Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58101) alaves válasza DraXoN (#58095) üzenetére


alaves
addikt

LG 55OLEDBX v. CX (HDMI 2.1: 4k@120Hz).
Nekem is íróasztalon van az 55-ös (PC monitorként ~0,7m, film 1-1,5 m). Simán elfér, szemet sem rontja (PWM nincs, ezért nem villog, kék fény kisugárzás fele az LCD-nek).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58102) rainman72 válasza sladka_pani (#58100) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Apám is az mi nem nagyon nézegettük :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58103) rainman72 válasza alaves (#58101) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Érdekes lehet ekkor méretet használni monitorként,kiprólnám milyen :K

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58104) Saccco válasza sladka_pani (#58100) üzenetére


Saccco
nagyúr

Attól mondjuk nem lesz nagyobb...

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58105) asdf_ válasza alaves (#58101) üzenetére


asdf_
veterán

PWM nincs, ezért nem villog

Tökre megnéznék/tesztelnék egy OLED TV-t, tesztképpel, fényképezőgéppel, úgy, hogy én állítok rajta mindent, merugye egy telefonos, tabletes OLED kijelző kb. 90% fényerő alatt -értelemszerűen minél kisebb fényerő, annál jobban- úgy villog, hogy szétszakad a fejed. Szóval csak mondod, hogy nincs PWM, vagy tényleg úgy is van? :U Mert én nem tudom elképzelni, hogy TV-n miért ne villogna ugyanúgy az OLED, mint telefonon. Itt nem a háttérvilágítás PWM-ezik, hanem maga a pixel (mármint telefonon meg tableten).

[ Szerkesztve ]

(#58106) alaves válasza rainman72 (#58103) üzenetére


alaves
addikt

Egyénenként változik, ki, milyen méretet tud nézni monitornak. ~70-100 nit fényerővel, 2160p/60Hz/12bpc/4:2:2 -vel nálam még a DPI is 165%-on van a kényelmes olvashatóságért. Lányommal nagyon szeretjük így, de pl. a családban is van olyan, akinek már a 17"-es monitor méret is határeset, túl nagy neki.
Majd kipróbálhatod a 65OLED705-el :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58107) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Most már jó ideje követem a topikot és megérett a döntés hogy lecseréljem a Sony 55XF9005B tv-met.
A fő ok, hogy vettem egy Series X konzolt és szeretném a Vrr előnyeit is kihasználni.
Nagyon szeretem a Sony képét, színeit és a mozgásmegjelenítés is szerintem kiváló.
Mit tudnátok 65-ös méretben ajánlani ami hozza ezt a képminőséget és mellé tudja a hdmi 2.1 előnyeit is?
Keret 450e forint.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#58108) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, SOS kérdés. (tudom hisense topikba kéne.)

PvR műsor felvevő funkció miként működik? Tv szolgáltatás mellé nincs külön mediabox. Parisat.
Pendrive ra menti?
Kikapcsolt állapotban is rögzít?

(#58109) sladka_pani válasza Saccco (#58104) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Má mitől és mi? :D Általánosságban írtam, hogy szoktam eszközök fogyasztását méregetni, főleg mikor még újak. A szakmát meg azért írtam, mert úgy 16 éve méregetek napi szinten multiméterrel, újabban fogyasztásmérővel is :)

[ Szerkesztve ]

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#58110) alaves válasza asdf_ (#58105) üzenetére


alaves
addikt

"Another concern when using a display is flicker and most of the time the brightness level in an LCD TV is regulated by the use of PWM (pulse width modulation), or in other words flicker. By modulating the flicker cycle brightness levels can be regulated. TÜV says that LG Display's OLED TV panels have passed its tests for flicker. Other tests have shown that the panels are essentially flicker-free. Furthermore, the OLED TVs "met every testing criteria including in the high color range and High Dynamic Range categories. The company scored 0.87% in the light reflection category, which is half of that of LCD panels". As such, TÜV recognizes LG Display's OLED TV panel "as displays beneficial for eye health". These panels are used in all OLED TVs from LG, Sony, Hisense, Panasonic, Philips, and others sold on the consumer market. LG Display will be encouraging its partners to use TÜV's certification mark, the company said."
[link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58111) DraXoN válasza alaves (#58101) üzenetére


