Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) dokee78


dokee78
félisten

Legalább az S verzió tartalmazhatná a B20 LTE.
Tudom nem igazán erre a piacra szánt modell,de nem hiszem,hogy olyan sokba lenne.

Sőt igen is sok embernek fontos a B20 LTE,de azt sem tudják mi az!

(#2) Luck Dragon válasza dokee78 (#1) üzenetére

Egyetértek veled. Kár érte.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) Máté94


Máté94
addikt

Tehát akkor van már sima Redmi 3, Redmi 3 Pro - csak fingerprint sensor-ral, és ez 3S - új SOC-cal és fingerprint sensor-ral... Ahaaa... :))

(#4) tibcsi0407 válasza dokee78 (#1) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hány Xiaomi volt eddig B20 támogatással? Egy sem. Sajnos nem pont ezzel a modellel fogják elkezdeni. Szép lassan építik a globális piacukat, de míg Európa sorra kerül, sok víz lefolyik a Dunán.

https://utdetailing.hu/

(#5) Graphics válasza Máté94 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ügyes meglátás :)

És az , hogy egymással versenyeznek nekünk csak jó /is/ lehet. Erősebb hardvereket, nagyobb teljesítményt kapunk, olcsón.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) tjb007


tjb007
nagyúr

„meghajtásáért a Snapdragon 430 chipset felel. Ez ugyan nem óriási előrelépés, viszont még mindig erősebb a Snapdragon 616-nál”

Nem az.

(#7) ghost364


ghost364
senior tag

Pedig még egy hete sincs meg a Redmi 3-am :O Mondjuk annyival nem lett jobb, hogy lecserélném erre.

(#8) Örni


Örni
senior tag

Én már elvesztem a Snapdragonok számozásának erdejében... 430 vs. 616?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#9) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Jó lenne, de az a [moderálva] B20 hiány ezt is elcseszi :(((

Finomabban fogalmazz!

[ Módosította: pepe091 ]

Huawei Mate 9

(#10) pető bá' válasza tjb007 (#6) üzenetére


pető bá'
őstag

meg is lepődtem volna.. ezt a telefont a 3 és a 3 Pro közé vagy alá kell(ene) rakniuk értelemszerűen.. a 3 Pro-nál hardverben gyengébb, de ujjlenyomatolvasós. Egyébként tetszik :)

"... and I hope you have a great day!"

(#11) scyllarus válasza dokee78 (#1) üzenetére


scyllarus
veterán

De, sokba kerülne. külön antenna + licensz, szóval amíg nem Európa a célcsoport, addig egy Xiaomiban sem lesz benne.
Nekem szerencsém van, Vodás céges kártya, nem hiányzik, jó a 3G-s lefedettségük.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12) enginev3.0 válasza Örni (#8) üzenetére


enginev3.0
félisten

En sem értem már egyáltalán

Lehetne a 600 kategória valami olcsóbb, 800 a csúcs, 400 meg energiatakarékos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) slayernick66


slayernick66
tag

a neven es szamozasan kivul mibol lehetne tudni hogy melyik proci erosebb? van valami osszehasonlitas valahol amibol kiderul?

(#14) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egymásra licitálnak pár napos különbséggel a Meizuval..

Finn the human

(#15) Balint1408


Balint1408
aktív tag

A magyarországi ár kérdése az egész.
Ha megérkezik egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

A térerő veled van!

(#16) gerii


gerii
addikt

Felesleges ennyi variáns szerintem, gyártsák ezt a sima helyett vagy valami, mert így előbb-utóbb a támogatás fogja megsínyleni a sok típust.

(#17) DemonDani válasza tjb007 (#6) üzenetére


DemonDani
addikt

Elképesztő, hogy ennél a mobilarénánál sosem fog már összeállni egy rendes, hozzáértő, alapos csapat.
Én is azonnal furán néztem magam elé, mikor ezt megláttam.

