Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2801) maross válasza Bodor (#2800) üzenetére


maross
veterán

Nem abrandultam ki, elfogadom a nagy szamok torvenyet, kis fenntartassal :). Szoval azt mondod, hogy +4ezret nem er meg a vertex3 sem? mert az a +15% is penz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2802) Bodor válasza maross (#2801) üzenetére


Bodor
veterán

Így van. Nem lesz gyorsabb a Vertex 3 sem, ez tuti.

(#2803) maross válasza Bodor (#2802) üzenetére


maross
veterán

Koszi a valaszt, akkor teszek meg egy probat agility3-mal.

szerk: a szinkron-aszinkron dolog miatt se realis a +4k? :) sajna nem tudom felmerni anyagiakban az mennyit er meg.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2804) vazzz válasza maross (#2799) üzenetére


vazzz
őstag

Én már nem merek mondani semmit, múltkori malőr után kicsit szarul esett a gúnyolódásod. :(((

(#2805) maross válasza vazzz (#2804) üzenetére


maross
veterán

Sorry, nem direkt volt, nem gondoltam komolyan, nem rohato fel senkinek, aki ajanlotta. Eddig bevalt az embereknek, az hogy rossz volt az enyem, az vagy pech, vagy az alaplap e-sata mizeriaja, vagy egyszeruen rossz szeria kerult az orszagba.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2806) vazzz válasza maross (#2805) üzenetére


vazzz
őstag

Rendben. :) Amúgy bármelyik lehetőség benne van a pakliban, de lehet, hogy nálad mindhárom egyszerre valósult meg. :K

(#2807) Bodor válasza maross (#2803) üzenetére


Bodor
veterán

Most írjam le még egyszer, hátha akkor elhiszed? :W

tudod mit? inkább bemásolom... :U

Nem lesz gyorsabb a Vertex 3 sem, ez tuti.

(#2808) maross válasza Bodor (#2807) üzenetére


maross
veterán

Ezt speciel nem a gyorsasag miatt irtam, hanem van valami regi emlekem vmi cikkbol, hogy sokkal hamarabb gallyra mennek az aszinkronok, csak azt nem tudom, hogy ez realis problema e, vagy csak extrem hasznalat mellett jelentkezik.

Miutan megkerdeztem es nem jott valasz egy ideig, gondoltam rakeresek erre a dologra, elolvastam meg 4 cikket, amibol 3 ugyanarra a forrasra hivatkozott, erre. Nem tudom mire velni, en sem vartam sebessegbeli kulonbseget, de itt a szinkron durvan verte az aszinkront, es a tesztben is agility3 vertex3 volt osszeparositva, a maradek 3 cikk is kb ugyanerre a konkluziora jutott.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2809) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Segítsetek, mert teljesen elvesztem... Rengeteget olvastam már az ssd-kről, cikkek, fórumok stb. Már sejtem, hogy mik az ajánlott ssd-k, hogy mi az amit észre sem veszek sebességben. DE!!

Ha jól veszem ki, akkor az sem mindegy, hogy milyen vezérlős az alaplapom? Ebben a több éves Asus M2N-E lapban ([link]) működne bármilyen vezérlős ssd, vagy befürödhetek vmelyik tipussal?

(#2810) jeni válasza Bodor (#2807) üzenetére


jeni
félisten

senki sem panaszkodott még a Vertex3-ra sőt a Agility 4-re sem ezidáig

NoOne1976

szerintem olvasd el az 1. hozzászólást és abban benne van,hogy a korábbi lapokhoz melyik SSD javallott megvenni.
gondolom abba nem érné megvenni a legújabb sata III SSD-t hacsak nem bővítesz 3 hónap múlva egy új gépre,új rendszerre

[ Szerkesztve ]

(#2811) Bodor válasza maross (#2808) üzenetére


Bodor
veterán

1. ha reális problema lenne az, hogy hamarabb gallyra mennek az aszinkronok, akkor nem lennének az ajánlottak között.
2. a tesztek csak tesztek, a valós felhasználás az meg más..

(#2810) jeni: No ezt most nem értem miért írod, főleg vastag betűvel. nem mondtam, hogy nem ajánlottak!

