Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Lauda válasza Winne (#67850) üzenetére


Lauda
félisten

Erre is való az ssd. :))

(#67852) gy.laci válasza Winne (#67844) üzenetére


gy.laci
csendes tag

125MB/s-ra talán egy gyors (enterprise szintű) HDD is elég lehet.

A múlt: gy.laci felhasználónak 29 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#67853) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy WD WD5000AADS-00S9B0 vinyóm amit 2011 óta használok. 507157 a load/unload cycle counts rajta Aida szerint. Ahogy néztem gyártó 300000-t ír rá. Kellene lassan aggónom miatta? Néztem vinyókat és ez mondjuk megtetszett.
WD Blue 2TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA WD20EZBX
Ez jó vétel lenne? Ha nem akkor mi lenne jó?

(#67854) vilga válasza TaylorXIII (#67853) üzenetére


vilga
tag

Az green-em 10. évében hunyt el, HD sentinel mit mond?

(#67855) ricsip válasza TaylorXIII (#67853) üzenetére


ricsip
addikt

wd blue az új wd green mar sok éve

-

(#67856) TaylorXIII válasza vilga (#67854) üzenetére


TaylorXIII
őstag

100%-osnak írja teljesen. Kiválónak. 2953 napot futott eddig.

ricsip: Értem. És ezzel most mire célzol? Hogy ajánlott vagy sem?

(#67857) tibaimp válasza gy.laci (#67852) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A WD is tudja azt bőven!! Itt nem az a baj, hanem, hogy a HDD nem képes egyszerre több szálat, több másolást futtatni, ezért lassul be!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67858) tibaimp válasza TaylorXIII (#67853) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha ez a mostani HDD-d 2TB-os, akkor én már a jövőállósága miatt, minimum 3TB méretűt vennék (de lehet 4TB, ha rászánod a pénzt). Az Összefoglalóban írt HDD-k mind jók, nézd meg.
Mostanában a "favorit" a WD Purple sorozat, mert 3 év garos, 5400-es tehát halk, nem drága, alap üzemre is tökéletes.

szerk:
Arról a meglévő HDD-ről, meg sürgősen készíts biztonsági mentést, mert ha ne adja Isten, holnap meghal, egy szavad nem lehet!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67859) ricsip válasza TaylorXIII (#67856) üzenetére


ricsip
addikt

Mi volt az oka ami miatt "megteszett"? A színe v. a doboza? Csak mert a wd blue az a régen wd green-nek nevezett belépőszíntű hulladékselejt széria mai megfelelője. Ami tetű sunyi fogyasztóátbaszó szemétséget a wd fennállása során kitalált, pl. a 3 másodperc után mindig parkoló fej, a változó fordulatszámmal cigánykodás, és hasonlók leginkább a green és blue szériák jellemzői voltak.

-

(#67860) csibe1 válasza TaylorXIII (#67853) üzenetére


csibe1
addikt

Amúgy mire használnád konkrétan?
Mindenképpen kell a 7200-as fordulat?
Ha nem akkor inkább a Purple, szerintem.
Nekem van 3 db, 2db 3TB-os, meg most lett egy 4TB-os.
Ebből 2db dokkolóban, egy meg külső házban.

Ezt a Blue-t én inkább kihagynám.
Egy 2TB-os Purple (WD20PURZ) nem sokkal drágább, ha csak tárolásra kell. [link]
Ebben a 4 webshopban megadják a 3 év garit, a többit nem néztem:
[link]

[link]

[link]

[link]

Amúgy meg azt sem írtad mekkora összeget szánnál a vásárlásra. :U
Ott a 3TB-os Purple, nem sokkal drágább: [link]

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#67861) Sordoran válasza TaylorXIII (#67856) üzenetére


Sordoran
addikt

A WD blue a WD termékek alja, nem ajánlott. Legfeljebb egy PC-be kizárólag játékok tárolására (mivel 7200rpm, és ha elszáll a játékok újra letölthetőek, de ha bármi fontos lenne rajta akkor eszedbe se jusson).
Az összefoglalóból válassz inkább, a purple rendben van tárolásra.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#67862) Winne válasza Sordoran (#67861) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha nem zavar mondjuk a 7200-as hangja, akkor nagyobb fájlok másolásánál ill. torrentnél van számottevő különbség egy 5400-assal szemben?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#67863) Sordoran válasza Winne (#67862) üzenetére


