Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2151) rii válasza Bodor (#2149) üzenetére


rii
nagyúr

aszittem az már elavult azóta ....
de akkor átnézem ... köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2152) korcsi válasza Bodor (#2140) üzenetére


korcsi
veterán

Az a probléma, hogy senki nem vesz mert "állítólag" gond van vele, így nem lesz tapasztalat belőle :) meg amúgy is gyanúsan olcsó (128G 18K), Megnéztem a 36 hozzászólást, úgy kezdődött, hogy Jeni írta, hogy "állítólag az OCZ Octane valamivel rosszabb és mintha olyat írtak volna,hogy nem megbizható."
Illetve Dyra-nak volt vele problémája, de ott valószínűleg a Pista tette be a kaput.
Newegg-en 5 problémás emberből négynek alapból fel se ismerte a bios ami firmware frissítéssel megjavult azóta.
Befejeztem, utolsó ilyen jellegű hozzászólásom volt, én már megvagyok, bár bánom hogy nem vártam picit 10%-ot még azon is nyertem volna.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2153) maxinteger


maxinteger
csendes tag

Sziasztok!

Laptopba szeretnék SSD-t
Ubuntu és Win7 lenne rajta

Ahogy nézegettem az eddigi hozzászólásokat az OCZ egy elég jó döntés lenne már csak az a kérdésem, hogy normál felhasználás mellett (net, film, programozás) van-e érdemi különbség az Agility 3 és a Vertex 3 sorozat között, avagy megéri-e +5K-t kiadni a Vertex-ért?

konkrétan ezeket néztem:
OCZ 120GB SATA3 SSD 2.5" Agility 3 Series
OCZ 120GB SATA3 SSD 2,5" Vertex 3 Series

(#2154) banderasz77 válasza maxinteger (#2153) üzenetére


banderasz77
addikt

Én is ezen mentem ma keresztül. (Olvass vissza)

Végeredmény = Agility 3 :R

(#2155) ludus válasza korcsi (#2152) üzenetére


ludus
aktív tag

+1! Jövő héten nincs a kolléga aki árulja itt a PH-n de utána én is rendelek egyet!

[ Szerkesztve ]

(#2156) Bodor válasza rii (#2151) üzenetére


Bodor
veterán

Pont a héten frissítettem, ahogy a cikkemet is folyamatosan.

(#2152) korcsi : Hát igazad van, de most mit tegyek? Ajánljunk minden új SSD-t, amiről még nincs semmi tapasztalat, és utána ha sokan vettek, és gond van vele, ( lásd Vertex plus) mondjuk azt, hogy bocsi, de nem sejtettük? Én továbbra is azt mondom, hogy azok az SSD-ket ajánlom kifejezetten, amelyek már beváltak.
Azt gondolom, hogy annyit lehet tenni, hogy nem szabad tiltakozni, ha valaki nem kifejezetten bejáratott típust szeretne venni, aztán majd meglátjuk, hogyan fut, ahogy ezt pár típusnál már meg is tettem. ( Egyébként ilyen alapon az Agility 4 és Vertex 4-et sem szabadott volna beleírnom az ajánlásba, csak valahogy több a bizalom irántuk a szememben)

"ott valószínűleg a Pista tette be a kaput."

Na de ki az a Pista? :F

Befejeztem, utolsó ilyen jellegű hozzászólásom volt,

Nem kell befejezni, nyugodtan szólj hozzá, mert építő jellegűek, és informatívak a hozzászólásaid szerintem.

(#2157) rii válasza Bodor (#2156) üzenetére


rii
nagyúr

elnézést .. nem néztem meg ... aszittem hogy ez még a legelső SSD topik first-post állapot ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2158) korcsi válasza Bodor (#2156) üzenetére


korcsi
veterán

Pista=Vista

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2159) Bodor válasza rii (#2157) üzenetére


Bodor
veterán

Hát a Flash SSD topik első hozzászólása tényleg kissé elavult már, de nem kell elnézés kérni, mert eme topik elsőjénál nincs oda írva, hogy mikor volt módosítva.

(#2158) korcsi: Jaa... így már érthető, Vista az tényleg borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#2160) janos666 válasza korcsi (#2127) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

nem a nand miatt szarakodott a meghajtó, hanem vezérlő miatt

Ahogy annak idején nyomon követtem az Anandtech-es cikkíró srácot, aki beleásta magát, én elhittem neki a levezetését, hogy együtt bukott be a kettő. MLC NAND-hoz több cache dukál, a Jmicron vezérlőben pedig minimális mennyiségű volt.

de mivel egy meghajtóban sok lapka van ezért ezt a vezérlő nagyon szépen eltünteti

Ha épp jól jön ki a sora és/vagy jól bánik kellő méretű cache-el.

