Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Goose-T válasza rasotamas (#43800) üzenetére


Goose-T
veterán

Megmaradt a régi konfigom, csak a procit cseréltem ki, és kidobtam a VGA-t. Amúgy a lap Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, a RAM pedig G.Skill Trident Z 2x8GB 3200MHz CL16.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43802) VTom válasza Goose-T (#43796) üzenetére


VTom
veterán

Lassan át kellene nevezni ezt a helyet Metis topiknak. :K ;]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43803) alcsa válasza VTom (#43802) üzenetére


alcsa
senior tag

(#43804) Goose-T válasza VTom (#43802) üzenetére


Goose-T
veterán

A Metis az ultimate ITX ház, pont. :D

Tök jó, simán befért a Scythe Mugen 5 Rev.B is, csak így ki kellett vennem a hátsó ventit. Bár az nem is igazán kell oda, mert a Mugen önmagában is elég jól átszellőzteti a házat. Most úgy van, hogy a táp felől szívja a levegőt, és a bordán keresztül fújja a hátsó szellőzőnyíláshoz. A táp és a prociventi egymással szemben szívnak, de van hely közöttük, mert SFX tápom van. Úgy raktam az oldallapot is, hogy a szellőzőrács pont a két venti közötti "vákuumos" hely vonalában legyen, így kintről tudnak szívni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43805) VTom válasza Goose-T (#43804) üzenetére


VTom
veterán

Hát, ha beférne egy vizes 1080Ti, lehet, hogy még én is átköltöznék bele. :)
Bár nagyon szeretem a mostani házamat (Bravotec Defy B40 White)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43806) Joe 89 válasza VTom (#43802) üzenetére


Joe 89
tag

Csak hogy ne kelljen átnevezni, benevezek egy Kolink Satellite Plus házzal nemsokára :DD

(#43807) Goose-T válasza VTom (#43805) üzenetére


Goose-T
veterán

A Metisbe minden is befér! Kell egy jó flex, és bármi megoldható! :DDD Az igazhitű Metisisták már csak tudják!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43808) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

H310-s lapokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Egy MSI H310i pro jó társa lehet egy i5 8400-nak?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#43809) Joe 89 válasza zed1983 (#43808) üzenetére


Joe 89
tag

Én egy Asrock H310M ITX/ac lapot rendeltem most meg I3-8100 mellé. A héten remélhetőleg összeáll a konfigom.

(#43810) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Friss, ropogós GHOST S1 képek: [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43811) VTom válasza Archttila (#43810) üzenetére


VTom
veterán

Nagyon szép ez a ház. Ennek lehet a tetjére radit tenni, ugye?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#43812) Archttila válasza VTom (#43811) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gyakorlatilag a teteje moduláris, így különböző méretű keretekkel bővíthető.

[link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43813) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Bevállaltam a Kolink Rocket (DanCaseA4 majmolását) házat, tegnap össze is tudtam rakni. Egy gondom van csak, hogy a Kolink SFX 450W tápom kicsit hangos, inkább cserélném. Illetve a cpu hűtés kicsit kevéske, mert a Noctua NhL9i hűtőm van, de slim ventit kaptam hozzá..
Majd küldök még infot ha lesz időm

(#43814) shteer válasza Archttila (#43810) üzenetére


shteer
titán

A render képeken egész jó volt de így nekem már nem tetszik

..szerintem jónak tűnik

(#43815) CSB29 válasza zed1983 (#43808) üzenetére


CSB29
aktív tag

Én most raktam össze a Asrock h310m itx/ac + 8400 konfigomat. Asrock bios elég jó, ram 2666-tud, ahogy hirdetik. Minden oké, wifi is jól megy, asszem ac 3165. Nem tudok mit mondani róla, elég alap, oc nyilván nem lesz. Van rajta displayport is ha számít, annyival jobb, mint a többi.
Nálam sok lap megfordult már, Asust, meg Asrockot szeretem.

