Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17181) Krisszalai válasza Majom19 (#17167) üzenetére


Krisszalai
csendes tag

Nekem ezt mondta az lg.hu-n a chates ürge :)
Simán tévét nézek vele, Youtube, hdmi-t még nem próbáltam, majd hétvégén meglesem. Tegnap szoftvert frissített magán, működik. Telefonra letöltöttem az "LG webos Magic Remote"-t így nem kell megvenni a Magic Remote távirányítót 10ezerért (an-mr650a). Ez is jó dolog.
Valóban, ha kikapcsolom a True Motiont (3 beállítási erőssége van, illetve az utolsónál csúszkával állítható), akkor az eredeti ricegős, 25Hz-es az adás. Filmeknél én ezt szeretem, ettől olyan "filmes" vagy nem tudom.

Kinéztem a MMarktban a tévét, 139e volt, mire délután bementünk 147e lett! Neten is. Gondoltam hülye azért nem vaok, megrendeltem az emagon, ott tartotta ezt az árát. Megérkezett, aznap visszanéztem az emagra, már 154ezer...most a 635-öst népszerűsítik úgy látszik.

Mordor88: a talp csupán a különbség az LG.hu szerint. Családban van 3 Samsung, egyik okosabb, mint a másik, LG-vel összevetve most nem Samsungot vennék, de ne legyen ez vitaindító, egyelőre ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#17182) GEPESZ66 válasza Krisszalai (#17181) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az Emag-on megkaptad az 5 év LG garit, vagy 2 év bolti+3 év gyári?
Bontatlan dobozban volt a tévé?

(#17183) Alex91 válasza GEPESZ66 (#17182) üzenetére


Alex91
félisten

Benne vannak a listaban: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17184) #32368896


#32368896
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam Samsung UE43MU6102 TV-t.

- Egyszerű, gyors beüzemelés (mondjuk szerintem egy TV-t általában egyszerű beüzemelni :) )
- A WiFi-je baromi jó, simán felment az 5GHz-es WiFimre és 4K Youtube videók is gyakorlatilag azonnal betöltődnek, szaggatás mentes a lejátszás (500mbit-es a net)
- A menü bolondbiztos, egyszerű, átlátható, 5 perc alatt hozzá lehet szokni
- A képminőség példás ebben a kategóriában szerintem, néztem még LG 634V-t is, de a Samsungnak jobban tetszett a képminősége, így ezt választottuk. Ráadásul a hasznos képmérete 109.22 cm ami a legnagyobb a 43"-os versenyben
- A hangminősége TV-hez képest több mint ami elvárható, nagyon jó a hangzása, jó nem egy B&W vagy Tannoy, de azért meglepően szépek a mély hangok és a surround is teljesen hihetetlenül szólal meg.
- Plusz jó pont, hogy a dobozban volt egy 8GB-os pendrive, software upgrade útmutatóval :)

Negatívumként esetleg annyi, hogy a távvezérlőn nagyon kevés a gomb, előző Samunál hozzászoktam, hogy képmódot, hangmódot gombbal váltogatom, ill. a műsorújságot. Ezeknél az újaknál be kell lépni hozzá a menübe a home-gombbal és ott érhető el, igaz azonnal megtalálhatóak ezek a funkciók és max 5 másodpercet veszít vele az ember.

Ajánlom mindenkinek aki 150k körül UHD TV-t szeretne.

Remélem segítettem a bizonytalankodóknak :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17185) 01 válasza GEPESZ66 (#17182) üzenetére


01
tag

Èn is emagnál csíptem meg egy tv-t jó áron black fridaykor, Lg gari 5 èvre sikerült regisztrálnom, a csomag sztem bontatlan volt.

(#17186) Mordor88 válasza Krisszalai (#17181) üzenetére


Mordor88
újonc

Mi szol a samsung ellen es az LG mellett?

(#17187) GEPESZ66 válasza #32368896 (#17184) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most jöttem az Euronics-ből, tényleg jó a képe, sima digitális adást néztem.
A LG-nek nem volt ekkora fényereje.
Nyilván emellett teszem le a voksomat!
Azt nem tudták megmondani, hogy milyen panel van benne, nem kopogtattam meg.
Esetleg tudod?
Hol vetted?

(#17188) Nono76 válasza #32368896 (#17184) üzenetére


Nono76
tag

Műsorújsághoz nem kell belépni a menübe csak nyomd meg a csatornaváltó gombot és már mutatja is.(hosszan nyomva meg a csatorna lista jön elő) Sok mindent tud az a kevés gombos távirányító, csak hozzá kell szokni. E-manualba benne van hogy miket tud!

