Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) devil-k válasza rodder76 (#16650) üzenetére


devil-k
nagyúr

A BenQ1070 nagyon alkalmas mozisára, sokan szeretik és nyúzzák nap, mint nap. :)

Viszont ekkora képet 110 cm-ről nézni, kissé meredek szerintem.

- mozi bolondéria -

(#16652) Neoteric válasza rodder76 (#16650) üzenetére


Neoteric
addikt

W1070 short throw valtozata a W1080ST, de szerintem se idealis 2 meter szeles kepet 1 meterrol nezni.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#16653) rodder76 válasza Neoteric (#16652) üzenetére


rodder76
csendes tag

Pedig szimulátoros körökben, főleg külföldön így alkalmazzák.
A "super field of view" érdekében... SFOV

Sőt kisebb távolságokkal is alkalmazzák (60-70 cm). Videókon elég jól néz ki. Még 720p vetítővel is!!!

Csak kíváncsi voltam az itteni véleményekre......

Természetesen mozizáskor normál körülmények között fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#16654) Q válasza c4 (#16643) üzenetére


Q
senior tag

Ez a kép alapján én mindkettőt kerülném :N

(#16655) c4 válasza Q (#16654) üzenetére


c4
őstag

Akkor neked SXRD vagy D-ILA való. :)
Pedig az ANSI kontraszt különbség jól látható. Amíg nem lesz deepblack a belépő LCD vetítőkben, addig az a szép szürke keret ott lesz. :DDD

(#16656) Lazsnak


Lazsnak
tag

Udv ismet!

Lenne még egy kérdésem a hozzáértőkhöz. A házimozit úgy csináltuk, hogy egy egyedi térelválasztó/polc rendszer egyik fele szépen legipszkartonozva, simara glettelve, sima fehér falfestékkel lefestve, szépen körbe keretezve. Elmúlt években viszont lett egy függőleges repedés benne, kb ugy fest mint egy függőleges sornyi pixelhiba a tvn, marha vicces :).

De a lényeg, leglettelném, foglalkoznék vele egy kicsit, kutatgattam, és találtam mindenféle "vászon festéket". Jobb lehet egy ilyen mint a sima feher héra falfesték? Érdemes lenne inkább ilyenben gondolkodni? Ha igen tudtok márkát vagy típust? A vászon nem opció, ez már van, és eddig is megfelelt. Nem utolso sorban nagyobb minden vászonnál :)))

(#16657) Madwe válasza rodder76 (#16653) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát nem tudom, eléggé pixelesedik ott már az fhd is szerintem. mondjuk nálam most 2.5m széles kép van, de annál a 2m-nél közelebbi nézési távnál már elég rossz a kép... ide már 4k kéne szvsz :D mindenképp próbáld ki vétel elött! amúgy 1080st a w1070 rövid változata mint már írták, talán annál is maradt a w1070 nagyon pici, 30ms körüli input lagja, ami játéknál, főleg szimnél nagyon fontos h kicsi legyen!

(#16658) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok
Ha van egy 3d dlp hs-s projektorom es 3d dlp szemuvegem milyen film formatumot toltsek le? Egyet letoltottem de 3d helyet egy megosztot képernyős filmet kaptam.

(#16659) Q válasza c4 (#16655) üzenetére


Q
senior tag

Majd, ha rám szakad a bank. :O
Én is csak azt akartam mondani, hogy egy ilyen kép alapján még nem szabad dönteni. Ettől függetlenül belépő szinten valóban a dlp lehet a nyerő.

#kiss8671
Mivel játszod le a filmet?

[ Szerkesztve ]

(#16660) kiss8671 válasza Q (#16659) üzenetére


kiss8671
tag

Egy acer p1303w vel

(#16661) Madwe válasza kiss8671 (#16660) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem a projektorra gondolt:D Géppel/médialejátszóval, ha igen milyennel?

Amúgy ami felezett, az half sbs vagy ou. Ha szebb képet akarsz akkor rendes 3d-t szedj, ami bd 3d, vagy remux 3d alatt keress. A lejátszód oldalán van a gond valszeg (vagy a projektorod nem vált automatikusan 3d-be)

(#16662) Q válasza Madwe (#16661) üzenetére


Q
senior tag

:K

Kábel gond nem lehet?

(#16663) Madwe válasza Q (#16662) üzenetére


Madwe
nagyúr

Half sbs-t vagy ou-t gyk. bármi átviszi... bd 3dhez kell az 1.4-es hdmi.

(#16664) Sefter


Sefter
veterán

Megyek ma használt vásznat megnézni, mire figyeljek?
Oldalfeszített, motoros a cucc..