Még csak az Adreno 505 sem hoz rendesen mérhető teljesítményben előrelépést, nemhogy a processzoroldal, hol minden egyes mag lassabb 100 MHz-cel, mint eddig volt.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18) Freiherr


Freiherr
őstag

XXX

(#19) kriszpontaz válasza slayernick66 (#13) üzenetére


kriszpontaz
veterán

[link]

Remélem jót linkelek, de ha igaz a spec, akkor a
616 CPU-ban erősebb, (4x A53 1,2GHz + 4x A53 1,7GHz + Adreno 405), a 430 meg GPU-ban, de CPUban gyengébb. (8x A53 1,2GHz + Adreno 505).

(#20) haypro


haypro
senior tag

Ennek így, ebben a formában mi értelme van? :(
És nem a B20 hiánya miatt mondom... Legalább lenne FullHD kijelző, erősebb SoC + GPU-val, jobb kamerával...

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#21) xabolcs válasza Máté94 (#3) üzenetére


xabolcs
őstag

Eddig azt hittem, hogy tudtam kovetni a xxxxx, xxxxx Pro es xxxxxs elnevezeseket.

De mostmar tisztaban vagyok vele, hogy eselyem sincs. :DDD

Uj SoC-cal akkor ez mar nem ido lesz.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#22) H.Istvan25 válasza Freiherr (#18) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Vannak akik használni is szeretnék az okostelefont, nem csak mutogatni. Mondjuk a hülyegyerekeknek jó, akik basznak mobilnetre előfizetni, és mindenhol keresik a wifit :D

Huawei Mate 9

(#23) DemonDani válasza haypro (#20) üzenetére


DemonDani
addikt

És persze lehet még olcsóbb is ugye? Mondjuk 50 dollár.

Egy kicsit ereszkedj le a földre szerintem, és akkor majd meglátod, hogy mi értelme van.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) csibe1


csibe1
addikt

Egyre nagyobb katyvasz lesz, lassan már azt se tudják minek nevezzék az egyes modellek alvariánsait.
A microSD bővíthetőség az gondolom ugyanolyan felemás lesz, mint az elődnél.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25) munnergep


munnergep
senior tag

Jöhetne 4 vagy max. 4.3 colos verzió is belőle. Aszittem' a meizu vagy a xiaomi ki fog hozni valami hasonlót az iphone SE után :(

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#26) Ruuwa


Ruuwa
tag

Egyébként milyen érvek szólnak a 2x4db A53-as mag mellett, egy 4xA53 + 2xA57, vagy akár egy 2xA53 + 2xA57 felállással szemben?

Ennyivel kevesebbet fogyaszt az A53-as mag, vagy az A57 implementálása költségesebb mint 2db A53-asé?

Nem gyorsabb annyival az A57, hogy a hirtelen terhelés esetén hamarabb végezzen az adott feladattal, és hamarabb álljon vissza alacsonyabb órajelre, és ezzel összességében kevesebbet fogyasztana, mint két A53-as mag ugyan ezen munkamenet alatt?

Vagy csak a marketing miatt raknak ilyen 8 meg 10 magos csodákat a telefonokba, mert úgy gondolják, hogy egy 6 magos telefon már eladhatatlan ebben a mezőnyben, függetlenül a relatív teljesítményétől?

Csak azért kérdezek ilyeneket, mert nézegetem mi lehetne a Redmi 1s-em utódja. És hát ebben ugye egy Snapdragon 400-as van, a maga 4 magjával. Értem én, hogy ez még ARMv7, de a mindennapokban nem érzem, hogy kétszer ennyi magra lenne szükségem. Ugyanakkor meg alkalmanként jó lenne némi plusz erőforrás. Gondolok itt zenehallgatás közben navigáció, és a telefon elforgatásakor eléggé megdöccen a navigáció. Ez gondolom tipikusan olyan helyzet, ahol rövid többletterhelést kap a SoC, és nem nagyon látom, hogy lenne ilyenkor előnyben még 4 alacsony fogyasztású mag, 2 nagyobb teljesítményű maggal szemben.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#27) lowlight


lowlight
tag

Tőlem okosabbakat kérdezném, hogy a Meizu M3 egyáltalán forgalomba került valahol? Csak a "verseny" miatt merült fel bennem ez a kérdés...

