Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58751) Kiskutya válasza Saccco (#58750) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha a jobb képminőség a fényerőben merül ki akkor igaz az alitasod. Én nem merném kijelenteni azon kívül hogy melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#58752) Saccco válasza Kiskutya (#58751) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet nem voltam pontos, a képminőségre megy nem egyenlő azzal, hogy jobb is. :DDD
Viszont a szolgáltatás rész nem annyira erős. :DDD

szerk.1: Amúgy én ezt a kérdést próbálom mérlegelni és eldönteni: [C728 vs U8QF vs A7500F vs XH90]

szerk.2: Ha egy kicsit még konszolidálódna a C728 ára, akkor azt hiszem az lenne a befutó.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58753) Kiskutya válasza Saccco (#58752) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem az a7500-at kihúzhatod a másik 3 nehéz döntés. A 728-rol én még várnék pár tesztet.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#58754) Kaba válasza Saccco (#58752) üzenetére


Kaba
veterán

A képminőséget tekintetében a TCL általában elönyösebb mozizáshoz a Hisense meg előnyösebb játéknál és sportadásoknál.

(#58755) Saccco válasza Kiskutya (#58753) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy ok miatt van bent, ha esetleg beesne 150-re, akkor annyiért nagyon jó. Bár nem szeretnék engedni a QLED-ből. Illetve nagyon bizergálja a csőrömet a C728 feature listája. Viszont az U8QF-et láttam élőben, pont egy Q80T mellett és hát képminőség szempontjából nem láttam különbséget, sőt. Az XH-t is láttam, az mondjuk nem nyűgözött le, ott is várnék egy 40-50eFt esést. Az a kevéske FALD zóna, a behazudott VRR frissítés, hááát.

A 728 a titkos favorit. Ott egyedül a 330 nit zavar. - Nem tudom megítélni, hogy okkal érzem-e.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58756) devil-k


devil-k
nagyúr

Miért lett törölve a hozzászólásom? :F

- mozi bolondéria -

(#58757) Saccco válasza devil-k (#58756) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt tudnak segíteni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58758) Redback


Redback
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam egyedül kitalálni, hogy melyik TV lenne a legjobb választás, de sajnos a végén elakadtam.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
~220.000Ft (~€600), de tud flexibilis lenni, ha igazán megéri kicsit felémenni
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnézés.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2-2.5-3 méterről, 50-55"-es modellekben gondolkodunk
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Kb is is (leginkább a kinti fényviszonyoktól függ), de fontosabb, hogy világosban is jól lehessen látni, mint a teljesen fekete szín a sötétben.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
A betekintési szög nem lenne nagyobb 30-35°-nál.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix a legfontosabb, HBO előny.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Ha van DisplayPort az előny, de nem kötelező.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs ilyen.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
A légegeres távirányító nagy plusz, 60Hz-nél nagyobb képfrissítés kicsit plusz (bár szerintem ebben a méret-ár kategóriában nem érhető el)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak újat szeretnék.

Ezeket a TV-ket néztem ki (mivel külföldön fogjuk megvenni a tévét, ezért odaírom, hogy mennyiért tudnám megvenni):
LG 50UP77006LB ~185.000 Ft
Sony 50PUS8505 ~205.000 Ft
Samsung QE50Q64T ~210.000 Ft

Elmentünk megnézni a tévéket egy MediaMarktba, ott az eladótérben mindegyik jól nézett ki, a Samsungnak talán egy kicsit szebbek voltak a feketéi, azonban az LG volt ránézésre a legjobb. Sajnos nem voltak igazán dinamikus képek a TV-ken, illetve nem lehetett a beállításokkal sem igazán próbálkozni, szóval ezek alapján még nem teljesen tudtuk eldönteni.

Van érdemi különbség a három között képminőségben?
A LG rossz vásárlásnak számítana-e? Leginkább erre hajlunk a légegér és a látott kép miatt.
Van-e esetleg egy kimagaslóan jó TV a kategóriában filmezésre?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#58759) Redback válasza Redback (#58758) üzenetére


Redback
csendes tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy ha jól értem, akkor az LG csak valami HDR utánzatot tud, a másik kettő pedig elvileg a rendes HDR10+ t. Mivel még sosem volt részem élőben összehasonlítani HDR és nem HDR képet, ezért nem tudom, hogy mennyire vehető észre a különbség. Ha jelentős a különbség, akkor az LG-nek ezt az egy hátrányát látom.

