Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) c4 válasza bajnokpityu (#16450) üzenetére


c4
őstag

Hát én leírom, fővesztés terhe mellett, de bevállalom! Négyeljetek fel, tűzzétek karóra a fejemet... Vessétek kutyák elé maradványaimat... LSK És most jöjjön, aminek jönnie kell. ::DDD

(#16452) Atomgeszi válasza TwentyFour (#16427) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, elég idegesítő, hogy eltekergeti. De próbáld meg csak épphogy rárakni, akkor is fog védeni. És leszedésnél meg simán csak húzd előrefelé(mivel épphogy rajta lesz könnyen le fog esni).
Persze, ha magasan vagy szar helyen van akkor idegesítő mindig fel le szedegetni. :(

(#16453) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Úgy látom már kezd csökkenni az emberek érdeklődése!

(#16454) xtremetuning válasza AVhelper (#16444) üzenetére


xtremetuning
addikt

"hangáteresztős vásznak téged nem győztek meg" Látod, ilyen egyszerű vagy. A hangáteresztésükről nem győztek meg. Gondolkodni, értelmezni szabad.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16455) c4 válasza Spuri2000 (#16453) üzenetére


c4
őstag

Kevesebb vetítőt vesznek? Pedig itt lesz a Karácsony! :)

(#16456) Spuri2000 válasza Spuri2000 (#16453) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hopp ezt rossz helyre írtam! Sorry...

(#16457) hétalvó válasza AVhelper (#16444) üzenetére


hétalvó
addikt

jo de nem ismeted xt-t . az a baj ami nem baj o high-end audio-s es innen nezve figyeli a hazimozi rendszeret is. fizikai keptelenseg, hogy neki bejojjon barmilyen hangatereszto vaszon.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#16458) c4 válasza hétalvó (#16457) üzenetére


c4
őstag

Bejön az, csak tegyél mögé valami jófajta JBL nyómókamrás hangszórót. :)

(#16459) bajnokpityu válasza c4 (#16458) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ilyen megoldás volt 1-2 éve a kiállításon. erősen lehetett hallani, hogy más a center hangja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16460) xtremetuning válasza bajnokpityu (#16459) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az nem nagyon jött akkor össze a Snelléknek.... ;] Pedig az a vászon sem volt 2 forint. Igaz Balázs ? (Yoda)

c4 : nem nyert, nem szeretem a syntesis hangját. És hidd el, amit most használok, simán tud akkorát szólni. De kompromisszum nélküli hangáteresztés nincs. SZVSZ.
Azt megértem, hogy azokat a bűnronda jbleket el akarod rejteni, de én szeretem az én frontjaim látványát.... ;)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16461) c4 válasza xtremetuning (#16460) üzenetére


c4
őstag

Én csak annyit tennék hozzá: kompromisszum nélküli konzervzene, mozi sincs. :)
És gyakorlatilag mindegy milyen márkáról, és árról beszélünk.
De én visszaevezek a veítőfrontra, eme kis kitérő után.

(#16462) cecil válasza xtremetuning (#16460) üzenetére


cecil
aktív tag

meg megnézném azt hogyan pakolod be a vászon mögé... :)

Hupsz ugrott a fél nappali területe... :D

vagy a nappali közepén jön le a vászon... ha motoros

[ Szerkesztve ]

(#16463) xtremetuning válasza c4 (#16461) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor ez NEM AZ a kompromisszum, amit én megkötnék.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16464) c4 válasza xtremetuning (#16463) üzenetére


c4
őstag

Pedig megtetted. Egy 120 fős nagy zenekart meg kell hallgatni a Zeneakadémián. És ott a vége.
Lehet kidobálni mindent az ablakon. :)

(#16465) xtremetuning válasza c4 (#16464) üzenetére


xtremetuning
addikt

Van akkora a szoba, hogy beférjenek. ;] ;) Legalábbis Pityu meg szokta tudni mondani, hogy melyik sorban szólal meg a hegedű... :)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16466) cecil válasza xtremetuning (#16465) üzenetére


cecil
aktív tag

Valami hasonlót akartam írni... minek elmenni ha egy gombnyomásra ők jönnek hozzád :D

(#16467) xtremetuning válasza cecil (#16466) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azért kell elmenni (sokszor), hogy legyen viszonyítási alapod.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16468) c4 válasza cecil (#16466) üzenetére


c4
őstag

Akkor sose voltál. Nekem se kis szobám van, de ilyeneket nem mernék leírni sosem. Én jártam a "régi" Zeneakadémiára. Egy kamarazenekar dinamikáját nem tudja visszaadni egy gigantikusan drága rendszer sem. Én is jártam Sanyinál, meg sok-sok hájend' értékesítő helyen, de csak mosolyogni tudok.

