Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46851) ghorinka86


ghorinka86
csendes tag

Sziasztok!
Hiába van jó ára a Panasonic-nak a MM-ban, annyira tükröződik a képernyője, hogy én személyszerint letettem róla. Gyakorlatilag borotválkozni lehet benne. Nappal ez nagy gáz, és az esti képet is igencsak érinti, ha a 65" bevilágítja a szobát.

A HX vajon kapott már valami bevonatot?

(#46852) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Régen vásárlátam 'lapos TV'-t, szóval a jelenlegi felhozatallal semmi információm nincs. 3 Samsung 1 Toshiba van jelenleg a családban, a legnagyobbat a nappaliban szeretném cserélni. Ehhez kérnék némi segítséget.
A cél 55-65 coll között, a kategóriában jó képminőség, ill. jó hálózati és okos megoldások érdekelnének - elsősorban 4K képesség is elég.
Tudnátok javasolni ehhez ajánlott készülékeket, 200k-250k között.
Köszönöm előre is!
Üdv,
-k-

(#46853) rainman72 válasza kavarc (#46852) üzenetére


rainman72
Topikgazda

VA vagy IPS panel vagyis napos,világos helyre vagy inkább sötétebb szobába?
Szükiteni egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46854) kavarc válasza rainman72 (#46853) üzenetére


kavarc
aktív tag

Közepesen világos szobában lenne :D
Nem értek a panelekhez... :B

(#46855) rainman72 válasza kavarc (#46854) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Semmi gond
A hozzászólások fölött van egy rövid összefoglaló,olvass bele,segít megindulni!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46856) AL válasza mkbla (#46845) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Az említett LG tévé IPS paneles, ha ez a panel felel meg neked, akkor a Sony Bravia KD-65XG8596B hasonló hozzá ( 100 Hz, IPS, edge led ) . A Sony androidos.
Ha VA panel kell, akkor Sony Bravia KD-55XF9005B van kedvező áron.
Minőségre ez a legjobb, de ennek kisebb a betekintési szöge és a kijelző mérete. [link] .
Azt hogy melyik gyengébb a 2 IPS paneles közül nehéz megmondani, mert nem ismerem az igényeidet. Én minden apróságot észreveszek ( sajnos ), más pedig hajlik a kedvezőbb ár miatt némi hibák "elnézésére". Van akit az android idegesít, mások szeretik.
Van aki szidja az LG háttérvilágítása idegesít.
Vakon ne vásárolj, próbálj több több készüléket megnézni, összehasonlítani.
Az sem mindegy, hogy a használtra mennyi garancia van.
Ez a 3 készülék 100 Hz es, ezért jobb a mozgásmegjelenítése.
Sokan használnak 50 Hz est is megelégedéssel. Ez is egy igényektől függő árcsökkentő tényező. Üdv.

(#46857) AL válasza Attila432 (#46849) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ezek között a kijelző a legnagyobb különbség ( VA, IPS ).
Hétvégi leveleimben és a fenti összefoglalóban olvashatsz a panelekről részletesen . [link]
A 2 LG IPS paneles. A 7050 - esnek sok bevilágítási hibája van, a másikat még nem láttam.
Ha IPS paneles kell, akkor inkább a szintén LG 55UM7450 , 7610 - et ajánlom. Jobb minőség, egyenletesebb és jobb a háttérvilágítása : [link]
A Samsung és a Sony VA paneles, amik főleg szemből jók.
A Sony a jobb ( nem androidos ) . Itt láthatod az adataikat : [link] Üdv.

(#46858) AL válasza Csandi (#46847) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az Oled topickban olvashatsz róla.
Üdv.

(#46859) Csandi válasza AL (#46858) üzenetére


Csandi
őstag

Link van? Vagy meddig olvassak vissza? :)

(#46860) Attila432 válasza AL (#46857) üzenetére


Attila432
tag

Nagyon köszi a linkeket, átnézem őket. Igazából lemaradtam a tévék terén és úgy látom alá lőttem az árral. Nincs kinézett technológia, igazából nagyon meglepődtem, hogy milyen tévék vásárolhatóak most 200k alatt (7 éve vettem a jelenlegit).
A nanocell-esre kíváncsi vagyok, olvastam róla eddig jót is, rosszat is, élőben majd megnézem valahol. Ahogy viszont elkezdtem belemélyedni, lehet érdemesebb többet szánni rá és egy QLED-re beruházni.

