Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35701) tboy93 válasza AL (#35700) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, köszi. Samu 7022 lett, ocsemnek olyat vettunk, vitt mindent, haloba szerintem tökéletes lesz.

(#35702) Elektrosokk válasza AL (#35303) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Sony Bravia KD-60XF8305 Ez VA panel és 100 Hz, de nem tudom, hogy a legolcsóbb üzlet megbízható e.
Itt láthatod az adatokat : [link]
Üdv.

szia

néztem az alza oldalán a termékinfót és ott van a HBO GO. Akkor már működik az alkalmazás Sony készülékeken is ? :R

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#35703) AL válasza joy_k (#35696) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Panát 200 ezerért, a Philipset 110 ért látom , de a Samut nem találom [link]
A Panasonic tavalyi [link], a Samu idei típus.
Ha tényleg ezek az árak, akkor a Philips olcsó : [link] Hogy minőségileg jó e, azt nem tudom, mert még soha nem volt Philipsem. Figyelj még a kijelzőre is ( IPS, VA panel ) [link]. Ha sötétben is nézed és szemből történő nézésre jobb a VA, Próbálj a saját topickukban is érdeklődni , vagy a típusszámot beírva a google keresőbe olvashatsz néhány vásárlói véleményt.
Sajnos konkrétan nem tudom megmondani, hogy melyik lesz Neked a legjobb. Üdv.

(#35704) AL válasza Elektrosokk (#35702) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem ismerem azt az üzletet. Ha ott vásárolsz előtte érdemes érdeklődni róla ( nem látom, hogy mennyi garanciát ad ) . Szerintem fontos, hogy itthoni márkaszervizhez szóljon a garancia és figyeljed nehogy újracsomagolt legyen.
A drágábbik üzletben sem vásároltam még, de az ismertebb és többen dicsérték.
[link]
Ha a pénztárcád engedi, akkor ez talán jobb üzlet ( ez IPS panel ) : [link]
Ha a +3 év garancia árát levonod belőle, akkor szinte annyiba van, mint a 60XF8305.
[link]
Az előző levélben említett Panasonicról itt olvashatsz ( de az 50 Hz ) [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35705) Tom1939 válasza Tom1939 (#35693) üzenetére


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Ma megrendeltem volna az edigitalban azt a bizonyos 43-as sony tévét ami nagyon megéri és itt volt ajánlva. Persze hogy mától már 250 ezer és nem 200... Akkor már inkább oled 55 és teljes nappali átalakítás.

Gondolom "zsebtévé" már senkinek nincs az érdeklődési körében ezért nem jött válasz :) Megpróbálom konkrétan újra, ha a mostani 32-es méretre cserélném akkor ezt az Lg-t vagy inkább ezt a Philips-et ajánljátok inkább ár érték arányban? Filmnézés, kis Xbox és sportközvetítés néha (ha jobb az "okosrendszere" és simán lejátszik több formátumot az plusz, és az ips-t szerettük eddig).

Természetesen ha van mást ötlet 150 ezerig is elmehet 32-es méretben (annyival jobb kép / rendszer).

Köszönöm!

(#35706) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok!

Magam is 4k smart TV vásárlás előtt állok. 55"-at, max 65"-at karok, általános felhasználás, netflix, meg sok xbox a cél.
Úgy gondolkodtam, hogy ne is a legolcsób típusok közül válogassak, de ne is a félmilliósak közül, így a középkategória maradt, és Samsung esetében itt van már QLED, LG esetében meg NanoCell, viszont nem a márka érdekel feltétlenül. Az látszott a boltokban, hogy a Samsungnak szebb a képe és jobb a betekintési szög, mint az olcsóbb nem QLED társainak, hasonlóan az LG NanoCell esetében. Ami még fontos lehet a játékok és sportadások esetén, hogy gyors legyen a képfrissitési frekvencia, nem akarok csak 50-60Hz-t.
Amikben eddig gondolkodtam:

