Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58151) Tyroc válasza goboc78 (#58149) üzenetére


Tyroc
csendes tag

Szia!
Friss tapasztalataim, sajnos nem a te típusaiddal kapcsolatban, de tanulságos.
50" volt nekem a kitétel és LG, valamint 180 alatt legyen.
LG 50NANO793NE -re esett a választás, azonban az üzletben nézegetve a nálam kicsit tapasztaltabb eladó srác mondta, hogy van ez az LG 50UN81003LB kinézetre a káva különbözik picit, de teljesen ugyanaz a kettő modell, sőt a 81003-ból valamiért több fényerőt sikerült kicsikarniuk a panelból!
Én meg rögtön visszaszóltam, hogy de hiszen amit én kinéztem, az "nanocellás"!!
Aztán jött a döbbenet, mondta, hogy dehogy nanocellás, ugyanúgy edge ledes az is! Kicsit zavarba jöttem, persze rögtön elővettem a mobilt és uzsgyi google.... és valóban igaza lett, bár elég gáznak tartom, hogy pusztán elnevezéssel gyakorlatilag megtévesztik az embert...
Jah, mutatta nekem a 43"-os kínálatot, egymás mellett volt a két TV, a pontos típusokat nem jegyeztem meg, viszont egyértelműen az olcsóbb, nem nanocell megnevezésű modellnek volt egy fokkal szebb képe. Szóval úgy gondolom, részben parasztvakítás az egész, illetve most van modellváltás, ami azt jelenti, hogy sokkal drágábban adják ki a modellt, szinte ugyanazzal a tudással. Mindenképp érdemes bemenni mondjuk egy MediaMarktba és élőben véleményt alkotni.

(#58152) gyeniko válasza Winnie_77 (#58147) üzenetére


gyeniko
őstag

Az Rtings értékeléseit itt találod. Ezt a Samut igen jó helyre sorolják.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#58153) Kiskutya válasza Tyroc (#58151) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az hogy edge led meg nano 2 külön dolog. A lényeg hülyeséget mondott az eladó. Sajnos elég gyakran előfordul utána a vevő meg csodálkozik hogy nem azt kapta amit akart. Nekem egyszer azt mondták az ips jobb sötétbe mint a va meg jobb a hdr megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#58154) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!

Pár hónapja vettem volna egy Samsung 55q82t tv-t,ami sajnos nem jött össze végül bizonyos okok miatt. Most bánom, mert ismét dilemma előtt állok. A helyzet, hogy anyagilag csak jövőhét után jönne össze az új tv vásárlása.
A MM-ban a Samsungos "kedves kolléga" közölte velem: "Nincs már csak a kiállított darabok. S ki fog futni az a készülék". Nos gondolkodtam és megnéztem pár típust. S megakadt a szemem ezen: Sony KD-55XH9096BAEP
Bocs a memoárért :DD
A lényeg, hogy szeretnék rá hdmi 2.1 csatit. Lenne hozzá egy PS5 csatlakoztatva.
A helyzet,hogy nem vagyok hardcore konzol gamer, de szeretném kihasználni s konzol erejét/képességeit. Mellette mindenképp lenne filmezés/HBO GO/ Tv adás is a tv-n.(Nappal és este is). 55"-ban gondolkodtam. A szoba világos nappal. (10.emeleti panel).
Jelenleg egy 55" xf9005 csücsül a tv állványon. A kiszemelt készülék hozná azt a képminőséget,amit a mostani készülékem? Vagy tudnátok olyat ajánlani, ami az általam leírt elvárásoknak megfelelő? A keret max 4k lenne,de ebben szeretném,ha már benne lenne az 5év MM Gold garancia+ is. Ha jól emlékszem Csandi kolléga vett XH90-et.

Előre is köszönöm! :R

(#58155) tibbike01 válasza Selynelar (#58154) üzenetére


tibbike01
őstag

Lg bx, cx vagy gx Oled, ahogy a pénztárca engedi. 300k felett Oledet vegyél!