(#46861) AL válasza Csandi (#46859) üzenetére


AL
addikt

Nem kell sokat olvasni. Mostanában többen érdeklődnek a kis oledről : [link] ..., ..... [link] .
Üdv.

(#46862) AL válasza Attila432 (#46860) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. A Nano LG mind : IPS paneles, a Samsungok, pedig : VA panelesek.
Mindkettőről a saját topickjában sok véleményt találsz.
Sajnos a Qledek tavaly óta visszafejlődtek. ( és sok más gyártó is )
Üdv.

(#46863) Wolverine válasza Csandi (#46859) üzenetére


Wolverine
félisten

Röviden: Európába még nem jött meg hivatalosan.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46864) royal63 válasza ghorinka86 (#46851) üzenetére


royal63
tag

Szia !
Én vasárnap akartam megnézni a MM-ban a Panákat , de ha tényleg nagyon tükrös akkor azt hiszem én is hagyom.
Köszi , hogy megírtad mit tapasztaltál ! :R
További szép estét !

(#46865) Csandi


Csandi
őstag

Köszi mindkettőtöknek :) Hát így, hogy az 55-ös közel 200-al olcsóbb, elég vicces :D

Szerk: Most 100-al, multkor volt leertekelve valahol 370 körülre :)

[ Szerkesztve ]

(#46866) y2K_o


y2K_o
csendes tag

Sziasztok!
Másfél éve sajnos bedőltem a dobozra írt hiper-szuper funkcióknak és hirtelen felindulásból vettem egy UE55NU7023-as Samsung tv-t. Nem volt drága, nem is vártam tőle csodát, de hasonló árban sokkal jobbakat látok azóta is más gyártóktól, arról nem is beszélve, hogy mióta megvan, csak a baj van vele. ARC-on majnem 1 másodpercet késik a hang, a Samsung szerint ez nem hiba, ezt tudja a tv. Azóta alaplap cserés is volt, mert szoftverfrissítés után másodpercenként eldobta a HDMI-s tvbox jelét, ha az 5.1 is be volt dugva HDMI-n. Régebbi verziójú fw-vel jött az új alaplap, tök jó volt, egyből kikapcsoltuk a szerelővel az automata frissítést, de fél órával később csak feltolta valahogy az újat és most megint nem jó. Samsung megint alaplapot akar cserélni, de én már inkább csak kínomban nevetek... :))
Általában mindig Samsung tv-ket vettem, mert úgy tudtam jó a support-ja, de jelen esetben lehet még egy wish-ről rendelt kínai tv-vel is előrébb lennék.
Nézelődöm egy ideje, hogy mire kéne lecserélni, de nem akarok megint befürödni vele.
Hálóba lenne, sötétebb szoba, leginkább este használnám, szemből nézném és nekem inkább a sötét feketék és a "szép színek" lennének fontosak. Az újabb Samsung-oknál szoktam olyannal találkozni, hogy ha be van kapcsolva a kontrasztjavító, kevésbé lesz fakó a kép, viszont teljesen összemosódnak az arcvonások. Lehet van erre valamilyen szakszó, nem értek a lovakhoz. :DDD A lehetőségekhez képest szeretném a legalacsonyabbra minimalizálni ezt a jelenséget. Ha jól tudom, akkor az OLED lenne nekem a legjobb, viszont 200 lenne a plafon.
Két tv-vel szemezgetek egy ideje, az egyik egy Hisense 55U7QF, a másik pedig egy TCL 55C715.
Az előbbinek az ára, az utóbbinak pedig a rendszere tetszik leginkább. Van valakinek tapasztalata ezekkel a készülékekkel, vagy van esetleg ebben az árban 55"-os, ami jobban kielégítené az igényeimet?
Van egy ősrégi Samsung UE50F6400-am, ha esetleg valamelyik hasonló képminőséget tudna produkálni, nagyon boldog lennék. :)

(#46867) Kender23 válasza AL (#46862) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, és mi a helyzet a Philips pus8 szériával?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#46868) AL válasza Kender23 (#46867) üzenetére


AL
addikt

Szia. A Philipsekkel nincs tapasztalatom. Sajnos abban nem tudok segíteni. Üdv.

