Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) rover45 válasza #16939776 (#44795) üzenetére


rover45
senior tag

Csak ajánlani tudom a delidet. Cirka 1,5 éve egy i5-3470-et próbáltam meg először megcsinálni és a világ legegyszerűbb dolga, csak nyugalom, kis türelem és egy apró kézügyesség kell hozzá :)
Egy 0,15mm vastag ipari pengével szépen mind a 4 sarkát bevágom a processzor és a kupak között. Ezt a vékony pengét gyakorlatilag erőfeszítés nélkül, kényelmesen be lehet tolni a proci és a kupak közé.
Nyilván túl mélyen ne told be a kupak alá, mert esetleg eléred a magot és nincs is rá szükség.
Meg persze figyelj rá, hogy mindig csakis a processzor síkjával párhozamosan vágj, különben megsértheted annak (vagy a kupak) felületét.
Ha megvagy a ragasztó körbevágásával, akkor nem húzó-feszítő, hanem forgó mozgással szépen elválasztod a kupakot a processzortól.

Én féktisztítóval szoktam a megszáradt hővezető anyagot eltávolítani a magról és szintén ezzel a ragasztót eltávolítania processzorról és a kupak aljáról is.

Ha csillog villog minden, akkor jöhet az új paszta a kupakra. Eddig Noctua NT H1-et használtam, de most vettem egy 20g-os Arctic MX-4-et.

A kupak visszaragasztását a processzorra -és ezért biztosan meg leszek kövezve- de F.BS ragasztóval szoktam elvégezni. Nagyon vékonyan felviszem a ragasztót a kupak processzorral érintkező élére. Tényleg nagyon vékonyan.

Ezek után egy rossz alaplapot használok arra, hogy 24 órára leszorítsam a kupakot a processzorra. Igen, a gyári foglalattal.

Tisztában vagyok a folyamatom gányolós-brennolós-mókolós mivoltával, biztosan vétek hibákat közben, amiket nem is lenne szabad nyilvánosan leírnom.
Természetesen a fenti leírás nem követendő példa, csak az általam használt módszer ismertetése.
Köszönöm ha valaki építő jelleggel felhívja a figyelmem a hibáimra.
Eddig csak a saját tulajdonomban lévő és a tágabb családom által használt gépek processzorain végzem el a fenti műveletsort. Saját tapasztalataim alapján 5-10 fokot simán lehet nyerni egy 3-4-5 éves processzornál.

(#44802) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Pár napja gondolkoztam, hogy mégis meg kellene venni a Zalman M1-et, 6500-7500Ft volt az ára akkor szinte mindenhol. De most ... :D

[iTX-or-GtfO!]

(#44803) Mercutio_ válasza Nirvanus (#44802) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rugusznál még annyi. Azta:Y Lehet elárazták a nagykerben és mostanra vették észre?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44804) rover45 válasza Nirvanus (#44802) üzenetére


rover45
senior tag

Ez nem lehet jó?

(#44805) #16939776 válasza rover45 (#44801) üzenetére


#16939776
törölt tag

Simán lehet, hogy nálam voltak túl jól ragasztva/pasztázva azok a CPU-k amikkel termikus viselkedésük alapján érdemesnek találtam tovább foglalkozni* és megbontottam, és ezért nem volt delid után érdemi előrelépés csúcs hőmérsékletben.

*alulfeszelés, Direkt Die Mount + OC.

//Kövezés on:
Az FSB (ecetsav) tapasztalatból nem tesz jót a réznek/forrasztó pasztának, tudom hogy nem direktben az alkatrészekre kened fel, de a kupak alatt felgyűlhet a gőze.
Kövezés off://

[ Szerkesztve ]

(#44806) rover45 válasza #16939776 (#44805) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm a válaszod, hallottam már mástól is az ecetsav dolgot.
A gőzre: ez mondjuk konkrétan egy AMD, de ugyanígy szoktam elhagyni pár mm-t a ragasztásnál a levegőzés végett.
Így, hogy saját használatban vannak nálam, 1-2 év múlva esetleg tudok majd következtetést levonni, hogy mivel mit okoztam :)

(#44807) Ispy


Ispy
veterán

Nem bírtam magammal és vettem egy 16-os rgb-s corsair vengeancet, még nem raktam be, de annyira nem értem, hogy a 3000MHz-es CL15-ös kitt 48k, ugyanez a szett CL16-os viszont 78k :Y Vagy csak a ryzentulajoknak akarnak ezzel kedveskedni, mert nekik csak a páros időzítés a jó? ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44808) #16939776 válasza rover45 (#44806) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem fogja félbe marni a cpu-t, biztos vagyok benne, de azért vettem olyan szilikont amit autóelektronikában a motorvezérlők vízmentesítésére/kiöntésére szántak.

