Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) Beni2360 válasza alphamooncam (#35046) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert kb 110 cm-re lógna le a plafonról az asztal felett a projektor. :F
280 cm belmagasság.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35052) péjé válasza Janaboy (#35050) üzenetére


péjé
őstag

A hullámosodásról sztem az tehet h amikor a manuál vásznat lehúzod akkor a gyengébb minőségű hajlamos középen megnyúlni, ezért kerestem üvegszál erősítésűt, 4 rétegű, vastagabb vásznat (grandview, optoma, projecta vásznaknál ott van a leírásban). Ha terheled is pluszban attól még a lehúzás egy ponton történik.

Talán az olcsóbb motoros nehezebben nyúlik mert a tekerést a motor végzi és a vásznat teljes szélességében terheli ilyenkor, manuálnál ugye középen húzod egy ponton, bár vki itt panaszkodott olcsó motorosra is h behullámosodott nagyon hamar. Szóba jöhet esetleg még h kiengedve hagyod és csak akkor engeded vissza ha nem kell. Fix nálad nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#35053) Beni2360 válasza péjé (#35052) üzenetére


Beni2360
félisten

Én fel sem szereltem a lehúzó fület, mert 1/3-1/3 résznél két kézzel húzom le és vissza engedésnél is ott fogom meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35054) péjé válasza Beni2360 (#35053) üzenetére


péjé
őstag

Jó taktika, praktikus tanács manuálosknak... :)

(#35055) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Most vettem észre, a karib tengeres videónál ezt a vásznat használta [link] ilyet itthon lehet kapni?

(#35056) Beni2360 válasza Szoke1982 (#35055) üzenetére


Beni2360
félisten

Németből valakivel be kellene hozatni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35057) makoss válasza Beni2360 (#35048) üzenetére


makoss
addikt

Külföldi boltban én is találtam, szomorú, hogy itthon nem látni :(
Mást meg nem nagyon látok, talán a 3 lábú állványos verziót, annak meg nagy része 1:1, 4:3-as, ritka a 16:9-es :F
Az egyik videónál én is láttam, hogy a jobb széle kicsit hullámosodik, pont annál a tesztvideónál amit ennek a topik tetején van reklám: LG PF 1000U.
Érdekes, ez álltalában abból adódik (szerintem) ha az alsó és felső része a rúd gondolom amire a vászon van gyárilag rávarva vagy ragasztva, nem tudom, nem párhuzamos.
Találni lehet jobb vásznat, persze jobb is, de az értelemszerűen drágább.
Tudom már sokat emlegettem, de ennek ellenére sem szeretnék fixen, csavarral rögzízős vászont :B
Azt is tudom, hogy sokat kéne állítgatni, de én is sokat járok ide, és nem azért mert bosszant a dolog, hanem hobbim a hasonló cuccokkal való bíbelődés! :B

Most sokan megköveznének amit most mondok, de én a külföldi rendelésektől is óckodom: sok idő mire lejön, 0 garancia stb...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#35058) sinci01


sinci01
aktív tag

Ha a projektor és a media lejátszó közti HDMI kábelt ki szeretném váltani ez a szerkezet jó ilyenre?
[link]
Olvastam, hogy ilyenkor késik a kép a hanghoz képest, de az erősítőn ez korrigálható a szájszinkron funkcióval. Vag valami komolyabb terméket válasszak?

(#35059) c4 válasza sinci01 (#35058) üzenetére


c4
őstag

Ez nem kiváltja a HDMI kábelt, hanem CAT kábelre váltasz HDMI helyett, ez akkor kell, ha 10 méternél jóval nagyobb távolságra van a két készülék egymástól, jelen esetben a linkelt készülékpár 60 méteres távolságra specifikált. De kábel így is van. Létezik/(zett) kábel nélküli megoldás, de horror ára volt, nem tudom, most hol tart a vezeték nélküli technológia.

(#35060) sinci01 válasza c4 (#35059) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszi, akkor marad a HDMI kábelezés! :(

(#35061) cinemazealot válasza Janaboy (#35050) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha növeled is a feszítő erőt, az oldalsó széleknél megjelenő pöndörödést nem biztos, hogy maradéktalanul el tudnád tüntetni. Ráadásul, ha az anyag annyira gagyi, hogy inhomogén módon nyúlik, akkor hiába van a vászon közepén egy a széleknél nagyobb megnyúlás, ha párhuzamosan húzod az egészet, a szélei nem feltétlenül engedik a közepét jobban megfeszíteni. Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg gagyi termékről beszélünk, akkor előfordulhat, hogy akár a roló tengelye, akár a mozgó végrúd elhajlik a terheléstől, aztán lehet törpölni a Szepi féle pontonkénti körbe feszítésen. :)

(#35062) hétalvó válasza sinci01 (#35060) üzenetére


hétalvó
addikt

ha messzebre akarsz menni van optikai hdmi is.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#35063) Janaboy válasza cinemazealot (#35061) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jogoa.