(#43816) Seep válasza CSB29 (#43815) üzenetére


Seep
senior tag

kepeket kaphatunk? :B a geprol, nem rolad, meg mielott belekot valaki :D

[ Szerkesztve ]

(#43817) CSB29 válasza Seep (#43816) üzenetére


CSB29
aktív tag

Akkor csak a gépről küldök :(

Kicsit csecsemő még, néhány módosítás lesz majd.

Szeretném majd a azt az egyetlen 80as ventit kicserélni, meg perforálni a tetjét, mert 0 a kiáramlás jelenleg és elég rosszak a hőmérsékletek.

[ Szerkesztve ]

(#43818) shteer


shteer
titán

ASRock B450 Gaming-ITX/ac Review @ TPU

..szerintem jónak tűnik

(#43819) AxBattler válasza shteer (#43818) üzenetére


AxBattler
félisten

Jónak tűnik, szinte tökéletes a hátsó port-kiosztás... kéne! :K

Tesztelő nemigen tudott fogást találni rajta... :W
No onboard RGB lighting - No komment.
Only two DIMM slots - Mé', ITX-en mikor volt 4db?
Only one M.2 port - Egy ITX-re sem emlékszem, amin 1db-nál több lett volna...
Limited by its size - Egy ITX deszka? Nem mondod!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43820) shteer válasza AxBattler (#43819) üzenetére


shteer
titán

pofás :K

Egy ITX-re sem emlékszem, amin 1db-nál több lett volna...

szinte csak az új inteles ASUS-okon van 2db: B250I > Z370I

..szerintem jónak tűnik

(#43821) jokeph válasza shteer (#43820) üzenetére


jokeph
nagyúr

És 6 db SATA 3 port sincs mindegyiken. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43822) zed1983 válasza CSB29 (#43815) üzenetére


zed1983
őstag

Szia.
Gratula hozzá!
Hogy muzsikál a proci a lapban?
Sokak által lesajnált H és B szériás lapok mennyire jók?
Én nem mertem végül az MSI H310i Prót megvenni, az Asus B360-i rendeltem meg!

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#43823) HookR válasza AxBattler (#43819) üzenetére


HookR
addikt

Végülis az ASRock X299E-ITX/ac-n 3db M.2, 4db SO-DIMM foglalat és 6db SATA csatlakozó van. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43824) AxBattler válasza shteer (#43820) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#43823) HookR
Az ilyen egzotikus x@rokra mégis ki emlékszik? Én biztos nem... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43825) CSB29 válasza zed1983 (#43822) üzenetére


CSB29
aktív tag

Nekem nagyon kicsit házban, elégséges hűtéssel megy. Throttling nincs, de felmászik rendesen a hőmérseklet. 3,9 ghz-et tud stabilan minden magon. Nekem Noctua Nhl9i hűtőm van rá, ajánlom is egy normális hűtő beszerzését a trágya inteles helyett.
Maga a lap azt tudja, ami le van írva. Semmi oc, ramod 2666-ot fog futni. Mást nem kell nézni, csak ha kell m.2 foglalat, vagy külön displayport, vagy vmi extra. Nekem teljesen megfelel, főleg játékra használom.

(#43826) Galopp válasza AxBattler (#43819) üzenetére


Galopp
tag

M.2-re: ASUS ROG STRIX X470-I GAMING

Nekem ez a kiszemeltem mostanság. Van elég USB, nem (csak) hátul van M.2.. És bár 2700X-et tervezek beletenni, de jó tudni, hogy alkalomadtán ha kerül bele olyan proci, 2.0-s a HDMI kimenete...

(#43827) zed1983 válasza CSB29 (#43825) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

Mennyik a hőmérsékletek?
Vrm ék hogy bírják?
Szerinted az Msi h310i pró mennyire lehet jó?

Cpu Support list nincs az msi oldalán...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#43828) CSB29 válasza zed1983 (#43827) üzenetére


CSB29
aktív tag

Fél óra játék után.

Sztem h310 itx lapok között nem fogsz nagy különbséget találni.

(#43829) CSB29


CSB29
aktív tag

Ekkora a monitoromhoz (24") képest.