Sordoran
addikt

Ez modell függő azért, tehát érdemes konkrét modellek után nézni, és azokat összevetni. Nagy fájlok másolásánál lehet, de torrenteket kiszolgálja egy 5400-as is.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#67864) TaylorXIII válasza tibaimp (#67858) üzenetére


TaylorXIII
őstag

El is töltöttem már jó pár órát a tájékozódással. Látom, hogy a Toshiba P300 3TB az ajánlott pl. és jó árban is van. A WD purplek specifikációit is nézegettem. Igen, valóban kéne makd csinálni egy biztonsági mentést😁

ricsip: Egyik sem. Az, hogy 7200 RPM-es és jó bluenak tűnt mint a WD10EZEX. Van is olyan nekem. Viszont ezt a WD20EZBX specifikációk alapján gyorsnak láttam és gondoltam ha van egy bluem akkor lehetne ez is blue. De azt, hogy SMR-es azt sajnos eddig nem tudtam, hogy nézni kéne. Ha jól olvastam az a véletlenszerű olvasási sebességre hat ki. Megnéztem a 2Tbos alap használatra ajánlott 3,5" vinyókat de a HGST és a WD Black és a Seagate ahogy néztem elég magas áron van ha van éppen valahol. Annyit nem költenék erre. 20k körül gondoltam és ezért szimpatikus a Toshiba P300 3TB meg néztem a WD purple vinyókat is.

csibe1:Játékra, de csak keveset. Inkább film, youtube, adatok tárolása. Most a wd greenen van a windows és nem tudom akarok-e még SSD-t is venni. Szóval jobb lenne ha minél gyorsabb lenne. Igen, WD purplet ajánlotta már más is. Amellett meg az szól, hogy minden bizonnyal tartósabb.

Sordoran::Én a WD10EZEX-szel megvagyok, hiába blue. De akkor te is a purplet ajánlod, rendben.

(#67865) csibe1 válasza TaylorXIII (#67864) üzenetére


csibe1
addikt

" Most a wd greenen van a windows és nem tudom akarok-e még SSD-t is venni.

Nem tudom milyen alaplapod/oprendszered van, de már a sima SATA SSD is köröket ver a HDD-re rendszerbetöltéskor meg úgy általában is, de az alaplapihoz képest sehol sincs.
Szóval bőven megéri már egy 128GB-os SSD is, mert sokkal gyorsabb lesz az egész rendszer meg a programok indulása.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#67866) TaylorXIII válasza csibe1 (#67865) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Win 7 64 bit és Gigabyte GA-970A-UD3P v 2.0. Néztem az SSD-s topicban ajánlott SSD-ket is. Megfontolom ezt is :DD

(#67867) csibe1 válasza TaylorXIII (#67866) üzenetére


csibe1
addikt

Megnéztem, ezen még nincs alaplapi SSD slot, de egy SATA3 SSD is jó hatással van a sebességre, főleg ha a gyakran használt programokat, játékokat is oda telepíted. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#67868) Shinjike87 válasza benedekco (#67801) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket kérem, az összefoglalóban erről nem találtam infót. Véleményetek szerint egy 2,5"-os HDD ajánlott asztali gépbe, vagy mindenképpen 3,5"ost építsek be? Játékra lesz használva. Elsősorban azért kérdezem, mert a kinézett (és több helyről játékra ajánlott Seagate FireCuda csak 2,5"-osban kapható), másrészt esztétikai szempontból előnyösebb esetemben. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#67869) ricsip válasza TaylorXIII (#67864) üzenetére


ricsip
addikt

Az SMR hátránya a folyamatos és nagymennyiségű írásnál jelenik meg. Azaz ha pl. rendszeresen nekiállsz 30-40 gigabájtnyi fájlokat írni rá együltő helyedben. Az SMR-es vinyók ezután kezdenek el fokozatosan egyre lassabban írni. Az olvasásnál egyáltalán nem jellemző h. észrevennéd az SMR miatti belassulást.