Peje: nem nekem, ezen csak ugy altalanossagban elmelkedtem.

Janaboy

(#35064) alphamooncam válasza Beni2360 (#35051) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem igazán értem vászon-projektor elhelyezésed.

A fotóról azt látom, hogy a vásznat kb. 190cm-ről engeded.

Kinyitott állapotról nem raktál fel képet, ezért úgy gondolom, hogy leengedve eltakarja a hsz-kat, legalább is részben.

Ez így nem igazán ideális.

Ha úgy méretezted volna, hogy ne takarjon be, akkor feljebb kellett volna tenni a vásznat, sacc per kb, 30cm-el.

Nálam a lencse a vászontól 225cm-re, tengelye 205 cm-re van a padlótól, és a feje tetején áll, pontosabban lóg.

Ehhez képest a vászon alja 112-cm-re van a padlótól, pontosan abból a megfontolásból, hogy egyrészt ne takarjon ki a képből a hsz., másrészt maradjon elég hely közlekedni a projektor alatt.

Nem tudom nálad hogy jött ki ez a 110cm a padlótól...

Nem tom milyen magas vagy és elég lenne-e a proji alatt kb.190cm hely, mert ha igen, akkor a vászon alja lehetne kb. 1m.-re a padlótól, és elférne alatta normálisan a hsz-is.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#35065) sinci01 válasza hétalvó (#35062) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszi. Annyira nem messzire, csak magát a kábelezést akartam elkerülni.

(#35066) Beni2360 válasza alphamooncam (#35064) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert kb 110 cm-re lógna le a plafonról az asztal felett a projektor. :F
280 cm belmagasság.
- saját magam.

Na akkor még 1x.
2 m magasan van a tok és pár centivel a center felett van a vége. Igaz lehetne lejjebb húzni még egy 8 cm szakaszt. Ennyivel lehetne feljebb tenni.
110 cm a plafontól mérve lenne a vászon felső fehér vonala és nem a padlótól az alsó.
A proji most 70 cm magasan asztalon van. - Képet javítva lentebb, kicsit aránytalan.
A Tv asztal 50 cm + a center 17cm. a vászon fehér alja 70 cm. - Képet majd teszem fel.
Az asztal meg volt emelve 15 cm plusz lábbal de azt mondták vegyem le.
Itt azt tanácsolták sokan, hogy minél lejjebb eresszem ahogy tudom.

Nem tom milyen magas vagy és elég lenne-e a proji alatt kb.190cm hely, mert ha igen, akkor a vászon alja lehetne kb. 1m.-re a padlótól, és elférne alatta normálisan a hsz-is. -
-175 cm, de nagyon csúnyán nézne ki egy nappaliban, hogy ott lóg az asztal felett a szob 1/3-n a proji.
Egyébként csak heti 3x a hétvégén kapcsoljuk be a projektort.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35067) alphamooncam válasza Beni2360 (#35066) üzenetére


alphamooncam
őstag

Félre ne értsd, eszem ágában sincs megmondani, hogy hogyan csináld, csak segíteni szerettem volna. És hát látom a hibát, no...

Én is olvastam az ajánlásokat, hogy minél lejjebb a vászon alját, mert a mozikban is így van, de ott nem lóg bele a hangképbe a vászon... ( Ne adja isten, hogy a hsz kitakarja a kép egy részét ! )

Olvastam mások nyűglődését a center elhelyezésével kapcsolatban, hát teljesen meg tudom érteni.

Nálad ugyan nem a center van útban, hanem a bal és a jobb hsz-k.

De a centerhez hasonlóan, ez sem mehet a hang - vagy a kép, ill. egymás rovására, mert akkor az élmény már nem lesz belőle, legalábbis nem hiánytalan.

Nem egyszerű úgy elhelyezni, hogy az minden követelménynek megfeleljen, ha lehetőségek adottak...