[ Szerkesztve ]

(#58156) Selynelar válasza tibbike01 (#58155) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Oledet nem vennék. "Beégés para" :D Mint írtam szinte csak HBO GO. Az Hbo logó meg szinte egész nap ott virít a jobb sarokban. Plusz most játék is lenne. HUB is szeret statikus nyomokat hagyni. :F

(#58157) tibbike01 válasza Selynelar (#58156) üzenetére


tibbike01
őstag

Én meg nem adnék LCD-ért 300któl többet. Ezek az új szériás LG-k már nem égnek be olyan könnyen. Sőt kb teljesen kiküszöbölték már ezt.

Az XH90 Sony jó egyébként csak nagyon ronda, vastag, régi TV feelngje van a kis krómkerettel körben. Az XH95 egy fokkal jobb, nem csak külsőre.

Én 240ért vettem az XH90et újracsomagoltan. Ennyit még megért.

[ Szerkesztve ]

(#58158) N_A_S


N_A_S
veterán

Kedves szakik!

Van jelenleg egy TCL 55P715-ös TV-m, ami néha napján játszanék is, vagy böngésznék esetleg, de nagyon nem vagyok elégedett gépre kötve a képével... a jelenség ami engem zavar a következő:

A kék mezőben, illetve a logó szélén látható "kerítés háló" szintű színkeverés zavarja a szemem, persze ez csak közvetlen közelről látható

De itt pl, a kijelölő négyzetet is megszaggatja:

A kérdésem az lenne hogy ez normális? Vagy lehet hogy van valami hibája a képernyőnek? Különböző képbeállításokat állítgatva sem tűnt el a jelenség sajnos.

Ennek tudatában ha eladnám, a kigondolt 85e Ft-os ár reális lehet? Ezen kívül van még egy pici hibája, bal felső sarok kicsit levált a hátlapról:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#58159) Selynelar válasza tibbike01 (#58157) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Igen?

Ez lett volna a következő kérdésem. Hogy mennyire kell tartani a beégéstől? Ha jól értesültem kikapcsoláskor van egy bizonyos statikus frissítése és ezt napközben manuálisan is le lehet futtatni. A CX3 nagyon bejövős :DD Játék napi szinten kb 3-4 óra lenne. HBO GO kb 2-3 alkalommal olyan 3-4 óra szintén amikor nem melózom naponta. Este digitális adás alkalmanként.

Köszönöm :R

(#58160) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Van itt olyan aki 3m es nézési távolságra vett 65" tévét és megbánta?
Már kivágtam kartonból mind a 2 méretet, de így is nehéz a döntés.
55 és 65" között vacillálok, 55" nál beleférne az OLED 65" nál csak LCD.
Preferált márka: SONY, így jelenleg 2 versenyző van: 55" A8H, 65" XH95 esetleg ha várok fél évet akkor 55" A80J, 65" X95J.
A tévén menne minden, SD HD, Youtube, 1080P, 4K.
A szoba viszonylag világos, de sötétítővel vagy redőnnyel be tudok sötétíteni filmezéshez.

Konzolos játék lesz rajta néha, de eddig is megvoltam VRR nélkül így ez nem számít.

(#58161) Kiskutya válasza N_A_S (#58158) üzenetére


Kiskutya
veterán

A leválás szerintem garanciás hiba gondolom mivel nem régi modell miért nem javittatod meg?

hmm...

(#58162) AL válasza Selynelar (#58154) üzenetére


AL
addikt

Szia. A Sony topickban rendszeresen írnak az Általad jelzett Sonyról, mert sok tulaj van ott.
A jó minősége és a kedvező akciók miatt sokan vették az elmúlt időben.
Az Oled 4 óra üzemidő után kikapcsoláskor (nem azt jelenti, hogy 4 óránként ki kell kapcsolni) csinál egy 5 - 10 perces panelfrissítést és 1000 - 1500 - 2000 ( gyártóként változó ) üzemóra után egy nagy ( 80 perces ) karbantartást . Manuálisan csak akkor kell ezt elindítani, ha valami problémát észlelsz. Mindkét készülék típusszámát beütve az adott topickba rengeteg hozzászólást találsz. Rosszat, jót vegyesen, mert mindenkinek más az igénye és "természetesen" vannak hibák is. Mindkettőt használják játékra, tévé és filmnézésre is. Ilyen összegnél már 3 év gyári garanciát kapsz hozzá, de szerintem megéri a + garancia vétel hozzá.
A Sony képe, mint az előző készülékedé főleg szemből tökéletes, de az oled minden szögből ugyanazt a torzulásmentes képet adja.
Ezekben az újabb oledekben már több beégéselleni biztosítás van. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#58163) Selynelar válasza AL (#58162) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Ezzel sokat segítettél. Így már egyre inkább hajlok az Oled felé. :R

