Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#9401) vadkörte válasza gigi21 (#9382) üzenetére


vadkörte
addikt

Kedves párodnak tökéletesen igaza lenne, ha nagy méretű CRT TV-t terveznétek venni.

22"-os TV-ben gondolkodtak szüleim, nagy nehézségek - és édesapám esetén egy szermélyes megtekintés - árán sikerült meggyőznöm őket, hogy az KICSI! nekik is legalább 28-30" KELL! Édesanyám ~1,5 m-ről édesapám ~3 m-ről nézi.
Tudtam, mit beszélek, 22"-os monitorom van amit kb. 0,5 m-ről nézek és az annak kb az ideális nézési távolsága.
Morogtak, amikor hazaállítottam a 28"-os LG-vel, de anyám a második este azt mondta, hogy el tudja olvasni az SMS fal szövegét, a régin meg nem is látta és már nem is tűnik olyan nagynak, de a 22"-os is elég lett volna, mert az olcsóbb. Na kb. itt dobta le a szíjat az agyam. :C

Az régi CRT-m 25"-os - 63cm-es - volt amit ~3 m-ről néztem. A szemem majd kifolyt úgy kellett erőködnie! Az új, 43"-os, ezt szintén ~3 m-ről nézem és ennél nekem nem kell nagyobb - nem érdekel, hogy milyen távolságról látnám minden pixelét, kipróbáltam az "ideális nézési távolságot" és kellemetlen volt - de kisebb sem.

Gyereknek ilyen kis szart - 19-22" - nem vennék, maximum a konyhába főzés mellett TVPaprikát nézni, esetleg a biztonsági kamerák képét megjeleníteni. Maximum akkor, ha extrém kicsi - 6-10 nm - a szobája. 28-32" fHD kell neki is.

Üdv. V. Körte

(#9402) Romeo619 válasza #94529552 (#9400) üzenetére


Romeo619
senior tag

Emlékeztem én már erre, hogy óva intettek az ívelt TV-ktől, most már tudom, hogy miért.

Tehát inkább kerülöm, mint tehén a villanypásztort :D

(#9403) hackeeeee válasza #94529552 (#9400) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahol dolgozom, ott intézném, és sajna már nem nagyon van.

A MM is rendelhetőbe teszi, viszont sehol sincs készleten, elvileg 27. szállítást ír, de a fene sem tudja, hogy teljesíhető-e.

A Samsung viszont elérhető, abból van.

Véleményem szubjektív...

(#9404) sinick


sinick
senior tag

Öcsém keres tévét az alábbi feltételekkel:
1. 32" FHD (mert max. ez fér el az állványán)
2. Smart (YT és DLNA kliens, csak zenét - mp3-at - is tudjon játszani)
3. 100 ezer Ft körül (van egy kis mozgástere)

Én Samsungokat néztem és a honlapon összekattintgatva J5200 és J5500 szériát dobta ki. Úgy olvastam, hogy a mozgásmegjelenítés igazából a 6xxx-en kezdenek fájdalommentesebbek lenni.

Fateromnak egy 6650-öse van, ahhoz képest mennyire vállalható? (Felhősödés, mozgásmegjelenítés, stb. mindenféle LCD nyavalya szempontjából.)

Köszi: sinick

(#9405) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

2év 3hónap után betojt az LG 32LB650V, kéne vmi ajánlás cserére. 32" 100k alatt mi a favorit?
3D nem elvárás

(#9406) kornél88


kornél88
csendes tag

Sziasztok!

Samsung J5500 tv-vel kompatibilis a Samsung VG-KBD1000 billentyűzet?
Samsung azt mondja, hogy igen, Mediában, euroncsiben meg azt hogy nem!
Szerintetek?

(#9407) jezsu1998


jezsu1998
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni hogy melyik tv lenne számomra az ideális.
Alábbi kritériumok szerint:

-max 170-200e Ft
-42"-49" képátló
-Felbontás FHD vagy UHD
-3D nem szükséges feltétlenül
-alacsony input lag, mivel PS4-gyel lenne használva

Köszönöm a segítséget!

(#9408) #94529552 válasza sinick (#9404) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a 6-os szériás FHD-k a jobbak, csak azokból hiányos a kínálat, tekintve, hogy idén már csak 1 db típus van belőle, de az sajnos hajlított kijelzős :( A gyenge kivitelű J5000, és J5200 nem ajánlott, a 32J5500 már nem kapható. Felhősödés minden LCD tévénél előfordulhat, a mozgásmegjelenítés ami gyengébb az alacsonyabb kategóriában.
hackeeeee Akkor próbálkozz azzal, hátha megfelel az igényeidnek. Online rendeld, hogy nem tetszés esetén meg legyen a 14 napos indok nélküli elállási jog.
Devsey Mi történt vele?