Csak mert eddig nem írtam, szal nekem is 280 a belmagasságom és a vásznam felső széle 31 cm-re van plafontól , de ez teljesen egyéni preferencia, nekem így jött ki hogy semmi se csorbuljon... az élmény sem.

Ha esetleg a szemem csalt meg és nem takarja ki a hsz-kat a leeresztett vászon, ( erre nem válaszoltál) akkor vedd úgy hogy nem szóltam semmit.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#35068) Mik76 válasza Beni2360 (#35066) üzenetére


Mik76
senior tag

A masik megoldas hogy kategoriat lepsz felfele projektor szinten.
Az epson tw6XXX gepeknek mar van eleg zoomja hogy fel tudd rakni a kanape fole a falhoz, igy nem vagja agyon a lakas kinezetet.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#35069) cinemazealot válasza Beni2360 (#35066) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kicsit törpöltem a szobád berendezésén és a projektor lehetséges elhelyezésén. Az vitán felül áll, hogy a projektor fent lenne praktikus helyen. Te viszont nem akarod, hogy belógjon állandóan, mert rontja az összképet, amikor éppen nem használod, ez teljesen érthető.

Mi van olyankor, ha a projektor egy vízszintes karra rögzített tálcán volna (akár fent, akár lent, ez most akár mindegy is lehetne), a kar egy függőleges tengellyel az ablak alá/fölé lenne rögzítve a falra, ami körül el tud fordulni. Használat közben kihajtod a vászon elé, használat után meg visszahajtod a szoba sarkába.

Ha a kar az ablak alatt van odaerősítve az oldalfalra (tehát lentről vetítesz), akkor a kar végét egy az ablak fölé, pontosan a kar tengelye vonalában rögzített vékony függesztő vezetékkel fogod meg, ezzel tudod belőni a projektor pontos magasságát. Ha viszont a kar az ablak felett van rögzítve (tehát fentről vetítesz), akkor a mennyezetre erősíted fel a kar végét tartó függesztéket, amit csak akkor akasztasz be, amikor a kart a projektorral kihajtod alá. A kart behajtva egy másik (fal mellett felrögzített) függeszték tartja helyén (a sarokban) a kart a géppel.

Kérdés lehet a kar kihajtásának mértéke, hiszen ez is befolyásolja a vetítés irányát. Ezt a kar tengelye mellett vízszintesen elhelyezett egy merev támasztórúd vagy két kifeszített "támasztó" vezetékkel lehetne belőni.

Szólj, ha nem elég világos, megpróbálok rajzolni hozzá. :)

(#35070) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Projektor képén hogyan szokás jól beállítani? Tudtok valami jó leírást, amit követve meg lehet csinálni? Mert elég sok félét láttam. Meg azt sem tudom, hogy hol szokás kezdeni? A médialejátszó képbeállításánál, vagy csak a projektorét? Melyikhez állítom melyiket? Láttam amúgy hogy létezik THX Calibrator Disc is, de sehol nem találtam ilyet. (Mármint nem lemezes formában)

(#35071) Beni2360 válasza alphamooncam (#35067) üzenetére


Beni2360
félisten

És Miki76 és cinemazealot mindhármótok tanácsait köszönöm.

alphamooncam - az ígért kép. Ha olyan magasan van a vászon akkor a 3D filmek kizárva, úgy olvastam. A jobb oldali hsz 15 cm-rel kell vetítéskor kijjebb tennem, ilyenkor már közel van a bejárathoz és állandó helynek ez már veszély forrás. Ennyi a megoldásom.
------------------------------------------
Miki76 Igen de még nincs egy éves sem 230 órával lehet. hogy igazad lenne ha nem vitt volna el a mostani átalakítás egy drágább proji árát.
Azért érdekel, hogy a szidott trapéz korrekció mert pixelt vesz el a képből, ez a lencse eltolás nem ugyan az? :F
-------------------------------------------
cinemazealot - Én is filóztam és keresgéltem a behajthatós megoldás után de én inkább a kanapé fölé egy szekrényfélébe behajtva és lecsukva az elejét de a 165 cm igencsak hosszúnak bizonyul. Max csináltatni egy egyedi tartókart. Az ablak alá nem megy kihagytam a konvektort a rajzból.
Szólj, ha nem elég világos, megpróbálok rajzolni hozzá. Köszi értem és van ennél jobb megoldás a fixelésre 90fok, alá támasztás már más kérdés, mivel eredeti szakmám szerszám készítő van elképzelésem a megoldásról.
------------------------------------------
Végszó: Jöhetnek még a tanácsok és a megoldások lehetősége. Tudom nem ildomos a hsz mozgatni de az én öreg sérült füleimnek ez már egy kánaán.
A legolcsóbb megoldás a felhelyezés lenne és akkor lemondás a 3 D-ről nem mintha nagyon erőltetném.
Igaz már a kábelcsatornák lent vannak felfúrva. :F :F :F :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35072) cinemazealot válasza Beni2360 (#35071) üzenetére