DraXoN
addikt

fizikailag nem fér el.. max 59cm a magasság (talp nélkül ha falra rakom), ahol fizikailag van a gép. erősen átkéne építeni (!) a lakást ha nagyobbat akarok (33nm garzon, mindennek megvan a helye).

nagyon tetszene az a 55colos TV, de... ez túl sok így.. ha lenne kisebb (akár azonos áron) azt megvenném egyből.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58112) alaves válasza DraXoN (#58111) üzenetére


alaves
addikt

Az LG OLED48CX kijelző magassága: 59,292 cm :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58113) asdf_ válasza alaves (#58110) üzenetére


asdf_
veterán

Hát lehet, mindenesetre ez marketingmaszlag nulla konkrétummal, mérési metodológiával, feltételekkel, szóval én azért változatlanul kíváncsi maradtam.

(#58114) rainman72 válasza asdf_ (#58113) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hello.
Ebben esetleg tudnál segiteni :F :R [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58115) DraXoN válasza alaves (#58112) üzenetére


DraXoN
addikt

igen.. azzal szemezek, de nagyon necces, vagy befér, vagy nem... bár ennyit tudok módosítani az asztalomon, hogy beférhessen (fizikailag az asztal felett van egy "gerenda" ami tartja a galériát, így felfele nem tudok "bővíteni". De lejjebb talán 1-2 centit tudom vinni
De nagyon gondolkodok rajta, hogy az lesz belőle.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58116) asdf_ válasza rainman72 (#58114) üzenetére


asdf_
veterán

Elromlott. Nem értek hozzá sajna, de ha öreg cucc, a kiszáradt elko mindig jó tipp :) Vagy végfok IC, vagy van rövidzárvédelem a kimeneten és az lép hibás működésbe, vagy épp helyes működésbe és mögötte szar valami. Egyesével húzd le róla a hangfalakat (erősítő oldalon) és csekkmeg úgy, utána meg esetleg húzz le róla mindent és úgy játszdd le a kérdéses jelenetet.

(#58117) alaves válasza asdf_ (#58113) üzenetére


alaves
addikt

TÜV Rheinland Eye Comfort Certification: ISO 9241-307/308/309 alapján történik (az OLED alacsony kék fény kibocsátás és villogás-mentességének vizsgálata)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58118) mr.tejjfel


mr.tejjfel
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, hogy a megfelelő tv-t válasszam magamnak.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
max 200e FT +/- 10e
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
film/sorozat -nasról, tv, néha játék
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
50-55
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
szabadidőtől függően néha nappal néha este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, jó ha van HBO de nem feltétel
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI / Optikai
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
mindegy
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
ne legyen szellemkép, jó mozgásmegjelenítés, ne legyen lassú a rendszer, akadás nélkül játszon le 1080p tartalmat nasról, ha a 4k is megy, az plusz pont, 4k upscaling
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új, garanciával

Amik eddig felkerültek a listára.
-TCL 55C715
-Hisense 55U8QF
-Sony KE55XH8096

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#58119) rainman72 válasza mr.tejjfel (#58118) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Cső ;]
Válogass :W
Hisense a legjobb most árban :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58120) attilla84


attilla84
tag

1. Tévére szánt összeg, forintban?
140e-170e Ft... de még egy 10e-20e-es mehet rá a végső esetben :).
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
90%-ban Tv-adások, Sport (Foci), játék NEM.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2-3 méter, 50"-os, nagyon legvégső esetben 55"-os.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Sötét a szoba, de ez ne legyen szempont. Ha kel sötétet csinálok, ha kell lámpát kapcsolok.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből is, enyhén oldalról is...de ez se legyen szempont, alkalmazkodok.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Ez sem kell tényező legyen, Youtube lesz benne...egyéb nem kell.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Jack jó lenne, de nem fog föltétlen ezen múlni. 3 HDMI és 3 USB jó lenne...de ezen sem múlik.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy lenne, az 1 méteres szekrényen remélem elfér ha két külön talpa is van.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsungom van. De lehet más is. Más mindegy.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincs.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új.

Írtam tegnap a samu topikba is. Hogy a UE40D6500-as az vajon milyen panel volt VA vagy IPS. Inkább VA lesz az azthiszem. Nem volt soha gondom a betekintési szöggel, a felhősödéssel, a feketéjével stb. Egyetlen gond volt és van néha vele, hogy foci nézés közben, néha beremeg és szaggat de nem veszélyes, megszoktam már, nem nagyon figyelem és akkor minden ok.