Még pár módosítás lesz, illetve a kábeleket is majd elrendezem,

[ Szerkesztve ]

(#43830) Narmiaren


Narmiaren
tag

Sziasztok.
Pico psu val kapcsolatban lenne kérdésem.
A konfig.:
ASRock J4105-ITX
2x4gb ram
SSD
3 VAGY 4 TB HDD (Egyenlőre 1drb, késöbb talan +1.)
Szóval ezt szeretném Pico psu val ellátni. De ez teljesen ismeretlen terep számomra.
Ez beválalható? Vagy nagyon felejtős? Megtetszett mert több Sata csati van rajta és nem kellene átalakítóval bajlódni.
Pls segítsetek mert gőzöm sincs hogy jó lenne ez nekem? 180W. Az jó vagy sok? És az ára is kevesebb mint az átlag, ez azt jelenti hogy bóvli és messzire kerüljem vagy beválalható?

[ Szerkesztve ]

(#43831) #16939776 válasza Narmiaren (#43830) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Ez a pico psu 160XT koppintása, a lapot és a 2db HDD-t gond nélkül elviszi. Táplálsra nyugodtan lehet egy 60W-os adaptert számolni ez alá minőségben ne nagyon menj: [link] vagy: [link]

(#43832) Narmiaren válasza #16939776 (#43831) üzenetére


Narmiaren
tag

Tehát jó lehet csak koppintott... Ezek szerint inkább az általad linkelt picoPSU-160-XT, ha biztosra akarok menni. Vagy kockáztathatok... Értem.
Adapter: Kösz a segítséget és a linket (ez lett volna a köv kérdés:) ) Az egyik linked 5A a másik 6A-os. Ez mindegy?

(#43833) Pista0001 válasza Narmiaren (#43832) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha idővel lesz második 3,5-es vinyó, akkor inkább a nagyobb.

(#43834) cinemazealot válasza #16939776 (#43831) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha már kockatáp. Szokványos dolog az, hogy egy hazai webshop-ból megvásárolt kockatáphoz alapértelmezésben nem jár 230 V-os kábel? :F

(#43835) Patice válasza Narmiaren (#43832) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem sokkal többért van HD Plex 160W-os pico PSU is, amihez lehet ugyan onnan belső adaptert is rendelni + a gyári kábelen is sok sata csati van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43836) tupacamaru válasza Narmiaren (#43832) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem is ilyen lapom van, 8GB memóriával. Egy 90 Watt-os PicoPSU-val hajtom, amit egy 60 Watt-os kocka táplál. Én azt tanácsolom hogy minél nagyobb kockát vegyél hozzá, mert ha több 3,5"-os vinyót akarsz beletenni, akkor kevés lesz a 60-75 Watt. Az enyém már két 3,5"-os vinyónál nem indul stabilan. Most egy SSD van a rendszernek, egy 2,5"-os vinyó a torrentnek, ezek ugye mindig mennek, és még egy 8TB-os vinyó a filmeknek. A nagy vinyó az megáll ha nincs róla lejátszás. Ez a konfig még elmegy erről a tápról.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#43837) HookR


HookR
addikt

Gigabyte B450I Aorus Pro WiFi hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43838) #16939776 válasza Narmiaren (#43832) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha ezt a komponenst 5 vagy 10 év múlva is szeretnéd használni, akkor érdemes az eredetit megvenni, de ha 2 év múlva már kulcsrakész nas-t szeretnél venni mert elfogy a türelmed a hackeléshez, vagy belelendülsz és kell még sok HDD meg Eternal CPU POWa (elnézést) a transzkódoláshoz akkor felesleges most 18K-t elkölteni rá szerintem.

A nagyobb mindig jobb, :) Ahogy a kolléga írta 2 hdd-hez a 72W-os optimálisabb. A 90-est is kerestem, de egy ideje de nincs forgalomba sehol. igazán nagy áramot induláskor, a hdd-k felpörgésekor vesz fel egy ilyen gép, azt kell kibírnia összehullás nélkül az AC-DC-nek. 3,5" lemezenként olyan 20-25W, 2,5" lemezenként 8-10W. Egy erős túllövéssel az elején ami 100-200ms-ig tart majd exponenciálisan csökken ahogy felveszi a fordulaot a lemez.

