Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#8401) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok,

Uj tv vasarlasa elott allok. Milyet tudnatok ajanlani a kovetkezo igenyekkel: 110-130 cm kepatlo, fullHD (Nem kell UHD!), 140.000 Ft alatt? Lehetoleg ismertebb / megbizhatobb markat szeretnek vasarolni.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#8402) Kotix007


Kotix007
csendes tag

Sziasztok!
Lecserélném imádott Samsung (LE40D550) televíziómat. Kéminőségben minket teljesen kielégít, de megérett a cserére! Az 1 TB-os külső merevlemezről nem igazán boldogul a FHD filmek lejátszásával. Igazából külső merevlemezről való filmnézésre, Telekomos HD csatornákhoz, valamint játékkonzolhoz használom! Ami fontos számomra, hogy könnyen boldoguljon a 15-20 Gb-os médiafájlokkal is, illetve ha már cserére szánom magam legyen okoskodos, főleg a mobil tükrözés lenne "fontos". Az UHD, 3D nem igazán érdekel, majd esetleg a következő cserénél. Szolgáltaomnál tervezek TV-t venni és 2 készüléket néztem ki:

SAMSUNG UE49K5500
vagy
LG 49LH630V
Más alternatívák is érdekelnek, de minimum 43", max 50" legyen, árban megközelítőleg a fent említett kettő árkategóriája!

Nem igazán tudom eldönteni melyik lenne a jobb vétel, jelenleg az LG 20e-el olcsóbb is. Eddig nagyon Samsung párti voltam, de nyitott vagyok az újra! :)
A válaszokat előre is köszönöm!

(#8403) Osynho válasza Kotix007 (#8402) üzenetére


Osynho
addikt

Ne a film lejátszási képesség legyen a döntő, amikor 10e Ft körül kapsz olyan tv boxot, ami bármilyen tv-t megaláz tudásban. Illetve, ha megfelel a mostani készülék, akkor érdemes venni mellé egy külső lejátszót. Persze, ha egyéb okokból is cserélnéd, akkor mindegy. :)

(#8404) nonozoom válasza #94529552 (#8395) üzenetére


nonozoom
tag

Pumma! A MM-ban most Sony akció van. Elég jó árban van egy 43W805C. Szerinted jó vétel ez?
A 757-es van még alternatíva, de az csak egy 10-el olcsóbb és elég sok különbség van tudásban köztük.

43W805C

(#8405) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Van egy régi tévém, amin mindössze egy SCART bemenet van. A UPC doboza mellett szeretnék rákötni egy DVD lejátszót. A boltokban kapható SCART elosztók erre alkalmasak? (magyarul azokon két irányba mehet a jel?)
Ha igen, számíthatok minőségromlásra?

(#8406) #94529552 válasza P@ly (#8398) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szívesen, használd sokáig! Ahhoz képest mindegyik smart rendszer szokatlan és lassú lenne. :)

aerosmith Samsung UE60J6240 Esetleg várd meg hogy leakciózzák, bár most is jó árban van.
Murdoc86 Pana 50" DS630 Talán péntektől akciós lesz.

nonozoom: Jó ár érte, és a 757 már gyengébb széria.

[ Szerkesztve ]

(#8407) Bdanyy válasza #94529552 (#8406) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez a Sony jobb lehet a tegnap ajánlott Panasonicnal? Mert nagy különbség nincsen árban.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#8408) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Hali!

Ígértem, hogy megírom, mi a helyzet a Philips UDH tévével.

Jelentem, megy. :D

Képen én még állítanék, apuék nem törődnek nagyon vele, eddig így is el vannak mosva. Smart funkciókat különösebben nem tudtuk megnézni, mert gyenge a wifi vétel pont ott, ahol a tévé van, erre majd keresek megoldást. Az Ambilight hangulatos plusz, de nekem nem kellene... :)

Remélem tartósan működni is fog.

Én meg jól elvagyok az itt ajánlott LG LF652V tévémmel. :)

(#8409) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Tv-t szeretnénk vásárolni, hosszabb távra egy elég méretes nappaliba.