(#58760) devil-k válasza Saccco (#58757) üzenetére


devil-k
nagyúr

De csak annyit kérdeztem, hogy mit érdemes venni manapság 65-75"-ös méretben. Nanocell vagy OLED? (filmezés, Netflix társai célra)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58761) Saccco válasza devil-k (#58760) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor vagy véletlenül törölték, vagy nem ebbe a topikba írtad. Nekem is volt már olyan, hogy máshol kerestem a választ, mint ahova írtam. :DDD

Az itt szóltam hozzá részen nézd meg az utolsó pár topikot, hátha. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58762) Kaba válasza devil-k (#58760) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben a keret engedi egy 65-ös OLED.Alternatíva lehet még a QLED.Nanocell nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#58763) AxBattler válasza Redback (#58758) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezek mind VA paneles modellek, ha ilyet szeretnél, akkor ár/értékben talán ezek ajánlottak az árkategóriában (idei LG-kkel még nincs tapasztalat, de 1db HDMI csatit már biztosan lespóroltak róluk):
LG NanoCell 50NANO793NE - webOS, Magic Remote - 155k HUF
Philips 50PUS8505 - Ambilight, Android - 175k HUF
Philips 50PUS8535 - Ambilight, Android, QWERTY bill-es távirányító - 180k HUF

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58764) Pacalpori válasza totalwarrior (#58745) üzenetére


Pacalpori
friss újonc

Erről a márkáról még nem hallottam. Lementem a lokális euronixbe, hogy élőben is lássam(persze pont nem volt nekik), de azt mondták, hogy ez az alsó kategória alja, inkább vegyek LG-t vagy esetleg Samsungot.

Néztem netes reviewokat, ott egész jókat írtak róla, a kinézete is tetszett. Utánanézegettem és én az u7 és az u8 között csak azt a diffit látom, hogy az egyik 60 Hz a másik meg 120 Hz, viszont árban van vagy 35k közöttük.

Azt olvastam, hogy annyira nem is lehet észrevenni a 60/120 közti különbséget. Ez valóban így van? Vagy esetleg van még valami más is, amit nem vettem észre?

(#58765) N_A_S válasza Pacalpori (#58764) üzenetére


N_A_S
veterán

játéknál észre lehet venni, de filmeknél, adásoknál nem igen

https://tinyurl.com/phnas

(#58766) devil-k válasza Saccco (#58761) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, mindegy. A lényeg, hogy itt vagyok. :)

#58762Kaba
QLED-et nem igazán szeretnék, azt írják és mondják több helyen is, hogy az OLED sokkal jobb, mint a QLED. Na, meglátjuk, hogy hátha nyár végéig esnének be egy kicsit az OLED árai...
Az OLED-nél van olyan márka amit kerülni kell? Okés, tudom, hogy az OLED panel az LG találmánya... na de...

- mozi bolondéria -

(#58768) devil-k válasza #40993792 (#58767) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#58769) Kiskutya válasza Pacalpori (#58764) üzenetére


Kiskutya
veterán

Már megint hülyeséget mondtak. Semmivel nem rosszabb mint egy lg vagy Samsung.

hmm...

(#58770) asdf_ válasza #40993792 (#58767) üzenetére


asdf_
veterán

A sorzámozás csak akkor, ha a törölt után nem írt még senki a törlésko, nem?

(#58771) Kaba válasza asdf_ (#58770) üzenetére


Kaba
veterán

A törölt helyére nem lehet írni,mindegy,hogy utána vagy később írt valaki.

(#58773) Kaba válasza devil-k (#58766) üzenetére


Kaba
veterán

OLED-nél az újabb LG-kel nem nagyon tudsz mellélőni.
A Sony,Panasonic és Philips(talán a legolcsóbb) ís megfontolandó lehet,amennyiben jó ajánlatot találsz.