(#46869) AL válasza royal63 (#46864) üzenetére


AL
addikt

Szia. Azért nézd meg, mert többen megelégedéssel használják. Mindenki másra érzékeny. Üdv.

(#46870) royal63 válasza AL (#46869) üzenetére


royal63
tag

Szia.
Persze mindenképp megnézem!
Ha átpillantasz a panasonic topikba egy fórumtársunk tett egy képet egy gx830-ról ott tükröződik de mindenképp megnézem az a tuti.

(#46871) mkbla válasza AL (#46856) üzenetére


mkbla
senior tag

Szia,

Nos, nekem annyira túl nagy igényeim nincsenek, én még idáig egy régi (6-7) éves, 37es samsung tv-t néztem, ami igaz 3D-s volt. Habár talán ha egyszer használtam ki azt is... Tv nézésre megfelelő volt, még a méretre is , FullHd felbontást tudta, ezen ment az xbox/pléhsztésön. Játékok miatt gondolkodtam már 1 éve, hogy kellene valami 4K-s tévét venni. Igaz a ps4 Pro is csak felskáláz, de nagy valószínűséggel fél éven belül az is le lesz cserélve újabbra...
Tehát bámelyik verziót is választom, klasszisokkal jobb lesz mint volt. Ezek között így összehasonlításban nem láttam túl nagy különbségeket. Megpróbálok árban is az a 250 körül maradnii, remélhetőleg a következő 6-7 évben marad az amit most választok.
Az meg, hogy mi hiba mi nem , én nem veszek észre mindent, és nálam is az árbeli kölünbségek el tudnak takarni " hibákat". Mint pl akár ha nézzük h a sony igaz újonnan 300K de az eldzsí használt, pár hónapos és legalább másfél év garral van, de 200 az ára, az nekem már jópár "hibát" eltakar.
Az meg h az android hiba v nem, nem tudom én már androidos telefont sem használok vagy 3 éve csak almásat. Azelőtt kínlódtam velük, volt h már pár év után nem frissített, belassut, lefagyogatott, ekkor már főzött romokat is raktam fel, befrissítgetttem stb. Tvben pl még nem használtam, sokan szidják, és azt mondják inkább ne... Ha ugyanez lesz ezzel is 3-4 év múlva akkor inkább nem biztos h a legjobb választás...
"Van aki szidja az LG háttérvilágítása idegesít" et hogy érted? ambilight? vagy milyen háttérvilágítás?
Vakon én sem akarok, MM-ben nézegettem, samsung és eldzsí tvket, azokból nagyjából megvolt h mely széria szám felett, Lg pl csak már a nanocellás, és inkább az SM mint UM v UM sorozatok.
ha meg 100hz-et tudják akkor akár a os4-5 v a laptopot rákötöm is élvezhetően lehet játszani.
Mindenesetre, ezt pár nap múlva már el fogom dönteni, mi legyen. és köszönöm a segítséget :R

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#46872) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
androidos TV-t érdemes venni? Ezt néztem ki ez jó választás lenne Sony KD43XH8596?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#46873) royal63


royal63
tag

Üdv!
Bővítették az akciókat a Mammutban az új Emag üzletben, vannak benne újabb tv-k jó áron.
Érdemes bemenni annak aki közel lakik.
(És aki nem ódzkodik az Emag-tól :))

(#46874) Kender23


Kender23
aktív tag

Üdv.

Nem igazán tudok dönteni, a méret nem számít, a 65 falon lenne az 55 állványon 1m közelebb, csak szemből néznénk, tv műsor is és filmezés is lenne rajta bőven.