(#58164) AL válasza Tyroc (#58151) üzenetére


AL
addikt

Szia. Sajnos az Eladók többségének tudása és hozzáállása a Béka hátsója alatt van.
Mindkét készülék direct ledes és van különbség a NANO és a hagyományos kijelző között .
Ettől függetlenül, azt kell megvenni ami Neked tetszik.
50 és 55 - ös méret között csak a panel ( VA, IPS ) a különbség : [link]
Találkoztam már szakértő Eladóval is, akinek minden szavából érződött, hogy szereti a szakmáját és tényleg a Vevő érdekeit képviseli. Sajnos Ők vannak kevesebben, a többség köletlenül, hülyeséget válaszol és alig várja már, hogy visszamehessen a haverjaihoz dumálni. Sokszor zeng a röhögcsélésüktől az áruház, pedig a Vevők 90 százaléka hallgat rájuk, mert elhiszik, hogy akarnak és tudnak segíteni. Mindkét készülék 2020 - as, az újabbak még drágábbak. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#58165) vince


vince
őstag

Sziasztok, egy előadóterembe (gyülekezeti terem) keresek tévét. Először projektorban gondolkoztunk, de több szempont miatt (egyszerűbb kezelhetőség, világos terem, könnyebb rögzíteni, nem hangos, olcsóbb, nem kell vászon vagy spéci falfesték, ...) inkább egy tévét vennénk.
Adott egy kb. 7*7 méteres terem, öt sor székkel, középen folyosó. Az első széksor kb. 2,5 méterre van attól a faltól, ahova a tévé kerülne (pirossal jelöltem), elnagyolva így néz ki: [kép]
Heti szinten néhány órát használnánk, nem lenne agyonhajtva.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
200-250e Ft

2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Leginkább prezentáció, esetleg film.

3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
2,5-6,5 méter között változik a távolság, 65"-ra gondoltam, de meggyőzhető vagyok. Árban csak néhány 65" modell fér bele a keretbe, de az ajánlottak közül pl. kettő is, a Sharp 65BJ3E és a Hisense 65A7500F is, de biztos van még más is.

4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Világos a terem, nappal lenne használatban.

5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Többen, a terem adottságai miatt szinte senki nem szemből.

6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Nem szempont.

7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
Legalább 2 HDMI, esetleg jack, de utóbbi nem létszükséglet.

8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy, falra tennénk, legyen valamilyen VESA rögzítési lehetőség.

9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nem szempont.

10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Nincs ilyen.

11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új, számlával, garanciával.

Köszi, ha tudtok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#58166) AL válasza Selynelar (#58163) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Remélem jól sikerül a vásárlás és sok örömed lesz benne ! Üdv.

(#58167) N_A_S válasza Kiskutya (#58161) üzenetére


N_A_S
veterán

Kiszállító cégnél dolgozom, és főnökömtől tudtam így megvenni, hibásként, garancia nélkül. A képe az szerinted rendben van?

https://tinyurl.com/phnas

(#58168) AL válasza vince (#58165) üzenetére


AL
addikt

Szia. A Nézők elég tág szögben vannak, ezért inkább IPS paneles ajánlott.
Nézd meg ezeket is és próbáld az Általad kinézettekkel összehasonlítani ( szemből, oldalt nézve ). LG 65UN80003LA , LG NanoCell 65NANO793NE , LG 65UN74003LB .
Érdemes az MM üzletekben is nézelődni ( azok árukészletét az árukereső nem jelzi ).
Itt láthatod az adataikat : [link] . Üdv.

(#58169) Kiskutya válasza N_A_S (#58167) üzenetére


Kiskutya
veterán

Látni kellene előben de ha nézési tavolságból nem látszik akkor én nem foglalkoznék vele.

hmm...