(#44809) rover45 válasza #16939776 (#44808) üzenetére


rover45
senior tag

:D Ez jó!
Értem, köszönöm :R

(#44810) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Eljutottam odáig, hogy takarítok itthon. Sok PC alkatrész szanaszerteszéjjel. Ha összerakom, csak kevesebb helyet foglal, nem? De. H81i, i3-4160T, XMS3 2*2-1600 kit, GeForce GT630 1GB, Crucial MX100 250GB, Toshiba 2TB, Chieftec Flyer ITX 200W TFX. Win10 LTSB 2016 x64 (nincs áruház, nincs felesleges szemét). Holnap folytköv, mert még kupi van... :DD

[iTX-or-GtfO!]

(#44811) hegegabi80 válasza Nirvanus (#44810) üzenetére


hegegabi80
addikt

És a bizonyító erejű képek hol maradnak?

(#44812) Nirvanus válasza hegegabi80 (#44811) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Nem rossz a sas.

[iTX-or-GtfO!]

(#44813) Nirvanus válasza Nirvanus (#44812) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Igen, még i5-4460T van benne.

[iTX-or-GtfO!]

(#44814) duo válasza Nirvanus (#44813) üzenetére


duo
őstag

mér lett i3?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#44815) Nirvanus válasza duo (#44814) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Az i5 marad az asszony Antec-jében. Köszi, Patice, patika. :R

[iTX-or-GtfO!]

(#44816) Patice válasza Nirvanus (#44815) üzenetére


Patice
nagyúr

:C :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44817) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudnátok ajánlani átlag itthoni boltokban is kapható aránylag jóféle tfx tápokat, amik biztosan kihajtanak megfelelően egy 8100-at? Itt az itx topikban biztos több tapasztalatok van ilyesmivel. 16k-ig.
(be quiet-en kívül)

[ Szerkesztve ]

(#44818) #16939776 válasza Ice&Lime (#44817) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez éppen nagyon jó értékelést kapott: Seasonic TFX 350 GOLD kicsi-olcsó.

Illetve egy másik gold: Delta DPS-250AB-72 40-100usd között van persze nem itthoni boltban. :B

[ Szerkesztve ]

(#44819) Ice&Lime válasza #16939776 (#44818) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Biztosan jók, de én 16k-ig kerestem, ez meg 28k.

(#44820) Pete55555 válasza Ice&Lime (#44819) üzenetére


Pete55555
addikt

Aprón szokott lenni seqsonic és fsp tfx is. Én seasonic ss-300 tfx-et vettem pár éve 3500-ért

...Szeretem leracsniztatni...

(#44821) #16939776 válasza Ice&Lime (#44819) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez az egyetlen versenyző: FSP[link]

Mivel ez 2012-es modell, nem lehet tudni mennyire marad stabil szinte nulla terhelésre, amiket linkeltem, azok dc-dc-sek, azoknak biztos nem okozhat gondot, ezért nem merem ezt ajánlani.

+1 az PH!apróról a seasonic-nak 3500-é.

[ Szerkesztve ]

(#44822) Ice&Lime válasza #16939776 (#44821) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezt a "nem lehet tudni mennyire marad stabil szinte nulla terhelésre" dolgot kifejtenéd bővebben, hogy mit értesz ez alatt, mit csinál vagy nem csinál a cucc és milyen hatásai vannak a többi alkatrészre?

Az ilyen árkategóriában lévő sfx tápoknál is ez a probléma?

Az atx mostaniaknál már ez megoldott? (csak atx-et nem szeretnék, mert nagyon nagy és nehéz)

(#44823) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Én anno 2-3 ezer Ft-okért vettem SFF házakat 250-es 80+-os TFX FSP tápokkal. Lehet, hogy még van pár helyen ilyen, pl Marcsi.

[iTX-or-GtfO!]

(#44824) Ribi válasza Ice&Lime (#44822) üzenetére


Ribi
nagyúr

Régi tápoknál külön volt generálva a 12, 5 és 3.3V. De valahogy össze is voltak kötve, nem tudom pontosan hogy, de ha mondjuk nem volt leterhelve kicsit sem a 12V, akkor az 5 és 3.3V elmászott. És ugyanez fordítva. Újabb tápoknál már 12V készül és abból tovább dc-dc-vel az 5 és 3.3V. Így nem mászik el egyik sem ha valamelyik ág nincs leterhelve.
Pl labortápnak akartad használni, akkor az 5V-ra kellett kötni egy 10Wos ellenállást, hogy a 12V beterhelésére ne kapcsoljon be valamelyik védelem. Asszem.
Kis ITX gépek meg igen keveset esznek egyik másik ágról. És fene tudja milyen kis terhelésre mi történik. De ezzel nem akarunk rémisztgetni, csak régi tápoknak volt ilyan tulajdonsága.