Samsung QE55Q70TATXXH QLED UHD TV
Philips 65PUS8505/12 4K ULTRA HD LED TV

Köszönöm a segítséget.. :R

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#46875) rainman72 válasza Kender23 (#46874) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hamár qledbe gondolkodnék,akkor minimum a q80t vagy q82r jönne szóba a FALD led miatt!A q70 még csak edge ledes!
A Philips mellett szól a méret,a jó képminőség,meg persze az ambilight
Ebben a felállásban a Philipset választanám!
A méret azért számít elég nagy lépés a 65 az 55-höz képest,érdemesebb!
Ha pedig mind1 akkor ott van a Philips 55oled754 kb uezen az áron!Én nem félnék tőle ha lenne rá cash :DD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46876) Kender23 válasza rainman72 (#46875) üzenetére


Kender23
aktív tag

Köszönöm, :R azt nem is tudtam hogy a q60-70 csak edge ledes. Ezzel el is dőlt :C

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#46877) rainman72 válasza Kender23 (#46876) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Q60T ÉS Q70T [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46878) Chesterfield válasza bsanya (#46829) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Az igen, jól visszaugrott az ára a bemutató daraboknak fél misire :D

(#46879) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
hetek óta dilemmázok tévé-ügyben, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy Samsung UE43JU6000 tévém már vagy 4-5 éve.
Ez annyit tud, hogy 4K és ennyi. Se HDR, se Dolby, se semmi.
Egyébként szerintem nem csúnya a képe.

Most gondolkodom a váltáson, max. 55-ös (illetve 58-as, de abból sajnos nagyon kevés van) lenne jó, és nem lenne baj, ha az új konzolok képességeit is ki tudná majd használni (pl. 120 Hz, HDMI 2.1.), de ez sem feltétel.

Viszont az oprendszer annyira nem érdekel (Apple TV-m van), a beépített hangzás sem (akkor úgyis kell hangprojektor, ha az a fontos).

Szóval a max., amit néztem a Samsung Q80, de nekem jó lenne egy Hisense vagy TCL tévé is, nem baj, ha lassú az oprendszer, vagy nem olyan erős a hangzás, de cserébe olcsóbb. Úgysem értek annyira hozzá. Nézegettem boltban is, de tényleg sokszor nem látok nagy különbséget.

Pl. a Hisense A7100F teljesen gagyi? Ebből van 58-as is.
Kategóriában szerintem nem rosszabb annál, mint ami Samsungom most van. Ezt is leírták anno, hogy milyen gány a panel, biztosan így van, de annyira nem érint rosszul. :D

Szerk.: TCL is szóbajöhet. :K

Köszi, ha adtok bármilyen inputot! :)

[ Szerkesztve ]

(#46880) rainman72 válasza BomiBoogie (#46879) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Sztem azt a Hisense A7100-t ugord át!Fentebb már vannak jó tv-i,de drágábban
Tcl is inkább 200e felett jobb
58"-ba jobban jársz egy pl egy Philips modellel ami szintén VA panel!
58PUS7505 [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46881) rainman72 válasza BomiBoogie (#46879) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Itt a Philips data [link]
TCL 55C715 [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46882) panav3


panav3
csendes tag

Most vettem Hisense-t a MM- ba, 110ezerért meglepően jó... https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hisense-58a7100f-58-uhd-vidaa-smart-led-televízió-146-cm-1320278.html

(#46883) rainman72 válasza panav3 (#46882) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Már nincs :U

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46884) BomiBoogie válasza panav3 (#46882) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudnál esetleg írni róla kicsit bővebben, mi az, hogy meglepően jó? :D
Ár-érték arányban egész biztosan az. :D

(#46885) panav3 válasza rainman72 (#46883) üzenetére


panav3
csendes tag

Üzletbe még volt 3 darab (Szolnok MM), rá kell kérdezni vagy megnézni ha van a közelbe üzlet. Mondjuk az utolsó dobozosat én hoztam el...