Samsung 55Q60R - 260k [link]
LG 55SM8200PLA - 260k [link]

Nem vagyok jártas a témában túlságosan, bárkinek bármi vélemény? Melyiket választanátok a kettő közül? Esetleg valami mást? Nem akarok 260k-nál többet szánni rá, esetleg max ~300k-t ha van valami nyomós ok. Az mennyire gáz, és hátrány, hogy az újabb Samsungokba nincs DTS? Letöltött filmek esetében ahol csak DTS hang van és amit külső merevlemezzel csatlakoztatok ott nem lesz hang, vagy már ez megoldott? És ha notebookkal meg HDMI kábellel kötöm össze? Netflix estében lehet ez a DTS szívás, vagy más esetben?

Egy kissé sok kérdésem született, köszönök előre is bármiféle választ.

(#35707) AL válasza bedohazi (#35706) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szerintem az előző levelemben szereplő : Sony 65XF8596 os Tévével jobban jársz. Nagyobb, mint amikat jelöltél, Androidos, tavalyi kiadás, 100 Hz, IPS panel és 5 év garancia : 300 ezerért. Ha VA paneles kell, akkor maradj az Általad jelölt Samsungnál. Az LG szerintem sokkal gyengébb. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35708) Tyler Durden

Oled készüléket szeretnék vásárolni, mégpedig a 65C8PLA mellett döntöttem. Kevés helyen látok már belőle lévén kifutó modell. Nagyobbak közül az alzánál van még belőle, ők megbízható bolt, nyugodtan lehet tőlük vásárolni?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#35709) tboy93


tboy93
nagyúr

Samsung UE50NU7022

Tegnap elhoztam az utolsó darabot a KÖKI Euronicsból, be is üzemeltem a hálószobába. Szemből egészen elfogadható képe van, VA panel, abszolút élvezhető. Gyors mozgások nekem picit zavaróak a 120hz-es LG Tv után, de asszonypajti nem vett észre semmit. Amire itt első sorban használva lesz, az a Netflix. Hál istennek, a wifi stabil, Netflix, HBO GO, telefonos képernyő tükrözés megy hibátlanul. A TV rendszere nekem picit lassú, néhol gondolkodik egy tizedmásodpercet vagy másodpercet gombnyomás után. A távirányító elég lelombozó az LG féle magic remote után, de meg lehet szokni. Csatlakozó kevés van rajta, bluetooth nincs. Telekom TV GO nincs a samsung rendszerén, RTL Most sem, de androidos képernyő tükrözéssel megoldható. Hangja elfogadható.

Szerintem ebben a 120e Ft-os árkategóriában 50"-os TV-k között teljesen rendben van, az IPS-es belépő LG Tknél sokkal szebb képe van (szemből!!).

tags: 50nu7022 nu7022 7022

(#35710) lordmark válasza lordmark (#35692) üzenetére


lordmark
tag

Erre valakinek véleménye? :)

Vagy esetleg még az LG 55SM8200PLA-t néztem.
Főként meccsnézős TV-nek lenne, illetve NAS-ról filmezés, youtube, esetleg notebookról wifi-n átjátszás valami módon.

Szerintetek ezek közül melyik lenne jó vétel?
Köszönöm!

(#35711) AL válasza lordmark (#35710) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 8096 os Sony, amit írtál csak 50 Hz. Ha IPS panel kell, akkor a Sony 55XF8505,8577,8596 ( ugyanaz mind ) ezek is 260 körül vannak, vagy a Sony Márkaboltban 5 év garanciával a 65XF8596, ha a + 3 év garancia árát leszámított, akkor ez sem drágább. Ha VA panel kell, akkor az Általad jelölt Qled, ami szintén 100 Hz. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35712) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

100 ezer alatt mi a legjobb vétel most?

üdv

(#35713) Ator


Ator
tag

Sziasztok!

