Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58901) asdf_ válasza rainman72 (#58898) üzenetére


asdf_
veterán

Hááááááát, nemtom, én ezerszer előbb vennék egy Hisense-t a legaljáról, mint egy törököt. 93e a 43"-os, férjen bele a nem okos 80e-be :) (netflix talán lehet rá, hbogo gondolom nem)

(#58902) attilla84 válasza rainman72 (#58887) üzenetére


attilla84
tag

Na üdv (mindenkinek)!
Megrendeltem a Hisense 55U8QF tv-t. Elég nehezen engedtem el a Philips 50PUS8505-öt, leginkább az ambilight miatt, de remélem, hogy a foci még szebb lesz ezen a tv-n :)

Ehhez viszont kellene majd egy átalakító, a jack csatlakozó hiánya miatt, hogy tudjam az öreg 5.1-est csatlakoztatni a tv-hez. Tudsz vagy tudtok itt ajánlani ami jó lenne erre a célra, vagy nem tudom melyik topikba kérdezzek erről.? Köszönöm!

(#58903) gulyasa válasza attilla84 (#58902) üzenetére


gulyasa
őstag

Mennyire régi az az erősítő? Optikai bemenet nincs rajta? :F
A tévén van optikai kimenet - bár nem tudom, azon sztereónál jobb (minimum 2.1 vagy 5.1) minőséget ki tud-e lőni. Az AV kimenet ha jól látom RCA-s, abból viszont egyértelműen csak sztereó lesz.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#58904) rainman72 válasza Fineri (#58900) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem tudom mennyire kincs,tegnap nem ugrott be [link]
Vagy egy legolcsobb Samsung vagy ez a Xiaomi androiddal [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58905) sunone


sunone
aktív tag

Urak, A TV-k árengedményezése terén megfigyelhető valamiféle szezonalitás, vagy úgy általában mindig ki lehet fogni jó akciós árat?
Gondolok itt arra, hogy most foci EB, (decemberben karácsony) miatt látványosak az áresések, érdemes most bezsákolni egy TV-t, ha idénre tervezek vásárlást?
Vagy nem kell kapkodni, mindig csurran cseppen valami jó?

(#58906) rainman72 válasza sunone (#58905) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az alzan volt már több jó akcio is az elmult 1-2 honapban.
Amugy az EB-re nem igazán voltak nagy akciok nem is nagyon reklámozták annyira.
Nem tudom az olimpia is gyengusz lesz :F
A november szokott inkább jó árakat hozni az idei modeleknél,addigra esik elfogadható szintre.
A Samsung meg az Lg már tavasszal kihozta az idei tvi-t,de a Philips,TCL,Hisense még most fog jönni,a Sony is csak pár hete.
De érdemes heti szinten követni ha tvt akarsz,bármikor jöhet vmi jó, ez a tendencia jelenleg.Kifutóban lesznek jó árak,de érdemes személyesen is a boltk készleteit nézni ha van rá időd.Például az Auchan-ban,MM-ba.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58907) asdf_ válasza sunone (#58905) üzenetére


asdf_
veterán

Volt olyan gyártó, amely egyenesen azt mondta, hogy emelkedni fognak az áraik, igy én most nem bazíroznék, ha van igényeidnek megfelelő tavalyi kifutó modell, jó áron, akkor ráugranék montanában, chiphiány, szállítási problémák nem fognak eltűnni karácsonyra (és akkor hogy mi lesz a delta variáns hozadéka, azt még bele sem raktuk az egyenletbe).

(#58908) totalwarrior


totalwarrior
tag

Sziasztok,

Van valami jó tippetek, tanácsotok TV szállításra? Az eredeti doboz nincs meg, illetve nem is nagyon férne be az autóba egy 55-os doboz, bár egy 58-assal volt tesztelve egyelőre az autó.
Arra gondoltam betekerem egy puha takaróba a TV-t és azt esetleg körbe buborékfóliázom, így tennem a hátsó ülésre. Fektetni gondolom nem ajánlott.

(#58909) tomboy0013 válasza totalwarrior (#58908) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én eddig csak fektetve szállítottam TV-t :D
6-szor költöztem egy Samsung-gal, és legutóbb az 55" TCL-t és Sony-t is úgy hoztam el az Alzától Dunakesziig. Lényeg hogy képernyővel felfelé legyen, meg jól polcold alá takarókkal ha nincs meg az eredeti csomagolás.