Elvárásaink:
55"-tól felfelé, mondjuk 60"-ig
4K felbontás
Nem kell, hogy ívelt legyen de ha az nem gond.
Legyen rajta optikai hang kimenet.
USB-ről 1080p filmek lejátszása, vagy ugyanez helyi hálózatról.
jól működő Youtube kliens
A minél hosszabb garancia idő is jól jönne

Nem szakadt ránk a bank ezért a legolcsóbb értelmes megoldás,
úgymond a kategória bestbuy terméke érdekelne. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8410) Czimby válasza Czimby (#8409) üzenetére


Czimby
addikt

Ezt néztem ki, SAMSUNG UE60KU6000

Esetleg LG vagy Sony kínál jobb alternatívát?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8411) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Hy all.
Kis segitség kellene.

Adott egy 32PFL5625H/12 Philips LCD TV.
Pendrive on keresztűl néznénk filmet.

A film közben a zene hangos, a beszéd nagyon halk.
Mi a hiba?
Mi a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8412) lukgab


lukgab
tag

Sziasztok

LG ből 250 - 300e Ft körül most melyik szériát érdemes venni?
3D nem kell, 49,55col.

Köszi

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#8413) darabokz


darabokz
újonc

Kedves Mindenki. Tv vásárlás előtt állunk és
2 nap olvasás után beállt a káosz a fejemben. (tőletek, ennyi ellentétes vélemény hihetetlen).

A kérdés egyszerű: 40 vagy 43-as lcd tv,-t vennék, no 3d , no smart, igazi tévézésre, elmaradt műsorok visszanézésére max. 105-110-e. pengő.
Fő szempont a kép minősége lenne. Emellett Médiatár , egyszerű menü.
de tény lg 108 cm es egyedül, a többi 100 cm. Ha jól értettem sony 110 ezerért gagyi alaptipus max. amit kapok.

A boltok viccesek MM pasi: csakis samsung vagy , lg
Euronics pasi: csakis Sony.
Tv szerelde pasik (ismerem őket rendesek) sony lemaradt , a kép beállítás kérdése

személyesen megnéztem valóban a sonyknak szebb a képe.
Nos akkor Samsung UEJ 5100
vagy LGLH 5100 vagy 5610 vagy 5400
vagy valami sony?

(#8414) Czimby válasza darabokz (#8413) üzenetére


Czimby
addikt

Ugyanazt a forrást nézted meg amikor képminőséget teszteltél?

A boltokban szeretik elállítgatni a tv-ket.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8415) Jamby18 válasza Batib (#8394) üzenetére


Jamby18
senior tag

Köszi ;) meg is vettem.
Egy kérdésem lenne még, sajna nincs fülhallgató csatlakozás, este jòl jönne. Van valami megoldàs? Géphez ugye lehet venni USBs fejhallgatót amibe asszem még hangkàrtya is van.
Az működne valaki szerint? Vagy semmi esély erre? A színes jack csatlakozások csak IN bemenetek sajna, meg ugye a hdmi.

(#8416) zsoika válasza Kolosszus01 (#8411) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!

A lejátszó progiban 5,1 DD-ben van a hang nem 2,0, vagy RAW-ból tedd át PCM-be.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8417) Batib válasza Jamby18 (#8415) üzenetére


Batib
őstag

Azt hiszem működik vele a BT füles. A menüben az audio beállításoknál kell keresgetni. Ha van itt tulaj talán meg tud erősíteni.

Adatlapja: BT HID Built-in - Igen

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8418) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Sziasztok!

TV t szeretnénk venni, mert az 52cm es crt t már nehezen látjuk kb 3 méterről. :D Teljesen suta vagyok a kérdésben, még nem volt időm utána menni, csak a napokban jött az elhatározás.
FHD szerintem nekünk elég, leginkább TV t nézünk (SD ben), havi 1 film talán befigyel (majd ahogy gyerek hagyja :) ). 100-150 a keret...ha belefér 3d nem lennék szomorú, de nagyon akkor sem török össze, ha azt mondjátok, hogy ennyibe azt felejtsem el. :))
Mit lehet érdemes kajtatnom? :)
A 100-150et úgy gondoltam, hogy ha nem 3d jobban örülnék 100 környékének, ha 3d akkor max 150e.

Köszi előre is!

"Oh my Goa'uld!"