-

(#67870) TaylorXIII válasza ricsip (#67869) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem. Akkor így nézve azzal a WD blueval sem kéne bajnak lennie. Értem, hogy a green is blue lett de utolsó karakter X szóval az elméletileg ugyanúgy blue mint a WD10EZEX mivel az összefoglalóban az van, hogy a greenek Z végződéssel kerültek be a blue termékcsoportba. De alapvetően a Toshiba P300 3TB tűnik elég jó választásnak számomra. Meg ott van még ugye az ajánlott WD purple 3 év garanciával.

(#67871) tibaimp válasza TaylorXIII (#67864) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 3TB Toshiba P300 még benne van az Ajánlóban, mert az még nem SMR-es! A P300-as szériában a 4-6TB-ig SMR-es, ezért sem ajánlott.

Ha a 3TB Toshiba P300-ra van pénzed, nyugodtan veheted azt is, max 2 év garral kapod, nem 3 évvel, mint a WD Purple lenne, de mivel az is Ajánlott, így nyugodtan veheted :K .
Nekem is van itthon még az előző szériás Toshiba-kból 3 darab is, és teljesen rendben vannak, igaz már csak 2x mentésre használom azokat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67872) tibaimp válasza Shinjike87 (#67868) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy létezik 3,5 colos Firecuda is, de csak 2TB-ig [link]

Én erre a célra inkább egy 1TB-os SSD vennék, vagy nagyobb kapacitású 3,5 colos, mondjuk WD Black HDD-t.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67873) Shinjike87 válasza tibaimp (#67872) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Köszönöm válaszod. Sajnos nem elég az 1TB, így az SSD kilőve egyelőre nála, külföldről meg nem szeretnék rendelni. WD-ben folyamatosan csalódtam az évek folyamán. Most éppen egy WD Red-et cserélek (mert azt mondták a boltban, hogy ha már véletlen ezt vettem az se baj - viszont kikapcsolásnál rettentő súrlódó hangot hallat 2-3 mp erejéig. Ez elvileg normális - tájékoztatott a webshop -, de utánaolvasva, mivel nem mindenkinél jelentkezett, másoknál idővel hangosodott, míg a WD meg egyetlen egy kibaszott hivatalos tájékoztatást nem írt erről a jelenségről, így visszaküldtem.
Maradt egy Barracuda, jó lesz az egyelőre. Ha meg majd fejleszteni akarok, veszek SSD-t, most sajnos nem futja 2 TB-s minőségi darabra.

A lényeg a mondandódból számomra az, hogy ne vegyek 2,5"-ost.

Köszönöm segítséged.

(#67874) tibaimp válasza Shinjike87 (#67873) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 3,5 colos "sima" Barracuda sem ajánlott!! Mert SMR-es, akkor már inkább Ironwolf! Nagyon be tud lassulni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67875) Shinjike87 válasza tibaimp (#67874) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Ricsip kolléga az imént írta, hogy az SMR-es vinyóknál akkor érezni belassulást, ha nagyméretben írok rá egyidőben, olvasásnál meg minden OK. Egyébként egy 8 éves Samsung HDD-t váltok le, annál még a pórnépnek szánt mai HDD-k is előnnyel bírnak, nem? A játékra szánt kifejezést ne úgy értsd, hogy 4K full beállítások mellett streamelek, közben fut a torrent - meg mit tudom én még mi az, amihez nem értek, de terhelné a vinyót -, hanem átlagos gaminget. Kocajátékos vagyok, aki kipróbálja az újat, de nem maximalista.

[ Szerkesztve ]

(#67876) csibe1 válasza Shinjike87 (#67868) üzenetére


csibe1
addikt

"Elsősorban azért kérdezem, mert a kinézett (és több helyről játékra ajánlott Seagate FireCuda csak 2,5"-osban kapható), másrészt esztétikai szempontból előnyösebb esetemben."

Először is jó lenne tudni mennyit szánsz a merevlemezre, és mekkora tárhely kell. :U
Milyen helyekről ajánlottak egy 2,5"-os merevlemezt játékhoz asztali gépbe? (már csak kíváncsiságból)
Mit takar az esztétikai szempont?
Miben esztétikusabb egy 2,5"-os merevlemez egy 3,5"-osnál?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#67877) Shinjike87 válasza csibe1 (#67876) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nem ajánlottak 2.5"-ost. Firecudát ajánlottak de csak 2.5-esben kapni, én ezt írtam. Továbbá a gépházban teljesen elérhető a 2.5-es SSD , ebből adódóan a hdd is szépen betolható lenne az SSD alá. De nem ez a fontosabb.

