza duo (#44777) üzenetére


HookR
addikt

"ide elférne egy schyte big shuriken? RAMba nem takarna bele? (Hyperx Fury) vagy inkább a hasonló kategóriás noctua l12 ?"
Memória fölé lógna a Big Shuriken és a Big Shuriken 2 is. Előbbi alatt ~43mm, utóbbi alatt ~40mm van az alaplap nyákjáig. Ha a kiszemelt memória magasságához hozzáadsz 3,5mm-t, akkor megkapod az alaplap nyákjától mért magasságát.

(#44781) stigma: "Van olyan ház, mely jól szellőzik, méretben ekkora és nem nagyobb jóval és belefér 2db 3,5-es HDD?"
Pl. Cooler Master Elite 110

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44789) #16939776 válasza duo (#44787) üzenetére


#16939776
törölt tag

A kupakon az első sorban ez szerepel: intel confidential és nincs rajta a termék megnevezése pl.: ix-xxxx, csak egy 4-5 jegyű azonosító amiben vagy benne van a ES/QS, vagy külön kiírva, majd a termék órajele. pl.:

[ Szerkesztve ]

(#44790) DanielLong válasza DanielLong (#44710) üzenetére


DanielLong
senior tag

No sziasztok újra! Talán még emlékeztek, hogy 4 napja elsírtam itt a bánatom az új ITX gépem építésének bonyodalmai kapcsán. Azóta picit javult a helyzet, így beszámolnék az eredményekről, hátha valakinek hasznos lesz.

Kezdjük a rosszal: Gigabyte B450I lapomba rendeltem másik MX500 M.2 SSD-t, de meglepetésre ugyanaz a probléma -> úgysejtem, hogy esetleg túlságosan is új ez az SSD és ezért nem látja se a lapom az új december BIOS-szal, se apám laptopja.

A jó: az RX580 VGA-t teszteltem alulfeszelve. Gyárilag a VGA package fogyasztása 144W Furmark alatt 1.15V fesszel 1360MHz-en. Ebből tudok közel 1260MHz-cel 1030mV-tal 120W-tot csinálni, de még valszeg mehet lejjebb is a feszültség. Néztem még az 1160MHz-et, ott 950mV még jó volt, az már 110W alatt van. Így a hőfokot 75C körül tartva a venti csak 1500-at pörög, ami sokkal jobb, mint a korábbi 2100. Megpróbálok majd egy 100W körüli fogyasztást is belőni, hosszú távon a 100 vagy 110W lehet csak kivitelezhető halk hűtéssel.

Érdekes mód másodszorra a VGA VRM felől csak kifejezetten halk ciripelés jött, pedig a gyári beállításokkal is megnéztem. CS:GO alatt 180-240 közötti fps-em van, próbáltam lockolni max 144-re az AMD driverben, de valamiért nem hallgatott rám. (talán a teljes képernyős ablak beállítás a gond?) Egyébként CS:GO alatt a furmarkos 120W helyett csak 110W van teljes terhelésen.

A hűtés miatt érik bennem egy komplett vízhűtéses gép gondolata, na majd talán jövő karácsonyra. :))

A proci még mindig halk, egyelőre 1,35V @ 4,1GHz a beállítás, így max 60 fokos CSGO alatt, míg a Prime95 pedig 64 fokig tudja fűteni.

(#44791) Grave_444 válasza duo (#44787) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincsenek. Nekem nem porosodik csak minimálisan, pedig mindkét venti befele fúj.

(#44792) dugo_ válasza DanielLong (#44790) üzenetére


dugo_
veterán

Kezdjük a rosszal: Gigabyte B450I lapomba rendeltem másik MX500 M.2 SSD-t, de meglepetésre ugyanaz a probléma -> úgysejtem, hogy esetleg túlságosan is új ez az SSD és ezért nem látja se a lapom az új december BIOS-szal, se apám laptopja.

Ez elég valószínűtlen. Az MX500 egy éve van a piacon, a B450 chipset úgy en bloc fiatalabb. Ráadásul egy mezei SATA SSD-nek nem kell bios frissítés.

(#44793) stigma válasza HookR (#44788) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi.

Esetleg valami prémiumabb anyagokból készült házikóajánlatod nincs?

Bocs hogy ezt mondom csak a NAS-om a nappali dísze, igy valami dizános kellene... :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#44794) duo válasza #16939776 (#44789) üzenetére


duo
őstag

köszi :R :R nem, rendes proci. ott van a 4590 felirat, meg minden.

bréking. vettem most hazafelé egy arctic thermal paste-t vagy 5 rugó. újrapaszta, most nezetés közben 1-3% loadnál coretemp szerint ilyen 39-41 fok (ez azért jobb egy 84W tdps-cuccnak igaz?) ezzel szerintem elhasználom, és ha nagyon zavar akkor esetleg Deild, főleg ha itt van tapasztalat ezzel kapcsolatban. van több hardveraprós hirdető.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44795) #16939776 válasza duo (#44794) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez megnyugtató. :)

Nekem volt egy köröm 3570-el Szintén 22nm 3,8 max, de csak 77W.: először alulfeszeltem 1.008V-ra, majd magam deleltem és újrapasztáztam AC mx4-el. Első lépésnél 72C°->65C°-ra majd második lépésnél 62C° állt be a teljes memóriás 20 körös IBT teszt alatt egy TX3 evo-val.

Szerintem jól meg kell gondolni, hogy, kis terhelés mellett hajtott cpu-nál, az pár fok megéri-e az időt/pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#44796) HookR válasza stigma (#44793) üzenetére


HookR
addikt

Most nem tudom átnyálazni a lehetőségeket, úgyhogy csak ami hirtelen eszembe jut:
- Fractal Design Node 304
- Jonsbo(/Cooltek) U2
- Kolink Satellite Plus
- Lian Li PC-Q21 (SFX tápos)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44797) #25954560 válasza #16939776 (#44786) üzenetére


#25954560
törölt tag

nagyonoff:
vagy csak siman nem kerik vissza. mi konkretan irtunk az intelnek h visszaadnank a cuccait, mert mar koszonjukszepennemkerjuk, de nekik a megsemmisites is melo es koltseg. ugyhogy kidobtuk. 8 es 10magos sandy es ivy xeonok, dual socket fejlesztoi lapokban.

az ES es QS nagyonnagy altalanossagban ugy viszonyul egymashoz, hogy az ES-ek (Enginiering Sample) sokszor jelentosen elterhetnek specifikacioban a vegleges daraboktol, esetleg hianyoznak ficsorok beloluk. (pl a nalunk jart broadwell ES-ekben ket maggal kevesebb volt es nem ment a turbo.) a QS-ek (Qualification Sample) mar a gyartaskozeli allapot, azokkal ertheti az embert kevesebb meglepetes.

(#44798) Mercutio_ válasza dugo_ (#44792) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam egy thinITX lap és msata SSD ilyet produkált :U aztán, hogy valami azonosíthatatlan inkompatibilitás volt a ludas, vagy a lap msata csatijéval nem volt minden 100-as fene se tudja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44799) duo válasza Grave_444 (#44791) üzenetére


duo
őstag

köszönöm szépen! berendelte. :))

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44800) stigma válasza HookR (#44796) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.