(#44825) Ice&Lime válasza Ribi (#44824) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyszerűsítve akkor azt jelenti, hogy idle módban kikacsolhat magától, úgy mintha áramkimaradás lenne a hálózaton?

(#44826) Ribi válasza Ice&Lime (#44825) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem feltétlen, csak eléggé el tud mászni egy ág, ha csak a többi van leterhelve. Ez meg okozhat fura dolgokat. Hogy tényleg kikapcsoljon, ahhoz nagyon 1 oldalasan kell terhelni és eléggé. Szerintem idle nincs annyira terhelve semmi, hogy ez annyit számítson. Én nem nagyon láttam még félterhelést alacsony terheléssel. Ezeket is inkább csak maxra beterhelve csinálják és még akkor sem mindig megy ki a megengedett értékekből. De van amikor igen. Szóval ez az "elmélet", fene tudja mennyire lesz egyáltalán félre terhelve és mennyire mászik el akkor. Lehet semennyire. Csak festjük a pirosat a falra.

(#44827) Ice&Lime válasza Ribi (#44826) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Konkrétan mit csinál akkor?
Az sfx társainál is ugyan ez lehetséges?
Milyen jelölés jelzi ennek a meglétét vagy hiányát a tápegységeknél?

[ Szerkesztve ]

(#44828) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Illetve még annyi, hogy nem probléma, ha a cpu csatija "csak" 4 pin-es?
Eddig 8 pin-es cpu csatis tápokat használtam.

(#44829) #16939776 válasza Ice&Lime (#44822) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kapcsoló üzemű tápoknak van egy min. terhelése szüksége, amit lefelé átlépve a szabályzás "belengeti" a kimeneti feszültséget, amint az fölé/alál került a szabványosnak elfogadott értékeken, az alaplap elejti a PowerGood jelet a táp felé, emiatt az leáll, és az alaplap reszetel magát. Ez újraindulást vagy indulásnál bootképtelenséget okoz.

Hagyományos kialakítású tápegység, ahhol a fő-transzformátornak több leágazása van, ott erőssen függ az eggyes ágakon folyó áram terhelés aránytól, az egyes ágak kimeneti feszültsége.
Ezért kerül az ágak DC része közé egy áram transzformátor, ami nélkül az egyik ág áram ugrásra (terhelés ugrásra) reagáló meghajtás, a többi ágon is fszültség ugrást okozna. Ez a kompenzált rendszer feltételezi, hogy legyen terhelés az összes kompenzált ágon, különben, az áramtrafón keresztül a terheletlen ágon feszültség idukálódik ami a kimenet kompenzálás nélküli feszültségéből kivonódva/hozzáadódva kirepíti az adott ág kimenő feszültséget a szabványos tartományból.

Ezzel a működéssel nem volt jelentős probléma, mert szartak az energiatakarékosságra őseink, nem volt olyan állapota a PC-nek, amikor 0%-ra csökkent valamelyik ág terhelése. Működött, ha csak nem csinált valaki zárlatot/szakadást, tehát ugráló terhelést pl.: 12V-os ágon. Akkor egyből megált a tápegység, mert a kimeneti feszültségek szétszaladtak, jó esetben előbb állíttotta le az OP/OV/OC védelem, mielőtt a kimeneten megkétszereződött volna valamelyik feszültség.
Ahogy telt az idő egyre, gyorsabb transzformátorokat, szorossabb szabályzást tudtak készíteni, amivel beton stabil kimeneti feszültséget tudott szolgáltatni az ilyen rendszerű tápegység is, egyre nagyobb áramváltozások se hozták zavarba, de 0.1A-alá továbbra sem nem volt szabad lemenni/ág.

DC-DC-s "modern" topológiájú tápegységnél 1 db leágazása van a fő-transzformátornak, és az utánna előálló 1db feszültséget kontrolájja a meghajtás, könnyű dolga van. Erre a feszültségre csatlakozik még 3-4 DC-DC konverter is, ami az összes további ág terhelését erre a pontra hórdják rá, tehát bármelyik ág legcsekélyebb terhelése elég ahhoz, hogy ne lengjen a fő-tápfeszültség, biztonságban legyen a 12V.