(#28) mpierre válasza Freiherr (#18) üzenetére


mpierre
veterán

:C

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29) ctvagyok válasza Ruuwa (#26) üzenetére


ctvagyok
őstag

Teljesítmény per fogyasztás arányban veri az A53 az A57-et. Az A57 drágább is. Az A72 már jobb fogyasztás szempontjából. De ez szintén felsőbb kategória.
Amúgy szerintem is jobb egy hatmagos SoC két "nagy" maggal, mint egy 8 magos A53, de drágább is.
Igen gyorsabb lesz a készülék ha van benne "nagy" mag. De a fogyasztása is nagyobb lesz a 8 A53 magosnál, azonos gyártástechnológia mellett.

[ Szerkesztve ]

(#30) tothmaxy182 válasza DemonDani (#23) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Őszintén szólva én a földön járok, és eléggé jólértesült vagyok a Xiaomi telókat illetően, de ezt most én sem nagyon értem, hogy miért kellett kiadni... Szinte semmivel nem olcsóbb, mint a sima Redmi 3, nem sokkal gyengébb, erősebb meg pláne nem... Passz... :F

Minden szavam magánvélemény!

(#31) BaLee válasza tothmaxy182 (#30) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. Egyetlen egy kérdés: minek?

Lett volna más mondjuk méretben, felbontásban stb.

Szerintem simán kijöhettek volna egy 4,5-4,7" körüli kompaktabb variánssal, mivel nincs nagyon vetélytárs ebben az árkategóriában és méretben ott még tarolhattak volna.

Erre szintén 5" és szintén HD felbontás. Bár szerintem 5" még elég a HD...

(#32) hallerlaller válasza scyllarus (#11) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem se hiányzik, de ez a antenna +licensz sokba kerül érvelés ott sántít, hogy vernee thor meg dogee x5pro belépő szintű telefonokba mégis belefért.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#33) tibcsi0407 válasza hallerlaller (#32) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert ezeket a telefonokat nem veszik Kínában, csak Kínán kívül. Míg a Xiaomi és a Meizu Kínába és Indiába készül, ott pedig nincs B20.
Gondolj bele, a két ország majdnem kiteszi a világ lakosságának a felét. Nem hiszem, hogy a kis pöttöm EU miatt fognak azért beletenni más alkatrészt.
Meg nem csak az alkatrész, hanem a licenszdíj is biztos számít. Egy akkora gyártó mint a Xiaomi nem teheti meg, hogy csak úgy ingyen beleteszi és nem szól senkinek róla.

https://utdetailing.hu/

(#34) scyllarus válasza hallerlaller (#32) üzenetére


scyllarus
veterán

Mert itt akarják forgalmazni, a Xiaomikat meg nem. Feleslegesen belerakni sokba kerül :)
Az itt vásárolt Samsungokhoz sem kapsz amerikai töltőfejet pluszban. Nekik ez pont ugyanolyan felesleges kiadás.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#35) janeszgol válasza xabolcs (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Én sem. Sem a Qualcomm, sem a Mediatek SoC-jait nem tudom követni. De mivel nekem már egy S400-as is elég arra, amire használok egy telefont, így számomra nem is érdekes már.

(#36) citkar válasza lowlight (#27) üzenetére


citkar
addikt

Itt rendelhetsz (legalábbis úgy tűnik van nekik), bár tény, hogy nem sok helyen látni.

(#37) embe


embe
nagyúr

Nekem már ezek a telók így követhetetlenek. Megéri még megvenni egyáltalán ezeket a telókat? Mire idekerülnek sarcokkal stb, már nem olyan jó vétel. Szerintem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#38) Upo


Upo
addikt

Összeállítottam az elérhető infók alapján egy kis összehasonlító táblázatot a források megjelölésével.
Szabadon felhasználható, vihetitek innen.

