Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46551) Csandi


Csandi
őstag

Ahogy ma korábban megbeszéltük itt, a Sony XH90 mellett döntöttem, viszont észrevettem egy furcsaságot.

Több végződést vettem észre, a sony saját oldalán is, de nem tudom, hogy mik a különbségek.

XH9077S, XH9096B, XH9005B

Ugyanaz a méret mind. Erre valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#46552) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy TCL 50P715 tévét és falra szeretném szerelni. 200x200-as Vesa foglalat van rajta M6-os csavar mérettel. Egy olyan tartót szeretnék a falra, amit közel 80 fokban el lehet fordítani. A tévé 112 centi széles, így a VESA közepe kb 56 centi távolságban van, így egy olyan tartót szeretnék aminek van ekkora karja. [Erről van] véleményetek? Ennek a maximális távolsága 52,5cm. Vagy hasonló árban tudtok jót?

Illetve van bevált HDMI 2.0 kábel? Vagy szinte mindegy?

Válaszokat előre is köszönöm!
Péter

(#46553) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok újra!

Most ezeket nézi haver meg a neje. :)
[link]
[link]
Ha a kettő közül kellene választani melyiket válasszák?

Köszi
Sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46554) Bugarov válasza gurabli (#46528) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Köszi! Kár, hogy már nincs jóárastva, mert kipróbálnám.

(#46555) renzid válasza sfefe (#46553) üzenetére


renzid
csendes tag

Kettő közül a TCL :) ha nem tudják az igényeiket, akkor a +7 coll jobban hat az élményre biztosan és egyre többen dícsérik a TCL eket.

(#46556) nightshadow válasza Csandi (#46551) üzenetére


nightshadow
veterán

A 9005-nek csak a szélső pozícióra állítható az állványa. (Itthon nem forgalmazzák)

A 9077 ezüst, kétállású állvánnyal.
A 9096 fekete, kétállású állvánnyal.
Videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46557) sfefe válasza renzid (#46555) üzenetére


sfefe
őstag

Hat samu volt eddig 5 ev utan megadta magat...
Galeria alatt van a tv. Ennyit mondod haver.
Olcsobb legyen de azert ne nagyon szar. Ennyi a kikotes.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46558) Kiskutya válasza sfefe (#46553) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is a tcl-t venném.

hmm...

(#46559) sfefe


sfefe
őstag

ok oszi mondtam neki Ő is erre hajlik....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46560) rainman72 válasza SaltyDave (#46547) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az a gond ebben az ár kategóriában 150-200e leginkább 8bit+Frc van!
Philips idei Lcd-i valós 10bitesek,direct ledesek,a többi gyártó modeljei inkább 8+FRC!
Most akkor VA vagy IPS,ez nem világos számomra,magas kontrasztot akarsz akkor inkább VA,de szó volt a leírásban IPS-ről is!
Az Edge ledet kizártad,ezzel együtt a Samsung idei Lcd-it is mert azok ilyenek VA panellel!
Ez alapján foglald össze újra picit rövidebben mire gondolsz!
Ird le méret mettől-meddig,ár szintén,panel tipus,nézési szokások,tartalmak!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46561) Csandi válasza nightshadow (#46556) üzenetére


Csandi
őstag

Köszönöm! Nagy segítség, ugyanis semmit sem számít, falon lesz :DDD

(#46562) nightshadow válasza Csandi (#46561) üzenetére


nightshadow
veterán

De a tv színe csak nem mindegy...

(#46563) Csandi válasza nightshadow (#46562) üzenetére


Csandi
őstag

Hát, most őszíntén.. falon lesz.. mostani tv kávája fekete, egy kék-fehér szobában.. Nem számít, viszont annyiban szerintem nincs igazad, hogy a 9005-öt nem forgalmazzák otthon, ugyanis a sony saját boltjának az oldalán 75” -ös méretben csak a 9005-öt látom mint megvehető :) De arra akartam kilyukadni, hogy a tv tudása és főtulajdonságai nem mások, így nekem mindegy, lényeg, hogy XH90 legyen :)

(#46564) nightshadow válasza Csandi (#46563) üzenetére


nightshadow
veterán

"viszont annyiban szerintem nincs igazad, hogy a 9005-öt nem forgalmazzák otthon, ugyanis a sony saját boltjának az oldalán 75” -ös méretben csak a 9005-öt látom mint megvehető..."