Psn ID: sefter_hun

(#16665) hétalvó válasza bajnokpityu (#16646) üzenetére


hétalvó
addikt

Legalabb nem kiflit kell neznem es van lens shift.
Ezeken az olcso dlp-ken kb semmi optika nincs.
Ami nalam volt optoma meg homalyos is volt sarkokban.
Azert ezekhez kepeset sz epson-ban igenis komoly oprika van. A zajszint pedig meg meger egy kulon miset.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#16666) Sefter válasza hétalvó (#16665) üzenetére


Sefter
veterán

Romantikus filmnél ébren tart a "zaj" , Rambo meg elnyomja a 30dB-t :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#16667) Madwe válasza hétalvó (#16665) üzenetére


Madwe
nagyúr

w1070 optikájával nekem semmi panaszom nincs... zajszint pedig teljesen tűrhető, 2-3mre van a fülemtől s csak csendes jelenetnél hallani vmit... ellenben alleeban megnéztem az éhezők 3. kötet 1. részét, hátsó sorban... egyrészt a vészkijárat miatt dicsfényben ültünk, másrészt rohadt halk volt a film, hangos a venti s konkrétan az akciódúsabb hangos részeket is túlharsogta... rég voltam moziban, de rájöttem h ez nem is baj :D

(#16668) layerke


layerke
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni projektor vásárlása előtt. Találtam egy Infocus in81-es használt projektort, ami a fullhd iránti igényemet kielégíti leírás alapján. Kérdésem az, hogy jól értem-e, hogy 1,2es zoommal 3,5 méterről tud 85"-os képet vetíteni? Valamint hogy a gyárilag megadott 33/30dB-es zúgás mennyire zavaró egy esti nem túl hangos filmezésnél? Soha nem volt még projektorom, de több értelmét látom, mint a tévének, ezért szeretnék projektort (nyilván a kedves oldalbordámat meg kell előnyeiről győznöm, de ez már csak rám marad) és körbejárnám a témát amennyire lehet, végül si nem két fillérről van szó.
Köszönöm a segítségeteket előre is!

Üdv,

(#16669) c4 válasza hétalvó (#16665) üzenetére


c4
őstag

Khm... csak halkan jegyzem meg, a tw5200 nem egy überálat optikával megáldott gép. De kinek a pap, kinek a papné. :)

(#16670) hétalvó válasza c4 (#16669) üzenetére


hétalvó
addikt

Nekem 3200-asom van.
Madve: akkor neked van kitalalva.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#16671) bajnokpityu válasza c4 (#16669) üzenetére


bajnokpityu
félisten

7alvó epzonjának optikája tényleg jobb,mint az akár többszöröséért megvehető új epzonok. hogy egyedi eset-e, azt nem tudom, de rémes volt a kiállításon a 9200es képe.
de azt úgyse adja el, tehát a többieknek marad a hurka optika.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16672) kiss8671 válasza Madwe (#16661) üzenetére


kiss8671
tag

Egy hp laptoprol ati 8760 as kartyaja van vlc playerrel. De a projektoromon nem 1.4 es a HDMI nem?

(#16673) hétalvó válasza bajnokpityu (#16671) üzenetére


hétalvó
addikt

Volt nekem egy irodai dlp-s benq-m is azt szerettem. Ott az egyenes az egyenes volt.
Nem csoda a 3200asom se csak elmegy kategoria.
Nehez vilag ez. Mindenki olcsosit.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#16674) szepi0808 válasza bajnokpityu (#16671) üzenetére


szepi0808
senior tag

Azért ne írjuk le az Epson csúcsgépét, nem rossz és pont optikában fejlődtek a legtöbbet az előd modellekhez képest. A kiállításon rossz körülmények és beállítások miatt messze menő következtetéseket ne vonjuk le. Én láttam ideális körülmények között és le is írtam a véleményem: TW9200 vs HW50

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16675) kiss8671


kiss8671
tag

Es az Acer P1303W projektorrol mi a velemenyetek vay úgy osszessegebe az Acer projektorokrol?

(#16676) Logitech


Logitech
aktív tag

BENQ W1300 jó árnak tűnik

(#16677) Madwe válasza kiss8671 (#16672) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vlc tudtommal nem fog 3d-t lejátszani... próbáld ki a powerdvd-vel vagy xbmc-vel, azzal menni fog.

(#16678) K46


K46
újonc

Sziasztok.

Projector vasarlas elott allok, es vasarnapig dontest kellene hoznom ugyanis akkor jar le az akcios ar.