Minden esetre szerintem biztosabb a szinkron NAND. Főleg így, hogy nem kerülnek lényegesen többe.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2161) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
Lehet ide kicsit off, de nem tudom, hogy hol kérdezzem meg. A napokban vettem egy ocz vertex 3 60Gb-os SSD-t. Neten néztem benchmarkokat, azokhoz képest elég lassúnak tűnik nekem a cucc (persze, az eddigi HDD-t messze otthagyja :DD ), ti mit gondoltok róla? (optimalizálásnak elvégeztem a logout cikkben leírtakat.)
Választok előre is köszönöm!
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#2162) Bodor válasza paulo92 (#2161) üzenetére


Bodor
veterán

Azt gondolom, hogy tényleg OFF, és tényleg gyengék a teszteredmények. Ebben a topikban biztos segítenek neked, de azt javaslom, hogy Atto-val vagy CrystalDiskMark-al készült tesztekkel menj oda, mert abból jobban értenek. Le kellene még írni azt is, hogy milyen alaplapra, milyen SATA csatlakozóra van dugva az SSD, és hogy legújabb-e a firmware rajta. Először ezt átolvasnám, hátha rájössz a hibára.

[ Szerkesztve ]

(#2163) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok egy ideje böngészgetem az ssd témát...

max. 35 ezer forintot szánnék egy 120 gigás körüli sata 3-as ssd-re, valszeg iponból lesz véve.

lényegében a windows meg pár játék menne rá, amik közt gondolkodok a

ocz agility 3-as
a samu 830-as illetve
az intel 330-as az 5 év gari miatt

Ti melyiket javasolnátok?

(#2164) Bodor válasza Helmoras (#2163) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesítményben uazt. kapod mindháromnál. Ha a garancia a fontos, akkor vedd az Intelt, ha az ár, akkor az Agility 3-at, utóbbit csak akkor ha nem Marvell vezérlős a SATA3-as csatoló az alaplapodon, de ez vonatkozik az ntel 330-ra is, mert abban is SF vezérlő van. 35K -ba egyébként már belefér a 120 GB-os Vertex 4 is, talán jobb mint az Intel, bármilyen lapba teheted, és arra is 5 év a garancia jobb helyeken. Nem tudom, hogy ipon miért csak 3 évet ír rá. :U

OCZ 128GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

Most látom csak, hogy a gyártó oldalán az Intel 330-ra csak 3 évet írnak, és csak az 520 ( szintén SF vezérlő) és 320-as sorozatra van 5 év gari.

(#2165) Helmoras válasza Bodor (#2164) üzenetére


Helmoras
őstag

Ohh kimerítő válasz, köszönöm, lehet akkor a vertex lesz, az alaplapom egy asus sapertooth p67-es azz nem lesz gond remélem :) bár ez a garancia dolog érdekes... jó lenne 5 év lenne.

Ha a gyártó 5-öt mond rá a bolt viszont csak hármat akkor a 4. évben él a gyártói?

Szerk. hopp most nézem marvelles a vezérlőm :D

[ Szerkesztve ]

(#2166) Helmoras válasza Bodor (#2164) üzenetére


Helmoras
őstag

Kicsúsztam a szerk. időből, ha jól értem a Marvell vezérlő és a sandforce-os ssd-k nem jó párosítás.

[ Szerkesztve ]

(#2167) hlarsson


hlarsson
csendes tag

Sziasztok!

A 2008-as gyártású Asus G1s laptopomat szeretném SSD meghajtóval fejleszteni, egy 64-es vagy 128-as SATA2-re gondoltam. Hálás lennék ha tudnátok ajánlani valamilyet, esetleg akinek van tapasztalata SATA1-es laptopok SSD fejlesztésével kapcsolatban azt is szívesen venném.

Üdv:

G.

(#2168) Bodor válasza Helmoras (#2166) üzenetére


Bodor
veterán

Ha a forgalmazó 3 évet, de a gyártó 5 év garit ad, akkor szerintem 3 év után , számla és sorozatszám alapján a gyártó cégnél intézheted a garanciális ügyeket.
Marvell esetében akkor az olcsóbb Samsung 830-at ajánlanám 3 év garanciával, vagy drágábban a Vertex 4-et 5 év garival.Teljesítményben szinte uaz. Döntsd el, mi mennyit ér neked.