Valóban, de ez a méret már kiesik a látókörömön! :D

(#46565) Piftuka válasza Pocee (#46431) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom, megvetted-e már, de talán tudok pár hasznos plusz információt ehhez a témához hozzáadni... ;)

- Ami az egyes technológiákat illeti... A SONY rég óta a VA paneles technológiát preferálja a jobb LCD televízió készülékeiben.

Az LG pedig az IPS "nagykövete" a kezdetek óta. (Van pár VA paneles tévéjük minden évben, de nem saját panel, és az esetek többségében felejthető minőségben.)

Az LG "NANO" sorozata meglehetősen új; saját fejlesztés, de alapvetően az IPS technológia továbbfejlesztése.

Hogy mi a fő különbség a kettő között, azt ez a cikk meglehetősen közérthető módon, a professzionális szakmai részt kellő mértékkel adagolva ismerteti: LCD-FAJTÁK: TN, VA VAGY IPS?

Leegyszerűsítve: a VA panel remek kontrasztot és fekete szintet ad, de a (még élvezhető képet adó) betekintési szögei kisebbek. Az IPS ennek az elletéte.

Fontos, hogy egyik sem "jobb", vagy "rosszabb" a másiknál. Más.

A megítélésük attól is függ, hogy milyen felhasználási területre, milyen körülmények között használod a tévét. A fő jellemzőjük alapvetően determinálja a használhatóságukat, illetve a látott képi élményt világos, "fényárban úszó", vagy elsötétített szobában.

Aki állandóan nagy társaságban, széles kanapéról, a szoba minden irányából néz tévét, annak érdemesebb általában egy jó IPS paneles megoldást keresnie.

Ám ez sem "fekete-fehér". Ha megnézitek ezt a videót: Sony X900F Viewing Angle

Ezt a tesztelők a kifejezetten rossz betekintési szög kategóriába sorolják.

Őszintén... szerintem ~25-30°-os szögig teljesen élvezhető a képminőség. Azon túl pedig annyira nagy már a perspektíva miatti trapéztorzítás a látott képnek, hogy én pl. az életben nem néznék meg egyetlen filmet sem olyan szögből.

Persze ez is egyénfüggő; van, akit ez sem zavar.

- Ami az általad kiszemelt SONY készülékeket illeti... Alapvetően az idei tévék nem számítanak jó vételnek, hiszen csak pár hónapja vannak piacon, és mindig nagyon magas (óriási haszonkulcsot tartalmazó) árral indítanak mindenhol.

Az előző évi modellek viszont még kaphatóak, sőt, ebben az esetben a SONY bő 2 évig piacon tartotta még a 2018-as változatot (XF9005) is. (Most kezd elfogyni a piacról.) Ezeknek már sokkal jobb áruk van, és a rendszeres akcióknak köszönhetően egyre csökken.

- Szignifikáns különbség az általános képminőségben nincsen az XF/XG/XH készülékek között, ezért a korábbiak a jelenleg elérhető áron különösen jó vételnek számítanak.

Ráadásul nagyobb méretben meg tudod vásárolni őket, mint az említett XH9-eseket:

SONY 55XF9005 - 259.990 Forinttól

SONY 65XF9005 - 349.900 Forint

SONY 55XG9505 - 295.900 Forinttól

SONY 65XG9505 - 399.900 Forinttól

- És, hogy miben hasonlóak/különbözőek?

Az "XH" sorozat már 2.1-es HDMI portokat kapott, viszont a hírek szerint az XH95 nem tudja a 4K/120 FPS megjelenítést. Nem gondolom, hogy számotokra ez probléma, de aki "hardcore" konzol játékos, és játékot ilyen felbontásban, ilyen sebességgel játszana, annak az XH9005 a jó választás.

Egyébként technikailag az XH90 és XH95 panelje, háttérvilágítási zónáinak száma megegyezik, de utóbbi megkapta a cég viszonylag új "X-Wide Viewing Angle" panelrétegét is. Ennek köszönhetően oldalról nézve kicsit később jelentkezik nála a VA panelre jellemző színtorzulás, viszont sokkal kisebb a natív kontrasztja (~3.000-3.500:1).