(#58170) Selynelar válasza AL (#58166) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. :R
Mindenképp megírom,hogy mi lett a vége és s benyomásom, véleményem. :))
További szép napot Mindenkinek!

Üdv.

(#58171) vince válasza AL (#58168) üzenetére


vince
őstag

Köszi, nézelődök élőben is, illetve ha jól látom, az IPS leszűkíti a gyártókat és az LG marad . Azt nem is figyeltem, hogy a két példám VA paneles, IPS-es kellene nekünk a nagy betekintési szögek miatt.
Az miért van, hogy a gyártók weblapjairól lehetetlen információt szerezni egy-egy tévében alkalmazott panel típusáról? Novemberben vettem új monitort, ott ez nem kérdés, mindegyik típusról tudható, hogy tn/va vagy ips, itt meg hétpecsétes titok...

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#58172) #57833216 válasza Derron (#58160) üzenetére


#57833216
törölt tag

Szia!
1,8 méterről nézek egy 65-ös LG CX-et, de csak azt bánom, hogy nem tudtam jó szívvel annyit kiadni tv-re, amennyibe a 77-es kerül. :))

(#58173) rainman72 válasza Derron (#58160) üzenetére


rainman72
Topikgazda

+1 a nagyobb XH95-re.
3m-re nem lesz nagy.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58174) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

[link]
[link]
Kettő közül melyiket inkább? Kb egy árban vannak.

Köszi
Sfefe

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#58175) Kiskutya válasza sfefe (#58174) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha jatekra kell és lesz ps5 akkor sony ha csak film akkor a nagyobb hisense.

hmm...

(#58176) AL válasza vince (#58171) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Szerintem a Vásárlók 99 százaléka nem is tudja, hogy milyen panelek vannak és a gyártók nem is tartják lényegesnek ezt közölni velük. Ugyanígy titkolóznak, hogy natív 50, vagy 100Hz es a készülék, pedig ez is lényeges dolog.
Az előző levelemben szereplő Displayspec. oldal elég pontos és részletes adatokat mutat.
Néhány gyártónál méretenként változnak a kijelzők ( VA, IPS ).
pl. : LG 43, 49, 55 : IPS. LG 50 : VA. A Samsungok mind VA. A Sonyk 9 ezres sorozata mind : VA, a többi elég vegyes. Üdv.

(#58177) sfefe válasza Kiskutya (#58175) üzenetére


sfefe
őstag

Koszi szepen es esetleg van ennel a kettonel jobb 300ig?
( pl samubol ? )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#58178) MattheWWhite


MattheWWhite
csendes tag

Tiszteletem!
Lecserélném naaaaagyon régi samsung syncmaster ph2370hd monitoromat valami jobb Tv re, de annyi termék van teljesen elvesztem közöttük mit érné meg venni.

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max. 200 ezer +-20.000ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
főként pc monitorként játékra(lol, world of tanks ,overwatch)
netezésre, filmezésre illetve ps 4 prot is rákötnék.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
Kb. 50-60cm a játszásnál, szóval 43,50" közötti méret jobb lenne a közelség miatt
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Is-is de a függöny mindent megold :)
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből, egyedül
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
tv ként funkcionálva nemigazán érdekel ami kell azt pc vel megoldom netről
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
hdmi2.0 ,jack, usb egérnek és billentyűzetnek
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mindegy
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
samsung, lg, sony de ha hozza a tudás szintet igazából bármi megteszi
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
game mód mindenképp +, hdr ,
esetleg VRR (bár ezt nem tudom mennyire javítana a játék élményen vagy van e értelme 4k 60hz -nél mivel az lenne a max amivel használom)
1080p 60hz 4:4:4+
2160p 60hz 4:4:4 a szöveg olvasás miatt ne legyen pixeles a szöveg ha közelebbről nézem
fontos szempont lenne hogy elfogadható response time és input lag legyen a játékok végett..
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új, bontott, újracsomagolt de mindenképp garanciás

előre is köszönöm a tanácsokat.

ui. monitorban egyet találtam ami 43" 60hz 4ms és árban ezen a szinten van de nem tudom megérné e : Philips 436M6VBPAB momentum
vagy inkább egy újabb TV?