UFF

(#16469) devil-k válasza cecil (#16466) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez olyan, mint a guminő?
Minek az igazi, ha előkapod a szekrényből a legújabb típust. mi? :D Ezzel azért nem értek egyet. Egy élő koncertet nem tud semmi sem visszaadni. Főleg a hangulatát.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16470) bajnokpityu válasza xtremetuning (#16465) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Meg, de a valódi koncerten ritkán tudnám. felvételeken egy mesterségesen elállított hangtér van.
Amiben néha van térinfo, néha nincs.

Devilk sztem meg a hangot nehezebb visszaadni, hangulatot inkább össze lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16471) xtremetuning válasza c4 (#16468) üzenetére


xtremetuning
addikt

" Én is jártam Sanyinál, meg sok-sok hájend' értékesítő helyen, de csak mosolyogni tudok." - ezt egyébként megértem.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16472) AVhelper válasza xtremetuning (#16454) üzenetére


AVhelper
senior tag

Akkor azt kellet volna írnod! Honnan lenne tudható, hogy az általad említett hangáteresztő vásznak nem a rajtuk megjelenített kép miatt nem volt számodra meggyőző?

A #16364 bejegyzésemben szerepelt egy cikk linkje, amit akár én is írhattam volna, mert minden szavával egyetértek. Abban az szerepel, hogy sajnos a perforált hangáteresztő vásznaknak tényleg vannak hátrányai, mert valóban tökéletlenül engedik át a hangot.

Van azonban a Screen Research ClearPix szabadalommal védett, nem perforált, hanem mikroszőtt vászna, ami mentes az említett hátrányoktól, szinte tökéletesen hangáteresztő (20 kHz-en is csak max. 2 dB veszteséggel engedi át a hangot)- Ezt személyes tapasztalataim és egy házi-mozi hangrendszer kalibrációs mérései is igazolják. Próbálj egy ilyenen át meghallgatni egy front hangrendszert!

(#16473) AVhelper válasza hétalvó (#16457) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ha nem hallott még majdnem tökéletes hangáteresztő vásznat, akkor ez persze érthető.

(#16474) AVhelper válasza c4 (#16458) üzenetére


AVhelper
senior tag

A nyomókamrás hangsugárzók a tölcsér működési elvéből következően sajnos sokkal jobban torzítanak.

(#16475) xtremetuning válasza AVhelper (#16472) üzenetére


xtremetuning
addikt

Onnan tudható, hogy 2 hozzászólással alatta azokról tárgyaltunk. Szóba sem jött a képminőség.

Szerencsére elég széles a szoba, és már így is a vetítőm határán táncolok, úgyhogy nincs szükségem nagyobbra, ergo hangáteresztő képességre sem. Szeretem a frontokat nézegetni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16476) c4 válasza AVhelper (#16474) üzenetére


c4
őstag

Jaja, csak éppen a legszarabbakról tetszik írni. Tessék hozzá olyan tölcsért venni, ami nem torzít annyira. Mer ugye nem 1 fajta van.. Na meg aztán egy hegedű nem torzít? Csak azt teszi elárulom.Na de tényleg abbahagyom az OFF-ot.

(#16477) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!mi az az ar amitol lehet ertelemes projektort blu ray filmnezesre?koszoszonom a segitseget elore is.ha esetleg tudtok par tipust ajanlani azt is megkoszonnem

(#16478) StLui válasza kiki22 (#16477) üzenetére


StLui
veterán

200, Benq W1070

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16479) Norbi 72 válasza kiki22 (#16477) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tessék.

(#16478) StLui :))

[ Szerkesztve ]

(#16480) kiki22 válasza Norbi 72 (#16479) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi.es vaszont milyen arban erdemes vasarolni hozza?