Mivel pedig 3.5esben nem kapni itthon, mint kiderült, sajnos marad más. Egyébként 2 TBs kellett és ár mindegy. Nem nagyon tud drágább lenni egy 20asnál.

(#67878) csibe1 válasza Shinjike87 (#67877) üzenetére


csibe1
addikt

"Egyébként 2 TBs kellett és ár mindegy. Nem nagyon tud drágább lenni egy 20asnál. "

Ezt miből gondolod?
Egy 2TB-os WD Black (ha már játék, jó sebesség, megbízhatóság, több garancia, és az ár mindegy) nem nagyon áll meg 20 ezerből. :D [link]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#67879) Shinjike87 válasza csibe1 (#67878) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nekem megáll, mert eddig nem olyan WD-m, aminek ne lett volna baja... Mindig kifogom a szart.

[ Szerkesztve ]

(#67880) Cruising6


Cruising6
csendes tag

Sziasztok!

Z5K1000-1000 HGTS 7mm vastagságú slim 2,5" hdd-m végét járja. Ennek a hdd-n-ek volt egy olyan jellegzetessége, hogy kb 2s után egyfolytában parkoltatta a fejeket. Ami rendkívül idegesítő volt. Utódként tudtok esetleg olyat ajánlani ami nem ilyen?

Első blikkre erre gondoltam: https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/blue-2-5-1tb-sata3-wd10spzx-p372549889/#termek-leiras

De sajnos láttam már WD-ből is ami csinálja az állandó parkoltatást.

Köszönöm a segítséget.

(#67881) gy.laci válasza Cruising6 (#67880) üzenetére


gy.laci
csendes tag

Mire használnád?

A múlt: gy.laci felhasználónak 29 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#67882) Dzsekó válasza Cruising6 (#67880) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10JFCX az egyetlen, ami nem SMR-es, és talán nem parkol. Ha szerencséd van, akkor wdidle3-al kikapcsolható a parkolás. Viszont 9,5mm-es magasságú még. 1TB méretben SSD ajánlott már. Pl. Samsung 860 EVO

[ Szerkesztve ]

(#67883) Cruising6 válasza gy.laci (#67881) üzenetére


Cruising6
csendes tag

Ultrabookba ssd mellé. Fontos a tartósság és a problémamentesség. Csak a 7mm fér bele, van itthon 10db normál magasságú notebook hdd-m, de sajnos fizikailag nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#67884) ricsip válasza Dzsekó (#67882) üzenetére


ricsip
addikt

a wdidle egy 10 éves program, egy vagy talán max 2 féle 10 évvel ezelőtti szériára készítették, semmilyen másikra nem jó. Szerintem.
Nem értem 2021-ben miért van még megemlítve. Kb olyan mintha a windows 2000 dolgai lennének még relevánsak a windows 10 2105 idején.

-

(#67885) Cruising6 válasza Dzsekó (#67882) üzenetére


Cruising6
csendes tag

Itt azt írják 7mm:
van már egy ssd a gépben, nekem egy stabil tartós hdd kellene. Olyan ami jól működik és nem idegesítő vacak mint a HGTS volt. De nekem nem fontos ez a konkrét típus, az ár sem számít annyira hogy vacakot vegyek azért hogy 5-10e spóroljak.

[ Szerkesztve ]

(#67886) Cruising6


Cruising6
csendes tag

Még valami eszembe jutott ami nem a topic témája. Az hogy kikapcsolgattam egyfolytában a parkoltatást megrövidíthette ennek az ipari hulladéknak az élettartamát? Azt csinálja hogy nem tud felpörögni, de ha megkocogtatom utána a gép kikapcsolásáig hibátlanul működik. Szektor hiba nincs rajta, végigolvasta szépen az egészet.