(#8419) air válasza Batib (#8417) üzenetére


air
nagyúr

BT HID nem kezel audio eszközöket. Bill., egér, szemüveg, távirányító stb.
Audiót Bluetooth-on az A2DP visz át.
BT Profiles
Samsung BT HID

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8420) #94529552 válasza Bdanyy (#8407) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez is olyan, hogy kinek melyik. Mindkettő ajánlott, szerintem nem jobb, és hasonló kategória. A Pana szoftvere talán egyszerűbb, és sztem ezért könnyebb boldogulni vele, de próbáld ki mind2 tv-t.

Czimby Pont az a hibája a 6000-es szériának, mint a linkeden is írnak, a mozgás megjelenítéssel nehezen boldogul, mivel belépő UHD. Továbbá elmosódás, utánhúzás is előfordul ezekkel. Volt aki az 55 KU6400-at elfogadhatónak mondta, de ez is 6-os szériás, és 55"-os. Találtam egy ajánlott modellt: az LG 55UH8507 Ez most 1-2 napig nagyon jó árban van, de most csak az emagnál, nemtom neked mennyire ismerősek, nekem nincs velük tapasztalatom, valaki dícséri, más meg nem.
lukgab UH7707 és UH8507.

(#8421) ImAxRap


ImAxRap
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy tv-t, sajnos nem jártam eléggé utána a dolgoknak, elkapkodtam a dolgot és belefutottam egy üzletbe amit nagyon megbántam. Samsung UE43KU6000 a neve a baklövésemnek.

Segítséget szeretnék kérni, ha esetleg sikerül kicseréltetnem illetve eladnom, akkor 108 cm (esetleg nagyobb) kategóriában mire lenne érdemes beruházni? Szeretném ha IPS panellel rendelkezne illetve 60hz-nél magasabb kép frissítéssel. A keret 170.000 magyar forint.

Előre is köszönöm! :U

"Minden szavam magamról vall."

(#8422) Kolosszus01 válasza zsoika (#8416) üzenetére


Kolosszus01
tag

Bocs zsoika de ezt nem értem.
Tudnád pontositani,mert nem vagyok egy szaki.. :R
Köszi.

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8423) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Esetleg az adott (halk) filmeket át tudom egyszerűen konvertálmi(format factory,any video converter) segitségével,hogy megfelelő hangzású filmet/filmeket kapjak ami elég hangos?
Ha igen valaki leirná nekem a pontos beállitásokat mit mire kellene állitanom (audió résznél)
Előre is köszönöm. :R

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8424) Czimby válasza #94529552 (#8420) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi szépen, megnézem őket!

A 7-es szériából esetleg tudnál ajánlani ha az már jobb, mentes ezektől a hibáktól?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8425) zsoika válasza Kolosszus01 (#8423) üzenetére


zsoika
addikt

Nem kell konvertálni semmit csak a lejászó programban dd= dolby digital ból sima sztereóba rakni vagy RAW-ból PCM-be átkapcsolni az audió beállításoknál ha nem abban van.

(#8426) Batib válasza air (#8419) üzenetére


Batib
őstag

Köszi! Ezzel nem voltam tisztában.
Viszont az említett modell valószínűleg tudja a BT Audiot, csak nem eme tulajdonsága alapján.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8427) air válasza Batib (#8426) üzenetére


air
nagyúr

Melyik típus?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8428) Batib válasza air (#8427) üzenetére


Batib
őstag

Samsung K5500

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8429) air válasza Batib (#8428) üzenetére


air
nagyúr

Miből gondolod, hogy tudja? Mert én nem látok erre utaló paramétert.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8430) Batib válasza air (#8429) üzenetére


Batib
őstag

A H 6-os sorozat kis mókolással tudja. A J5-ös és a J6-os alapból tudja. (a 6-ost láttam az 5-ösről itt a forumon írtak) Ebből gondolom, hogy az ujabb k5-ös is tudja.
Viszont láttam KU6000-est ami nem tudja, legalábbis a menüben nem láttam.
Ezért írtam úgy, hogy valószínűleg. Ha volna itt K5500-as tulaj talán meg tudná nézni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#8431) lukgab válasza #94529552 (#8420) üzenetére


lukgab
tag

Koszi Pumma!