[ Szerkesztve ]

(#16481) Norbi 72 válasza kiki22 (#16480) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem ilyen van,de ezt már nem lehet kapni,én meg vagyok elégedve vele.A többit nem ismerem.Most ezt lehet helyette(?) kapni.A 234 széles verzió.

[ Szerkesztve ]

(#16482) kiki22 válasza Norbi 72 (#16481) üzenetére


kiki22
senior tag

Akkor hamarosan cserelem a tvt :-) koszonom a gyors valaszokat.szep estet!

(#16483) Norbi 72 válasza kiki22 (#16482) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha tudod,tartsd meg a tv-t,ha nézel adásokat.Nálam is mellette van.

(#16484) panada


panada
tag

Bár ezt a topikot csak fél szemmel követem, Nektek is szólok, hogy ezen a hétvégén igen kedvezményes áron lehet lemezekhez jutni, új megjelenésekhez is, ami karácsony előtt igen pozitív.

[ Szerkesztve ]

(#16485) kruplishal


kruplishal
tag

Van valakinek eladó 2db jóféle szemüvege w1070-hez? Ha igen, írjon privit! :)

Ill. van itt valaki aki cserélt már hűtőventit csendesebb típusra?

(#16486) AVhelper válasza c4 (#16476) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem lehet külön tölcsért venni, az a hangsugárzó konstrukciójának része. A tölcsér a nyomókamrában keletkező nagy hangnyomást illeszti a környező levegőtömeg impedanciájához. Ennek az illesztésnek a hatásfokától függ a torzítás, és sajnos minél jobb az átalakítás hatásfoka, annál jobban torzít a tölcsér.

Definíció szerint, a torzítás azon frekvencia-összetevők összessége, amelyek nem részei az eredeti jelnek. Így egy hangszer hangját önmagában nem lehet torzításként értelmezni. Minden hangszer minden egyes hangjának megvan a maga frekvencia-összetétele (spektrális hangképe), és a hangfelvétel, hangátvitel és hangreprodukció célja, hogy ezt a lehető legtökéletesebben adja vissza.

(#16487) AVhelper válasza kiki22 (#16477) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ajánlanék még pár vetítőt, a BenQ W1070 mellett.
EPSON EH-TW5200
Optoma HD26 vagy itt.
Acer H6520BD vagy itt.
Acer H7532BD (vagy itt) + 196x110 centis rolós vászon + 2 db 3D szemüveg akciósan 259.842 Ft-ért

(#16488) c4 válasza AVhelper (#16486) üzenetére


c4
őstag

Most komolyan.. Te ezzel foglalkozol? Válogass. És ez csak egy márka.

A többit nem tudom, honnan vetted... jól hangzik, olyan tudományosan... csak hülyeség.
Hallottál te már két egyformán rezonáló hangszert? De télleg nem érdekel tovább a kábítószeres előadásod. Ez itt OFF, és amúgy sem tudod ezeket nekem már elsütni.

Ne ez meg aztán végkép egy torz xar...:W

[ Szerkesztve ]

(#16489) Norbi 72 válasza AVhelper (#16487) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az Epson 9200-asnak mi az ára?Nem találom,segíts.

(#16490) rodder76


rodder76
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Milyen projektort ajánlanátok kb.: 220000-230000 Ft környékén 1080p felbontásút, ami számítógépes játékra is és mozizásra is alkalmas. Lehetőleg olyan fényerővel amihez nem kell teljesen sötét...

Thx

(#16491) Norbi 72 válasza rodder76 (#16490) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt van,remek gép.

Sajnos az Epson 9200-asra nem találtam árat,de a Benq kíváló masina!

[ Szerkesztve ]

(#16492) rodder76 válasza Norbi 72 (#16491) üzenetére


rodder76
csendes tag

Köszönöm!... már nézegetem...

(#16493) AVhelper válasza Norbi 72 (#16489) üzenetére


AVhelper
senior tag

A viszonteladók az € árfolyamától függően kb. 840 - 850 eFt bruttó áron kínálják az Epson EH-TW9200-at.

(#16494) Norbi 72 válasza AVhelper (#16493) üzenetére


Norbi 72
veterán

És ez már kifutó darab,hogy itthon nem találtam?