(#2167) hlarsson: Tudni kell, hogy nem mindegyik SSD kompatibilis a SATA 1 szabvánnyal.
Az egyes hozzászólásban ajánlottak közül kellene megnézni a gyártók oldalán, hogy mit írnak ebben a kérdésben.
Azokon kívül pl. ajánlani tudom, a Patriot Pyro SE-t , annál a gyártó ténylegesen is feltünteti, hogy SATA 1 kompatibilis. Bár itthon nem nagyon van vele tapasztalat, és talán nehezen is kapható, de jó SSD-nek tűnik.

(#2169) Helmoras válasza Bodor (#2168) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszönöm szépen a sok segítséget, a samu lesz akkor, még 1 kérdés a sorozatszámból hogy állapítom meg hogy 470-es vagy 830-as e az adott ssd?

SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW például ez 830-as?

[ Szerkesztve ]

(#2170) Bodor válasza Helmoras (#2169) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, ez 830-as. Egyébként úgy tudod meg, hogy felmész a gyártó oldalára.

(#2171) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok!
Agility 3 120GB -t néztem ki magamnak Asus P8Z68-V lap mellé lenne, nem lesz gond vele? Van egy 96GB-s V+100 as Kingston -om is amin a rendszer van, érdemes az Agility -re tenni majd a rendszert vagy nem vennék észre különbséget. Mi a véleményetek?

(#2172) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! Halk netezős gépbe ezt néztem, 3 év gar van rá, sebesség nem fontos, 40 GB HDD helyett lenne...
Teszteket láttam a sebességről, de az érdekelne, h vki vett-e már?
ebben az árban OCZ vertex plus lenne kb. de az ugye elég problémás volt.
OS Ubuntu12.04
Vélemény? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2173) Bodor válasza Gaboo007 (#2171) üzenetére


Bodor
veterán

Intel® Z68 chipset-el nem szoktak gondok lenni, jó lesz a kiszemelt SSD hozzá.
Szerintem érezhető különbséget nem tapasztalnál a csere miatt, max csak azért , mert újra van telepítve a Windows, szóval csak ezért nem vennék új SSD-t. Ha a tárhely lett kicsi, az már más kérdés.

(#2172) ViZion: Én nem tudok olyan fórumozóról, aki vett volna ilyen SSD-t. Az még nem is lenne gond, hogy gyenge teljesítményű a tesztekben, úgyis az elérési idő a domináns , de a JMF605 vezérlő nem támogatja a TRIM-et, ezért idővel belassulna, és emellett laggolásra ( megakadások, fagyások) is hajlamos lehet, ezért hiába a 3 év garancia, és a kedvező ár, én nem ajánlanám. Hamarabb vennék használtan, innen az apróról egy leellenőrzött jó karban lévőt, mint ezt, de inkább újat. Pl. ez jó vétel!

(#2174) ViZion válasza Bodor (#2173) üzenetére


ViZion
félisten

Nem nekem lesz, ócó netezős gépet kell összerakni, ez a lehetőség pénzben kb.
Van az A-DATA, OCZ vertex plus 30 GB és 60 GB ami kb. belefér...
Tudom, h OCZ problémás volt a vertex plussz, de az egy éve volt, nem tudom mi lehet most.
Ubuntu 12.04 lesz rajta, rendszer kb. 4-6 GB-on elvan, ehhez jön még valamennyi fotó, ilyesmi (max 15-20 GB cucc), de ha a régi gépük visszajön és műxik a HDD, akkor mellé megy az esetleg, vagy külső rackbe.
Számlás új cuccok kellenek az ügyfélnek, de marha szűk a keret, FSP táp kicsit megdobta, pedig használtan a feléért lehetett volna, na meg procit is... :W
Vélemény a fenti 3 SSD-ről? Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2175) Bodor válasza ViZion (#2174) üzenetére


Bodor
veterán

Változatlanul nem ajánlott a Vertex plus, én az Adata-t javasolnám a 3 közül. Nem tudom, Ubuntu hogyan tudja a TRIM-et, de meg kell nézni, és 10-15 % szabad helyet azért hagynék rajta, hogy tudjon dolgozni is a TRIM. Ha nincs TRIM, akkor meg a Diskeeper Programot javaslom.