[ Szerkesztve ]

(#9409) agabe


agabe
addikt

MM-ben mai napon jo aron vannak sony tv-k (legalabbis az utobbi hetekben nem voltak olcsobbak, inkabb csak dragabban volt kaphato)
50W755C 207ezer, az 55-os 808-as 252ezer.

(#9407) jezsu1998:
Ha meg befer a keretbe a 207ezer, es meretben is elfer akkor a fenti 50-es W755-os sony.

[ Szerkesztve ]

(#9410) yoogie válasza agabe (#9409) üzenetére


yoogie
aktív tag

És mondjuk a 150k-s árkategóriában a Sony 43WD757SAEP jó lehet? :U

(#9411) cd930 válasza yoogie (#9410) üzenetére


cd930
aktív tag

Szia!

Én egy 43W808C foglaltam a sógornak, ami mától 179999.
A WD sorozatot nem annyira ajánlják.

20+ éve a Prohardveren

(#9412) Szikimaci


Szikimaci
csendes tag

Sziasztok!

S.o.S. válaszra lenne szükségem. Last minute karácsonyi TV vásárlás, 2 lehetőség van:

Panasonic VIERA TX-40DS630E

Samsung UE40J6240

A Panasonic egy 20-assal drágább, de 5 év garancia van rá. Viszont a Samsungot is sokan dicsérik.

Mire szavaztok? Előre is köszönöm!

(#9413) superg válasza cd930 (#9411) üzenetére


superg
senior tag

Én elmennék a MM-ben személyesen lehet ott még olcsóbb,nemrég is ez volt offline olcsóbb.
Mondjuk ma délelőtt benézek aaz Europarkba,majd szólhatok hogy ott mivan.

(#9414) superg válasza yoogie (#9410) üzenetére


superg
senior tag

a 43w75C/80C butitott változata,nincs benne Motion Flow vagyis 50/60 Hz-es.Nem is androidos.Meg ki tudja lehet 1-2 dologgal még kevesebb.

Bocs a dupláért most így jött össze

[ Szerkesztve ]

(#9415) yoogie válasza superg (#9414) üzenetére


yoogie
aktív tag

Értem, akkor esetleg ebben az árkategóriában mi az ami ajánlott vétel?

(#9416) superg válasza yoogie (#9415) üzenetére


superg
senior tag

Hát csak az említett 43WC-sek vannak de mostanában már 170 körül vannak.150ért meg az említett WD.
Más gyártót nem annyira ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#9417) agabe válasza superg (#9414) üzenetére


agabe
addikt

Hát nem éppen.
Androidos és Motionflow 800-as a 755C is, majdnem mindenben megegyeznek.
Egyedüli eltérés a 8xxC -hez képest, hogy szoftveresen le van tilva a 3D ami szervizmenüből akár aktiválható is (bár fölösleges szerintem, meg garinál ha észreveszik akár rá is foghatják, hogy azért nem szervizelik, de ez csak feltételezés)
Igencsak ajánlott készülék még 8xx-el szemben is ha az ára jobb.

(#9415) yoogie:
43W755C 153ezer Én ezt venném 180ezres 808C helyett.

[ Szerkesztve ]

(#9418) yoogie válasza agabe (#9417) üzenetére


yoogie
aktív tag

Nem találok semmit a link alatt... :(

(#9419) agabe válasza yoogie (#9418) üzenetére


agabe
addikt

Valamiért nem lett jó.
Ráadásul nem is találom MM-ben :(

170alatt most nincs a weben keresve, de érdemes lehet valamelyik közeli MM-et felhivni hátha van belőle csak weben nem látszik mert lokálisan van készleten.

[ Szerkesztve ]

(#9420) yoogie válasza agabe (#9419) üzenetére


yoogie
aktív tag

Rákerestem de sehol sem találtam MM oldalán.

Esetleg más alternatíva?

(#9421) yoogie válasza agabe (#9419) üzenetére


yoogie
aktív tag

Rákérdeztem és kifutott modell náluk, nem elérhető egyik boltjukban sem.. :(

Akkor esetleg a fenn linkelt 43W808C abban az árban?

(#9422) superg válasza agabe (#9417) üzenetére


superg
senior tag

Hát nem éppen.Kevered a 43WD755-t a 43W755C-vel.Velem is előfordul. :)
43W755C- nem találsz te sehol 153-ért,de várom a cáfolatot.