Az új TV-nél a LEGFŐBB prioritás az lenne, hogy én Tv-adást nézek vele 90%-ban és ezen belül focit, hogy erre legyen a legalkalmasabb. Hogy ez a remegés ami van a jelenlegi samun (persze nem mindig van itt sem, csak néha), ha nem teljesen is de amiből lehet eltűnjön.

Tehát ha van olyan ami nagyon bevált Tv adásra, (leginkább HD adás, de néha még SD-t is nézek) és nem remeg és szép színek vannak (focira, teniszre, stb..) akkor azt venném. Mint írtam, az alap összegre is ráteszek egy 20-ast, ha olyant ajánltok, hogy kicsivel van felette árban és jobb lenne az, jobban megérné már azt venni.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#58121) rainman72 válasza mr.tejjfel (#58118) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Elnézést a tegnapi kicsit bunkó hsz-ért :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58122) rainman72 válasza asdf_ (#58116) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Köszi :R
Lentebb vettem a kivezérelt hangerőt igy még elcammog valameddig.
Annyira nem idős,5éves,nagyon gyilkolva se volt.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58123) tyba7


tyba7
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Pár napja bújom az fórumot és találtam is pár tv-t ami megfelelne de nem tudom hogy mégis melyik lenne a legjobb választás nekem. Alapvetően sötét szobába nézzük a tv-t és e miatt is döntöttem VA panel mellett. Többnyire Netflix, külső HDD-ről film és PS4, Xbox One megyen, majd idővel PS5, Xbox Series X. A mostani tv-m egy eléggé alap Samsung 43ru7022. Csak 43" 50" jöhet szóba mert nincs több hely.
Tehát amiket kinéztem:
- Samsung QE50Q60T
- HISENSE 50U7QF
- LG 50NANO793NE
- LG 50UN81003LB

(#58124) scream


scream
veterán

Hali!

Nagyjából 1 hete költöztünk új lakásba, és végre szeretnék TV-t vásárolni, 55"-os méretben (~220cm a nézési távolság).

A nagyszoba a TV helyétől kap fényt (keleti tájolás, teljes üvegfal, árnyékolatlanul) és a kanapé nem lesz teljesen a TV előtt, így ezeket az adottságokat figyelembe véve keresnék készüléket.

Amikre lenne használva: Néha játék Xbox One X-el, hálózaton (Plex) 4K tartalom, IPTV HD adás, Netflix, HBO GO, Apple TV+.

Amiket kinéztem és nem tudok dönteni:
- Sony KD-55XH9505BAEP ~350e Ft
- Sony KD-55XH9096BAEP ~300e Ft
- Samsung Q80T ~ 325e Ft

A szükséges nagyobb betekintési szögek miatt a full array LED (Sony) és a Q80T-n lévő wide viewing angle layer miatt gondolnám megfelelőnek, viszont nem tudom, hogy melyik lenne jobb a nagyobb oldalsó fénybehatás miatt.

A Q80T szimpatikus lenne, de a Dolby Vision hiánya nem tudom mekkora érvágás lenne a későbbiekre nézve.

Ti melyiket vennétek? Akár a felsoroltakon felül is, hasonló árkategóriában.

:R

[ Szerkesztve ]

(#58125) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok,
Aki vállakozóként szeretne TV-t vásárolni annak tudom ajánlani az Alzánál a Sony 55XH9096-ot 246.000-ért. Berendeltem az utolsó darabot, de elvileg szereznek be ilyen áron ha valaki jelzi az igényt.

(#58126) Csandi válasza scream (#58124) üzenetére


Csandi
őstag

A 350ezres Sony a legjobb ezek közül filmre, játékra meg a másik Sony :) Ha semmi komoly a játék akkor az XH95-öt venném.

(#58127) DraXoN válasza tomboy0013 (#58125) üzenetére


DraXoN
addikt

vállalkozóként viszont csak 1 év garanciát kapsz (maximum).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58128) sasuka válasza scream (#58124) üzenetére


sasuka
csendes tag

Sony tv esetén az xh95-n nincs rajta hdmi 2.1, így ha idővel xbox one x után lesz majd XsX vagy PS5 akkor érdemes lehet inkább xh90-re kacsintani (VRR későbbi frissítés után lesz elérhető). Ugyanakkor a betekintési szöge és a képminősége is erősebb az xh95-nek, úgyhogy ha a néha játék megfogalmazásod alacsony prioritást jelent (vagy nem létkérdés a hdmi 2.1), akkor xh95 a jobb választás.