[ Szerkesztve ]

(#58179) Kiskutya válasza sfefe (#58177) üzenetére


Kiskutya
veterán

Esetleg a q80t. [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#58180) AL válasza MattheWWhite (#58178) üzenetére


AL
addikt

Szia. Szerintem a natív 100 Hz Nálad szükséges. 49 - es méretben ezeket a VA paneles Sonykat érdemes megnézned : Sony Bravia KD-49XH8596B : 2020 - as model és egy 2019 - es : Sony Bravia KD-49XG8377 , Ezek 43 - as változatai IPS panelesek, de jelenleg drágábbak.
A Sony márkaboltokban tudsz hozzájuk + 3 év gyári garanciát venni.
A 9 ezres sorozat még jobb, de drágább is.
Itt láthatod az adataikat ( nézd meg, hogy az igényeidnek megfelelnek e ) .
Ezt még érdemes megnézni, hogy mennyire használt : [link] Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#58181) sfefe válasza Kiskutya (#58179) üzenetére


sfefe
őstag

Ok koszi szepen.
( valoszinu a sony lesz )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#58182) Kiskutya válasza sfefe (#58181) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mind jó tv! Nincs mit.

hmm...

(#58183) MattheWWhite


MattheWWhite
csendes tag

ui. Esetleg samsung q60a 43"(2021es modell) vagy samsung the frame 43" (2020) vélemények pc mellé használva mennyire állná meg a helyét? játékoknál mennyire érződne a response time és az input lag 4k 60hz en használva?

(#58184) Derron válasza #57833216 (#58172) üzenetére


Derron
aktív tag

Az igen. Nem romlott a szemed mióta nézed? :DDD

Valószínűleg csak számomra nagy, jelenleg egy 42" tévét nézek ágyból kb 3 méterről. De a nappaliba szeretnék egy nagyobb tévét. Már végig néztem az összes: "milyen távolságra mekkora tévét vegyünk", leírást, és mindenhol azt írják hogy 3m re nem nagy a 65", de gondolom ezeknek az oldalaknak a nagy részét a tévé gyártók szponzorálják, így részrehajlóak.
És persze ezek a tesztek nagy része 4K tartalomra van, de sajnos nem lehet mindig azzal etetni a tévét. Persze amit lehet az a legjobb minőségben szerzek be, de vannak régi filmek, vagy most futó műsorok a tévében ahol még az 1080I is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#58185) infohasz


infohasz
újonc

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni:

1. 800.000 ft
2. tévénézés, youtube, filmnézés, sport
3. 4 méterről nézném, és 75-ös tv-re gondoltam
4. is-is
5. szemből, néha oldalról
6. youtube, netflix
7. -
8. falra megy
9. képminőség
10.-
11. új

3 tv között hezitálok.
Samsung QE75Q80TAT - QE75Q90TAT - QE75Q95TA
Meg tudnátok mondani, hogy mi a külömbség a Samsung QE75Q90TAT és a QE75Q95TA között?
Képminőségbeli külömbség van közöttük?
Vagy a kettő közül egyik sem éri meg azt a plusz 100-150 ezer ft-ot a QE75Q80TAT-hoz képest?
Köszönöm

(#58186) Csandi válasza infohasz (#58185) üzenetére


Csandi
őstag

A 90 és a 95 között annyi a különbség, hogy a 95-höz jár egy connect box és abba csatlakoztatsz mindent, majd csak a box megy a TV-be, ellentétben a 90-el ami a hagyományos, TV hátuljába dugsz mindent dolog.

Igen, megérik a különbséget a 80-hoz képest.

Helyedben elgondolkodnék még az Sony XH95-ön ha csak a képminsőgég számít és ekkora kereted van, ha pedig tudod szinte mindig sötétben nézni akkor egy LG CX 77-en.

(#58187) infohasz válasza Csandi (#58186) üzenetére


infohasz
újonc

Köszönöm a gyors választ!
Utána nézek az általad ajánlott Sonynak is, mert a képminőség lenne az elsődleges.
Sajnos terasz ajtó mellett lenne a tv, ezért nem mindig tudnám sötétben nézni.