Az XH95 "Input lag" (bemeneti késleltetés, amelynek eredménye a játékok esetében fontos szám. 40 ms alatt tökéletes az emberek zömének) értéke is a duplája, de még így is 20 alatt van, míg az XH90 10 ms közelében. (Ezzel már ún. "versenyszerű" játék is lehetséges.)

A (szó jó értelmében vett) "átlagos" felhasználók számára tehát nagyjából ugyanazt a képi élményt produkálják. Talán a SONY is éppen a fentiek miatt úgy különítette el a két tévét, hogy az XH90-es a "játékosabb", az XH95 pedig a "házimozisabb" tévé.

- Mi a különbség az XG és XF 9xxx szériákkal összemérve?

Az XG95 mért kontraszt értéke érezhetően jobb, mint az XH95-é, hiszen nem kapta meg az "X-Wide" réteget.

Az XF9005 kontraszt értéke, és (ennek köszönhetően is) fekete szintje egyértelműen a legjobb. A 6.000:1 feletti mért natív kontrasztja majdnem a duplája az XH90/95 által produkált értékeknek.

Android OS-ben egyelőre maximum a 8-as verzióra frissíthető. (Az XG és XH sorozatok a 9-est használják.)

Mivel mind a 4 típus a SONY 10 bites, 120 Hz-es, legjobb (Triluminos) panelját kapta, általánosságban a legtöbb ember számára a jellemző területeken (TV csatornák, DVD, BD film, sportközvetítések, konzolos, vagy számítógépes játék) nagyjából ugyanazt nyújtják, és egyaránt remek képet produkálnak, jelenleg még mindig az XF9005 a legjobb vétel az immár egészen remek ára miatt. Amíg még lehet kapni...

Aki ilyet szeretne, az ne habozzon tovább a vásárlással.

Az XG95 képfeldolgozó processzorának minőségével, és szinte minden egyéb tekintetben "egálban" van az XH95-tel, ezért szvsz annak, aki a SONY 9-es szériából jelenleg a legjobb képminőséget/legnagyobb "tudásút" keresi mindent figyelembe véve, annak ez a legjobb választás.

Nyilván, ha valaki ragaszkodik a "legekhez"... legújabbat szeretné, és feltétlenül szükséges számára a HDMI 2.1, azok számára csak az XH jöhet szóba.

- Mi a különbség az LG "NANO" szériával összehasonlítva?

Ez a technológia még nagyon új; tavaly hozta ki az első ilyen tévéjét (SM86/9x szériák) az LG, és az erős VA paneles mezőnyben azért nem lett "Best buy". Viszonylag kevés review és tapasztalat áll rendelkezésre róla.

Az biztos, hogy sokan kedvelik a tavalyi Nanocell tévéiket, viszont szerintem némi aggodalomra ad okot, hogy az idei 8-as széria kapcsán az eddigi vásárlók visszajelzése alapján viszonylag sok példányra erős fényszivárgás (azt jelenti, hogy a panel háttérvilágításáért felelős LED-ek fénye "átlátszik" a panel felületének több részén. Ez kéretlen jelenség, hiszen homogén képtartalmak, sötét háttér esetén zavaró fényerő eltéréseket produkál a kép felületén.)

Ugyanakkor a tesztek szerint az új technológia jelentősen javított az ismert IPS jellemzőkön; 3.000:1 körüli kontraszt is lehetséges vele, ráadásul a fentebb említett 903-as modell Local Dimming (a panel mögött több, egyenként vezérelhető zónára van osztva a LED háttérvilágítás, tehát a kép egyes területei mögött adott pillanatban teljesen kikapcsol a fény, javítva a kontrasztot, fekete szintet a látott képterületen) technológiával rendelkezik, és rendkívül szép a színreprodukciója az ilyen tévéknek.

A teljesség igénye nélkül egy teszt, éppen a Prohardver csapat műhelyéből, az aktuális LG csúcsmodellről: Kipróbáltuk az LG új, 8K felbontású NANO99 tévéjét

Summa summarum:
Még egyszer mondom, hogy aki egy jó képminőségű, kontrasztos, VA paneles LCD televíziót keres, jó áron, az ne habozzon, és vegye meg a még elérhető SONY XF9005 tévéket! Mert a jelenlegi árukon, a pénzéért ezeknél jobb tévéket nem tud venni.