Folyamatosan követem ezt a topicot, mert már egy ideje TV vásárlása van kilátásban, de úgy néz ki, hogy most ősszel lesz esedékes és ebben szeretném ismét a segítségeteket kérni, hogy szedjünk/szedjetek össze 2-3 opciót az igényeim szerint.

Paraméterek:

Méret: 55"-65" között
Panel típusa: VA panel preferáltabb, de nem mindenáron (leginkább szemből lesz nézve)
Képfrissítés: 120 Hz (valós 10 bites színmélység, remélem jól írom)
Brand-ek: Sony, Samsung, LG, Panasonic
Költségvetés: 200 000 - 300 000 Ft
Használat: 4K-s filmek, PS4, TV adás (igazából vegyes használat)

Előre is köszönöm a válaszotokat és segítségeteket, ha valamit kihagytam volna, akkor szóljatok.

Üdv,
Ator

(#35714) stilo18 válasza Ator (#35713) üzenetére


stilo18
addikt

Az ársáv amit írsz elég szűkös arra amit szeretnél, de ha sietsz - nem tudom meddig tart az akció - Sony központiszalonba 310k az 55XF9005.

Nincs jobb vétel most ezért az összegért.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#35715) Tyler Durden válasza stilo18 (#35714) üzenetére

OLED-ből nincs náluk vmi akció, 65 colosból? (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#35716) Ator válasza stilo18 (#35714) üzenetére


Ator
tag

Köszönöm a gyors ajánlást, elsietni nem szeretném semmiképp, de ez jónak fest valóban.

Akkor jól gondolom, hogy a szűk keresztmetszet az ársáv és az igényeim között a valós 10 bites színmélység, mert 120 Hz és 8 bit + FRC-seket találtam többet is, de valós 10 bitessel kombinációval már kevésbé.

Akkor kicsit módosítanám az igényeimet, vagyis két opcióra szeretnék kérni:
1. 200 000 - 300 000 Ft között 120 Hz+ 8 bit + FRC
2. 300 000 - 350 000 Ft 120 Hz + 10 bit.

Sokat számít ez a színmélységbeli differencia?

(#35717) stilo18 válasza Ator (#35716) üzenetére


stilo18
addikt

HDR - nél látszik, a mostani 10bites tv-m előtt olyan volt ami nem tudta... És hát... Egyszerűen fakó, színtelen volt a tartalom.
Én azt mondom látszik a difi rendesen.

Az elsietésnél arra figyelj, hogy meddig kaphatóak a 2018 - as modellek.
Ez XF9 tényleg best buy most ennyiért.

Tyler olyat sajna most nem láttam, én is arra vadászok :DD

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#35718) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok!

Tv vásárlás/csere előtt állunk. A jelenlegi egy 32"Philips PFL5606H típusú készülék (2011-ben vásárolt) Hála a mai napig jól működik, de idejét látom lecserélni egy újabb készülékre (smart, uhd). Ki is néztem négy készüléket, de sajnos mivel nem követtem a komolyabb fejlődést (annyi azért megvan, hogy a smart, meg az uhd mit jelent) de pl. panel típusban, illetve egyéb ficsörben nem vagyok otthon. Ezért kérném a segítséget abban, hogy az alábbi készülékek közül melyik az ajánlott [tv].

A felhasználási terület legfőképpen tv-nézés, mivel nem volt még okos tv a családban, gondolom eleinte újdonság lesz a netezés rajta. Méret 50"-nál nem nagyobb (a szekrények miatt). Köszönöm szépen a segítséget. Annyi lenne még, hogy a Philips készülékeknél az ambilight funkció kikapcsolható?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#35719) pipo112


pipo112
senior tag

Üdv na meg vannak tvk ezeket néztem ki viszont gyors válasz kellene mert ma le kéne zsíroznom
Tv philips 55pu6504/12 uhd st
Lg 49sk8100pla suhd 55inch
Samu ue43ru7102kxxh 43 inch
Samu 50ru7102k uhd
Melyik lenne a legjobb választás tvre filmre néha játék pcn thx

