Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) Energie X válasza AVhelper (#35550) üzenetére


Energie X
őstag

Teljesen egyetértek veled. A gond csak az, mindenhol 4:3-as vászonok vannak, nem szeretnék megbontani a kialakult képet... :D Illetve az előadók nagy része 1366*768 felbontású laptopot hoz magával, így attól nagyobb nem lehet a függőleges felbontás, pláne, hogy képernyőklónozás van mindíg, a kiterjesztett asztal összezavarja őket :D De ha az 5520-as is tud 4:3-at akkor az mindenképp király. Pont az EB-2065-öt nézegettem, arról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#35552) kokokka válasza BBéci (#35548) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, erre van az automata mód. Felismeri a forrás adatait és azokkal küldi ki a HDMI-n. De vcsabika szerint 50Hz-re kéne állítanom 3D-nél (mindent?), mert így forog hatszoros sebességgel a színkerék.

(#35553) BBéci válasza kokokka (#35552) üzenetére


BBéci
titán

Inkább ne forogjon 6x sebességgel, de legyen kadencia helyes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35554) .DLL válasza Energie X (#35551) üzenetére


.DLL
veterán

1366:768 ≈ 16:9, széles vásznú, szóval nem is értem hogy vetítik ezt ki 4:3-ba... Oldal irányban összenyomva a képet?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35555) Energie X válasza .DLL (#35554) üzenetére


Energie X
őstag

Úgy vetítik, hogy a videókártya átáll 1024x768-ba így az oldalsó nem használt szélek a monitoron kapnak egy-egy szép fekete csíkot. A vásznon teljesen illeszkedik minden. Az epson eb-4650 pedig 4:3-as projektor és az anno rendelt vásznak is 4:3-as arányúak. A maradék helységekben az epson eb-580-asok is 4:3-asok illetve az azoknál lévő vászon is az. Tehát így.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#35556) .DLL válasza Energie X (#35555) üzenetére


.DLL
veterán

Hát, így meg a 16:9-es desktopból kell "levágni", ami persze nem hátrány, csak nem éppen előre mutató dolog, ha jön egy kolléga akinek a prezentációja 16:9-re van igazítva, akkor meg sok hely marad ki alul-felül.
Mindenesetre van ugyan ilyen fényerővel XGA felbontású epson is EB-2065 néven.

(P.H.)

(#35557) AVhelper válasza Energie X (#35551) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az EB-2065 jó áron kínál nagy fényerőt, de kisebb a zoom tartománya és nincs képeltolás (lencseeltolás) funkciója, mint az EB-4650-nek, aminek - ha jól gondolom - a helyére szerelnék fel. Mindenképpen ellenőrizni kell, hogy a projektor az adott méretű képet az adott felszerelési helyről képes-e megvetíteni. Lásd ezt a kalkulátort.

(#35558) sanya1111 válasza .DLL (#35530) üzenetére


sanya1111
csendes tag

Sziasztok!

.DLL, Péjé köszi a segítséget, csak egy kicsit elhavazódtam.

Végül mindkettőtök tanácsát megfogadva elkezdtem keresni ilyen paraméterekkel rendelkező projit, és úgy néz ki jó áron sikerül hozzájutnom egy 4000 lumenes acer P5930W-hez, ez ha úgy nézzük azt tudja amit ajánlottatok.

Még egyszer köszi a segítséget :R

Sanya

(#35559) .DLL válasza AVhelper (#35557) üzenetére


.DLL
veterán

Én úgy értelmeztem - lehet tévesen - hogy egy új terem lesz felprojektorozva, ezért szeretnének vásznat is venni hozzá. (épp ezért valóban előremutatóbb lenne az újat széles formátumban kialakítani, de persze amíg van lehetőség ilyet is - olyat is venni, addig nem erőszak semmi).

(P.H.)

(#35560) Exian


Exian
őstag

Nem igazán ide tartozik, de gondoltam megosztom.

