Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Beni2360 válasza tl-x (#35349) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem ott a kép beállításokkal lesz a gond.
A mögötte lévő fal állítólag nem játszik szerepet azt írták itt a guruk.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35352) tl-x válasza Beni2360 (#35351) üzenetére


tl-x
őstag

Leírod a beállításaid? :R

(#35353) Beni2360 válasza tl-x (#35352) üzenetére


Beni2360
félisten

ment pü

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35354) ToxLee válasza péjé (#35309) üzenetére


ToxLee
őstag

Köszi a választ!

Munkára használjuk csak, CAD szoftverekre és prezentációkra. Azért kellemetlen ez a wifi-s megoldás, mert ha vendégek jönnek, le kell lógatni a mennyezetről egy 3 méteres d-sub/hdmi kábelt ami igen bénán mutat.... Nyilván nem fog programot telepíteni a vendég csak a kedvünkért. :(

[ Szerkesztve ]

(#35355) CyDoN válasza ToxLee (#35354) üzenetére


CyDoN
senior tag

Erre nem kell szoftvert telepíteni: Instashow :)

(_._)

(#35356) nihill válasza kusza80 (#35316) üzenetére


nihill
őstag

Szia!

Bár már 5 napos a kérdés, de én épp most vettem egy CL720-at. Ebay Németorszából szállításal 52e volt UPS-el.
Különösebb elvárásom nem volt csak annyi hogy este normálisan lehessen filmet nézni vele, illetve összehasonlítási alapom sincs más projektorokkal.
Én nagyon elégedett vagyok vele így 1 este után.
A nappaliban kb. este 7-től, kinn a teraszon kb. este 9-től sötétítés nélkül élvezhető a kép. Világos vakolt falra vetítettem kb. 130''-os képet 5m-ről.
2m-en belülről nézve még láttam a pixeleket főleg a stáblistánál, messzebbről már nem.
Fókuszálás, függőleges képkorrekció 1 perc volt beállítani. A gyári kép paramétereket a menüből nem piszkáltam, nekem egyelőre jó így ahogy van.
Írták az értékeléseknél hogy hangos a ventilátor, én hangosabbat vártam és meglepően halk ahhoz képest amit gondoltam, de a neten található halkítás tuningot azért meg fogom majd csinálni. A saját hangszórója nem egy nagy minőség de amíg nincs más teljesen elfogadható.
Szerintem azt a szintet bőven hozza amennyibe került, többet meg nem szabad várni tőle.

(#35357) .DLL válasza nihill (#35356) üzenetére


.DLL
veterán

"A saját hangszórója nem egy nagy minőség de amíg nincs más teljesen elfogadható."

Amíg nincs más? Még egy 5e Ft-os tecsos 2.1 hangszett is sokkal jobban szól, mint egy ilyen beépített, szóval ha tényleg nincs semmi más hang akkor, a projektorral egy időben egy ilyet azért be lehet szerezni. ;)

(P.H.)

(#35358) tl-x válasza .DLL (#35357) üzenetére


tl-x
őstag

Amikor felkerült a fix vászon és a projektor, még nem volt bekötve az 5.1, hát elég borzasztó volt a hang a projektor hangszórójáról. Egy kis bt-s hangszóró is jobban szól.

[ Szerkesztve ]

(#35359) nihill válasza .DLL (#35357) üzenetére


nihill
őstag

Tudom de tényleg nem akartam semmit amíg nincs meg a projektor.
Amúgy egy Genius SP-HF1250B vagy SW-HF2.1 1700 van tervbe hozzá.
Érdemesebb lenne a 2.1, vagy jobb a sima sztereó ebben a méretben?
Kültérbe lesz a teraszra, és lényeg hogy (viszonylag) halkan szépen szóljon.

(#35360) Beni2360 válasza nihill (#35359) üzenetére


Beni2360
félisten

Ettől egy kültéren elvár ilyeneket :F
Mélynyomó teljesítmény: 29 W
Szatellit teljesítmény: 2x8 W
Frekvencia-átvitel: 50-20000 Hz
A számítógép mellé a szobádban még elmegy.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35361) nihill válasza Beni2360 (#35360) üzenetére


nihill
őstag

Azt azért ne felejtsük el, hogy a kiindulási alap a projektor beépített hangszórója, ehhez képest kell jobbank lenni :)

(#35362) péjé válasza nihill (#35359) üzenetére


péjé
őstag

Mindenképp 2.1 legyen, 1 hangprojektor is jó választás lehet, itt egy ami a keretedbe illik kb...[link]...ezek a kis PC falak max. a szobában a monitor elött ülve adnak vmi hangot