cinemazealot
addikt

Lehet, hogy kihagytam valamit, de nem igazán értem az összefüggést: miért kellene lemondanod a 3D-ről, ha magasabban van a vászon? :F

[ Szerkesztve ]

(#35073) hétalvó válasza Beni2360 (#35071) üzenetére


hétalvó
addikt

nem bonyolult szétszeded a polcot 2 részre és onnantól sztem egyértelmű.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#35074) Beni2360 válasza cinemazealot (#35072) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert azt olvastam a fórumokon, hogy lehetőség szerint a 3 D kép közepe legyen szem magasságban, vagy az csak a TV-re vonatkozik?
--------------------------------
hétalvó - nem bonyolult szétszeded a polcot 2 részre és onnantól sztem egyértelmű. - bocs de ezt nem értem. Hol van itt polc? :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35075) hétalvó válasza Beni2360 (#35071) üzenetére


hétalvó
addikt

akkor a "készülék állványodat"

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#35076) Beni2360 válasza hétalvó (#35075) üzenetére


Beni2360
félisten

Na akkor a fehér állványra gondolsz ami 70-110 cm-ig állítható. Ezt toltam anno a kép elé amíg a másik oldalra vetítettem. De most az asztalon van a vetítési pont. Állvány kizárva. De még mindig nem értem miért kellene ketté szednem? Mit érek el vele?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35077) Mik76 válasza Beni2360 (#35071) üzenetére


Mik76
senior tag

Jó lett a vászon tetszik a fekete csík a tetején.

Olyan ez mint a kamera vásárlás, vesz az ember egy gépet aztán egy alap objektívet. Aztán eltelik egy év és vesz egy másik objektívet ami annyiba kerül mint a gép. :) és így tovább és így tovább.

Ami a korrekciót illeti ne aggódj miatta egyáltalán nem vészes pedig nálam elég jelentős.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#35078) hétalvó válasza Beni2360 (#35071) üzenetére


hétalvó
addikt

úristen.
középen a feketére amire ráraktad a centert és az erősítőt. talán, ha lejjebb jössz egy szintet a vászanat is le tudod vinni vagy 30cmétert.
ez egybként egy tv állvány, ha kivetítőzünk max 2 emeletes fér el.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#35079) Beni2360 válasza hétalvó (#35078) üzenetére


Beni2360
félisten

Kezdem érteni mire gondolsz és akkor az asztal alól vetíteni? Ugyan úgy nincs fix helye a projinak.
A Tv asztal 50 cm + a center 17cm. Két polc van alul a BD lejátszó és a T-home box, második polcon az erősítő a tetején a center.
E szerint te le akarod még helyezni a kolléga meg feljebb. Na most légy okos Domokos!

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35080) .DLL válasza Beni2360 (#35071) üzenetére


.DLL
veterán

Nemolyan rossz ez, kicsit furcsa látvány, hogy 50cm-t eltartja a konzol a vásznat a faltól, és összecsukva is ott "lebeg" a tok a szobában, de közvetlen fölé mehetne egy polc, amire pl. virágokat, stb. lehet tenni, és akkor nem annyira "nyers" a vászon házának környéke.

Ha jól sejtem kb. 3,5−3,7m-ről nézitek a képet, ha van fejtámla, vagy a fej mögé párna, tehát kényelmesen hátra lehet dőlni, akkor nem is vészesen magas a vászon, de még egy 5-10cm-t így is lejjebb lehet húzni ha jól látom, akkor sem zavarná a Centert. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35081) Beni2360 válasza .DLL (#35080) üzenetére