(#67887) King Unique válasza Cruising6 (#67880) üzenetére


King Unique
titán

Kb. mindegyik 2,5"-os, 5400-as HDD parkol, ezen feleslegesen rugózni. Kikapcsolni véglegesen meg max. firmware szinten lehet, de pl. a WD-knél a wdidle3 tool már elég muzeális és a legújabb merevlemezeknél nem feltétlen működik jól. Másik opció 3rd party szoftverrel mérsékelni/tiltani a parkolást, lásd egy korábbi válaszban leírtakat. De az meg a másik, hogy a parkolások és az indulások / leállások számát sem feltétlen kell túlaggódni, előbbiből névlegesen 600 000-et, utóbbiból pedig akár több 10 000-et is kibírhat egy 2,5"-os merevlemez (példa). + Van ezekre általánosan 2-3 év gyártói garancia, ahol ha az a HGST HDD-nél már rég lejárt, sőt annak akár többszöröse is, akkor annyira nem kell meglepődni, ha gond van vele, meg nyilván nem fog örökké hiba nélkül működni...

Ha 7 mm magas 2,5"-os HDD kell a laptopba, akkor a linkelt WD10SPZX egynek jó lehet. A hátrány ennél a típusnál (is) az SMR miatti belassulás, de ez is csak írásnál, meg ha gyakran történik írás és nagy adatmennyiségek másolása, akkor téma csak, ellenkező esetben nem. + A WD-knél támogatott a TRIM (lásd optimalizálás), az valamelyest javíthat ezen. Meg ugye ha nem opció a 9,5 mm-es HDD (WD10JFCX, ami amúgy túlárazott, annyiért már 2 TB-os WD20SPZX-et lehet venni), hanem csak a 7 mm-es, akkor más választás amúgy sincsen 2,5"-os fizikai méretben, kb. mindegyik SMR.

[ Szerkesztve ]

(#67888) tibaimp válasza Cruising6 (#67885) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha nem számít annyira az ár, én tuti nem lassítanám le a jó kis ultrabook-ot HDD-vel, simán egy 2,5 colos 7 mm-es SSD, és kb. minden probléma megoldódott, amiket fentebb hoztál.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67889) Cruising6 válasza King Unique (#67887) üzenetére


Cruising6
csendes tag

De a HGST olyan volt, hogy ha parancssorból nem kapcsoltam ki a parkoltatást nem tudtam filmet nézni mert akadt a videó! Nem túlzom el, ez így volt! Én nem akarok ilyet magamnak soha többet. Ha nem hiszed visszacsavarozom bele és levideózom. Mikor ráklikkelte a D meghajtóra 2s ig vártam míg megnyitotta, közben hallottam ahogy felpörög ez a vacak.

Toshibának van egyedül 7mm CMR-es 2,5" HDD-je. Erről mi a véleményetek? Inkább elég az 500GB-is. Vagy Torrent letöltéshez rakjak bele SSD-t?

(#67890) Cruising6 válasza tibaimp (#67888) üzenetére


Cruising6
csendes tag

Torrent letöltéshez rakjak bele SSD-t? A rendszer Half-Size SSD-n van, ez második meghajtó lenne nem rendszermeghajtó.

(#67891) King Unique válasza Cruising6 (#67889) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen olvastál, akkor arról volt szó, hogy a WD-knél mi a helyzet fejparkolás kapcsán, wdidle3 mellett hogyan lehet egyéb módon mérsékelni/tiltani, mennyit bírhat ki egy 2,5"-os merevlemez általánosan, stb...
Igen, a Toshiba kínálatában az L200 sorozatnál van CMR-es merevlemez, de csak az 500 GB-os 7 mm magas, az 1 TB-os már 9,5 mm, vagyis az utóbbi nem férne bele a laptopba.
Hogy HDD/SSD legyen-e, azt eleve el kellene dönteni, ahol ha a "Milyen SSD-t vegyek?" topik helyett eleve itt tetted fel a kérdést, akkor elvileg már megszületett a döntés. :B Ha nem és inkább SSD (2,5" SATA) kellene + belefér az anyagi keretbe, akkor meg irány a másik topik, ahol az SSD nyilván jobb választás lenne sebesség szempontjából (is) akármilyen CMR/SMR HDD-nél, valamint akár torrenthez is jó lehet egy magasabb TBW-vel rendelkező modell.

[ Szerkesztve ]

(#67892) gy.laci válasza Cruising6 (#67883) üzenetére


gy.laci
csendes tag

Ez esetben inkább egy SSD-t vennék, nem lenne sokkal drágább.