[ Szerkesztve ]

(#58910) ladislass


ladislass
csendes tag

Sziasztok! 43 colos 4K felbontású TV-t szeretnék 130eFt-ig, fényes nappali helyiségbe, jó betekintési szögekkel. Elvárásaim: éles, szép kép, Bluetooth, WiFi, USB, falra szerelhetőség, magyar nyelvű, jól átlátható menü (akár nem okos TV is szóba jöhet net nélkül). Szeretnék kérni néhány javaslatot márkára és típusra. Az alábbiakat nézegettem eddig:
Hisense 43A7100F, JVC LT-43VA3035, Xiaomi Mi TV 4S 43, Hisense 43A7500F, LG 43UN71003LB, Samsung UE43TU7022, LG 43UN73003LC, LG 43UJ6307.
(esetleg nézzek QLED megoldást picit drágábbért?)

(#58911) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Sajnos tönkre ment rég szerettet tevém ezért pótolnom kell hiányát. :)
Tudnátok tanácsot adni a választásban?

1. Tévére szánt összeg, forintban? 169999Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) Film nézés, tévénézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? A régi 42" volt. hasonló méretű érdekelne max 45"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Változó. Van mikor nappal van mikor este de túlnyomórészt inkább este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Enyhén oldalról és van hogy többen.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, HBO (de ezek nem fontosak. Van rácsatlakoztatva egy PC. Eddig is ezen keresztül mentek ezek a dolgok. :) )

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
2db HDMI, Coax, USB
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? Fali konzol fogja tartani
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) LG
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
HDMI CEC vezérlésre szükségem lenne
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? Csak új

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#58912) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Ide is beteszem a kérdésem.

Tanácsotokat szeretném kérni, mivel a SONY KDL55W755C készülékem (aminek a képét nagyon imádtam) a sony szerviz szerint javíthatatlan lcd panelhibás, ezért úgy döntöttem oled-re váltanék.

Először az LG OLED55CX3LA készülékét néztem ki, sok helyen az egekbe magasztalják de mivel látom több helyen sok kritika éri a panelt elgondolkodtam a SONY BRAVIA KE-55A8B modelljén. Szerintetek melyik lenne a jobb választás, esetleg más készülék?
Max 400k a keret amit rá tudok szánni.

LG mellett szól: innováció, HDMI 2.1, elméletileg jobb rendszer.
Ellene: Sok panelproblémáról olvasok.
Sony mellett szól: Szebb kép, jobb mozgás megjelenítés.
Ellene: "Csak" HDMI 2.0, akadozó rendszer.

Felhasználás: elsősorban filmek/sorozatok nézése laptopról, valamint
PS5.

Segítségetek a döntésemben előre is köszönöm :R

(#58913) junior11 válasza Digidroid (#58912) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nem sokat bírt ki akkor a W755C, bár ezek a mai tévék megbízhatóságát és tartósságát kár kommentálni is... Az OLED tévével kapcsolatban nézz be a [topikjába.]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58914) Digidroid válasza junior11 (#58913) üzenetére


Digidroid
tag

Onnan jövök.. :)
Gyakorlatilag már 1 hónapos korában produkálta véletlenszerűen a hibákat, 4,5 év alatt kb 20x, de a megoldáshoz elég volt egy újraindítás ezért nem kapkodtam el a szervizelést. Csak mivel idén lejár a garancia gondoltam még időben érvényesítem.

(#58915) Kiskutya válasza Digidroid (#58912) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ps5 mellé a hdmi 2.1 kötelező hogy ki tudd használni teljesen. Én lg tv-t már soha nem veszek nekem 3 éven belül 2 ment tönkre. A 2. sajnos 2 év után pár hónappal így ugrott a garancia egy 190 ezres tv esetében 180 ezer lenne a javítás. Kapja be az LG!

hmm...

(#58916) hódmaci válasza hódmaci (#58911) üzenetére


hódmaci
senior tag

Mondjuk Ő róla mi a véleményetek?
Megfelelhet számomra?
Illetve még őt is kinéztem

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#58917) Kiskutya válasza hódmaci (#58916) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én inkább ezt venném. [link]

hmm...