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#35720) Partizan182 válasza stilo18 (#35717) üzenetére


Partizan182
senior tag

Fakóság a színtér miatt volt, önmagában a 10bit csak a gradienseken javít, szaturációt nem befolyásolja. De ez gyakorlatban együtt jár, ami 10bit ott jellemzően a színtér is nagyobb. Ezzel együtt a legfontosabb HDRhez a megfelelő light controll (FALD LCD vagy Oled), ha ez nincs meg, odavész a dinamika.

(#35721) joy_k válasza AL (#35703) üzenetére


joy_k
tag

Koszi a valszokat, maradtam a Samsungnal [ezt] vettem meg vegul. Remelem nem fogok csalodni benne. Koszi a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#35722) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

55" méretben most mi a legjobb vétel 250 eFt körül? Leginkább otthoni filmnézésre, sport közvetítések nézésére lenne használva.

Ezekről mi a véleményetek?
1. [link]
2. [link]

Falra raknám. Mindegyiknél megoldható?

(#35723) AL válasza joy_k (#35721) üzenetére


AL
addikt

Szívesen. Remélem sokáig hibamentesen tudod használni. Ha teheted vegyél hozzá +3 év garanciát.
Üdv.

(#35724) AL válasza Winnie The P (#35718) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A jelölt készülékeid közül a 3 Philips VA, a Sony IPS kijelzős.
Lényeges, hogy melyik kijelzőt választod ( VA, IPS ) . Ha szemből nézed és szereted a nagyobb kontrasztot, akkor a VA paneles ajánlott, ( sötétben is ez a jobb ) ezeknek jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. Ha oldalról is nézed, akkor IPS a jobb ( ez a középvonaltól való eltolástól is függ, milyen szögből nézed )
A VA panelnek többszöröse a kontrasztja, mint az IPS nek. Mindkét paneltípusnak van előnye és hátránya.
VA panelnél, ha oldalról nézed a torzulás mértéke ( torzulnak a színek ) attól is függ, hogy mennyi a nézési táv .
Nagy különbség van a panelek között, még azonos háttérvilágítás esetén is. [link]
A Sony tavalyi, a Philipsek vegyesen tavalyi és idei típusok. Lényeges még, hogy a 7303 - as Philips Androidos.
Ezeket már biztos nézted az Általad mellékelt táblázatban.
Ha a Sonyt választod, akkor ezek egyformák : XF7005, 7077, 7096. Csak szín és apró eltérés van köztük.
Érdemesebb ismert üzletben vásárolni ( a garancia és a javíttatás miatt ) és ha tudod nézd meg őket és mintafilmmel is érdemes kipróbálni, mert minden készüléknek más a képe . Ha a goole keresőbe beütöd a típusszámokat véleményeket is találsz róluk. Üdv.

(#35725) Lauda


Lauda
félisten

LG 32LM6300PLA

Szükség volt egy kisebb tv-re és nem szerettünk volna hulladékot venni, így erre esett a választás. A Media marktnál sikerült kifogni 85 ezer forintért. Mpl hozta ki, a doboz sértetlen és original volt, ezek szerint vigyáznak az ilyen dolgokra, pedig jó pár kézen átmegy a csomag mire kézhez kapjuk. A tv szuper, éles a képe megfelelő adás esetén, a színek megfelelőek, a hangja szépen szól, rengeteg a beállítási lehetőség. Dizájn, ízlés kérdése, egyszerű, szerintem jól néz ki, abszolút illik a szobába. Direct ledes, homogén a képe, nincsenek foltok. Ebben a méretben azt gondolom jó választás egy ilyen tv. Gondoltam írok pár sort, később jól jöhet azoknak, akik hasonló méretben keresnek tv-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35726) MarkBlade


MarkBlade
csendes tag

Sziasztok melyik tv a jobb? Tudom relative..
SAMSUNG UE65NU8502TXXH
SONY KD-65XF8596B
Közel azonos ár.. kb ennyit szánnék rá. És miért ez vagy az?

[ Szerkesztve ]

(#35727) Winnie The P válasza AL (#35724) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Köszi a részletes választ. Úgy néz ki, hogy a 7303 lesz a nyerő. A vásárlás persze majd boltból (MM, Euni, Auch) vakamelyikéből lesz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#35728) AL válasza MarkBlade (#35726) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A kijelzője mindkét készüléknek más . Sony IPS, Samsung VA és Ívelt.
Mindkettő 100 Hz és valós 10 bit. A kijelzőkről előző levelemben olvashatsz. Nézd meg őket, mert az Ívelt kijelző, " olyan ", mint a 3D van akinek nagyon tetszik , mások meg szidják. Ha a Sonyt választod, akkor inkább itt vegyed, mert 5 év garancia van rá : [link]
Itt láthatod az adataikat : [link]
Mindkettő tavalyi készülék, ezért már kevés van belőle ( ezért ilyen olcsók, a méretükhöz és a tudásukhoz képest ) Üdv.

(#35729) matyifej


matyifej
tag

Garanciakiterjesztésre, ha a kereskedő nem ad lehetőseget, akkor mik a megoldások? Van különbiztosító, garancia szolgáltató amit érdemes igénybe venni? Euronics, Mediamarkt oké, hogy megoldja, de pl a mall.hu-nál nem látok ilyet. Meg lehet ezt valahogy oldani függetlenül?

(#35730) AL válasza Nauda (#35722) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Sportra a gyors mozgások miatt szerintem legjobb a 100 Hz - es, de az 50 Hz esek között is van jó mozgásjavító elektronika.
Reggeli levelemben írtam a kijelzőkről, az fontos, hogy milyen felel meg Neked.
Itt láthatod a tévéid és még 2 készülék adatait (mindegyik közel hasonló árban van) : [link]
A Sony IPS paneles, 100 Hz, valós 10 bit és androidos. A Philips szintén androidos. A többi ( LG, Philips, Panasonic ) "csak" 50 Hz,
VA paneles, csak a Panasonic és az 58 - as méretű. Szinte ugyanaz, mint az 58GX810 . Itt olvashatsz róla : [link]
Szerintem nézd meg őket vásárlás előtt. Az a legjobb, ha utánozod az otthoni nézési távot és szöget.
PANASONIC TX-58GX830E 4K
Nagyon jó áron van ez is. Ez idei modell.
Sony Bravia KD-55XF8577 Ez tavalyi készülék, azért van ilyen jó áron, mert már kifutó típus. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35731) nagyfejü válasza nagyfejü (#35712) üzenetére


nagyfejü
őstag

sziasztok!
erre valaki?

Sziasztok!

100 ezer alatt mi a legjobb vétel most?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#35732) AL válasza nagyfejü (#35731) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Csak árat írtál. Mint láthatod igen széles a választék, van kisebb, nagyobb és többféle felbontás. Vagy kisebb és nagyobb márka is. Van 2, de 5 év garancia is. : [link] Néhány készüléknél sok vásárlói vélemény olvashatsz.
Néhány levéllel korábban Lauda is írt egy olcsó és Neki megfelelő tévéről. Ha bemész egy nagy üzletbe érdemes körülnézni, mert minden darab más és más, lényeges, hogy mire használod és mit nézel.
Olyan, hogy tökéletes nincs, mert mindenkinek más az igénye. Manapság a megbízhatóság is változó, nincs garancia arra, hogy meddig mennek. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35733) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Edigitől hétfőn hozzák az LG 49um7100plb készüléket. Sajna csak 4 hét múlva leszek otthon kórházi elfoglaltság miatt.
Direct ledes(Ez fontos volt)
Sajna csak 60 HZ
Wifi elméletileg AC-s
Tv-re majd meglátjuk. Nem vagyunk nagy film nézők időhiány miatt. Ha kell pár hét múlva letesztelhetem a gépet ha kéritek.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#35734) nagyfejü válasza AL (#35732) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#35735) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Olyan 400-450€-ért keresek TV-t, 50" körüli UHD-kat nézegettem, de FHD-s is lehet, ha szebb a képe (feketék, frissítés stb). IPS monitorom van, és nagyon hiányoznak belőle a feketék, úgyhogy VA felé húzok. TV-t nem néznék rajta, csak filmet streamelnék NAS-ról, vagy PC/PS4-ről játszanák rajta. Nem muszáj okosnak lennie, de + pont, ha nem kell bekapcsolnom a PS-t Netflixezni.

Kicsit utánanézve az LG 50UK6470PLC idáig a befutó(420€, 49"-os verziója csak 350, viszont neten IPS-t írnak rá, ha VA, akkor inkább ezt venném), de inkább rákérdezek itt is, hátha tudtok ajánlani jobbat.

(#35736) Nauda válasza AL (#35730) üzenetére


Nauda
tag

Köszi, nagyon sokat segítettél.
Mivel szemből nézzük ezért a VA panel kéne 120Hz-el :D
Egyébként nagyon tetszik a Philips Ambilight rendszere, és találtam is két 120 Hz-es típust, amit most elég jó árúnak ítélek. Ha jól látom mindkettő IPS, de mintha nem is létezne VA paneles Ambiligh-os tv?
1. [link]
2. [link]

A fenti kettőről mit gondolsz?

Amúgy az általad javasolt kettő közül a SONY szimpatikusabb. Igaz az is IPS, de az tudja a 120 Hz-et :)

Ha elengedném ambilight-ot, akkor talán inkább VA panelest keresnék 120 Hz-el. Ilyen van egyáltalán? :DDD

(#35737) MarkBlade válasza AL (#35728) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

Köszi a választ!!! :R

(#35738) AL válasza Nauda (#35736) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ebben a táblázatban minden készülék adatait meg tudod nézni. [link]
55 - ös méretben VA paneles és 120 Hz - es készüléket a Samsung Qledeket és a Sony 55XF9005 - öt tudom
Az idei XG Sonyk még jóval drágábbak. : [link]
A Sony jóval drágább : [link] Az olcsóbb helyeket nem ismerem, nem tudom, hogy megbízhatóak e . Itt a legolcsóbb : [link]
Azt érdeklődjed meg, hogy nem e kiállított, bontott darab.
A Philipseket nem ismerem, a Philips topickban biztos találsz róluk információt.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35739) junior19 válasza vtomi2 (#35735) üzenetére


junior19
senior tag

Az UK6xxx sorozatból az 50 és 70"-sak va panelesek, az összes többi méret, így a 49-es is ips paneles.

codec project

(#35740) Nauda válasza AL (#35738) üzenetére


Nauda
tag

Köszi, rákérdeztem a philips topikban is ;)
Közben bújom a netet 4 oldalas ambilight után, VA és 120 Hz, de eddig csak erre bukkantam, ami sajnos kifutott modell :(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35741) vtomi2 válasza junior19 (#35739) üzenetére


vtomi2
őstag

Azt hittem, hogy azonos típusnál minden méretben ugyanazt a kijelzőtechnológiát használják.

Akkor marad az 50"-os, esetleg vmi más opció, vagy ez a best buy? Kisebb márkákban is gondolkoztam, csak félek a képfeldolgozó algoritmusaikban, kisebb bitrátás anyagokat hogyan skálázzák fel.

(#35742) vtomi2 válasza vtomi2 (#35741) üzenetére


vtomi2
őstag

Picit utánnalestem többi gyártónál is, ezeket találtam:

LG 50UK6470PLC - 420€
Samsung UE50RU7102 - 410€ (ez tetszene, csak a hangjától féllek)
Sony KD-55XF7005 - 500€, ha van annyival szebb képe, akkor beáldoznám a fali konzol árát, 49" itt is IPS :(((
Philips 50PUS6703 - 390€ , tetszene az ambilight, mai nap folyamán még akció van rá, eléggé elgondolkodtam rajta

Ezeket találtam hasonló árkategóriában VA panellel, melyikre csapjak le?

(#35743) AL válasza vtomi2 (#35742) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Sony 55XF7005, 7096, 7077 szinte ugyanaz ( szín és apró eltérések ) az árban mégis szokott több tízezres eltérés lenni, érdemes megnézni. Igazából közel jó döntést csak úgy tudnál hozni, ha személyesen megnéznéd és egy mintafilmmel kipróbálnád őket. Üdv.

(#35744) vtomi2 válasza AL (#35743) üzenetére


vtomi2
őstag

Tegnap körbejártam a környéken az összes elektro üzletet. Nem értem miért, de 4-600€ között ilyen méretben csak egyéb gyártók tévéi voltak kirakva. Picit drágább árkategóriát összehasonlítva egyértelműen VA panelt szeretnék (igazából OLED-et, csak arra nem telik :DDD ). Színekre talán pont hogy a Sonyk (nem emlékszem a modellszámokra) nem jöttek be annyira, bár az lehet, hogy IPS volt. Samsung teló után a Samsung színei álltak közelebb hozzám, csak ebben az árkategóriában mintha az LG lenne a nyerő. LG-nek a rendszere tetszett, és lehet, hogy filmekben jobb lenne a természetesebb színskála.

Igazából ez a Philips felé húz a szívem, de nem fehér a falam, úgyhogy nem tudom mennyire adná vissza az ambilightot, és a rendszerére is panaszkodnak, hogy elég lassú. LG lenne a 2. helyezett, mert semmi rosszat nem olvastam róla, mindent tud ami kell nekem, Sonyt csak akkor venném, ha azt mondod, hogy tényleg megéri az a + 80€

(#35745) AL válasza vtomi2 (#35744) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Mindenkinek más kép, színezés tetszik, ezért nem lehet azt mondani, hogy ezt, vagy azt vedd meg anélkül, hogy látnád, összehasonlítanád őket egy mintafilmmel. Még egy gyártónál is nagy a különbség egyes sorozatok között ( kép, hang, stb ), Nálad főleg igaz ez a különbözőség, mert mindegyik kiválasztott más márka.
Itt láthatsz néhány véleményt és itt is mindenki mást mond : [link]
[link]
[link]
[link]
Ha a google keresőbe beütöd a típusszámot, akkor előjön néhány teszt, vélemény , film róluk. Az áruházak oldalain vásárlói vélemények vannak : [link]
Üdv.

(#35746) Hzi


Hzi
aktív tag

AL, mikor veszel oled tv-t?

Vagy már nincs tervben?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#35747) vtomi2 válasza AL (#35745) üzenetére


vtomi2
őstag

Ezeknek utánanéztem, arra voltam kíváncsi, hogy még van e valamilyen ajánlott modell ilyen áron. Szerintem teszek egy próbát a Philipsel, hamár akciós, és ha nem válik be, akkor megpróbálom a Sonyt.

Köszi a segítséget, majd jelentkezek mi lett a vége :)

(#35748) AL válasza Hzi (#35746) üzenetére


AL
addikt

Szia !
Nekem már van, közel 1,5 éve ( Panasonic 55EZ950 ). Üdv.

(#35749) pipo112 válasza pipo112 (#35719) üzenetére


pipo112
senior tag

Helló Al erre estleg tudnál mondani valamit

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#35750) Hzi válasza AL (#35748) üzenetére


Hzi
aktív tag

Akkor használd egészséggel! :C
(Úgy értettem korábban, hogy Te is tervezel venni).

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.