(Esetleg a Hisense U8QF jó alternatíva még 55 és 65 colos képátlójú méretben; de azoknak "csak" 8+2 bites panelja van.)

Nagyon valószínű, hogy sajnos az XG9505 jövőre már nem lesz - hasonló módon - életben tartva hosszú távon. Így arra is érdemes fókuszálnia annak, aki egy kiváló LCD tévét keres.

Remélem, tudtam segíteni ezekkel az információkkal! :)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#46566) Kiskutya válasza Piftuka (#46565) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez igen nagyon korrekt írás!

hmm...

(#46567) Kender23


Kender23
aktív tag

Sziasztok.

Így 6 év után én is Tv vásárlásra adtam a fejem ,de ennyi idő elteltével , (akkor talán még csak full hd volt?) akkorát fejlődtek a tv-k , hogy csak kapodom a fejem :D Nancell , meg minden más. Elég sokat olvastam ezekről , hogy mi micsoda , de szerintem a tapasztalatnál nincs jobb, így ezért kérdezek itt.

Az első kérdésem a Lg-vel kapcsolatos , lehet hülyeség , de azt hallani , hogy az Lg tv-k szeretnek elromlani 2 év gari lejárta után , természetesen nekem 2 és fél év után romlott el és előtte egy hónappal az unokatestéremé is :D A háttérvilágítás ment tönkre , persze lehet véletlen. Egyébként én úgy vettem észre , mintha az Lg tvknek jobb lenne a képminősége :)

Most októberben végén tudok kihozni egy tv-t a T-Mobiltól.

Ezeket néztem ki:

https://www.telekom.hu/shop/termek/LG+65NANO813NA+UHD+HDR+webOS+Smart+NanoCell+TV--TV+LG+65NANO813NA?contractType=home&commitmentPeriod=0&sku=jsku1754635517&paymentType=INSTALLMENT

https://www.telekom.hu/shop/termek/Samsung+UE65TU8502UXXH+Dynamic+Crystal+UHD+LED+TV--TV+SAM+UE65TU8502UXXH?contractType=home&commitmentPeriod=0&sku=jsku1754634031&paymentType=INSTALLMENT

https://www.telekom.hu/shop/termek/Samsung+QE55Q60TAUXXH+QLED+UHD+TV--TV+SAM+QE55Q60TAUXXH?contractType=home&commitmentPeriod=0&sku=jsku1754634021

Van valainek valamilyen tapasztalata ezekkel a modellekkel? :C

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#46568) rainman72 válasza Kender23 (#46567) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Jók az Lg Lcd tvk,de sztem az saját topicjában többet tudnak a konkrét tipusokról!
Az hogy jobb a képminősége,az túl általanos megállítás,és nem biztos h igaz,meg az se hogy hamar elromlananak
Tul sok tipus van egy márkán belül hogy általánositsunk!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46569) maxymillion válasza Piftuka (#46565) üzenetére


maxymillion
tag

Köszi, korrekt leírás. Szerinted mennyi lehet ezekből a tvkbol(xf9005) a visszaküldött példány, vagy refurbished? Vagy van esély, hogy zsír újat ki tudunk fogni?

(#46570) Abanga


Abanga
csendes tag

Sziasztok!

Mi a különbség az LG B9 OLED PLA és PSL között?

55'-ban gondolkozom azon hogy vagy ez, vagy a Sony xf9005... Novemberben vásárolnám és kicsit tanácstalan vagyok. Sima tv-zés meg néha filmezés lenne rajta. Nagyrészt este és szemből

(#46571) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

belevert a villám a jó kis Viera készülékembe, biztosító kifizetett 140 ropit érte.
160-180-200k kategóriában szeretnék tévét venni, új illetve használt is érdekelne.
Ami fontos lenne, hogy legyen rajta LAN, USB bemenet, illetve lehetőség szerint minél több formátumot ismerjen fel ha pendriveról filmet néznék.
Köszi előre is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46572) Héliosz válasza Abanga (#46570) üzenetére


Héliosz
tag

Szia! A PLA a 2019-es model, az SLA egy 2020as foci eb kiadasu B9PLA gyakorlatilag, futball mod-dal kiegeszitve.