Ket jelolt lenne.

Benq w1070: £399 illetve optoma Hd141x: £449 mindkettő 5 ev garanciaval.

A projector nivida videokarival felszerelt pc re lenne kikotve es filmezesre jatekra lenne hasznalva.

Nem tudok donteni, mindkettőrol jokat olvasni tobbsegeben. Legyszives segitsetek melyiket erne meg jobban megvenni. Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#16679) KisTücsök válasza K46 (#16678) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem dönthetjük el helyetted, hogy melyiknek tetszene a képe. W1070 mindenesetre eléggé felkapott.

Az az ár nagyon komoly. :Y

(#16680) K46 válasza KisTücsök (#16679) üzenetére


K46
újonc

A w1070 nek lattam a kepet ott elmaradt a WOW faktor, kicsit szemcsesnek talaltam. Sajna Hd141x nincs nekik kikotve de vasarnap tartanak nekem egy kis bemutatot egy hd 131x el. Az talan ad valami kis izelitot arrol hogy milyen is az optoma.

Amugy inkabb velemnyekre lennek kivancsi hogy en ezt azt valasztanam mert szerintem ebben vagy abban jobb az 1ik vagy a masik. Teccikerteni...:-)

(#16681) jracz válasza K46 (#16680) üzenetére


jracz
tag

Szemcsés a képe?
Érdekes
:Y

(#16682) Norbi 72 válasza K46 (#16680) üzenetére


Norbi 72
veterán

A w1070 nek lattam a kepet ott elmaradt a WOW faktor, kicsit szemcsesnek talaltam.

Nem megfelelő tartalommal nézted,szerintem.

(#16683) K46 válasza KisTücsök (#16679) üzenetére


K46
újonc

A w1070 nek lattam a kepet ott elmaradt a WOW faktor, kicsit szemcsesnek talaltam. Sajna Hd141x nincs nekik kikotve de vasarnap tartanak nekem egy kis bemutatot egy hd 131x el. Az talan ad valami kis izelitot arrol hogy milyen is az optoma.

Amugy inkabb velemnyekre lennek kivancsi hogy en ezt azt valasztanam mert szerintem ebben vagy abban jobb az 1ik vagy a masik. Teccikerteni...:-)

(#16684) StLui válasza K46 (#16683) üzenetére


StLui
veterán

Ezt meg minek írtad le újra? Szerintem értettük elsőre is, de manapság akármelyik fullhd vetítőn meglepődnék ha szemcsés lenne a képe hasonló kategóriában mint ezek.
Itt legtöbb embernek, nekem is, w1070 van. De kinek lett volna mindkettő? Nálunk meg semmit nem mutatnak be, csak a SIM-ek vannak mindenhol szinte, meg gondolom Epson :)

Viszont az is lehet, hogy te is olyan szemű vagy akinek muszáj lesz pár ezer fontért nézelődni a wow faktorhoz.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16685) Spuri2000 válasza K46 (#16683) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szerintem szar volt a forrásanyag ha szemcsésnek láttad! A legtutibb ha te viszel anyagot és azt nézed meg mindenhol!

(#16686) Spuri2000 válasza Sefter (#16664) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ne legyen kiszakadva... :D

(#16687) K46


K46
újonc

Bocs a dupla postolasert veletlen volt.

A forrasanyag blue ray lejatszorol ment blue ray disc-rol(transformers2)

Ez egyetlen amire gondolni tudok hogy nem volt korom sotet a helysegben es talan amiatt. Esetleg valami nem volt jol beallitva.

Na mind1vasarnap majd jobban megvizslatom a dolgokat.

Nem felvagaskent csak a kulonbsegek erzekeltetese vegett elmeselem hogy itt a sima elado ajanlotta fel hogy jojjek vissza vasarnap akkora beallitja nekem mindket projektort megiszunk egy kv-t vagy teat es megmutat mindent amire kivancsi vagyok. Jo erzes...

(#16688) kruplishal válasza K46 (#16687) üzenetére


kruplishal
tag

Hát a transformers 2 nem egy referencia minőségű anyag....

(#16689) c4 válasza kruplishal (#16688) üzenetére


c4
őstag

Pláne, ha feltoltak minden filtert, képélességet a lejátszón, vetítőn...

(#16690) kruplishal válasza kruplishal (#16688) üzenetére


kruplishal
tag

A transformersben rengeteg jelenet "zajos". Nem értem az okát miért csinálják ezt. Még a világos jelenetek döntő többsége is(sok filmnél így van). Pedig nem hinném ,hogy ISO 6400-12800-on forgatnak f20-ra rekeszelve nappal,nagy érzékelővel. Gondolom utólag zajosítják valamiért......, ill. az efektek lehet, hogy így jobban hatnak :F

Érdemes megnézni inkább egy obliviont,avatart,magányos lovas,need for speed,lucy stb...