(#35363) Beni2360 válasza nihill (#35361) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen annál nem nehezebb találni jobbat.
Én 1x hallgattam bele és ki is kapcsoltam. van egy 5 $ mini stereo hangfalam, olyan mint egy center csak kicsiben na az már előttem letéve adott ki valami elfogadható hangot de nem a teraszon ahol nincs visszaverődési lehetőségek. A hang elszáll az írás megmarad ahogy a szólás tartja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35364) .DLL válasza péjé (#35362) üzenetére


.DLL
veterán

A Hangprojektor a világ legnagyobb bullshit-e. :D :N
Csak azoknak való, akik a divatot követve a gyönyörű slick dizájnú modern TV-jük látványát nem akarják ""böszme"" hangszórókkal és kábelekkel "elrontani".
Sztereó élmény nuku, térhatás nuku, drága, stb.
Zenére 2.0, filmre minimum 2.1, 25k-ból egy ilyen hangprojektornál fényévekkel jobb, testesebb, "teresebb" hangú, sztereót lehet venni (használtnál maradva meg pláne). ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35365) péjé válasza .DLL (#35364) üzenetére


péjé
őstag

Nekem egy 7.1-es cuccom van, gondoltam a kertbe ez jó lesz neki...azért gyárt ilyet a JBL, Harman is,
nem lehet az annyira rossz, esetleg azok már nem érik meg az árukat

(#35366) cinemazealot válasza Beni2360 (#35363) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egyszer képnézegetéskor közvetlenül a projektorba dugtam a telefonom HDMI kimenetét, majd mikor a képek után következett egy videó, kaptam észbe, hogy ennek most nem lesz hangja. Odakaptam a projektor (W1070) távirányítójához, hogy hangosítsak rajta: szinte mindenki egyszerre ugrott fel a nappaliban, olyan zavaróan éles és hangos volt. Hamar le is lőttem. :D

Most PC-hez egy ilyen 1000 Ft-os vackot használok 3,5 mm-es jackről kapja a hangot, USB-ről táplálkozik, van rajta egy tekerő hangerő szabályozó) és furcsa mód, teljesen elviselhető a hangja. Szóval a projektor beépített hangszórójánál még az ilyen is kategóriákkal jobb. :K

(#35367) .DLL válasza nihill (#35359) üzenetére


.DLL
veterán

(én a 1250B-re szavazok, később ki lehet egészíteni egy középkategóriás szubbal)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35368) Q válasza .DLL (#35364) üzenetére


Q
senior tag

A hangprojektort és a soundbart ne keverd! Hangban és főleg árban is nagy a különbség. Ettől függetlenül házimozihoz én egyiket sem venném.

(#35369) .DLL válasza Q (#35368) üzenetére


.DLL
veterán

Hmm, nem ugyanaz? még az interneten is egymás mellett szokták használni e kettőt, pl. sound bar projector, ha egy terméknél ilyet látok, akkor az most melyik?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35370) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Sracok ennek van sajat topikja, probaljunk visszajonni a projikhoz :)

Janaboy

(#35371) kokokka válasza .DLL (#35369) üzenetére


kokokka
őstag

Mindegy is, hogy meylik melyik (már ha valóban van különbség). Egy HD filmet 2-3-4 méteres átmérőben büntetés legalább nem 5.1-ben nézni, hisz így kerek az egész, így van kitalálva! Tudom, hogy van aki nem teheti meg vagy még nem jött össze a pénze rá, de az biztos, hogy én nem a képpel kezdtem volna elsőre.

És, hogy ne legyek teljesen OFF :

Se beállítva, se felszerelve, csak egy próba miatt a barack színű falra van vetítve. Tudom, hogy egy fotó nem adja vissza a minőséget, csak azért tettem be, hogy lássátok : szerinetm senki meg nem mondaná, hogy nem fehér alapra van vetítve!

Eredeti méret

[ Szerkesztve ]

(#35372) Q válasza .DLL (#35369) üzenetére


Q
senior tag

Janaboy-tól elnézést kérek, és tényleg lezárom itt a témát, de ezt azért még ide szúrnám:
http://perfektaudio.hu/index.php/kategoriak/8-hazimozi-tanacsok/28-soundbar-hangprojektor-sounddeck-mik-ezek
(Sajnos telefonról nem tudok rendesen linkelni.)

(#35373) tl-x válasza kokokka (#35371) üzenetére


tl-x
őstag

Ez milyen projektor képe?