Nálam 4db 7200-as HDD-vel ~150 watt felpörgéskor 3-5 sec és ~50W-ra áll be tétlenül forgó lemezekkel. Ezek nem kérnek elnézést induláskor, de amit sima nas hdd-nek árulnak, "intelligensen" elnyújtottabban pörögnek fel azzal 100W körül megúszható és 38-45W tétlenül mert ezek a HDD parancs nélkül is leveszik a vezérlőjük órajelét, és kirakják a fejet parkolni.

(#43834) cinemazealot: Amikor egy termékkel vásárolod, akkor végfelhasználónak jár hozzá olyan kábel, amit a vásárló régiójában szabványosítva van. De én úgy tudom opcionális a táp kábel, és külön a megrendelőnek kell megjelölni a hosszát, dugó típusát, ha kéri ezt az opciót a tápegység gyártójától.

[ Szerkesztve ]

(#43839) AxBattler válasza HookR (#43837) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép, de...
- CPU socket nagyon a szélére került, 120mm-es HTPC hűtők lelóghatnak a lapról, szűk házakban gondot okozhat (bár én megelégszem a 92mm-esekkel is).
- ugyan ALC1220-as ebben is az audio, de nincs rendes kimenet a hátulján, ASRock Fatality B450 ITX jobb ebből a szempontból.
- jó az M.2 cooler borda, de picit zsúfoltnak tűnik tőle a lap... mondjuk nem lett rossz az elrendezése.
- a SMART FAN 5-ről meg inkább ne írjanak egy szót sem. Múltkor frissítettem, aztán nemhogy elfelejtette a beállításokat, de nem is engedte újból bekonfigurálni UEFI-ből voltam kénytelen szabályozni, jóval körülményesebben, és kevesebb rugalmassággal... aztán egyszer amikor később próbálgattam, csodák csodájára megint volt rá lehetőség. Le is tiltottam az automatikus update keresést, ennek ellenére minden indításkor arcomba tolja, hogy "Van ápdét, tőccsed' le, jó lesz?", én meg "Cancel a fejlesztők felmenőibe"... :(((

Szóval ennél a generációnál nálam a Fatality a befutó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43840) #16939776 válasza #16939776 (#43838) üzenetére


#16939776
törölt tag

...Ha kaptál egy félig üres fehér karton dobozt, akkor még van alapod a reklamációra. ;] Mivel nincs készlete egy mezitlábas webshop-nak és attól a partnertőr rendeli be a terméket, amelyik éppen a legolcsóbb így teljes lutri hogy onnan, aznapi szállítmánnyal kapsz-e hozzá tápkábelt.

[ Szerkesztve ]

(#43841) Narmiaren válasza #16939776 (#43838) üzenetére


Narmiaren
tag

Kicsit össze zavarodtam. Mire ne költsek 18k-t?
És változott a terv:
Csak 1HDD kap. Semmi nas funkció. Torrent, Full hd film, és YouTube. Ennyi. Fejlesztve sose lesz. 2-3 évet kell mennie míg tönkre nem megy a tv :Y és veszek egy valami aktuális sok K-s TVt. Akkor kukázom a rendszert és beruházok egy újra.
Ennek fényében melyik Pico psu t mondanád jó választásnak? :R

(#43842) cinemazealot válasza #16939776 (#43840) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem, a doboz teljesen cuppant a kocka és az összecsévélt szekunder kábel körül. Egyértelmű, hogy nem volt beletervezve primer kábel. A dobozt átvéve ugyan feltűnt, hogy elég kicsi, de nem gondoltam volna, hogy azért, mert hiányzik belőle az egyik kábel. Váltottam azóta levelet a webshop-pal is, azt mondták, hogy "...mi is csak minimális információval rendelkezünk e termékről, a forgalmazónk jóvoltából..." vagy ha ez nem tetszik, elállhatok a vásárlástól. Igazából 3400 Ft-ért (12 V, 6 A, 5,5/2,5 mm-es csati) nem számítottam sokkal többre, és szerencsére volt is itthon elfekvőben egy hozzávaló kábel. :)

[ Szerkesztve ]

(#43843) #16939776 válasza Narmiaren (#43841) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hogy mire ne? Németből és itthon is 17-18K az eredeti 160XT ;]

Szerintem 2 évre az utánzat is megteszi, legrosszabb esetben a DC csatlakozót idővel lecseréled egy másikra vagy egy sorkapocsra, más, problémát nem igazán okozhat rajta 1/4 átlagterhelésen használva.