Évek óta rendszeresen, sokat jártunk moziba, a sokat azt jelenti, hogy havonta legalább egy filmet megnéztünk. 3-4 hónapja viszont nem voltunk, amióta van a projektor itthon (épp azért vettük, hogy otthon tudjunk mozizni).

Ma viszont úgy alakult, hogy elmentünk a gyerekekkel Cinema City-be, a legnagyobb ívelt vászonnal szerelt terembe. Már nem emlékeztem a mozira, hogy milyen a kép, a vászon, stb.

Hát, nagy csalódás volt így az itthoni mozizás után. Totál vacaknak éreztem a képet. A szélén éles volt a kép, de középen (az én szememnek) totál homályos, szellemképes volt (lehet, hogy az ívelt vászon rossz kalibrálása miatt?). Ráadásul az éleknél cikkcakkos fűrészfogas volt minden. A szövegeknél meg a sárga színeknél meg zöld homályos árnyék volt.

Tényleg ennyire vacak már a technika egy Cinema City nagyteremben is?

Pécsről van szó egyébként.

A feleségemmel egyöntetűen arra jutottunk, hogy otthon jobb mozizni és a minőség is megfelelőbb nekünk otthon. Pedig mint már sokszor említettem, egy alsó kategóriás Epsonunk van, szóval még csak nem is csúcs- és felsőkategória.

A hang az persze verhetetlen volt a moziban, azt otthon nem tudom megközelíteni sem a jelenlegi két hangfalas egyszerű hangtecnikával, de a kép... kiábrándító volt számomra.

Ha igazán jó minőségű mozizást szeretnék, melyik moziba kell menni? Akár Bp is érdekel. Cinema City Imax? Vagy hol lehet tényleg jó minőségben mozizni?

[ Szerkesztve ]

(#35561) AVhelper válasza Exian (#35560) üzenetére


AVhelper
senior tag

CINEPLEXX LINZ Dolby Cimena

(#35562) .DLL válasza AVhelper (#35561) üzenetére


.DLL
veterán

:DDD ... úgy értem jogos. De Magyarországon, van jó?

(#35560) Exian: Mióta megvan a W9000 mi sem járunk moziba, de egyéb faktorok miatt sem szerettem már (nem tudsz beállítani semmit, gyakran túl hangos, csörgé-zörgés, előtted lévő sorban mobilon chat-elnek és világítanak (megtörtént), stb... elegem lett.

A hangélményen ugrásszerűen tudsz javítani ha a szubbasszus tartomány megfelelően jelen van ....ha eddig nem volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35563) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
[link]
Innen 850 euróig mit ajánlotok?

Acer P515
BenQ W1070 Esetleg más?

(#35564) .DLL válasza Atomgeszi (#35563) üzenetére


.DLL
veterán

Érdekes, hogy az újabb, W1090 olcsóbb... lehet akciózva van?

(P.H.)

(#35565) péjé válasza Atomgeszi (#35563) üzenetére


péjé
őstag

hi,
a benq w1070 kultikus belépő modell, tényleg jól sikerült DLP proji, a listát megnézve én még ennek olvasnék utána: EH-TW5300 (ha kell a wifis jelátvitel akkor EH-TW5350).
Keress rá a gyártói oldalakon a kalkulátorra, azzal ki tudod számolni hova lehet elhelyezni a szobában.
Ha belépők között keresgélsz érdemes a benq w2000-et is megnézni (üveglencse, rec.709 szabványra beállítva, függőleges lencsemozgatás, halkabb mint a w1070 v. mint ez az epson).

(#35566) Atomgeszi válasza .DLL (#35564) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Viszont ezt elnézve, nem jobb...

(#35565) péjé
W2000 nincs az oldalon. Szóval mindenképp innen kellene választani.