(#58188) gyeniko válasza infohasz (#58187) üzenetére


gyeniko
őstag

Az Rtings értékeléseit általában tárgyilagosnak tartják, itt (az oldalon lejjebb görgetve) találsz egy nagy táblázatot, melyben szerepelnek az említett Samsungok és a HX95-ös Sony is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#58189) alaves válasza Derron (#58160) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem ezt vedd: Philips 65OLED705 [link] 500 eFt és akkor OLED is és 65" is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58190) alaves válasza infohasz (#58185) üzenetére


alaves
addikt

Ebben az árkategóriában nem is kell gondolkodni, mindhárom QLED-nél kategóriával jobb pl. 920 eFt-ért ez a Sony 77AG9 OLED: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#58191) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

érdemes venni még Plazma tv-t használtan amennyiben jó állpotban van?
Én jelenleg nem vagyok a 4k híve, mert normál tartalom nem sok van rá (kábel tv van otthon) esetleg youtube és netflix menne rajta.
Pénzt sokat nem akarok költeni rá 100-130K (ha nem plazma akkr is csak ennyit)
Most Philips lcd van utálom... nem a képe miatt hanem a rendszer miatt és kezd is szórakozni többször kikacsol és lassú...
Plazma volt előtte és nagyon szerettük képminőség miatt gondolom csak qled oled közép felső kategória jöhetne szóba az viszont 300K vagy több.
Menne rá egy okos ezköz HDMI kábelen amin keresztül mehet Pl. youtube vagy akár egyéb tartalom.
köszönöm.

(#58192) infohasz válasza gyeniko (#58188) üzenetére


infohasz
újonc

Köszönöm a segítséged.
Igen néztem ezt a táblázatot, azért is ez a 2-3 Smsung Qled jött számításba, mert láttam hogy elég jó pontszámokat kaptak. Qledből ezeknél már csak a QE75QN900A jobb, de sajnos az már árban 1 millió ft lenne.
Valószínüleg a QE75Q95TAT lesz a befutó 750.000 ft-ért.
Még holnap megnézem valahol a Csandi által ajánlott Sony XH95-öt.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#58193) infohasz válasza Bossi (#58191) üzenetére


infohasz
újonc

Elnézést nem neked akartam írni

[ Szerkesztve ]

(#58194) infohasz válasza alaves (#58190) üzenetére


infohasz
újonc

Köszönöm a segítséged, de ez a Sony újracsomagolt, amiről nem tudni hogy mi volt vele. Így nem mernék belevágni. Illetve nagyon maximum 750-800 ezer ft lenne a plafon. A 77-es Oledek pedig már 1.150.000 ft-tól kezdődnek sajnos.
Azért köszönöm szépen a segítséged.

(#58195) scream


scream
veterán

Szerintetek hogy érdemesebb venni (55" OLED), online házhozszállítással vagy online rendelve, személyesen hozom haza?

Tartok attól kicsit, hogy házhozszállítva esetleg sérülhet, vagy esetleg újracsomagolt/már bontott terméket küldenek ki.

(#58196) gulyasa válasza scream (#58195) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha találsz olyat, hogy kiszállítás+beüzemeléssel, akkor szerintem megéri azt a plusz pénzt.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#58197) Kiskutya válasza scream (#58195) üzenetére


Kiskutya
veterán

Üzemidőt minden tv-nél meg tudod nézni meg szerintem látszana ha használt lenne mert a fóliát nem lehet visszaragaszrani ahogy gyárilag volt. Nekem már 3 tv jött ki házhoz szállítással egyikkel se volt gond. Az 55 se fér el minden kocsiba dobozzal állítva mert fektetve nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#58198) rainman72


rainman72
Topikgazda

Aki ultra nagy képátlóban gondolkozik 420e az [Lg 82UN85]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#58199) Kiskutya válasza rainman72 (#58198) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egész jónak tűnik ennyibe ráadásul va panel.

hmm...

(#58200) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok.
1. Tévére szánt összeg, forintban?
160eft plusz- minusz
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Filmnézés, tvnézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3m a nézési távolság, 49-50col
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Is-is
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből és ketten szoktuk nézni.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO go, Netflix.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nem vagyok márka függő, most Samsung van de most őt
Néztem ki, részben az ár részben amit mondtak róla.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Új tv garanciával.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.