(#58918) royal828


royal828
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni TV választásban. Olvasom a fórumot napok óta és hasonlítgatom a különböző termékeket, de még nem sikerült döntésre jutnom.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
~350.000
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
50% film, műsor, 25% játék, 25% sport (F1, foci)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
"65
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Inkább délutántól, estig
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, max enyhén ferdén
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix tuti, HBO még nem tudjuk; Játék miatt VRR, ALLM
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
HDMI 2.1
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy, falra megy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsung, LG, Sony, Philips is akár
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új

Elsősorban VA paneleseket néztem, így a kiszemeltjeim:
Samsung QE65Q70T - viszont ennél talán nincs VRR
Samsung QE65Q75T
Sony KD-65XH9096 - ír VRR-t viszont több helyen olvastam, hogy kamu/ nem jó?

A Sony FALD, a Samsungok Edge Led-esek, ettől tartok picit, lehet lényegi különbség, vagy nincs okom félni a Samsungoktól? FALD-os Samsung Q80-tól indul, viszont az árban is más kategória, ott már inkább OLED-et néznék abban az árban.
LG-ket is néztem, de az IPS panel miatt elvetettem őket.
Ha megtudnám győzni magam, hogy elég az 55" akkor ezen az áron néztem az LG OLED55BX-t is, viszont úgy érzem méretben jelentős különbség, így egyelőre 65"-ban gondolkodom.

Ha tudtok bármilyen más alternatívát, ötletet, szívesen fogadom.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#58919) oszy


oszy
veterán

TV kellene egy jó ismerősömnek.
Elég Full HD és 80 cm-es is. Smart képesség nem hátrány és a könnyű (menü) kezelhetőség sem. :) Valamelyik webshopban láttatok BB ajánlatot?

Árban 80.000-90.000 Ft

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#58920) AxBattler válasza ladislass (#58910) üzenetére


AxBattler
félisten

Felsoroltakból: 43UN7900
Egyébként: Philips 43PUS7805, 43PUS7855 az Ambilight, és a 3.5mm jack miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58921) Kaba válasza oszy (#58919) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben más ajánlat nem lenne a Telekomnál vehetsz egy 80 centis Samsung Full HD smart tévét 80740 Ft -ért.

(#58922) alaves válasza royal828 (#58918) üzenetére


alaves
addikt

Ha nem sürgős és naponta nézed az akciókat, HDMI 2.1-esek közül elkaphatsz még ~400 eFt-ért 65BX-et is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58923) narii


narii
tag

Hali !
van egy Samsung KS9000 (55col) ivelt tvm, amit szeretnek eladni. A kerdesem a kovetkezo, milyen arban menne el kb. ?
hibatlan allapotban van, taviranyitoval egyetemben.

(#58924) kb7700


kb7700
csendes tag

Sziasztok!

3,5 m-es távolságból néznénk a tv-t és amit kinéztem az a Samsung 65" q80TAT lenne [link] . (filmezés, PS4, sima tv HD-ben ) Elég a 65" ilyen távolságra vagy - ha nem - 75"-ból mit érdemes Samsung vonalon nézni? Amúgy a q80 és a q75 közt nagy a különbség? q90-ről olvastam, hogy nem jobb, mint q80....

Előre is köszi! :R

Ez gondolom jó ár érte? [link] az árukereső ki sem hozza :F [link]

(#58925) Kaba válasza narii (#58923) üzenetére


Kaba
veterán

Van egy beárazós topik is,ott is kérdezheted.
Lokál/Házimozi/Hifi/Tv beárazás.

(#58926) AxBattler válasza AxBattler (#58920) üzenetére


AxBattler
félisten

Felsoroltakból: 43UN7900
Mármint 43un7300... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58927) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
1. Keret: 300-350k
2. Használat: csak filmnézés
3. Milyen távolról, milyen képátló: előbbit még nem tudni pontosan, de 55" körüli kéne valószínűleg.
4. Világos vagy sötét szoba: világos
5. Szemből vagy oldalról nézés: szemből
6. Nem nagyon van igény szolgáltatásokra (HBO, stb), csak youtube (az van nem androidos tévéken is?)
7. Csatlakozó: jack
8. Talp középen vagy oldalt: mindegy, falra szerelhető kell legyen!
9. Oprendszer: lehetőleg ne android legyen
10. Semmi egyéb követelmény nincs. Csak legyen baromi szép a kép és legyen jó a képfrissítés. :D
Ja és külső háttértárról lehetőleg játsszon le mindent is :D
11. Csak új, mediamarkt előnyben.

