Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) Seep válasza shteer (#43698) üzenetére


Seep
senior tag

De az uj verziot vedd ami platinum.

(#43702) Archttila válasza shteer (#43700) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jo hat meg at kell(ett volna) gondolnom :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43703) shteer válasza Seep (#43701) üzenetére


shteer
titán

Már késő :N kapható az már egyáltalán?

sati: :B

..szerintem jónak tűnik

(#43704) HookR


HookR
addikt

DIY DAN A4 SFX klón - youtube
Hőmérséklet és zajszint - youtube

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43705) Seep válasza HookR (#43704) üzenetére


Seep
senior tag

Nekem az alumínium változat jobban bejön.

(#43706) alcsa


alcsa
senior tag

Miért nincs szó Metisről? ;]

Tessék, kemény 30 perc munkával faragtam ujjlenyomat és por mágnest :B. Addig nézzétek amíg még szép tiszta. Szegény ember plexyglass-e.

(#43707) Archttila válasza Seep (#43694) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Közben kicsit jobban utánanéztem és úgy tűnik, hogy megfelelő magasságú ramok társaságában tényleg befér az L12 alá a 120-as venti:

NH-L12 Cooler in low profile mode. 92mm fan is replaced with 120mm fan on bottom.

Tight fit.. About 1mm clearance from memory.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43708) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Vessetek a mókusok elé, de rákívántam :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43709) shteer válasza Mercutio_ (#43708) üzenetére


shteer
titán

Nem jó a Metisbe :N

..szerintem jónak tűnik

(#43710) Ispy válasza alcsa (#43706) üzenetére


Ispy
veterán

Én is pont most upgradelem a metist teli plexissé, vettem hozzá karcmentes lapot, majd meglássuk ez mennyire bírja az igénybevételt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43711) Seep válasza Archttila (#43707) üzenetére


Seep
senior tag

A házat már megrendelted?

(#43712) hegegabi80 válasza alcsa (#43706) üzenetére


hegegabi80
addikt

Huh mennyi 2,5" meghajtó lett benne. Azért nem semmi ez a metis, mennyi minden belefér. ;]
Milyen cpu hűtő van benne?És mi a konfigod?

Sajna én csak ősszel jövök képekkel, most nincs időm vele foglalkozni, pedig már jó lenne, mert metis-lázam van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43713) Archttila válasza Seep (#43711) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az elsőt batch-t nagyjából egy hónap múlva kapják kézhez a tulajdonosok, a másodikra meg ősz/tél környékén lesz pre-order, legalábbis Twitteren ezt írták a srácok. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43714) Mercutio_ válasza shteer (#43709) üzenetére


Mercutio_
félisten

De, akár 2 is belefér;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43715) alcsa válasza Ispy (#43710) üzenetére


alcsa
senior tag

A tieddel még csak köszönő viszonyban sincs ez, mivel ez műanyag, nem üveg, és egy fűrészlappal vágtam. A tied biztos többet fog tartani, erre csak ránézek és megkarcolódik :DDD.

(#43712) hegegabi80: Egy Big Shuriken 2 rev.B hűti a 6700k-t, és egy Zotac 1060 AMP! adja a képet.
Jó volna ha jönnél képekkel bizony, mert elég kevés Metis van mostanában :).

(#43716) Archttila válasza alcsa (#43715) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Pedig már nekem is van, csak még üres. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43717) hegegabi80 válasza alcsa (#43715) üzenetére


hegegabi80
addikt

Majd jövök is, csal legyen rá időm. Tegyél fóliát a plexire. Nekem alapból ablakos metis jutott apróról kék színben, de teli plexisre akarom én is és lefóliázva.
Már a tervek is készülnek a tető kivágásra. :DDD

(#43718) eastsider válasza alcsa (#43706) üzenetére


eastsider
nagyúr

hogy rögzítetted a 2.5" keretet?

én egyelőre feladtam a 3.5" keret rögzítést, amíg csak 1 van belőle

(#43719) alcsa válasza hegegabi80 (#43717) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem is ablakos van, csak gondoltam, hogy megcsinálom teljesen plexiből az oldalát. Volt a plexin fólia, de akkor matt hatású maradt volna, azért le is téptem, addig marad rajta ez, amíg szép és lehet tisztítani, ha már túl karcos lesz, akkor teszem vissza az eredetit, vagy vágok még egyet.

(#43718) eastsider: egy csavar tartja, így

(#43720) Ispy válasza alcsa (#43715) üzenetére


Ispy
veterán

Az enyém is plexi, ne aggódj, a sima mezei 2 mm-es víztiszta plexi az kb. addig karcmentes, amíg egyszer le nem takarítod, én akárhogyan próbáltam mindig lettek rajta mikrokarcok.