Beni2360
félisten

Az előző felálláshoz képest ami a másik oldalon volt 10 cm-re lejjebb került a vászon.
Mehetne még egy fokozatot lejjebb de akkor már belógna a center elé. 2/3 részen. 10 x mértem de végül is ilyen lett. Most van 7 cm a centet és az alsó rúd közt. Ezért nem fogom feljebb fúrni.
A fölé helyezés nekem is megfordult az agyamban de még nem döntöttünk, hogy mi legyen.
Egyébként tervezek a konzol jobb oldalára egy fekete bársony függönyt lelógatni mert nagyon belátni az előszobából jövet a TV mögé és ott a sok vezeték kavalkád. Esetleg valami olyan megoldás keresnék ami kihúzható még 1x 50 cm és akkor volna egy minimális árnyékolás erről az oldalról.
Az 50 cm tartó meg a távolság csökkentése végett is volt. A minkét konzolon van egy 6x2x50 cm-s pácolt léc amire rögzíteni lehetne a függönyt. Igen 370 cm-ről nézzük.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35082) tl-x


tl-x
őstag

Én a fix vászon fölé gondtoltam felfúrni a centert (Logitech Z906) egy fali konzolra. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#35083) BBéci válasza tl-x (#35082) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki!
Szerintem annak a hangdobozkának tök mindegy, hová teszed, sehol nem fog jó hangzást nyújtani. Viszont minél messzebb lesz a füleidtől, annál jobban romlik a helyzet, mert nagyon pici. Az egy PC-s szett, számítógép köré/asztalra való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35084) tl-x válasza BBéci (#35083) üzenetére


tl-x
őstag

Gyerek alszik akkor mozizunk így elegendő a hangzása a szoba meg 12nm. De nyilván vannak jobbak is.

(#35085) Exian válasza tl-x (#35084) üzenetére


Exian
őstag

Dettó. A szoba is pont 12nm nálunk is, amiben mozizunk :) Mi egy ILYET használunk jelenleg. Panel lakás... többnyire az a gond, hogy még ezt is állandóan halkítgatnunk kell, hogy ne legyen szomszéd para. Persze nem a hangerő a lényeg, egy többhangszórós, jó minőségű, jól elhelyezett szett mindenképp tervben van.

Viszont az esti / gyerekmáralszik típusú mozizáshoz ajánlok BT-s fejhallgatót, legalábbis nekem az a tervem, hogy az Android BOX-ra, amiről filmezünk, rányomok BT-s fejhallgatót és akkor letudva a probléma. A kérdés az - még sosem próbáltam -, hogy rá lehet csatlakoztatni androidra 2db bluetooth fülest is, vagy csak 1db-ot? Az lenne jó, ha párban is lehetne, akkor tudnánk a feleségemmel együtt mozizni este fülesekkel. Kábeles fülesekkel meg tudnám oldani, de az nem túl kényelmes. Próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#35086) .DLL válasza Beni2360 (#35081) üzenetére


.DLL
veterán

Feljebb ne is. :N
Viszont azt nem tudtam, hogy fix fokozatai vannak a vászonnak, s nem állítható meg bárhol.
_ _ _
_ _ _

Nekem meg érkezik egy ScreenLine Amleto Diamond vászon anyag. :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35087) cinemazealot válasza Exian (#35085) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én úgy tudom, hogy egyszerre csak egy hangeszközzel képes párosodni az Android, ami érthető is, hiszen a hangerő szabályozásakor nem mindegy melyik eszköz hangerejét állítod. Viszont azt megteheted, hogy veszel egy olyan BT eszközt (pl. headset-et), aminek van 3,5 mm-es Jack kimenete (nekem egy ilyen Sony SBH20-am van, imádom), azt meg egy elosztóval két vezetékes fülesbe szét tudod osztani. Ha egymás mellett ültök, még működhet is a dolog.

(#35088) tl-x válasza Exian (#35085) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem ez a fülesezés már nagyon zárttá tenné a mozizást, meg kényelmetlen is lehet. Akkor vehetnék VR szemüveget és ott is nézhetnék filmet. Én próbáltam PS4-el játszani Sennheiser fülessel tök jó is volt csak mindig lekapkodtam, mert nem hallottam nem-e a gyerek sír.

[ Szerkesztve ]

(#35089) Exian válasza cinemazealot (#35087) üzenetére


Exian
őstag

"azt meg egy elosztóval két vezetékes fülesbe szét tudod osztani."

A vezetékes dolgot mindenképp kihagynám. Mondjuk este már nagyrészt csak én szoktam egyedül mozizni, mi általában délután mozizunk együtt a gyerekekkel (megfelelő filmeket választva persze), a feleségem szokott altatni, úgyhogy én tudnék fülessel is este, engem nem zavar. A vezeték viszont igen.