Előre is köszönöm! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58928) oszy válasza Kaba (#58921) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm a tippet!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#58929) Plutor


Plutor
aktív tag

1. Tévére szánt összeg, forintban? maximum 500k
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Pc, Ps4, később Ps5. Film, játék.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3,5 méter. Minimum 70-75"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Sötét szoba.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? Szemből nézzük.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) Netflix
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) 3 db HDMI, jack.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Bármi jöhet Samsung kivételével.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) Ambilight jöhet, de nem feltétel.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58930) alaves válasza TomMusic (#58927) üzenetére


alaves
addikt

Nem androidos és "baromi szép a kép és legyen jó a képfrissítés":
- HDMI 2.1: LG OLED55CX,
- HDMI 2.0: Panasonic 55HZ980

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58931) ladislass válasza AxBattler (#58920) üzenetére


ladislass
csendes tag

Köszi a tippet!

(#58932) TomMusic válasza alaves (#58930) üzenetére


TomMusic
őstag

Nagyon szépen köszönöm, ez az LG elég durva cuccnak tűnik! :Y
Esetleg ha még tudsz (tudtok) ajánlani picit olcsóbbat, azt megköszönném. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58933) alaves válasza TomMusic (#58932) üzenetére


alaves
addikt

HDMI 2.0: Philips 55OLED705 (Android TV™ 9 Pie-re már nem szokott panasz lenni)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58934) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!
A következő paraméterekkel keresnék TV-t.
1. Tévére szánt összeg, forintban? - Nem mondom hogy mindegy, de a méret és az igények úgyis belövik egy bizonyos ársávra a TV-t, úgyhogy ez annyira nem szempont.
2. Mire használnád leginkább? - Tévénézés netről, elsősorban Telekom TV GO (Android TV tudja csak?)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? - 40-65" közötti méret kellene.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Kint lesz a teraszon, szóval világos környezetben lesz.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? - Elsősorban szemből.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? - Telekom TV GO.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? - Wifi.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? - Konzollal lesz a falra téve.
9. Miket részesítesz előnyben? - LG, Samsung, Sony. Ha a Telekom TV GO csak Androidon megy, akkor az fontos.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? - Légegér nem volna rossz, de azt lehet hozzá külön venni, tehát nem lényeges.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? Csak új garanciával.
Köszi!

(#58935) TomMusic válasza alaves (#58933) üzenetére


TomMusic
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58936) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok, megint itt, mert megszívtam. Kerestem a mamának tévét, 50coll, közép talp, 160e maximum. Ajánlott vétel volt az LG50NANO793, megvettük, örült. Aztán eltelt pár nap és nem örül, mert az étkezőből nem jól látni. Neki ez a betekintési szög nem jó. Igen, felhívtátok a figyelmet hogy van PVA paneles 49 collban, de ennek meg jobbak a színei. Sebaj, szeretnék kérni ötletet hogy mire cseréljem neki, lényeg az 50-es méret és középtalp, ÉS A HATALMAS BETEKINTÉSI SZÖG. Ugyanitt LG50NANO793 eladó, hogy rohadjon le a húsom a testemről :((

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#58937) Kaba válasza Tutivesztes (#58936) üzenetére


Kaba
veterán

49 vagy 55 colosat kell venni, azoknak jó betekintési szöge lesz,mivel IPS panelesek.
Az 50 colos az szemből nézendő,mivel VA paneles.

[ Szerkesztve ]