Abban viszont tévedsz, hogy az egyesben benne van, hogy mit lehet ajánlani egy - NVIDIA nForce® 570 Ultra™ MCP chipset-es laphoz. Hirtelen én sem tudom, hogy hogy áll az a lap az AHCI-hoz, és egyebekhez.

[ Szerkesztve ]

(#2812) NoOne1976 válasza jeni (#2810) üzenetére


NoOne1976
őstag

De nekem pont ez a problémám, hogy nem tudom, ez a lap milyen vezérlős...

(#2813) vazzz válasza NoOne1976 (#2809) üzenetére


vazzz
őstag

Ezt olvasd el: [link]
Dióhéjban annyi, hogy a nforce chipset nem túl jó sata vezérlők terén, AHCI nincs, és alapból lassabb a sata portok sebessége, mint bármelyik más vezérlő esetében, többek között ezért is álltak le ennek a chipsetnek a gyártásával. Többen beszámoltak róla, hogy a sata2 vezérlő csak a sata1 színvonalát hozta. Ennek ellenére az ssd jelentős gyorsulást eredményez a hdd-hez képest a rendszer általános használata közben, ami az ssd-k gyors elérési idejének tudható be.
#2812: NVIDIA nForce® 570 Ultra™, ahogy Bodor is írta. :K

[ Szerkesztve ]

(#2814) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na hali, egy gyors választ kérnék ha lehet. Ugye köztudott hogy az ajánlott típusok közül szinte mind1 melyiket vesszük átlag felhasználásban úgysem veszünk észre semmit. Én 120 Gb-os körülin gondolkozom, ez az egy vinyó lesz a gépbe (notebookba) 40-60%-ban megosztva. Kérdésem az lenne szerintetek melyiket vegyem attól függetlenül hogy az egyik 8 Gb-al nagyobb? Ár nem lényeg, de ha nem érnek annyit a drágábbak természetesen nem adok ki akkor feleslegesen pár ezret sem.

- OCZ Agility 3 120GB 22900 Ft
- OCZ Agility 4 128GB 25900 Ft
- OCZ Vertex 3 120GB 24900 Ft
- OCZ Vertex 4 128GB 28900 Ft
- Samsung 830 128GB Basic 27900 Ft

Illetve nincs szinte semmi tapasztalatom SSD-kben jelenleg egy 60 Gb-os Samsung 470-esem van, gyorsulást fogok tapasztalni a fentebb említett típusokhoz képest?(természetesen nem ugyan abban a gépben lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#2815) Laybee válasza B-L-A-C-K (#2814) üzenetére


Laybee
őstag

Biztos hogy a Samsung 830-at fogják ajánlani :)

(#2816) sir fg


sir fg
aktív tag

Sziasztok!

SSD-t szeretnék venni. Az 1. hozzászólást elolvastam, illetve 1-2 cikket, prohardveres tesztet. Sajnos nincs időm arra, hogy hetekre beleássam magam a témába, meg a gyors cselekvést preferálom, szóval nem fogok sokáig hezitálni. Ezért is kérek segítséget, megerősítést.
120/128 GB-os SSD kell, és az eddig olvasottak alapján az OCZ Vertex 3-ra, vagy a Samsung 830-ra gondoltam. Konkrétabban ezzel a két ajánlattal szemezgetek:
1. 120 GB OCZ Vertex 3 SSD, Sata3, 2 év garancia, 550/500 MB/s szekv. olvasás/írás, 60000 IOPS, 31500 Ft, VTX3-25SAT3-120G
2. 128 GB Samsung Basic SSD, Sata3, 3 év garancia, 520/320 MB szekv olvasás/írás, 29590 Ft, MZ-7PC128B/WW
Kérdéseim:
1. Mitől "Basic" a Samsung SSD? Ugyanannál a boltnál van nem Basic verzió is, MZ-7PC128D/EU cikszámmal, 37000 Ft-ért. Ez utóbbi már benne van az ajánlott SSD-k táblázatában. Ennél is 520/320 MB van feltüntetve. Jól sejtem, hogy a "basic" változat csak abban tér el, hogy ehhez nem adnak beépítő keretet, Sata kábelt, szoftvereket? Mert az nem lenne baj, notebookba lesz.
2. Melyiket javasoljátok? :)
Ebben a tesztben átfutottam a grafikonokat, és A Samsung a többihez képest (és a Vertex3-hoz képest is) jó értékeket produkált, bár gyakorlatban szerintem észre se venném a különbséget.