Ez mennyire jó gép?Van olyan DLP-s,amivel össze lett hasonlítva?

És ez azt jelenti,hogy ha kell,Pityu barátjának be tudod szerezni?

(#16495) ksanc


ksanc
őstag

Sziasztok!

Kicsit kilóg a téma, de hátha találkozott már ilyennel valaki. Ide is leírom:

"A projektor egy Epson TW2900, ez van összekötve (HDMI) egy O!Play Air HDP-R3 boxszal, 1.29p gyári firmware-el. De tökmindegy, bármelyik fw-el csinálja.
A filmek külső merevlemezről jönnek, a hangot az analóg kimeneten veszem le.
Namost a probléma az, hogy ez a két eszköz utálja egymást. Az alapprobléma az, hogy elindítva bármilyen filmet, 90% az esély, hogy aszinkron probléma lesz, vagyis a hang kb. 1 másodpercet csúszik a képhez képest.
Ha mindjárt leállítom a filmet majd simán elindítom megint, prímán működik, szinkronban van a kép és a hang. (?!?) Aztán még szeret fagyogatni a menüben is, de ha egyszer a film elindult rendesen, akkor ott már nem áll le.
A poén az, hogy a projektorra bármi mást (blueray lejátszó, notebook, szintén az analóg hangkimeneteket használva a HDMI mellett) rákötve tökéletesen működik.
Ha a HDP-R3-at kötöm össze bármilyen más projektorral, de ugyanezzel a felállással, az is tökéletesen működik.
Szóval külön-külön mindkét kütyü prímán működik, összeeresztve őket csak az idegbaj van.
Találkozott esetleg valaki hasonló problémával?"

Köszi!

(#16496) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#16494) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezért kérdeztem, h a kiállításon mennyire volt mérvadó a kinti kép.
Akikkel kint voltunk, dlp t használó vakok, szörnyülködtünk, hogy mennyire rossz volt a mutatott kép. Cimborám, így h nem kapott segítséget, majd kínai csodát fog venni. Ott nagyon jó marketingesek vannak

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16497) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#16496) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem egy ilyenbe nem csalódna,ha nem zavarja a szivárvány. :)

De egy 1070-es is szerintem megfelelne neki,és többet tud költeni oldalfeszített vászonra,minőségi kábelekre is..hangcucc rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#16498) xtremetuning válasza c4 (#16488) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#16499) AVhelper válasza Norbi 72 (#16494) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az EH-TW9200 a jelenlegi Epson házimozi vetítőkínálat része és idehaza is kapható, csak nem mindenhol (talán ezért nem találtál forgalmazót). Amúgy tényleg nem egy mai konstrukció az EH-TW9200, mert tulajdonképpen a 2011. szeptemberében bemutatott EH-TW9000 továbbfejlesztett változata. Jövőre már kaphatóak lesznek az új 3LCD reflektív lézeres csúcsvetítők.

Ebben az árkategóriában a Sony SXRD (LCOS) paneles VPL-HW40ES illetve VPL-HW55ES a versenytársai (utóbbihoz most PS4 konzolt adnak ajándékba). DLP-s vetítők közül a kicsivel 1,1 mFt felett kínált LED fényforrású Optoma HD90/HD91.

Tudok segíteni, ha kell...

(#16500) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

3LCD reflektív lézeres csúcsvetítő

ha szomszéddal együtt veszünk kettőt, akkor már van kedvezmény?

nekem epsonnál az a bajom, hogy mindig beharangozzák, hogy namostaztánmegcsináltukatutit.
aztán nézzük a végeredményt,és amit fejlesztésre kellene fordítaniuk, hogy utólérjék a konkurenciát, azt marketingre fordítják.

lézeres vetítő. oké, nem görbül annyira a fény, de mikor lesz végre benne használható optika? 9200esben sajnos még nincs. nagyon nehezen, de lebeszéltem róla a szomszédot.

azért bexarás, komolyan mingyá megveszem látatlanul:

Az EH-LS10000 és az EH-LS9600W speciális vetítési funkciói között vannak a képet élesítő, gazdagító „Super Resolution” és „Detail Enhancement” eljárások, képkocka interpoláció és a „Bright 3D Drive”

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.