Az ablakosba már egy oldalon karcálló plexit rendeltem, az már jobban bírja a strapát, most ilyen vettem a teljes oldalas megoldáshoz is.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43721) alcsa válasza Ispy (#43720) üzenetére


alcsa
senior tag

Akkor megnyugodtam ;]. Valamiért úgy emlékeztem, hogy a tied üveg, de visszaolvasva kiderült, hogy nem jól emlékeztem.
Mindegy, úgyis csak azért csináltam, hogy lássam, milyen szép a Metis, amíg szép marad, utána meg már írtam.

(#43722) vtomi2 válasza alcsa (#43706) üzenetére


vtomi2
őstag

Azt mondod hiányoznak a Metisek? Az új karbon verziót láttad már? :DDD

(#43723) Ispy válasza vtomi2 (#43722) üzenetére


Ispy
veterán

:Y :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43724) hegegabi80 válasza vtomi2 (#43722) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hajrá, egy régi metis új köntösben. :DDD Nagyon tuti. Amikor plexi fóliát kerestem neten, én is belefutottam ilyen és még különböző színűekbe is.
Egy kis leírás jöhetne róla. 120-as venti van a tetejében?

[ Szerkesztve ]

(#43725) alcsa válasza vtomi2 (#43722) üzenetére


alcsa
senior tag

Ütős lett nagyon, habár elég keveset van vágva :).

(#43726) Vertigo18 válasza alcsa (#43725) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mééég... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43727) Nerazim


Nerazim
őstag

Akkor jovok en is eggyel:

Sok kis apróság még hátra van. Pl jó lett volna a vinyót lekektetni az proci hűtő elé,de sajna nem fér oda később lehet lesz egy 2,5 vinyó addig jó ez így. Meg majd lesz bele vmi világítás, de még nem döntöttem el, hogy miféle. Az oldallap nálam is ful plexi lesz. Az eredeti színe kék volt, de le lett fújva matt fekete akril festékkel, nem a legjobb mert nagyon sérülékeny és hamar lepattan róla, lehet jobb lett volna mégiscsak porszórással festetni. Még bekapcsolva nem volt, tegnap este raktam össze, ma ha hazamegyek bepöccintem, remélem minden vezeték a helyére került a 2. harisnyázás után is :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#43728) hegegabi80 válasza Nerazim (#43727) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez az, hajrá metis, csak így tovább. :C :C
Egyébként tök jó lett, ez már új festés rajta, ha jól látom!
Cooltek venti milyen, én is szemeztem vele, de egyenlőre maradnak az Alpenfönh WB2 Plus max szerzek még hozzá. Csak befelé dolgoznak a ventik?

(#43729) Nerazim válasza hegegabi80 (#43728) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Eddig nem volt különösebb bajom ezekkel a ventikkel, alacsony ford járatom őket így a vinyó most hangosabb. Az az elképzelés, hogy a két fenti befelé szívja a levegőt, ill a hátsó is és ezek egy közös csatira mennének 3as elosztóval, így meglátjuk mit mutat. Vagy a hátsót lecserélem egy Apache-re mint amilyen a cpu -n is van aztán azok mehetnek együtt. Csak anyagilag most nem akarok már rá sokat áldozni az a II ütem lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#43730) AxBattler válasza Nerazim (#43727) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép lett, grats! :K

De hol távozik a levegő?
És mi ez a matt fekete festék?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43731) Nerazim válasza AxBattler (#43730) üzenetére


Nerazim
őstag

Az eredeti elképzelés az volt h a hátsó ventit kifelé fújóra teszem, csak végül megfordítottam mert kíváncsi vagyok h ha először befelé fújóra állítom és a felesleg meg a tápon keresztül távozik akkor az úgy milyen, de lehet végül a hátsót kifelé fújóra rakom még nem tudom. A festék meg sima flakonos spray, itt több fajtát is kipróbáltam, de egyikse az igazi vhogy nem erre a szácsiszolt alura le ez kitatlálva, pedig előtte kicsit meg is csiszoltam a felületet.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#43732) Ispy


Ispy
veterán

Ha már metis, akkor én is ráncfelvartam egy pöppet az enyémet, az új dark metis. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43733) alcsa válasza Ispy (#43732) üzenetére


alcsa
senior tag

Újra bebizonyosodott, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb :)).

Nagyon szép ez is :K.

(#43734) Ispy válasza alcsa (#43733) üzenetére


Ispy
veterán

Oh, kedves vagy, de a metis már magában a legszebb, szinte hozzá sem kell nyúlni. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43735) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

kezdődik

[iTX-or-GtfO!]