Adatok:
1. 25 - 35 ezer Ft közötti árra gondoltam, ez picit rugalmas. Fontosabb, hogy legyen megbízható, és persze hozzon egy olyan sebességet, amiért érdemes leváltani a HDD-t.
2. 120-128 GB-os SSD kell.
3. Windows 7 64bit
4. HP Probook 4330s, Mobile Intel HM65 Express chipset, elvileg Sata3 csatoló (vannak ellentmondások, de erre tippelek), A mostani HDD-t 9 mm-nek mértem, szóval akkor a 9,5mm-es szabvány SSD belemegy. A bent lévő HDD-re (Toshiba), rákerestem, és elvileg 3 Gbit/s-os Sata-t tud, szóval az is lehet, hogy tényleg csak Sata II-es a gép.. De mindegy, attól még a Sata3-as SSD-nek mennie kell.
5. ld. 4.
6. nincs szükség beépítő keretre, ld. 4.

szerk:
Jéé, egy hasonló kérdés B-L-A-C-K-től :).

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2817) B-L-A-C-K válasza Laybee (#2815) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én figyelve a dolgokat azt vettem észre akinek az van azt ajánlja, akinek meg OCZ az azt, szóval jó lenne valaki értelmesen leírná melyiket vegyem...:)

(#2818) jeni válasza Laybee (#2815) üzenetére


jeni
félisten

utóbbi 3 közül valamelyiket ,ha már feljebb akarsz lépni hitbeli minőségben
bár bármelyik jó lehet,de ha csak 2000 Ft difi van a Agility 3 és a Vertex 3 között akkor nem kell mondanom,hogy melyiket venném meg-na jó elmondom a Vertex 3-t.
de a szívem inkább a Samsung felé húz.
Mi lenne ha bevállalod a Vertex 4-t- azt még nem nagyon vették mert szinte új cucc de ígéretes a +2 év garancia és az új vezérlője miatt is.

(#2819) jeni válasza sir fg (#2816) üzenetére


jeni
félisten

a Vertex 3 cuccra arra nem 2 hanem 3 év garancia van hivatalosan is. inkább keress másik boltot,vagy ők elírták
a Samsung Basic az ami csak kopaszon kapsz meg,semmi külön tartozék nem jár hozzá.
a Samsung 830 -s állítólag az lapos kivitelű,így be kell hogy férjen a gépedbe de azért nézzél utána a gyártói oldalán

(#2820) sir fg válasza jeni (#2819) üzenetére


sir fg
aktív tag

Értem. De a vékonyabb kivitelből nem lehet gond, ugye? Tehát a csavarok, csatlakozók ugyanoda esnek, mint a 9,5 mm-esnél? Csak mert a laptopomba elvileg mehet ekkora is, azt lemértem.
És a két típus firmware frissítéséről mit kell tudni? kötelező, ajánlott, tilos? :-)

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2821) Bodor válasza B-L-A-C-K (#2814) üzenetére


Bodor
veterán

Ugye köztudott hogy az ajánlott típusok közül szinte mind1 melyiket vesszük átlag felhasználásban úgysem veszünk észre semmit.

Így van. Ebbe beletartozik a Samsung 470 is, az is ajánlott lenne ha még lehetne venni, tehát bármelyik SSD-t veszed is, nem fogsz gyorsulást tapasztalni, bár ha nem ugyanabban a gépben lesz, ez nem kontrollálható hitelesen.

Nekem is Samsung 830-asom van ( ajándékba kaptam) , és kitűnő SSD, de mégsem azt ajánlom, hanem az ugyanolyan teljesítményű, és garanciaidejű, de olcsóbb OCZ Agility3-at. Mivel nagyon sokan veszik a jó ár/érték aránya miatt, azért természetesen sűrűbben hallani hibás darabokról, de ez nem jelenti azt , hogy megbízhatatlan SSD lenne. Ha mégis bizalmatlan vagy, akkor mehet a 2K-val drágább Vertex 3. Ha fontos az 5 év garancia, akkor tényleg meg lehet próbálni az OCZ Vertex 4-et, ha megér neked annyit.