Mivel az SLA limitalt szeria, igy novemberre mar nem lesz elerheto. Udv.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#46573) mufi válasza mufi (#46571) üzenetére


mufi
senior tag

Illetve normális oprendszer, ami használható nem laggol stb...
Max 50" jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46574) Kiskutya válasza Kender23 (#46567) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az LG ips a Samsung va paneles. Az ips világosabb helységben ajánlott nagyobb szögből nézve sem torzulnak a színek. A va panel nagyobb kontraszt és jobb feket ha sötétbe is tévéztek ez az ajánlottabb viszont érdemes szemből nézni mert oldalról nézve torzulhatnak a színek. Ha a telekomtól vásárolok tudom még ajánlani a tcl 65c715-öt ez va paneles qled tv.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#46575) renzid válasza Piftuka (#46565) üzenetére


renzid
csendes tag

Köszönöm én is :R átálltam a "dark side" ra mindenképp.

Viszont aki kiváncsi az XF/XG különbségre bővebben, annak tudok adni egy linket (angol), ez is hasznos : XF/XG

[ Szerkesztve ]

(#46576) cdl válasza Abanga (#46570) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem 55-ös méretben XF novemberre nem lesz. Már inkább csak bemutató darabok vannak.

(#46577) royal63 válasza Piftuka (#46565) üzenetére


royal63
tag

Szia!
Írtad, hogy az LG nem saját VA panelt használ, mástól veszik és többségében felejthető minőségben.
Én épp egy VA paneles LG után is érdeklődöm LG 50un74003.
Érdekelne, hogy ezeket a panelokat honnan veszik ill. ebben a tv-ben lévő panel is felejthető kategória???
Megköszönöm ha erről van valami infód.

(#46578) AL válasza Kender23 (#46567) üzenetére


AL
addikt

Szia !
LED tévék választásánál fontos a panel ( VA, vagy IPS ) és ezután jöhet a többi " apróság".
Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Szemből és sötétben a VA a jobb és ennek nagyobb a kontrasztja és jobb a feketéje, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS - nek .
Ha oldalról is nézed, akkor az IPS a jobb.
Ha VA panelnél a középvonaltól elmozdulsz oldalra fakulnak a színek ( ez készülékenként eltérő ).
Mindegyik más. Itt és a fenti összefoglalóban olvashatsz róluk : [link]
A választott tévéid közül VA panelesek a Samsungok.
Adataikat itt láthatod : [link]
IPS kijelzős a választott LG
A választott tévéid mind 50 - 60 Hz - esek a Samsung 55Q70 es kicsit drágább a Q60 - nál, de jobb, mert 100 - 120 Hz es ( ezért jobb a mozgásmegjelenítésük ).
Ha beütöd a google keresőbe a típusszámokat és a test szót mindegyikről találsz véleményeket.
Érdemes megnézni üzletben őket mert nagyon más minden rajtuk.
Mindegyikhez ajánlott + 3 év garanciát venni ( akkor nem kell idegeskedni 2 év után ).
Érdemes érdeklődni még a Samsung és az LG topickban is.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#46579) AL válasza mufi (#46571) üzenetére


AL
addikt

Szia. Fontos, hogy megfelelő panelt ( VA, IPS ) válasszál.
Előző levelemben olvashatsz róluk, ha nem ismered őket.
Ha VA paneles kell, akkor ez a 100 Hz, triluminos, VA edge ledes és androidos Sony nagyon jó választás : Sony Bravia KD-49XG8377, Jelenleg az Extrémben 200 ezer, remélhetőleg nem bemutató darab.
Ez ugyanaz, mint az XG8396. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#46580) Piftuka válasza maxymillion (#46569) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem ismerem a teljes kínálatot, de mindig azt mondom, hogy ha egy mód van rá, akkor a Media Markt áruházaiban vásárolj!

Eleve... "cipőt a cipőboltból"... És ők kizárólag a hivatalos importőröktől vásárolnak, korrekt az ügyfélszolgálatuk, hozzáállásuk.

A webáruházukból kizárt, hogy a "normál" kínálatból bontott példányt kapjál. Azokat kivétel nélkül az "Outlet" témakörben listázzák. (Itt is fontos megjegyezni, hogy ott nem csak elállásból visszaküldött termékek vannak, hanem olyanok is, amelyek nem voltak soha beüzemelve, de sérült, koszos, foltos, penészes, horpadt, stb. a dobozuk, de sértetlenek, vagy karcos a burkolatuk.)