[ Szerkesztve ]

(#16691) devil-k válasza K46 (#16687) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs olyan, hogy blue ray, olyan van, hogy Blu-ray!

Egyébként a Transformers tényleg nem referencia anyag: Lucy, Csillagainkban a hiba, A túlélő... stb. Ezeket nézzétek meg!

- mozi bolondéria -

(#16692) kruplishal válasza devil-k (#16691) üzenetére


kruplishal
tag

Jah... a túlélő most a nagy kedvenc. Képben és hangban is nagyon ott van. Ha átjön valaki és a mozimat kell demonstrálni, ezt szoktam berakni és esnek az állak :)

(#16693) devil-k válasza kruplishal (#16692) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az biztos, hogy olyan térhatás van benne, hogy a legtöbb "csúcstechnológiás" blockbuster film elbújhatna mögötte! :K

- mozi bolondéria -

(#16694) szepi0808 válasza kruplishal (#16688) üzenetére


szepi0808
senior tag

Vannak benne jó részek, főleg az IMAX-es verzióban, amit IMAX kamerával rögzítettek, mondjuk az a rész mikor optimust az erdőben leamortizálják, meg még van egy pár, de a sima szélesvásznú képek elég gyengék az is biztos. Ez ugyan így van a trafó 4-ben is, ott is az IMAX-es részek nagyon jók.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16695) bilijo


bilijo
csendes tag

Sziasztok!
Vetítővászon vásárláshoz szeretnék tanácsot kérni.
Egy Benq w1070 projektorhoz kellene,kb230cm széles méretben. A fix keretes a falon lévő tévé miatt nem megoldható.
Mit tudnátok ajánlani kb 120e ft körül?
Ár/érték arányban mi a javasolt vétel?
Motoros grandview cnv-t szerettem volna,de már nem kapható, ennek a típusnak a manuál változata és a motoros közt van nagyobb minőségbeli különbség?
Motorosok közül még ezeket találtam:
[link]
[link]
Ajánlott valamelyik?
Mennyire hajlamosak a hullámososdásra az ilyen kategoriájú vásznak,és vetités közben mennyire zavaró?
Előre is köszönöm!

(#16696) szepi0808 válasza bilijo (#16695) üzenetére


szepi0808
senior tag

Mind kettő Kínai standard vászon, ha csak ennyi van rá, akkor a funscreent olcsóbban megúszod.
Manuális Gr sem lenne rossz, ha lenne és nem valami utánzatot adnának más néven helyette.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#16697) onyy


onyy
csendes tag

Sziasztok.
Filmezéshez néznék projektort (arányaiban olcsóbbra jön ki mint egy nagyobb led tv), viszont meglepett, hogy míg külföldi oldalakon 20-30ezer órás izzóélettartamot ígérnek, addig az itthoniakon 3-5ezer óra szerepel (ahol pedig megvan a 20.000 óra élettartam, ott max 1000 lumen fényerőt írnak)...

Az árakról nem is beszélve (oké, noname kínai vs márka, de 360$ért 1280*800 1080p 3200 lumenes Miracast-os projektor azért elgondolkodtatott...persze 80$ a szállítás, de még így is 140ből kijön vámmal...).

Van erre valami magyarázat, vagy el kell fogadnom,hogy ha magyar garis terméket akarok venni akkor ~200ezer Ft alatt nincs normális vétel?
Előre is köszönöm a segítséget/felvilágosítást.

(#16698) Tonyo válasza onyy (#16697) üzenetére


Tonyo
őstag

Szerintem ledes projektort láthattál 20-30 ezer órás lámpával, itthon pedig dlp-set. Azok kb. 2-3 ezret bírnak.

(#16699) onyy válasza Tonyo (#16698) üzenetére


onyy
csendes tag

igen,ledes. de akkor ezek tényleg valós adatok, és érdemesebb kintről berendelni, mint itthon megvenni?

(#16700) Tonyo válasza onyy (#16699) üzenetére


Tonyo
őstag

Itthon is kapni ledes projektorokat. Kintről mindig olcsóbb lesz valamennyivel, csak gondolj a garanciára is.
Annyiban gondolom valós adatok, hogy tovább bírja jóval egy ledes lámpa, mint a dlp-s. Hogy ez most valóban 30 ezer óra..?!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.