DE ha már ajánlás, akkor ne csak a két általad említett SSD legyen, szóval ugyanannyira jó lenne a Kingston V+200 és HyperX, a Corsair Force 3 és GT, az Adata S511, a Crucial M4, és a Patriot Pyro is.

[ Szerkesztve ]

(#2822) B-L-A-C-K válasza Bodor (#2821) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Köszönöm a részletes leírást. Annyi kérdésem lenne még ezeknél hogy van a garancia? Tegyük fel a kondija 100%-ról leesik 80-ra már cserélik vagy az ilyet felejtsem el? (bár normál vinyónál se cserélik ennyinél ha jól tudom, akkor gondolom ennél sem.)

Persze tudom van sok fajta még, de ahogy nézem elég normális áron árulja itt egy megbízható ph-s kolléga az általam említett típusokat azért is írtam ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#2823) Bodor válasza sir fg (#2816) üzenetére


Bodor
veterán

2. Melyiket javasoljátok?

A kettő közül a Samsung 830 basic változatot, mert az olcsóbb és úgysincs szükséged a Vetex-hez adott keretre.

Egyébként meg a teszteknek ne az 550 és 520 MB-os részeit nézd, mert az csak marketing, és nincs szerepe az átlagfelhasználásban. Ha felhasználóként tekintünk rá, akkor a tesztnek ezt a részét érdemes nézni: [Windows 7 használat]

(#2824) Bodor válasza B-L-A-C-K (#2822) üzenetére


Bodor
veterán

100%-ról leesik 80-ra már cserélik ?

Nem, nem cserélik . De ha helyesen telepítesz, és nem tweakeled túl, akkor évekig nem fogsz ilyen 80 %-os kondíciót látni.

[ Szerkesztve ]

(#2825) B-L-A-C-K válasza Bodor (#2824) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Normális telepítésbe beletartozik az ha a bios-ban ACHI módba rakom a sata vezérlőt, majd egy meglövő image-el telepítek?

(#2826) Bodor válasza B-L-A-C-K (#2825) üzenetére


Bodor
veterán

Beletartozik, de jobb ha ezt a cikket átnézed.

(#2827) B-L-A-C-K válasza Bodor (#2826) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#2828) sir fg válasza Bodor (#2823) üzenetére


sir fg
aktív tag

Köszi a választ. Amúgy én is afelé hajlottam.
Igen, amúgy tudom, hogy marketing, és hogy ritkán tud érvényesülni a szekvenciális írási, olvasási sebesség. Ezért nem is érdekel, hogy a Samsungnak névlegesen kisebb a szekvenciális írási sebessége. A tesztben átfutottam az összes grafikont, és tulajdonképpen bármelyik eredményt elfogadnám, de amúgy meg a Samsung a többihez képest egész jól helyt állt (a Vertex 3 is).
Egy dolog amúgy felmerült bennem: Két esetet el tudok képzelni, amikor a szekvenciális sebességek számíthatnak: hibernáláskor (ki-be), illetve ha esetleg valamire RAMDisk-et használok, olyan módon, hogy kikapcsoláskor menti a tartalmát az SSD-re. Ekkor nagyméretű adatállományt kell írni, ill. olvasni, és kényelmesebb, ha ez gyorsabban történik. Rosszul gondolom? Csak azért kérdezem, mert érdekel a dolgok technikai háttere, de nyilván a vásárlást ez nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2829) Bodor válasza sir fg (#2828) üzenetére


Bodor
veterán

Ekkor nagyméretű adatállományt kell írni, ill. olvasni, és kényelmesebb, ha ez gyorsabban történik. Rosszul gondolom?

Nekem is van Ramdisk, 1.5 Gb-os, és igazából nem veszel észre sokkal lassabb bootolást, lekapcsoláskor meg nem számít mennyi ideig áll le. 1 nap max 2X indítom be a gépet, és a ramdsik visszaírás miatt talán ha 5 mp-el lassabb a boot, na bumm, akkor meg mi van? Semmi.
Nem tudom mekkora ramdisk-et szeretnél csinálni, nálam a nagyméretű állomány 10 GB-nál kezdődik.