(#58774) alaves válasza devil-k (#58766) üzenetére


alaves
addikt

HDMI 2.0: [link]
HDMI 2.1: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58775) Saccco válasza devil-k (#58766) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nem temetném a QLED-et. Jó az OLED, de nekem pl. nem fér bele, hogy képes beégni.* PC monitorként is helyt kell állnia nálam. Felár ellenében retteghetek a beégéstől. Plazmát szeretnék lecserélni. Arra is vigyáztam eleget beégés szempontból. Most nem szeretnék. Ez a panelcsere kijelentés is szép még. Igaz a mostani plazmában is pár hét után panelt kellett cserélni, ennek már 9 éve. :DDD

*Persze ultra BB áron eltekintek ettől a kitételtől.

#58767 Zsolt_72:
:R ;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58776) totalwarrior válasza Pacalpori (#58764) üzenetére


totalwarrior
tag

Lehet látni a 120 Hz-et amúgy, de a TV valójábaan nem fogad 120 Hz inputot valamiért, én sem értem. Ezen a 210 ezres áron szerintem jó áron van az U8QF (az U7QF is, de én kifizetném már azt a 35 extrat, mert nagy a különbség fényerőben, így HDR-ben is). 260 körül persze már lehet jobb a Sony XH900, 300 körül pedig a q80t, 320 ért már van LG BX Oled. De akkor már 380-ért van CX. Szóval minden a büdzsétől függ, de ennyi pénzért ez tényleg jó deal.

(#58777) devil-k válasza alaves (#58774) üzenetére


devil-k
nagyúr

Életemben ne volt még Philips TV-m! Milyenek azok így, 2021-ben?

#58775 Saccco
Monitorra én nem választanék OLED-et. Szerencsére, ez csak egy "másodlagos" eszköz lenne, mert van/lesz a házban dedikált mozisszoba, de mondjuk a Netflixes sorozatokért nem biztos hogy leszaladnék a földszintre emiatt. :)

- mozi bolondéria -

(#58778) Saccco válasza devil-k (#58777) üzenetére


Saccco
nagyúr

Moziszoba, akkor nézz valami 75-85-ös óriást vagy projektort. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#58779) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok! #2

Segítsetek légyszives. Alapvetően IPS panel a betekintések miatt, 55" méretben, de ha nem túl vészes a VA betekintési szöge, akkor az is szóba jöhet természetesen.

Előzőleg az 55NANO793-ra jutottunk, de asszony nyaggat hogy neki a Samu (VA) jobban tetszene különböző youtube összehasonlító videók alapján.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
200k
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
vegyes, többnyire tv, film, esetleg kölyköknek konzol
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
55" fér el a falon ahova kerülne (kb 4 méter egyébként)
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világos szobából többnyire nappal. Este persze film
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
gyerekek mindenhonnan, de többnyire szemből 15fokon belül
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
DLNA
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
optika, 2-3 hdmi, jack se hátrány,
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
falon lesz
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
nagy márkák inkbb
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
ne legyen csiga rendszere :)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új

Köszönöm!

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58780) devil-k válasza Saccco (#58778) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez a nappaliba lesz, oda elég a 65-75”. :)

- mozi bolondéria -

(#58781) Gergőke88 válasza devil-k (#58780) üzenetére


Gergőke88
addikt

LG 65cx
MOst elég jó áron megy.

(#58782) ReFleXx


ReFleXx
addikt

múltkor néztem MM-ben az LG BX es CX OLEDjet de nem igazan fedeztem fel látható különbséget, néztem a speciket ott sem.
Mivel lenne jobb a CX a BXnel?
Megeri a kb 20%os felarat a CX?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#58783) totalwarrior válasza ReFleXx (#58782) üzenetére


totalwarrior
tag

Én eléggé elmerültem az utóbbi napokban a témában. CX fényesebb, ezért jobb a HDR, plusz erősebb, újabb a processzor, ezért minden azzal kapcsolatos dolog is jobb. Mozgás stb. De ezek csak egymás mellé téve jönnek ki.