(#43736) cinemazealot válasza Ispy (#43732) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez most hogyan lett "ráncfelvarrva"? Matricáztál, festettél... vagy csak lecserélted a ház külső burkolatát egy fekete azonos elemeivel? :D Bájdövéj, jól néz ki nagyon. :K

(#43735) Nirvanus
Ennyi! :C Ispy, bocs, mégis inkább ez tetszik jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43737) Ispy válasza cinemazealot (#43736) üzenetére


Ispy
veterán

Most ne is haragudj, de hogyan versenyezzek egy csillámpónival? ;]

Egyébként az ezüst csavarok le lettek cserélve feketére és kapott egy teli plexi oldallapot.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43738) Pete55555 válasza Ispy (#43737) üzenetére


Pete55555
addikt

Most ne is haragudj, de hogyan versenyezzek egy csillámpónival? ;]

Hozz csillámf*szlámát :DDD ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#43739) vtomi2 válasza vtomi2 (#43722) üzenetére


vtomi2
őstag

Visszaraktam a Machot egy teszt erejéig, de megreked benne a meleg levegő, vagy nem tudom, rosszabbul teljesít mint a CM 212+ :U

Ha már úgyis kint volt az alaplap gondoltam megpróbálom picit másképp elvezetni a kábeleket, és ez lett belőle (csak saját felelősségre utánozzatok, vigyázzatok, hogy ne hajoljon meg az alaplap!!!):

Olyan 30 perc szenvedés után inkább széttkaptam az egészet, és még 30+ percig rendezgettem a kábeleket, hogy ne nyomja az alaplapot.

Elég jól sikerült sztem, a felső vent kábelét is a lap mögött terveztem, csak összeraktam a gépet mire eszembe jutott :DDD

Hátulról is jól néz ki!

Előlapi audiót nem tervezek használni (eltüntettem a nyomait :U , Sata tápkábelt lerövidítettem, adatkábelt találtam vékony 15cm-est, de posta nélkül is drága, azon még gondolkozom. Esetleg ha tudtok valakit, aki tudna nekem készíteni ~10cm-es 6+2 pines kábelt azt megköszönném :))

Jelenleg így néz ki.

Amit még tervezek:
-ugye a PCI kábel rövidítése
-oldallapok kivágása jobb szellőzés végett
-magasabb talpak

(#43740) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Friss GHOST S1 képek [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43741) --ka


--ka
senior tag

Szervusztok!

Corsair SF450 tápot tervezek vásárolni. De hallottam "legendákat", ami miatt elbizonytalanodtam.
Legfontosabb lenne a csend. Aggódom amiatt, hogy a "legenda" szerint, nevezett táp ventije már kis terhelés mellett is fel-fel pörög.
Ez az a típusú zaj, amit legkevésbbé szeretnék "élvezni".

Személyes üzemeltetési tapasztalatokat várok válaszként! Esetleges alternatívákat, "csend" jeligére! :D

Köszönöm.

(A ház, i3-4130, 2×4GB 1600, B85 ITX, SSD, GT1030 a tervezett konfig ("maradék" alkatrészekből, minden megvan már, csak nincs összerakva).)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43742) AxBattler válasza --ka (#43741) üzenetére


AxBattler
félisten

350-450W-os Chieftec, Kolink, Zotac tápokat keress, azok halkak, és jó az ár/érték arányuk.

Ha később sem lesz i7 + tápcsatis VGA a gépben, akkor az alap 350W-os Chieftec teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43743) btudos válasza --ka (#43741) üzenetére


btudos
veterán

Én eddig nem hallottam az SF450 hangját, egy Node 202-ben dolgozik, de tök csöndben van. Ha nem pörög a HDD, akkor is inkább a procihűtő minimális szélzaját hallom, mint a tápot.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#43744) Ispy válasza --ka (#43741) üzenetére


Ispy
veterán

Most le volt véve az oldallap pár hétig, és úgy játszottam, na amikor bekapcsolt az sf ventije, akkor lekaptam a fülest a fejemről, hogy mi a f@sz ez a zaj, pedig megvan már egy jó ideje, még sohasem kapcsolt be játék alatt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43745) Archttila válasza --ka (#43741) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Még sohasem kapcsolt be... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43746) Seep válasza --ka (#43741) üzenetére


Seep
senior tag

Nalam az SF600 ami allitolag hangosabb mint az sf450 meglepoen halk. Igaz minden kikapcsolasnal kattan egyet.

(#43747) Mercutio_ válasza Seep (#43746) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igaz minden kikapcsolasnal kattan egyet.
Az a visszaszámláló:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43748) Archttila válasza Mercutio_ (#43747) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43749) Archttila válasza --ka (#43741) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

"Legfontosabb lenne a csend. Aggódom amiatt, hogy a "legenda" szerint, nevezett táp ventije már kis terhelés mellett is fel-fel pörög.
Ez az a típusú zaj, amit legkevésbbé szeretnék "élvezni"

Részletesebb válasz:

Nekem OC 7700K/GTX1070 alatt sem kapcsol be úgy, hogy párhuzamosan fut egy IBT és egy Heaven :D ez azért van, mert nem csak szimplán a terheléstől függ a ventilátorszabályozás, hanem a táp belső hőmérsékletének is el kell érnie egy bizonyos értéket, hogy felpörögjön a kis mocsok.

Zero RPM mode allows the fan to remain off during low to medium loads. This technology uses various temperatures from inside the PSU and the power output level to determine when active cooling is needed for the PSU.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43750) Seep válasza Mercutio_ (#43747) üzenetére


Seep
senior tag

gondoltam :))

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.