(#35374) nihill válasza kokokka (#35371) üzenetére


nihill
őstag

Házimozi eddig is volt a nappaliban, csak nem projektorral hanem plazmával, a teraszból meg kifejezetten nem akarok házimozit csinálni, csak ha kiviszem a projit ne csak az prüttyögjön.
Mindenkinek köszönöm a véleményt, 1250B lesz, tegnap estére kaptam kölcsön egyet kipróbálni, és arra amire akarom pont elég lesz.
:R

(#35375) kokokka válasza tl-x (#35373) üzenetére


kokokka
őstag

Benq W1070

@ nihill Az a lényeg, hogy Te elégedett légy vele. A terasznál igazad van, én csak lakáson belül gondolkoztam....

(#35376) kusza80 válasza nihill (#35356) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm szépen!
Nem tudom, hogy jól döntöttem e, de eddig azt mondom igen!
Én egy ph580 az vettem!
Ugye a cl720 és ez között gondolkodtam!
A kérdésem az lenne hozzátok, hogy amit nem tudok beállítani, vagy hogy ez normális minden hangot lejátszik bármiről kivéve az USB- ről lejátszott filmeknél nem nincs hang?
Kérlek segítsetek megoldani!
Köszönöm szépen!

(#35377) nihill válasza kusza80 (#35376) üzenetére


nihill
őstag

CL720-al kapcsolatban olvastam hogy nagyon kevés audio codecet támogat a belső lejátszója. Lehet nálad is ez van. Én az enyémet még nem próbáltam USBről, nekem egy WD Live van rákötve.

(#35378) kusza80 válasza nihill (#35377) üzenetére


kusza80
tag

Tehát ha kötök rá 5.1 et akkor jó lesz?

(#35379) tl-x válasza kusza80 (#35378) üzenetére


tl-x
őstag

Szerintem arra gondolt hogy kössél rá egy media lejátszót ami támogatja az audio codekeket és ne a belsőt használd.

[ Szerkesztve ]

(#35380) kusza80 válasza tl-x (#35379) üzenetére


kusza80
tag

Igen. Köszi. Miután megkérdeztem leesett nekem is. Köszönöm az infót

(#35381) makoss válasza izmike (#35350) üzenetére


makoss
addikt

Arra én is kíváncsi lennék!
De inkább hordozhatósokból.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35382) .DLL válasza makoss (#35381) üzenetére


.DLL
veterán

Az állványos, prezentációs vásznaknál nem szempont, hogy teljesen hullámmentesre csinálják, nem is lehet tökéletesen megoldani, mert a rugó folyamatosan húzza vissza a vásznat, és egy bemutató anyag megtekintését nem nagyon zavarják a kisebb hullámok (de engem pl. kiidegelne, ezért az első vásznam is már fix keretes lett, igaz ez még olyan könnyű, hogy én is állványra akasztom, filmezés végével meg ki a folyosóra.)

(Akik többedszerre olvassák már, azoktól elnézést!)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35383) makoss válasza .DLL (#35382) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de ezt most állandóan hurcolászod? Veszett nagy hely kéne ennek.
Amúgy mi a pontos neve ennek? Link is jöhet ha van :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35384) .DLL válasza makoss (#35383) üzenetére


.DLL
veterán

Miért, amit te szeretnél, rolós- állványos vászon azt is mindig hurcolászni akarod.
És több helyet sem foglal, kb. 2cm-t vesz el a folyosó azon szakaszából, ennyi a keret vastagsága.

Hogy érted, hogy mi a neve? Keretes vetítővászon! :D Linket nem tudok adni, mert én készítettem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35385) makoss válasza .DLL (#35384) üzenetére


makoss
addikt

Jó de nem foglal annyi helyet.
Akkor lényegében mindegy mire vetítek, akár a csupasz fehér fal is jó volna nem?
Egyébként volt itt fentebb aki nem is fehér falra vetített, meg már rollós is volt...
Akkor elmondhatjuk, hogy itt inkább a lényegi szerepet a vetítő végzi, mindegy mire, csak sima felület legyen... :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35386) tl-x válasza makoss (#35385) üzenetére


tl-x
őstag

Én világoskék fűrészporos tapétán kezdtem, aztán lett motoros most pedig fix. Valahol kezd el akár sima fehér fallal, lehet neked elegendő lesz az amit nyújt. Eleinte nekem is jó volt bármilyen csak filmezzünk. :DD

(#35387) kokokka


kokokka
őstag

Vettem egy 10 méteres HDMI kábelt. Nincs ráírva, hogy milyen szabvány, de rajta van a 3D logó. Remélem nem nyúltam mellé a vásárlással, ha a W1070 144Hz-es 3D-jére gondolok! HDMI Switch-et is néztem, de nem tudom, hogy elég lenne-e nekem az 1.4. Vagy meg kell vennem az 1.4b-t? A 2.0 felesleges, de a kisebbek közül nem tudom milyen szabványon megy át a fenti 3D. Segítene valaki aki jobban vágja nálam?