(#2176) ViZion válasza Bodor (#2175) üzenetére


ViZion
félisten

Linux kernel ~2.6 óta tudja a Trimet, szal az nem gond, szabad helyet is foglal 5%-ot eleve az ext4 fájlrendszer, de amúgy sem tömik meg :)
Köszönöm a segítséget! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2177) Asbee


Asbee
veterán

Hétfőn jön az agility 3 a sata vezérlőt nem is néztem asrock oldala szerint: 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Intel® Rapid Storage), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
Ezek szerint rendben lesz ugye?

(#2178) Bodor válasza Asbee (#2177) üzenetére


Bodor
veterán

Igen.

(#2179) Mappa


Mappa
addikt

üdv!

egy asus p8z77 m-pro lapba szeretnék egy SSD rendszernek pár programnak és max 1-2 játékra.

első nekifutásra OCZ 120GB Agility 3 néztem ki. keretnek max 25k szánnék. ár/érték arányban van ennél jobb ?

nem kötelező megadni

(#2180) Gaboo007 válasza Bodor (#2173) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Köszönöm a választ! :R A tárhely lett kevés. :K

(#2181) pool21


pool21
csendes tag

Hali ! a kérdésem az lenne ,hogy lehet az SSD-t betenni a számító gép házba a merevlemez helyére ,hogy ne mozogjon, Nekem jelenleg a gép aljára van leragasztva de eléggé melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#2182) korcsi válasza pool21 (#2181) üzenetére


korcsi
veterán

Egy oldalról két csavarral 5,25-ös vagy 3,5-es helyre.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2183) Bodor válasza Mappa (#2179) üzenetére


Bodor
veterán

ár/érték arányban van ennél jobb ?

Nincsen.

(#2184) HookR válasza Helmoras (#2165) üzenetére


HookR
addikt

"az alaplapom egy asus sapertooth p67-es"
"Szerk. hopp most nézem marvelles a vezérlőm :D"

Idézet a gyártó honlapjáról:

Intel® P67(B3) chipset :
2 x SATA 6Gb/s port(s), brown
4 x SATA 3Gb/s port(s), black
Support Raid 0, 1, 5, 10
Marvell® PCIe SATA 6Gb/s controller : *1
2 x SATA 6Gb/s port(s), gray

Tehát csak a szürke csatlakozók tartoznak a Marvell vezérlőhöz. A 2 barna az Intel P67-esé, ergo ez nem korlátoz a választásban.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2185) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Erre a SSD-re szeretnék egy igen vagy nem választ kapni ,hogy megfelelő-e [link]

elején olvastam amit írtatok szóval 120 gb-tnál 12 gb-ot kell hagynom szabadon?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#2186) banderasz77 válasza Whysperer (#2185) üzenetére


banderasz77
addikt

Tökéletes, a többit pedig itt.

(#2187) Bodor válasza HookR (#2184) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor mehet bármi! :)

(#2188) Helmoras válasza HookR (#2184) üzenetére


Helmoras
őstag

Áhhám akkor sporoltál nekem egy kis pénzt, köszönöm hogy alaposabb voltál nálam :D

(#2189) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, milyen ssd-ajánlanátok. Laptopba lenne (lenovo y580), msata foglalatba. Jó lenne sata3as, mivel a lapos tudja. 120gigás körülire gondoltam, oprendszernek lenne (win7) plusz egy két játék. Ár min30 max40-45k, de ha kicsit drágábban lenne jobb ár/érték arányú azt is tudassátok légyszi. Köszi!

esetleg erről vélemény? Crucial m4 SSD mSATA 128GB SATA III

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#2190) Bodor válasza vagabor (#2189) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!

Alapvetően nem vagyok oda az mSata-s megoldásokért, szerintem teljesítményben nem adják azt, amit a rendes SSD-k, ezért alapból inkább ODD cseréjét javaslom.

Ha mindenképpen mSata, akkor szerintem a kiszemelt Crucial nem tűnik rossz választásnak.
Jónak ígérkezik a Transcend MSA720 mSATA SSD-je is, de itt azért érdemes elolvasni a hozzászólásokat, mert komoly hűtési problémákat boncolgatnak, mely probléma nem csak ezzel a márkával fordulhat elő, hanem a Samsung-al és Crucial-lel is.

Szó volt a Samsung PM830-as SSD sorozat mSATA SSD-iről is, melyet alapvetően jónak tartok, bár tapasztalat még nincsen vele, és sajnos a boltokban sem láttam.

Érdekes lehet még az Intel megoldása, de szerintem nem ér 54K-t egy 80 GB-os SSD, de legalább ez kapható.