Acer mellett szólna a nagyobb ANSI Lumen, a későbbi UHP lámpa fényvesztése miatt. Illetve az is tud wireless átvitelt. W1070 mellett szólna, hogy az tutira jó. :D
Az Epsont is passzolom. Egyik ismerősömnél TW6000 -et láttam, de a fene se tudná összehasonlítani ilyen emlékekből.

(#35567) tl-x válasza Exian (#35560) üzenetére


tl-x
őstag

Szia. Hasonló helyzet, Sugár mozi 2 helyen is meg volt gyűrődve a vászon széle, elég zavaró volt.

(#35568) Exian válasza tl-x (#35567) üzenetére


Exian
őstag

Jah. Plusz totál foltos volt a vászon, világos jeleneteknél tök maszat volt minden (szürke foltok-maszatok, tudjátok mire gondolok, mint amikor egy ablaküveg mocskos és nem lehet jól kilátni rajta). Na ilyen sincs otthon, pedig a vásznam sem csúcskategória. Én tényleg csalódtam. Jah és mindez persze 1500 Ft-os jegyárnál. 500 Ft-ért nem érdekelne, de így kiábrándultam.

[ Szerkesztve ]

(#35569) spiky03 válasza tl-x (#35567) üzenetére


spiky03
veterán

Ez melyik teremben van?
Mert mi jó ideje csak a Sugárba járunk, de ilyet nem vettem/vettünk észre.
Igaz mi ha tehetjük a Spielberg terembe megyünk, az a legnagyobb termük.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35570) tl-x válasza spiky03 (#35569) üzenetére


tl-x
őstag

Ott, bal oldalt lent 2 részen is.

[ Szerkesztve ]

(#35571) ace05


ace05
senior tag

Van egy régi acer projectorom. Nincs most nálam, nem tudok pontos típust adni. Több mint fél évig nem volt bekapcsolva. Most bekapcsoltam, és pixelhibák jelentek meg a kivetítésben. Ez a projector akkor kuka már ? Hol lehet a hiba ?

(#35572) CyDoN válasza ace05 (#35571) üzenetére


CyDoN
senior tag

szerintem elég egy takarítás és eltűnnek a hibák. keresd fel a szervizt, hogy mennyiért csinálják garancia időn túl

(_._)

(#35573) ace05 válasza CyDoN (#35572) üzenetére


ace05
senior tag

Bocs nem értek hozzá, ilyenkor mit kellene kitakarítani ? Szervizben ezt mennyiért csinálnák meg ?

(#35574) .DLL válasza ace05 (#35571) üzenetére


.DLL
veterán

Csak por látszik megvilágítva, vagy konkrétan kis négyzetek/pixelek láthatók feketén v. fehéren?

(P.H.)

(#35575) spiky03 válasza tl-x (#35570) üzenetére


spiky03
veterán

Hmm, érdekes, nem tűnt fel, pedig haverral érzékenyek vagyunk az ilyesmire. :)
De szombaton jobban megfigyelem, mert megyünk akkor is az új Pókira. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35576) fecus


fecus
őstag

Ezek gyűltek össze:
Epson EB-W04 Projektor ~ 150 000 Ft 3000 lm 5000/10000 óra 15 000 : 1
EPSON EH-TW570 ~ 160 000 Ft 3000 lm 5000/6000 óra 15 000 : 1 2
ACER H5382BD DLP WXGA ~ 160 000 Ft 3300 lm 5000/6000/10000 óra 20 000:1
BenQ MW724 ~ 170 000 Ft 3700 lm 5000/6000/7500 óra 13 000:1‎
BenQ MW705 ~ 190 000 Ft 4000 lm 5000/6000/7500 óra 13 000:1

Segítsetek választani! :F :R

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#35577) ace05 válasza .DLL (#35574) üzenetére


ace05
senior tag

-Jó kérdés a projector a főnökömé, engem kérdezett meg, hogy tudom-e. Ő mondta, hogy pixelhibás, de nem igazán ért hozzá és szerintem ha fél éve jó volt, akkor valami bekoszolódhatott ott, csak az a kérdés, hogy mi.