(#46886) panav3 válasza BomiBoogie (#46884) üzenetére


panav3
csendes tag

Nem nagyon nézek tv-t, valahogy rámjött hogy kellene venni egyet, inkább hogy lett Netflix, meg sok sorozatot nézek stb... Nézegettem persze én is milyet kéne, ezt a fórumot is olvastam, ismerősöket kérdezgettem, tulajdonságokat böngésztem...szerintem mint itt majdnem mindenki. Konklúzió: vedd meg a legnagyobbat amire pénzed van, igazából "szarazösszes" :C (átlaguser!!!)
Ez meg tényleg hatalmas, villámgyors menü, gyors Netflix.Youtube, böngésző ok, nagygombos távirányító, 4k filmet szépen vitte, szép képe van szerintem (12 éves HD tévét váltott, de azt se néztem). Olvastam itt a betekintési szögeket, meg feketéket, VA-IPS stb, igazából nem vettem észre semmit, én mindenhonnan ugyan úgy láttam.. :DD A hangja gyenge szerintem, meg a bluetooth-hoz nem tudtam semmivel se csatlakozni, a telefonom látta, de a tv semmit. 110.000 volt, plusz 15 lett volna a 3 év plusz gari a 2 mellé, azt mondta a gyerek hogy kijövős szervíz. Röviden ennyi :)

(#46887) AL válasza bod101 (#46872) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az Általad írt TV egy idei 100 - 120 Hz es , androidos , IPS - edge ledes TV.
Ennek a tavalyi változata a Sony Bravia KD-43XG8396
, a főbb adatai ugyanazok, de jóval olcsóbb . Itt láthatod az adataikat, van néhány újítás az XH - nál : [link]
A Sony oldalán bővebben olvashatsz róluk : [link] , ....... [link] .
Ha a típusszámokat beütöd a google keresőbe, akkor még találsz néhány cikket. Üdv.

(#46888) KD6-3.7 válasza panav3 (#46886) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én is egy ilyet vettem hirtelen. Nagy és olcsó! :DDD Nekem ez a 3. Hisense és mindegyik a belépő szintről jött, eddig nem csalódtam! Van itt 180ezres Thomson a családban Android rendszerrel, de semmivel sem szebb a képe, az appok gyorsasága meg kritikán aluli! Hisense kevesebb app, de legalább gyors. Netflix, YouTube pörög!

[ Szerkesztve ]

(#46889) panav3 válasza KD6-3.7 (#46888) üzenetére


panav3
csendes tag

Igen, én is hirtelen. Azt hittem el van írva a szórólapon... :D Mikor hazavittük azt hittem olyan lesz mint az olcsó tabletek ennyiért, de tényleg nagyon gyors rajta minden.

(#46890) Piftuka válasza ginola (#46842) üzenetére


Piftuka
veterán

Megosztod kérlek a cikket, amelyben erről beszélnek? Minden érdekel ezzel a tévével kapcsolatban.

Jó néhány felhasználóval sikerült beszélnem, ők egyöntetűen elégedettek voltak vele, és a motion handling-et is jónak tartották.

(Mondjuk - jobban belegondolva, és ismerve az emberek eltérő elvárásait, hozzáértésének szintjét nem is meglepő módon - a "TCL R635" kapcsán is meglehetősen ellentmondásosak a vélemények...)

"Aquila non captat muscas."

(#46891) Piftuka válasza bsanya (#46844) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem áltatlak... a meghibásodás benne van sajnos a pakliban! A "tartós fogyasztási cikkeket" manapság szinte egy gyártó sem hosszú távra tervezi, és az LCD tévék esetében is ajándék minden nap meghibásodástól mentes üzemidő, 2-3 éven túl.

Főleg a LED háttérvilágítás hajlamos meghibásodni viszonylagos gyakorisággal ennyi idő után. Az alaplap és panel cseréjével összevetve még ennek van talán a legalacsonyabb költsége.

A jó hír, hogy 2021. január elsejétől az alábbiakban módosul a Tartós fogyasztási cikkek jótállására" vonatkozó törvény.

250.000 forintos vételár felett tehát 3 év jótállás jár majd a televízió készülékekre is, ami azért szvsz elég korrekt.

És a legjobb hír, hogy garanciális meghibásodás esetén törekedni kell a javítási igény közlésétől számított 15 napos határidő betartására, de a közléstől számított 30 napon belül meg kell javítani a terméket.

Amennyiben ez nem lehetséges, akkor 8 további napon belül cserélni kell azt, és ha arra sincsen lehetőség, akkor ugyanazzal a határidővel a vételárat vissza kell fizetni a fogyasztónak. :K

Egy kis olvasnivaló: Változik a jótállás szabályozása, a webshopok is érintettek

Elméletben vége tehát a "szervizben hónapokig babusgatott" tartós fogyasztási cikkek korának.