(#43842) cinemazealot : Gondoltam hogy nincs is akkora baj. Milyen márka ez? Szétszedhető-e roncsolás nélkül? Minap javítottam hasonlót 12V/5A, amibe nem volt beültetve-beforrasztva az optocsatoló teljesen a pcb-be, és kocogtatásra kikapcsolt-kat-kat-kat... :DD

[ Szerkesztve ]

(#43844) --ka válasza #16939776 (#43843) üzenetére


--ka
senior tag

Szervusz!
Hadd kérdezzem már meg, hogy ebből a 160XT tápból az eredeti a mini-box-ot jelenti?
Ha nem, akkor mit?
...mert lehet, hogy vennék egy ilyet.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43845) Ribi válasza Narmiaren (#43841) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem akarsz egy normál tápot venni? mondjuk egy BQ 300W táp, 12k, halk, megbízható.
A winyó úgyis ott kerreg majd, kb hangosabb lesz mint a táp.

(#43846) cinemazealot válasza #16939776 (#43843) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez egy AKYGA, és legfeljebb pattintva szétszedhető (csavarhelyeket nem látok, még a matrica alatt sem). Ez volt a legolcsóbb, és első körben egy 1100 Ft-ért a Vaterán megcsípett 17"-es LCD monitort hajtok vele... :D ...amit majd szétszedek, átalakítok LED-es háttérvilágításúra és egy RPi által hajtott, falra akasztható lapos kijelzőt (merjem tabletnek nevezni?) csinálok belőle.

[ Szerkesztve ]

(#43847) HookR válasza AxBattler (#43839) üzenetére


HookR
addikt

"CPU socket nagyon a szélére került, 120mm-es HTPC hűtők lelóghatnak a lapról..."
Nekem pont az a bajom, hogy nem került eléggé a szélére. Például az AXP-200-nak - ha jól látom - 2-3mm hiányzik, hogy ne ütközzön bele a dVGA-ba.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43848) #16939776 válasza --ka (#43844) üzenetére


#16939776
törölt tag

Eredetit innen, ugyan ezt árulják a mini-box-on is:[link] idén már a másodikat vettem, eddig teljesen megbízható és gyorsan jött.

(#43846) cinemazealot: Megvan a táp: [link]
Az utólagossan CCFL-t led-re cserélve probléma, hogy veszett meleg tud lenni a led csík a burkolat alá eldugva, min. egy áramgenerátorral számolj és kényszer légmozgás kell a panelnek. Én alu/réz fólia szélére szoktam a vékony a led PCB-t felragasztani és a többit ráragasztom a fém burkolatra, hogy vigye el a hőt.

Sati: Csak működik a hőmérő az SSD-ben, ma kellemes langyos, 30C°-os szobában kemény 53C° kúszott fel két óra játék után! ;]

[ Szerkesztve ]

(#43849) AxBattler válasza HookR (#43847) üzenetére


AxBattler
félisten

Így is lehet nézni a dolgot... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43850) Archttila válasza #16939776 (#43848) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Csak működik a hőmérő az SSD-ben, ma kellemes langyos, 30C°-os szobában kemény 53C° kúszott fel két óra játék után!

Az valóban kellemes :)

Ha már szóba hoztad az SSD-t: nem tudom említettem-e már, de ha leveszem a gép hátlapját akkor is 56-59 fokos marad terhelés alatt az m.2, szóval majdhogy semmit sem változik a hőmérséklete. Ebből arra következtetek, hogy ez gyárilag így lett méretezve. :) mármint a hőtermelést/teljesítményt szabályzó algoritmus. :) mert ugye még közel 20 fokos emelkedésre lenne szükség, hogy visszavegyen a teljesítményből... :))

apropó, végül az ASPM beállításaid hogyan alakultak?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.