(#2830) sir fg válasza Bodor (#2829) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát igen, ésszerű, amit írsz. Elméleti síkon kérdeztem, nem biztos, hogy csinálok RAMDisket, de amúgy 3-4 GB még belefér. Tulajdonképpen mire is lehetne jó? 1-2 temp mappát lehetne oda helyezni pl? Vagy a böngésző (Chrome) előzményfájljait, cache-ét? Tehát valami olyasmit, amit sokat ír/olvas a rendszer vagy egy program egy háttértárra, mert így, RAMdisk-et használva a sebesség is nőne, és az SSD-nek is előnyére válna, hogy csak lekapcsoláskor íródik ki ez a rész, nem folyamatosan. Meg így értelmesen kihasználnám, hogy van 8 GB RAM-om.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2831) Bodor válasza sir fg (#2830) üzenetére


Bodor
veterán

Pont most írtam erről valakinek, be is másolom, hogy mi a hozzáállásom a témában.
( nekem is 8 GB RAM van a gépemben)

"Az, hogy kikapcsoláskor mennyi idő ez a lementés, nem igazán érdekel, mert nem várom meg ott ülve míg kikapcsol......
Bekapcsoláskor meg 5 mp.
Ha annyira félted az SSD-t, hogy zavar az, hogy minden egyes kikapcsoláskor kiírja a ramdisk tartalmát a program az SSD-re, akkor talán be is lehetne állítani, hogy ne a "C"-re írja azt a képfájlt.

Nem tudom, hogy számodra mi lenne a megoldás, én nem használom a tabokat, hanem könyvjelzőzőm, de mindegy mert nálam ugye minden Firefox dolog a Ramdisken van ( tehát oda van telepítve a böngésző, ot van a cache, és oda van áthelyezve az SSD-ről a profilmappa is) , sőt még az összes TEMP is. Nagyobb Ramdiskre, lehet más programokat is telepíteni, nem fontos a "C"-re mindent.

Az évek alatt rájöttem arra, hogy nem kell kímélni annyira az SSD-t, hanem használni.
A Firefox-ot és az összes TEMP -et sem azért raktam a Ramdsikre, hogy kíméljem az SSD-t ( úgyis felírja az egészet minden leállításnál) , hanem azért hogy minél gyorsabb legyen a gépem.
Egy kis statisztika: 9 hónapja van a gépemben a Samsung 830-as 64 GB-os SSD. Eddig összesen 2.5 TB írást viselt el ( ez kb 10 GB/nap) , 98% os a kondíciója, a teljesítménye a TRIM-nek és a jó beállításoknak köszönhetően még mindig 100%-os. Nos akkor hány évig is fog menni? És vajon hány évig fogom használni?
Szóval ?"

[ Szerkesztve ]

(#2832) sir fg válasza Bodor (#2831) üzenetére


sir fg
aktív tag

Köszi a bemásolt véleményt, nagyon jó tippet adtál azzal, hogy tulajdonképpen teljes programot is lehet RAMdisk-re telepíteni. Eddig pont azért nem használtam ezt a módszert, mert HDD-re lementeni időigényesebb volt, pont erre (is) jó lesz az SSD.
Az elhasználódásról: alapvetően én is úgy vagyok vele, hogy az SSD arra van, hogy használjuk. Persze ésszerű lépéseket lehet tenni az élettartam növelésére, de semmi olyat nem érdemes, ami már a felhasználói komfortot rontja. Tehát nekem speciel nem is ez a célom a RAMDiskkel. Viszont: Ha annyira félted az SSD-t, hogy zavar az, hogy minden egyes kikapcsoláskor kiírja a ramdisk tartalmát a program az SSD-re, --> Szerintem ha valaki olyan dolgot tárol RAMDisken, amit sokat kell írni/olvasni, akkor lehet, hogy még csökken is az SSD igénybevétele azzal, hogy lekapcsolásonként 1× kiíródik az egész, mint hogy folyamatosan az SSD-n történnének a műveletek. Persze ez sokmindentől függ, de lehet ilyen együttállás. (Pl. valakinek az a hobbija, hogy panorámaképeket fűz össze különálló fotókból, és ritkán kapcsolja ki-be a gépet).