Mennyivel jobb ez a QLED technólógia mint a sima LED?

http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/fn:termekek-osszehasonlitasa:lg-49uh7707-p334815334,lg-49uh7507-p336471188/

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#8432) NomAAd5


NomAAd5
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlását tervezzük és mivel nem igazán vagyok se hozzáértő se naprakész, tanácsot szeretnék kérni, hogy pontosan melyik készülékeket javasoljátok hozzáértőbbként. Ahogyan nézegettem pl. MM-ben a TV-ket, az LG és a Sony képe tetszik, a Samsung-é nem. Nem zárkózok el más gyártóktól se, a lényeg a szép képalkotás és a megfelelő, megbízható működés. Kicsit közelebbről következő az elképzelés:
- 40" (legfeljebb 42", ha tényleg nincs kisebb) - panel lakásba, 2-3 m távolságból néznénk
- full HD emellé minél szebb képalkotás
- videojátékhoz megfelelő gyors képfrissítés
- minimum YouTube, de még jobb ha még okosabb a TV
- lehetőség szerint gördülékeny sebességű rendszer (nem kell villámgyors)
- <150e HUF

Átfogóbb jellegű javaslatoknak is nagyon örülnék.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8433) #94529552 válasza ImAxRap (#8421) üzenetére


#94529552
törölt tag

Üdv! Leírnád, hogy neked milyen problémáid vannak a KU6000-es tévéddel? Mert sokan ezt nézik ki, mint legolcsóbb UHD.
100 Hz-es a kifutó 42"-os LF652V, de teljesen más panel, más, talán kicsit lassabb menü is. Vagy van még 43"-ban(és 49" is) az LH630V, amit nem 100Hz-esnek mondanak, bár a 900 Hz PMI, hasonló a 652V-hez, de többek szerint rendben van a mozgásmegjelenítés rajta, sztem jobb a KU6000-nél ebből a szempontból.
Peaceliker Először is digitális adások kellenek majd az LCD tévének, és ott már HD adások is lesznek. Meg inkább nagyobb legyen erre a távolságra(49-50"), mint hogy 3D-s legyen.
NomAAd5 LG-ből a legjobb idei FHD, a 43LH630V.

[ Szerkesztve ]

(#8434) RROD360


RROD360
tag

Sziasztok ! Tudnátok segiteni , tv vásárlás előtt állok és igazából meg is van a kiszemelt de nem tudok döntésre jutni ...

LG 42LB650B
LG 42LF652V

ha valaki esetleg tudna mondani előnyöket ill. hátrányokat , különbségeket azt megköszönném . Én úgy látom nagyjából egyforma de hátha ti szakik megmondjátok a frankót :)

Előre is köszönöm :R

(#8435) ImAxRap válasza #94529552 (#8433) üzenetére


ImAxRap
csendes tag

Üdv! Persze megosztom az én tapasztalataimat.

Többnyire 1080p filmek nézésére használom a TV-t és a gyorsabb mozgások megjelenítése borzasztó.(Futó karakterek, kéz mozgás) Nem is ezzel volt a legfőbb gond, talán még szemet is hunytam volna a dolog fölött, de tegnap megnéztem két sport videót YT-n, 4k felbontásban és valami borzasztó volt. A labda mondhatni csíkot húzott maga után, illetve a játékosok mintha teleportáltak volna a lábaikat nem is láttam. Feltételezem ez a 60hz miatt van.

Megnézem az általad ajánlott készülékeket. Köszönöm!

"Minden szavam magamról vall."

(#8436) Czimby válasza #94529552 (#8420) üzenetére


Czimby
addikt

Samsung magasabb szériája, pl a 7000-es sorozat is szenved ettől a hibától vagy az ajánlott már?
Vagy maradjak inkább az LG-nél?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8437) zsoika válasza ImAxRap (#8435) üzenetére


zsoika
addikt

Pedig azt írják 120hz es
"A Motion Rate 120 technológia a vibrálásmentes videotartalmakon keresztül magával ragadó élményt nyújt. A lenyűgöző képfrissítési sebességnek és háttérvilágítás-technológiának köszönhetően nem bírod majd levenni a szemed a gyors és akadásmentes videotartalmakról"

Nem valami beállítási probléma?