(#58784) gulyasa válasza ReFleXx (#58782) üzenetére


gulyasa
őstag

A CX javára:
- Kicsivel nagyobb fényerő (ez nappal tévézéskor, filmezéskor lehet lényeges)
- Elvileg jobb a színátmenet megjelenítése és HDR-ben is jobb (?)
- PC-re kötve kicsivel rövidebb a válaszidő
- Szélesebb (stabilabb talp)

Bővebb összehasonlítás: https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-cx-oled-vs-lg-bx-oled/10619/13773?usage=11&threshold=0.10

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#58785) ReFleXx válasza totalwarrior (#58783) üzenetére


ReFleXx
addikt

köszi es neked is gulyasa

egyebkent a nagyobb fenyero nem jar egyutt gyorsabb beegessel is? :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#58786) TOZ válasza alaves (#58737) üzenetére


TOZ
addikt

Megfontolandó lehetne, de végül pénztárcabarát megoldás mellett döntöttem.
65pus8535 - 250ert, “ajándék” TAB6305-tel.
Tegnap lett olyan állapotban a nappali, hogy be tudtuk üzemelni, a gyors tesztek alapján a célnak tökéletes.
Ambient light jópofa, a hang”rendszer” sokat dob rajta, a kép sincs panasz. Optimális megoldásnak érzem. Eddig.

Köszönöm a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#58787) Kiskutya válasza TOZ (#58786) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó árban volt ajándékkal hol vetted?

hmm...

(#58788) rainman72 válasza Redback (#58758) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kb mind3 tv-n hasonkó lesz a HDR megjelenités,mivel egyik se rendelkezik ehhez megfelelő fényerővel.
Talán a Samsung egy kicsit kiemelkedik ilyen szempontból.
Az Lg mellett a szól hogy idei model,új webOs 6.0 ami átdolgozott kezelőfelületet és új magic remote-ot kapott. [link]
A Samu az egy Q60T csak más színben,magas 7000:1 kontraszt és kb 500nites fényerő,jó fekete szín megjelenitéssel.Képileg ez a tv tud legtöbbet a 3 közül.
Philips képminősége is jó plus dob rajta az ambiligth sokat.
Alapjában véve egyik tv-vel se jársz rosszul.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58789) rainman72 válasza Kiskutya (#58787) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Van több üzlet honlapján ez az akcio a nagyok közül.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58790) Kiskutya válasza rainman72 (#58789) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egész jó vétel így.

hmm...

(#58791) rainman72 válasza Kiskutya (#58790) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Csak nem tudom hogy vissza jár az ár kp-ben vagy esetleg utalvány,nagyon nem olvastam utána.
Na már most ha ugyis vissza adnák a kp-t akkor minek kifizetni :F
Lehet van ott vmi aprobetüs rész is :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58792) rainman72 válasza rzerge (#58779) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A Q60T-nak van akkor fényereje hogy nappal is jó használható legyen.
Betekintési szög az más kérdés,attó függ mennyire lehetetlen szögből nézitek.
Viszont este sötétben tvzéshez sokkal jobb a VA mint az IPS panel a gyenge fekete szín miatt
Lgből meg már inkább az idei modelek,az új webOs és az új magic remote miatt.
Jack nem lesz egyik márkánál se.
Nem rossz tv az Nano793 vegyes használathoz is megfelelő igy nehezebb dönteni h melyik lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58793) AxBattler válasza rzerge (#58779) üzenetére


AxBattler
félisten

Előzőleg az 55NANO793-ra jutottunk, de asszony nyaggat hogy neki a Samu (VA) jobban tetszene különböző youtube összehasonlító videók alapján.

Akkor miért nem a VA paneles LG NANO-k közül válogatsz?
50NANO793 tavalyról, plusz az idei felhozatalból az 50-60-70"-os modellek... csak UP8000 alá ne add!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58794) rzerge válasza AxBattler (#58793) üzenetére


rzerge
aktív tag

LG-nek elég kevés a VA panelja, ahogy látom. 55 lenne az ideális méret, de azokból nem látok VA panelt. 60asból van összevissza 2db 8as sorozatú.