(#58129) asdf_ válasza DraXoN (#58127) üzenetére


asdf_
veterán

Vállalkozóként viszont csak 1 év garanciát kapsz (maximum).

Ez nem alapvetés. Ennyi jár, de ettől függetlenül több adható, termék- és gyártó- (esetleg bolt)függő.

[ Szerkesztve ]

(#58130) alaves válasza scream (#58124) üzenetére


alaves
addikt

LG OLED55BX ezeknél kategóriákkal jobb. [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58131) tomboy0013 válasza DraXoN (#58127) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha belépsz az Alza B2B vállakozói programjába akkor ugyanannyi garanciát kapsz mint a magánszemélyek és van 14 napos elállás is. Ez nem jár semmi extra költséggel vagy bármivel csak külön fel kell hívni őket hogy rakjanak be.

[ Szerkesztve ]

(#58132) DraXoN válasza asdf_ (#58129) üzenetére


DraXoN
addikt

ez nem olyan egyszerű.. anno a whirlpool simán megtagadta a garanciát ha a mosógép vállalkozóként volt megvéve nem magánszemélyként (mondván, otthonra tervezett készülék és emiatt nem felel meg a használati feltételeknek "a használat módja", mivel feltételezte a megvétel módja alapján, hogy nem otthonra vásárolt a készülék).
Ez mondjuk 5-6 éve volt, nem tudom azóta változott-e valami, vagy a körmükre vertek-e whirpoolnak (ha ők mondtak direkt hülyeséget).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58133) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni egy TV vásárláshoz.
Eddig egy lg 43 colos volt 2 ev 1 hónapig (MMA) és képernyő hibás lett garanciát nem kötöttem ra pluszba sajnos. Media Marktban [link] ezt ajánlották jobban.
Köszönöm.
1. Tévére szánt összeg, forintban?
Nagyon nagyon max 250e FT
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Csak film
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2m messziről, 43"-50"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
sötét, este inkább többet
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Csak én, szemből, olyan 2 m magasan van falon
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Hbo, netflix, YouTube,
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI / usb 2db lenne jó de 1 sem akkora probléma, ethernet
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Falon van a tv
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsung LG
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Semmi ilyesmi
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új, garival kiterjesztett

Vennék "buta" tvt is és egy tv okositot bele, csak a tv szerelő mikor kérdeztem milyen márkát érdemes venni csak lg es samsung mert azokhoz könnyebben van alkatrész is. De lg es samsungban nem találok "buta" tvt. Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#58134) scream válasza alaves (#58130) üzenetére


scream
veterán

Köszi a tippet!

A fényerő miatt kicsit aggódom (így laikus szemmel), illetve nem tudom, hogy mivel állványra kerülne, már lehet-e kapni eARC kompatibilis L HDMI adaptert hozzá? :F

(#58135) asdf_ válasza alaves (#58117) üzenetére


asdf_
veterán

TÜV Rheinland Eye Comfort Certification: ISO 9241-307/308/309 alapján történik (az OLED alacsony kék fény kibocsátás és villogás-mentességének vizsgálata)

Oké, de a szabványok jelentős részének megvan az a rossz tulajdonsága, hogy elég drága pénzért mérik és most konkrétan nincs 600 svájci frankom erre, hogy megtudjam, mi van benne és hogy mit és hogyan mérnek :)

(#58136) tibbike01 válasza scream (#58124) üzenetére


tibbike01
őstag

Oled! :K

(#58137) mr.tejjfel válasza rainman72 (#58121) üzenetére


mr.tejjfel
tag

Semmi gond!

