Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79089) DaemonX válasza stairmaster (#79080) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Szia! Gondolom, hogy a jó panel mellett fontos a 4K 120Hz és a VRR megléte, azért ezekre a TV-kre esett a választás.

Ha Q70 és Q80 között vacilálsz, ne tedd. A Q70 724 ezer forint, a Q80 meg 734 ezer forint. A különbség olyan elenyésző, hogy egyértelműen a Q80-at érdemes inkább megvenni. Viszont ezt a Reddit posztot elolvasnám előtte. Ez sokszor szembejött velem, és itt elég sok okra hivatkozva óvva intenek mindenkit a QxxB szériás TV-k vásárlásától (a felső kategóriás Q90 és Q95 modelleket leszámítva).

Az X85K Sony modellről nem tudok sokat azt leszámítva, hogy drágább, mint a Samsung variánsok, és csak sima LED paneles. Mindenesetre a fentebbi posztban ajánlják a komolyabb változatait (X95J, X95K). Az LG-t én meg őszintén szólva elfelejteném, ha csak nem OLED-ről van szó.

Nekem is 85"-os TV-m van egyébként, én egy TCL 85C735-öt zsebeltem be, akciósan, 600 ezerért (ez most 776 ezer forint). LG OLED C2-vel való összemérésben is megállta a helyét (ami 2.5x olyan drága azonos méretekben). Olyannyira, hogy haverom a C2-jéről szintén egy C735-re váltott (szimpibbek a színek és a kép a konstant fényerő, na meg a fantasztikus Auto-HDR mód miatt). Szóval esetleg még ezt tudom ajánlani, a már nem akciós ára ellenére is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.