(#35578) Exian válasza fecus (#35576) üzenetére


Exian
őstag

"EPSON EH-TW570 ~ 160 000 Ft 3000 lm 5000/6000 óra 15 000 : 1 2"

Hol nézted ezt 160-ért? Csak jelzem, hogy ez 142.500-ért van most az egyik boltban, ugyanott 160-ért plusz 3 év garanciával kapod, tehát 5 év gyári garanciával. Nekünk ilyen van pár hónapja, tökéletesen bevált otthoni mozizásra (110"-os vászonra vetítek vele kb. 3 méterről), de mintha ezt már említettem volna párszor :) Mondjuk másra mi nem használjuk, PC nem volt még rákötve, tehát ilyen téren nem tudom, mit produkál.

Véletlenül sem rábeszélni szeretnélek, távol áll tőlem, nem szeretném, hogy megveszed és neked valamiért nem jönne be. Ugyanakkor segítséget kértél és gondoltam jelzem, hogy nekem ilyen van és szerintem szuper, én többet nem akartam/tudtam rá költeni, de abszolút nem is bántam meg.

Pécsen meg tudom mutatni működés közben :)

[ Szerkesztve ]

(#35579) c4 válasza ace05 (#35577) üzenetére


c4
őstag

Több helyen lehet por, de akár a DMD chip tükrei is leragadhattak, amit DMD cserével lehet orvosolni. Szóval, ha nem értesz a javításhoz, nem szedtél szét még és raktál össze ilyen készüléket, sokkal egyszerűbb egy szervizbe vinni. :)

(#35580) péjé válasza ace05 (#35573) üzenetére


péjé
őstag

Ha már nincs garis szervized akkor itt érdemes érdeklődni a takarításról...[link] vagy itt...[link]

(#35581) fecus válasza Exian (#35578) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Mint írtam cégnek lesz prezire meg mítingre :DD, de attól hogy otthon mozira jó, még arra is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#35582) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ha 92" vászonra rövid távolságból szeretnék vetíteni, W1080ST-nél van esetleg jobb, olcsóbb megoldás? Külföldről ez egész jó árban beszerezhető. Korábban írtam, hogy a jelenlegi Acer H5381BD projektorom mennyezetre helyezése macerás, mert a lámpa pont útban van. Tegnap volt villanyszerelő, hát mit ne mondjak, a vezeték arrébb húzása is jó nagy meló. Meg akkor lehet hogy több helyen ki kéne húzni a vezetéket, hogy ne legyenek homályos, sötét részek a nappaliban. Talán egyszerűbb megoldás, hogy olyan projektorra cserélném le az Acert, ami minél közelebbről vetít. Figyelembe véve, hogy a vászon ~30cm-re van a faltól (szekrény miatt), az Acer 3,36m-ről vetít. Amiket néztem: W1110/W1070+(nem tudom van-e jelentősége, de a +-os 2200ANSI értékkel rendelkezik, a sima 1070 meg 2000): 2,6m, W1080ST: 1,7m. Itthon érdekes módon nem nagyon látni aprón sem 1080-as gépet.

(#35583) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[link] Mivel a témájában csak a Xiaomi szapulása és a Kínai EU viszony megy, semmi szakmaiasság, ezért itt is felteszem a kérdésem:

Van valakinek ábrája, hogy az UHP , LED, Lézer fényforrás az órák számával milyen arányos veszítenek a fényerejükből? Illetve, hogy a lézert is csak úgy otthon cserélhetem két mozdulattal, mint az UHP lámpát?

Próbáltam keresni a google-val, de még az ALDP 3.0-ra sem adott ki sok információt. Eléggé homály ez .. .