(#58138) alaves válasza scream (#58134) üzenetére


alaves
addikt

Ha nincs adapter, akkor az oldalsó HDMI 2.1-et is használhatod, vagy megoldod egy ilyesmivel: [link]
Ha csutka fényerővel szeretsz kijelzőt nézni, akkor inkább a Sony LCD, ha viszont nagyon jó képminőség a fontos referencia 100 nit fényerővel (SDR), HDR-nél pedig elég a 700-800 nit csúcsfény, akkor OLED.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58139) rainman72 válasza nemeth.akos (#58133) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Azért nem találsz buta tvt mert már nem is nagyon gyártják 1-2 kisebb régebbi márka nevén kivül
Szóval muszáj leszel smart tvben gondolkodni.Az HBO GO miatt meg vagy Samsung vagy Lg.
A 43"os Lg ips a Samu VA.
50"-ba mind2 VA.
Filmezésre illetve amiket írtál utobbi panel a jobb.
Samsung 43-50TU8502 vagy 43-50Q60T.
Ezek a tavalyi modelek,az idei AU seriat azert nem írtam mert még tul árazottak a tudásukhoz képest,de azok is szóba jöhetnek.AU8002 és 9002. [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58140) rainman72 válasza mr.tejjfel (#58137) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A Hisense nem fog ha kezelni a Nas-ról való lejátszást tudtommal,de a saját topikjába olvass bele.Tudás alapján az lenne pedig legjobb választás.
A Sony tudtommal ips panel a sajátosságaival,sötétben gyenge fekete szín,alacsony kontraszt.
TCL képileg redben van ott meg szoftveres gondok előfordulnak,itt is érdemes a saját topikjába bele olvasni.
Talán jobb lenne egy Samsung Q60T filmezésre.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58141) AL válasza attilla84 (#58120) üzenetére


AL
addikt

Szia. Fontos a kijelző ( VA, IPS ), ha még nem ismered, akkor fenti összefoglalóban és itt olvashatsz róluk : [link] . Fontos a jó választás, mert rossz választásnál nem lesz megfelelő a kép.
Mint írtad, tudsz alkalmazkodni hozzá, de mégis egész más képet láthatsz a kétféle kijelzőn.
VA: ( Samsung tévék mind, LG 50 - es mérete, stb. )
Szemből ez a jobb
+ nagyobb kontraszt
+ jobb fekete szín
+ ha sötétben nézitek, akkor is megfelelő a fekete
- rosszabb betekintési szög, mint az IPS - nek - oldalról nézve torzul(hat)nak a színek
IPS: ( LG 55 - ös mérete, stb. )
+ nagyobb betekintési szög, mint a VA - nak
+ magas színhűség
+ világos helyiségben jó kép ( de sötétben már gyenge a fekete szín, sokszor szürkének látszik )
- gyengébb fekete szín
Néhány gyártónál méretenként változnak a kijelzők ( VA, IPS ).
pl. : LG 43, 49, 55 : IPS. LG 50 : VA.
Ettől függetlenül mindenkinek más tetszik és nagy különbség van különböző márkák között, ezért érdemes személyesen megnézni, válogatni.
Ha Te oldalról és szemből is nézed akkor az IPS a biztos, de sokat számít, hogy mennyire oldalról nézitek.
Az a legjobb, ha az otthoni nézési távot és szögeket utánozva megnézel néhány készüléket üzletben.
Az MM üzletek kínálata nincs fent a neten, ezért ott más árakat és más típusokat is találhatsz.
Ezek az LG - k IPS panelesek 55 - ös méretben .
A TE nézési távodhoz legalább ez a méret kell, a nagyobb élmény miatt.
LG 55UN80003LA, LG 55UN74003LB. Ez a NANO kijelzős talán még jobb : LG NanoCell 55NANO793NE
A Samukban és az 2020 - as LG - ben nincs DTS decoder
VA paneles : Samsung UE55TU8002
Háttérvilágításnál a direct ledeknek egyenletesebb a képe ( kevesebb a bevilágítási hiba )
Ha beütöd a google keresőbe a típusszámokat és a test szót némelyikről találsz véleményeket és sokszor kisfilmeket is.
A középső betűjelzés mutatja az évjáratot :
Panasonicnál a LED : GX betűjel 2019 - es modell, az HX 2020 - as, JX 2021
Sonynál a LED tévék : XG betűjel 2019 - es modell, az XH 2020 - as, XJ 2021
Samsungnál a TU betűjelzésűek 2020 - as modellek, AU 2021
LG : UN, NANO - 2020 - as,
Az idei tévék még kicsivel drágábbak, mint az említett tavalyiak.
A legtöbb tévét itt megtalálod : [link] , [link]
Mindegyikhez ajánlott + 3 év garanciát venni .
Itt láthatod az adataikat : [link] . A jobb felső sarokba beírva a típusszámot megtalálod a lényeges adatokat. Néha az utolsó 1, 2 számjegy nem stimmel, el kell hagyni.
Csatlakozók, kijelzők, méretek, stb.
Ismeretlen üzletekkel vigyázni kell, nehogy valami javított legyen 1 év garanciával.
Néhány helyen régi típusokat is árulnak, ezeket is érdemes kihagyni, mert nem biztos az alkatrészellátás.
Ezek a készülékek mind natív 50 Hz, de mindegyikben van már mozgásjavító rendszer.
Pendrivere másolt focijelenetekkel próbáld ki a mozgásmegjelenítő képességeiket vásárlás előtt.
Nézd meg a heti levelezést, hátha még jobb ajánlatokat találsz.
Üdv.