A 430-as kamerájára ellentmondó infók vannak a Qualcomm-nál, a weblapokon max. 21MP-t írnak, a PDF brief-ben pedig max. 16-ot, nem tudom mi az igazság.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39) haxiboy


haxiboy
veterán

Kegyetlen árazás, jó hardware. Xiaomi remélem terjeszkedtek európára is hivatalos EU garival stb.
Hamarosan én is beszerzek tőlük terméket, igaz nem telefont csak egy Pistont, de tuti hogy a kövi telóm valami ilyesmi lesz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) batai15


batai15
félisten

Akkor van sima redmi 3 , pro meg S is?
Akkor innentől illetem a xiaomi szánalmas jelzővel. Ezt a kapkodást amit művelnek kezd el szomoritani .
Jó cuccokat gyártanak nem vitás , de ezzel az értelmetlen modellekkel nálam így lejjebb csúsztak.
Mondjuk piston mi band2 akkor is kell tőlük.
A Support fogja megsinyleni majd.

[ Szerkesztve ]

(#41) Graphics válasza batai15 (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miert lenne kapkodas?

Amikor megjelent a sima nem volt szerintem Snap430.

Korrekt arazasa van mindnek.
Ertelmetlen modelleket gyart mas...

//////

Minden topicban vagy b20 hiszti megy, vagy kitalalnak a forumozok mas sirankozast, kozbe meg van akinek nem is volt Xiaomija se... :D

No mindegy, megpattanok ide elott.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) GeryFlash válasza Freiherr (#18) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) Scrydhan válasza enginev3.0 (#12) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

200 meg M$ exklúzív,csak a 80e-es wp 10-es mobilokba? ;]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#44) batai15 válasza Graphics (#41) üzenetére


batai15
félisten

Tévedsz nekem volt xiaomi telefonom . Nem is egy.
De ettől függetlenül értelmetlen ez a modell. Persze vedd meg nyugodtan , majd kíváncsi lennék ha nem sokkal utána kijönne egy újabb , és onnantól meg el lennél felejtve , akkor is ennyire pozitív lennél? Nem hiszem.
És pedig egyre többször fordul elő ez , és nem csak a xiaomirol beszélek.
Még a sima pro verziót meg értem,de ezt nem .

[ Szerkesztve ]

(#45) Graphics válasza batai15 (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kulon irtam, nem rad ertettem, tudod mindig tisztelet a kivetelnek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Fejvadi válasza H.Istvan25 (#22) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Van akinek elég a 3G és nem a kijelző fényénél kvarcol egész nap.

(#47) whYz válasza batai15 (#44) üzenetére


whYz
addikt

A Xiaomi miota nem frissiti a regebbi telefonjait? Szvsz a legjobb supporttal rendelkezo vallalat. Ott van peldanak a Mi2S(2013) amit meg mindig frissitenek.

(#48) trebrona válasza batai15 (#44) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Volt Xiaomi telefonod, úgyhogy pont tudhatnád, hogy Xiaominál ha kijön egy újabb modell, akkor sem leszel elfelejtve. Mi2 hány éves modell? Mi3? De az alsó kategória is legyen, Redmi1S? Érdekes módon mind kapja a folyamatos frissítést.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#49) citkar válasza batai15 (#44) üzenetére


citkar
addikt

Azt megértem, hogy egy harmadik Redmi 3 modell talán felesleges, de attól még nincs ezzel a készülékkel semmi baj. Ennyi pénzért rossz vételnek nem mondhatni, vagy te mit szeretnél még 50 ezres árkategória alatt?:)

Engem elfelejthet a gyártó, sőt, az se baj, meg se jegyzett :D

(#50) batai15 válasza whYz (#47) üzenetére


batai15
félisten

Igen igen , újabb miui régebbi droid verzióval..
Na meg a miuin is meglátszik hogy a nagy heti updatek menyi jót meg rosszat is hoznak.
Jó a xiaomi , de jobban rá kellene feküdni az optimalizálásra , meg ne legyen annyi modelljük, értelmetlen.
Legyen redmi , redmi note , meg flagshipek. Ha úgyis ugyanazon az áron adják az újabb modelt mint a régit akkor minek ennyi modell ?
Amúgy jellemzően a sima modellek supportja a gyenge. Mondjuk annó a redmi vs redmi 1s közül utóbbi lett a rosszabb .
Citkar : nem azt mondom hogy rossz ,de a pro mellett minek ?
Lassan ott tartunk mint a kocsiknál hogy többféle felszereltség lesz a mobiloknál:soc ,ram akku , stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.