(#17189) #32368896 válasza Nono76 (#17188) üzenetére


#32368896
törölt tag

Köszi a tippet, most olvasgatom a manualt, mert este 10-kor értünk vele haza és éppen csak feldobtam a szekrényre :)

GEPESZ66: Igen, én is úgy láttam, hogy nagyobb a fénye, pedig azonos beállításokon kértem őket, nekem is ez volt végül is az érv mellette ill. fényesebb a képernyő az LG-nek mattabb. Nekem a fényesebb tetszett, de nyilván ez már csak ízlés kérdése.

Sehol nem volt Debrecenben (műszaki boltban és 165 alatt), így a Tescoban vettem 160-ért :( Közben az Aldiban dolgozó ismerősöm szólt rá 20 percre, hogy van náluk is egy még 150-ért, na mondom fasza :), de már mindegy, megvan,örülünk és becsukjuk a szemünket innentől minden hirdetésre :D

A szines gombokat nem lehet betanítani? Azok mire valóak?

[ Szerkesztve ]

(#17190) xabey válasza GEPESZ66 (#17179) üzenetére


xabey
újonc

Nem a feliratra gondoltam, azok jók. A karaktert emberi karakterre értettem, de közben felvilágosítottak, hogy ez a feature kikapcsolható. Szertintem én is maradok a Samsungnál.

(#17191) Krisszalai válasza GEPESZ66 (#17182) üzenetére


Krisszalai
csendes tag

2 év és regisztrálni kell az LG-nél úgy +3 év. Bontatlan volt, a garit kívülre ragasztották. Számlát pdf-ben lehet letölteni.

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#17192) Gulyopapa válasza Krisszalai (#17191) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A panára is 2 év van, regisztráció után 5...

(#17193) Nono76 válasza #32368896 (#17189) üzenetére


Nono76
tag

Színes gombok ugyan arra valók, mint a másik fajta irányítónál (nem sok mindenre). Teletextnél, meg a smart részben olyan programoknál használható ahol programoztak rá valamit.

(#17194) Pitu válasza Davcy (#17170) üzenetére


Pitu
aktív tag

Én ma adtam el a "tesco-s" 55PUS6162-t.
Csatorna váltás 3-4 mp! illetve szoftveresen is vannak még bajok bőven. Lásd philips fórum. Ezek még annyira nem is zavartak volna, de mivel este sötétben szeretek filmezni/tv-zni, eléggé zavaró a felhősödés (mondjuk ez lehet a panel jellemzője). Egy próbát megért, illetve ár/érték arányban nem volt rossz vétel. Egyelőre marad a 2 éves 43" lg, aztán majd nagyobb keretet szánok erre. :)

(#17195) #32368896 válasza Nono76 (#17193) üzenetére


#32368896
törölt tag

Köszi az infót! :R

GEPESZ66 : elvileg a Samsungban is IPS Direct LED panel van :K

(#17196) hais42


hais42
csendes tag

Ennyiért is lehet TV-t venni. Alig várom....
https://www.testberichte.de/d/einzeltest/satvision-466517.html

(#17197) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Bevallom, nagyjából 2013 óta nem követem a TV-ket, mert akkor vettem egy plazmát és azóta az van, de most egy kedves ismerősöm megkért, járjak utána mit érdemes venni az alábbi kritériumokat figyelembe véve.

Ha kérhetem az alábbiakat figyelembe véve ajánlanátok nekem készülékeket?
-általános felhasználás, TV műsorszórás
-nagy ritkán Full HD anyag nézése belső lejátszóról (remélem manapság már vannak kadenciahelyességhez közelítő belső lejátszók. :) )
-fontos lenne az okos tartalom kezelése (Youtube, böngésző, kép, videó megjelenítése minél egyszerűbben iPhone-ról)
Nagyjából ennyi.
Mozgásmegjelenítés terén hogy állunk mostanság? Melyik technológia a legjobb? Feketék terén szintén ez a kérdésem.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#17198) Davcy válasza Pitu (#17194) üzenetére


Davcy
tag

Köszi a választ... Lehet, hogy szétnézek az LG-k között!

Davcy

(#17199) la_cc


la_cc
addikt

Vki tudna nyilatkozni az LG TV-k wifi-jéről? Egy combosabb wifi van itthon és jó lenne, ha mennének a 4K tartalmak is rajta akadás mentesen.

Egy LG 49UJ6307-t néztem ki konkrétan. Egyébként a magic remote-t külön kell rendelni hozzá vagy már alapból az van mellé?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#17200) Ryder1


Ryder1
senior tag

Tegnap jött meg a Samsung 58MU6122-es tv-m. Ha esetleg van valakinek valami konkrét kérdése ezzel a típussal kapcsolatban, akkor nyugodtan írjon akár privátban is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.