(#9423) superg válasza yoogie (#9421) üzenetére


superg
senior tag

43w805C és 807C 170997 Ft a kispesti MM-ben (Europark)

(#9424) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

300-350k kornyeken milyen TV-t ajanlotok?
Ha van lehetoseg akkor LG es SAMSUNG legyen eloterben ;)

(#9425) #94529552 válasza Szikimaci (#9412) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sima tévézésre jó a Pana, de vannak hiányosságai, mert pl. játékhoz nem való a nagy input lag miatt, ha a lejátszóját használnád> nem tud DTS hangot, és a programozott tv adás felvétel sincs benne(PVR)
yoogie Szerintem a 43WD755 is teljesen jó lehet a játékra, érdemes lenne valahol kipróbálni.

(#9426) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Egy családtag szeretne tanácsot kérni.
Adott egy Lg 32lh3000 amit szeretnének lecserélni egy, SKYWORTH 40" FULL HD LED-re.
Itt a képminőség a kérdéses. Valaki találkozott már ezzel a készülékkel?
Köszönöm.

(#9427) Vismajor01


Vismajor01
addikt

46 coll tv-t lehet 100 körül kapni?
Okosnak kéne lennie, más elvárás nincs nagyon

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9428) Tony21 válasza Tony21 (#9399) üzenetére


Tony21
tag

Naszóval, Samu 60J6240 :)
Igaz a mondás, TV-ből nincsen elég nagy ... mondjuk egyedül kicsit macerás volt összerakni :DDD
Kép teljesen homogén, nincs felhősödés, menü sebessége elfogadható (gyorsabb mint a régi D6500), mozgás megjelenítésben nincs hiba.
Ez egy jó vétel, csupa előnyös tulajdonsággal (niksz UHD, niksz Uri Geller design).
Nagy kár, hogy már nem gyártják ...

(#9429) KöviLaci


KöviLaci
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás folyamatában vagyok a keret 400 körül lenne, a TV-t kb 4 m-ről nézem, 3D nem feltétel. Mit ajánlanátok ezek közül esetleg alternatíva? Néha kis Xbox menne, de alapjában Film nézés, tv adás teljesen normál használat

Samsung UE65H6400
Sony Bravia KDL-65W857C
LG 60UH7707

Köszi előre is!

(#9430) agabe válasza KöviLaci (#9429) üzenetére


agabe
addikt

Sorrendben en elsonek a sony-t javasolnam, es ha az megsem akkor samsung.
Sony most 400ezer edigital-ban ami eleg jo vetel.
LG-t (eltekintve attol, hogy nem szoktam ajanlani) tobb dolog miatt nem tartom jo vetelnek a masik kettovel szemben.
Gyenge a kontrasztja (mivel ips) , es a szurkearnyalat megejelnitese is ami filmezeshez nem jon jol. Elvileg HDR, de gyakorlatilag a DCI P3 szinterbol ugyanannyit tud megjelniteni mint a sony. 60"-os ami kisebb, es megis dragabb (az UHD miatt persze), de a 4K felbontast 4 meterrol nem fogod erzekelni, a kep nem lesz lathatoan elesebb mint egy ugyanakkora FHD kijelzon barmi legyen a forras.

[ Szerkesztve ]

(#9431) #94529552 válasza KöviLaci (#9429) üzenetére


#94529552
törölt tag

A H6400 már lassan 3 éves típus, helyette a 60J6240-et mondanám, az frissebb és modernebb kiadás, és szintén ajánlott vétel, és még a pénztárcád is kíméled így.
lacy86 FHD-ből? Már csak az előbbi 60J6240-es, UHD-ből LG 55UH7707. Függ attól is, hogy milyen felhasználásra, és felbontáshoz lenne.
Vismajor01 Csak 32"-os van ennyiből.
agabe Semmi gond a szürkeárnyalataival a kérdezett példánynak, kb. hasonló a w85c sonyhoz.
Viszont a betekintési szögei nagyon jók, ami fontos egy nagy és széles nappaliban. De már megint egy újabb fogalmat keversz ide, uncsi.