(#58938) AL válasza poolbig (#58934) üzenetére


AL
addikt

Szia. Így ár és pontos méret nélkül hatalmasak a különbségek ( árban, méretben és minőségben is ) , ha csak a Sonyt nézzük akkor is ( több oldalon láthatod ).
Tudtommal nem csak androidos jó hozzá ( hanem a Samu, LG, stb. is ), de ezt meg kell érdeklődnöd.
Az OLED a legjobb választás.
A Panasonic HZ sozozatú olednek csodás élethű képe és hangja van állítgatások nélkül is.
Az MM üzleteiben érdemes körülnézni, mert azok kínálata itt a neten nem ellenőrizhető.
Az ideiek most jelentek meg, ezért még drágák.
Legjobb betekintési szöge ( minden szögből ugyanazt látod, mint a plazmánál ) az Olednek van, a többié ( VA, IPS panel ) korlátozott.
LED tévék választásánál fontos a panel ( VA, vagy IPS ) és ezután jöhet a többi " apróság".
Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Ha oldalról is nézed, akkor az IPS a jobb.
Ha VA panelnél a középvonaltól elmozdulsz oldalra fakulnak a színek ( ez készülékenként eltérő ).
Mindegyik más. Itt olvashatsz róluk : [link]
A Sony XG, XH9... sorozata nagyon jó készülék és VA paneles. [link] , [link]
IPS kijelzősek : LG 65NANO9..... sorozat. [link]
A Sonyk mind androidosak. A Samukban és a tavalyi LG ben már nincs DTS decoder
Ezek a 9 ezres sorozatú Sonyk és LG, az oledekhez hasonlóan mind 100 - 120 Hz esek, ezért jobb a mozgásmegjelenítésük.
Háttérvilágításnál a teljes tompítású direct ledeknek a legegyenletesebb a képe ( kevesebb a bevilágítási hiba )
Ha beütöd a google keresőbe a típusszámokat és a test szót mindegyikről találsz véleményeket. Érdemes megnézni üzletben őket mert nagyon más minden rajtuk.
Mindegyikhez ajánlott + garanciát venni .
Ha az Oledekről részletesebb infót szeretnél, akkor keresd fel az Oled topickot.
Ismeretlen üzletekkel óvatosnak kell lenni, néha olcsóbbak, de talán javított, vagy bemutató darabokat árulnak és van ahol csak 1 év garanciát adnak.
Ha a teraszon ki lesz téve az időjárás viszontagságainak ( hőmérsékletkülönbség, pára, stb. ), akkor baj lehet belőle. Károsodhat az elektronika.
Ha Telekom előfizető vagy, akkor kedvezménnyel náluk is tudsz vásárolni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#58939) opr


opr
veterán

Udv!
Bocsanat, hogy itt kerdezem, nem volt jobb otletem, hogy tudnek megfelelo mennyisegu TV-hez erto szakit talalni. (Azert meg a PS5 topicban is megprobaltam, hatha. :DDD )
Van annak valami szakmai neve, amikor sotetebb a kep a TV-n, es mindegy mit allitasz es hol, erre a TV ugy reagal, hogy sotet jeleneteknel leveszi a hattervilagitast? PC modban is. Meghalt a TV-m, es nagyon fontos lenne, hogy az utodja NE csinalja ezt (mostani se csinalja, a developer TV-m TCL, es az csinalja, borzaszto), mert nagyon gyulolom. Szoval letezik valami tampont, ami alapjan ez a viselkedes szurheto?

Viszont ha mar itt vagyok... :D
1. Tévére szánt összeg, forintban? Angliaban fogom venni, de legyen mondjuk max 300k, atszamolva kb annyi.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) PlayStation, filmezes/sorozatnezes/youtube PC-rol. EB/VB/BL donto eseten 1-1 focimeccset megnezek rajta.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 55"
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Teljesen valtozo.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? Valtozo. Hajlitott TV kizarva. Ha oldalrol nezem, akkor is max 30 fok korulrol. Inkabb az "alulrol" az, ami elo szokott fordulni.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) Adjon kepet, es az szep legyen. Minden egyeb hulyeseg abszolut nem szamit. Ne okoskodjon, minel kevesebb dinamikus AI parasztvakito baromsag van benne, annal jobb. A hang minosege sem szamit, olyannyira, hogy meg lehet elony is lenne, ha nem lenne hangszoroja. Van hazimozi fasza Dali hangfalakkal.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) 1db HDMI megy bele az erositobol.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? Egyik se, VESA-n csucsul. Gyakorlatilag barmilyen VESA-hoz vannak rajta furatok, mar jok vagyunk.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) Samsungot nem szeretem, foleg mert lattam mar, hogy meg a csucs Q-valamennyi vagy mi is csinalja ezt az undorito sotetitgetos mokat, amit fentebb irtam.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) Igen, taviranyitoja legyen. A taviranyiton legyen egy ki meg egy bekapcsolo gomb. :DDD A tobbi funkcio arra lesz hasznalva, hogy atkapcsoljam a TV-t PC/game modba, minden baromsagot kikapcsoljak, egyszer beallitsam a szineket meg a hattervilagitast faszan, hogy ne legyen undorito tulszaturalt a kep, meg levegyem a hangot nullara.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? Csak uj.

Egyeb: IPS glow annyira nem zavar, amig nem borzasztoan eros a dolog, pici belefer. HDR nem erdekel, ebben a kategoriaban ugyis csak parasztvakitas az egesz.

Koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#58940) TaliGa válasza Tutivesztes (#58936) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ha alapból jó a tévé és tetszik, akkor sztem inkább át kell állni forgatható (kinyújtható) fali karos tartóra - cirka 10k, ez kisebb búkó...

"So say we all"

(#58941) AL válasza Plutor (#58929) üzenetére


AL
addikt

Szia. Szerintem ezek a VA paneles natív 100 Hz es készülékek jók lesznek :
Sony Bravia KE-75XH9005B , Panasonic VIERA TX-75GX942E . [link] , [link] .
A Sony androidos és 2020 - as modell, a Panasonic 2019 es.
Vásárlás előtt nézd meg őket, mert más a kép és a menürendszer is.
A Panának egy kicsit térhatásúbb a képe ( van mélysége ).
Üdv.

(#58942) Kroni1 válasza Tutivesztes (#58936) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia! Lehet nem volt jó a nicknév választás, mert a név kötelez..?! Bocs ez rossz poén volt.

Írtam privátot. Ha esetleg online rendeltétek meg és úgy vettétek át akár a boltban akkor 14 napon belül el tudtok állni a vásárlástól, már ha a doboz és minden megvan a tévéhez.

(#58943) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

1. Tévére szánt összeg, forintban? 200-300K
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) PC-ről autoszimulátoros játékok
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 1-2 m, méret másodlagos legyen minőségi panel benne
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? nem szempont
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? csak szemből, egyedül
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) egyik sem kell, csak megjelenítő
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) minél gyorsabb HDMI csatlakozás
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? teljesen mindegy VESA mount legyen rajta
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) mindegy
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) válaszidő, "gyorsaság", 1080p bőven elég
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? csak új

(#58944) AL válasza BaziJoe00 (#58943) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ezekre az igényekre tökéletesek a natív 100 Hz es készülékek.
Szemből a VA paneles a jobb, de sokaknak az IPS tetszik ( az összefoglalóban olvashatsz róla ).
A 49 és 55 ös méretek szinte azonos áron : A Sonyk mind androidosak és VA panelesek : [link] , [link] , [link] , [link] . A Sonyk között is van színvonalbeli különbség, a Sony topickban sokat írnak róluk.
A Panasonic és az LG : IPS paneles. [link] , [link] , [link] ,
Ezen az oldalon láthatod az adataikat : [link] . Valós 10 bit a színmegjelenítés : [link] , [link] , [link] . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#58946) Tutivesztes válasza TaliGa (#58940) üzenetére


Tutivesztes
tag

Erre én is gondoltam, de a papa az egyik sarokba ül, a mama középre, az egyik tuti nem látja úgy ahogy szeretné. Zord nap ez az emberi faj számára :))

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#58947) opr válasza opr (#58945) üzenetére


opr
veterán

Bocsanat, hulye vagyok, rossz ablakbol masoltam... Ereztem en, hogy ahhoz kepest, hogy orak ota turom, ez nagyon keves. Szoval vegul a bolt eldolt, mert nagyon jo szolgaltatasaik vannak. A kerdes annyi, hogy a fentebbi kriteriumokhoz ezek kozul melyik a legjobb valasztas:
[LG 55UN73006LA]
[Samsung UE55TU7020]
[LG 55UP75006LF]
[Philips 58PUS7805]
[Sony BRAVIA KD55X7052PBU]
[Samsung UE55AU7100]
[Philips 58PUS8555]
[Samsung QE55Q60T]

Elore is nagyon koszonom a segitseget. :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#58948) Dasefx


Dasefx
csendes tag

Sziasztok,

Megakadt a szemem az LG 50NANO86-os szériáján mert ez VA paneles, illetvev Webos miatt gyors is a rendszer, de hogy mitől kerül egy 50 colos tv 286e Ft-ba?
A 120hz, 2.1hdmi meg tudja a VRR-t HFR-t és hasonlókat ami a játékosoknak fontos, de ezek ennyire megdrágitják az árát?
Vagy csak azért mert idei modell és még csak pár hónapja van a piacon? és majd később bezuhan jobban az ára.

(#58949) poolbig válasza AL (#58938) üzenetére


poolbig
aktív tag

Szia!
Köszi, akkor összeszedem jobban az igényeimet. De a legfontosabb, hogy menjen Telekom TV GO. A Telekomtól vásárolt TV-k mindegyike tudja ezt?

(#58950) Kaba válasza poolbig (#58949) üzenetére


Kaba
veterán

A telekom tv go tévén nem működik,mindegy hol veszed.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.