(#35584) c4 válasza Atomgeszi (#35583) üzenetére


c4
őstag

Nem hiszem, hogy 25000 órás élettartamú "lámpát" cserélned kell majd. A vetítő hamarabb hullik atomjaira szerintem. :)

(#35585) péjé válasza Gabesz87 (#35582) üzenetére


péjé
őstag

A kalkulátoron beírod a megfelelő adatokat, milyen távról mekkora képet akarsz nézni kidobja az adatbázisában lévő projikat...ez a távolság az adatlapon tól-ig van megadva...(a tizedes helyre pontot tegyél)
[link]

itt az összehasonlítás a w1070 és a w1080 között, látszik h kvázi ua. vetítő de a w1080 short throw típus...[link]

[ Szerkesztve ]

(#35586) Gabesz87 válasza péjé (#35585) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, szinte minden nap nézem a Projector Centralt. Túl sok lehetőség nem igen van. Optoma GT1080, Acer H6517ST (ezekben nincs zoom, de 1m-ről vetítenek), és egy InFocus IN118HDST. Mondjuk DLP-ben úgy tudom, a BenQ a nyerő. Úgyhogy csak a W1080ST marad. Szívem szerint mondjuk W1110-et vennék, van egy jó árban, csak egyrészt előbb szeretném eladni az Acer-emet, másrészt annak sem túl ideális számomra a vetítési távolsága sajnos.

(#35587) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Na megvan végre az életem első projektora. Nagy nehezen mm-be volt egy darab epson 5300 . Viszont nem értem miért csak egy év garit adtak rá? Hol ott az epson oldalon 2èv garit írnak, vagy 3000h ízzó. (Ha jól tudom) A kèpe nagyon szèp, nekem tökéletes. Remèlem nem lesz gond vele. (Jah köszönöm azoknak akik segítettek a döntésben!! +YouTube -ra raktak videót stb.)

(#35588) Norbi 72 válasza Atomgeszi (#35583) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha van olyan jó,mint a telcsim,nagy gond nem lehet vele.

(#35589) D.Va


D.Va
senior tag

Üdv! Van valakinen tapasztalata melegedéssel kapcsolatban EBAY-ről vásárolt olcsó izzókkal? Én most vettem egy 200W-os izzót egy Epson EH-TW2900-ba és kb 1 óra használat után eléggé furcsa szag volt már és eléggé forró lett a projektor burkolata, meg elég "égett" szerű szagot fújt a venti belülről, úgyhogy inkább kikapcsoltam, bár hiba nélkül üzemelt... Lehet hogy a venti nem pörög eléggé? Mert nem kapcsolt túl hangos fordulatra a forróság ellenére sem...
Legalábbis úgy érzem hogy a gyári izzó sokkal kevésbé volt forró...

[ Szerkesztve ]

(#35590) .DLL válasza D.Va (#35589) üzenetére


.DLL
veterán

Sajnos lehet pl. rosszul fókuszált reflektor, vagy egyéb probléma is az izzóval, de az is lehet, hogy csak járatódik be. Kínaiaknál sosem lehet tudni.

(P.H.)

(#35591) D.Va válasza .DLL (#35590) üzenetére


D.Va
senior tag

Értem, köszi ;) Nem tudtam hogy az izzóknál is van úgymond bejáratódás... bár gondoltam rá hogy azért ilyen "szagos" mert új... Az új kínai cipőknek is van egy bűze... :P

(#35592) nadtom


nadtom
tag

Végre megjavították a Pana projektoromat! :D :C
A képalkotásért felelős chip-et kellet cserélni. Köszönet a Laptop Rendelőnek! :K

(#35593) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Nem lehet beàllítani ,hogy kikapcsolàs előtt (epson tw5300) még jàrjon a venti?Mert egyből kikapcsol... Gondolom jó lenne, ha hűtené kikapcsolàs útàn mèg pàr percig? A màsik meg olvastam leírásban ,hogy kb 3800 órànàl màr cserèlni kell az ízzót? Vagy erre figyelmeztet a gèp is?(mintha olvastam volna) Bocsi a sok kèrdésèrt , de ez az első projektorom. Köszönöm vàlaszokat előre is.
Szèp napot!