[ Szerkesztve ]

(#9432) agabe válasza #94529552 (#9431) üzenetére


agabe
addikt

Sajat elmenyeim alapjan nem csak a kontraszt, de a szurkearnyalatok is gyengek pontosabban a lathatosaga sokkal rosszabb mert sokkal kisebb elteresek vannak az egyes kulonbsegek kozott mivel kb. 1/3-ad kontrasztertekbol kell kihoznia ugyanazt a skalat.
Valoban jok a betekintesi szogek ips paneles tv-ken, de va paneleseken sem kell felni.
Lehetnek korabban meg le nem irt tulajdonsagok, de nem erdemes minden alkalommal mindent leirni, pl arrol sem irtunk, hogy 60hz-en is lehetne judder free a mozgasmegjelenitese a 24p-s anyagnak, de nem az a 7707-es esetben csak eros interpolacioval ami szappanopera hatast eredmenyez. Te javaslod az LG-ket altalaban, en meg nem sok esetben nem.

(#9429) KöviLaci:
Tovabbra is a sony-t javaslom a harombol (55"-ost sem vennek 65" helyett ha csak 20% alatti az arkulonbseg, es megvan ra a keret) , es latod van aki mast.
Probald megnezni valahol mindegyiket, vagy legalabb amelyiket tudod egymas mellett. Persze legjobb lenne kivilagitas nelkul, mert otthon sem eros fenyben fogod altalaban nezni, de ezt nehez manapsag megoldani.
Ha meg nem tudod ugy sem eldonteni akkor lenne jo ez a topik mennyien ajanljak egyiket-masikat, mert most 1-1 javaslatbol nem fogod tudni leszurni mit tartanak tobben jobbnak, de ugy latszik nincs idejuk az embereknek annyit forumozni.

[ Szerkesztve ]

(#9433) Jacktor válasza agabe (#9432) üzenetére


Jacktor
tag

Elfogultságomból adódóan én is a Sony-t ajánlanám, bár a H6400 igencsak felkapott és ajánlott FHD széria volt (míg lehetett kapni).
A Sony az Sony, az elektronikája és anyaghasználata biztos minőségibb mint a H6400-nek, de szerintem a képminősége is. De mint ahogy agabe mondta, ha van rá módod menj el nézd meg őket. Ha nincs, akkor Sony :DDD

www.wotinfo.hu

(#9434) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok Sony szakértőt keresek! Mi a különbség 55w755 - 55w805 - 55w808 - 55w809 közt? Árban szinte ugyannyi ~10k különbség max. Melyiket érdemes? Van egy 50w815b-m annyira megszerettem a Sonyt hogy ezt lepasszolom anyáméknak és szeretnék egy 55"-os modellt. Köszi!

(#9435) Szikimaci válasza #94529552 (#9425) üzenetére


Szikimaci
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!

Annak van valami oka, hogy 60as méretben sokan ajánlják a samsung 6240-eset, de 40-esben nem?
Van valami különbség a 2 között minőségben/panelben vagy ilyesmi? A 40-es 6240-es nem is ajánott?
Inkább akkor a Pana DS630E?

(#9436) Jacktor válasza nrb263 (#9434) üzenetére


Jacktor
tag

A w8 szériák már tudnak 3D-t. A három w8-as típus közt pedig csak a Motionflow-ban van különbség ahogy látom, na meg persze a kinézetben (talp/szín).

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#9437) agabe válasza nrb263 (#9434) üzenetére


agabe
addikt

Mindegy melyiket veszed. Amelyik rendes garis helyen olcsóbb azt érdemes.
755C-ben nincs aktiválva a 3D, de azon kívül semmi jelentős különbség a 8-asok között sem.

[ Szerkesztve ]

(#9438) #94529552 válasza Szikimaci (#9435) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ajánlott ugyanúgy az UE40J6240 is, viszont a 60"-ost még hivatalos viszonteladó(edigital, mediamarkt) is árusítja, tehát adott lesz a 2 éves gyári garanciája. A 40"-ost meg webshopoktól lehet venni, ami nem egyenlő az előző feltételeivel. Nem mondom, hogy nem lehet vagy nem érdemes bevállalni, mert van amikor megéri(nálam is voltak ilyen esetek), pl. akár most is, csak legyünk tisztába a részletekkel.
agabe Mikori élmények és milyen típusokkal. A mostani kérdéses típusokról vannak pontos adatok, mint írtam, és egyforma. A 7707 esetében nem okoz szappanoperát amit írsz, mert valós 100 Hz-es, és komolyan nem is értem, honnan veszel ilyet?
Megint újabb fogalmat dobsz ide tévesen, ez nagyon unalmas már. Maradhatnánk a tényeknél? Azt javaslom, ami megéri a Pana, LG, Sony, Samsung négyesből, de nem fújok ok nélkül a többire, és az ismeretlenre mint te.