(#35388) makoss válasza tl-x (#35386) üzenetére


makoss
addikt

Mindenféleképp jó volna valami olcsó vászon, de csak hordozható jöhet szóba, mert ami felé vetítenék egy ruhás szekrény van, napi szinten használom.
Amúgy senki nem tud valami jó, jobb vásznat lehetőleg minnél olcsóbbat? :R
Fix azért nem jó, mert nem mindig a szobámban használnám.
Projektort Epson 5300-at néztem ki...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35389) Beni2360 válasza kokokka (#35387) üzenetére


Beni2360
félisten

HDMI Splitter-re gondoltál? Én ezt használom. nekem plusz táp nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35390) tl-x válasza makoss (#35388) üzenetére


tl-x
őstag

Az Epson nem egy kis darab nem épp hordozható kategória szerintem, legalábbis én fix helyen szeretem tartani. Jó vászon olcsón elég ellentmondásos de remélem szerencséd lesz. Én a helyedben a szekrényre vagy fölé tennék álladóra egy rolós vásznat, amikor meg nem ott használod a projektort akkor falra vetítenék.

(#35391) makoss válasza tl-x (#35390) üzenetére


makoss
addikt

Hogy érted, hogy szekrényre?
Én elé tenném valahogy de még elképzelésem sincs :(
A faltól a szekrény eleje meg kb 64 cm
Valahogyan rögzítve kéne, de nem tudom hogyan.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35392) tl-x válasza makoss (#35391) üzenetére


tl-x
őstag

Szekrény tetejére csinálsz olyan tartót amire rá tudod a vásznat úgy rögzíteni, hogy az ajtaja még ki tudjon nyílni. Persze nem tudom milyen a szekrény lehet furán mutatna mivel a vászon kintebb kerülne, lehetne még a plafonra is rögzíteni úgy, hogy szekrény elé tudnád lehúzni. Ezeknek van kb 50 cm fekete kifutója. Nekem ilyen volt a régi ablak elé jött le [link]

[ Szerkesztve ]

(#35393) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Dell 4k ust projektor: [link]

Janaboy

(#35394) kokokka válasza Beni2360 (#35389) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem ugyan az a kettő. A Tiéden jó a 144Hz-es 3D?

(#35395) Beni2360 válasza kokokka (#35394) üzenetére


Beni2360
félisten

A HDMI Switch más, ott több bemenetet egyesít egy kimenetté. Van a hirdetéseim közt egy eladó.
Igen működik samu szemüvegeket vettem párban tavaly kb 7 k volt de már nincsen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35396) kokokka válasza Beni2360 (#35395) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor ez mit csinál tulajdonképpen?

(#35397) Beni2360 válasza kokokka (#35396) üzenetére


Beni2360
félisten

A HDMI Splitter az erősítőből vagy a média lejátszóból kijövő HDMI-t kell bele dugni és a TV + a proji bemenetét kell evvel összekötni. Érzékeli melyiket kapcsolod be és oda, de mindkét helyre is küldi a jelet.
A HDMI Switch meg ha kevés a bemenet a TV-n vagy az erősítőn akkor kell. Ez fogad 4 lejátszót és 1 kimenet a Tv-be vagy az erősítőbe megy.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35398) makoss válasza tl-x (#35390) üzenetére


makoss
addikt

Szerintem egyik sem hordozható kategória... :B

(#35386) tl-x: A mai nap kerestem egy vászon nélküli felületet glettelt fal kinézetében, találtam itthon egy inkább 80"-os felületet meg egy 100"-os glettelt falfelületet, nem tudom a szinárnyalatát pontosan, ha sikerül megtaláljam a festékmintát, asszem maradt még 1 liternyi valahol asszem rá van írva, de az egyik halvány sárga, a másik világos kék, de a nagyon halványabból, mindkettő kicsivel sötétebb a fehértől.
De mint tesztelés miatt lenne jó, amúgy egyik sem jó állandóra, egyik sem a szobámban van. :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35399) makoss


makoss
addikt

Ez a táblázat mindegyik projektorra igaz?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35400) .DLL válasza makoss (#35399) üzenetére


.DLL
veterán

Dehogy :N A proji látószögétől és lencseeltolásától függ milyen távolról - hova vetít képet. Viszont za Epsonnak van saját kalkulátora, ami az adott modellhez igazítva jeleníti meg a méreteket. ;)

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.