És akkor nem is említettük még, hogy nemrég bővült a hatóság hatásköre, és immár a teljes ellátási láncot ellenőrizhetik, ha a fogyasztó áll a "lánc végén".

(Cikk: A teljes ellátási láncot ellenőrizheti a nyár végétől a fogyasztóvédelem)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#46892) Piftuka válasza BomiBoogie (#46884) üzenetére


Piftuka
veterán

Mondjuk, ha Hisense A7xxx szériában gondolkozol, akkor a 7500-as jobb választás. Itt leírtam, miért.

Pláne a jelenlegi árakon... És bizony azok az 55 colos U7-esek (bármelyik) is nagyon erős versenyzők. :K

"Aquila non captat muscas."

(#46893) Attila2019


Attila2019
tag

Üdv. tv vásárlásán gondolkodok de előtte azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség vagy mik a tapasztalatok?

Kiszemeltek . Oled
1200-1300euro
Lg C9LA
Lg B8LLA
Philips 55oled754
Philip's 55pus9435

Esetleg nanocellás fele annyiért
Lg 49nano867na 750€

(#46894) rainman72 válasza Attila2019 (#46893) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hello
Ezt miért nem az oled topicba irod? :DDD
Ott lehet jobban ismerik!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46895) kisbalazs83 válasza Attila2019 (#46893) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A felsoroltakból 3db oled. A C9 és az Oled754 közül választanék. A B8 2018as. Az én véleményem felhasználás szerint: film=oled, film+játék vegyesen=oled. Csak játék=valami lcd, qled, nanoled stb... Filmre=oled754. Film+játék=C9. Beégéstől a 2019 modellektől kezdve nem kell félni vegyes használat és megfelelő beállítás mellett. Garancia időn belül LG cseréli a panelt beégésre is, ezt már többen megerősítették. A legjobb lenne megnézni a felsoroltakat élőben, és akkor el tudod dönteni, hogy megéri-e neked a felárat az OLED képminőség, vagy elég fele annyiért egy LGnanoled, vagy VA LCD panelos PUS9435. Jobb helyeken engedik, hogy pendriveon vitt filmedet megnézhesd milyen a tévén.
Philips 55PUS6704 LCD-m IPS panelos és jó képe van tévéadásnál, de nem lehet egy lapon említeni az OLED-el.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#46896) BomiBoogie válasza panav3 (#46886) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Wow köszi szépen a beszámolót, nagyon korrekt!
(#46888) KD6-3.7 neked is a feedbacket.

Ahogy írtam is, az oprendszer engem nem izgat, mert úgyis külső eszközt használok, filmeket se néznék, max. YT, Netflix, leginkább játékra használnám.

(#46892) Piftuka
Köszi szépen! A második link valamiért nem megy. :(

Még annyi húzott a 7100-as Hisense fele, hogy az 58-as, míg a legtöbb 55-ös, de akkor ezt a méretkülönbséget megpróbálom elengedni. 65-ös sajnos már nem férne be.

[ Szerkesztve ]

(#46897) Piftuka válasza BomiBoogie (#46896) üzenetére


Piftuka
veterán

Ehh, a manó rúgja meg ezt a hülyén működő MM-os webáruházat... Pedig csak feltételek szerint szűrt keresés eredményét kívántam megosztani.

No, de akkor legyen így:
HISENSE 55A7500F

HISENSE H55U7B

HISENSE 55U7QF

"Aquila non captat muscas."

(#46898) rainman72 válasza Piftuka (#46897) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem pont ezeket,de az 65U8B-t szivesen megnézném/kipróbálnám,az U8QF mellett :D
A7500s panelje vajon ua mint a 75B7510-é?
Habár volt tavaly B7500 is [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46899) rainman72 válasza Piftuka (#46897) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mondjuk ennyiért drága,de nem te említetted ezt picit régebben? [link]
Vagy az a P715 volt?
Ha nem akkor bocsi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46900) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, van itt esetleg valaki aki tavaly Black Fridaykor (vagy az őszi Glamour napokon) vette meg a Sony 55XG95-öt? A pontos akkori ára érdekelne. Ha ebben tud valaki segíteni, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.