(#2191) HookR


HookR
addikt

Melyik is az az oldal, ahol SSD-ket nyúznak nonstop, hogy kiderüljön melyik mennyit bír? Tudja valaki?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2192) mazza


mazza
tag

Sziasztok! SSD vásárlás előtt állok. a gépem Dell N 5110 laptop. SATA II es a csatlakozója. csináltam pár képet hogy tuti jó lesz e a gépemhez, meg az alaplapomhoz ez az SSD?

KINGSTON 120GB SATA3 2,5" HyperX SH100S3/120G

Ez Sata 3 mas ahogy olvastam a Sata 2 tő miatt korlátozva lesz? Win 7 van a gépen. ha benne lesz az SSD akkor telepítéskor a Biosba AHCI kiválasztani, utána pedig a Trim et is ellenőrizni. ezek amikre figyelnem kellesz? válaszotokat előre is köszönöm. :) :R


[ Szerkesztve ]

(#2193) lupus_l válasza mazza (#2192) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A konfigurációdat nézve szerintem jó lesz vele. Amit javasolnék, az egy BIOS-frissítés, amit innen letölthetsz.

(#2194) Bodor válasza mazza (#2192) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!
Jó lesz a gépedbe a kiszemelt SSD. Azt a korlátozást nem fogod megérezni, hidd el. Azokon kívül amiket leírtál, pár dologra kell még figyelni. Ha a Windows nem tette volna meg , akkor a lemeztöredezettség-mentesítőt letiltani az SSD-n, és 10-15 % szabad helyet hagyni, legjobb ha meg sem particionálod azt a részt, és akkor nem kell figyelni, hogy meddig írhatod tele. Én a hibernálást is letiltanám, úgyis elég gyorsan indul SSD-ről a rendszer, és laptopnál különösen számít a felszabadult hely, ami ugye 8 GB RAM-nál 16 GB-ra is rúghat.
Telepítéssel kapcsolatban az egyes hozzászólás végén lévő linkeket ajánlom, ha már megvetted az SSD-t, és valami problémád van, akkor meg a Flash SSD topikot.

Üdv

Szerkesztve: No igen, a bios elég régi, és ha már itt tartunk, akkor nem árt telepítés előtt leellenőrizni azt sem, hogy az SSD-n milyen firmware van, mert ha szükséges, akkor sokkal jobb ( vagy csak úgy lehet ), nem Windows alól frissíteni, hanem másik gépben. Azt , hogy ezt hogy kell, és kell-e egyáltalán, a gyártó oldalán a support, vagy download részen részletezik.

[ Szerkesztve ]

(#2195) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Asztali gépbe, Win7 alá vennék SSD-t. A rendszert újra húzom és persze elvégzem a szükséges beállításokat is. Az OS és pár játék lesz majd rajta. Szóval, ahogy nézem, most az Agility 3 van olcsón, jó választás lenne-e? Vagy van jobb ajánlat 30k alatt?
Köszi,
Csaba

(#2196) Bodor válasza jobbacsabba (#2195) üzenetére


Bodor
veterán

Vagy van jobb ajánlat 30k alatt?

Szerintem nincsen, de majd csak írnak a többiek is.

(#2197) banderasz77 válasza Bodor (#2196) üzenetére


banderasz77
addikt

+1 :K

(#2198) mazza válasza Bodor (#2194) üzenetére


mazza
tag

Értem köszönöm a segítséget! :R neked is lupus_l :) még azt szeretném kérdezni hogy Szerinted érdemes az SSD t felosztani? C / D re? vagy 120 Gb ot fölösleges? csak simám C és kész. mert ami most a gépbe van HDD ahhoz veszek egy USB házat és Külsőként fog menni tovább.
Visszaolvastam a fórumon és van pár oldal amit elfogok olvasni :D
erről szeretnélek kérdezni, ezt is állítsam be? [link]

Egyetlen fontosabb funkció bekapcsolását érdemes még megemlíteni, ez pedig az Eszközkezelő/Lemezmeghajtó/SSD-meghajtó neve ablakban a "Házirendek" fül alatt a "Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön" bepipálása; ez az írási műveleteket hivatott felgyorsítani. Ezeken kívül léteznek még más, a regisztrációs adatbázis buherálását igénylő kis "tweak"-ek, melyek elvileg a sebességet és az élettartamot hivatottak kitolni, de egyik sem igazán lényeges.

(#2199) Bodor válasza mazza (#2198) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem nem kell felosztani, de ahogy neked kényelmes.

ezt is állítsam be? NE.

(#2200) mazza válasza Bodor (#2199) üzenetére


mazza
tag

Köszönök mindent! :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.