[ Szerkesztve ]

(#8438) Peaceliker válasza #94529552 (#8433) üzenetére


Peaceliker
őstag

Koaxon jön be, majd boxból már digitálisan jön tovább a TV adás...

Esetleg konkrét tipp/ajánlás? :)

"Oh my Goa'uld!"

(#8439) goamantra


goamantra
tag

Hali , 32"os tvt szeretnék venni, olyan panellel, aminek a legjobb a betekintési szöge és nem csak szemből nézve jó a képe (pl IPS?). Nem értek hozzá. Keret ~100ezer Huf. HD ready érdekelne SD adásokhoz. (90%ban)

kérd:
- IPS panel csak LG tvbe lehet? vagy más gyártó is használja?
- IPS panelenen kívül van más opció? (múltkor láttam egy nagyobb LG tvt borzasztó rossz betekintési szöggel szóval már attól is tartok :( hogy lehet nem mindegyik LG tv IPSel készül??

Amit nem szeretnék 32"-ba :
-Sony (a fehér szín inkább kék , amit nem tolerálok.
-Panasonic(nagyon rossz betekintési szög) sztem a leghitványabb TN panel lehet benne.

Köszi előre is.

(#8440) headhunter


headhunter
addikt

Milyen TV-t vegyek? (2016.)...

...A tökéletes TV nem létezik, de az, amelyik megfelelhet igényeinknek talán igen. A rendkívül éles piaci verseny miatt ma már a TV-k ára általában nagyon jól tükrözi azok tudását és korszerűségét. Azt is tudomásul kell venni, hogy a gyártók minden évben megjelennek újabb, jobb és talán még olcsóbb modellekkel, de aki örökké ezekre vár az sok szép élménytől foszthatja meg magát...

(#8441) #94529552 válasza RROD360 (#8434) üzenetére


#94529552
törölt tag

650V már nem kapható. De kb. ugyanaz, LB 2014, LF 2015.

Czimby Az már jó, de kicsit húzós árban van. A márkát te döntsd el, mindkettő jó.
zsoika 50 Hz-es tv. Kik írják és mihez? Ez nagyon marketing gyanús szöveg. Akár 330 Hz-et is írhatnak, csak nem hiszi el mindenki.
Peaceliker Beltéri és Scart csatlakozóval, vagy HDMI-n? Ha Digikábel akkor beltéri se kell. Samsung és LG 6-os, vagy annak híján 5-ös FHD-k. Amiket itt látsz linkelve is. Amelyik smart tv, az picivel jobb minőségű is: Samsung UE49K5500 és LG 49LH570V. Utóbbi youtube-os, de böngésző nélkül.
lukgab: A 7707 jobb, és azt sűrűn akciózzák, viszont a másik is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8442) ImAxRap válasza zsoika (#8437) üzenetére


ImAxRap
csendes tag

Igen, ezt írják. Állítgattam de vagy rossz lett a kép minőség (akkor megszűnt a probléma), vagy szép kép és az említett problémákkal. Gondoltam rá, hogy esetleg ezt felhozom érvnek, mivel a bolt nem veszi vissza a készüléket. :)

"Minden szavam magamról vall."

(#8443) Peaceliker válasza #94529552 (#8441) üzenetére


Peaceliker
őstag

PR telecom, van hdmi is a boxon...persze legjobb lenne, ha boxot kiválthatnám, de majd szolgáltatóval leegyeztetem, másodlagos dolog talán.
Viszont smart..az a része kicsit sem érdekel, de hogy esetleg wifin játszom filmet az igen...azt csk smart tudja illetve összes smart tud ilyet? vagy tudnak egyáltalán ilyet? :D

és köszi a segítséget amúgy :R

"Oh my Goa'uld!"

(#8444) zsoika válasza #94529552 (#8441) üzenetére


zsoika
addikt

Itt

Alul a jellemzemzőlknél ahol a snowboardos ugrik...vagy elnéztem v.mit?