(#58142) nemeth.akos válasza rainman72 (#58139) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

Köszönöm segítséget.

AU8002 és 9002 a két tv között mi a különbség? mert csak a képfrissítést láttam.

(#58143) Rick4 válasza tomboy0013 (#58125) üzenetére


Rick4
félisten

Csak nehogy gond legyen vele. Én jövő héten megyek egy snassz 43 ezer forintos tévé miatt teleírni a vásárló könyvét.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58144) rainman72 válasza nemeth.akos (#58142) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Még nincsenek tesztek.
Annyit látok hogy a PQI értéke jóval magasabb a 9002-nek,de jó lenne kontraszt illetve fényerőt is tudni,a tavalyi 8002 nagyon keveset tudott.
Amugy mindkettő slim dizájn kapott kb 26mm a vastagsága,ha ez számít.Hogy szemmel látható különbség van a képminőségben ahhoz meg otthon kellene tesztelni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58145) Winnie_77


Winnie_77
újonc

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max. 800 ezer
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
film- és tévénézés, sport
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Kb. 5 méter, 75 inch
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Is-is
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, többen
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO, Netflix, Youtube, TV
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Falra kerülne fel
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Mindegy, szép legyen a képe :-)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincsenek
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új, garanciás

Előre is köszönöm!

(#58146) tibbike01 válasza Winnie_77 (#58145) üzenetére


tibbike01
őstag

Q80-as Samsung

(#58147) Winnie_77


Winnie_77
újonc

Erről mi a véleményetek?

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-qe-75-q95tatxxh-4k-uhd-smart-qled-telev%C3%ADzi%C3%B3-189-cm-1317700.html

(#58148) mézi123 válasza Winnie_77 (#58147) üzenetére


mézi123
tag

Üdvözletem! Kérdésem a következő lenne a négy készülék közül ha lehet olyat kérdezni melyik lenne a jobb választás? Ami nagyon fontos számomra, hogy mindenképp tudjam manuálisan állítani a képernyő arányt, magyarán én mindig mindent letter boxban nézek tehát akkor is van alul-felül fekete csík ha a műsor teli kép arányos. Ne kérdezzétek miért van az a hóbort nálam úgy szeretem a Mozit idézi. Philipsnél az evidens azt tudom mert olyan készülékem van de az már olyan négy éves és nem tudom az újaknál mi a helyzet azt meg pláne nem tudom, hogy az működik e a Samsung és az LG nál.
PHILIPS 58PUS8505/12 4K ULTRA HD LED TV
LG 65UN74003LB 4K UHD HDR WEBOS SMART TV
LG 65NANO793NE 4K UHD HDR WEBOS SMART NANOCELL TV
SAMSUNG UE65TU8002KXXH CRYSTAL UHD LED TV

(#58149) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Közel jövőven szeretnék egy LG tv-t venni.
LG43NANO793NE
LG 43NANO773PA
Csak 43 colos méretben gondolkozom mert nekem ekkora kell,és csak LG
Kettő tv között mi a lényeges külömbség ? Azt tudom hogy a 773PA 2021 model és gondolom már a 6.0 rendszer van rajt.De amúgy mivet nyújt többet mint a 793NE
Érdemes plusz majdnem 100000-l többet adni a 2021 modellért ?
Válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#58150) alaves válasza Winnie_77 (#58145) üzenetére


alaves
addikt

"Mindegy, szép legyen a képe :-)"
Ebben az árkategóriában már nem biztos hogy célszerű LCD-re költeni.
LG OLED65CX - spórolsz ~200 eFt-ot
LG OLED77CX - hozzáteszel ~200 eFt-ot

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.