Ami készleten van, az bontatlan darab.

Az 55FX9005 sajnos pár héten belül (szerintem legkésőbb karácsony előtt) teljesen el fog tűnni.

A Media Markt webáruházban már sem ez, sem a 65 colos nincsen készleten. Az áruházaikban viszont lehet még bontatlan példány is.

De nem szabad megijedni a kiállított, utolsó daraboktól sem, ráadásul határozott, korrekt, udvarias módon akár még extra kedvezményt tudsz kérni (az elbírálás az ottani, mindenkori TV osztály vezető, vagy áruházvezető döntése alapján történik).

Én az elmúlt 5 évben két ilyen SONY tévét is vásároltam. Mindegyik kiváló. Meg tudod nézni a "Service Menu"-jében, hogy hibátlan példányról van-e szó, az pedig ne zavarjon, hogy pár száz órát már üzemelt. Legalább túljutott az LCD tévék első kritikus üzemidején (amikor 99%-ban előjönnek a "gixerek", és a pixelhibák).

Teljes, 2 év jótállást kapsz rá, és a SONY Magyarországtól tudsz vásárolni hozzá +3 év jótállást! Nem garanciabiztosításról van szó! Ez nagyon fontos! A SONY képviselet a jótállást terjeszti ki. Ez megéri. (A biztosítókat pedig nem szabad pénzelni a "garanciabiztosítások" megrendelésével.)

Ezen kívül az Euronics is hasonlóan üzemel, de velük kapcsolatban óvatosságra intek! Az elmúlt évben sokszor lehetett olvasni olyan vásárlói beszámolókat, hogy raktárból kihozva, bontatlannak adtak el már bontott termékeket.

Természetesen ez csak akkor probléma, ha abban a hiszemben hozod el a tévét, hogy az "0 km-es".

Az említett 2 SONY tévé egyikét az Euronics-ból hoztam el. (A másikat pedig a Media Markt-ból.)

Utolsó, kiállított darab volt, kifogástalan, bevilágításmentes, homogén panellal, kiváló képminőséggel, pár száz üzemórával, és nagyon nagy kedvezménnyel.

Rajtuk kívül a SONCITY és a Központi Szalon üzletekben lehet biztosan megbízni. Hivatalos SONY partnerek (rajtuk keresztül tudsz extra jótállást vásárolni, még a Media Markt-ban, vagy Euronics-ban vásárolt SONY tévédre is), és mindig feltüntetik, ha kiállított darabot árulnak.

Amúgy ők is jelentős kedvezményt szoktak adni ezekre, és megint csak mondom... nem kell megijedni az ilyen készüléktől.

A többi üzlet kapcsán még Auchan, Tesco lehet ilyen. Az Edigital ilyen szempontból már nem megbízható, a többiről nem is beszélve.

Az ALZA áruházban még megbízhatsz, mert bár ott előfordult (legalábbis néhány Árukereső-s bejegyzés alapján), hogy bontott terméket kapott a vásároló (ha igaz a sztori), de általánosságban nagyon gáláns, korrekt cégről van szó. Bármi problémád van, fordulhatsz bizalommal az ügyfélszolgálatukhoz.

És bár eddig nem volt róla szó, de van még egy másik "utolsó fecske"...

Aki megengedheti magának, hogy ennyit költsön rá, és 65 colos tévét szeretne, annak még ez is egy "Best buy": SAMSUNG QE 65 Q82R - 419.990

Az utód, Q80T sorozat sajnos elmarad tőle szinte minden szempontból! Ez viszont az utóbbi 10 év egyik legjobban sikerült LCD televíziója.

Pazar színek, kiváló kontraszt, fekete szint, gyors panel, remek input lag, jó szolgáltatások... Ebből sem lehet már készleten néhány darabnál több, az biztos.

"Aquila non captat muscas."

(#46581) Piftuka válasza royal63 (#46577) üzenetére


Piftuka
veterán

"Írtad, hogy az LG nem saját VA panelt használ, mástól veszik és többségében felejthető minőségben."

