Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12963) roti86 válasza mallee (#12938) üzenetére


roti86
őstag

Szia.

Én most vettem egy 500as WD5000BEVT (00ZAT0) típusú notivinyót. Eddig bevált (kopp-kopp :) ), gyors, halk, kevésbé melegszik. Tesztek alapján és az ebben a fórumban elhangzott vélemények alapján esett a választásom a WD-re-szemben a Samuval.
Előtte Hitachi notivinyóm volt 80Gb-os, kevés volt már nekem úgyhogy nagyobbat vettem. A Hitachi egy kicsit hangos volt és melegedett (filmnézésnél felment 45-50 fok környékére a WD 39-40 fokával szemben).
Ha valaki WD5000BEVT vinyóban gondolkozik a laptopjába, akkor ha teheti nézze meg a típusszámot és válassza a 22ZAT0 típusút a 00ZAT0-val szemben. Külföldi fórumokban utánanézve megtudtam, hogy a 22ZAT0 még halkabb működésű és kicsit gyorsabb ("i have both as well the 00ato is much noisier than the 22ato. not sure why but it for sure is. the 22azo also performs slightly better than the 00 model").
Az újabb Hitachikat nem ismerem. Arra figyelj, hogy a Hitachi 5k500 12.5mm vastag a szabvány notivinyók pedig 9.5mm-esek. Az általad említett 5K500B-ről nem találtam infót(nem tudom mire utal a B betű.) A modellről itt találsz még infót: Link
WD5000BEVT-ről itt olvashatsz egy tesztet. Ha jól tudom, ez az egyetlen 500-as notebookvinyó ami 2 tányéros a Samsung és a Hitachi 500-asa is 3 tányéros .
Remélem segítettem.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.