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2833) jeni válasza sir fg (#2832) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy ez lesz majd a BEST-BUY vétel?
szinkronosak lesznek kivétel nélkül,kérdés,hogy milyen áron?

(#2834) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Akkor mielőtt akármit is csinálnék az SSD vel érdemes előtte megnézni hogy felismeri a az alaplap?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2835) sir fg válasza jeni (#2833) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát ezaz, attól függ, milyen áron, de tippelem, hogy nem lesznek olcsóak. Én ugyan már megrendeltem a Samsungot, de azért ha gondolod meglephetsz egy ilyennel :) 480 GB-osat kérek.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#2836) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok gyors választ kérnék Asus X50SL-be vennék SSD-t de nem tudom mien sata foglalat van benne

azt tudom hogy vissza felé kompatibilis de ha SATA 1 van benne akkor is érdemes az SSD??? fog gyorsulni??.....ám egy OCZ Agility-et néztem ki......

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#2837) Bodor válasza gyvince (#2836) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!

sziasztok gyors választ kérnék Asus X50SL-be vennék SSD-t de nem tudom mien sata foglalat van benne

Talán ha utána néznél...

Ez nem laptop topik...

[ Szerkesztve ]

(#2838) Slyer


Slyer
senior tag

sziasztok!

már tegnap kérdeztem hogy mi a véleményetek a corsair force 3 120 gigás ssd-ről, akkor azt mondtátok hogy mehet, mert jó cucc, viszont a kingston hyperx-et elfelejtettem megkérdezni! arról esetleg valami vélemény?

(#2839) Bodor válasza Slyer (#2838) üzenetére


Bodor
veterán

Hát kérlek arról is az a vélemény, hogy mehet, mert jó a cucc! ;]

(#2840) Slyer válasza Bodor (#2839) üzenetére


Slyer
senior tag

:D és ha nektek választanotok kéne, melyiket vennétek? jobb annyival a hyper x, mint amennyivel drágább?

(#2841) Osiris


Osiris
őstag

AHCI nélkül tulajdonképpen milyen hátrányok fognak érni ha lecserélem a laptopomban a hddt-t ssd-re? :F

(#2843) Bodor válasza Slyer (#2840) üzenetére


Bodor
veterán

jobb annyival a hyper x, mint amennyivel drágább?

nem, tehát az olcsóbbat venném.

(#2841) Osiris: Tulajdonképpen nagyon hátrány nem ér, ha WIN 7-et telepítesz, mert IDE módban is működik a TRIM, de szerintem a Flash SSD topikban ki lehet vesézni a kérdést.

(#2842) gyvince: Pedig értelmes válasz volt.
A topik címe és témája az, hogy Milyen SSD-t vegyek?

Az a kérdés, hogy milyen SATA típusa van az érintett laptopnak, nem igazán tartozik ide.

Ha lusta vagy megkeresni, akkor ne várd el, hogy majd más megteszi helyetted, mégpedig hú de gyorsan....

Ha elolvastad az egyes hozzászólást, kikeresed a neten, hogy milyen csatlakozód van, és mondjuk idejössz azzal , hogy fiúk , az ajánlott SSD-k közül melyiket kompatibilis SATA 1-es csatolóval? , akkor biztosan nem ilyen reagálást kapsz, bár erre a kérdésre sem megy csípőből a válasz, mert utána kell nézni a neten a specifikációkban, amit egyébként szintén Te is megtehetsz.

(#2849) Bodor válasza Moonwolf (#2834) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen, először a biosban kell látnod!

(#2850) ryger


ryger
aktív tag

Udv,

Egy laptopba akarok HDD helyett SSD-t rakni es nem tudok donteni a ketto kozott. Mindketto van itthon es egyikkel sem volt semmi problemam, teszik a dolgukat ahogy kell. A kapcsolat csak SATA II lesz tehat a sebesseg szinte mindegy es tudom, h a megbizhatosag is viszonyitas kerdese a nagy szamok torvenye alapjan.
Tehat: OCZ Agility 3 vs Crucial M4. 120 GB meretben kell.

Nem bannam ha megerositenetek, h igazabol mindeket valtozat jo es csak az ar szamitana a vegso dontesben :))

Koszi!

Szerk: esetleg az uj Crucial V4?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.