[ Szerkesztve ]

(#8445) #94529552 válasza ImAxRap (#8442) üzenetére


#94529552
törölt tag

14 napig online vételtől indok nélkül elállhatsz.
zsoika Reklám, a többi uhd alatt is ezt mutatják.
Peaceliker Csak a smartok tudják DLNA, ha adottak a feltételek. Wifin vagy vezetékesen is.

[ Szerkesztve ]

(#8446) zsoika válasza #94529552 (#8445) üzenetére


zsoika
addikt

Értem és kösz a felvilágosítást. :R

(#8447) NomAAd5 válasza #94529552 (#8433) üzenetére


NomAAd5
csendes tag

Köszönöm a javaslatot!
Miután megnézegettem kicsit részletesebben, szembesültem vele, hogy nincsen rajta SCART csatlakozó, pedig az kellene nekünk. :(
Találok még jóféle TV-t SCART-tal mérsékelt áron, vagy érdemesebb visszalapoznom és keresni korábban ajánlott TV-ket használtan?

(#8448) botond2225


botond2225
csendes tag

Sziasztok,

Én is szeretnék tv-t venni, voltam is a nagyboltokban megnézni a tv-ket, hogy melyiknek milyen a képe és mivel ugyanazt az adást vetítették le, így összes is lehetett nézni.
Mennyire mérvadó ez a módszer? Attól hogy esetleg az egyik kicsit szebbnek tűnt, lehet beállítással orvosolni és ha mondjuk paraméterben a másik jobb valamivel, akkor azt bevállalni? Nyilván ami hasonló árban.

43" méretre gondoltam kb., mert egy panel lakásba lesz, ahol nincs nagy tér, olyan 2,5m a nézési távolság.
TV nézésre és filmek nézésére használnánk és akkor már kihasználnánk, hogy a telefont rá lehessen tükrözni (jól hangzik ez a funkció, bár nem tudom mennyire használnánk ki).
Nyilván a kép szépsége a legfontosabb.
Összegben 150e-200e Ft körül gondoltam.

A képjavító és egyéb funkciók mennyire működnek?
Ebben a méretben van értelme az UHD-nak vagy felesleges és nem veszem észre a különbséget?
Hallottam olyat is(ismerős ismerősétől), hogy azért vették azt a tv-t, amelyik tud 3d-t, mert szebb lesz a kép sima adás közben mint az a változata, amelyik nem 3D-s.
Ennek mennyi alapja lehet?

A most jövő black-friday akcióban hátha ki is lehetne fogni valamivel olcsóbban vagy jobbat ilyen kategóriában.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv,
Botond

(#8449) P.Gabi


P.Gabi
csendes tag

Üdvözletem.

Szeretnék tv-t vásárolni. Itt lesznek a BF napok HÁTHA lesz valami jó akció tényleg.

200.000 Ft körül szánnék rá. Ha kicsivel többért lenne jó Tv az se gond.
Tetőtéri szobába kerülne a tv./ha számít is ez valamit/
A Tv-t olyan 3-3,5m-ről nézném.
Legfőképp filmet néznék rajta adathordozóról+tablettel kötném össze és úgy használnám.
Esetleg youtube-n keresztül zenét hallgatnék.
LG és Samsungba gondolkodom.

Ki mit ajánlana?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is! :R :R

(#8450) Arcus77


Arcus77
csendes tag

Sziasztok!

Bár még a mai napig tökéletesen működik a Panasonic TH-50PY80P plazmánk, Karácsonyra szeretném meglepni vele gyermekünket, magunkat pedig egy új, 65"-os készülékkel :DD
Már hetek óta olvasgatom a fórumokat és úgy érzem 4 méteres nézési távolságból nincs létjogosultsága az UHD készüléknek, így egyelőre inkabb a Full Hd felé hajlok, de még nem sikerült döntenem, ezért kérem a tanácsotokat.
Régi plazmásként fontos lenne a minél mélyebb fekete és minél kisebb felhősödésre való hajlam.
80% HD sorozat, 15% HD film 5% háttér tv nagyjából az arány.
Az alábbi készülékeket nézegettem eddig:
LG 65UH8507
LG 65UH950V
Sony KD-65XD8505B
Panasonic TX-65DX750E
Sony KDL-65W859C (Itt valóban csak a keret színe a 855-857-859 között?)

Tanácsaitokat előre is köszönöm.

"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.