A múlt: gy.laci felhasználónak 29 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#67893) Cruising6 válasza King Unique (#67891) üzenetére


Cruising6
csendes tag

BLACK 1TB - WD10SPSX Rendelek egy ilyet legalább 36 hónap a gar. Ez van, kicsi az 500gb. Gondolom a 2TB-oson nagyobb az adatsűrűség még nagyobb az esélye, hogy bekrepál :)

(#67894) King Unique válasza Cruising6 (#67893) üzenetére


King Unique
titán

Most ha biztosan (?) HDD kell és nem pedig SSD, akkor az 1 TB-os WD10SPSX - amire amúgy hivatalosan 5 év gyártói garancia van - is megfelelhet a célra, viszont ez szintén SMR.
Mondjuk a 2,5"-os WD Black sorozat esetében nincsen 2 TB-os modell, annál nyilván nem téma. :D A 2 TB-os SMR-es Blue esetében meg annál is ugyanúgy 1 TB-os lemeztányérok (2 db) vannak és aszem az adatsűrűség is megegyezik, szóval ilyen téren nem mondanám kevésbé megbízhatónak, mint a szintén ugyanilyen típusú 1 TB-os modelleket, meg ugye tárolókapacitástól függetlenül 2 év a gyártói garancia, stb.

[ Szerkesztve ]

(#67895) Cruising6 válasza King Unique (#67894) üzenetére


Cruising6
csendes tag

5év gar? Hol lehet annyival rendelni? 3 lenne az Aqua-nál de akkor nem küldöm el a rendelést :) Vágom az SMR-t, de kicsi az 500Gb.

[ Szerkesztve ]

(#67896) King Unique válasza Cruising6 (#67895) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed a WD Warranty Policy weboldalt, akkor a Black, azaz a WD10SPSX esetében az EMEA régióban is 5 év gyártói garancia van, vagyis normál esetben a hazai boltoknak, webáruházaknak is annyival kellene árulni. Ahol nem, meg ahol csak 2-3 évvel, akkor az egyértelműen az adott bolt, webáruház sumákolása, meg ugye ki tudja honnan, milyen beszállítótól szerzik be egyes helyeken... Ezért is célszerű vásárlás előtt megfelelően tájékozódni és lehetőség szerint olyan helyen vásárolni, rendelni, ahol megadják a normális garanciaidőt (5 év). Ahol csak pl. 3 évet adnak, ott jó esetben (ha a WD weboldala 5 évet ír) a fennmaradó 2 évben még opció lehet az RMA, de akkor azt magadnak, saját költségre kell intézni.

[ Szerkesztve ]

(#67897) Cruising6 válasza King Unique (#67896) üzenetére


Cruising6
csendes tag

Ipontól rendeltem, az legalább 3 év garanciát írt. Biztos jobb minőségű alkatrészekből van ha 3 évvel több gart mernek rá vállalni mint a az olcsóbb blue sorozat. Köszönöm szépen a segítséget.

(#67898) King Unique válasza King Unique (#67896) üzenetére


King Unique
titán

+ Lásd korábban a téma topikjában leírtakat, lehet a garanciaidőnél itt is a 3 év úgy jön ki, hogy a kötelező 1 év jótállás + 2 év szavatosság.

Oké, ha SSD helyett biztosan HDD kell és elég 1 TB, nem gond az SMR stb., akkor jó választás a WD Black. Igen, néztem ott, ahol a 3 év gyártói garancia megnevezés nyilván fals, amikor eleve 5 év az EMEA régióban is... :B

[ Szerkesztve ]

(#67899) tibaimp válasza Cruising6 (#67890) üzenetére


tibaimp
nagyúr

SSD torrentre, ma már ez nem téma! Ahogy King Unique kolléga is írta.
Szerintem még mindig jobb vétel, mint egy jó drága, de csak a nevet megfizetve, a WD Black.
De elengedtem, ha nem, akkor nem....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67900) Dzsekó válasza Cruising6 (#67890) üzenetére


Dzsekó
addikt

Naná, hogy torrentre SSD-t. Még a letöltési sebesség is jobb lesz picit, mint egy 5400RPM-es vagy SMR-es HDD-vel. SSD-re alapból 5 év gari van és van belőle 1 és 2TB-os is.
Egyébként a WD10JFCX-re írtam a 9,5mm magasságot. A WD Blue az 7mm-es.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.