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58795) Barrios1983


Barrios1983
lelkes újonc

Sziasztok! Tudna valaki nekem ajànlani 43 és 50 col között tv-t? 55 màr túl nagy, 48-50ig is inkább màr közèptalppal, lefele mindegy. A tv asztal kb 102 cm, itt kell elfèrnie a talpnak.
Youtube,hbo go, netflix ès tàrsai fontosak.
Tv adàsból csak mese ès sport.
A felesègemmel netflix illetve 4k filmek, sorozatok.
Csak szemből nèzzük a tv-t, a gyerekek nappal, mi este.
Hdr jó lenne, de a keret max 200, így nagy csodàt nem várok.

Köszi előre is.

(#58796) rzerge válasza rzerge (#58794) üzenetére


rzerge
aktív tag

Hisense U8QF még amit néztem, 200ba éppen beleférne.
Esetleg TCL 55C725

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58797) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.

Egy gyors sony, es philips kitérő után visszatérnék a qledhez. (Most van egy jó akció szvsz a q95t-re)
Kérdésem a következő:
65Q95T (1500€)
65QN85A (2000€)
Melyik érné meg jobban, megérné inkább az új qledre rááldozni van e 2 modell között annyi különbség ?

Fő felhasználás: PS5, Netflix, Smart IPTV, Youtube

Néztem youtub összehasonlító videót, a 2021-es qled azért színekben, és ps5-nél sötét részeknél jóval szebb mint a tavalyi modell. Persze akkora igényem, nincs, de 5 évre terveznék a tv-vel.

Köszi

(#58798) ZyzyThePizi


ZyzyThePizi
újonc

Sziasztok!
TV váltásra szántam magam, mert szerintem PS5-höz már illene egy izmosabb 4k-s TV a mostani lassan 8 éves Full HD. Eddig a Samsung Q60TAU-t és Q60AUT néztem de a túl nagy választék miatt elakadtam.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
- 200k kb ,de az se gond ha többe kerül jóval jobb specifikációkkal
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
- 70% játék, PS5 és kb 30% filmnézés, sorozatnézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
- 1,5 - 2 m-ről és 43" jöhet max szóba a hely szűkössége miatt (szélesség max 102cm lehet)
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
- Nappal/este eggyaránt, kinti fényviszonoktól függ de van függöny, redőny is
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
- Csak szemből és max 2-en nézzük
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
- HBO, Netflix ami jó lenne, de elvethető
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
- 2-3 hdmi
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
- Mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
- Márka és op rendszer is mindegy csak ne faggyon le
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
- Játék képét szépen adja vissza
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
- Új

Válaszokat előre is köszönöm :R !

(#58799) Dani0504


Dani0504
tag

1. Tévére szánt összeg, forintban?
~350 görbe orrú Mátyás
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
tévézés(IPTV), filmezés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
55-65", nézési távolság kb. 4m, én 65-öst akarok, az asszony szerint nagy így még az 55" méret is versenyben van.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
nappal és este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
főként szemből,de előfordul olyan 30%-ban is
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Airplay
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Hdmi 2.1, eARC Kell ez nekem? Egy Denon X1600H házimozi erősítőt használok filmezéskor.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Android TV Kodi miatt, kivenném a rendszerből a kínai boxot
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
új

Jelenleg egy Sony KDL 46HX756 tv-t használunk, ami a közel 10 évével még mindig hibátlanul teszi a dolgát.

Ezeket nézegettem jobban mostanában, de nem zárkózom el más márkáktól sem.
Sony KE65-XH90
TCL 65C715, 65C725, 65C728
Philips 65PUS8505 Euronics eladó szerint nincs zónákra osztva csak Direct-LED-es
Xiaomi Mi TV 65"

Addig eljutottam, hogy VA panelest keressek, legalábbis ezt olvastam mindenhol
10bit és 8bit+ FRC közötti különbség mennyire látszik?

[ Szerkesztve ]

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#58800) TOZ válasza rainman72 (#58791) üzenetére


TOZ
addikt

Visszautaljak. Regisztráció után.
A gyártói saját akciója, ezért nem ingyen hozhatod el.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.