Tisztelettel megjegyzem, hogy nem pontosan ezt írtam. :N

A panelt mástól veszik, de nem (vagy nem feltétlenül) az a felejthető, hanem a végeredmény (maga a TV), amit az LG alkotott belőle.

Ugyanis a panel csak egy dolog; nagyon sok számít azon, hogy az adott gyártó milyen elektronikát, technológiát párosít mellé... avagy "mennyit tud kihozni" belőle.

VA panelt egyébként főleg az AU Optronics, Innolux vagy SHARP műhelyéből szoktak vásárolni (nemrég még a Samsung is gyártott, de felhagyott vele; már ő is úgy vásárolja a nem QLED paneljeit), de van pár népszerűbb kínai gyártó is, mint pl. a BOE.

Ami az LG által piacra dobott VA paneles (50, 58, vagy 75 colos) tévéket illeti... Úgy igazából ez volt a "Leg-leg-leg": 58UH635V

Szerencsés, aki anno, 2016-ban ilyet tudott venni.

Azt követően, amit én teszteltem, a "nem rossz", "korrekt", "szódával elmegy", és a "jó ég, de gyenge" közötti szintet hozták.

Az idei modelleket nem néztem még, de tekintettel a kategóriára (a 7-es lassan a belépő szint lett a cég palettáján), én csak erős fenntartásokkal javaslom így "látatlanban" az LG tévéit.

Ők IPS-ben bajnokok; ha olyat keresel, először náluk nézd!

VA panellel viszont ott a Panasonic (a GX és HX700 és 800-as szériáik végre ismét jó minőségűek), a SONY, és a Samsung. (Amíg, illetve ha még kapható, akkor az RU7xxx és 8xxx sorozat bármelyik tagja.)

Árérzékenyebb vásárlóknak pedig a TCL, a Hisense, esetleg a SHARP és a Hitachi egyes modelljei.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#46582) rainman72 válasza Piftuka (#46580) üzenetére


rainman72
Topikgazda

hanem olyanok is, amelyek nem voltak soha beüzemelve, de sérült, koszos, foltos, penészes, horpadt, stb. a dobozuk, de sértetlenek, vagy karcos a burkolatuk

Én igy vettem pont tv-t tőlük tvt 50 ezerrel olcsóbban!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46583) royal63 válasza Piftuka (#46581) üzenetére


royal63
tag

Igazad van megkövetlek :R Nem jól idéztem
Ellenben köszönöm szépen a részletes tájékoztatást :C , nagyon hasznos volt . :R
Viszont lenne még kérdésem :
1.Tudod-e , hogy a MM-ban egy 150.000.- tv-re mennyibe kerül a +3 év garancia ?
2. Ugyanaz a garancia mennyibe kerül a Sony Magyarországnál ?
Nem igazán az ár miatt hanem mert azt írtad ( már bemásolom ) :) " A SONY képviselet a jótállást terjeszti ki " ( A MM garanciabiztosítást ad ? )
Elnézést a sok kérdésért , de szeretnék tisztán látni .

További szép estét !

(#46584) Abanga


Abanga
csendes tag

És akkor szerintetek, sony xf9005 vagy Lg b9 OLED?

(#46585) mufi válasza AL (#46579) üzenetére


mufi
senior tag

Szia,

ezt is nézegettem, tudom ez valamennyivel több de azon is gondolkodtam, hogy használtan veszek egyet s akkor még beleférek: LG 47LA740S 3D

Köszi a gyors választ.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46586) Kiskutya válasza Abanga (#46584) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én oledet venném ha egy a méret.

hmm...

(#46587) Héliosz válasza mufi (#46585) üzenetére


Héliosz
tag

B9... Imádom az XF9005-os szonit, de az oled az oled...

Menj be boltba, vigyel pendriveot, nezd meg ugyanazt a tartalmat a 2 tvn és látni fogod a különbségeket.

Javaslom, hogy ha van rá mód vegyél hozzá +3 év kiterjesztett garanciát.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#46588) Héliosz válasza Héliosz (#46587) üzenetére


Héliosz
tag

Bocsi, az egyel fentebbi kerdesre ment a valasz :))

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#46589) rainman72 válasza Kiskutya (#46586) üzenetére


rainman72
Topikgazda

55 az oled 65 a Sony
Vagyis árban 350e mind2 kb

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46590) cdl válasza rainman72 (#46589) üzenetére


cdl
senior tag

Én a Sonyt venném akkor.