[ Szerkesztve ]

(#9439) agabe válasza #94529552 (#9438) üzenetére


agabe
addikt

Nem értelek mi a gond az újabb tulajdonságokkal. Az is lehet szempont, ha valamelyikben egyik készülék (mindegy a gyártó) gyengébb mint a másik.
Olvasd el ezt a tesztet pl. [link] ahol leírják az 7700-as LG-kről pont ugyanezt.
Ha nem értesz egyet az nem azt jelenti, hogy igazad van, mint ahogy azt sem, hogy nekem lenne igazam, de nézzük a fellelhető források alapján a tényeket.
Nem fújok az LG-re csak nem ajánlom a Sony-Samsung-Panasonic ellenében.

(#9440) #94529552 válasza agabe (#9439) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvasd el kezdésnek mindkettőnél a "szurkearnyalat megejelnitese"-t, amivel indítottál. Mert látom, hogy a tapasztalatod nagyon egyoldalúan guglis, és nem korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#9441) agabe válasza #94529552 (#9440) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem ne itt folytassuk mert nagyon off :)

(#9442) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Úton a Samsung UE40KU6400SXXH. Meglátjuk milyen lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#9443) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Maximum 200ezer Ft-ért milyen max nagyon maximum 50"-os FullHD-s tévét vásárolnátok? Elvárásokat nem írok mert különösebb nincs de nyilván a lehető legjobbat szeretném adott pénzért megvenni. Várom a best buy ajánlásokat! :U

(#9444) agabe válasza 2thletme2day (#9443) üzenetére


agabe
addikt

Perpill szerintem panasonic 50DS630E
Holnap nem tudni milyen akciok lesznek.

(#9445) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

LG 43LH500T vs Samsung UE40J5100. Melyik jobb?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9446) Alpaca


Alpaca
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 40-42"-os FHD tv-t, amin wifin keresztül le tudnék játszani filmeket PC-ről/telefonról. A keret max. 120k lenne. Ezt néztem ki. Tudnátok esetleg jobbat/jobb ár-érték arányút hasonló tudással ajánlani ennyiért?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9447) GuruZone


GuruZone
őstag

Szerintetek +30.000 Ft-ért megéri a váltás a

Samsung UE48H6400-ról az LG 50UH635V-re?

Mellette
- új modell (2016)
- HDR
- 4K
- 2 collal nagyobb
- sokszor kapcsolgattam, brutál gyors

Ellene
- másfél éves a tévém (2014-es modell, H széria)
- egyel kevesebb HDMI
- bukom a szép króm talpamat

Van itt valaki aki használta már a 2016-os SMARTHUB-ot és a WebOS 3.0 -át ?

-------------------------

#9445 Oppenheimer !

A Metro-ban pl egyazon árban van mindkettő.
Az LG-nek kisebb a fényereje, de 3 collal nagyobb.
Samu.: jóval szebb kép, hátulján joystick (hangerő és csatornaváltáshoz)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#9448) sinick válasza #94529552 (#9408) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi!

(#9449) #94529552 válasza Oppenheimer (#9445) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyjából mindegy, mert kb. egyformán alap tévék, de még a kijelző paneljük is hasonló.
GuruZone Sima tévézésre minek az UHD? A H6400 smart része kicsit elavult az újakhoz képest, de azt úgy se nagyon használod, és még csak nem is akciós a 635V.

(#9450) vadkörte válasza Oppenheimer (#9445) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha nincsenek nagy igényeid - nem kell SMART, UHD, HDR, stb... - csak TV nézésre kelle, szerintem lényegében mindegy. Én nemrég egy LG 43LH541V-t és teljes mértékben meg vagyok elégedve vele.
A SMART rész kiváltható külső média box-szal, vagy egyéb eszközökkel - én egy Raspberry Pi2-vel tettem, bevállt - a TV-vel elégedett vagyok.

(#9447) GuruZone:
"Samu.: jóval szebb kép, hátulján joystick (hangerő és csatornaváltáshoz)"

Bolti demo módban nekem a Samuk (erőteljesen túl)szaturáltnak és túl kontrasztosnak tűntek. Jobban szeretem a természetes árnyalatokat, még akkor is, ha kissé kontraszttalannak érződik.
Tesco-ban is van falon pár nagy batár - Samu/LG/SHARP/Panasonic/Technika/Skyworth... - és a Samuk mind túlszaturáltak, a legfakóbb a Technika és a Skyworth. OK, hogy a demo mód és egy szarrá világított üzlet nem releváns, de az ember gyereke akkor is ezt látja először.
Amúgy az LG kávája alsó élén szintén ott a joystick, ugyanezekkel a funkciókkal, ráadásul nem kell a TV hátán matatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.