(#35594) AVhelper válasza Szoke1982 (#35593) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Nem lehet beállítani ,hogy kikapcsolás előtt (epson tw5300) még járjon a venti?"

Reméljük, hogy kikapcsolás előtt még jár a ventilátor, utána meg már nem kell, hogy járjon, és nem is lehet erre beállítani.

A Használati útmutató 95. oldalán ezt olvashatod:

"A lámpa cseréjének a gyakorisága

• Az alábbi üzenet jelenik meg, amikor elindul a kivetítés: "Ideje kicserélni a lámpát. Vásárláshoz keressen fel egy Epson kivetítő-viszonteladót vagy látogassa meg a www.epson.com weboldalt."
• A kivetített kép sötétebbé válik vagy minősége romlani kezd.

• A beállítás szerint a lámpa cseréjére figyelmeztető üzenet a kezdeti fényerő és a kivetített képek minőségének fenntartása érdekében 3900 óra elteltével jelenik meg. Az üzenet megjelenítési ideje a használat körülményeitől, például a színes üzemmód beállításától stb. függően változik.
Ha a lámpa élettartamának letelte után tovább használja a lámpát, a lámpa felrobbanásának veszélye megnövekszik. Ha megjelenik a lámpa cseréjére figyelmeztető üzenet, a lehető leghamarabb cserélje ki a lámpát, még akkor is, ha továbbra is működik.
• A lámpa tulajdonságaitól és a használat módjától függően a lámpa elsötétülhet vagy működésképtelenné válhat a cserére figyelmeztető üzenet megjelenése előtt. Szükség esetére mindig tartson készenlétben egy cserelámpa egységet."

[ Szerkesztve ]

(#35595) Szoke1982 válasza AVhelper (#35594) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszönöm szépen!
A másik kèrdés ,làmpa ügyben..
Érdemes venni inkàbb gyàrit, vagy jó a nem eredeti izzók is?
Ès hol lehet megbizható forràsból venni? Mert eBay -en jóval olcsóbban kapni mint màshol.. De ha jól tudom, itt egy forùm tàrs, linkelt egy megbizható eladót itt a forúmon. http://diybulbs.com/ Ez lenne az?
Nagyon köszönöm az eddigi segitsèget!!

(#35596) AVhelper válasza Szoke1982 (#35595) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nyilván a gyártó garanciával kínált lámpája a legmegbízhatóbb, de vannak megfelelő minőségű után-gyártott lámpák is. Az eBay-en gyanúsan olcsón kínált lámpák megvétele lutri.

Nincs tapasztalatom a jelzett szolgáltatással.

(#35597) Szoke1982 válasza AVhelper (#35596) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Èrtem, akkor inkább maradok a gyàrinàl, nem akarok ebből problémàt. Köszönöm a vàlaszt!! :)

(#35598) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Sziasztok ! Az EPSON 5210 mozira jó választás lenne 152 e-ért? Vagy inkább az 5300-as 199-ért? Ha csak az Epsonnál maradunk..

[ Szerkesztve ]

(#35599) alphamooncam válasza Szoke1982 (#35593) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ha szeretnéd, hogy még járjon a venti pár percig filmnézés után, akkor AV gombbal kikapcsolod a fényt, és elhúzod ( bezárod ) a porvédőt a lencse előtt.

Ilyenkor pár percig még jár a ventzi, aztán automatikusan kikapcsol a projektor.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#35600) .DLL válasza alphamooncam (#35599) üzenetére


.DLL
veterán

Mindeközben a lámpa már kikapcsolt állapotban is van? Vagy ez hasonló más projektorok "Blank" gombjához, ami csak elsötétíti a képet?

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.