(#46591) rainman72 válasza cdl (#46590) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én meg a Philips Oled754t az ambi miatt,327ért :Y

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#46592) Kiskutya válasza rainman72 (#46589) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akkor én is. 65 alatt már nem vennék tévét max ha nagyon kicsi a szoba. 55 volt most 65 van nagy élmény.

hmm...

(#46593) Piftuka válasza royal63 (#46583) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom, hogy a MM-ban mennyibe kerül a szolgáltatás. A termék árától, és a konstrukciótól függően pár ezer forinttól, sok tízezer forintig terjed az ára.

És igen, a SONY topic-ban több felhasználó is megerősítette, hogy a SONY Magyarország a jótállási időt hosszabbítja meg, annak minden jellemző feltételével.

Nincsen avulás, nincsen értékcsökkenés, nincsen "nem fizetünk, nem cserélünk, ha ez történt, ha az történt, ha amaz történt", nincsen önrész, stb.

Éppen ezért én mindenkit a legnagyobb jóindulattal lebeszélek arról, hogy bármilyen "garancia biztosítást" kössön.

A gyártó, importőr, esetleg a forgalmazó által vállalt extra jótállás ("önként vállalt jótállás" a törvény szerinti megnevezés) az rendben van, a biztosítás nem. Azzal jellemzően csak a biztosító jár jól.

"Aquila non captat muscas."

(#46594) Abanga


Abanga
csendes tag

55 lenne mindenképp a méret. Szerintem akkor várok a novemberi akciókig és remélem hogy az OLED beesik 300k környékére... :)

Köszi mindenkinek :R

(#46595) Piftuka válasza Kiskutya (#46592) üzenetére


Piftuka
veterán

Én pedig egyáltalán nem vennék "B" szériás LG OLED tévét. :N

Bár a PH! fórumának OLED topic-ja mutatja, hogy - egyébként nem meglepő módon - a finoman szólva is árérzékeny magyar piacon van rá igény.

Ám ha választani lehet, hogy egy felső kategóriás, vagy prémium LCD, vagy ugyanannyiért egy "belépő" szintű OLED, akkor nem kérdés, hogy az előbbire szavazok.

Ha pedig 10 collal még nagyobb is az LCD ugyanannyiért, akkor nem is kérdés.

"Aquila non captat muscas."

(#46596) royal63 válasza Piftuka (#46593) üzenetére


royal63
tag

Köszönöm szépen :R

(#46597) Kiskutya válasza Piftuka (#46595) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én tuti nem cserélném el 65ös tévem egy 55re még ha oled akkor sem. Nem vágyunk egyformák. Kép minőséggel így is elégedett vagyok, biztos sokkal jobb a fényerő meg a fekete de a méret már zavarna.

hmm...

(#46598) Abanga válasza Piftuka (#46595) üzenetére


Abanga
csendes tag

És miért nem vennél? Nem kötekedésképp csak érdekel.... Az OLED az OLED nem? Értem én hogy belépő szint, de azért mégiscsak az a csúcstechnika jelenleg nem?

(#46599) nightshadow válasza Piftuka (#46565) üzenetére


nightshadow
veterán

"Egyébként technikailag az XH90 és XH95 panelje, háttérvilágítási zónáinak száma megegyezik"

Jó lenne, de sajnos nem egyezik meg. Az XH95 48 zónás, az XH90 32 zónás. (forrás: HDTVTest). Ezt leszámítva is érezhető különbség van a kettő között (képprocesszor, HDR fényerő) Egyébként a közkeletű vélekedéssel szemben az XH90 nem az XF90, hanem az XG85 utóda.

[ Szerkesztve ]

(#46600) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok! Konyhába, falra szerelve, keresek 32"-es tévét. Sajnos nem fér el nagyobb :(
Nem lenne rossz, ha smart lenne és IPS panel. Netflix és Plex, az egyszerűség kedvéért beépítve, nem külső lejátszóval.
Eddig a befutó a Hisense H32B5600 Igaz, csak HD Ready, de szerintem ebben a méretben kb. pont lényegtelen, főleg konyhába. Jól gondolom? Van Netflix és Plex, wifi. Persze kérdés, hogy mennyire támogatott még a Plex ezen?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.