Annyit lehet még fejleszteni gyerekfelügyelet téren, hogy egy mikrofont el kell helyezni mellette, azt összedrótozni valahogy a hangrendszerrel és akkor lehet hallani, ha sír :DDD

(#35090) spiky03 válasza .DLL (#35086) üzenetére


spiky03
veterán

Várjuk majd a képeket meg a beszámolót, hogy milyen lett. ;)

Gratula hozzá. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35091) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Pénteken elvitte a UPS futár a hullámos Acer vásznamat a szervízbe, Brno-ba, és utána pár órával hirtelen villámcsapás szerűen pattant ki a gondolat a fejemből, hogy én marha elfelejtettem beletenni a dobozba a számlamásolatot, és garanciajegyet! :W :W :W Szerintetek mennyire gáz? :D Mondjuk egyből utána írtam is a külföldi szerviznek egy levelet, hogy elfelejtettem, és ha kell, utána küldöm postán, csak nehogy visszaküldjék a rossz vásznat! Meg szombaton egy Acer Shopban is megkérdeztem, hogy szerintük mit csináljak, de azt mondták, ha hiányolják, majd keresnek, de lehet, hogy elég, ha bescannelve elküldöm.
Ma reggel kaptam egy általános sablon mailt, hogy megérdekezett a vászon, megkezdik a vizsgálatát, de még nem jelezték, hogy hiányoznak a papírok.

(#35092) hétalvó válasza Beni2360 (#35079) üzenetére


hétalvó
addikt

nálam ez a bevált magasság a vászonhoz. mint látható középen egy végfok és a center adja meg a magasságot. nálad 3 készülék van egymáson. lejjebb lehetne engedni mindent másik készülékállvánnyal. de ahogy nézem a garnitúra se alacsony, látni kéne élőben.
de ha most felfelé kell nézned érdemes megpróbálni lejjebb hozni a vászon közepét.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#35093) Beni2360 válasza hétalvó (#35092) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint írtam A Tv asztal 50 cm + a center 17 cm. a vászon fehér alja 72 cm és nem kényelmetlen a nézése. Ez már marad elfáradtam csak finomításokat fogok csinálni. megrendeltem a szélire a fekete plüss anyagot amit oldalra rögzítek és valamit kitalálok a tok fölé. Igazság szerint még egy DVB-C boxnak is helyet kellene csinálnom, hogy a DIGI Sport TV képét is ki tudjam rakni néhanapján egy kis foci vagy tenisz végett.
Hátulra az asztal és a TV mögé csavaroztam fel egy fekete bútorlapot a lambériára 80x50 cm, hogy a vezetékek kevésbé látszódjanak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35094) krisz242 válasza Exian (#35089) üzenetére


krisz242
tag

Ebből két darabbal elvileg megoldhatod, amit gondoltál fejes ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#35095) Beni2360 válasza Exian (#35085) üzenetére


Beni2360
félisten

Desxz Syllable E3 Wireless Bluetooth Audio Transmitter For Bluetooth Headphones to Non-Bluetooth Source 3.5mm Aux Cable Audio
Két fülest kezel, nekem is ilyen van. A TV USB portján lehet tölteni én lógva hagyom.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35096) Exian válasza Beni2360 (#35095) üzenetére


Exian
őstag

Köszönöm!

(#35097) synar válasza Beni2360 (#35093) üzenetére


synar
őstag

Ha van Androidos-os box-od, akkor a DIGI online app-on keresztül a DIGI saját csatornái és a közszolgálati adók, így a sportok is HD-ban nézhetők. DIGI előfizetés kell hozzá, meg egy regisztráció.

[ Szerkesztve ]

(#35098) Beni2360 válasza synar (#35097) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi de én csak zene hallgatásra keresek valamit amihez nem kell a TV bekapcsolása természetesen a ZIDOO X8 készüléken - NAS- keresztül és mobilra. De ez már nagyon off itt.
Az nincs, csak úgy kapom. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35099) tl-x válasza Beni2360 (#35098) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem a mozi szobához már csak a vászon a projektor (szervízben) és a projektor kar hiányzik :)

(#35100) Beni2360 válasza tl-x (#35099) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor három fő eleme hiányzik a vetítéshez, ez nem biztató. :DD
Nekem kész van és ma De. el is hoztam a fekete bársony anyagot jobb oldalra a takarás végett. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.