Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rszp

    aktív tag

    válasz Dzsekó #18908 üzenetére

    Én eladtam már az enyémet ezért csak az emlékeimre hagyatkozom.

    A minusz méret abból adódik, hogy a 32 bites címzés max 2TB megcímzésére alkalmas 512B/szektor esetén. Ha a program "unsigned long int" azaz előjel nélküli 32 bites címzést használ akkor nincs gond. Sok program viszont, főleg a régebbiek csak "long int"-ként használja. Ekkor 1TB a max érték mert a 32. bit az előjel és nem használható érték jelölésére. Amikor ilyen program a rendszert megkerülve alacsony szinten piszkálja a diszket akkor az 1TB feletti címzés visszanyúl az 1TB alatti részre és spontán televágja shittel a diszket.
    Egyébként a MBR is csak 2TB méretet enged ezért dolgozták Win7 alá a GPT-t. Itt már 18 exabyte a limit ami jelenleg felfoghatatlan érték.

    "Ami számomra rohadtul nem világos. Milyen particiót hozott létre a Paragon PM10?"
    Szerintem normál primary partíciót csak a geometria lett másként beállítva.
    A normál diszk cilinder/fej/szektor beállítása nem megfelelő a 4kB/szektorhoz, ezért a Paragon más chs beállítást erőltet a rendszerre.
    A normál disk 255 fejjel és 63 szektor/track beállítással működik és a cilinderek száma nő a kapacitás függvényében.
    Paragonnál 32 fej és 33 szektor/track volt, emlékeim szerint.
    Win7 mit csinál, nem tudom. Ott már támagott a nagyobb szektor és az SSD, ezért passzolom a kérdést.

    Ami fontos lehet a kis méretú file kezelés szempontjából az a cache mérete.
    A cache jó dolog de bizonyos méret felett az adminisztációra fordított idő drasztikusan rontja a hatékonyságot. Néha rosszab a teljesítmény mintha nem lenne cache. Közrejátszhat, hogy a nagy méretnél nem töredezett a cache ezért nem kell sokat címezgetni. Szerintem ez firmware kérdése. Még régebben írtam, hogy a terhelés nem lineáris hanem fűrészfog alakú. Nincs felkészülve a nagyobb memória kezelésére.
    Ha mégsem firmware akkor lehet lassú a diszken a vezérlő vagy a memória.
    Az egyszerre folyamatban lévő session száma túl magas a diszken belül.
    Olyanhoz hasonlítanám mint a gyenge router csak kevés p2p kapcsolatot kezel egszerre korrektül.
    Igazából az lenne a kérdés, hogy Win7 alatt mit művel mert az lerombolhatja azt amit írtam, de szerintem nem nyúltam mellé.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés