Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35201) lezuvius válasza 19Petya83 (#35194) üzenetére


lezuvius
őstag

Ezen az oldalon összetudod hasonlítani a kettő tv-t. Ebből az összehasonlításból egyértelműen az 55q70-t venném.

Viszont ha más tv is szóba jöhet, akkor sötét szobában való filmnézésre (főleg oldalról is) az LG 55B8 OLED-et ajánlanám. ITT láthatod összehasonlítva az 55q70-el.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#35202) RatonHake29 válasza 19Petya83 (#35194) üzenetére


RatonHake29
újonc

Szia!

Én is ezt a készüléket néztem ki, és egy kicsit elbátortalanítottál most. Ezenfelül még van a készüléknek gyengesége? Illetve amivel reklámozzák, mint "okos/beszélgetős" tv, ez mennyire működő képes?

Egy 2013-as LG 32LA660S váltanék.

Válaszod előre is köszönöm.

RatHa

(#35203) lezuvius válasza h146207 (#35199) üzenetére


lezuvius
őstag

Ez a két készülék tudja a műsor felvétel funkciót (PVR). Érdemes ellátogatni egy nagyobb műszaki áruházba és ott megtekinteni élőben is a termékeket ha van rá lehetőségetek.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#35204) Rigó


Rigó
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem uj tv vásárlással kapcsolatban, 60+ éves szülőknek vennék ajándékba TV-t. Olvasgattam neten ezt azt, de nem igazán kerültem közelebb a célhoz.

100-150ezer Ft-os keretben gondolkodom és egy kb 120 (+ -20cm) centis tv lenne a cél

Nagyjából egész nap menne a tv, 2-3 méretől lenne nézve.

Milyen panelű készüléket kellene néznem nekik, hogy ne legyen beégésből probléma?

MindigTV van náluk és szeretnék a box-ot kukázni mert csak a baj van vele. Minden tvbe bedugható már manapság a kártya?

Visszaolvastam az elmult pár nap kommentjeit, kb ezek merültek nálatok:

[LG 50UK6300MLB]
[LG 43UK6470PLC]
[LG 55UK6300MLB]
[Samsung UE55NU7023]
[Sony KDL49WE660BAEP]

Van amit a napi felhasználás következtében ki tudnék zárni?

Köszi a segitséget

(#35205) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

sziasztok,

szuloknek haloszobaba kene tv a kovetkezo kriteriumokkal:
- 48-50"
- tudjanak rajta youtubeozni
- ~120k
- lg, sony vagy samsung lehetoleg

amennyiben van ilyen keszulek ami ajanlhato, kerlek irjatok nehanyat.

(#35206) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

mi a véleményetek a Hitachi 65HL7000 tv-ről?
(Illetve altalaban a sharp tvkrol)
nem vagyok nagyon “vájtszemű”, alapvetoen tv adas es filmnezesre hasznalnam.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#35207) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok. Lassan szeretném lecserélni a régi full hd samsung tv-t. Szeretnék legalább egy 65 colos 4K HDR támogatású tv-t 200-250 ezer ft körül. Ami számomra fontos lenne az a mély fekete, tehát inkább a VA panel felé hajlok,de sajnos sok gyártónál nem láttam feltuntetve a tv-k panel típusát. Tudnátok ajánlani ilyen paraméterekkel egy tv-t. ? Leginkább samsung,sony,panasonic gyartoktól.

(#35208) AL válasza Ochocinco46 (#35205) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatsz néhányat a választékból : [link]
Lényeges, hogy milyen felbontást szeretnél ( FHD, 4K ) és, hogy milyen kijelzőt ( VA, IPS ) .
[link]
Itt olvashatsz a panelekről. Ha szemből nézed és szereted a nagyobb kontrasztot, akkor a VA paneles ajánlott, ezeknek jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. Ha oldalról is nézed, akkor IPS a jobb ( ez a középvonaltól való eltolástól is függ, milyen szögből nézed )
A VA panelnek többszöröse a kontrasztja, mint az IPS nek. Mindkét paneltípusnak van előnye és hátránya.
VA panelnél, ha oldalról nézed a torzulás mértéke attól is függ, hogy mennyi a nézési táv .
Ajánlott vásárlás előtt mindegyiket megnézni, hogy lássad melyik tetszik, mert nagy különbség van a panelek között, még azonos háttérvilágítás esetén is.
Nem mindegy, hogy a Szüleid fekve, vagy szemből nézik, mert torzulhat a kép.

Ez FHD : Sony Bravia KDL-49WE660B
[link] [link]
[link] vélemények is vannak
Ez már 4K : Sony Bravia KD-49XF7077
[link]
Ezen az oldalon meg tudod nézni az adataikat ( kijelző, méret, okos TV, vagy sem ) : [link]
Bármilyen készüléket veszel ajánlatos hozzá + 3 év garanciát venni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35209) adamgreen


adamgreen
senior tag

Sziasztok régi Samsung UE43J5500AW tévémet lassan baltával verem szét annyi probléma van vele.Tudom rosz stb.

150-180 ezer forint ig ha tudtok ajánlani továbblépési alternativát.Stabil gyors és megbizható legyen.mehet uhd 4k. filmnézés folyik rajta orba szájba.sorozatok. HBO , Netflix stb. samsung verziók jöhetnek egy a lényeg ami fontos hogy max 43" mert a nagyobb már nem fér el.előre is köszönöm. :R

(#35210) AL válasza MrLATEX08 (#35159) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha még nem vásároltál, akkor az Panasonic TX-58GX810 Most 240 ezer.
[link]
Szintén VA panel. [link] Üdv.

(#35211) evilleslie


evilleslie
csendes tag

Sziasztok!

MM oldalán nem találtam infot arról, hogy egy 65xf9005-höz mennyibe kerülhet a garancia plusz szolgáltatás 5 évre. Nincs valakinek infoja, aki ott vásárolt?

Válaszotok köszönöm! :)

(#35212) troll81 válasza evilleslie (#35211) üzenetére


troll81
addikt

szia kb ennyi lenne most+ EUR 149.90 PLUSGARANTIE Versicherung für 5 Jahre

(#35213) pepsi087


pepsi087
újonc

Sziasztok !
Tv-t szeretnék , vásárolni, amit 2- 2,5 m-ről nézném.
Sorozatra és néha filmnézésre használnám.150 - 200 ezret szánnék rá. Ezt a kettőt nézegettem már LG 55UK7550MLA, Sony Bravia KD-55XF7005, de nem tudok dönteni. :DD
De ha valaki tudna valami jobbat, akkor nyitott vagyok, más lehetőségekre is.
Válaszokat előre is köszönöm :)

(#35214) Ochocinco46 válasza AL (#35208) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ, valóban írhattam volna részletesebben az igényeket, de így legalább sok laikus fórumlátogatónak jó olvasmány a hsz-ed. IPS kéne mindenképpen mert fekvésen kívül nézhetik más szögből is.
A sok éves samu 48H6400 híresen jó betekintési szögű VA paneljét a nappaliban megszokták, de sajna a mai VA-k már nem olyanok. (Az én Sony 49 xf8505-et ha már 20 fokkal oldalról nézem teljesen mást látok, de szemből nézem, ezért is vettem, imádom:) )
4k-t preferálom, mert megmutatnám nekik mennyire jó dolog az, persze ágyból már úgysincs különbség.
Ezt néztem ki, mert az se hátrány ha szűkebb a talpa: LG 49UK6470PLC, vagy esetleg bestbuy ebben a lowbudget kategóriában, ha a talp nem számít?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#35215) 19Petya83 válasza RatonHake29 (#35202) üzenetére


19Petya83
tag

Szia!
Küldtem neked privát üzenetet.

(#35216) gufy


gufy
tag

Sziasztok!

UPC két 55ös Thomson tévét kínál akciósan, úgy látom 50k-val olcsóbbak az árukeresőnél.
Jó tévék ezek, vagy ennyiért vannak jobbak is? Kicsit bizalmatlan vagyok az ilyen szolgáltató akciókkal kapcsolatban.
Thomson 55UD6336 ~130k
Thomson U55X9006 QLED ~260k

(#35217) HoTDoG válasza BeLucZ (#35177) üzenetére


HoTDoG
tag

Erre valaki?

(#35218) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok. 200-250 korul 65 colos 4k hdr VA paneles tv-t tudnatok ajanlani?

(#35219) JackeL válasza gufy (#35216) üzenetére


JackeL
tag

Szia!

Azt hiszem a Thomson az átcímkézett TCL, szóval ahogy látom nincs olyan olcsón. Azt a QLED-et nem olyan rég ~220-240k körül lehetett akciósan megvenni.

(#35220) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Egy UE49KU6400 utódjaként milyen TV-t érdemes mostanában venni? (Lehetőleg Samsung vonalon)

Mindenes TV lenne (Konzol, PC, film), illetve a konzol végett a HDR támogatás is jó lenne.

Ársávban maradnék a 200 ezernél (nagyon max 250 ezer, ha esteleg van olcsóbb modell az se baj :)) ).

49" a minimum, ha nagyobb is belefér az árba az is jó(falon van).

Előre is köszönöm! :R

(#35221) stilo18 válasza oAcido (#35220) üzenetére


stilo18
addikt

Én a helyedben az 55RU80002 környékén nézelődnék.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#35222) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Tv vásárláson töröm a fejem. Nem volt még előtte nagy tvm, pláne smart így a segítségetek kérném. Méretben kb. 97~100 körüli ami jó lehet (kis lakás).
Funkcióiban amik fontosak. 4k felbontású, ethernet csatlakozás, valamilyen vezeték nélküli átvitel (telefon tükrözés), esetleg Bt kapcsolat. Stabil lábak, egyszerű funkcióikban gazdag menü. Jó betekintési szög, gyors válaszidő (pc kapcsolat kis játékkal).

Vételár szempontjából 100-120e forint. Panel LCD-LED,
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#35223) oAcido válasza stilo18 (#35221) üzenetére


oAcido
aktív tag

Köszönöm, jónak tűnik és az árba is belefér :R

(#35224) BeLucZ válasza HoTDoG (#35217) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nem feltétlen azért írtam be, mert vártam bármiféle reakciót rá. :) Igazából csak egy iránymutatásnak szántam a többi laikus embernek, aki TV vásárlás előtt áll.

Tény ami tény, lehet akármekkora felbontása egy TV-nek, akármilyen szép színei, a nagy méret akkor is üt és minden szempontot überel szerintem.

Apropó, meg tudja valaki mondani, hogy a 75 colos TV-k miért ilyen pofátlanul drágák a 65 colos társaikhoz képest ? Simán lehet egy 2x szorzóval számolni, ami az árat illeti... 400 körül vannak a legolcsóbb 75-ösök...

Kicsit pofátlanságnak érzem ezt a gyártók részéről.... Ennyivel drágább legyártani a panelt ? Vagy presztizs okai vannak ennek vajon ?! 15%-al nagyobb képernyőfelületről beszélünk, aminek nem kéne 2x árat magában hordoznia szerintem :))

(#35225) Cavsfan


Cavsfan
tag

Sziasztok.Egy 4k-s TV-t szeretnék,max 150 000-ig.A lényeg a PVR funkció.USB-ról egy vinyóval.Ha van valakinek pozitív tapasztalata,várom az ajánlását.

(#35226) AL válasza pistabyte (#35218) üzenetére


AL
addikt

Szia ! 65 - ös méretet nem tudok ebben az árban. A Sony Bravia KD-60XF8305
itt 250 ezer, de nem ismerem az üzletet, nem tudom, hogy megbízható e. Ez VA panel, 100 Hz, androidos, tavalyi készülék. [link]
Panasonic VIERA TX-58GX810E
Ez idei készülék, 50 Hz és VA panel.
Itt láthatod az adataikat : [link]
Üdv.

(#35227) AL válasza Ochocinco46 (#35214) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A 2. Sony, amit említettem a levélben ( 49XF70... ) IPS kijelzős, nem androidos.
Az általad jelzett LG készüléket nem ismerem. Üdv.

(#35228) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Üdv, Telekom tévéi közül (65 hüvelykes, olcsóbb szegmens) melyik lehet/érdemes megvenni, vagy melyiket nagyon nem?
Samsung UE65RU7102
Samsung UE65RU7402
LG 65UM7450PLA
Philips 65PUS7303/12

alapvetően esti mozizásra kell

nagyon köszi

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#35229) AL válasza oAcido (#35220) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt láthatsz néhányat VA és IPS kijelzős is van. Itt olvashatsz a kijelzőkről : [link]
Panasonic VIERA TX-58GX810E VA kijelző, 50 Hz, idei.
Sony KD49XF8577 Ha nem használt, akkor ez a legjobb : 100 Hz, VA panel, androidos 2018 - as kiadás.
Sony Bravia KD-55XF7005 VA kijelző, 50 Hz, tavalyi kiadás, nem androidos.
Sony Bravia KD-55XF7596 IPS panel, tavalyi, androidos, 50 Hz.
Itt láthatod az adataikat : [link]
Üdv.

(#35230) HoTDoG válasza BeLucZ (#35224) üzenetére


HoTDoG
tag

Bocs, én meg nem erre akartam válaszolni, hanem a sajátomra :)

(#35231) HoTDoG válasza HoTDoG (#35192) üzenetére


HoTDoG
tag

Szóval, erre valaki? :)

(#35232) MrLATEX08 válasza AL (#35210) üzenetére


MrLATEX08
csendes tag

Szia.

Köszi, igen láttam. Elég jó ez az akció! Vasárnap már le is adtam rá a rendelést expressz kiszállítással, hétfő délelőtt már itt is volt!

Két napja nyúzom, PS4 Pro-val, PC-vel játszom rajta, nálam elsősorban PC-re kötve üzemel monitorként. Ma a MPC madVR kombót próbáltam beállítgatni, hogy menjenek röccenés mentesen a UHD HEVC HDR filmek. Sikerült elég jól belőni, már csak egy apró dolog van, de beállítás kérdése az is szerintem, írtam is a megfelelő topicba, várom a választ rá.

Már csak a készülékhez keresek valami jó/jobb képbeállítási sémát, mint az alapból beállított képmódok, gondolván, hogy lehet ennél jobb is. Na nem mintha kéne, eddig eléggé áll leesős minden téren! Nem csalódtam egyáltalán azt kell, hogy mondjam! Szerintem ebben az ársávban az egyik, ha nem a legjobb vétel. Én mindenképp VA panel-t akartam a nagyobb kontraszt/szebb fekete miatt, a betekintési szög nálam nem igazán számított mert csak és kizárólag szemből nézem. De azt kell, hogy mondjam, bátran nézhetném kicsit oldalról is, nem torzulnak a színek/kontraszt. A másik meg a méret. Egy 32 colos sok éves nem túl jó minőségű tv-t váltott le, hát most ez az 50 colos méret eléggé oda...sz. :D Eredetileg nem akartam ekkorát ugye csak 40-est, de az üzletben a sok nagy tv között olyan kicsinek tűnt, és hát a GX810-es most ezzel az akcióval olcsóbb mint az MM-ban a 40-es GX830(És ahogy a gyártó írta a levelében, nincs különbség a két készülék között ugye, csak a talp.) Szóval ez lett, és hát odáig vagyok tőle! ~220-230 centiről nézem állandóan, a látóterem igen nagy részét kitölti a képernyő! 1,5-2 nap alatt még ennél többet nem igazán tudok mondani róla, de amit eddig láttam az nagyon meggyőző, és ajánlom bátran másnak is, mert ezen az áron tényleg nagyon korrekt vétel!

Láttam feljebb ajánlottad 1-2 embernek Te is, annyiban kijavítanálak, hogy nem 50Hz, hanem 60Hz-es képfrissítéssel rendelkezik!

Kösz még egyszer!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35233) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok!
40-43" kozti 4k tv vasarlasa elott allok, sokat nem koltenek ra, mit erdemes venni? pc monitornak is hansznalnam egy 5.1-es Loghitech z5500 kozosen fog menni. Kodolasokat tudom nem sok tv tudja, film meg tv nezesre lesz hasznalva majd kesobbiekben lehet valamilyen konzol is. Arban 120-125K mozognek, melyik modellt ajalnjatok. linket is kuldhettek. Samsung 40nu7122 es Lg 43uk6300mlb vagy Lg 43uk6200pla melyiket erdemes venni? A samsungrol azt olvastam, hogy jobb a fekete szin aranyalat benne, viszont a betekintesi szoge kisebb, a lg tudja a dts-t. koszi

[ Szerkesztve ]

(#35234) AL válasza MrLATEX08 (#35232) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Véleményem szerint a mások által ajánlott beállítások ritkán felelnek meg, mert más a szoba megvilágítása és mindenki mást szeret, másak az igények. Érdemes egyenként kapcsolgatva a beállításokat nézni ugyanazokat a képkockákat és amelyik beállítás a legjobban tetszik felírni, mert hátha elállítódik. A Panasonicnál lehet a beállításokat másolni, tehát elég egyszer a megfelelőt megtalálni és azt az összes csatornára ( TV, AV csatornák ) át lehet másolni néhány gombnyomással. Remélem sok örömed lesz benne ! Üdv.

(#35235) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Két tévé között nem tudok dönteni, a segítségetek szeretném kérni a választáshoz:

Nagyából egy ár, mind a kettőnél vannak pro és kontra érveim.

Sony kd49xf7005
Samsung NU50ru7402.

A sony ugyan natív 50hz viszont, Motionflow XR-el 200 hz. Nem tudom, hogy mennyit dob az élményen ez a szoftveres javítás. Van-e valami tapasztalat ezzel?

A samsung esetében 120 hz-es a képfrissitéssről beszélhetünk és van AirPlay, ami számomra hasznos lenne.

Ugyanakkor a mérvadó nekem, akkor is a megjelenítés minősége. Melyiket ajánlanátok a kettő közül?

80%-ban netflix és filmnézés, későbbiekben ha veszek egy konzolt akkor néha az is.

Köszönöm a segítséget!

Üdv t,!

[ Szerkesztve ]

(#35236) pistabyte


pistabyte
tag

Van esetleg egy oldal ami kilistázná az összes full aray led tv-t? eleg nagy a kulonbseg edge led és full aray között.

(#35237) walko


walko
tag

Sziasztok,

Az alábbi Samsung 65"-ös készülékek között próbálom meghozni az optimális döntést:

UE65NU7402
UE65RU7402
UE65MU7049
UE65NU7442
UE65NU7449
UE65MU6122

Árukereső összehasonlítás:
[link]

Az állvány rész fontos, hogy ilyen legyen mint ezeknél, és az árat 300.000 ft-ban maximalizálnám. Persze ha ajánlotok valamit ami mondjuk 350, de 2x szebb/jobb/okosabb mint a fentiek, akkor azt is szívesen meghallgatom! :B
Tudásban nekem a fenti összehasonlító táblázatból az tűnik ki, hogy egyrészt csomó adat hiányos, másrészt nagyon hasonló a feature lista.

Felhasználása házimozizás, netflix stb lenne.

Köszönöm a tanácsokat előre is! :R

(#35238) maki001


maki001
tag

Sziasztok!

Korábban már kértem tőletek segítséget tv vásárlás ügyben (csak akkor közbe jött valami más), ismét szeretnék segítséget kérni:

Olyan tv-t keresek, ami:
- 4K-s
- max. 55" (3 méterről lenne nézve)
- IPS kijelzős
- 100 Hz
- max 200 - 230 ezer Forint között van
Sony vagy Samsung érdekelne elsősorban.

Jellemzően filmek, sorozatok, netflix lennének rajta nézve, később egy Ps4 pro-t is terveznék venni.

Vagy érdemes még várni, hogy az árak lejjebb menjenek?
Mert a Sony 55XF8505 nagyon jó lenne, de 280-at nem adnék érte. Szóval valami ilyen tv-t keresnék csak olcsóbban :D

Előre is köszönöm szépen a választ!

(#35239) AL válasza HoTDoG (#35192) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A megjelölt készülékek adatait itt láthatod . Ezek mind 50 Hz, nem valós 10 bit. A Sony nem androidos. Erre az LG - re ( 55 - ös méretben ) többen is írták, hogy nem igazi 4K az RGBW szerkezet egy kis csalás. [link]
Vegyesen van IPS és VA kijelzős is. Sötétben való filmezésre, szemből történő nézésre a VA panel a jobb, ha oldalról is nézed, akkor inkább az IPS a nagyobb betekintési szög miatt . Itt olvashatsz róla : [link]
Az 50 Hz - es tévéknél ( mint ezek is ) van esély arra, hogy a mozgásmegjelenítés nem lesz tökéletes.
A 100 Hz - es készülékek jóval drágábbak. Sony 55XF8505, 8577, 8596 , 9005 ( ez a legjobb )
Samsung 55MU, vagy RU 8002, QLED 6 , 60, 70,
LG 55SK8500 Ha egy magaddal vitt mintafilmmel megnézed a kiszemelt készülékeket, lehet, hogy jobban látod a különbségeket. Ha mégsem lesz nagy eltérés, akkor felesleges többet adnod érte. Nem mindenki érzékeny az apró különbségekre, másoknak meg hatalmasnak tűnnek. A Samsungok tudtommal nem tudják a DTS hangsávot. Legjobbak az Oledek 280 körül már kapható
( akciósan az LG B8 ). Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35240) AL válasza maki001 (#35238) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az a baj, hogy az XF sorozat már szinte kifutott és sajnos nem le, hanem fel mennek az árak .
1 - 2 hónapja még 200 körüli áron volt, most ismét a 300 közelében van.
Itt a legolcsóbb, de valószínűleg 1 mintadarab : [link] XF8505, 8577, 8596 ugyanaz apró eltérésekkel.
Érdemes még az MM áruházakban is megnézni, hátha van 1 elfekvő darab.
Samuból nem tudok IPS kijelzős 100 Hz - est.
Az LG - nek van az 55SK8100 ( szintén 220 körül ), de ez gyengébb, mint a Sony.
Üdv.

(#35241) maki001 válasza AL (#35240) üzenetére


maki001
tag

Köszönöm a választ AL!

Akkor ha jól értem vagy várok X hónapot, hogy az XG-k megfizethető áron legyen, vagy kompromisszumot kötök:

- vagy egy Sony KD-55XF7596 (50 Hz-es de 55"-os)
- vagy egy Sony KD-49XF8577 (100 Hz-es de 49"-os)

Szerinted melyik a jobb vétel?

(#35242) AL válasza maki001 (#35241) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha IPS panelt szeretnél, akkor a 49XF85... nem lesz Neked jó, mert az VA panel.
Szemből az a jó , nagy a kontraszt . Itt meg tudod nézni mindegyik adatait : [link] Üdv.

(#35243) vlaszti


vlaszti
csendes tag

Helló!Milyen tvt ajánlanátok ami 43″ fullhd és smartos melyik a legjobb választás?

(#35244) Hzi válasza AL (#35239) üzenetére


Hzi
aktív tag

Szia AL!
A B8-at hol láttad 280-ért?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#35245) AL válasza Hzi (#35244) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A legutóbbi akciókban ( MM ) több áruházban is láttam, de ez már több hete volt ( azért írtam, hogy akciós áron ).
Az elmúlt héten az MM ( Duna Plaza ) üzletében és a rákospalotai Pólus üzletközpontban lévő Extreme Digitálban is B8, C8 volt, de nem olvastam el, hogy csak a kiállított darabok, vagy több is van e. Üdv.

(#35246) Hzi válasza AL (#35245) üzenetére


Hzi
aktív tag

Köszi!
315-ért látok most, edigital, de újracsomagolt. :(

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#35247) Sixkiller6 válasza walko (#35237) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ez engem is nagyon érdekelne

- no es importante -

(#35248) AL válasza walko (#35237) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A kiválasztott tévéid 3 különböző évjáratuak. A MU sorozat a legrégebbi : 2017, a NU : 2018 és a RU az idei : 2019 - es. Ez nem mindig befolyásolja a minőségét, de arra figyelni kell, hogy ne javított, újracsomagolt, ne Outletes legyen ÚJ áron.
Nem tudom, hogy tudatosan, vagy véletlenül választottál VA paneleseket . Itt olvashatsz a panelekről ( VA, IPS )
[link]
Ha szemből nézed és szereted a nagyobb kontrasztot, akkor a VA paneles ajánlott, ezeknek jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. Ha oldalról is nézed, akkor IPS a jobb ( milyen szögből nézed )
A VA panelnek többszöröse a kontrasztja, mint az IPS nek. Mindkét paneltípusnak van előnye és hátránya.
VA panelnél, ha oldalról nézed a torzulás mértéke attól is függ, hogy mennyi a nézési táv .
Ajánlott vásárlás előtt mindegyiket megnézni, hogy lássad melyik tetszik, mert nagy különbség van a panelek között, még azonos háttérvilágítás esetén is.
A Samsung tévéid mind VA panel, 50 Hz ( ez gyengébb mozgásmegjelenítés ), nem 10 bit ( szín ) .
Nagyon jó áron van ez a Sony 65XF8596. Ez IPS kijelzős a lába nem olyan, mint szeretnél, de 100 Hz, valós 10 bit és 5 év garancia : 300 ezer [link]
[link]
100 Hz és VA kijelző, de a lába ennek sem olyan, mint szeretnéd Samsung UE65RU8002
A Samsung Qled még , ami jó és az elmúlt hetekben a Samsung születésnapi akciókon jó áron voltak.
Bármelyiket választod a + 3 év garanciát érdemes venni.
Itt láthatod a tévék adatait : [link]
[link]
A Sony 60XF8305 szintén 100 Hz és VA panel. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35249) maki001 válasza AL (#35242) üzenetére


maki001
tag

Akkor szerintem el is dőlt a kérdés, marad a KD-55XF7596.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#35250) ogi88


ogi88
tag

Hali!
Ha vennék egy UHD tvt akkor ezen a tv adások mennyivel lenne rosszabb minöségü mint fullhd tvn?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.