Erre a képességre szükség is van, mert egy modern PC megteszi, hogy ms-okra teljesen kikapcsolja a CPU-t, nem marad 12V-on fogyasztó, ha nincs 3,5" HDD, vagy D-VGA.

Azoknál amelyek még régi topológiát használják azoknál lehet belőle probléma, ha nem is ölnek hardvert, mert jó a védelmük, még lehetnek érdekes történések, kernel power panic, stb.

ATX-nél is a topológiától függ, ott sem úszod meg a "drága" tápot ha modern platformhoz használod, feltéve semmi sincs benne ami rendesen fogyasztana.

Ha nem érthető, az nem a te hibád, nem születtem pedagógusnak, se :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44830) Ice&Lime válasza #16939776 (#44829) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a tartalmas magyarázatot, viszont kicsit magas lett. Most nem tudom milyen tápot válasszak.
Nem szeretnék 16-17-nél többet kiadni érte, be quiet már próbáltam és nem jött be, valami más kellene. Tfx viszont lehetne akkor ez miatt sfx is, ha lenne normális, egy 8100-hoz, amihez lenne csatizva 2 ssd. A milyen tápegységet vegyek topikban erre amire te kitértél azt ott külön nem emelték ki, így úgy néz ki, hogy csak hozzád fordulhatok ezzel a kérdéssel. Előre is köszönöm, hogy segítesz.

[ Szerkesztve ]

(#44831) hegegabi80 válasza Ice&Lime (#44830) üzenetére


hegegabi80
addikt

ha sfx is jó, abból kicsit több a választék- pl:KOLINK 350W KL-SFX350, CHIEFTEC 350W SFX-350BS, ezek kaphatók boltban, vagy esetleg Zalman 350 SFX, ezekben mind hasonló sirtec belső van.
Sajnos SFX és TFX méretben nagyon sovány a választék.

(#44832) DanielLong válasza #16939776 (#44829) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez jó hozzászólás lett, ma is okosodtam! Csak egy kérdés: nem lett volna jó, ha nem egy fő trafó van különböző leágazásokkal, hanem mondjuk 3-4 trafó a lehetséges feszültségeknek külön-külön? Bár belegondolva ez tutira rengeteg anyagköltséget, plusz helyet és súlyt jelentett volna, asszem meg is magyaráztam magamnak :))

(#44833) Mercutio_ válasza Ice&Lime (#44830) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amiről Duracellm.. ír az a régi tápokra vonatkozik, a mai tápokra már a hozzászólása második fele vonatkozik.

Ha sfx táp is játszik ott a Zalmann/Chieftec mellett a Kolink is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44834) Ice&Lime válasza Mercutio_ (#44833) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igazából a tfx fsp lett volna csak írta hogy 2012-es és ki tudja hogy működhet.

Azt légysz írjátok le hogy milyen jelölés az amelyik ezt a dolgot mutatja hogy van e benne vagy nincs mert laikusként nem tudom melyik adat az erre vonatkozó.

[ Szerkesztve ]

(#44835) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Sziasztok!

Mini ITX alaplapon a 24 pines tápaljzat-ra akarnék rádugni egy 24 pines adaptert, hogy magasabb legyen, és úgy rádugni a pico táp 24 pines csatlakozóját.

Szűkös a hely, és hogy elférjen a magasabb memória, így lehetne kivitelezni.

Valaki tud ilyet csinálni, valakit ajánlani aki ezt megtudja csinálni ?, vagy ha beszerzek elküldeni, mert én nem tudom a terminál pin-eket hogyan kell beletenni az adapterbe. Tehát egy ilyet dugnék először az alaplapi tápaljzatra:

és utána csatlakoztatnám ezt rá:

Előre is köszönöm a segítséget.

(#44836) #16939776 válasza ice cube87 (#44835) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Pico PSU 150XT valamelyik magas alkatrésze, vagy valamelyik csatlakozóiból kiálló kábele akadályozza a hűtőbordás memória modul behelyezését?

[ Szerkesztve ]

(#44837) ice cube87 válasza #16939776 (#44836) üzenetére


ice cube87
csendes tag

Szia!

A csatlakozóból kiálló kábeleket nem akarom hogy megtörjenek hosszú távon, pont a memória felett mennek/mennének.

[ Szerkesztve ]

(#44838) #16939776 válasza ice cube87 (#44837) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erről a csatlakozóról-kábelről van szó?

(#44839) ice cube87 válasza #16939776 (#44838) üzenetére


ice cube87
csendes tag

Igen, most jelenleg van benne memória a gépben 2x4gb 3733 Mhz ami épphogy elfért, de későbbiekben szeretnék bele 2x8gb-ot, de azok már magasabbak és így lehetne jól kivitelezni ahogy fentebb írtam.

(#44840) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Akkor viszont légyszi írjatok pár ajánlott tápot 8th genes cpu-hoz, amivel biztosan jó lesz, lehet sfx és atx táp is akkor. fsp és chieftec lehetőleg 16-17k-ig.

Még mindig várom, hogy valaki legyen kedves leírni nekem, hogy milyen jelölés az amelyik ezt a dolgot mutatja (amiről előbb volt szó) hogy van e benne vagy nincs mert laikusként nem tudom melyik adat az erre vonatkozó.

Köszönöm!

(#44841) #16939776 válasza ice cube87 (#44839) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez nem pont az a táp amit linkeltél, de ebben az esetben is a kábeleket át lehet ültetni a nyák túl oldalára, nem kell hozzá ATX toldó.

(#44842) cinemazealot válasza Ice&Lime (#44840) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem nem nagyon van ilyen jelölés a ma kapható tápokon. Talán található alaplappal vagy chipset-tel való kompatibilitási táblázat a kiszemelt lap gyártójának support oldalán, de ennél több nem hinném. Működés közben viszont nem hiszem, hogy valaha is előfordulhat bármilyen anomália. Én pl. minimális fogyasztásra gyúrtam a gépeimmel (PicoPSU-val) és csak sleep-ből való felébresztéskor tapasztalok anomáliákat (a Haswell konfigomnál a hálókártya vész el alkalmanként, a Skylake-nél a billentyűzet), aminek okait még nem volt időm kinyomozni, de normál üzemben minden rendben.

(#44843) Ice&Lime válasza cinemazealot (#44842) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Lehet kicsit naív dolog, de nem lehet, hogy azért nincs feltüntetve, mert már minden tápban ez alapból benne van esetleg? Vagy csak a be quiet csinál +DC-DC képes tápokat 20k alatt? (az meg mint írtam nem kéne, hanem más)

(#44844) cinemazealot válasza Ice&Lime (#44843) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem hinném, hogy egy ma kapható, jó nevű gyártótól származó táp és egy szintén ma kapható, ugyancsak jó nevű gyártótól származó alaplap képtelen lenne együttműködni. Szerintem túlgondolod ezt a témát. :)

(#44845) >Deego.. válasza Ice&Lime (#44843) üzenetére


>Deego..
senior tag

Mielőtt megvennéd azt a bizonyos tápot inkább javaslom tudd le, hogy milyen házikóba akarod összerakni a konfigot.

Mert TFX tápod fogadó házak közt nem nagy a választék és az össze hajaz egymásra a táp szabvány miatt.
SFX és vagy ATX táp esetén nagyobb és különbözőbb a választék csak a méret lehet probléma.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#44846) Ice&Lime válasza >Deego.. (#44845) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Letettem a tfx-ről, ezért sfx is jó lenne hozzá, ami jó, viszont mások ajánlottak bequietet, de azt direkt írtam, hogy azon kívül ikább mást.

(#44847) Goose-T


Goose-T
veterán

Rég jártam már erre, mert elvagyok a gépeimmel, jól szolgált a Ryzen 5 2400G a Metisben. Viszont ha valaki szeretne igényes mikrosütő-PC-t építeni, akkor nézzen be ide!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44848) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van ez a Chieftec Flyer itx széria, van három féle ház táppal együtt, ami van bennük táp az egy chieftec gpf-250p.
Az lenne a kérdésem, hogyha az itx lapoknak fontos a dc-dc, akkor ez a táp tudja-e illetve, ha nem, akkor mégis hogyan lehetne ez jó, hiszen pont erre a célra készítették, árulják nem?

[ Szerkesztve ]

(#44849) >Deego.. válasza Ice&Lime (#44848) üzenetére


>Deego..
senior tag

Mint írtad egy korábbi hsz-ben "Letettem a tfx-ről", de az általad említett táp típusa ismételten TFX szabvány. ????

Kár rágódni ezen. Ha nem lesz a konfighoz dVGA akkor ez és a hasonló típusú TFX, SFX tápok bőven elbírják az említett cpu-t és társait.

Valahol kompromisszumot kell kötnöd úgy is méret vagy tápellátás szempontjából.
Mert megfelelőt nem fogsz találni max aranyáron.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#44850) AxBattler válasza Ice&Lime (#44848) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt már tényleg túlpörgeted picit. dVGA nélküli átlag rendszerhez simán jók ezek a Chieftec TFX-ek, de a 350W-os SFX Chieftec, vagy pl. hasonló BeQuiet, Zalman is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.